Cascadia Junior Cycling

Event Category Name Date
11 Mt Tabor Circuit Race Senior Jake Johansen 6/22
1 Mt Tabor Circuit Race Category 4 Jake Johansen 6/22
2 Alpine Epic Category 2 Junior Men 14-18 Cooper Garland 6/18
14 Mt Tabor Circuit Race Category 4 Max Smith 6/15
16 Mt Tabor Circuit Race Category 4 Max Smith 6/8
3 Mt Tabor Circuit Race Category 4 Jake Johansen 6/8
18 Mt Tabor Circuit Race Category 4 Max Smith 6/1
3 Mt Tabor Circuit Race Category 4 Jake Johansen 6/1
2 Sisters Stampede Category 3 Junior Men 10-13 Connor Olsen 5/29
1 Sisters Stampede Category 2 Junior Men 14-18 Cooper Garland 5/29
1 Dog River Super D Pro Women Jenna Raymond 5/22
2 Silver Falls XC Mountain Bike Race Category 1 Junior Men U18 Jake Johansen 5/21
1 Coast Hills Classic XC MTB Elite Women Jenna Raymond 5/15
3 Coast Hills Classic XC MTB Category 1 Junior Men 14-18 Jack Billowitz 5/15
2 Coast Hills Classic XC MTB Category 1 Junior Men 14-18 Will Fogarty 5/15
4 West Coast Gravel Men 15-24 Bjorn Blankenship 5/1
1 West Coast Gravel - Leif Eriksson Men 15-24 Kai Blankenship 5/1
5 Bone Crusher XCO Elite Open Jake Johansen 4/24
1 Bone Crusher XCO Category 2 Junior Women Stryker Nola 4/24
1 Bone Crusher XCO Category 2 Open Junior Cooper Garland 4/24
5 Bone Crusher XCO Category 1 Women Madeline Stover 4/24
3 Bone Crusher XCO Category 1 Women Jenna Raymond 4/24
5 Bone Crusher XCO Category 1 Open Junior Reid Farmer 4/24
4 Bone Crusher XCO Category 1 Open Junior Jack Billowitz 4/24
1 Bone Crusher Short Track Women A Race (Championship) Madeline Stover 4/23
9 Bone Crusher Short Track Men A Race Category (Championship) Will Fogarty 4/23
8 Bone Crusher Short Track Men A Race Category (Championship) Jack Billowitz 4/23
6 Bone Crusher Short Track Men A Race Category (Championship) Jake Johansen 4/23
5 Bone Crusher Short Track Men "B" Sport Category (Non-Championship) Jenna Raymond 4/23
4 35th Annual Mudslinger XC Category 2 Men Junior 14-18 Jack Billowitz 4/2
2 35th Annual Mudslinger XC Category 2 Men Junior 14-18 Max Smith 4/2
1 35th Annual Mudslinger XC Category 2 Men Junior 14-18 Bjorn Blankenship 4/2
1 35th Annual Mudslinger XC Category 2 Junior Women 14-18 Nola Stryker 4/2
4 35th Annual Mudslinger XC Category 1 Junior Men Peter Bentley 4/2
2 35th Annual Mudslinger XC Category 1 Junior Men Jake Johansen 4/2
6 Echo Red to Red XC Category 2 Junior Men 14-18 Bjorn Blankenship 3/19
4 Echo Red to Red XC Category 2 Junior Men 14-18 Jack Billowitz 3/19
3 Shasta Gravel Hugger 62-Miler Open U17 Jack Billowitz 3/5
2 Shasta Gravel Hugger 62-Miler Open U17 Jake Johansen 3/5
53 Shasta Gravel Hugger 100-Miler Open Curran Jacobus 3/5
48 Shasta Gravel Hugger 100-Miler Open Caiden Hartrich 3/5