Camas Bike and Sport

Event Category Name Date
1 OBRA State Champs at Corn Cross Elite Junior Men 17-18 Paul Furst 11/19
3 OBRA State Champs at Corn Cross Elite Junior Men Paul Furst 11/19
14 OBRA State Champs at Corn Cross Junior Men 13-14 3/4/5 Carter Hanley 11/19
10 OBRA State Champs at Corn Cross Junior Men 13-14 3/4/5 Benjamin Tai 11/19
9 OBRA State Champs at Corn Cross Junior Men 10-12/3/4/5 Jacob Hamness 11/19
37 OBRA State Champs at Corn Cross Junior Men 3/4/5 Carter Hanley 11/19
25 OBRA State Champs at Corn Cross Junior Men 3/4/5 Benjamin Tai 11/19
24 OBRA State Champs at Corn Cross Junior Men 3/4/5 Jacob Hamness 11/19
6 OBRA State Champs at Corn Cross Masters 50+ Scott Trautman 11/19
27 OBRA State Champs at Corn Cross Masters 35+ Category 3 Terry Hamness 11/19
24 OBRA State Champs at Corn Cross Masters 35+ Category 3 mike Hamness 11/19
13 OBRA State Champs at Corn Cross Clydesdale Mike Reddig 11/19
1 OBRA State Champs at Corn Cross Junior Men 17-18 Paul Furst 11/19
9 OBRA State Champs at Corn Cross Junior Men 10-12 Jacob Hamness 11/19
19 River City Bicycles Cyclocross Crusade Junior Men 13-14 Carter Hanley 11/13
16 River City Bicycles Cyclocross Crusade Junior Men 13-14 Benjamin Tai 11/13
14 River City Bicycles Cyclocross Crusade Junior Men 10-12 Jacob Hamness 11/13
42 River City Bicycles Cyclocross Crusade Junior Men 3/4/5 Carter Hanley 11/13
38 River City Bicycles Cyclocross Crusade Junior Men 3/4/5 Jacob Hamness 11/13
32 River City Bicycles Cyclocross Crusade Junior Men 3/4/5 Benjamin Tai 11/13
3 River City Bicycles Cyclocross Crusade Elite Junior Men Paul Furst 11/13
5 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 50+ Scott Trautman 11/13
68 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ Category 3 Terry Hamness 11/13
46 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ Category 3 mike Hamness 11/13
77 River City Bicycles Cyclocross Crusade Singlespeed Terry Hamness 11/6
2 River City Bicycles Cyclocross Crusade Elite Junior Men Paul Furst 11/6
1 River City Bicycles Cyclocross Crusade Junior Men 17-18 Paul Furst 11/6
16 River City Bicycles Cyclocross Crusade Junior Men 13-14 Carter Hanley 11/6
14 River City Bicycles Cyclocross Crusade Junior Men 13-14 Benjamin Tai 11/6
9 River City Bicycles Cyclocross Crusade Junior Men 10-12 Jacob Hamness 11/6
35 River City Bicycles Cyclocross Crusade Junior Men 3/4/5 Carter Hanley 11/6
32 River City Bicycles Cyclocross Crusade Junior Men 3/4/5 Benjamin Tai 11/6
29 River City Bicycles Cyclocross Crusade Junior Men 3/4/5 Jacob Hamness 11/6
9 River City Bicycles Cyclocross Crusade Junior Men 3/4/5 Paul Furst 11/6
50 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 50+ Stefan Furst 11/6
4 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 50+ Scott Trautman 11/6
68 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ Category 3 mike Hamness 11/6
25 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ Category 3 Terry Hamness 11/6
30 River City Bicycles Cyclocross Crusade Clydesdale Mike Reddig 11/6
2 Peddlers at Edgefield Men 2/3 Paul Furst 11/5
15 Peddlers at Edgefield Masters 35+ Category 3 mike Hamness 11/5
3 River City Bicycles Cyclocross Crusade Elite Junior Men Paul Furst 10/30
13 River City Bicycles Cyclocross Crusade Junior Men 10-12 Jacob Hamness 10/30
34 River City Bicycles Cyclocross Crusade Junior Men 3/4/5 Jacob Hamness 10/30
52 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ Category 3 Terry Hamness 10/30
5 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 50+ Scott Trautman 10/30
4 River City Bicycles Cyclocross Crusade Elite Junior Men Paul Furst 10/29
14 River City Bicycles Cyclocross Crusade Junior Men 10-12 Jacob Hamness 10/29
38 River City Bicycles Cyclocross Crusade Junior Men 3/4/5 Jacob Hamness 10/29
4 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 50+ Scott Trautman 10/29
36 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ Category 3 Terry Hamness 10/29
4 Luscher Farm Crosstoberfest Junior Men 13-14 Carter Hanley 10/29
3 Luscher Farm Crosstoberfest Junior Men 13-14 Benjamin Tai 10/29
5 Luscher Farm Crosstoberfest Junior Men 3/4/5 Carter Hanley 10/29
4 Luscher Farm Crosstoberfest Junior Men 3/4/5 Benjamin Tai 10/29
3 Washougal CX Men 2/3 Paul Furst 10/23
1 Washougal CX Junior Men 17-18 Paul Furst 10/23
3 Washougal CX Junior Men 10-12 Jacob Hamness 10/23
12 Washougal CX Junior Men 3/4/5 Jacob Hamness 10/23
7 Washougal CX Junior Men 3/4/5 Paul Furst 10/23
17 Washougal CX Masters 50+ Stefan Furst 10/23
12 Washougal CX Masters 35+ Category 3 Terry Hamness 10/23
9 Washougal CX Masters 35+ Category 3 mike Hamness 10/23
4 Washougal CX Clydesdale Mike Reddig 10/23
10 CrossWord CX Challenge Junior Men 13-14 Carter Hanley 10/22
16 CrossWord CX Challenge Junior Men 3/4/5 Carter Hanley 10/22
1 CrossWord CX Challenge Masters 50+ Scott Trautman 10/22
8 CrossWord CX Challenge Clydesdale Mike Reddig 10/22
2 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ 4 mike Hamness 10/16
3 River City Bicycles Cyclocross Crusade Elite Junior Men Paul Furst 10/16
8 River City Bicycles Cyclocross Crusade Junior Men 10-12 Jacob Hamness 10/16
21 River City Bicycles Cyclocross Crusade Junior Men 3/4/5 Jacob Hamness 10/16
26 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ Category 3 Terry Hamness 10/16
11 River City Bicycles Cyclocross Crusade Junior Men 10-12 Jacob Hamness 10/15
34 River City Bicycles Cyclocross Crusade Junior Men 3/4/5 Jacob Hamness 10/15
5 River City Bicycles Cyclocross Crusade Elite Junior Men Brady Stotts 10/15
1 River City Bicycles Cyclocross Crusade Elite Junior Men Paul Furst 10/15
3 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 50+ Scott Trautman 10/15
36 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ Category 3 Terry Hamness 10/15
65 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ 4 Mike Reddig 10/15
11 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ 4 mike Hamness 10/15
28 River City Bicycles Cyclocross Crusade Clydesdale Mike Reddig 10/15
4 River City Bicycles Cyclocross Crusade Elite Junior Men Paul Furst 10/9
1 River City Bicycles Cyclocross Crusade Junior Men 17-18 Paul Furst 10/9
11 River City Bicycles Cyclocross Crusade Junior Men 10-12 Jacob Hamness 10/9
28 River City Bicycles Cyclocross Crusade Junior Men 3/4/5 Jacob Hamness 10/9
6 River City Bicycles Cyclocross Crusade Junior Men 3/4/5 Paul Furst 10/9
57 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 50+ Stefan Furst 10/9
6 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 50+ Scott Trautman 10/9
36 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ Category 3 Terry Hamness 10/9
12 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 60+ David Hankins 10/9
4 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ 4 mike Hamness 10/9
15 River City Bicycles Cyclocross Crusade Junior Men 13-14 Carter Hanley 10/8
35 River City Bicycles Cyclocross Crusade Junior Men 3/4/5 Carter Hanley 10/8
1 River City Bicycles Cyclocross Crusade Elite Junior Men Paul Furst 10/8
5 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 50+ Scott Trautman 10/8
14 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 60+ David Hankins 10/8
5 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ 4 mike Hamness 10/8
32 River City Bicycles Cyclocross Crusade Clydesdale Mike Reddig 10/8
16 Blind Date at the Dairy Men 5 Drew Trapnell 10/5
18 Portland Trophy Cup Overall Series Standings Masters Men 2/3 Scott Trautman 10/4
14 Grand Prix Brad Ross - Heiser Farms Men 1/2 Paul Furst 10/1
6 Grand Prix Brad Ross - Heiser Farms Junior Men 15-16 Category 3/4/5 Riley Hooks 10/1
17 Grand Prix Brad Ross - Heiser Farms Junior Men 13-14 Category 3/4/5 Carter Hanley 10/1
16 Grand Prix Brad Ross - Heiser Farms Junior Men 13-14 Category 3/4/5 Benjamin Tai 10/1
42 Grand Prix Brad Ross - Heiser Farms Junior Men 3/4/5 Riley Hooks 10/1
32 Grand Prix Brad Ross - Heiser Farms Junior Men 3/4/5 Carter Hanley 10/1
27 Grand Prix Brad Ross - Heiser Farms Junior Men 3/4/5 Benjamin Tai 10/1
58 Grand Prix Brad Ross - Heiser Farms Masters 50+ David Hankins 10/1
15 Grand Prix Brad Ross - Heiser Farms Masters 60+ David Hankins 10/1
39 Grand Prix Brad Ross - Heiser Farms Masters 35+ 4 Mike Reddig 10/1
2 Grand Prix Brad Ross - Heiser Farms Masters 35+ 4 mike Hamness 10/1
11 Grand Prix Brad Ross - Heiser Farms Clydesdale Mike Reddig 10/1
42 Blind Date at the Dairy Men 3/4 Drew Trapnell 9/28
65 Blind Date at the Dairy Masters Men 3/4 40+ Chris Conley 9/28
16 Portland Trophy Cup - Series Standings as of 9/27 Masters Men 2/3 Scott Trautman 9/27
27 Portland Trophy Cup Men 5 John Morehead 9/27
1 Battle at Barlow Elite Junior Men Paul Furst 9/25
32 Battle at Barlow Masters 50+ Stefan Furst 9/25
13 Battle at Barlow Men 4 Paul Furst 9/25
7 Grand Prix Brad Ross: GP: Ninkrossi Masters 35+ 4 mike Hamness 9/24
17 Grand Prix Brad Ross: GP: Ninkrossi Men 5 John Morehead 9/24
8 Grand Prix Brad Ross: GP: Ninkrossi Elite Junior Men Brady Stotts 9/24
5 Grand Prix Brad Ross: GP: Ninkrossi Elite Junior Men Paul Furst 9/24
4 Grand Prix Brad Ross: GP: Ninkrossi Junior Men 15-16 Riley Hooks 9/24
13 Grand Prix Brad Ross: GP: Ninkrossi Junior Men 13-14 Carter Hanley 9/24
31 Grand Prix Brad Ross: GP: Ninkrossi Junior Men 3/4/5 Carter Hanley 9/24
11 Grand Prix Brad Ross: GP: Ninkrossi Junior Men 3/4/5 Riley Hooks 9/24
29 Grand Prix Brad Ross: GP: Ninkrossi Men 4 Todd Mobley 9/24
28 Grand Prix Brad Ross: GP: Ninkrossi Men 4 Evan Mobley 9/24
14 Grand Prix Brad Ross: GP: Ninkrossi Clydesdale John Morehead 9/24
74 Blind Date at the Dairy Masters Men 3/4 40+ Chris Conley 9/21
17 Portland Trophy Cup Men 5 John Morehead 9/20
7 Portland Trophy Cup Masters Men 2/3 Scott Trautman 9/20
14 Portland Trophy Cup: Series Standings Masters Men 2/3 Scott Trautman 9/20
3 Grand Prix Brad Ross: GP: Zaaldercross Elite Junior Men Paul Furst 9/17
15 Grand Prix Brad Ross: GP: Zaaldercross Junior Men 13-14 Carter Hanley 9/17
13 Grand Prix Brad Ross: GP: Zaaldercross Junior Men 13-14 Benjamin Tai 9/17
5 Grand Prix Brad Ross: GP: Zaaldercross Junior Men 10-12 Jacob Hamness 9/17
33 Grand Prix Brad Ross: GP: Zaaldercross Junior Men 3/4/5 Carter Hanley 9/17
26 Grand Prix Brad Ross: GP: Zaaldercross Junior Men 3/4/5 Jacob Hamness 9/17
23 Grand Prix Brad Ross: GP: Zaaldercross Junior Men 3/4/5 Benjamin Tai 9/17
4 Grand Prix Brad Ross: GP: Zaaldercross Masters 50+ Scott Trautman 9/17
27 Grand Prix Brad Ross: GP: Zaaldercross Masters 35+ Category 3 Terry Hamness 9/17
5 Grand Prix Brad Ross: GP: Zaaldercross Masters 35+ 4 mike Hamness 9/17
14 Grand Prix Brad Ross: GP: Zaaldercross Clydesdale Mike Reddig 9/17
21 Blind Date at the Dairy Masters Men 50+ Chris Conley 9/14
20 Blind Date at the Dairy Masters Men 3/4 40+ Racer Rob Russell 9/14
1 Corn Cross Junior Men 17-18 Brady Stotts 9/11
2 Corn Cross Elite Junior Men Paul Furst 9/11
21 Corn Cross Masters 50+ Stefan Furst 9/11
1 Corn Cross Junior Men 3/4/5 Brady Stotts 9/11
1 Oregon 12/24: 12 Hour Men 60+ David Hankins 9/10
1 Grand Prix Brad Ross: GP: Het Meer CX Elite Junior Men Paul Furst 9/10
6 Grand Prix Brad Ross: GP: Het Meer CX Junior Men 10-12 Jacob Hamness 9/10
18 Grand Prix Brad Ross: GP: Het Meer CX Junior Men 3/4/5 Jacob Hamness 9/10
12 Grand Prix Brad Ross: GP: Het Meer CX Masters 50+ Scott Trautman 9/10
32 Grand Prix Brad Ross: GP: Het Meer CX Masters 35+ Category 3 Terry Hamness 9/10
16 Grand Prix Brad Ross: GP: Het Meer CX Men 5 John Morehead 9/10
11 Grand Prix Brad Ross: GP: Het Meer CX Masters 35+ 4 mike Hamness 9/10
9 Grand Prix Brad Ross: GP: Het Meer CX Clydesdale John Morehead 9/10
15 Blind Date at the Dairy Masters Men 3/4 40+ Racer Rob Russell 9/7
19 Portland Trophy Cup Men 5 John Morehead 9/6
2 Grand Prix Brad Ross: GP: David Douglas CX Elite Junior Men Paul Furst 9/3
12 Grand Prix Brad Ross: GP: David Douglas CX Junior Men 13-14 Benjamin Tai 9/3
6 Grand Prix Brad Ross: GP: David Douglas CX Junior Men 10-12 Jacob Hamness 9/3
30 Grand Prix Brad Ross: GP: David Douglas CX Junior Men 3/4/5 Benjamin Tai 9/3
23 Grand Prix Brad Ross: GP: David Douglas CX Junior Men 3/4/5 Jacob Hamness 9/3
6 Grand Prix Brad Ross: GP: David Douglas CX Masters 50+ Scott Trautman 9/3
43 Grand Prix Brad Ross: GP: David Douglas CX Masters 35+ Category 3 Racer Rob Russell 9/3
40 Grand Prix Brad Ross: GP: David Douglas CX Masters 35+ Category 3 Terry Hamness 9/3
15 Grand Prix Brad Ross: GP: David Douglas CX Men 5 John Morehead 9/3
12 Grand Prix Brad Ross: GP: David Douglas CX Masters 60+ David Hankins 9/3
15 Grand Prix Brad Ross: GP: David Douglas CX Masters 35+ 4 mike Hamness 9/3
25 Grand Prix Brad Ross: GP: David Douglas CX Clydesdale John Morehead 9/3
18 Grand Prix Brad Ross: GP: David Douglas CX Clydesdale Mike Reddig 9/3
4 Keizer Rapids Cyclocross Race: Final Series Standings Men 2 Racer Rob Russell 8/24
4 Keizer Rapids Cyclocross Race Men 2 Racer Rob Russell 8/24
7 Keizer Rapids Cyclocross Race Men 2 Racer Rob Russell 8/17
11 Keizer Rapids Cyclocross Race: Current Series Standings Men 2 Racer Rob Russell 8/17
26 Tuesday Night PIR Category 4/5 Paul Furst 8/16
14 Tuesday Night PIR Category 4/5 Paul Furst 8/9
6 Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ Terry Hamness 8/1
4 Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ Scott Trautman 8/1
1 Portland Short Track Series Category 1 Men 19-34 Brady Stotts 8/1
15 Portland Short Track Series Category 3 Men 45+ Erick Taft 8/1
12 Portland Short Track Series Category 3 Men 45+ John Morehead 8/1
11 Portland Short Track Series Category 3 Men 45+ Timothy Whiteley 8/1
4 Portland Short Track Series Category 3 Men 45+ Duff Linde 8/1
14 Portland Short Track Series Category 3 Men 19-44 Joe Kim 8/1
1 Portland Short Track Series Category 3 Men 19-44 mike Hamness 8/1
9 Portland Short Track Series Category 2 Men 55+ David Hankins 8/1
36 Portland Short Track Series Category 2 Men 45-54 Edward Knight 8/1
21 Portland Short Track Series Category 2 Men 45-54 Ed Fischer 8/1
10 Portland Short Track Series Category 2 Men 45-54 Racer Rob Russell 8/1
10 Portland Short Track Series Category 2 Men U35 Paul Furst 8/1
2 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 Joe Klemmer 8/1
1 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 Adam Nelson 8/1
1 Portland Short Track Series Category 3 Women 10-14 Paige Edwards 8/1
3 Portland Short Track Series Category 3 Men 15-18 Ben Peterson 8/1
2 Portland Short Track Series Category 3 Men 15-18 Caleb Whiteley 8/1
17 Portland Short Track Series Category 3 Men 10-14 Carter Hanley 8/1
5 Portland Short Track Series Category 3 Men 10-14 Jacob Hamness 8/1
2 Portland Short Track Series Category 2 Women 35-44 Marie Klemmer 8/1
14 Tuesday Night PIR: Castelli Individual Competition July Final Category 4/5 Paul Furst 7/26
19 Tuesday Night PIR Category 4/5 Paul Furst 7/26
7 Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ Terry Hamness 7/25
5 Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ Scott Trautman 7/25
3 Portland Short Track Series Category 1 Men 19-34 Brady Stotts 7/25
19 Portland Short Track Series Category 3 Men 45+ Erick Taft 7/25
17 Portland Short Track Series Category 3 Men 45+ John Morehead 7/25
13 Portland Short Track Series Category 3 Men 45+ Roy Velardi 7/25
6 Portland Short Track Series Category 3 Men 45+ Duff Linde 7/25
3 Portland Short Track Series Category 3 Men 19-44 mike Hamness 7/25
7 Portland Short Track Series Category 2 Men 55+ David Hankins 7/25
28 Portland Short Track Series Category 2 Men 45-54 Edward Knight 7/25
11 Portland Short Track Series Category 2 Men 45-54 Racer Rob Russell 7/25
14 Portland Short Track Series Category 2 Men U35 Paul Furst 7/25
2 Portland Short Track Series Category 3 Women 10-14 Paige Edwards 7/25
1 Portland Short Track Series Category 3 Men 15-18 Caleb Whiteley 7/25
7 Portland Short Track Series Category 3 Men 10-14 Carter Hanley 7/25
6 Portland Short Track Series Category 3 Men 10-14 Jacob Hamness 7/25
13 Tuesday Night PIR: Castelli Individual Competition Category 4/5 Paul Furst 7/19
22 Tuesday Night PIR Category 4/5 Paul Furst 7/19
5 Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ Terry Hamness 7/18
4 Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ Scott Trautman 7/18
2 Portland Short Track Series Category 1 Men 35-44 Sterling Sobczak 7/18
2 Portland Short Track Series Category 1 Men 19-34 Brady Stotts 7/18
9 Portland Short Track Series Clydesdale Mike Reddig 7/18
19 Portland Short Track Series Category 3 Men 45+ Erick Taft 7/18
18 Portland Short Track Series Category 3 Men 45+ John Morehead 7/18
11 Portland Short Track Series Category 3 Men 45+ Roy Velardi 7/18
8 Portland Short Track Series Category 3 Men 45+ Duff Linde 7/18
1 Portland Short Track Series Category 3 Men 19-44 mike Hamness 7/18
7 Portland Short Track Series Category 2 Men 55+ David Hankins 7/18
9 Portland Short Track Series Category 2 Men 45-54 Racer Rob Russell 7/18
10 Portland Short Track Series Category 2 Men U35 Paul Furst 7/18
12 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 Joe Klemmer 7/18
4 Portland Short Track Series Category 3 Women 10-14 Sascha Knight 7/18
2 Portland Short Track Series Category 3 Women 10-14 Paige Edwards 7/18
1 Portland Short Track Series Category 3 Men 15-18 Caleb Whiteley 7/18
11 Portland Short Track Series Category 3 Men 10-14 Trent Knoeppel 7/18
10 Portland Short Track Series Category 3 Men 10-14 Jacob Hamness 7/18
1 Portland Short Track Series Category 3 Men 10-14 Mitchell Fies 7/18
1 Cooper Spur Short Track Weekend Category 1 Men 19-34 Brady Stotts 7/17
21 High Cascades 100 50+ Masters Men John Napier 7/16
1 Cooper Spur Short Track Weekend Category 3 Men 45+ John Morehead 7/16
3 Cooper Spur Short Track Weekend Clydesdale John Morehead 7/16
10 Tuesday Night PIR: Castelli Individual Competition Category 4/5 Paul Furst 7/12
4 Portland Short Track Series Category 3 Women 10-14 Sascha Knight 7/11
3 Portland Short Track Series Category 3 Women 10-14 Paige Edwards 7/11
11 Portland Short Track Series Category 3 Men 10-14 Trent Knoeppel 7/11
9 Portland Short Track Series Category 3 Men 10-14 Jacob Hamness 7/11
6 Portland Short Track Series Category 3 Men 10-14 Benjamin Tai 7/11
2 Portland Short Track Series Category 3 Men 10-14 Mitchell Fies 7/11
7 Portland Short Track Series Category 2 Men U35 Paul Furst 7/11
9 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 Joe Klemmer 7/11
6 Portland Short Track Series Clydesdale Mike Reddig 7/11
17 Portland Short Track Series Category 3 Men 45+ Erick Taft 7/11
15 Portland Short Track Series Category 3 Men 45+ John Morehead 7/11
7 Portland Short Track Series Category 3 Men 45+ Roy Velardi 7/11
4 Portland Short Track Series Category 3 Men 45+ Duff Linde 7/11
23 Portland Short Track Series Category 3 Men 19-44 Joe Kim 7/11
13 Portland Short Track Series Category 3 Men 19-44 Drew Trapnell 7/11
3 Portland Short Track Series Category 3 Men 19-44 mike Hamness 7/11
8 Portland Short Track Series Category 2 Men 55+ David Hankins 7/11
32 Portland Short Track Series Category 2 Men 45-54 Edward Knight 7/11
21 Portland Short Track Series Category 2 Men 45-54 Randy Jacobs 7/11
16 Portland Short Track Series Category 2 Men 45-54 Scott Hamness 7/11
14 Portland Short Track Series Category 2 Men 45-54 Ed Fischer 7/11
10 Portland Short Track Series Category 2 Men 45-54 Racer Rob Russell 7/11
7 Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ Terry Hamness 7/11
4 Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ Scott Trautman 7/11
1 Portland Short Track Series Category 1 Men 35-44 Sterling Sobczak 7/11
3 Portland Short Track Series Category 1 Men 19-34 Brady Stotts 7/11
6 Tuesday Night PIR Category 4/5 Paul Furst 7/5
13 Six Hours of Mount Hood Two-Person Masters 80+ John Morehead 7/3
13 Six Hours of Mount Hood Two-Person Masters 80+ Erick Taft 7/3
11 Six Hours of Mount Hood Two-Person Co-ed Chris Conley 7/3
29 Alsea Falls Switchback: OBRA XC Championships Category 2 Men David Hankins 7/2
3 Alsea Falls Switchback: OBRA XC Championships Novice (Category 3) Andrew Bauer 7/2
1 Alsea Falls Switchback Category 3 Men 40+ Andrew Bauer 7/2
7 Alsea Falls Switchback Category 2 Men 60+ David Hankins 7/2
22 Tuesday Night PIR: June Overall Castelli Individual Competition Category 4/5 Paul Furst 6/28
15 Tuesday Night PIR Category 4/5 Paul Furst 6/28
6 Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ Scott Trautman 6/27
1 Portland Short Track Series Category 1 Men 35-44 Sterling Sobczak 6/27
3 Portland Short Track Series Category 1 Men 19-34 Brady Stotts 6/27
23 Portland Short Track Series Category 3 Men 45+ John Morehead 6/27
22 Portland Short Track Series Category 3 Men 45+ Erick Taft 6/27
14 Portland Short Track Series Category 3 Men 45+ Roy Velardi 6/27
9 Portland Short Track Series Category 3 Men 45+ Duff Linde 6/27
22 Portland Short Track Series Category 3 Men 19-44 Drew Trapnell 6/27
4 Portland Short Track Series Category 3 Men 19-44 mike Hamness 6/27
8 Portland Short Track Series Category 2 Men 55+ David Hankins 6/27
24 Portland Short Track Series Category 2 Men 45-54 Edward Knight 6/27
19 Portland Short Track Series Category 2 Men 45-54 Edward Fischer 6/27
13 Portland Short Track Series Category 2 Men 45-54 Scott Hamness 6/27
13 Portland Short Track Series Category 2 Men U35 Paul Furst 6/27
7 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 Joe Klemmer 6/27
1 Portland Short Track Series Category 3 Women 10-14 Paige Edwards 6/27
3 Portland Short Track Series Category 3 Men 15-18 Brady Stotts 6/27
18 Portland Short Track Series Category 3 Men 10-14 Cameron Hanley 6/27
13 Portland Short Track Series Category 3 Men 10-14 Benjamin Tai 6/27
12 Portland Short Track Series Category 3 Men 10-14 Carter Hanley 6/27
8 Portland Short Track Series Category 3 Men 10-14 Trent Knoeppel 6/27
3 Portland Short Track Series Category 3 Men 10-14 Mitchell Fies 6/27
13 Portland Short Track Series Category 2 Women 45+ Patty Barnard 6/27
12 Pickett's Charge Sport (Category 2) Men 60+ David Hankins 6/26
6 Pickett's Charge Sport (Category 2) Men 50-59 William Waring 6/26
11 Pickett's Charge Novice (Category 3) Men 40+ Edward Knight 6/26
7 Pickett's Charge Novice (Category 3) Men 19-39 Joe Kim 6/26
5 Pickett's Charge Expert Junior Men Riley Hooks 6/26
2 Pickett's Charge Expert Junior Men Brady Stotts 6/26
16 Tuesday Night PIR: Castelli Individual Competition Category 4/5 Paul Furst 6/21
11 Tuesday Night PIR Category 4/5 Paul Furst 6/21
4 Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ Scott Trautman 6/20
3 Portland Short Track Series Category 1 Men 35-44 Sterling Sobczak 6/20
4 Portland Short Track Series Category 1 Men 19-34 Brady Stotts 6/20
7 Portland Short Track Series Clydesdale Chris Conley 6/20
6 Portland Short Track Series Clydesdale Mike Reddig 6/20
24 Portland Short Track Series Category 3 Men 45+ Duff Linde 6/20
22 Portland Short Track Series Category 3 Men 45+ Erick Taft 6/20
19 Portland Short Track Series Category 3 Men 45+ John Morehead 6/20
13 Portland Short Track Series Category 3 Men 45+ Roy Velardi 6/20
19 Portland Short Track Series Category 3 Men 19-44 Joe Kim 6/20
15 Portland Short Track Series Category 3 Men 19-44 Drew Trapnell 6/20
1 Portland Short Track Series Category 3 Men 19-44 mike Hamness 6/20
10 Portland Short Track Series Category 2 Men 55+ David Hankins 6/20
28 Portland Short Track Series Category 2 Men 45-54 Edward Knight 6/20
15 Portland Short Track Series Category 2 Men 45-54 Scott Hamness 6/20
10 Portland Short Track Series Category 2 Men U35 Paul Furst 6/20
14 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 Adam Nelson 6/20
10 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 Joe Klemmer 6/20
2 Portland Short Track Series Category 3 Women 10-14 Paige Edwards 6/20
2 Portland Short Track Series Category 3 Men 15-18 Ben Peterson 6/20
1 Portland Short Track Series Category 3 Men 15-18 Caleb Whiteley 6/20
20 Portland Short Track Series Category 3 Men 10-14 Griffin Reddig 6/20
13 Portland Short Track Series Category 3 Men 10-14 Jacob Hamness 6/20
12 Portland Short Track Series Category 3 Men 10-14 Trent Knoeppel 6/20
3 Portland Short Track Series Category 3 Men 10-14 Mitchell Fies 6/20
3 Washougal XC at the MX Park Race for the Future NICA Student League Fundraiser Category 2 Men 50-59 William Waring 6/18
16 Washougal XC at the MX Park Race for the Future NICA Student League Fundraiser Category 2 Men 40-49 Terry Hamness 6/18
13 Washougal XC at the MX Park Race for the Future NICA Student League Fundraiser Category 2 Men 40-49 Joe Klemmer 6/18
11 Washougal XC at the MX Park Race for the Future NICA Student League Fundraiser Category 2 Men 40-49 Racer Rob Russell 6/18
3 Washougal XC at the MX Park Race for the Future NICA Student League Fundraiser Category 2 Men 60+ David Hankins 6/18
4 Washougal XC at the MX Park Race for the Future NICA Student League Fundraiser Clydesdale Mike Reddig 6/18
1 Washougal XC at the MX Park Race for the Future NICA Student League Fundraiser Fat Bike Edward Knight 6/18
15 Washougal XC at the MX Park Race for the Future NICA Student League Fundraiser Junior 10-13 Men Jacob Hamness 6/18
4 Washougal XC at the MX Park Race for the Future NICA Student League Fundraiser Junior 14-18 Men Connor McGuffin 6/18
3 Washougal XC at the MX Park Race for the Future NICA Student League Fundraiser Junior 14-18 Men Ben Peterson 6/18
2 Washougal XC at the MX Park Race for the Future NICA Student League Fundraiser Junior 14-18 Men Mitchell Fies 6/18
1 Washougal XC at the MX Park Race for the Future NICA Student League Fundraiser Junior Women 14-18 Paige Edwards 6/18
6 Washougal XC at the MX Park Race for the Future NICA Student League Fundraiser Junior Expert Men Riley Hooks 6/18
5 Washougal XC at the MX Park Race for the Future NICA Student League Fundraiser Junior Expert Men Paul Furst 6/18
4 Washougal XC at the MX Park Race for the Future NICA Student League Fundraiser Junior Expert Men Brady Stotts 6/18
13 Washougal XC at the MX Park Race for the Future NICA Student League Fundraiser Category 3 Men 40+ John Morehead 6/18
9 Washougal XC at the MX Park Race for the Future NICA Student League Fundraiser Category 3 Men 40+ Erick Taft 6/18
1 Washougal XC at the MX Park Race for the Future NICA Student League Fundraiser Category 3 Men 40+ mike Hamness 6/18
8 Washougal XC at the MX Park Race for the Future NICA Student League Fundraiser Category 3 Men 19-39 Ryan Moore 6/18
5 Washougal XC at the MX Park Race for the Future NICA Student League Fundraiser Category 3 Men 19-39 Joe Kim 6/18
12 Tuesday Night PIR: Castelli Individual Competition Category 4/5 Paul Furst 6/14
9 Tuesday Night PIR Category 4/5 Paul Furst 6/14
8 Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ Terry Hamness 6/13
4 Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ Scott Trautman 6/13
2 Portland Short Track Series Category 1 Men 35-44 Sterling Sobczak 6/13
4 Portland Short Track Series Category 1 Men 19-34 Brady Stotts 6/13
5 Portland Short Track Series Clydesdale Mike Reddig 6/13
14 Portland Short Track Series Category 3 Men 45+ John Morehead 6/13
11 Portland Short Track Series Category 3 Men 45+ Duff Linde 6/13
24 Portland Short Track Series Category 3 Men 19-44 Ryan Moore 6/13
15 Portland Short Track Series Category 3 Men 19-44 Joe Kim 6/13
3 Portland Short Track Series Category 3 Men 19-44 mike Hamness 6/13
10 Portland Short Track Series Category 2 Men 55+ David Hankins 6/13
31 Portland Short Track Series Category 2 Men 45-54 Edward Knight 6/13
20 Portland Short Track Series Category 2 Men 45-54 Scott Hamness 6/13
17 Portland Short Track Series Category 2 Men 45-54 Racer Rob Russell 6/13
7 Portland Short Track Series Category 2 Men U35 Paul Furst 6/13
6 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 Joe Klemmer 6/13
18 Portland Short Track Series Category 3 Women 19+ Kristi Russell 6/13
2 Portland Short Track Series Category 3 Men 15-18 Ben Peterson 6/13
18 Portland Short Track Series Category 3 Men 10-14 Griffin Reddig 6/13
13 Portland Short Track Series Category 3 Men 10-14 Carter Hanley 6/13
9 Portland Short Track Series Category 3 Men 10-14 Trent Knoeppel 6/13
8 Portland Short Track Series Category 3 Men 10-14 Jacob Hamness 6/13
2 Skibowl XC Novice (Category 3) Men 40+ Erick Taft 6/11
11 Portland Short Track Series Clydesdale Mike Reddig 6/6
14 Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ William Waring 6/6
12 Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ Terry Hamness 6/6
4 Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ Scott Trautman 6/6
3 Portland Short Track Series Category 1 Men 35-44 Sterling Sobczak 6/6
3 Portland Short Track Series Category 1 Men 19-34 Brady Stotts 6/6
14 Portland Short Track Series Category 3 Men 45+ Erick Taft 6/6
10 Portland Short Track Series Category 3 Men 45+ John Morehead 6/6
14 Portland Short Track Series Category 3 Men 19-44 Joe Kim 6/6
9 Portland Short Track Series Category 2 Men 55+ David Hankins 6/6
29 Portland Short Track Series Category 2 Men 45-54 Edward Knight 6/6
27 Portland Short Track Series Category 2 Men 45-54 Randy Jacobs 6/6
12 Portland Short Track Series Category 2 Men 45-54 Racer Rob Russell 6/6
8 Portland Short Track Series Singlespeed Men John Napier 6/6
16 Portland Short Track Series Category 2 Men U35 Paul Furst 6/6
4 Portland Short Track Series Category 2 Men U35 Billy Waring 6/6
6 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 Joe Klemmer 6/6
17 Portland Short Track Series Category 3 Women 19+ Kristi Russell 6/6
4 Portland Short Track Series Category 3 Women 10-14 Sascha Knight 6/6
1 Portland Short Track Series Category 3 Women 10-14 Paige Edwards 6/6
1 Portland Short Track Series Category 3 Men 15-18 Ben Peterson 6/6
9 Portland Short Track Series Category 3 Men 10-14 Trent Knoeppel 6/6
7 Portland Short Track Series Category 3 Men 10-14 Jacob Hamness 6/6
4 Sisters Stampede Expert Junior Men Brady Stotts 5/29
11 Sisters Stampede Sport Men 60+ David Hankins 5/29
9 Sisters Stampede Fat Bike Edward Knight 5/29
15 Sisters Stampede Clydesdale 200+ Mike Reddig 5/29
28 Sisters Stampede Sport Men 40-49 Racer Rob Russell 5/29
15 Sisters Stampede Sport Men 40-49 Eric Stotts 5/29
11 Sisters Stampede Sport Men 40-49 Terry Hamness 5/29
9 Sisters Stampede Sport Men 19-39 Billy Waring 5/29
13 Sisters Stampede Novice (Category 3) Women 40+ Katina Fischer 5/29
4 Sisters Stampede Novice (Category 3) Women 40+ Patty Barnard 5/29
44 Sisters Stampede Novice (Category 3) Men 40+ Will Barnard 5/29
20 Sisters Stampede Novice (Category 3) Men 40+ Erick Taft 5/29
16 Sisters Stampede Junior Novice (Category 3) Men 14-18 Connor McGuffin 5/29
7 Sisters Stampede Junior Novice (Category 3) Men 14-18 Mitchell Fies 5/29
42 Sisters Stampede Junior Novice (Category 3) Men 10-13 Ethan Moen 5/29
21 Sisters Stampede Junior Novice (Category 3) Men 10-13 Jacob Hamness 5/29
13 Tuesday Night PIR Category 4/5 Paul Furst 5/17
7 Coast Hills Classic MTB Race Grommet (Kids 8-12) Aleena Knight 5/14
10 Coast Hills Classic MTB Race Novice (Category 3) Men 40+ Erick Taft 5/14
7 Coast Hills Classic MTB Race Sport Men 50-59 William Waring 5/14
15 Coast Hills Classic MTB Race Sport Men 40-49 Flint Churchill 5/14
40 Tuesday Night PIR Category 4/5 Scott Trautman 5/10
11 Chainbreaker Sport (Category 2) Men 60+ David Hankins 5/7
11 Chainbreaker Sport (Category 2) Men 50-59 William Waring 5/7
16 Chainbreaker Sport (Category 2) Men 40-49 Terry Hamness 5/7
10 Chainbreaker Sport (Category 2) Men 40-49 Eric Stotts 5/7
2 Chainbreaker Junior Women 10-13 Sascha Knight 5/7
14 Chainbreaker Junior Men 14-18 Lucas Pfuhl 5/7
12 Chainbreaker Junior Men 14-18 Carter Hanley 5/7
9 Chainbreaker Junior Men 14-18 Connor McGuffin 5/7
6 Chainbreaker Junior Men 14-18 Mitchell Fies 5/7
20 Chainbreaker Junior Men 10-13 Ethan Moen 5/7
12 Chainbreaker Junior Men 10-13 Benjamin Tai 5/7
11 Chainbreaker Junior Men 10-13 Jacob Hamness 5/7
4 Chainbreaker Expert Junior Men Riley Hooks 5/7
3 Bear Springs Trap Sport Men 50-59 William Waring 5/1
29 Bear Springs Trap Sport Men 40-49 Flint Churchill 5/1
15 Bear Springs Trap Sport Men 40-49 Racer Rob Russell 5/1
13 Bear Springs Trap Sport Men 40-49 Eric Stotts 5/1
10 Bear Springs Trap Sport Men 40-49 Todd Edwards 5/1
5 Bear Springs Trap Novice (Category 3) Men 40+ Erick Taft 5/1
11 Tuesday Night PIR: April Castelli Individual Competition Category 4/5 Paul Furst 4/26
16 Tuesday Night PIR Category 4/5 Paul Furst 4/26
7 Tuesday Night PIR: Castelli Individual Competition Category 4/5 Paul Furst 4/19
30 Tuesday Night PIR Category 4/5 Paul Furst 4/19
5 Tuesday Night PIR Category 4/5 Paul Furst 4/12
15 Mudslinger Novice (Category 3) Junior Men 10-13 Ethan Moen 4/9
13 Mudslinger Novice (Category 3) Junior Men 10-13 Carter Hanley 4/9
5 Mudslinger Novice (Category 3) Junior Men 10-13 Benjamin Tai 4/9
10 Mudslinger Novice (Category 3) Men 40+ Erick Taft 4/9
2 Mudslinger Novice (Category 3) Men 40+ Flint Churchill 4/9
10 Mudslinger Sport Men 60+ David Hankins 4/9
9 Mudslinger Sport Men 40-49 Terry Hamness 4/9
25 Mudslinger Sport Men 19-39 Drew Trapnell 4/9
18 Dirty Circles 2 Men 4/5 Stefan Furst 3/6
15 Dirty Circles 2 Men 4/5 Paul Furst 3/6
17 Echo Red 2 Red XC & Poker Ride/Run Category 3 Men 40+ Erick Taft 3/5
16 Echo Red 2 Red XC & Poker Ride/Run Category 2 Men 60+ David Hankins 3/5
16 Echo Red 2 Red XC & Poker Ride/Run Category 2 Men 50-59 William Waring 3/5
17 Echo Red 2 Red XC & Poker Ride/Run Category 2 Men 40-49 Terry Hamness 3/5
20 Echo Red 2 Red XC & Poker Ride/Run Category 2 Men 19-39 Joe Kim 3/5
22 Dirty Circles 1 Masters Men 4/5 35+ Stefan Furst 2/28
20 Dirty Circles 1 Men 4/5 Paul Furst 2/28