Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing

Event Category Name Date
16 Psycho Cross: Series Standings Masters Men 50+ Craig Austin 12/15
4 Psycho Cross: Series Standings Men B Brian Spears 12/15
2 Psycho Cross Men B Brian Spears 12/15
5 Psycho Cross Masters Men 50+ Craig Austin 12/15
2 Grand Prix Erik Tonkin: Santa Cross Masters 50+ Robert Huff 12/14
2 Grand Prix Erik Tonkin: Santa Cross Clydesdale Kevin Thompson 12/14
14 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 50+ Craig Austin 12/8
23 Grand Prix Erik Tonkin: Winter Cross Masters 35+ B Caan Zarosinski 12/1
8 Grand Prix Erik Tonkin: Winter Cross Clydesdale Aaron Radspinner 12/1
6 Grand Prix Erik Tonkin: Winter Cross Clydesdale Shane Gibson 12/1
5 Grand Prix Erik Tonkin: Winter Cross Clydesdale Kevin Thompson 12/1
4 Grand Prix Erik Tonkin: Winter Cross Clydesdale Seth Daniels 12/1
6 Psycho Cross Men B Brian Spears 11/30
25 Kruger's Crossing Cyclocross Classic Category B Ian Penner 11/24
34 Kruger's Crossing Cyclocross Classic Masters 35+ A Craig Austin 11/24
32 Kruger's Crossing Cyclocross Classic Masters 35+ A Brian Spears 11/24
21 Kruger's Crossing Cyclocross Classic Masters 35+ A Jay Rishel 11/24
27 Kruger's Crossing Cyclocross Classic Masters 35+ B Phillip Ohnstad 11/24
4 Kruger's Crossing Cyclocross Classic Masters 50+ Robert Huff 11/24
89 Kruger's Crossing Cyclocross Classic Masters 35+ C Phillip Wiant 11/24
4 Kruger's Crossing Cyclocross Classic Clydesdale Seth Daniels 11/24
3 Kruger's Crossing Cyclocross Classic Clydesdale Shane Gibson 11/24
39 Cross Crusade: Barton Park Masters 35+ A Wade Goff 11/17
70 Cross Crusade: Barton Park Masters 35+ B Paul Anderson 11/17
28 Cross Crusade: Barton Park Masters 35+ B Phillip Ohnstad 11/17
6 Cross Crusade: Barton Park Masters 50+ Robert Huff 11/17
86 Cross Crusade: Barton Park Masters 35+ C Phillip Wiant 11/17
13 Cross Crusade: Barton Park Clydesdale Michael Chesnut 11/17
10 Cross Crusade: Barton Park Clydesdale Mike Hall 11/17
6 Cross Crusade: Barton Park Clydesdale Kevin Thompson 11/17
5 Psycho Cross Men B Brian Spears 11/16
3 Fazio Farms CX Part Deux Singlespeed Ian Penner 11/16
10 Fazio Farms CX Part Deux Masters 35+ B Seth Daniels 11/16
9 Fazio Farms CX Part Deux Masters 35+ B Kevin Thompson 11/16
7 Fazio Farms CX Part Deux Masters 35+ B Ian Penner 11/16
84 Cross Crusade: PIR Infield Masters 35+ B Aaron Zarosinski 11/10
77 Cross Crusade: PIR Infield Masters 35+ B Mike Rosenfeld 11/10
38 Cross Crusade: PIR Infield Masters 35+ B Phillip Ohnstad 11/10
42 Cross Crusade: PIR Infield Masters 50+ Craig Austin 11/10
19 Cross Crusade: PIR Infield Masters 50+ Ken James 11/10
4 Cross Crusade: PIR Infield Masters 50+ Robert Huff 11/10
77 Cross Crusade: PIR Infield Masters 35+ A Brian Spears 11/10
54 Cross Crusade: PIR Infield Masters 35+ A Wade Goff 11/10
72 Cross Crusade: PIR Infield Singlespeed Craig Austin 11/10
71 Cross Crusade: PIR Infield Singlespeed David Hart 11/10
12 Cross Crusade: PIR Infield Clydesdale Kevin Thompson 11/10
11 Cross Crusade: PIR Infield Clydesdale Mike Hall 11/10
10 Cross Crusade: PIR Infield Clydesdale Michael Chesnut 11/10
8 OBRA CX Championships: GPET: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Clydesdale Michael Chesnut 11/9
6 OBRA CX Championships: GPET: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Clydesdale Mike Hall 11/9
5 OBRA CX Championships: GPET: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Clydesdale Kevin Thompson 11/9
37 OBRA CX Championships: GPET: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Masters 35+ B Ian Penner 11/9
34 OBRA CX Championships: GPET: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Masters 35+ B Brian Spears 11/9
12 OBRA CX Championships: GPET: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Masters 50+ Ken James 11/9
7 OBRA CX Championships: GPET: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Masters 50+ Robert Huff 11/9
26 OBRA CX Championships: GPET: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Masters 35+ A Jay Rishel 11/9
21 OBRA CX Championships: GPET: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Category B Ian Penner 11/9
73 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Singlespeed Craig Austin 11/3
86 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 35+ B Aaron Radspinner 11/3
81 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 35+ B Paul Anderson 11/3
79 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 35+ B Seth Daniels 11/3
46 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 35+ B Phillip Ohnstad 11/3
36 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 50+ Craig Austin 11/3
32 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 50+ Ken James 11/3
7 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 50+ Robert Huff 11/3
92 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 35+ C Phillip Wiant 11/3
70 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 35+ A Scott Ballard 11/3
43 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 35+ A Wade Goff 11/3
14 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Clydesdale Seth Daniels 11/3
10 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Clydesdale Kevin Thompson 11/3
9 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Clydesdale Michael Chesnut 11/3
7 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Clydesdale Mike Hall 11/3
15 Sandy/Boring Corn Cross Singlespeed Ian Penner 11/2
15 Sandy/Boring Corn Cross Masters 35+ A Brian Spears 11/2
9 Sandy/Boring Corn Cross Masters 35+ B Ian Penner 11/2
27 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ B Phillip Ohnstad 10/27
11 Cross Crusade: Deschutes Brewery Clydesdale Seth Daniels 10/27
42 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ A Wade Goff 10/27
11 Grand Prix Erik Tonkin: David Douglas CX #2 Singlespeed David Hart 10/26
13 Grand Prix Erik Tonkin: David Douglas CX #2 Category B Brian Spears 10/26
11 Grand Prix Erik Tonkin: David Douglas CX #2 Masters 50+ Robert Huff 10/26
20 Grand Prix Erik Tonkin: David Douglas CX #2 Masters 35+ B Mike Rosenfeld 10/26
19 Grand Prix Erik Tonkin: David Douglas CX #2 Masters 35+ B Ian Penner 10/26
22 Grand Prix Erik Tonkin: David Douglas CX #2 Masters 35+ C Phillip Wiant 10/26
2 Grand Prix Erik Tonkin: David Douglas CX #2 Clydesdale Kevin Thompson 10/26
5 Cross Crusade: Deschutes Brewery Clydesdale Seth Daniels 10/26
100 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ B Aaron Radspinner 10/26
28 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ B Phillip Ohnstad 10/26
44 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 50+ Craig Austin 10/26
14 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 50+ Ken James 10/26
51 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ A Jay Rishel 10/26
49 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ A Wade Goff 10/26
11 Blind Date at the Dairy: October Standings Masters Men C 35+ Michael Chesnut 10/24
2 Blind Date at the Dairy: October Standings Masters Men C 35+ Mike Rosenfeld 10/24
23 Blind Date at the Dairy: October Standings Masters Men B 35+ Mike Hall 10/24
9 Blind Date at the Dairy: September Standings Masters Men C 35+ Michael Chesnut 10/24
8 Blind Date at the Dairy: September Standings Masters Men C 35+ Mike Rosenfeld 10/24
21 Blind Date at the Dairy: September Standings Masters Men B 35+ Mike Hall 10/24
83 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Masters 35+ A Wade Goff 10/20
26 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Masters 35+ A Jay Rishel 10/20
89 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Singlespeed Wade Goff 10/20
83 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Singlespeed Craig Austin 10/20
50 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Category B John Baldwin 10/20
98 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Masters 35+ B Aaron Zarosinski 10/20
92 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Masters 35+ B Aaron Radspinner 10/20
86 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Masters 35+ B Brian Spears 10/20
79 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Masters 35+ B Paul Anderson 10/20
25 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Masters 35+ B Phillip Ohnstad 10/20
41 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Masters 50+ Craig Austin 10/20
18 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Masters 50+ Ken James 10/20
5 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Masters 50+ Robert Huff 10/20
108 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Masters 35+ C Phillip Wiant 10/20
11 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Clydesdale Michael Chesnut 10/20
9 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Clydesdale Seth Daniels 10/20
7 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Clydesdale Kevin Thompson 10/20
6 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Clydesdale Mike Hall 10/20
10 Cross-Word CX Challenge Masters 35+ A Wade Goff 10/19
12 Cross-Word CX Challenge Masters 50+ Craig Austin 10/19
3 Cross-Word CX Challenge Masters 50+ Ken James 10/19
21 Cross-Word CX Challenge Masters 35+ B Caan Zarosinski 10/19
13 Cross-Word CX Challenge Masters 35+ B Mike Rosenfeld 10/19
2 Cross-Word CX Challenge Clydesdale Mike Hall 10/19
1 Cross-Word CX Challenge Clydesdale Seth Daniels 10/19
23 Blind Date at the Dairy Singlespeed Aaron Radspinner 10/16
2 Blind Date at the Dairy Masters Men C 35+ Mike Rosenfeld 10/16
90 Cross Crusade: Rainier Masters 35+ B Aaron Radspinner 10/13
79 Cross Crusade: Rainier Masters 35+ B Mike Rosenfeld 10/13
70 Cross Crusade: Rainier Masters 35+ B Ian Penner 10/13
50 Cross Crusade: Rainier Masters 35+ B Paul Anderson 10/13
26 Cross Crusade: Rainier Masters 35+ B Phillip Ohnstad 10/13
32 Cross Crusade: Rainier Masters 50+ Craig Austin 10/13
13 Cross Crusade: Rainier Masters 50+ Robert Huff 10/13
52 Cross Crusade: Rainier Singlespeed David Hart 10/13
114 Cross Crusade: Rainier Masters 35+ C Phillip Wiant 10/13
113 Cross Crusade: Rainier Masters 35+ C Seth Daniels 10/13
44 Cross Crusade: Rainier Masters 35+ A Jay Rishel 10/13
42 Cross Crusade: Rainier Masters 35+ A Wade Goff 10/13
16 Cross Crusade: Rainier Clydesdale Shane Gibson 10/13
9 Cross Crusade: Rainier Clydesdale Kevin Thompson 10/13
7 Cross Crusade: Rainier Clydesdale Seth Daniels 10/13
6 Cross Crusade: Rainier Clydesdale Mike Hall 10/13
6 Psycho Cross Men B Brian Spears 10/12
29 Blind Date at the Dairy Singlespeed Aaron Radspinner 10/9
32 Blind Date at the Dairy Masters Men B 35+ Ian Penner 10/9
20 Blind Date at the Dairy Masters Men B 35+ Mike Hall 10/9
3 Blind Date at the Dairy Masters Men C 35+ Mike Rosenfeld 10/9
9 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Clydesdale Kevin Thompson 10/6
5 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Clydesdale Seth Daniels 10/6
2 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Clydesdale Mike Hall 10/6
84 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Masters 35+ B Paul Anderson 10/6
51 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Masters 35+ B Phillip Ohnstad 10/6
46 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Masters 50+ Craig Austin 10/6
20 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Masters 50+ Ken James 10/6
60 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Singlespeed Wade Goff 10/6
56 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Singlespeed Mike Rosenfeld 10/6
59 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Category B John Baldwin 10/6
79 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Masters 35+ A Jay Rishel 10/6
61 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Masters 35+ A Robert Huff 10/6
54 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Masters 35+ A Wade Goff 10/6
14 Grand Prix Erik Tonkin: Heiser Farm CX Singlespeed Steven Basden 10/5
12 Grand Prix Erik Tonkin: Heiser Farm CX Singlespeed Ian Penner 10/5
11 Grand Prix Erik Tonkin: Heiser Farm CX Singlespeed David Hart 10/5
6 Grand Prix Erik Tonkin: Heiser Farm CX Masters 60+ Steve Truesdale 10/5
32 Grand Prix Erik Tonkin: Heiser Farm CX Masters 35+ B Nathan Hobson 10/5
19 Grand Prix Erik Tonkin: Heiser Farm CX Masters 35+ B Ian Penner 10/5
18 Grand Prix Erik Tonkin: Heiser Farm CX Masters 50+ Craig Austin 10/5
3 Grand Prix Erik Tonkin: Heiser Farm CX Masters 50+ Robert Huff 10/5
6 Grand Prix Erik Tonkin: Heiser Farm CX Clydesdale Kevin Thompson 10/5
3 Grand Prix Erik Tonkin: Heiser Farm CX Clydesdale Mike Hall 10/5
12 Blind Date at the Dairy Masters Men B 35+ Mike Hall 10/2
22 Battle At Barlow Singlespeed Mike Rosenfeld 9/29
5 Battle At Barlow Masters 50+ Robert Huff 9/29
21 Grand Prix Erik Tonkin: Ninkrossi Singlespeed Cameron Vander Stoep 9/28
18 Grand Prix Erik Tonkin: Ninkrossi Singlespeed Wade Goff 9/28
31 Grand Prix Erik Tonkin: Ninkrossi Masters 35+ A Brian Spears 9/28
28 Grand Prix Erik Tonkin: Ninkrossi Masters 35+ A Wade Goff 9/28
28 Grand Prix Erik Tonkin: Ninkrossi Masters 50+ Ken James 9/28
23 Grand Prix Erik Tonkin: Ninkrossi Masters 50+ Craig Austin 9/28
10 Grand Prix Erik Tonkin: Ninkrossi Masters 50+ Robert Huff 9/28
36 Grand Prix Erik Tonkin: Ninkrossi Masters 35+ B Caan Zarosinski 9/28
35 Grand Prix Erik Tonkin: Ninkrossi Masters 35+ B Aaron Radspinner 9/28
33 Grand Prix Erik Tonkin: Ninkrossi Masters 35+ B Steven Basden 9/28
18 Grand Prix Erik Tonkin: Ninkrossi Masters 35+ B Paul Anderson 9/28
14 Grand Prix Erik Tonkin: Ninkrossi Masters 35+ B Phillip Ohnstad 9/28
11 Grand Prix Erik Tonkin: Ninkrossi Clydesdale Seth Daniels 9/28
6 Grand Prix Erik Tonkin: Ninkrossi Clydesdale Shane Gibson 9/28
39 Blind Date at the Dairy Singlespeed Aaron Radspinner 9/25
16 Blind Date at the Dairy Masters Men B 35+ Mike Hall 9/25
20 Blind Date at the Dairy Masters Men A 40+ Wade Goff 9/25
14 Blind Date at the Dairy Masters Men C 35+ Mike Rosenfeld 9/25
7 Fazio Farms Masters 35+ B Paul Anderson 9/22
5 Fazio Farms Masters 50+ Robert Huff 9/22
1 Fazio Farms Masters 35+ C Seth Daniels 9/22
2 Fazio Farms Clydesdale Shane Gibson 9/22
20 Grand Prix Erik Tonkin: Zaandercross Singlespeed Cameron Vander Stoep 9/21
31 Grand Prix Erik Tonkin: Zaandercross Masters 35+ A Brian Spears 9/21
19 Grand Prix Erik Tonkin: Zaandercross Masters 35+ A Wade Goff 9/21
28 Grand Prix Erik Tonkin: Zaandercross Masters 35+ B Phillip Ohnstad 9/21
7 Grand Prix Erik Tonkin: Zaandercross Masters 50+ Robert Huff 9/21
6 Grand Prix Erik Tonkin: Zaandercross Clydesdale Kevin Thompson 9/21
4 Grand Prix Erik Tonkin: Zaandercross Clydesdale Seth Daniels 9/21
3 Grand Prix Erik Tonkin: Zaandercross Clydesdale Mike Hall 9/21
37 Blind Date at the Dairy Singlespeed Aaron Radspinner 9/18
29 Blind Date at the Dairy Masters Men B 35+ Shane Gibson 9/18
14 Blind Date at the Dairy Masters Men B 35+ Mike Hall 9/18
26 Blind Date at the Dairy Masters Men A 40+ Craig Austin 9/18
24 Blind Date at the Dairy Masters Men A 40+ Wade Goff 9/18
4 Blind Date at the Dairy Masters Men C 35+ Mike Rosenfeld 9/18
41 Mt Ashland Hillclimb: Combined Combined Shawn McCloud 9/15
6 Mt Ashland Hillclimb Road Category 4/5 Men 40-59 Shawn McCloud 9/15
23 Grand Prix Erik Tonkin: Hood River Double Cross Masters 50+ Craig Austin 9/14
6 Grand Prix Erik Tonkin: Hood River Double Cross Clydesdale Mike Hall 9/14
2 Grand Prix Erik Tonkin: Hood River Double Cross Clydesdale Seth Daniels 9/14
1 Grand Prix Erik Tonkin: Hood River Double Cross Clydesdale Kevin Thompson 9/14
35 Grand Prix Erik Tonkin: Het Meer CX Race Singlespeed Steven Basden 9/7
29 Grand Prix Erik Tonkin: Het Meer CX Race Singlespeed David Hart 9/7
43 Grand Prix Erik Tonkin: Het Meer CX Race Masters 35+ A Craig Austin 9/7
42 Grand Prix Erik Tonkin: Het Meer CX Race Masters 35+ A Brian Spears 9/7
21 Grand Prix Erik Tonkin: Het Meer CX Race Masters 35+ A Jay Rishel 9/7
3 Grand Prix Erik Tonkin: Het Meer CX Race Masters 50+ Robert Huff 9/7
44 Grand Prix Erik Tonkin: Het Meer CX Race Masters 35+ B Aaron Radspinner 9/7
30 Grand Prix Erik Tonkin: Het Meer CX Race Masters 35+ B Mike Rosenfeld 9/7
25 Grand Prix Erik Tonkin: Het Meer CX Race Masters 35+ B Paul Anderson 9/7
6 Grand Prix Erik Tonkin: Het Meer CX Race Clydesdale Seth Daniels 9/7
5 Grand Prix Erik Tonkin: Het Meer CX Race Clydesdale Mike Hall 9/7
2 Grand Prix Erik Tonkin: Het Meer CX Race Clydesdale Kevin Thompson 9/7
11 Grand Prix Erik Tonkin: David Douglas CX #1 Masters 35+ A Jay Rishel 8/31
44 Grand Prix Erik Tonkin: David Douglas CX #1 Masters 35+ B Paul Anderson 8/31
10 Grand Prix Erik Tonkin: David Douglas CX #1 Clydesdale Shane Gibson 8/31
8 Grand Prix Erik Tonkin: David Douglas CX #1 Clydesdale Mike Hall 8/31
6 Grand Prix Erik Tonkin: David Douglas CX #1 Clydesdale Kevin Thompson 8/31
22 Kruger's Kermesse... Encore! CX Farm Crit Masters Men A 35+ Aric Rist 8/25
14 Kruger's Kermesse... Encore! CX Farm Crit Masters Men A 35+ Wade Goff 8/25
8 Kruger's Kermesse... Encore! CX Farm Crit Masters Men A 35+ Jay Rishel 8/25
36 Kruger's Kermesse... Encore! CX Farm Crit Masters Men B 35+ Mike Rosenfeld 8/25
23 Kruger's Kermesse... Encore! CX Farm Crit Masters Men 50+ Craig Austin 8/25
2 Kruger's Kermesse... Encore! CX Farm Crit Masters Men 50+ Robert Huff 8/25
11 Kruger's Kermesse... Encore! CX Farm Crit Singlespeed Paul Anderson 8/25
7 Kruger's Kermesse... Encore! CX Farm Crit Clydesdale Kevin Thompson 8/25
6 Kruger's Kermesse... Encore! CX Farm Crit Clydesdale Seth Daniels 8/25
2 Kruger's Kermesse... Encore! CX Farm Crit Clydesdale Shane Gibson 8/25
17 Gresham Criterium Masters 40+ Category 3/4 Robert Huff 8/17
37 Tuesday PIR Category 1/2/3 Robert Huff 8/13
152 OUCH OBRA Uphill TT Championship: Combined Combined Shawn McCloud 8/11
14 OUCH OBRA Uphill TT Championship Masters Men 50-54 Shawn McCloud 8/11
87 OBRA Time Trial: Combined Combined David Hart 8/4
104 OBRA Time Trial: Combined Combined Steven Basden 8/4
57 OBRA Time Trial: Combined Combined Doug Palmer 8/4
62 OBRA Time Trial: Combined Combined Robert Huff 8/4
9 OBRA Time Trial Men 4/5 Steven Basden 8/4
8 OBRA Time Trial Men 3 David Hart 8/4
5 OBRA Time Trial Masters Men 50-54 Robert Huff 8/4
4 OBRA Time Trial Masters Men 45-49 Doug Palmer 8/4
7 Portland Short Track Series Clydesdale Kevin Thompson 7/29
32 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 Aaron Radspinner 7/29
8 Portland Short Track Series Singlespeed Cameron Vander Stoep 7/29
43 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Wade Goff 7/29
34 Revenge of the Disc: July 27: Combined Combined Craig Austin 7/27
21 Revenge of the Disc: July 27: Combined Combined Doug Palmer 7/27
39 Revenge of the Disc: July 27: Combined Combined Steven Basden 7/27
40 Revenge of the Disc: July 27: Combined Combined Dan Silvernail 7/27
7 Revenge of the Disc: July 27 Masters 50+ Men Craig Austin 7/27
6 Revenge of the Disc: July 27 Masters 40+ Men Doug Palmer 7/27
6 Revenge of the Disc: July 27 Men 4/5 Steven Basden 7/27
5 Revenge of the Disc: July 27 Men 3 Dan Silvernail 7/27
12 Tuesday PIR Category 3/4 Wade Goff 7/23
37 Tuesday PIR Category 1/2/3 Robert Huff 7/23
9 Portland Short Track Series Singlespeed Cameron Vander Stoep 7/22
5 OBRA Masters Track Championships: Sunday Masters Men Team Sprints Steve Truesdale 7/21
2 OBRA Masters Track Championships: Sunday Masters Men 60+ 500m Steve Truesdale 7/21
14 Revenge of the Disc: July 20: Combined Combined Doug Palmer 7/20
4 Revenge of the Disc: July 20 Masters 40+ Men Doug Palmer 7/20
2 OBRA Masters Track Championships: Saturday Masters 60+ Points Race Steve Truesdale 7/20
1 OBRA Masters Track Championships: Saturday Masters Men 60+ 2K Pursuit Steve Truesdale 7/20
29 Tuesday PIR Category 1/2/3 Robert Huff 7/16
28 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 Aaron Radspinner 7/15
5 Montinore Road Race Masters Men 50+ Category 1/2/3 Robert Huff 7/14
19 Montinore Road Race Masters Men 35+ Category 1/2/3 Aric Rist 7/14
14 Montinore Road Race Masters Men 35+ Category 1/2/3 David Hart 7/14
10 Montinore Road Race Masters Men 35+ Category 1/2/3 Wade Goff 7/14
10 Alpenrose Challenge Masters Men 50+ 500 Steve Truesdale 7/14
60 Revenge of the Disc: Combined Combined Craig Austin 7/13
27 Revenge of the Disc: Combined Combined Doug Palmer 7/13
66 Revenge of the Disc: Combined Combined Steven Basden 7/13
70 Revenge of the Disc: Combined Combined Dan Silvernail 7/13
11 Revenge of the Disc Men 4/5 Steven Basden 7/13-27
5 Revenge of the Disc Men 3 Dan Silvernail 7/13-27
10 Revenge of the Disc Masters 50+ Men Craig Austin 7/13-27
5 Revenge of the Disc Masters 40+ Men Doug Palmer 7/13-27
44 Revenge of the Disc: July 13: Combined Combined Craig Austin 7/13
20 Revenge of the Disc: July 13: Combined Combined Doug Palmer 7/13
45 Revenge of the Disc: July 13: Combined Combined Steven Basden 7/13
46 Revenge of the Disc: July 13: Combined Combined Dan Silvernail 7/13
7 Revenge of the Disc: July 13 Men 4/5 Steven Basden 7/13
6 Revenge of the Disc: July 13 Men 3 Dan Silvernail 7/13
6 Revenge of the Disc: July 13 Masters 50+ Men Craig Austin 7/13
5 Revenge of the Disc: July 13 Masters 40+ Men Doug Palmer 7/13
6 Alpenrose Challenge Men Team Sprint Steve Truesdale 7/13
9 Alpenrose Challenge Masters Men 50+ 2K Pursuit Steve Truesdale 7/12
59 Tuesday PIR Category 1/2/3 Robert Huff 7/9
3 Masters and Juniors Track Races Masters Men 60+ Steve Truesdale 7/9
24 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 Aaron Radspinner 7/8
6 Portland Short Track Series Singlespeed Cameron Vander Stoep 7/8
10 St. Honore Criterium Masters Men 50+ 1/2/3 Steve Truesdale 7/6
6 St. Honore Criterium Masters Men 50+ 1/2/3 Robert Huff 7/6
20 St. Honore Criterium Masters Men 40+ 1/2/3 Aric Rist 7/6
7 Blue Ribbon Track Omnium Men Team Sprints Steve Truesdale 7/4
11 Blue Ribbon Track Omnium Masters Steve Truesdale 7/4
19 Mt. Tabor Series Masters Men Aric Rist 7/3
35 Monday PIR Masters 1/2/3 David Hart 7/1
23 Six Hours of Mt Hood Solo Men Seth Daniels 6/30
35 Baker City Cycling Classic: Stage 3: Baker City Cycling Classic - GC after Stage 3 Category 3 Men Ken James 6/30
20 Baker City Cycling Classic: Stage 3: Baker City Cycling Classic - GC after Stage 3 Category 3 Men Wade Goff 6/30
24 Baker City Cycling Classic: Stage 4 Category 3 Men Wade Goff 6/30
32 Baker City Cycling Classic: Stage 3 Category 3 Men Ken James 6/30
15 Baker City Cycling Classic: Stage 3 Category 3 Men Wade Goff 6/30
2 Pringle Creek Criterium Men 60+ Steve Truesdale 6/30
43 Baker City Cycling Classic: Stage 2 Category 3 Men Ken James 6/29
28 Baker City Cycling Classic: Stage 2 Category 3 Men Wade Goff 6/29
5 Six Day: Saturday Category 1/2/3 Steve Truesdale 6/29
19 Baker City Cycling Classic Category 3 Men Wade Goff 6/28-30
35 Baker City Cycling Classic: Stage 1 Category 3 Men Ken James 6/28
18 Baker City Cycling Classic: Stage 1 Category 3 Men Wade Goff 6/28
34 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 Aaron Radspinner 6/24
15 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 Derek McCammon 6/24
8 Portland Short Track Series Singlespeed Cameron Vander Stoep 6/24
9 Portland Short Track Series Category 2 Men 45-54 Scott Ballard 6/24
15 Mt. Tabor Series Senior Men David Hart 6/19
24 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 Aaron Radspinner 6/17
12 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 Derek McCammon 6/17
11 Portland Short Track Series Singlespeed Cameron Vander Stoep 6/17
9 Portland Short Track Series Category 2 Men 45-54 Mike Hall 6/17
44 Rainier Road Race- Women's OBRA Championship RR Masters Men 35+ 2/3 Robert Huff 6/16
43 Rainier Road Race- Women's OBRA Championship RR Masters Men 35+ 2/3 Scott Ballard 6/16
28 Rainier Road Race- Women's OBRA Championship RR Masters Men 35+ 2/3 Wade Goff 6/16
19 Rainier Road Race- Women's OBRA Championship RR Masters Men 35+ 2/3 Ken James 6/16
6 One Day Fun Day! Masters Steve Truesdale 6/15
4 Gorge Mountain Bike Short Track Series Category 2 Men 35-44 Seth Daniels 6/13
47 Tuesday PIR Men 3/4 Scott Ballard 6/11
46 Tuesday PIR Men 3/4 Mike Rosenfeld 6/11
32 Tuesday PIR Men 3/4 Jason Hobson 6/11
31 Tuesday PIR Men 3/4 David Rosen 6/11
35 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 Aaron Radspinner 6/10
9 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 Derek McCammon 6/10
13 Portland Short Track Series Singlespeed Cameron Vander Stoep 6/10
8 Portland Short Track Series Category 2 Men 45-54 Mike Hall 6/10
5 Portland Short Track Series Category 2 Men 45-54 Scott Ballard 6/10
35 OBRA TTT: Combined Combined Doug Palmer 6/9
34 OBRA TTT: Combined Combined Ken James 6/9
33 OBRA TTT: Combined Combined Wade Goff 6/9
32 OBRA TTT: Combined Combined Robert Huff 6/9
76 OBRA TTT: Combined Combined David Hart 6/9
75 OBRA TTT: Combined Combined Caan Zarosinski 6/9
77 OBRA TTT: Combined Combined Steve Truesdale 6/9
78 OBRA TTT: Combined Combined Steven Basden 6/9
68 OBRA TTT: Combined Combined Dan Larson 6/9
71 OBRA TTT: Combined Combined Craig Austin 6/9
69 OBRA TTT: Combined Combined Paul Anderson 6/9
70 OBRA TTT: Combined Combined Kevin Thompson 6/9
6 OBRA TTT Senior Men Doug Palmer 6/9
6 OBRA TTT Senior Men Ken James 6/9
6 OBRA TTT Senior Men Wade Goff 6/9
6 OBRA TTT Senior Men Robert Huff 6/9
4 OBRA TTT Men 160-199 Dan Larson 6/9
4 OBRA TTT Men 160-199 Craig Austin 6/9
4 OBRA TTT Men 160-199 Paul Anderson 6/9
4 OBRA TTT Men 160-199 Kevin Thompson 6/9
2 OBRA TTT Men 3 David Hart 6/9
2 OBRA TTT Men 3 Caan Zarosinski 6/9
2 OBRA TTT Men 3 Steve Truesdale 6/9
2 OBRA TTT Men 3 Steven Basden 6/9
2 Alpenrose Heartbreaker Masters 50+ Points Race Steve Truesdale 6/8
6 Gorge Mountain Bike Short Track Series Category 2 Men 35-44 Seth Daniels 6/6
23 Mt. Tabor Series Masters Men Robert Huff 6/5
42 Mt. Tabor Series Category 4 Men Scott Ballard 6/5
13 Mt. Tabor Series Category 4 Men Jay Rishel 6/5
29 Tuesday PIR Category 3/4 Mike Rosenfeld 6/4
41 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 Aaron Radspinner 6/3
12 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 Derek McCammon 6/3
10 Portland Short Track Series Singlespeed Cameron Vander Stoep 6/3
7 Portland Short Track Series Category 2 Men 45-54 Scott Ballard 6/3
16 Portland Short Track Series Category 1 Men 35-44 David Rosen 6/3
15 Portland Short Track Series Category 1 Men 35-44 Shane Gibson 6/3
10 Portland Short Track Series Category 3 Men 19-44 Dylan Cernitz 6/3
10 PDW Omnium Masters 35+ Omnium Steve Truesdale 6/2
13 Hammer Velo Criterium Masters Men 50+ Category 3/4/5 Steve Truesdale 6/1
11 Hammer Velo Criterium Masters Men 50+ Category 3/4/5 Robert Huff 6/1
35 Hammer Velo Criterium Masters Men 40+ Category 3/4/5 Scott Ballard 6/1
8 Gorge Mountain Bike Short Track Series Category 2 Men 35-44 Seth Daniels 5/30
31 Mt. Tabor Series Category 4 Derek McCammon 5/29
32 Crank Bicycles TT @ PIR: Combined Combined Craig Austin 5/27
26 Crank Bicycles TT @ PIR: Combined Combined David Hart 5/27
5 Crank Bicycles TT @ PIR Masters Men 50+ Craig Austin 5/27
7 Crank Bicycles TT @ PIR Masters Men 40+ David Hart 5/27
7 Sisters Stampede MTB XC Category 3 Men 19-39 Dylan Cernitz 5/26
68 Sisters Stampede MTB XC Category 2 Men 40-49 Paul Anderson 5/26
45 Sisters Stampede MTB XC Category 2 Men 40-49 David Rosen 5/26
23 Sisters Stampede MTB XC Category 2 Men 40-49 Scott Ballard 5/26
22 Sisters Stampede MTB XC Singlespeed Men Steven Basden 5/26
15 Sisters Stampede MTB XC Singlespeed Men Aric Rist 5/26
7 Sisters Stampede MTB XC Singlespeed Men Wade Goff 5/26
4 Bend Don't Brake Masters Men 60+ Steve Truesdale 5/25
30 Bend Don't Brake Men Category 3 Wade Goff 5/25
29 Monday PIR Masters 4/5 Aaron Radspinner 5/20
9 Monday PIR Masters 4/5 Derek McCammon 5/20
12 Kruger's Kermesse Farm Dirt Crit Masters Men A 35+ Shane Gibson 5/19
6 Kruger's Kermesse Farm Dirt Crit Masters Men A 35+ Jay Rishel 5/19
22 Kruger's Kermesse Farm Dirt Crit Masters Men B 35+ Dylan Cernitz 5/19
13 Kruger's Kermesse Farm Dirt Crit Masters Men 50+ Craig Austin 5/19
9 Kruger's Kermesse Farm Dirt Crit Clydesdale David Rosen 5/19
8 Kruger's Kermesse Farm Dirt Crit Clydesdale Seth Daniels 5/19
7 Kruger's Kermesse Farm Dirt Crit Clydesdale Kevin Thompson 5/19
15 Kruger's Kermesse Farm Dirt Crit Singlespeed Steven Basden 5/19
6 Banana Belt Series: Banana Belt 3 Masters Men 60+ Steve Truesdale 5/19
16 Banana Belt Series: Banana Belt 3 Masters Men 35+ Category 4/5 Scott Ballard 5/19
15 Banana Belt Series: Banana Belt 3 Men Category 3 Ken James 5/19
12 Banana Belt Series: Banana Belt 3 Men Category 3 Wade Goff 5/19
46 Tuesday PIR Category 3/4 Scott Ballard 5/14
33 Tuesday PIR Category 3/4 David Rosen 5/14
32 Tuesday PIR Category 4/5 Jason Hobson 5/14
31 Tuesday PIR Category 4/5 Nathan Hobson 5/14
9 Banana Belt Series: Banana Belt 2 Masters 60+ Steve Truesdale 5/12
15 Banana Belt Series: Banana Belt 2 Masters Men 35+ Category 4/5 Scott Ballard 5/12
10 Banana Belt Series: Banana Belt 2 Masters Men 35+ Category 1/2/3 Mark Magilner 5/12
5 Cascade Chainbreaker XC Clydesdale 200+ Kevin Thompson 5/11
3 Cascade Chainbreaker XC Singlespeed Men Wade Goff 5/11
4 Alpenrose Thursday Series Masters Men 50+ Steve Truesdale 5/9
39 Tuesday PIR Category 3/4 Scott Ballard 5/7
18 Tuesday PIR Category 4/5 Jason Hobson 5/7
4 Monday PIR Masters Men 4/5 Derek McCammon 5/6
8 Banana Belt Series Masters Men 60+ Steve Truesdale 5/5-19
22 Banana Belt Series Masters Men 50+ Robert Huff 5/5-19
16 Banana Belt Series Masters Men 50+ Ken James 5/5-19
22 Banana Belt Series Masters Men 35+ 1/2/3 Aric Rist 5/5-19
21 Banana Belt Series Masters Men 35+ 1/2/3 Mark Magilner 5/5-19
12 Banana Belt Series Masters Men 35+ 1/2/3 Wade Goff 5/5-19
29 Banana Belt Series Masters Men 35+ 4/5 Scott Ballard 5/5-19
28 Banana Belt Series Masters Men 35+ 4/5 Jay Rishel 5/5-19
25 Banana Belt Series Men Category 3 Wade Goff 5/5-19
2 Coast Hills Classic XC Men Category 2 40-49 Mike Hall 5/5
1 Coast Hills Classic XC Men Category 2 40-49 Shane Gibson 5/5
14 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Masters Men 50+ Robert Huff 5/5
8 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Masters Men 50+ Ken James 5/5
14 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Masters Men 35+ Category 4/5 Jay Rishel 5/5
11 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Masters Men 35+ Category 1/2/3 Aric Rist 5/5
3 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Masters Men 35+ Category 1/2/3 Wade Goff 5/5
14 Hijinks Get Your Kinks Out Track Race Masters Men Aric Rist 5/4
11 Hijinks Get Your Kinks Out Track Race Masters Men Steve Truesdale 5/4
8 Alpenrose Thursday Series Masters 50+ Robert Huff 5/2
3 Alpenrose Thursday Series Masters 50+ Steve Truesdale 5/2
4 Deschutes River Valley TT Festival Men 40-49 Ian Penner 4/28
2 Willamette Gran Fondo Gran > Men > 40-49 Mark Magilner 4/28
2 Bear Springs Trap XC Clydesdale 200+ Kevin Thompson 4/28
16 Bear Springs Trap XC Category 2 Men 40-49 David Rosen 4/28
3 Bear Springs Trap XC Category 1 Men 50+ Ken James 4/28
4 Deschutes River Valley TT Festival Men 40-49 Ian Penner 4/27
16 Eugene Roubaix Masters Men 40+ 1/2/3 Mark Magilner 4/27
8 Eugene Roubaix Masters Men 40+ 1/2/3 Wade Goff 4/27
14 Rose Garden Circuit Race Series Masters Category 4/5 40+4 Scott Ballard 4/25
30 Tuesday PIR Category 1/2/3 Robert Huff 4/23
29 Tuesday PIR Men Category 4/5 Jason Hobson 4/23
48 Monday PIR Masters 1/2/3 David Rosen 4/22
41 Monday PIR Masters 4/5 Aaron Radspinner 4/22
8 Rose Garden Circuit Race Series Masters Men 40+ 4/5 Shane Gibson 4/18
37 Monday PIR Masters 1/2/3 David Rosen 4/15
25 Monday PIR Masters 4/5 Aaron Radspinner 4/15
45 Kings Valley Road Race Masters 40+ Steven Basden 4/13
40 Kings Valley Road Race Masters 40+ Derek McCammon 4/13
37 Kings Valley Road Race Masters 40+ Mike Hall 4/13
36 Kings Valley Road Race Masters 40+ Doug Palmer 4/13
34 Kings Valley Road Race Masters 40+ Kevin Thompson 4/13
24 Kings Valley Road Race Masters 40+ Shane Gibson 4/13
16 Kings Valley Road Race Masters 40+ Aric Rist 4/13
2 Kings Valley Road Race Masters 40+ Wade Goff 4/13
3 Kings Valley Road Race Masters 60+ Steve Truesdale 4/13
19 Kings Valley Road Race Masters 50+ Craig Austin 4/13
7 Kings Valley Road Race Masters 50+ Robert Huff 4/13
4 Kings Valley Road Race Masters 50+ Ken James 4/13
39 Kings Valley Road Race Category 4/5 Aaron Radspinner 4/13
3 Rose Garden Circuit Race Series Category 4 40+ Shane Gibson 4/11
10 Rose Garden Circuit Race Series Masters Men 4/5 40+ Scott Ballard 4/4
4 Rose Garden Circuit Race Series Masters Men 4/5 40+ Shane Gibson 4/4
137 Crank Bicycles TT @ PIR: Combined Combined Aric Rist 3/31
58 Crank Bicycles TT @ PIR: Combined Combined Shane Gibson 3/31
104 Crank Bicycles TT @ PIR: Combined Combined Craig Austin 3/31
57 Crank Bicycles TT @ PIR: Combined Combined Robert Huff 3/31
89 Crank Bicycles TT @ PIR: Combined Combined Paul Anderson 3/31
22 Crank Bicycles TT @ PIR: Combined Combined Doug Palmer 3/31
19 Crank Bicycles TT @ PIR: Combined Combined Mark Magilner 3/31
88 Crank Bicycles TT @ PIR: Combined Combined Steven Basden 3/31
12 Crank Bicycles TT @ PIR Masters Men 50+ Craig Austin 3/31
6 Crank Bicycles TT @ PIR Masters Men 50+ Robert Huff 3/31
15 Crank Bicycles TT @ PIR Masters Men 40+ Paul Anderson 3/31
7 Crank Bicycles TT @ PIR Masters Men 40+ Doug Palmer 3/31
4 Crank Bicycles TT @ PIR Masters Men 40+ Mark Magilner 3/31
14 Crank Bicycles TT @ PIR Men Category 4/5 Steven Basden 3/31
22 Crank Bicycles TT @ PIR Eddy Senior Men Aric Rist 3/31
4 Crank Bicycles TT @ PIR Eddy Senior Men Shane Gibson 3/31
2 As the Raven Flies TT: Combined Combined Mark Magilner 3/30
2 As the Raven Flies TT Masters 40+ Men Mark Magilner 3/30
29 Gorge Roubaix Men Category 4/5 Jay Rishel 3/24
23 Gorge Roubaix Masters Men 2/3 Mark Magilner 3/24
7 Gorge Roubaix Masters Men 2/3 Wade Goff 3/24
37 Gorge Roubaix Masters Men 4/5 Steven Basden 3/24
25 Gorge Roubaix Masters Men 4/5 Scott Ballard 3/24
5 Gorge Roubaix Masters Men 4/5 Mike Hall 3/24
3 Gorge Roubaix Masters Men 4/5 Shane Gibson 3/24
76 As the Raven Flies TT: Combined Combined Steven Basden 3/23
62 As the Raven Flies TT: Combined Combined Tom Dean 3/23
7 As the Raven Flies TT Masters 60+ Men Tom Dean 3/23
10 As the Raven Flies TT Category 4/5 Men Steven Basden 3/23
16 Dirty Circles Masters Men 3/4 Scott Ballard 3/17
37 Dirty Circles Masters Men 1/2/3 Robert Huff 3/17
31 Dirty Circles Masters Men 1/2/3 Mark Magilner 3/17
28 Dirty Circles Masters Men 1/2/3 Wade Goff 3/17
1 Dirty Circles Masters Men 4/5 Shane Gibson 3/17
2 Heiser Farms Grand Island Road Race Series Masters Men Category 4/5 Shane Gibson 3/16
18 Heiser Farms Grand Island Road Race Series Masters Men Category 3/4 Scott Ballard 3/16
17 Heiser Farms Grand Island Road Race Series Masters Men Category 3/4 Steve Truesdale 3/16
10 Heiser Farms Grand Island Road Race Series Masters Men Category 3/4 Kevin Thompson 3/16
3 Heiser Farms Grand Island Road Race Series Masters Men Category 3/4 Mark Magilner 3/16
32 Heiser Farms Grand Island Road Race Series Men Category 1/2/3 Wade Goff 3/16
21 Dirty Circles Masters Men 3/4 Doug Palmer 3/10
6 Dirty Circles Masters Men 3/4 Scott Ballard 3/10
4 Dirty Circles Masters Men 4/5 Derek McCammon 3/10
3 Dirty Circles Masters Men 4/5 Shane Gibson 3/10
17 Heiser Farms Grand Island Road Race Series Masters Men Category 3/4 Kevin Thompson 3/9
16 Heiser Farms Grand Island Road Race Series Masters Men Category 3/4 Wade Goff 3/9
10 Heiser Farms Grand Island Road Race Series Masters Men Category 3/4 Scott Ballard 3/9
16 Heiser Farms Grand Island Road Race Series Category 1/2/3 Wade Goff 3/9
40 Dirty Circles Masters Men 3/4 Doug Palmer 3/3-17
20 Dirty Circles Masters Men 3/4 Wade Goff 3/3-17
12 Dirty Circles Masters Men 3/4 Scott Ballard 3/3-17
54 Dirty Circles Masters Men 1/2/3 Wade Goff 3/3-17
32 Dirty Circles Men 1/2/3 David Hart 3/3
41 Dirty Circles Masters Men 3/4 Kevin Thompson 3/3
8 Dirty Circles Masters Men 3/4 Wade Goff 3/3
12 Dirty Circles Masters Men 4/5 Shane Gibson 3/3
47 Echo Red to Red MTB XC Category 2 40-49 Men David Rosen 3/2
20 Echo Red to Red MTB XC Category 2 40-49 Men Scott Ballard 3/2
3 Echo Red to Red MTB XC Category 2 40-49 Men Shane Gibson 3/2
162 Jack Frost TT: Combined Combined Derek McCammon 2/24
66 Jack Frost TT: Combined Combined Shane Gibson 2/24
100 Jack Frost TT: Combined Combined Craig Austin 2/24
24 Jack Frost TT: Combined Combined Mark Magilner 2/24
21 Jack Frost TT: Combined Combined Doug Palmer 2/24
10 Jack Frost TT Masters Men 50-59 Craig Austin 2/24
7 Jack Frost TT Masters Men 40-49 Mark Magilner 2/24
5 Jack Frost TT Masters Men 40-49 Doug Palmer 2/24
12 Jack Frost TT Eddy Senior Men Derek McCammon 2/24
1 Jack Frost TT Eddy Senior Men Shane Gibson 2/24
7 Heiser Farms Grand Island Road Race Series Masters Men Category 4/5 Shane Gibson 2/23-3/16
22 Heiser Farms Grand Island Road Race Series Masters Men Category 3/4 Scott Ballard 2/23-3/16
11 Heiser Farms Grand Island Road Race Series Masters Men Category 3/4 Kevin Thompson 2/23-3/16
8 Heiser Farms Grand Island Road Race Series Masters Men Category 3/4 Wade Goff 2/23-3/16
4 Heiser Farms Grand Island Road Race Series Masters Men Category 3/4 Mark Magilner 2/23-3/16
8 Heiser Farms Grand Island Road Race Series Masters Men 3/4 Kevin Thompson 2/23
7 Heiser Farms Grand Island Road Race Series Masters Men 3/4 Mark Magilner 2/23
3 Heiser Farms Grand Island Road Race Series Masters Men 3/4 Wade Goff 2/23
10 Portland Short Track Series: July Series Standings Singlespeed Cameron Vander Stoep 1/1
3 Masters and Juniors Track Races: July Series Standings Men 60+ Steve Truesdale 1/1
36 Baker City Cycling Classic: Stage 2: Baker City Cycling Classic - GC after Stage 2 Category 3 Men Ken James 1/1
20 Baker City Cycling Classic: Stage 2: Baker City Cycling Classic - GC after Stage 2 Category 3 Men Wade Goff 1/1
35 Baker City Cycling Classic: Stage 1: Baker City Cycling Classic - GC after Stage 1 Category 3 Men Ken James 1/1
18 Baker City Cycling Classic: Stage 1: Baker City Cycling Classic - GC after Stage 1 Category 3 Men Wade Goff 1/1
10 Portland Short Track Series: June Series Standings Singlespeed Cameron Vander Stoep 1/1
15 Portland Short Track Series: June Series Standings Category 2 Men 45-54 Mike Hall 1/1
6 Portland Short Track Series: June Series Standings Category 2 Men 45-54 Scott Ballard 1/1
12 Portland Short Track Series: June Series Standings Category 2 Men 35-44 Derek McCammon 1/1
11 Masters and Juniors Track Races: Series Standings Men 50+ Robert Huff 1/1
4 Masters and Juniors Track Races: Series Standings Men 50+ Steve Truesdale 1/1
3 Masters and Juniors Track Races: 2k Masters Men 50+ Steve Truesdale 1/1
7 Gorge Mountain Bike Short Track Series: Series Standing - Final Category 2 Men 35-44 Seth Daniels 1/1
14 Gorge Mountain Bike Short Track Series: Series Standings Category 2 Men 35-44 Seth Daniels 1/1
9 Masters and Juniors Track Races: 500m Men 50+ Robert Huff 1/1
3 Masters and Juniors Track Races: 500m Men 50+ Steve Truesdale 1/1
4 Masters and Juniors Track Races: Kilos Men 50+ Robert Huff 1/1
7 Monday PIR: Series Standings for May Masters 4/5 Derek McCammon 1/1
7 Monday PIR: Series Standings Masters 4/5 Derek McCammon 1/1
12 Banana Belt Series: Banana Belt 2: Series Standings Masters Men 60+ Steve Truesdale 1/1
19 Banana Belt Series: Banana Belt 2: Series Standings Masters Men 50+ Robert Huff 1/1
12 Banana Belt Series: Banana Belt 2: Series Standings Masters Men 50+ Ken James 1/1
23 Banana Belt Series: Banana Belt 2: Series Standings Masters Men 35+ 4/5 Scott Ballard 1/1
22 Banana Belt Series: Banana Belt 2: Series Standings Masters Men 35+ 4/5 Jay Rishel 1/1
17 Banana Belt Series: Banana Belt 2: Series Standings Masters Men 35+ 1/2/3 Aric Rist 1/1
16 Banana Belt Series: Banana Belt 2: Series Standings Masters Men 35+ 1/2/3 Mark Magilner 1/1
8 Banana Belt Series: Banana Belt 2: Series Standings Masters Men 35+ 1/2/3 Wade Goff 1/1
7 Monday PIR: Series Standings Masters 4/5 Derek McCammon 1/1
5 Willamette Gran Fondo by Distance Gran (100-Miles) Mark Magilner 1/1
20 Rose Garden Circuit Race Series: Overall Series Standings Masters Men 4/5 40+ Scott Ballard 1/1
5 Rose Garden Circuit Race Series: Overall Series Standings Masters Men 4/5 40+ Shane Gibson 1/1
17 Rose Garden Circuit Race Series: Series Standings after race #3 Masters Men 4/5 40+ Scott Ballard 1/1
4 Rose Garden Circuit Race Series: Series Standings after race #3 Masters Men 4/5 40+ Shane Gibson 1/1
2 Heiser Farms Grand Island Road Race Series: Race 3 Series Points Masters Men Category 4/5 Shane Gibson 1/1
10 Heiser Farms Grand Island Road Race Series: Race 3 Series Points Masters Men Category 3/4 Kevin Thompson 1/1
3 Heiser Farms Grand Island Road Race Series: Race 3 Series Points Masters Men Category 3/4 Mark Magilner 1/1
18 Heiser Farms Grand Island Road Race Series: Series Standings Masters Men Category 3/4 Scott Ballard 1/1
14 Heiser Farms Grand Island Road Race Series: Series Standings Masters Men Category 3/4 Kevin Thompson 1/1
12 Heiser Farms Grand Island Road Race Series: Series Standings Masters Men Category 3/4 Mark Magilner 1/1
5 Heiser Farms Grand Island Road Race Series: Series Standings Masters Men Category 3/4 Wade Goff 1/1
10 Heiser Farms Grand Island Road Race Series: Race 2 Series Points Masters Men Category 3/4 Scott Ballard 1/1
8 Heiser Farms Grand Island Road Race Series: Series Standings after race #1 Masters Men 3/4 Kevin Thompson 1/1
7 Heiser Farms Grand Island Road Race Series: Series Standings after race #1 Masters Men 3/4 Mark Magilner 1/1
4 Heiser Farms Grand Island Road Race Series: Series Standings after race #1 Masters Men 3/4 Wade Goff 1/1