Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing

Event Category Name Date
1 Bridge City CX Junior Women 13-14 Joelle Thompson 11/24
6 Bridge City CX Junior Men 17-18 Jacob Litton 11/24
1 Bridge City CX Category 1/2/3 Junior Women Joelle Thompson 11/24
14 Bridge City CX Category 1/2/3 Junior Men Jacob Litton 11/24
2 Bridge City CX Category 1/2/3/4/5 Junior Women Joelle Thompson 11/24
15 Bridge City CX Category 1/2/3/4/5 Junior Men Jacob Litton 11/24
31 Cyclocross Crusade: Kruger's CX Singlespeed Men Michael Kosmala 11/17
12 Cyclocross Crusade: Kruger's CX Category 1/2/3 Junior Men Jacob Litton 11/17
1 Cyclocross Crusade: Kruger's CX Junior Women 13-14 Joelle Thompson 11/17
8 Cyclocross Crusade: Kruger's CX Junior Men 15-16 Evan VanderStoop 11/17
17 Cyclocross Crusade: Kruger's CX Junior Men 13-14 Conner Vanderstoop 11/17
1 Cyclocross Crusade: Kruger's CX Category 3/4/5 Junior Women Joelle Thompson 11/17
51 Cyclocross Crusade: Kruger's CX Category 3/4/5 Junior Men Conner Vanderstoop 11/17
38 Cyclocross Crusade: Kruger's CX Category 3/4/5 Junior Men Evan VanderStoop 11/17
27 Cyclocross Crusade: Kruger's CX Masters 50+ Men Jeff Steiner 11/17
5 Cyclocross Crusade: Kruger's CX Clydesdale Kevin Thompson 11/17
56 **OBRA Cyclocross Championships** Cyclocross Crusade: Barton Park Singlespeed Men Caan Zarosinski 11/10
34 **OBRA Cyclocross Championships** Cyclocross Crusade: Barton Park Singlespeed Men Cameron Vander Stoep 11/10
28 **OBRA Cyclocross Championships** Cyclocross Crusade: Barton Park Singlespeed Men Aaron Radspinner 11/10
4 **OBRA Cyclocross Championships** Cyclocross Crusade: Barton Park Category 1/2/3 Junior Men Jacob Litton 11/10
1 **OBRA Cyclocross Championships** Cyclocross Crusade: Barton Park Junior Women 13-14 Age Graded Joelle Thompson 11/10
16 **OBRA Cyclocross Championships** Cyclocross Crusade: Barton Park Junior 15-16 Men Age Graded Evan VanderStoop 11/10
20 **OBRA Cyclocross Championships** Cyclocross Crusade: Barton Park Junior 13-14 Men Age Graded Conner Vanderstoop 11/10
6 **OBRA Cyclocross Championships** Cyclocross Crusade: Barton Park Junior 13-14 Men Age Graded Eddy Zarosinski 11/10
4 **OBRA Cyclocross Championships** Cyclocross Crusade: Barton Park Category 3/4/5 Junior Women Joelle Thompson 11/10
77 **OBRA Cyclocross Championships** Cyclocross Crusade: Barton Park Category 3/4/5 Junior Men Conner Vanderstoop 11/10
57 **OBRA Cyclocross Championships** Cyclocross Crusade: Barton Park Category 3/4/5 Junior Men Evan VanderStoop 11/10
32 **OBRA Cyclocross Championships** Cyclocross Crusade: Barton Park Category 3/4/5 Junior Men Eddy Zarosinski 11/10
50 **OBRA Cyclocross Championships** Cyclocross Crusade: Barton Park Masters 50+ Men Paul Anderson 11/10
48 **OBRA Cyclocross Championships** Cyclocross Crusade: Barton Park Masters 50+ Men Chris Alling 11/10
28 **OBRA Cyclocross Championships** Cyclocross Crusade: Barton Park Category 5 Men John Baldwin 11/10
10 **OBRA Cyclocross Championships** Cyclocross Crusade: Barton Park Clydesdale Kevin Thompson 11/10
35 Cyclocross Crusade: Rainier High School Category 1/2 Masters 35+ Men Michael Kosmala 11/3
34 Cyclocross Crusade: Rainier High School Singlespeed Men Aaron Radspinner 11/3
31 Cyclocross Crusade: Rainier High School Singlespeed Men Michael Kosmala 11/3
8 Cyclocross Crusade: Rainier High School Category 1/2/3 Junior Men Jacob Litton 11/3
1 Cyclocross Crusade: Rainier High School Junior Women 13-14 Joelle Thompson 11/3
5 Cyclocross Crusade: Rainier High School Junior Men 15-16 Evan VanderStoop 11/3
14 Cyclocross Crusade: Rainier High School Junior Men 13-14 Conner Vanderstoop 11/3
1 Cyclocross Crusade: Rainier High School Category 3/4/5 Junior Women Joelle Thompson 11/3
41 Cyclocross Crusade: Rainier High School Category 3/4/5 Junior Men Conner Vanderstoop 11/3
30 Cyclocross Crusade: Rainier High School Category 3/4/5 Junior Men Evan VanderStoop 11/3
44 Cyclocross Crusade: Rainier High School Masters 50+ Men Paul Anderson 11/3
7 Cyclocross Crusade: Rainier High School Clydesdale Kevin Thompson 11/3
32 Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 2 Singlespeed Men Aaron Radspinner 10/27
10 Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 2 Category 1/2/3 Junior Men Jacob Litton 10/27
30 Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 2 Masters 50+ Men Jeff Steiner 10/27
5 Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 2 Clydesdale Kevin Thompson 10/27
1 Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 2 Junior Women 13-14 Joelle Thompson 10/27
2 Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 2 Category 3/4/5 Junior Women Joelle Thompson 10/27
1 Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 1 Junior Women 13-14 Joelle Thompson 10/26
1 Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 1 Category 3/4/5 Junior Women Joelle Thompson 10/26
46 Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 1 Singlespeed Men Aaron Radspinner 10/26
32 Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 1 Singlespeed Men Jeff Steiner 10/26
11 Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 1 Category 1/2/3 Junior Men Jacob Litton 10/26
6 Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 1 Clydesdale Kevin Thompson 10/26
26 Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 1 Masters 50+ Men Jeff Steiner 10/26
33 Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Category 1/2 Masters 35+ Men Michael Kosmala 10/20
78 Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Singlespeed Men Craig Austin 10/20
51 Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Singlespeed Men Michael Kosmala 10/20
48 Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Singlespeed Men Jeff Steiner 10/20
44 Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Singlespeed Men Cameron Vander Stoep 10/20
9 Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Category 1/2/3 Junior Men Jacob Litton 10/20
1 Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Junior Women 13-14 Joelle Thompson 10/20
5 Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Junior Men 15-16 Evan VanderStoop 10/20
14 Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Junior Men 13-14 Conner Vanderstoop 10/20
39 Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Category 3/4/5 Junior Men Conner Vanderstoop 10/20
21 Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Category 3/4/5 Junior Men Evan VanderStoop 10/20
1 Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Category 3/4/5 Junior Women Joelle Thompson 10/20
60 Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Masters 50+ Men Paul Anderson 10/20
50 Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Masters 50+ Men Chris Alling 10/20
28 Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Masters 50+ Men Jeff Steiner 10/20
55 Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Category 4 Masters 35+ John Baldwin 10/20
2 Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Clydesdale Kevin Thompson 10/20
17 CrossWord CX Challenge Singlespeed Men Brian Spears 10/19
15 CrossWord CX Challenge Singlespeed Men Caan Zarosinski 10/19
14 CrossWord CX Challenge Singlespeed Men Ian Penner 10/19
1 CrossWord CX Challenge Junior Women 13-14 Joelle Thompson 10/19
1 CrossWord CX Challenge Category 3/4/5 Junior Women Joelle Thompson 10/19
12 CrossWord CX Challenge Category 3 Masters 35+ Men Ian Penner 10/19
41 Cyclocross Crusade: Cascade Locks Singlespeed Men Michael Kosmala 10/13
12 Cyclocross Crusade: Cascade Locks Category 1/2/3 Junior Men Jacob Litton 10/13
1 Cyclocross Crusade: Cascade Locks Junior Women 13-14 Joelle Thompson 10/13
6 Cyclocross Crusade: Cascade Locks Junior Men 15-16 Evan VanderStoop 10/13
25 Cyclocross Crusade: Cascade Locks Junior Men 13-14 Conner Vanderstoop 10/13
23 Cyclocross Crusade: Cascade Locks Junior Men 13-14 Griffin Harple 10/13
63 Cyclocross Crusade: Cascade Locks Category 3/4/5 Junior Men Conner Vanderstoop 10/13
57 Cyclocross Crusade: Cascade Locks Category 3/4/5 Junior Men Griffin Harple 10/13
36 Cyclocross Crusade: Cascade Locks Category 3/4/5 Junior Men Evan VanderStoop 10/13
1 Cyclocross Crusade: Cascade Locks Category 3/4/5 Junior Women Joelle Thompson 10/13
47 Cyclocross Crusade: Cascade Locks Masters 50+ Men Chris Alling 10/13
61 Cyclocross Crusade: Cascade Locks Category 4 Masters 35+ Todd Harple 10/13
8 Cyclocross Crusade: Cascade Locks Clydesdale Kevin Thompson 10/13
34 Cyclocross Crusade: Cascade Locks Category 1/2 Masters 35+ Men Michael Kosmala 10/13
36 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Masters 50+ Men Jeff Steiner 10/6
43 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Category 1/2 Masters 35+ Men Michael Kosmala 10/6
1 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Junior Women 13-14 Joelle Thompson 10/6
9 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Junior Men 15-16 Evan VanderStoop 10/6
20 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Junior Men 13-14 Conner Vanderstoop 10/6
19 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Junior Men 13-14 Griffin Harple 10/6
1 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Category 3/4/5 Junior Women Joelle Thompson 10/6
58 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Category 3/4/5 Junior Men Conner Vanderstoop 10/6
57 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Category 3/4/5 Junior Men Griffin Harple 10/6
46 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Category 3/4/5 Junior Men Evan VanderStoop 10/6
61 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Singlespeed Men Michael Kosmala 10/6
50 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Singlespeed Men Jeff Steiner 10/6
46 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Singlespeed Men Aaron Radspinner 10/6
20 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Category 1/2/3 Junior Men Jacob Litton 10/6
60 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Category 4 Masters Men 35+ Todd Harple 10/6
8 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Clydesdale Kevin Thompson 10/6
36 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Category 1/2 Masters 35+ Men Michael Kosmala 10/5
52 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Singlespeed Men Aaron Radspinner 10/5
22 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Category 1/2/3 Junior Men Jacob Litton 10/5
1 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Junior Women 13-14 Joelle Thompson 10/5
3 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Category 3/4/5 Junior Women Joelle Thompson 10/5
88 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Masters 50+ Men Phillip Wiant 10/5
70 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Masters 50+ Men Chris Alling 10/5
34 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Masters 50+ Men Jeff Steiner 10/5
19 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Masters 60+ Men Brendan Quinlan 10/5
6 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Clydesdale Kevin Thompson 10/5
1 Blind Date at the Dairy Junior Women 9-13 Joelle Thompson 10/2
7 Blind Date at the Dairy Junior Men 14-18 Jacob Litton 10/2
10 Blind Date at the Dairy Singlespeed Aaron Radspinner 10/2
12 Blind Date at the Dairy Masters Men 50+ Jeff Steiner 10/2
10 Blind Date at the Dairy Masters Men 1/2 40+ Michael Kosmala 10/2
21 Blind Date at the Dairy Masters Men 3/4 40+ Kevin Thompson 10/2
12 Portland Trophy Cup Open 50+ Kris Schamp 10/1
36 Grand Prix Luciano Bailey: Heiser Farm CX Singlespeed Phillip Wiant 9/28
19 Grand Prix Luciano Bailey: Heiser Farm CX Singlespeed Jeff Steiner 9/28
10 Grand Prix Luciano Bailey: Heiser Farm CX Junior Men 1/2/3 Jacob Litton 9/28
1 Grand Prix Luciano Bailey: Heiser Farm CX Junior Women 13-14 Joelle Thompson 9/28
2 Grand Prix Luciano Bailey: Heiser Farm CX Junior Women 3/4/5 Joelle Thompson 9/28
33 Grand Prix Luciano Bailey: Heiser Farm CX Masters 50+ Paul Anderson 9/28
32 Grand Prix Luciano Bailey: Heiser Farm CX Masters 50+ Phillip Wiant 9/28
14 Grand Prix Luciano Bailey: Heiser Farm CX Masters 50+ Jeff Steiner 9/28
3 Grand Prix Luciano Bailey: Heiser Farm CX Clydesdale Kevin Thompson 9/28
8 Blind Date at the Dairy Singlespeed Aaron Radspinner 9/25
17 Blind Date at the Dairy Masters Men 50+ Brendan Quinlan 9/25
12 Blind Date at the Dairy Masters Men 50+ Jeff Steiner 9/25
10 Blind Date at the Dairy Masters Men 1/2 40+ Michael Kosmala 9/25
25 Blind Date at the Dairy Men 3/4 John Baldwin 9/25
25 Blind Date at the Dairy Masters Men 3/4 40+ Kevin Thompson 9/25
1 Blind Date at the Dairy Junior Women 9-13 Joelle Thompson 9/25
5 Blind Date at the Dairy Junior Men 14-18 Jacob Litton 9/25
21 Grand Prix Luciano Bailey: Ninkrossi Masters 35+ 1/2 Michael Kosmala 9/21
25 Grand Prix Luciano Bailey: Ninkrossi Singlespeed Jeff Steiner 9/21
1 Grand Prix Luciano Bailey: Ninkrossi Junior Women 13-14 Joelle Thompson 9/21
2 Grand Prix Luciano Bailey: Ninkrossi Junior Women 3/4/5 Joelle Thompson 9/21
43 Grand Prix Luciano Bailey: Ninkrossi Masters 50+ Craig Austin 9/21
40 Grand Prix Luciano Bailey: Ninkrossi Masters 50+ Phillip Wiant 9/21
39 Grand Prix Luciano Bailey: Ninkrossi Masters 50+ Brendan Quinlan 9/21
20 Grand Prix Luciano Bailey: Ninkrossi Masters 50+ Jeff Steiner 9/21
39 Grand Prix Luciano Bailey: Ninkrossi Masters 35+ 3 Caan Zarosinski 9/21
26 Grand Prix Luciano Bailey: Ninkrossi Masters 35+ 3 Aaron Radspinner 9/21
3 Grand Prix Luciano Bailey: Ninkrossi Clydesdale Kevin Thompson 9/21
10 Blind Date at the Dairy Singlespeed Aaron Radspinner 9/18
13 Blind Date at the Dairy Masters Men 50+ Brendan Quinlan 9/18
10 Blind Date at the Dairy Masters Men 50+ Jeff Steiner 9/18
9 Blind Date at the Dairy Masters Men 1/2 40+ Michael Kosmala 9/18
26 Blind Date at the Dairy Men 3/4 John Baldwin 9/18
1 Blind Date at the Dairy Junior Women 9-13 Joelle Thompson 9/18
7 Blind Date at the Dairy Junior Men 14-18 Jacob Litton 9/18
12 Portland Trophy Cup Open 50+ Phillip Wiant 9/17
20 Grand Prix Luciano Bailey: Corn Cross Masters 35+ 1/2 Michael Kosmala 9/14
10 Grand Prix Luciano Bailey: Corn Cross Junior Men 1/2/3 Jacob Litton 9/14
1 Grand Prix Luciano Bailey: Corn Cross Junior Women 13-14 Joelle Thompson 9/14
1 Grand Prix Luciano Bailey: Corn Cross Junior Women 3/4/5 Joelle Thompson 9/14
33 Grand Prix Luciano Bailey: Corn Cross Masters 50+ Phillip Wiant 9/14
5 Grand Prix Luciano Bailey: Corn Cross Clydesdale Kevin Thompson 9/14
18 Blind Date at the Dairy Stampede Brendan Quinlan 9/11
1 Blind Date at the Dairy Junior Women 9-13 Joelle Thompson 9/11
4 Blind Date at the Dairy Singlespeed Aaron Radspinner 9/11
15 Blind Date at the Dairy Masters Men 50+ Brendan Quinlan 9/11
10 Blind Date at the Dairy Masters Men 50+ Jeff Steiner 9/11
11 Blind Date at the Dairy Masters Men 1/2 40+ Michael Kosmala 9/11
14 Portland Trophy Cup Open 50+ Paul Anderson 9/10
17 Grand Prix Luciano Bailey: Het Meer CX Masters 35+ 1/2 Michael Kosmala 9/7
41 Grand Prix Luciano Bailey: Het Meer CX Singlespeed Brian Spears 9/7
30 Grand Prix Luciano Bailey: Het Meer CX Singlespeed Jeff Steiner 9/7
1 Grand Prix Luciano Bailey: Het Meer CX Junior Women 13-14 Joelle Thompson 9/7
3 Grand Prix Luciano Bailey: Het Meer CX Junior Men 17-18 Jacob Litton 9/7
1 Grand Prix Luciano Bailey: Het Meer CX Junior Women 3/4/5 Joelle Thompson 9/7
3 Grand Prix Luciano Bailey: Het Meer CX Junior Men 3/4/5 Jacob Litton 9/7
18 Grand Prix Luciano Bailey: Het Meer CX Masters 50+ Jeff Steiner 9/7
3 Grand Prix Luciano Bailey: Het Meer CX Clydesdale Kevin Thompson 9/7
9 Blind Date at the Dairy Singlespeed Aaron Radspinner 9/4
15 Blind Date at the Dairy Masters Men 50+ Brendan Quinlan 9/4
8 Blind Date at the Dairy Masters Men 50+ Jeff Steiner 9/4
44 Blind Date at the Dairy Masters Men 3/4 40+ Seth Daniels 9/4
23 Blind Date at the Dairy Masters Men 3/4 40+ Kevin Thompson 9/4
1 Blind Date at the Dairy Junior Women 9-13 Joelle Thompson 9/4
7 Blind Date at the Dairy Junior Men 14-18 Jacob Litton 9/4
13 Portland Trophy Cup Open 50+ Paul Anderson 9/3
11 Portland Trophy Cup Open 50+ Chris Alling 9/3
1 Grand Prix Luciano Bailey: DDCX Junior Women 13-14 Joelle Thompson 8/31
11 Grand Prix Luciano Bailey: DDCX Junior Men 10-12 Kael Thompson 8/31
2 Grand Prix Luciano Bailey: DDCX Junior Women 3/4/5 Joelle Thompson 8/31
33 Grand Prix Luciano Bailey: DDCX Junior Men 3/4/5 Kael Thompson 8/31
40 Grand Prix Luciano Bailey: DDCX Masters Men 50+ Chris Alling 8/31
32 Grand Prix Luciano Bailey: DDCX Masters Men 50+ Paul Anderson 8/31
27 Grand Prix Luciano Bailey: DDCX Masters Men 50+ Jeff Steiner 8/31
42 Grand Prix Luciano Bailey: DDCX Masters Men 35+ 4 Todd Harple 8/31
2 Grand Prix Luciano Bailey: DDCX Clydesdale Kevin Thompson 8/31
59 Ochoco Gravel Roubaix 80-Mile Masters Men 40+ Kevin Thompson 8/24
46 Ochoco Gravel Roubaix 80-Mile Masters Men 40+ Michael Kosmala 8/24
28 Ochoco Gravel Roubaix 80-Mile Masters Men 40+ Mark Magilner 8/24
31 Tuesday Night PIR Men 1/2/3 Robert Huff 8/20
38 Tuesday Night PIR Men 1/2/3 Robert Huff 8/6
3 Alpenrose CUP Series: July Series Points Masters 50+ Thomas Orth 7/31
55 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Mike Rosenfeld 7/30
37 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Robert Huff 7/30
11 Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ Aaron Radspinner 7/29
17 Portland Short Track Series Singlespeed Aaron Radspinner 7/29
26 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Paul Anderson 7/29
24 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Brendan Quinlan 7/29
20 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Chris Alling 7/29
10 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Jeff Steiner 7/29
47 OUCH TT: Combined Combined Kevin Thompson 7/28
51 OUCH TT: Combined Combined Mark Biedrzycki 7/28
32 OUCH TT: Combined Combined Mark Magilner 7/28
4 OUCH TT Masters Men 50-59 Mark Magilner 7/28
8 OUCH TT Masters Men 40-49 Mark Biedrzycki 7/28
1 OUCH TT Avp Kevin Thompson 7/28
4 Alpenrose Velodrome Challenge Masters 50+ 500m Thomas Orth 7/26
33 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Robert Huff 7/23
11 Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ Aaron Radspinner 7/22
11 Portland Short Track Series Singlespeed Aaron Radspinner 7/22
20 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Brendan Quinlan 7/22
19 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Paul Anderson 7/22
17 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Chris Alling 7/22
11 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Jeff Steiner 7/22
14 Portland Short Track Series Category 3 Women 19+ Jenny Lyman 7/22
50 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Robert Huff 7/16
13 Portland Short Track Series Singlespeed Aaron Radspinner 7/15
19 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Paul Anderson 7/15
17 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Brendan Quinlan 7/15
11 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Chris Alling 7/15
2 Alpenrose CUP Series Masters 50+ Omnium Thomas Orth 7/10
1 Alpenrose CUP Series Masters 50+ 500m Thomas Orth 7/10
7 Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ Aaron Radspinner 7/8
23 Portland Short Track Series Category 3 Women 19+ Jenny Lyman 7/8
20 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Paul Anderson 7/8
17 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Brendan Quinlan 7/8
8 Baker City Cycling Classic: Overall GC Masters Category 3/4/5 Men Ken James 6/30
7 Baker City Cycling Classic Masters Category 3/4/5 Men Ken James 6/30
87 Baker City Cycling Classic: TT: Combined Combined Ken James 6/29
8 Baker City Cycling Classic: TT: Baker City Cycling Classic: Overall GC > Stage 3 Masters Category 4/5 Men Ken James 6/29
10 Baker City Cycling Classic: TT: Baker City Cycling Classic: Crit Masters Category 4/5 Men Ken James 6/29
8 Baker City Cycling Classic: TT: Baker City Cycling Classic: Overall GC > Stage 2 Masters Category 4/5 Men Ken James 6/29
12 Baker City Cycling Classic: TT Masters Category 4/5 Men Ken James 6/29
6 Baker City Cycling Classic: Overall GC > Day 1 Masters Category 4/5 Men Ken James 6/28
6 Baker City Cycling Classic Masters Category 4/5 Men Ken James 6/28
27 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Robert Huff 6/25
9 Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ Aaron Radspinner 6/24
18 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Kris Schamp 6/24
14 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Brendan Quinlan 6/24
9 Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ Aaron Radspinner 6/17
3 Portland Short Track Series Clydesdale Tyson Hart 6/17
13 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Brendan Quinlan 6/17
12 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Chris Alling 6/17
9 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Jeff Steiner 6/17
16 Portland Short Track Series Category 3 Women 19+ Jenny Lyman 6/17
7 OBRA Omnium Championships: Time Trial Masters Men 40-49 Ian Penner 6/16
6 OBRA Omnium Championships: Time Trial Masters Men 50-59 Doug Palmer 6/16
26 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Robert Huff 6/11
7 Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ Aaron Radspinner 6/10
16 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Brendan Quinlan 6/10
65 OBRA Team Time Trial State Championship p/b English Cycles: Combined Combined Mack Stilson 6/9
65 OBRA Team Time Trial State Championship p/b English Cycles: Combined Combined Mark Biedrzycki 6/9
65 OBRA Team Time Trial State Championship p/b English Cycles: Combined Combined Thomas Orth 6/9
65 OBRA Team Time Trial State Championship p/b English Cycles: Combined Combined Brendan Quinlan 6/9
1 OBRA Team Time Trial State Championship p/b English Cycles Eddy Men Mack Stilson 6/9
1 OBRA Team Time Trial State Championship p/b English Cycles Eddy Men Mark Biedrzycki 6/9
1 OBRA Team Time Trial State Championship p/b English Cycles Eddy Men Thomas Orth 6/9
1 OBRA Team Time Trial State Championship p/b English Cycles Eddy Men Brendan Quinlan 6/9
8 Hammer Velo Crit Masters 1/2/3 50+ Robert Huff 6/8
8 Hammer Velo Crit Masters 3/4/5 40+ Kevin Thompson 6/8
26 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Robert Huff 6/4
8 Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ Aaron Radspinner 6/3
12 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Jeff Steiner 6/3
11 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Chris Alling 6/3
31 Cascade Cycling Classic: Circuit Race: Cascade Cycling Classic: Overall GC Men Category 3/4 Ken James 6/2
18 Cascade Cycling Classic: Circuit Race Men Category 3/4 Ken James 6/2
22 Cascade Cycling Classic: Criterium : Cascade Cycling Classic: TT Men Category 3/4 Ken James 6/1
28 Cascade Cycling Classic: Criterium Men Category 3/4 Ken James 6/1
38 Cascade Cycling Classic Men Category 3/4 Ken James 5/31
15 Sisters Stampede/XC Mtb Singlespeed Men Jeff Steiner 5/26
14 Sisters Stampede/XC Mtb Singlespeed Men Aaron Radspinner 5/26
36 Sisters Stampede/XC Mtb Category 2 Men 50-59 Brendan Quinlan 5/26
22 Sisters Stampede/XC Mtb Category 2 Men 50-59 Chris Alling 5/26
15 Sisters Stampede/XC Mtb Category 1 Men 45+ Wade Goff 5/26
59 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Robert Huff 5/21
20 Monday Night PIR Men 4/5 30+ Aaron Radspinner 5/20
10 Cascade Chainbreaker Category 1 Men 45+ Wade Goff 5/11
4 Dog River Super D Junior Men 10-14 Eddy Zarosinski 5/11
4 Dog River Super D Amateur 40+ Men Caan Zarosinski 5/11
41 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Robert Huff 5/7
4 Bear Springs Trap Category 3 (Novice) Men 40-49 Caan Zarosinski 5/5
5 Bear Springs Trap Category 3 (Novice) Men 10-13 Eddy Zarosinski 5/5
2 Oregon Coast Gravel Epic: Son of Abomination Men 50-54 Mark Magilner 5/4
15 Deschutes River Valley Time Trial Stage Race: Combined Combined Ian Penner 4/28
3 Deschutes River Valley Time Trial Stage Race: Overall Masters Men 40+ Ian Penner 4/28
14 Deschutes River Valley Time Trial Stage Race: Overall Overall Combined Ian Penner 4/28
3 Deschutes River Valley Time Trial Stage Race Masters Men 40+ Ian Penner 4/28
2 Cascade Gravel Grinder Big Grinder Omnium Masters Men 45+ Mark Biedrzycki 4/28
20 Deschutes River Valley Time Trial Stage Race: Combined Combined Ian Penner 4/27
3 Deschutes River Valley Time Trial Stage Race Masters Men 40+ Ian Penner 4/27
21 Cascade Gravel Grinder Big Grinder Omnium Masters Men 45+ Ken James 4/27
14 Deschutes River Valley Time Trial Stage Race: Combined Combined Ian Penner 4/26
2 Deschutes River Valley Time Trial Stage Race Masters Men 40+ Ian Penner 4/26
21 Cascade Gravel Grinder Big Grinder Masters Men 45+ Ken James 4/26
10 Yamhill Gravel Fondo Medio - Masters Men 50-59 Craig Austin 4/20
3 Yamhill Gravel Fondo Medio - Masters Men 50-59 Doug Palmer 4/20
1 Yamhill Gravel Fondo Medio - Masters Men 50-59 Mark Magilner 4/20
15 Yamhill Gravel Fondo Grande - Masters Men 50-59 Kris Schamp 4/20
14 Yamhill Gravel Fondo Grande - Masters Men 50-59 Paul Anderson 4/20
8 OBRA XC Championships 10-12 Junior Men Joelle Thompson 4/20
5 OBRA XC Championships 10-12 Junior Men Eddy Zarosinski 4/20
1 OBRA XC Championships Clydesdale 200+ Kevin Thompson 4/20
110 Gorge Gravel Grinder Small Grinder - Men Seth Daniels 4/7
50 Gorge Gravel Grinder Small Grinder - Men Saul Lopez 4/7
46 Gorge Gravel Grinder Small Grinder - Men Paul Anderson 4/7
26 Gorge Gravel Grinder Small Grinder - Men Doug Palmer 4/7
12 Gorge Gravel Grinder Super Big Grinder - Men Ken James 4/7
25 Piece of Cake RR Masters Men 40-49 3/4/5 Kevin Thompson 3/30
4 Piece of Cake RR Junior Women Joelle Thompson 3/30
35 Dirty Circles Masters Men 3/4 35+ Kevin Thompson 3/17
130 Jack Frost TT: Combined Combined Robert Huff 3/10
39 Jack Frost TT: Combined Combined Doug Palmer 3/10
17 Jack Frost TT Masters Men 50-59 Robert Huff 3/10
5 Jack Frost TT Masters Men 50-59 Doug Palmer 3/10