Capitol Velo Cycling

Event Category Name Date
3 Krampus Cross Clydesdale Earl Hazekamp 12/11
1 Krampus Cross Masters 60+ 3/4/5 JP Petrin 12/11
1 OBRA State Champs at Corn Cross Junior Women 17-18 3/4/5 Kristina Owen 11/19
7 OBRA State Champs at Corn Cross Junior Women 3/4/5 Kristina Owen 11/19
1 OBRA State Champs at Corn Cross Junior Women 17-18 Kristina Owen 11/19
1 River City Bicycles Cyclocross Crusade Junior Women 17-18 Kristina Owen 11/13
5 River City Bicycles Cyclocross Crusade Junior Women 3/4/5 Kristina Owen 11/13
80 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ 4 Adam Bergerson 11/13
45 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ 4 Luke Bergerson 11/13
9 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ 4 James Owen 11/13
41 River City Bicycles Cyclocross Crusade Men 5 Jorge Lara 11/13
2 Corvallis Cross Classic Clydesdale Earl Hazekamp 11/12
17 Corvallis Cross Classic Category 5 Men JP Petrin 11/12
15 Corvallis Cross Classic Category 5 Men Jorge Lara 11/12
3 Corvallis Cross Classic Masters 4 35+ Luke Bergerson 11/12
2 Corvallis Cross Classic Masters 4 35+ James Owen 11/12
1 Corvallis Cross Classic Junior Women 17-18 Kristina Owen 11/12
3 Corvallis Cross Classic Junior Women Kristina Owen 11/12
1 River City Bicycles Cyclocross Crusade Junior Women 17-18 Kristina Owen 11/6
5 River City Bicycles Cyclocross Crusade Junior Women 3/4/5 Kristina Owen 11/6
59 River City Bicycles Cyclocross Crusade Men 5 Jorge Lara 11/6
46 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ 4 Luke Bergerson 11/6
11 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ 4 James Owen 11/6
1 Psycho Cross: Pyscho Cross Junior Women 17-18 Kristina Owen 11/5
1 Psycho Cross: Pyscho Cross Men 4 35+ James Owen 11/5
1 River City Bicycles Cyclocross Crusade Junior Women 17-18 Kristina Owen 10/30
7 River City Bicycles Cyclocross Crusade Junior Women 3/4/5 Kristina Owen 10/30
57 River City Bicycles Cyclocross Crusade Men 5 Jorge Lara 10/30
72 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ 4 Adam Bergerson 10/30
5 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ 4 James Owen 10/30
18 River City Bicycles Cyclocross Crusade Clydesdale Earl Hazekamp 10/30
1 River City Bicycles Cyclocross Crusade Junior Women 17-18 Kristina Owen 10/29
4 River City Bicycles Cyclocross Crusade Junior Women 13-14 Linnea Owen 10/29
14 River City Bicycles Cyclocross Crusade Junior Women 3/4/5 Linnea Owen 10/29
5 River City Bicycles Cyclocross Crusade Junior Women 3/4/5 Kristina Owen 10/29
50 River City Bicycles Cyclocross Crusade Men 5 Jorge Lara 10/29
78 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ 4 Adam Bergerson 10/29
4 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ 4 James Owen 10/29
23 River City Bicycles Cyclocross Crusade Clydesdale Earl Hazekamp 10/29
1 Psycho Cross Junior Women 17-18 Kristina Owen 10/23
7 Psycho Cross Masters 35+ 4 Adam Bergerson 10/23
2 Psycho Cross Masters 35+ 4 Luke Bergerson 10/23
1 Psycho Cross Masters 35+ 4 James Owen 10/23
31 CrossWord CX Challenge Men 5 Brian Quigley 10/22
25 CrossWord CX Challenge Men 5 Jorge Lara 10/22
58 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ 4 Adam Bergerson 10/16
40 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ 4 Luke Bergerson 10/16
59 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ 4 Adam Bergerson 10/15
46 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ 4 Luke Bergerson 10/15
9 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ 4 James Owen 10/15
1 River City Bicycles Cyclocross Crusade Junior Women 17-18 Kristina Owen 10/9
5 River City Bicycles Cyclocross Crusade Junior Women 3/4/5 Kristina Owen 10/9
38 River City Bicycles Cyclocross Crusade Men 5 Jorge Lara 10/9
8 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ 4 James Owen 10/9
1 River City Bicycles Cyclocross Crusade Junior Women 17-18 Kristina Owen 10/8
6 River City Bicycles Cyclocross Crusade Junior Women 3/4/5 Kristina Owen 10/8
50 River City Bicycles Cyclocross Crusade Men 5 Jorge Lara 10/8
59 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ 4 James Owen 10/8
57 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ 4 Luke Bergerson 10/8
51 River City Bicycles Cyclocross Crusade Men 4 Adam Bergerson 10/8
37 River City Bicycles Cyclocross Crusade Clydesdale Earl Hazekamp 10/8
27 Blind Date at the Dairy Masters Men 3/4 40+ James Owen 10/5
1 Grand Prix Brad Ross - Heiser Farms Junior Women 17-18 Category 3/4/5 Kristina Owen 10/1
3 Grand Prix Brad Ross - Heiser Farms Junior Women 13-14 Category 3/4/5 Linnea Owen 10/1
11 Grand Prix Brad Ross - Heiser Farms Junior Women 3/4/5 Linnea Owen 10/1
5 Grand Prix Brad Ross - Heiser Farms Junior Women 3/4/5 Kristina Owen 10/1
19 Grand Prix Brad Ross - Heiser Farms Men 5 Jorge Lara 10/1
15 Grand Prix Brad Ross - Heiser Farms Men 5 JP Petrin 10/1
3 Grand Prix Brad Ross - Heiser Farms Masters 35+ 4 James Owen 10/1
18 Grand Prix Brad Ross - Heiser Farms Men 4 Adam Bergerson 10/1
16 Grand Prix Brad Ross - Heiser Farms Men 4 Luke Bergerson 10/1
13 Grand Prix Brad Ross - Heiser Farms Clydesdale Earl Hazekamp 10/1
27 Blind Date at the Dairy Masters Men 3/4 40+ James Owen 9/28
1 Grand Prix Brad Ross: GP: Ninkrossi Junior Women 17-18 Kristina Owen 9/24
2 Grand Prix Brad Ross: GP: Ninkrossi Junior Women 13-14 Linnea Owen 9/24
14 Grand Prix Brad Ross: GP: Ninkrossi Junior Women 3/4/5 Linnea Owen 9/24
7 Grand Prix Brad Ross: GP: Ninkrossi Junior Women 3/4/5 Kristina Owen 9/24
53 Blind Date at the Dairy Masters Men 3/4 40+ James Owen 9/21
1 Grand Prix Brad Ross: GP: Zaaldercross Junior Women 17-18 Kristina Owen 9/17
3 Grand Prix Brad Ross: GP: Zaaldercross Junior Women 13-14 Linnea Owen 9/17
10 Grand Prix Brad Ross: GP: Zaaldercross Junior Women 3/4/5 Linnea Owen 9/17
3 Grand Prix Brad Ross: GP: Zaaldercross Junior Women 3/4/5 Kristina Owen 9/17
25 Grand Prix Brad Ross: GP: Zaaldercross Men 4 Adam Bergerson 9/17
17 Grand Prix Brad Ross: GP: Zaaldercross Men 4 Luke Bergerson 9/17
2 Blind Date at the Dairy Junior Women 14-18 Kristina Owen 9/14
3 Corn Cross Men 4 Luke Bergerson 9/11
1 Grand Prix Brad Ross: GP: Het Meer CX Junior Women 17-18 Kristina Owen 9/10
4 Grand Prix Brad Ross: GP: Het Meer CX Junior Women 3/4/5 Kristina Owen 9/10
27 Grand Prix Brad Ross: GP: Het Meer CX Masters 35+ 4 James Owen 9/10
1 Blind Date at the Dairy Junior Women 14-18 Kristina Owen 9/7
6 Keizer Rapids Cyclocross Race: Final Series Standings Men 5 JP Petrin 8/24
24 Keizer Rapids Cyclocross Race: Final Series Standings Men 4 Jorge Lara 8/24
23 Keizer Rapids Cyclocross Race: Final Series Standings Men 4 Brian Quigley 8/24
15 Keizer Rapids Cyclocross Race: Final Series Standings Men 4 James Owen 8/24
7 Keizer Rapids Cyclocross Race: Final Series Standings Men 4 Luke Bergerson 8/24
6 Keizer Rapids Cyclocross Race: Final Series Standings Men 4 Scott Kelley 8/24
5 Keizer Rapids Cyclocross Race: Final Series Standings Junior Women Linnea Owen 8/24
1 Keizer Rapids Cyclocross Race: Final Series Standings Junior Women Kristina Owen 8/24
6 Keizer Rapids Cyclocross Race Men 5 JP Petrin 8/24
15 Keizer Rapids Cyclocross Race Men 4 Jorge Lara 8/24
10 Keizer Rapids Cyclocross Race Men 4 Luke Bergerson 8/24
3 Keizer Rapids Cyclocross Race Junior Women Linnea Owen 8/17
1 Keizer Rapids Cyclocross Race Junior Women Kristina Owen 8/17
9 Keizer Rapids Cyclocross Race Men 5 JP Petrin 8/17
14 Keizer Rapids Cyclocross Race Men 4 Brian Quigley 8/17
9 Keizer Rapids Cyclocross Race Men 4 Luke Bergerson 8/17
7 Keizer Rapids Cyclocross Race Men 4 James Owen 8/17
2 Keizer Rapids Cyclocross Race Men 4 Scott Kelley 8/17
8 Keizer Rapids Cyclocross Race: Current Series Standings Men 5 JP Petrin 8/17
17 Keizer Rapids Cyclocross Race: Current Series Standings Men 4 Brian Quigley 8/17
11 Keizer Rapids Cyclocross Race: Current Series Standings Men 4 James Owen 8/17
7 Keizer Rapids Cyclocross Race: Current Series Standings Men 4 Luke Bergerson 8/17
2 Keizer Rapids Cyclocross Race: Current Series Standings Men 4 Scott Kelley 8/17
3 Keizer Rapids Cyclocross Race: Current Series Standings Junior Women Linnea Owen 8/17
1 Keizer Rapids Cyclocross Race: Current Series Standings Junior Women Kristina Owen 8/17
1 Vancouver Criterium OBRA Championship Junior Women 17-18 Kristina Owen 8/13
1 Keizer Rapids Cyclocross Race Junior Women Kristina Owen 8/10
8 Keizer Rapids Cyclocross Race Men 5 JP Petrin 8/10
8 Keizer Rapids Cyclocross Race Men 4 Luke Bergerson 8/10
5 Keizer Rapids Cyclocross Race Men 4 Scott Kelley 8/10
3 Portland Short Track Series Category 3 Women 15-18 Kristina Owen 8/1
26 Tuesday Night PIR Category 4/5 Kristina Owen 7/5
12 Six Hours of Mount Hood Two-Person Masters 80+ Brian Quigley 7/3
27 Alsea Falls Switchback: OBRA XC Championships Category 2 Men Luke Bergerson 7/2
4 Alsea Falls Switchback Category 2 Men 40-49 Luke Bergerson 7/2
11 Pickett's Charge Sport (Category 2) Men 40-49 Jason Flanagan 6/26
8 Pickett's Charge Clydesdale 200+ Men Kenny Prowse 6/26
9 Mt. Man Challenge: Mt Hood Skibowl Amateur 40+ Men Kenny Prowse 6/12
52 Sisters Stampede Sport Men 40-49 Jason Flanagan 5/29
42 Sisters Stampede Sport Men 40-49 Adam Bergerson 5/29
36 Sisters Stampede Sport Men 40-49 Luke Bergerson 5/29
28 Sisters Stampede Novice (Category 3) Men 40+ JP Petrin 5/29
7 Sisters Stampede Novice (Category 3) Men 40+ Brian Quigley 5/29
1 Sisters Stampede Novice (Category 3) Men 40+ James Owen 5/29
6 Sisters Stampede Novice (Category 3) Men 19-39 Chris Brown 5/29
9 Sisters Stampede Junior Novice (Category 3) Women 14-18 Linnea Owen 5/29
4 Sisters Stampede Junior Novice (Category 3) Women 14-18 Kristina Owen 5/29
7 Coast Hills Classic MTB Race Novice (Category 3) Men 40+ Brian Quigley 5/14
6 Coast Hills Classic MTB Race Novice (Category 3) Men 40+ Adam Bergerson 5/14
2 Coast Hills Classic MTB Race Novice (Category 3) Men 40+ James Owen 5/14
3 Coast Hills Classic MTB Race Novice (Category 3) Junior Women 14-18 Kristina Owen 5/14
8 Coast Hills Classic MTB Race Clydesdale 200+ Earl Hazekamp 5/14
18 Coast Hills Classic MTB Race Sport Men 40-49 Jason Flanagan 5/14
16 Coast Hills Classic MTB Race Sport Men 40-49 Luke Bergerson 5/14
14 Coast Hills Classic MTB Race Expert Men 19-44 Scott Kelley 5/14
14 Bear Springs Trap Sport Men 50-59 Kenny Prowse 5/1
28 Bear Springs Trap Sport Men 40-49 Jason Flanagan 5/1
23 Bear Springs Trap Sport Men 40-49 Luke Bergerson 5/1
4 Bear Springs Trap Novice (Category 3) Men 40+ Adam Bergerson 5/1
27 Kings Valley Road Race Category 4/5 Aaron Koch 4/9
12 Mudslinger Sport Men 40-49 Luke Bergerson 4/9
17 Mudslinger Expert Men 19-44 Scott Kelley 4/9
19 Echo Red 2 Red XC & Poker Ride/Run Clydesdale 200+ Earl Hazekamp 3/5
17 Echo Red 2 Red XC & Poker Ride/Run Clydesdale 200+ Kenny Prowse 3/5
18 Echo Red 2 Red XC & Poker Ride/Run Category 3 Men 40+ Adam Bergerson 3/5
7 Echo Red 2 Red XC & Poker Ride/Run Category 3 Men 40+ James Owen 3/5
5 Echo Red 2 Red XC & Poker Ride/Run Category 3 Men 40+ Luke Bergerson 3/5
2 Echo Red 2 Red XC & Poker Ride/Run Category 3 Junior Women 10-18 Kristina Owen 3/5
187 Jack Frost Time Trial: Combined Combined Kristina Owen 2/21
1 Jack Frost Time Trial Junior Women 17-18 Kristina Owen 2/21