Capitol Velo

Event Category Name
3 Psycho Cross Series: Series Standings Junior Girls 17-18 Kristina Owen
12 Psycho Cross Series: Series Standings Beginner Men Kristina Owen
17 Kruger's Crossing CX Category C Luke Bergerson
25 Kruger's Crossing CX Beginner Men Brian Quigley
1 OBRA Cyclocross Championships p/b City of Sandy Junior Women 17-18 Kristina Owen
7 OBRA Cyclocross Championships p/b City of Sandy Junior Women Kristina Owen
1 Cross Crusade: Portland International Raceway Junior Women 17-18 Kristina Owen
7 Cross Crusade: Portland International Raceway Junior Women Kristina Owen
45 Cross Crusade: Portland International Raceway Masters 35+ C Luke Bergerson
8 Cross Crusade: Portland International Raceway Masters 35+ C James Owen
25 Cross Crusade: Portland International Raceway Clydesdale Earl Hazekamp
35 Cross Crusade: Portland International Raceway Beginner Men JP Petrin
7 Cross Crusade: Portland International Raceway Beginner Men Luke Bergerson
2 Cross Crusade: Portland International Raceway Junior Women 17-18 Kristina Owen
5 Cross Crusade: Portland International Raceway Junior Women Kristina Owen
35 Cross Crusade: Portland International Raceway Masters 35+ C James Owen
23 Cross Crusade: Portland International Raceway Clydesdale Earl Hazekamp
46 Cross Crusade: Portland International Raceway Beginner Men JP Petrin
35 Cross Crusade: Portland International Raceway Beginner Men Jorge Lara
1 Cross Crusade: Barton Park Junior Women 17-18 Kristina Owen
4 Cross Crusade: Barton Park Junior Women Kristina Owen
55 Cross Crusade: Barton Park Masters 35+ C James Owen
28 Cross Crusade: Barton Park Beginner Men Jorge Lara
5 Corvallis Cross Classic Women Category C Kristina Owen
6 Corvallis Cross Classic Clydesdale Brian Quigley
4 Corvallis Cross Classic Clydesdale Earl Hazekamp
3 Cross Crusade: Deschutes Brewery Junior Women 17-18 Kristina Owen
13 Cross Crusade: Deschutes Brewery Junior Women Kristina Owen
32 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ C James Owen
16 Cross Crusade: Deschutes Brewery Clydesdale Earl Hazekamp
41 Cross Crusade: Deschutes Brewery Beginner Men JP Petrin
35 Cross Crusade: Deschutes Brewery Beginner Men Jorge Lara
30 Cross Crusade: Deschutes Brewery Beginner Men Jason Flanagan
23 Cross Crusade: Deschutes Brewery Beginner Men Brian Quigley
19 Cross Crusade: Deschutes Brewery Women C Kristina Owen
1 Cross Crusade: Deschutes Brewery Junior Women 17-18 Kristina Owen
9 Cross Crusade: Deschutes Brewery Junior Women 13-14 Linnea Owen
24 Cross Crusade: Deschutes Brewery Junior Women Linnea Owen
10 Cross Crusade: Deschutes Brewery Junior Women Kristina Owen
25 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ C James Owen
23 Cross Crusade: Deschutes Brewery Clydesdale Earl Hazekamp
59 Cross Crusade: Deschutes Brewery Category C Adam Bergerson
35 Cross Crusade: Deschutes Brewery Beginner Men JP Petrin
28 Cross Crusade: Deschutes Brewery Beginner Men Jorge Lara
25 Cross Crusade: Deschutes Brewery Beginner Men Brian Quigley
24 Cross Crusade: Deschutes Brewery Beginner Men Jason Flanagan
3 Psycho Cross Series Junior Girls 17-18 Kristina Owen
7 Psycho Cross Series Beginner Men Kristina Owen
20 Cross Crusade: Cascade Locks Women C Kristina Owen
3 Cross Crusade: Cascade Locks Junior Women 17-18 Kristina Owen
5 Cross Crusade: Cascade Locks Junior Women 13-14 Linnea Owen
18 Cross Crusade: Cascade Locks Junior Women Linnea Owen
10 Cross Crusade: Cascade Locks Junior Women Kristina Owen
73 Cross Crusade: Cascade Locks Masters 35+ C James Owen
55 Cross Crusade: Cascade Locks Category C Adam Bergerson
38 Cross Crusade: Cascade Locks Beginner Men Jorge Lara
2 Cross Crusade: Cascade Locks Beginner Men Luke Bergerson
1 CrossWord CX Challenge p/b Western Bikeworks Junior Women 17-18 Kristina Owen
1 CrossWord CX Challenge p/b Western Bikeworks Junior Women Kristina Owen
22 CrossWord CX Challenge p/b Western Bikeworks Masters 35+ C James Owen
13 CrossWord CX Challenge p/b Western Bikeworks Beginner Men Brian Quigley
18 Blind Date at the Dairy Masters Men C 40+ James Owen
1 Blind Date at the Dairy Junior Women U18 Kristina Owen
5 Cross Crusade: Alpenrose Junior Women 13-14 Linnea Owen
18 Cross Crusade: Alpenrose Junior Women Linnea Owen
47 Cross Crusade: Alpenrose Masters 35+ C James Owen
54 Cross Crusade: Alpenrose Category C Adam Bergerson
2 Cross Crusade: Alpenrose Beginner Men Luke Bergerson
43 Cross Crusade: Alpenrose Masters 35+ C James Owen
40 Cross Crusade: Alpenrose Beginner Men Brian Quigley
23 Cross Crusade: Alpenrose Beginner Men Jorge Lara
78 Cross Crusade: Alpenrose Category C Adam Bergerson
29 Blind Date at the Dairy Masters Men C 40+ James Owen
1 Blind Date at the Dairy Junior Women 14-18 Kristina Owen
19 GPRM 2015: Heiser Farm Junior Women delaney bergerson
17 GPRM 2015: Heiser Farm Junior Women Linnea Owen
10 GPRM 2015: Heiser Farm Junior Women Kristina Owen
3 GPRM 2015: Heiser Farm Junior Women 17-18 Kristina Owen
7 GPRM 2015: Heiser Farm Junior Women 13-14 Linnea Owen
6 GPRM 2015: Heiser Farm Junior Women 10-12 delaney bergerson
2 GPRM 2015: Heiser Farm Beginner Women Kristina Owen
18 GPRM 2015: Heiser Farm Masters 35+ C James Owen
8 GPRM 2015: Heiser Farm Clydesdale Earl Hazekamp
19 GPRM 2015: Heiser Farm Category C Adam Bergerson
22 GPRM 2015: Heiser Farm Beginner Men JP Petrin
19 GPRM 2015: Heiser Farm Beginner Men Brian Quigley
13 GPRM 2015: Heiser Farm Beginner Men Jorge Lara
8 GPRM 2015: Heiser Farm Beginner Men Luke Bergerson
47 Blind Date at the Dairy Masters Men C 40+ James Owen
2 Blind Date at the Dairy Junior Women 14-18 Kristina Owen
15 Twilight Cyclocross Series: Series Standings Masters Men 40+ Kenny Prowse
2 GPRM 2015: Ninkrossi Junior Women 17-18 Kristina Owen
8 GPRM 2015: Ninkrossi Junior Women Kristina Owen
29 GPRM 2015: Ninkrossi Masters 35+ C James Owen
19 GPRM 2015: Ninkrossi Beginner Men Brian Quigley
40 Blind Date at the Dairy Masters Men C 40+ James Owen
2 Blind Date at the Dairy Junior Women 14-18 Kristina Owen
7 Hop Cross at Rogue Farms Beginner Women Linnea Owen
1 Hop Cross at Rogue Farms Beginner Women Kristina Owen
1 Hop Cross at Rogue Farms Junior Women 13-14 Linnea Owen
1 Hop Cross at Rogue Farms Junior Women 17-18 Kristina Owen
2 Hop Cross at Rogue Farms Junior Men 10-12 delaney bergerson
4 Hop Cross at Rogue Farms Junior Women delaney bergerson
3 Hop Cross at Rogue Farms Junior Women Linnea Owen
2 Hop Cross at Rogue Farms Junior Women Kristina Owen
4 Hop Cross at Rogue Farms Masters 35+ C James Owen
5 Hop Cross at Rogue Farms Clydesdale Brian Quigley
2 Hop Cross at Rogue Farms Clydesdale Earl Hazekamp
3 Hop Cross at Rogue Farms Beginner Men Jorge Lara
1 Hop Cross at Rogue Farms Beginner Men Luke Bergerson
20 GPRM 2015: Zaaldercross Junior Women Linnea Owen
12 GPRM 2015: Zaaldercross Junior Women Kristina Owen
4 GPRM 2015: Zaaldercross Junior Women 17-18 Kristina Owen
5 GPRM 2015: Zaaldercross Junior Women 13-14 Linnea Owen
11 Junior Cross Series @Corn Cross Junior Women Kristina Owen
4 Junior Cross Series @Corn Cross Junior Women 17-18 Kristina Owen
21 GPRM 2015: Het Meer CX Beginner Men Brian Quigley
1 GPRM 2015: DDCX Junior Women 17-18 Kristina Owen
7 GPRM 2015: DDCX Junior Women Kristina Owen
18 GPRM 2015: DDCX Beginner Men Brian Quigley
2 Keizer Rapids Cross Series: Final Series Standings Junior Women Linnea Owen
1 Keizer Rapids Cross Series: Final Series Standings Junior Women Kristina Owen
24 Keizer Rapids Cross Series: Final Series Standings Category C Men Adam Bergerson
21 Keizer Rapids Cross Series: Final Series Standings Category C Men James Owen
17 Keizer Rapids Cross Series: Final Series Standings Category C Men Earl Hazekamp
14 Keizer Rapids Cross Series: Final Series Standings Beginner Men JP Petrin
5 Keizer Rapids Cross Series: Final Series Standings Beginner Men Brian Quigley
4 Keizer Rapids Cross Series: Final Series Standings Beginner Men Jorge Lara
2 Keizer Rapids Cross Series: Final Series Standings Beginner Men Luke Bergerson
2 Keizer Rapids Cross Series Junior Women Linnea Owen
1 Keizer Rapids Cross Series Junior Women Kristina Owen
15 Keizer Rapids Cross Series Category C Adam Bergerson
14 Keizer Rapids Cross Series Category C James Owen
12 Keizer Rapids Cross Series Category C Earl Hazekamp
8 Keizer Rapids Cross Series Beginner JP Petrin
6 Keizer Rapids Cross Series Beginner Brian Quigley
4 Keizer Rapids Cross Series Beginner Jorge Lara
2 Keizer Rapids Cross Series Beginner Luke Bergerson
5 Kruger's Kermesse Farm Crit Clydesdale Brian Quigley
2 Keizer Rapids Cross Series: Series Standings Junior Women Linnea Owen
1 Keizer Rapids Cross Series: Series Standings Junior Women Kristina Owen
23 Keizer Rapids Cross Series: Series Standings Category C Men James Owen
18 Keizer Rapids Cross Series: Series Standings Category C Men Earl Hazekamp
14 Keizer Rapids Cross Series: Series Standings Beginner Men Jorge Lara
11 Keizer Rapids Cross Series: Series Standings Beginner Men Jorge Lara
6 Keizer Rapids Cross Series: Series Standings Beginner Men Brian Quigley
3 Keizer Rapids Cross Series: Series Standings Beginner Men Luke Bergerson
2 Keizer Rapids Cross Series Junior Women Linnea Owen
1 Keizer Rapids Cross Series Junior Women Kristina Owen
16 Keizer Rapids Cross Series Category C Men Adam Bergerson
15 Keizer Rapids Cross Series Category C Men James Owen
12 Keizer Rapids Cross Series Category C Men Earl Hazekamp
6 Keizer Rapids Cross Series Beginner Men Brian Quigley
5 Keizer Rapids Cross Series Beginner Men Jorge Lara
1 Keizer Rapids Cross Series Beginner Men Luke Bergerson
7 Twilight Cyclocross Series: Series Standings Masters Men 40+ Kenny Prowse
2 Twilight Cyclocross Series Masters Men 40+ Kenny Prowse
1 Keizer Rapids Cross Series Junior Women Kristina Owen
18 Keizer Rapids Cross Series Category C Men Adam Bergerson
9 Keizer Rapids Cross Series Beginner Men Brian Quigley
8 Keizer Rapids Cross Series Beginner Men Jorge Lara
4 Alsea Falls XC OBRA Championships Sport Men (Category 2) Scott Kelley
2 Portland Short Track Series Category 3 Women 15-18 Kristina Owen
11 Portland Short Track Series Category 3 Women 10-14 Linnea Owen
5 Oregon 12/24 XC: 24 hour Five Men Open JP Petrin
5 Oregon 12/24 XC: 24 hour Five Men Open Scott Kelley
5 Oregon 12/24 XC: 24 hour Five Men Open Earl Hazekamp
5 Oregon 12/24 XC: 24 hour Five Men Open Jason Flanagan
5 Oregon 12/24 XC: 24 hour Five Men Open Adam Bergerson
5 Pickett's Charge Clydesdale Men Earl Hazekamp
8 Pickett's Charge Sport Category 2 Men 40-49 Jason Flanagan
DNF Washougal XC at the MX - Race for the Future!: Wa. Student League Fundraiser Race MTB Sport Men 40-49 Jason Flanagan
DNF Washougal XC at the MX - Race for the Future!: Wa. Student League Fundraiser Race MTB Clydesdale Brian Quigley
5 Washougal XC at the MX - Race for the Future!: Wa. Student League Fundraiser Race MTB Novice (Category 3) Men 40+ Adam Bergerson
8 ROTJ (Return on the Jedi) Sport (Category 2) Men 40-49 Jason Flanagan
6 ROTJ (Return on the Jedi) Sport (Category 2) Men 40-49 Luke Bergerson
3 ROTJ (Return on the Jedi) Sport (Category 2) Men 40-49 Scott Kelley
4 ROTJ (Return on the Jedi) Novice (Category 3) Men 40+ James Petrin
56 Sister's Stampede XC Sport Men 40-49 Jason Flanagan
12 Sister's Stampede XC Sport Men 40-49 Scott Kelley
24 Sister's Stampede XC Clydesdale 200+ Brian Quigley
18 Sister's Stampede XC Novice (Category 3) Men 40+ James Owen
4 Sister's Stampede XC Novice (Category 3) Junior Women 14-18 Kristina Owen
24 Sun Forest Construction Chainbreaker Sport (Category 2) Men 40-49 Jason Flanagan
7 Coast Hills Classic Novice (Category 3) Men 40+ Jason Flanagan
6 Coast Hills Classic Clydesdale 200+ Brian Quigley
33 Bear Springs - XC Sport (Category 2) Men 40-49 Jason Flanagan
29 Bear Springs - XC Sport (Category 2) Men 40-49 Luke Bergerson
5 Bear Springs - XC Novice (Category 3) Men 40+ Adam Bergerson
2 Mudslinger Novice (Category 3) Men 40+ Luke Bergerson
11 Mudslinger Clydesdale 200+ Brian Quigley
10 Cherry Pie Men 5 Aaron Koch
6 Echo Red to Red XC Beginner Open Men 19+ JP Petrin
9 Echo Red to Red XC Clydesdale 200+ Earl Hazekamp
21 Echo Red to Red XC Category 3 Men 40+ Jason Flanagan
271 Jack Frost TT: Combined Combined Julie Hewitt
203 Jack Frost TT: Combined Combined John Henry Maurice
293 Jack Frost TT: Combined Combined Kristina Owen
2 Jack Frost TT Junior Women 15-18 Kristina Owen
7 Jack Frost TT Masters Women 50-59 Julie Hewitt
17 Jack Frost TT Masters Men 60-69 John Henry Maurice
2 Jack Frost TT Junior Women 17-18 Kristina Owen