Capitol Velo

Event Category Name
56 Bridge City CX Open Masters Men 35+ 3/4 Luke Bergerson
22 Bridge City CX Category 4 Masters 35+ Luke Bergerson
12 Cyclocross Crusade: Kruger's CX Category 2/3 Men Moses Keener
29 Cyclocross Crusade: Kruger's CX Category 4 Masters 35+ Luke Bergerson
7 Cyclocross Crusade: Kruger's CX Category 4 Masters 35+ Matthew Borisch
20 **OBRA Cyclocross Championships** Cyclocross Crusade: Barton Park Category 2/3 Men Moses Keener
37 **OBRA Cyclocross Championships** Cyclocross Crusade: Barton Park Category 4 Masters 35+ Men Luke Bergerson
27 **OBRA Cyclocross Championships** Cyclocross Crusade: Barton Park Category 4 Masters 35+ Men Matthew Borisch
18 Cyclocross Crusade: Rainier High School Category 2/3 Men Moses Keener
48 Cyclocross Crusade: Rainier High School Category 4 Masters 35+ Adam Bergerson
32 Cyclocross Crusade: Rainier High School Category 4 Masters 35+ Luke Bergerson
2 Cyclocross Crusade: Rainier High School Category 4 Masters 35+ Matthew Borisch
11 Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 2 Category 2/3 Men Moses Keener
6 Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 2 Category 4 Masters Men 35+ Matthew Borisch
19 Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 1 Category 2/3 Men Moses Keener
12 Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 1 Category 4 Masters Men 35+ Matthew Borisch
10 Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 1 Clydesdale James Owen
15 Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Category 2/3 Men Moses Keener
54 Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Masters 50+ Men James Owen
70 Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Category 4 Masters 35+ Adam Bergerson
33 Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Category 4 Masters 35+ Luke Bergerson
2 Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Category 4 Masters 35+ Matthew Borisch
27 Cyclocross Crusade: Cascade Locks Category 2/3 Men Moses Keener
7 Cyclocross Crusade: Cascade Locks Category 4 Masters 35+ Matthew Borisch
63 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Masters 50+ Men James Owen
51 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Category 2/3 Men Moses Keener
59 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Category 4 Masters Men 35+ Adam Bergerson
48 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Category 4 Masters Men 35+ Luke Bergerson
8 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Category 4 Masters Men 35+ Matthew Borisch
13 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Clydesdale James Owen
32 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Category 2/3 Men Moses Keener
65 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Category 4 Masters Men 35+ Adam Bergerson
15 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Category 4 Masters Men 35+ Matthew Borisch
15 Grand Prix Luciano Bailey: Heiser Farm CX Men 2/3 Moses Keener
34 Grand Prix Luciano Bailey: Heiser Farm CX Masters 35+ 4 Adam Bergerson
16 Grand Prix Luciano Bailey: Heiser Farm CX Masters 35+ 4 Luke Bergerson
43 Blind Date at the Dairy Category 5 Men Fabio Bellini
34 Blind Date at the Dairy Category 5 Men Fabio Bellini
DNF N.U.T. Cracker Mountain Bike Race Masters Men 50-59 DeWayne Weaver
3 Keizer Rapids Cyclocross Series: Overall Series Results Junior Women 13-14 Morgan Bergerson
15 Keizer Rapids Cyclocross Series: Overall Series Results Category 5 Men Fabio Bellini
14 Keizer Rapids Cyclocross Series: Overall Series Results Category 5 Men DeWayne Weaver
5 Keizer Rapids Cyclocross Series: Overall Series Results Category 4 Women Kristina Owen
3 Keizer Rapids Cyclocross Series: Overall Series Results Category 4 Men Matthew Borisch
2 Keizer Rapids Cyclocross Series: Overall Series Results Category 3 Men Moses Keener
2 Keizer Rapids Cyclocross Series Category 3 Men Moses Keener
10 Keizer Rapids Cyclocross Series Category 5 Men Fabio Bellini
9 Keizer Rapids Cyclocross Series Category 5 Men DeWayne Weaver
3 Keizer Rapids Cyclocross Series Category 4 Women Kristina Owen
2 Keizer Rapids Cyclocross Series Category 3 Men Moses Keener
DNF Keizer Rapids Cyclocross Series Category 5 Men Michael Winnen
2 Keizer Rapids Cyclocross Series Category 4 Men Matthew Borisch
2 Keizer Rapids Cyclocross Series Junior Women 13-14 Morgan Bergerson
11 Swift Summit 200/100 Open Men Moses Keener
2 Keizer Rapids Cyclocross Series Category 3 Men Moses Keener
1 Keizer Rapids Cyclocross Series Category 4 Men Matthew Borisch
20 OBRA Omnium Championships: Silverton Road Race Masters Men 40+ Aaron Koch
9 Coast Hills Classic Category 3 Men 40-49 Sean Breitbach
12 Coast Hills Classic Category 2 Men 50-59 James Owen
8 Coast Hills Classic Category 2 Men 40-49 Luke Bergerson
3 Coast Hills Classic Category 2 Men 19-39 Moses Keener
7 Oregon Gran Fondo - Medio Men 55-59 DeWayne Weaver
7 Oregon Gran Fondo - Medio Men 50-54 Brian Quigley
12 Sisters Stampede/XC Mtb Clydesdale 200+ Michael Winnen
31 Sisters Stampede/XC Mtb Category 2 Men 50-59 James Owen
7 Sisters Stampede/XC Mtb Category 2 Men 19-39 Moses Keener
9 Sisters Stampede/XC Mtb Category 3 Women 19-39 Kristina Owen
13 Sisters Stampede/XC Mtb Category 3 Men 50+ JP Petrin
8 Sisters Stampede/XC Mtb Category 3 Junior Women 14-18 Linnea Owen
2 Sasquatch Duro Gravel Grinder: Little Squatch Men 55-59 DeWayne Weaver
6 Cascade Chainbreaker Category 3 Men 40-49 Jason Flanagan
7 Bear Springs Trap Category 2 (Sport) Men 19-39 Moses Keener
9 Oregon Coast Gravel Epic: Son of Abomination Men 50-54 Brian Quigley
5 OBRA XC Championships Category 2 Men Moses Keener
DNS Gorge Gravel Grinder Small Grinder - Men Craig Beavers
2 Piece of Cake RR Masters Men 60+ 3/4/5 Craig Beavers
DNS Echo Red to Red Category 3 Men 40+ Sean Breitbach
17 Echo Red to Red Category 3 Men 40+ Brian Quigley
DNS Echo Red to Red Clydesdale Men 200+ Michael Winnen
11 Echo Red to Red Clydesdale Men 200+ Earl Hazekamp
15 Echo Red to Red Category 2 Men 50-59 James Owen
27 Echo Red to Red Category 2 Men 40-49 Adam Bergerson
21 Echo Red to Red Category 2 Men 40-49 Luke Bergerson
5 Echo Red to Red Category 2 Men 19-39 Moses Keener