Champion Thursday

Medford, OR
August 5, 2010

Part of the Champion Thursday

If you have questions or corrections, please email Ed Garfield.

Updated August 5, 2010 at 9:57 PM

Cat A

Num Name Team Age City
1 598 Spencer Gray Etna Brewing Co./DeSalvo Custom Cycles 31 Central Point
2 819 Mark Krause Land Shark 39 Rogue River
3 1250 Ryan Wilcoxson Flywheel Bicycle Solutions 34 Talent
4 1020 Matt Dooley Etna Brewing Co./DeSalvo Custom Cycles 19 Yreka CA
5 618 Dave Masessa Flywheel Bicycle Solutions 44 Medford
6 1272 Corey O'Neill Marty's Cycle & Moore 24 Phoenix
7 207 Jade Wilcoxson Flywheel Bicycle Solutions 32 Talent
8 1514 Alan Vos Flywheel Bicycle Solutions 36 Phoenix
9 1236 Doug Striley Cycle Sport 40 Medford
10 1472 Ian Bagshaw Flywheel Bicycle Solutions 39 Talent
11 896 Donald Vizzini Marty's Cycle & Moore 51 Jacksonville
12 1867 Jeff Smith Land Shark 45 Medford
13 1328 Dan Shepherd Cycle Sport 42 Medford
14 1366 Joe Chaves 40 Ashland
15 1473 Travis Caldwell Etna Brewing Co./DeSalvo Custom Cycles 27 Ashland
16 124 Glen Gann Land Shark 45 Medford
17 142 Richard Hogan Land Shark 41 Medford
DNF 29 Rob Marten Cycle Sport 29 Ashland
DNF 721 Bob Grover Etna Brewing Co./DeSalvo Custom Cycles 47 Medford

Cat A Sprint 1

Num Name
1 1020 Matt Dooley
2 896 Donald Vizzini
3 1514 Alan Vos

Cat A Sprint 2

Num Name
1 1250 Ryan Wilcoxson
2 819 Mark Krause
3 598 Spencer Gray

Cat B

Num Name Team Age City
1 3106 Ryan Dunagan Land Shark 27 Medford
2 2668 Andrew Roberts Marty's Cycle & Moore 27 Medford
3 Wed Feb 18 00:00 Josh Nelson 32 Klamath Falls
4 2912 Adam Artner Cycle Sport 16 Medford
5 1104 Eugene Anderson Cycle Analysis 49 Medford
6 1247 David Walker 50 Central Point
7 6137 Tom Keller Pistis 36 Central Point
8 2438 Timothy Jaynes Pistis 16 Grants Pass
9 2496 Nate Bailey FCA/Hammer 40 White City
10 527 Leslie Lunas Hutch's-Eugene 61 Eugene
11 1463 Jason Singleton Desalvo Custom Cycles Racing 40 Yreka CA
12 1217 Bart Qualls Land Shark 41 Medford
13 73 Benjamin Brainard 37 Ashland
14 1287 Curt Dooley 47 Yreka CA
15 14 Gage Bailey 14 White City
16 1862 Michael K Bansmer 66 Central Point
17 24 Stephanie Dunagan 27 Medford
18 2730 Robby Vos Flywheel Bicycle Solutions 11 Phoenix
DNF 1701 Emma Anderson Cycle Analysis 16 Medford

Cat B Sprint 1

Num Name
1 2438 Timothy Jaynes
2 2912 Adam Artner
3 2668 Andrew Roberts

Juniors

Num Name Team Age City
1 2912 Adam Artner Cycle Sport 16 Medford
2 2438 Timothy Jaynes Pistis 16 Grants Pass
3 14 Gage Bailey 14 White City
4 2730 Robby Vos Flywheel Bicycle Solutions 11 Phoenix
DNF 1701 Emma Anderson Cycle Analysis 16 Medford