Southern Oregon Time Trials-Series Standings

Medford, OR
March 16, 2013

Part of the Southern Oregon Time Trials-Series Standings

If you have questions or corrections, please email Theresa Gann.

Updated March 16, 2013 at 7:05 PM

Junior Men 10-12

Num Name Team City Time
1 4443 Alex Shepherd Team Cycle Sport ASHLAND 35:57

Masters Men 40-49

Num Name Team City Time
1 726 Mark Williams Team Cycle Sport MEDFORD 22:14
2 99 Ron Laverty Team Cycle Sport MEDFORD 22:23
3 3042 Rich Julyan Team Cycle Sport ASHLAND 22:42
4 75 Tim Turk Land Shark ASHLAND 22:45
5 4283 Dan Shepherd Team Cycle Sport ASHLAND 22:53
6 488 Doug Striley Sappo Hill Soapworks MEDFORD 23:32
7 618 Dave Masessa Flywheel Bicycle Solutions MEDFORD 23:52
8 487 Anthony Smith Etna Brewing Co./DeSalvo Custom Cycles JACKSONVILLE 24:51
9 198 Richard Hogan Land Shark MEDFORD 25:14
10 4150 Robert Dudley Team Cycle Sport MEDFORD 25:27

Masters Men 50-59

Num Name Team City Time
1 5048 Mark Bradley ROSEBURG 21:52
2 596 John OBrien Evolution Racing Team/River City Bicycles RIDGEFIELD 22:31
3 425 Robert MacCracken Land Shark TALENT 23:30
4 82 John Slawta Land Shark TALENT 23:31
5 561 Paul Mautner Veloforma PORTLAND 23:53
6 617 Jeff Quinn KENO 25:20
7 94 David MacFarlane ROSEBURG 26:17
8 93 RICK CAMPBELL MEDFORD 27:37
9 5076 Marc DiTommaso Land Shark MEDFORD 27:55
10 5167 Vern Niehaus Cycle Analysis MEDFORD 30:00

Masters Men 60+

Num Name Team City Time
1 4007 Steve Troseth Pacific Power Blue Sky CORVALLIS 23:38
2 5371 Donald Coker Hutch's-Slocum-Co-Motion BEND 31:39
3 4001 David Gustafson Back Country Bicycles CRESCENT CITY 35:19

Masters Women 40-49

Num Name Team City Time
1 85 Sheri Zwagerman MEDFORD 25:15
2 7159 Lillian Schiavo KLAMATH FALLS 28:54
3 7168 Kimberly Dudley Team Cycle Sport MEDFORD 36:14

Men 1/2/3

Num Name Team City Time
1 169 Adam Artner Team Oregon presented by Laurelwood Brewing CENTRAL POINT 20:37
2 199 CJ Johnson Team Cycle Sport ASHLAND 20:49
3 559 Joe Chaves Sappo Hill Soapworks ASHLAND 21:34
4 370 Zach Gilmour KLAMATH FALLS 22:32
5 198B Richard Hogan Land Shark MEDFORD 24:52

Men 4/5

Num Name Team City Time
1 78 Bryan Simpson Marty's Cycle & Moore JACKSONVILLE 23:09
2 5187 Daniel Rey KLAMATH FALLS 23:22
3 5144 Andrew Maddox Cycle Analysis CENTRAL POINT 25:31
4 72 Aaron Mock MEDFORD 26:45
5 5073 Kellan Cullan Cycle Analysis JACKSONVILLE 27:57
6 5108 Aaron Hoppe ASHLAND 28:29
7 97 Cliff McCann Sappo Hill Soapworks GRANTS PASS 31:33

Women 1/2/3

Num Name Team City Time
1 83 Jenny Slawta Land Shark TALENT 23:33

Women 4

Num Name Team City Time
1 95 Clara Honsinger Sappo Hill Soapworks 0.0 26:06
2 98 Sara Slawta Land Shark PHOENIX 26:07
3 76 Jesse Millan Team Cycle Sport CENTRAL POINT 28:00
4 96 LAURA RABER Team Cycle Sport EAGLE POINT 28:59