Southern Oregon Time Trials-Series Standings: Combined

Medford, OR
March 9, 2013

Part of the Southern Oregon Time Trials-Series Standings

Updated April 16, 2013 at 10:43 PM

Combined

Name Team Category Time
1 CJ Johnson Team Cycle Sport Men 1/2/3 32:25
2 John Slawta Land Shark Team 32:30
3 Tim Turk Land Shark Team 32:30
4 Adam Artner Land Shark Team 32:30
5 Robert MacCracken Land Shark Team 32:30
6 John Slawta Land Shark Master Men 50-59 32:42
7 Mark Bradley Master Men 50-59 33:19
8 Zach Gilmour Men 1/2/3 34:00
9 Tom Keller Sappo Hill Soapworks Team 34:01
10 jon burrill Sappo Hill Soapworks Team 34:01
11 Joe Chaves Sappo Hill Soapworks Team 34:01
12 Jason Peters Sappo Hill Soapworks Team 34:01
13 Jason Peters Sappo Hill Soapworks Master Men 40-49 34:01
14 Ron Laverty Team Cycle Sport Team 34:08
15 MARK WILIAMS Team Cycle Sport Team 34:08
16 Dan Shepherd Team Cycle Sport Team 34:08
17 CJ Johnson Team Cycle Sport Team 34:08
18 Ed Condit Master Men 50-59 34:14
19 Daniel Rey Men 4/5 34:34
20 Joe Chaves Sappo Hill Soapworks Men 1/2/3 34:35
21 Ron Laverty Team Cycle Sport Master Men 40-49 34:58
22 Steve Troseth Pacific Power Blue Sky Master Men 60+ 34:58
23 Mark Williams Team Cycle Sport Master Men 40-49 34:59
24 Dan Shepherd Team Cycle Sport Master Men 40-49 35:01
25 Dave Masessa Flywheel Bicycle Solutions Master Men 40-49 35:29
26 Glen Gann Land Shark Master Men 40-49 35:32
27 Bryan Simpson Marty's Cycle & Moore Men 4/5 35:35
28 Bryan Ross Sappo Hill Soapworks Master Men 40-49 35:39
29 Adam Artner Team Oregon presented by Laurelwood Brewing Men 1/2/3 35:57
30 Rob Bingham Life Cycle Racing Team Master Men 40-49 36:02
31 Tim Turk Land Shark Master Men 40-49 36:03
32 Paul Mautner Veloforma Master Men 50-59 36:29
33 Robert MacCracken Land Shark Master Men 50-59 36:41
34 Jenny Slawta Land Shark Women 1/2/3 37:05
35 Richard Hogan Land Shark Men 1/2/3 37:07
36 Richard Hogan Land Shark Master Men 40-49 37:22
37 Anthony Smith Etna Brewing Co./DeSalvo Custom Cycles Master Men 40-49 37:28
38 Jeff Quinn Master Men 50-59 37:54
39 jon burrill Men 4/5 38:09
40 JONATHAN COTTA HAN RIVER RIDERS Men 4/5 38:23
41 Robert Dudley Team Cycle Sport Master Men 40-49 38:26
42 Roger Johnson Team Rose City Master Men 60+ 38:56
43 Sheri Zwagerman Master Women 40-49 39:08
44 Cody Ames Men 4/5 39:44
45 Marc DiTommaso Land Shark Master Men 50-59 40:05
46 Sara Slawta Land Shark Women 4/5 40:31
47 Curtis Burrill LOOP ROPE Men 4/5 41:18
48 Maddie Chaves Sappo Hill Soapworks Team 41:38
49 Kia Parrish Ham Sappo Hill Soapworks Team 41:38
50 Clara Honsinger Sappo Hill Soapworks Team 41:38
51 Britney Wimberly Sappo Hill Soapworks Team 41:38
52 Lillian Schiavo Master Women 40-49 41:50
53 Kellan Cullen Cycle Analysis Men 4/5 41:54
54 Vern Niehaus Cycle Analysis Master Men 50-59 42:07
55 Aaron Hoppe Men 4/5 42:22
56 Joseph Davis Cycle Analysis Men 4/5 42:44
57 Aaron Mock Men 4/5 42:47
58 Kellan Cullan Cycle Analysis Team 42:57
59 Joseph Davis Cycle Analysis Team 42:57
60 Marc DiTommaso Cycle Analysis Team 42:57
61 RUTH HILL Team Cycle Sport Women 4/5 43:32
62 JENNY BARTLOFT Women 4/5 45:31
63 Roger Wimberly Marty's Cycle & Moore Men 4/5 45:47
64 LAURA RABER Team Cycle Sport Women 4/5 45:51
65 Cliff McCann Sappo Hill Soapworks Men 4/5 46:35
66 Leisa Preboski Sappo Hill Soapworks Master Women 40-49 47:18
67 Donald Coker Hutch's-Slocum-Co-Motion Master Men 60+ 47:40
68 David Gustafson Back Country Bicycles Master Men 60+ 50:11
69 Kimberly Dudley Team Cycle Sport Master Women 40-49 53:11