Sasquatch Duro: Big Squatch

OR. June 12, 2021

Part of the Sasquatch Duro

Questions about results please contact Misty Mitchell at results@mudslingerevents.com

Updated September 14, 2021 at 9:57 AM

Men 15-24

Num Name Obra Age City Time
1 267 Nick Leuenhagen 6:05:25
DNS 211 Apollo Leonard one day 24 Bellingham 6:05:25

Men 25-39

Num Name Team Obra Age City Time
1 212 Mike Guyvan Dialed Cycling Team 18862.0 34 Vancouver 3:13:01
2 121 Eric Barlevav one day 35 Hood River 3:41:56
3 194 Stephen Snider Mudslinger Adventure Squad 20826.0 37 Eugene 3:44:33
4 171 Ryan McLaughlin Boneyard Cycling 15250.0 32 Bend 3:47:29
5 271 Sean Pinzon 3:50:49
6 167 Luke Mahoney one day 33 Milwaukie 3:53:57
7 180 Nick Nyden one day 36 Bend 4:00:06
8 258 Kyle Gray 21133.0 34 Bend 4:01:04
9 119 Ray Arreguin Jr. one day 36 Portland 4:02:26
10 48 Jim Jeffers The Club Roule 20151.0 37 Portland 4:02:26
11 135 Sam Cerruti one day 26 Stanford 4:06:37
12 182 Kristian Pettyjohn one day 33 Bend 4:06:40
13 6 Erik Appareti one day 35 Charlotte 4:15:21
14 46 Matthew ISON one day 33 Bend 4:15:21
15 78 Richard Navarro one day 32 Portland 4:25:31
16 253 Andrew Nelson 28 New York 4:37:07
17 189 Benjamin Schultz one day 35 Portland 4:45:03
18 164 M. Antonio Lopez one day 29 Portland 4:46:02
19 188 Eric Schreiner one day 38 Portland 5:05:02
20 118 Gaston Arnold one day 38 Springfield 5:38:54

Men 40-44

Num Name Team Obra Age City Time
1 181 Cody Peterson Hutch's Bend Dental 6266.0 42 Bend 3:04:31
2 160 Kenneth Labeja one day 44 Portland 3:35:15
3 150 Mark Goodman Murder of Crows 17487.0 40 Bend 3:45:24
4 172 Brendan McMahan one day 44 Seattle 3:49:47
5 132 Tommy Carr one day 43 Portland 4:10:53
6 125 Andres Bonelli one day 44 Bend 4:33:31
7 42 Dustin Hendersen one day 43 Gresham 4:35:02
8 170 Scott McGillivray Capitol Velo Cycling one day 44 OR - Salem 4:44:16
9 202 Garrett Tyburski one day 43 Vancouver 5:09:08
10 130 Aaron Bustard Flywheel Bicycle Solutions 16749.0 40 Medford 5:12:02

Men 45-49

Num Name Obra Age City Time
1 168 Matt Mallet 15453.0 46 Corvallis 3:29:00
2 30 Slater FLETCHER one day 45 Bend 3:51:32
3 149 Brandon Fisher one day 46 Vancouver 3:52:25
4 137 Ryan Christie one day 49 Sherwood 4:22:00
5 61 Nathan Lillegard one day 46 Eugene 5:42:58
6 144 Thomas Delaney one day 49 Eugene 5:43:39

Men 50-54

Num Name Team Obra Age City Time
1 179 Jonathan Myers Team S&M 577.0 54 Portland 3:15:38
2 36 Dan Handorff one day 53 Portland 3:21:49
3 162 Carl Loeffler 20449.0 50 Eugene 3:27:25
4 51 Rich Julyan 9947.0 51 Corvallis 3:56:02
5 128 Steve Brower 12446.0 54 Bend 4:00:39
6 83 Niall OKelly one day 51 Portland 4:00:40
7 252 Jeff Thomas 18526.0 52 Eugene 4:10:18
8 74 Aaron Mock one day 50 Medford 4:13:26
9 34 Rich George one day 50 Portland 4:15:39
10 185 Tom Risse one day 51 Portland 4:34:27
11 169 Chris McDonald 21115.0 50 Portland 4:43:57
12 122 Alex Barton Team Finger one day 53 Hood River 4:45:03
13 82 Jay OBrien one day 52 Brush Prairie 5:16:07
14 266 Bryan Leuenhagen 6:05:25

Men 55-59

Num Name Team Obra Age City Time
1 134 Scott Carroll Dialed Cycling Team 792.0 56 corvallis 3:27:00
2 190 Jonathan Sharp Marys Bicycle Club p/b Tacovore one day 59 Corvallis 3:30:54
3 138 James Coats one day 57 Bend 3:51:06
4 157 Charles Kastner one day 55 PORTLAND 3:52:58
5 142 Andrew Cummins one day 56 PORTLAND 4:06:40
6 213 Charles Hall 14274.0 58 Eugene 4:10:18
7 123 Max Bennett one day 58 Phoenix 4:31:30
8 192 Daniel Slauson one day 59 Bend 4:47:39
9 195 Erik Spillman Team Oregon p/b Rodda Paint 6760.0 56 Portland 4:58:45
10 272 Bill Salbador 5:21:21

Men 60-64

Num Name Team Obra Age City Time
1 161 David Leedom Co-Motion Factory Racing Team one day 64 Springfield 4:04:37
2 100 John Slawta 1692.0 60 TALENT 4:17:13
3 139 Stephen Conroy one day 65 San Jose 4:47:57
4 152 Clay HATHORN one day 60 Portland 4:54:57

Men 65-69

Num Name Team Obra Age City Time
1 261 Clinton Andring Hutch's Bend Dental 15927.0 66 Bend 3:40:31
2 163 Michael Longmire 16221.0 67 CORVALLIS 3:47:52
3 208 Paul Wertzberger one day 65 Mount Shasta 3:54:06
4 73 rick miyashiro one day 67 Gardnerville 4:48:30
5 197 Pete Stein one day 67 Bend 4:58:01
6 93 Dennis Rose 4517.0 69 Portland 5:12:21

Men 70-74

Num Name Obra Age City Time
1 191 Vincent Sikorski one day 70 Bend 4:35:01
2 260 Craig Bontly 16335.0 71 Eugene 5:11:28

Men 75+

Num Name Obra Age City Time
1 19 Lew Broxson one day 76 Corvallis 5:30:14

Women 25-39

Num Name Team Age City Time
1 85 Elke PEIRTSEGAELE 29 Bend 4:04:37
2 129 Leah Brown Team Finger 34 Portland 4:40:41

Women 40-44

Num Name Team Obra City Time
1 159 Emily Klinger Tyburski Dialed Cycling Team 18009.0 Vancouver 4:54:20
2 124 Beth Bolen one day Boise 5:35:12

Women 45-49

Num Name Team Obra Age City Time
1 255 Carrie Day Deschutes Brewery 16233.0 49 Bend 3:56:25
2 257 Susan Renee Skjersaa Deschutes Brewery 48 Bend 4:20:43
3 75 Ruth Mock one day 46 Medford 6:10:58

Women 50-54

Num Name Team Obra Age City Time
1 10 Megan Barton Team Finger one day 51 Hood River 4:22:40
2 117 Tanya Appuhn Fast Fun Nice Racing Team p/b Wattie Ink 18944.0 54 Portland 5:07:00
3 153 Connie Hendricks one day 53 Boise 5:51:47
4 268 Echo Sarlya one day 6:05:26

Women 55-59

Num Name Team Obra Age City Time
1 99 Jenny Slawta 1691.0 57 Talent 4:04:37
2 250 Rhonda Morin 5074.0 55 Gresham 4:39:59
3 199 Ann Thomas Sorella Forte p/b Blue Lake Oral Surgery 12757.0 58 Portland 5:01:36

Women 60-64

Num Name Team Obra Age City Time
1 174 Lora Melkonian Team Finger 10500.0 62 Trout Lake 4:35:40
2 173 Marta Medcalf one day 60 Vashon 6:08:57

Women 65-69

Num Name Team Obra Age City Time
1 104 Patty jo Struve one day 66 Spokane 6:37:51