Portland Trophy Cup

Portland International Raceway, OR
September 18, 2018

Part of the Portland Trophy Cup

For results questions, please contact Emily Marshall

Updated September 27, 2018 at 7:02 PM

Beginner Women

Num Name Team Age City Laps Time
1 647 Leah Brown Team 10 Barrel 31 Portland 5 38:22
2 679 Kaeli Laxson 26 5 39:56
3 651 Noel Mickleberry 5 40:20
4 632 Trenna Sharpe Gladyators 29 Portland 5 40:58
5 639 Rebecca Jacobson 5 41:06
6 646 Julianna Guenther 5 41:13
7 659 Shellie Cowling Team Coastal 37 Portland 5 41:16
8 591 Sarah Umberhandt Stumptown Cycling Club 42 Portland 5 41:16
9 677 Erin Lodwick 5 41:17
10 630 Jennifer Craft 35 Portland 5 41:41
11 663 Lindsay Holmes 5 41:42
12 674 Jessica Steimer Team 10 Barrel 33 Beaverton 5 42:04
13 574 Sari Hargand 36 5 42:05
14 678 Valerie Arkell Gladyators 32 Portland 5 42:07
15 627 Heather Higgins Honek Team Planet X USA p/b Xiologix 34 Portland 4 35:06
16 675 Una Mcfadin 4 35:35
17 631 Fiona Yau-Luu Gladyators 28 Portland 4 35:58
18 665 Stacy Maiano 4 36:37
19 676 Rachel Murphy 4 38:03
20 672 Sumi Malik Grouptrail Cycling Portland 4 39:08
21 637 Kel Moore 47 Portland 4 40:02

Junior Open

Num Name Team Age City Laps Time Notes
1 904 Jackson Loftus Team Lazy Tarantulas 15 Portland 4 26:03
2 906 Mateen Richie Word-RCB, by Cyclisme 13 4 26:18 Warning: Cutting the course
3 950 Tygre Westerfield Dialed Cycling Team 16 Tigard 4 26:20
4 916 Benicio Thorne PDX Devo Junior Cycling 13 Portland 4 26:31
5 926 Joshua Morris Word-RCB, by Cyclisme 13 4 27:18
6 925 Halen Harrison PDX Devo Junior Cycling 13 Portland 4 28:01
7 918 Ketmer Mizee Grouptrail Cycling 4 28:03
8 915 Hans Lanners 11 Portland 3 24:00
9 924 Liam Harrison PDX Devo Junior Cycling 11 Portland 3 24:04
10 914 Hunter Westerfield Dialed Cycling Team 11 Tigard 3 24:06
11 940 Grayson Rose Fast Fun Nice Racing Team p/b Wattie Ink 10 3 24:43
12 947 Weston Forbes Metropolis Cycle Repair 12 3 25:19
13 910 Gavin Newman Sage Titanium 10 3 26:30
14 931 Luke Talman 11 3 27:37
15 929 Thomas Little BeerMongers 9 Portland 3 28:17
16 939 Koen Smelser 10 3 28:18
17 923 James Umberhandt Stumptown Cycling Club 9 Portland 3 28:50
18 941 Caleb Deschler 10 3 29:25
19 919 Aris Dimick Team Oregon p/b Rodda Paint 9 3 28:18
20 948 Easton Steimer 9 3 28:50
21 928 Miles Pitone 9 2 23:03
22 946 Maurice Richey Word-RCB, by Cyclisme 11 2 25:28

Junior Women

Num Name Team Age City Laps Time Notes
1 949 Madeline Stover PDX Devo Junior Cycling 14 4 27:00
2 934 Una Mcfadin PDX Devo Junior Cycling 13 Portland 4 27:34
3 905 Macy Hagstette 15 Portland 4 27:45
4 911 Spring Westerfield Dialed Cycling Team 14 Tigard 4 30:25 Warning: Hair
5 937 Kylee Hanel Dialed Cycling Team 13 Portland 4 31:22
6 930 Sydney Little BeerMongers 11 Portland 3 23:44
7 912 Summer Westerfield Dialed Cycling Team 12 Tigard 3 26:01
8 922 Isabelle Umberhandt Stumptown Cycling Club 13 Portland 3 26:21
9 921 Maisie Odell 14 3 27:34
10 933 Deja Dydasco Dialed Cycling Team 11 3 26:21
11 938 Fia Odell 11 3 27:34
12 936 Caelyn Hanel Dialed Cycling Team 10 Portland 3 26:21

Open 1/2

Num Name Team Age City Laps Time
1 2 Stephen Hartzel Breadwinner Cycles 35 Portland 9 47:55
2 31 Jacob Rathe 27 Portland 9 48:44
3 15 Jeremy Russell 36 Portland 9 49:00
4 30 Kurt Wolfgang 33 Portland 9 49:10
5 3 Mitchell Trux PDX TI 38 Portland 9 49:53
6 4 Evan Murphy 30 Portland 9 50:05
7 11 Felipe Nystrom 35 Portland 9 50:11
8 12 Paul Johnson Trusty Switchblade 30 Portland 8 45:50
9 28 Patrick Lemieux 31 St. Paul 8 46:14
10 17 Paul Furst Dialed Cycling Team 20 Vancouver 8 46:19
11 25 Alexander Banks-Watson bicycleattorney.com 38 Portland 8 46:22
12 13 Kelsey Ramsey Team Oregon p/b Rodda Paint 29 Portland 8 46:23
13 29 Mckenzie Sampson Mettle Cycling 30 Portland 8 48:53
14 44 Xander Viray Mettle Cycling 24 Portland 7 49:42
DNF 27 Laura Parsons 36 Portland 5 49:42

Open 1/2 35+

Num Name Team Age City Laps Time
1 115 Shane Fletcher TCNF.LEGAL Racing Team 46 Portland 8 45:53
2 102 Ira Ryan Breadwinner Cycles 42 portland 8 45:53
3 103 Matt Jamison Grouptrail Cycling 37 Portland 8 46:17
4 128 Brian Kesselman ANTHM Collective 42 Portland 8 46:45
5 109 Mathew Braun 45 Portland 8 47:38
6 117 Matthew Smith Swift Racing 41 vancouver 8 48:06
7 126 Gene Faes Dialed Cycling Team 46 Portland 8 48:06
8 129 Matthew Crampton BeerMongers 38 Portland 8 48:13
9 124 Lance Heppler Dialed Cycling Team 48 Vancouver 8 48:23
10 125 Robert Umberhandt Stumptown Cycling Club 41 Portland 8 48:45
11 119 John Gill Team Oregon p/b Rodda Paint 38 Happy Valley 8 49:21
12 118 Terry Campbell BeerMongers 44 Portland 8 49:34
13 116 Erik Voldengen Therapeutic Associates Racing p/b Pacific Office 47 Portland 8 49:55
14 127 Benjamin Drucker Swift Racing 49 Portland 8 51:25
DNF 122 Chip Sloan Gründelbrüisers/Stewie Bicycles 43 Vancouver 5 51:25
DNF 123 Brian Little BeerMongers 44 Portland 2 51:25

Open 3/4

Num Name Team Age City Laps Time
1 393 Kyle Mensing Stages Cycling 31 Portland 6 32:52
2 352 Ben Pederson Grouptrail Cycling 34 Portland 6 33:02
3 388 Chad Balthazor BeerMongers 33 Portland 6 33:22
4 361 Brad Davidson Grouptrail Cycling 36 Portland 6 34:09
5 359 Andrzej Stadnik 29 Lake Oswego 6 34:10
6 371 Adam Kachman Mettle Cycling 29 Portland 6 34:11
7 440 Ty Goldsby 36 Portland 6 34:23
8 428 Charlie Leveroni 24 Portland 6 34:37
9 422 Patrick Beeson 38 Portland 6 34:40
10 381 Jacob Olsen 28 Portland 6 34:42
11 367 Alan Barton Grown Rogue Cycling Team 34 Portland 6 34:48
12 382 Greg McElravy 28 Portland 6 34:59
13 405 Patrick Connor Holtey Brown p/b Peak Condition 27 Portland 6 35:17
14 368 Adam Moore Grouptrail Cycling 33 Portland 6 35:33
15 410 Martin Acosta 30 Beaverton 6 35:37
16 395 Gavin Rear 6 35:48
17 447 Daniel Guiney 6 35:50
18 413 Andrew Perry 19 PORTLAND 6 35:50
19 363 Daniel Shaw 32 Portland 6 35:57
20 480 Petr Honek Team Planet X USA p/b Xiologix 32 Portland 6 36:01
21 383 Neil McLain HiFi Sound Cycling Components 34 Portland 6 36:12
22 464 Charlie Douthwaite Team Coastal 32 Portland 6 36:24
23 455 Jeremiah Croswhite Team Coastal 6 36:27
24 409 Owen Rogers TCNF.LEGAL Racing Team 15 Portland 6 36:27
25 429 Sean Wallace Fast Fun Nice Racing Team p/b Wattie Ink 33 Portland 6 36:35
26 425 Travis Hall Stages Cycling 32 Portland 6 36:35
27 370 Brian Hanley BeerMongers 31 Portland 6 36:36
28 366 Dylan Wiggins Grouptrail Cycling 37 Portland 6 36:44
29 458 Greg van Amerongen 30 6 36:47
30 389 Christopher San Agustin Team Coastal 33 Portland 6 36:53
31 457 Will Gillette 6 36:54
32 461 Ethan Furniss Poler 35 Portland 6 37:10
33 456 Michael McGehee 32 6 37:13
34 378 Jesse Merrithew 37 Portland 6 37:14
35 433 Matthew Wilkins Team Coastal 33 Portland 6 37:15
36 411 Mark Gyulafia - 6 37:19
37 436 Dirk VanderHart - 6 37:36
38 449 Andy Borell 31 Portland 6 37:52
39 354 John Boucher 23 Vancouver 6 37:52
40 385 David Estrin 19 Portland 6 38:02
41 375 Sean Gabrielli 30 Portland 6 38:02
42 443 Christopher Friedrich Team Coastal 44 - 6 38:09
43 434 Maxwell Friedman Team Coastal 35 Portland 6 38:10
44 391 Eric Steimer Team 10 Barrel 33 Beaverton 6 38:13
45 377 Adam Vanarsdall 46 Portland 6 38:35
46 419 Gabriel Trainer Gladyators 27 Portland 6 38:35
47 466 Conor Fitzgerald 31 Portland 6 38:58
48 404 Adam Nicholas Gladyators - 6 39:07
49 452 Kevin O'Gara 6 39:20
50 438 Eric Hogenboom 27 Hillsboro 6 39:44
51 459 Andrew Slater 5 33:05
52 414 Steven Westberg Deschutes Brewery 50 Bend 5 33:44
53 463 Matthew Amicucci Woodland, CA 5 34:58
54 453 Greg Scott BeerMongers 44 5 34:58
55 365 Reyaz Rohani 37 Portland 5 35:02

Open 50+

Num Name Team Age City Laps Time
1 866 Scott Trautman Dialed Cycling Team 52 Camas 6 36:28
2 851 Greg Talbert 56 Portland 6 36:48
3 858 Steven Thorne 57 Portland 6 36:54
4 875 Mike Bene Tuite Bicycle Repair 51 6 37:54
5 864 Michael Girard Evolution Racing Team/Project Bike 50 Portland 6 37:56
6 857 Michael Rabinowitz Rebound/Tireless Velo 51 Portland 6 38:21
7 876 Tom Palke ANTHM Collective 52 6 38:30
8 888 Jon Pearson Sage Titanium 52 Happy Valley 6 38:32
9 859 Brian Bogle Dialed Cycling Team 50 Vancouver 6 38:46
10 853 Steven Basden Cyclepath Racing 53 Portland 6 39:09
11 868 Whitney Phillips Dialed Cycling Team 54 Camas 6 39:13
12 877 Andrew Peterson Nossa Familia Coffee Cycling 59 5 34:46
13 850 Mitch Gold Team Dr Will Bar 57 Portland 5 35:18
14 878 David K. Smith Southwest Bicycle/Absolute Six-Pack 59 5 37:52
DNF 879 Chris Alling Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing 54 1 37:52

Open 60+

Num Name Team Age City Laps Time
1 905 David Luoma Cyclepath Racing 61 Portland 6 37:24
2 901 Ron Strasser Team S+M 69 Portland 6 39:27
3 903 Jeff Hollister Team Oregon p/b Rodda Paint 60 Portland 6 39:48
4 902 Mack Stilson Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing 60 Milwaukie 5 38:45

Open Beginner

Num Name Team Age City Laps Time
1 505 Drew Hankins Mettle Cycling 6 37:16
2 502 Brady Cowing Team 10 Barrel 43 Portland 6 37:49
3 571 Tim Simundza 6 38:12
4 516 Mark westerfield Dialed Cycling Team 46 Tigard 5 33:15
5 530 Chase Stevens 5 33:19
6 599 J Pearce Beissinger Team Oregon p/b Rodda Paint 42 Happy Valley 5 33:26
7 517 Richard Pool Speedvagen 32 Portland 5 34:03
8 521 Connor Shimamoto 5 34:04
9 596 Robert Marcotte 5 34:26
10 556 Shaun Stiles 40 5 34:29
11 506 Alastair Cox 30 Beaverton 5 34:42
12 570 Zack Davies 5 34:44
13 561 Anthony T. Smith Southwest Bicycle/Absolute Six-Pack 26 5 34:45
14 567 Matt Sleutjes 5 34:56
15 569 Jeff Dill ANTHM Collective 46 Portland 5 34:59
16 566 Robby King 41 Portland 5 35:02
17 515 John Condon Dialed Cycling Team 57 Camas 5 35:31
18 465 Matt Jaszkowiak 45 5 35:51
19 564 Jeff Snow ANTHM Collective 35 Portland 5 36:00
20 559 Michael Brandwein Team Velo Cult 30 Portland 5 36:46
21 525 Max Erdenbender 5 36:58
22 540 Justin Brown 43 Portland 5 37:14
23 562 Landon Holmes 29 Portland 5 37:24
24 509 Erick Taft Camas Bike and Sport 48 Vancouver 5 37:24
25 555 Max Bordman 5 38:14
26 508 Chaise Jonsen Portland 5 38:19
27 549 Charles Klinger 38 Damascus 5 38:29
28 504 Miguel Lopez 29 Portland 5 38:29
29 534 Gregory Cazemier 42 Portland 5 38:33
30 568 Eli Horowitz Metropolis Cycle Repair 32 Portland 5 39:07
31 507 Dirk Alenduff 46 Oregon City 5 39:55
32 532 Zach Goude Team Planet X USA p/b Xiologix 5 40:05
33 519 David Robinson 5 40:14
34 563 Kara Western 4 32:47
35 572 Jesse Whitaker Dialed Cycling Team 4 32:47
36 560 David Baumgartner 4 34:59
37 558 David Neilson 58 4 35:50
DNF 533 Ben Helgren 3 35:50

Open Masters 3/4

Num Name Team Age City Laps Time
1 727 Ken Hahn Stumptown Cycling Club 44 Portland 6 36:12
2 712 Peter Gutwald Sage Titanium 49 Lake Oswego 6 36:22
3 704 Eric Hagstette Dialed Cycling Team 46 Portland 6 36:34
4 706 Ben Mergen Team Planet X USA p/b Xiologix 6 36:46
5 751 Joel Crouch Grown Rogue Cycling Team 42 Portland 6 37:01
6 739 Andrew Usher Fast Fun Nice Racing Team p/b Wattie Ink 41 Portland 6 37:01
7 754 Abram Hernandez BeerMongers 42 Portland 6 37:03
8 795 Curtis Loeb Hammer Velo 44 Portland 6 37:22
9 713 Nolan Restivo 40 Portland 6 37:24
10 768 Nikolaus Kashey 46 Portland 6 37:28
11 702 Martin Joyce Metropolis Cycle Repair 36 Portland 6 37:33
12 769 Mark Widlund The Spokesmen 41 Washougal 6 37:47
13 708 Sean Cook Cyclepath Racing 46 Portland 6 38:00
14 749 Damon Dimick Team Oregon p/b Rodda Paint 42 Tigard 6 38:09
15 710 Billy Holcomb Trusty Switchblade 43 Portland 6 38:23
16 767 Jerry Pruiett Dialed Cycling Team 49 Camas 6 38:37
17 746 JAY SMALL Dialed Cycling Team 52 Vancouver 6 38:42
18 723 Joshua Kneedler Cyclepath Racing 46 Portland 6 38:46
19 728 Garrett Tyburski 40 portland 6 38:49
20 738 Jeremy Zane 49 Portland 6 38:59
21 741 Steven Ohlhaber 46 Portland 6 39:02
22 700 Joel Sherman 40 Portland 6 39:03
23 756 Rick Boston Cyclepath Racing 52 Portland 6 39:10
24 759 Eric Alderman Team Planet X USA p/b Xiologix 36 Portland 6 39:10
25 760 Brad Alderman Team Planet X USA p/b Xiologix 38 Brush Prairie 6 39:16
26 745 Michael Clark Stumptown Cycling Club 49 Portland 6 39:19
27 757 John Pettitt ANTHM Collective 43 Portland 6 39:19
28 815 Brian Schiller 50 Portland 6 39:50
29 764 Frederick Smelser 40 Portland 6 39:52
30 736 James Green 47 Portland 6 39:52
31 838 Joseph French Swift Racing 44 Portland 6 39:55
32 703 Stefano Spedini 47 Portland 6 39:55
33 766 Kurt Snyder The Spokesmen 49 Vancouver 6 40:08
34 826 John Lopez 39 Portland 5 34:08
35 765 Steven Rose Fast Fun Nice Racing Team p/b Wattie Ink 45 Portland 5 34:14
36 763 Mike Hamness Dialed Cycling Team 46 Vancouver 5 34:24
37 761 Dave Torrance 48 5 34:29
38 734 Derek Chiles 5 34:43
39 747 Ben Baltazar 5 34:47
40 719 Mark Sather Team 10 Barrel 47 Tigard 5 35:10
41 724 Mike Lurie bicycleattorney.com 49 Portland 5 35:13
42 748 Scott Mizee Grouptrail Cycling 5 38:06
43 755 Roberto Diaz 4 34:37
44 707 Dirk Theisen 45 Portland 4 37:54
DNF 731 Ryan Morgan Trusty Switchblade 44 Portland 3 37:54
DNF 716 Tony Pitone 50 Portland 1 37:54
DNF 762 Jeff Dill ANTHM Collective 46 1 37:54

Open Singlespeed

Num Name Team Age City Laps Time
1 216 Michael Gallagher Fast Fun Nice Racing Team p/b Wattie Ink 45 Portland 8 46:38
2 203 Kyle Mensing Stages Cycling 31 Portland 8 46:47
3 279 Michael Saviers Team Oregon p/b Rodda Paint 37 Vancouver 8 47:07
4 240 Ryan Weaver 8 47:08
5 244 Colin Rowan Team Wooly Mammoth 36 Portland 8 47:45
6 265 Fred Mills 38 Portland 8 47:56
7 321 Anthony Monteleone Team Wooly Mammoth 32 Portland 8 48:05
8 268 Danny Weikel Fast Fun Nice Racing Team p/b Wattie Ink 46 Portland 8 48:35
9 230 John Walrod 42 Portland 8 48:38
10 242 Bo Thunell Poler 8 48:40
11 228 Pete Rubijono Poler 42 Portland 8 48:42
12 258 Ryan Barrett Portland 8 48:49
13 217 Carl Aldrich BeerMongers 34 Portland 8 49:04
14 235 Matthew Schwartz Metropolis Cycle Repair 43 Portland 8 49:04
15 247 Keith McIntire BeerMongers 39 Portland 8 49:11
16 226 Jacob Furniss Poler 38 Portland 8 49:26
17 281 Doug Merritt BeerMongers 38 Portland 8 49:33
18 225 Christopher Muhs Grouptrail Cycling 31 Portland 8 49:45
19 257 Forest Wilson 35 Portland 8 50:00
20 273 Jake Campbell Metropolis Cycle Repair 27 8 50:23
21 234 Tanner Mixon 31 Portland 8 50:35
22 276 Kyle Von Hoetzendorff 8 50:45
23 213 Greg Schmitt Mettle Cycling 46 Portland 8 50:50
24 211 Scott Wanhala Poler 33 Portland 8 51:17
25 271 Jason Britton A New Cycling Team 39 Portland 7 45:23
26 214 Dennis Starkey Metropolis Cycle Repair 56 Vancouver 7 45:32
27 261 Steve Black Trusty Switchblade 46 Portland 7 45:39
28 275 Johnny Burrell Metropolis Cycle Repair 44 Portland 7 45:47
29 212 Ryan LaBarre Team Velo Cult 36 Portland 7 45:50
30 251 Landon Holt 44 White Salmon 7 46:00
31 272 Stephen Willis 30 7 46:03
32 278 Timothy Breault Team Planet X USA p/b Xiologix 37 Portland 7 46:18
33 231 Greg Johnson Poler Portland 7 46:24
34 239 Matthew Wilkins Team Coastal 33 Portland 7 46:32
35 224 Billy Holcomb Trusty Switchblade 43 Portland 7 46:36
36 274 Gabriel Cabatic Trusty Switchblade 42 Portland 7 46:38
37 266 Daniel Penner 32 Portland 7 46:56
38 229 Archie Wann Metropolis Cycle Repair 42 Portland 7 48:30
39 255 Bradley Parker Metropolis Cycle Repair Portland 7 49:02
40 220 Mark McMurtry Cyclepath Racing 48 Portland 7 49:29
41 253 Cindy Lewellen 7 50:04
42 218 Bjorn Clouten Stumptown Cycling Club 48 Happy Valley 7 50:04
43 237 Steven Westberg Deschutes Brewery 50 Bend 7 50:47
44 280 Tyler Bump Metropolis Cycle Repair 36 Portland 7 51:24
45 233 Ryan Butler Team Coastal 27 Portland 6 49:25
46 223 Dustin Pallanez Stages Cycling 30 Portland 6 49:54
47 288 Zach Goude Team Planet X USA p/b Xiologix 5 45:29
DNF 277 Aaron Dance 5 45:29
DNF 209 Trevor Spahr Hosmer Chiropractic -RPM Mortgage 33 Portland 4 45:29

Singlespeed Women

Num Name Team Age City Laps Time
1 114 Janelle Bickford Metropolis Cycle Repair 36 Portland 6 37:37
2 103 Abra McNair 36 Portland 6 38:55
3 118 Kaya Lydamore Battlekats 28 Portland 6 40:23
4 119 Melissa Sher Team S+M 6 41:26
5 112 Megan Horst Gladyators 38 Portland 5 36:11
6 113 Traci Smolen Team S+M 51 Portland 5 36:39
7 104 Ashley Lance BeerMongers 33 Portland 5 36:50
8 111 Mollie Futterman Team AF 29 Portland 5 36:50
9 117 Sherry Schwenderlauf Trusty Switchblade 44 Portland 4 36:09

Women 1/2

Num Name Team Age City Laps Time
1 13 Elizabeth White 24 Portland 6 35:48
2 2 Laura Parsons 36 Portland 6 36:15
3 5 Taylor Snider Team Coastal 29 Portland 6 36:30
4 3 Angharad Porteous bicycleattorney.com 30 Portland 6 37:06
5 16 Nicole Beckwith 6 37:11
6 15 Carley Leins Team Nonstop 31 Portland 6 37:30
7 22 Holly Baird Team Nonstop 32 Portland 6 37:36
8 19 Kate Drennan BeerMongers 35 Portland 6 38:07
9 14 Erinne Goodell Team Slow 38 Portland 6 38:25
10 24 Katy Giombolini 30 Portland 6 38:34
11 17 Sierra Callahan Sweetpea Ladies Auxiliary 40 Portland 6 38:54
12 8 Sharon Anderson HiFi Sound Cycling Components 49 Portland 6 39:08
13 26 Heather VanValkenburg Vancouver 6 41:27
14 7 Sierra Domaille Team Coastal 5 36:54

Women 3/4

Num Name Team Age City Laps Time
1 235 Diane Moug bicycleattorney.com 31 Portland 6 40:34
2 209 Kimberly Kathrein Dialed Cycling Team 28 Vancouver 6 41:02
3 210 Stephanie Spiak Team 10 Barrel 46 Portland 6 41:23
4 230 Mari Little BeerMongers 39 Portland 5 35:03
5 240 Heather Wolfgang 34 Portland 5 35:46
6 201 Sarah Layton Fast Fun Nice Racing Team p/b Wattie Ink 36 Portland 5 36:23
7 220 Hannah Moore 35 Portland 5 36:23
8 237 Ashley Thompson 5 36:23
9 204 Epiphany Couch Poler 31 Portland 5 36:32
10 203 Molly Quan Team Coastal 42 Portland 5 37:08
11 239 Leslie Carlson 53 5 37:10
12 213 Nita Galambos Tuite Bicycle Repair 37 Portland 5 38:12
13 222 Shawna Pearson BeerMongers 48 Happy Valley 5 38:16
14 202 Jacqueline Mautner Team AF 35 Portland 5 38:54
15 207 Rachel Cameron Trusty Switchblade 27 Portland 5 39:19
16 217 Erica Spiritos 29 Portland 5 39:31
17 236 Kate Walker Team AF 42 Portland 5 41:34
18 231 Annie Eustis 4 35:02
19 233 Erin Smith 4 35:57