Southern OR Champion Thursdays

Medford, OR
July 30, 2009

Part of the Southern OR Champion Thursdays

Updated December 27, 2009 at 8:00 PM

A Race

Num Name Team Age City Notes
1 650 Mark Krause Land Shark 38 Ashland 2nd Sprint #1, 2nd Sprint #2
2 721 Bob Grover Etna Brewing Co./DeSalvo Custom Cycles 45 Ashland 2nd Sprint #2
3 Colin Mullane Land Shark 36 Talent
4 1123 Cordino Longiotti Desalvo Custom Cycles Racing 34 Ashland
5 1293 Sean Bagshaw Flywheel Bicycle Solutions 41 Ashland
6 515 Doug Striley Cycle Sport 39 Medford
7 610 Dave Reitz Desalvo Custom Cycles Racing 40 Medford 1st Sprint #1, 2nd Sprint #2
8 2676 Tim Dougherty Flywheel Bicycle Solutions 35 Talent
9 1149 Ian Bagshaw Flywheel Bicycle Solutions 38 Talent
10 565 Matt Dooley Etna Brewing Co./DeSalvo Custom Cycles 19 Yreka
11 205 Jade Wilcoxson Flywheel Bicycle Solutions 31 Talent
12 598 Spencer Gray Etna Brewing Co./DeSalvo Custom Cycles 30 Central Point
13 108 Richard Hogan Land Shark 40 Cental Point 2nd Sprint #2
DNF 2845 Zach Gilmour Hutch's-Eugene 25 Klamath Falls
DNF 1300 Jeff Smith Cycle Sport 44 Medford
DNF 618 Dave Masessa Desalvo Custom Cycles Racing 42 Medford

B Race

Num Name Team Age City Notes
1 1305 Corey O'Neill Marty's Cycle & Moore 23 Phoenix 1st Sprint #1
2 1259 Anthony Smith Etna Brewing Co./DeSalvo Custom Cycles 40 Jacksonville 3rd Sprint #1
3 1635 Brian Davis Cycle Sport 41 Medford 2nd Sprint #1
4 Ryan Dunagan 26 Medford
5 947 Andrew Smith 27 Klamath Falls
6 1621 David Walker 49 Central Point
7 2427 Joseph Davis Cycle Analysis 29 Medford
8 2321 Marc DiTommaso Marty's Cycle & Moore 46 Medford
9 1974 Travis Caldwell Etna Brewing Co./DeSalvo Custom Cycles 25 Ashland
10 2224 Adam Artner Cycle Sport 15 Central Point
11 1136 Stuart Anderson Cycle Sport 46 Ashland
12 1002 Stephen Gann Land Shark 15 Medford
13 1604 Daniel BogDanoff 44 Shady Cove
14 1387 Michael K Bansmer 66 Central Point
15 2877 Nate Bailey Marty's Cycle & Moore 38 White City
16 Alan Vos Flywheel Bicycle Solutions 32 Medford
17 Thom Kneeland Desalvo Custom Cycles Racing 37 Medford
18 1255 Curt Dooley 52 Yreka

Juniors

Num Name Team City
1 2224 Adam Artner Cycle Sport Central Point
2 1002 Stephen Gann Land Shark Medford