Cycle Analysis

Event Category Name
89 USGP of Cyclocross Category B Men Corey Qualls
7 Southern Oregon Outlaw Cyclocross Series Men B 35-49 John Lansing
4 Southern Oregon Outlaw Cyclocross Series Senior Men B Joseph Davis
3 Southern Oregon Outlaw Cyclocross Series Senior Men B Marc Staley
8 Southern Oregon Outlaw Cyclocross Series Men B 35-49 Eugene Anderson
DNF Southern Oregon Outlaw Cyclocross Series Men B 35-49 Corey Qualls
4 Southern Oregon Outlaw Cyclocross Series Men B 50+ Vern Niehaus
2 Southern Oregon Outlaw Cyclocross Series Women C Emma Anderson
14 Southern Oregon Outlaw Cyclocross Series Men B 35-49 David Fairbanks
8 Southern Oregon Outlaw Cyclocross Series Men B 35-49 John Lansing
4 Southern Oregon Outlaw Cyclocross Series Men B 50+ Vern Niehaus
5 Southern Oregon Outlaw Cyclocross Series Men C Andrew Maddox
13 Southern Oregon Outlaw Cyclocross Series Men B 35-49 Eugene Anderson
11 Southern Oregon Outlaw Cyclocross Series Men B 35-49 Corey Qualls
2 Southern Oregon Outlaw Cyclocross Series Senior Men B Joseph Davis
4 Southern Oregon Outlaw Cyclocross Series Men B 50+ Vern Niehaus
3 Southern Oregon Outlaw Cyclocross Series Senior Men B Marc Staley
1 Southern Oregon Outlaw Cyclocross Series Women B Heather Welch
1 Southern Oregon Outlaw Cyclocross Series Men C Andrew Maddox
10 Southern Oregon Outlaw Cyclocross Series Men B 35-49 Eugene Anderson
DNF Southern Oregon Outlaw Cyclocross Series Men B 35-49 Corey Qualls
7 Southern Oregon Outlaw Cyclocross Series Men B 35-49 David Fairbanks
4 Southern Oregon Outlaw Cyclocross Series Men B 35-49 John Lansing
6 Southern Oregon Outlaw Cyclocross Series Senior Men B Joseph Davis
13 Southern Oregon Outlaw Cyclocross Series/Costume 'Cross Men B 35-49 Eugene Anderson
12 Southern Oregon Outlaw Cyclocross Series/Costume 'Cross Men B 35-49 David Fairbanks
8 Southern Oregon Outlaw Cyclocross Series/Costume 'Cross Men B 35-49 John Lansing
5 Southern Oregon Outlaw Cyclocross Series/Costume 'Cross Men B 35-49 Corey Qualls
4 Southern Oregon Outlaw Cyclocross Series/Costume 'Cross Senior Men B Joseph Davis
1 Southern Oregon Outlaw Cyclocross Series/Costume 'Cross Senior Men B Marc Staley
4 Southern Oregon Outlaw Cyclocross Series/Costume 'Cross Men B 50+ Vern Niehaus
3 Southern Oregon Outlaw Cyclocross Series/Costume 'Cross Women B Heather Welch
4 Southern Oregon Outlaw Cyclocross Series/Costume 'Cross Men C Andrew Maddox
5 Southern Oregon Outlaw Cyclocross Series Women B Heather Welch
1 Southern Oregon Outlaw Cyclocross Series Senior Men B Marc Staley
4 Southern Oregon Outlaw Cyclocross Series Senior Men B Joseph Davis
8 Southern Oregon Outlaw Cyclocross Series Men B 35-49 Corey Qualls
DNF Southern Oregon Outlaw Cyclocross Series Junior Men C U18 Drake Lansing
10 Southern Oregon Outlaw Cyclocross Series Men B 35-49 John Lansing
4 Southern Oregon Outlaw Cyclocross Series Men B 50+ Vern Niehaus
5 Klamath Falls Cyclocross (KFCX) Men B Joseph Davis
9 Klamath Falls Cyclocross (KFCX) Men B 40+ Vern Niehaus
5 Klamath Falls Cyclocross (KFCX) Men B 40+ Corey Qualls
2 Klamath Falls Cyclocross (KFCX) Men B 40+ Eugene Anderson
3 Southern Oregon Outlaw Cyclocross Series Senior Men B Joseph Davis
3 Southern Oregon Outlaw Cyclocross Series Men B 50+ Vern Niehaus
4 Southern Oregon Outlaw Cyclocross Series Men B 35-49 John Lansing
6 Southern Oregon Outlaw Cyclocross Series Men B 35-49 Corey Qualls
1 Southern Oregon Outlaw Cyclocross Series Senior Men B Marc Staley
8 Southern Oregon Outlaw Cyclocross Series Men B 35-49 Eugene Anderson
6 Klamath Falls Cyclocross (KFCX) Masters B 40+ Vern Niehaus
1 Klamath Falls Cyclocross (KFCX) Masters B 40+ Eugene Anderson
6 Klamath Falls Cyclocross (KFCX) Men B 40+ Vern Niehaus
3 Klamath Falls Cyclocross (KFCX) Men B 40+ Eugene Anderson
DNF Klamath Falls Cyclocross (KFCX) Men B Marc Staley
2 Klamath Falls Cyclocross (KFCX) Men B Joseph Davis
8 Klamath Falls Cyclocross (KFCX) Men B David Fairbanks
5 Klamath Falls Cyclocross (KFCX) Men B Joseph Davis
31 Thrilla Cross Series Men B Corey Qualls
60 Mt. Ashland Hillclimb/OBRA MTB Hillclimb Championships: Mountain Bike/Road Combined Open Joseph Davis
1 The Pistis Short Track Singlespeed Open Joseph Davis
8 Mt. Ashland Hillclimb/OBRA MTB Hillclimb Championships: Road Category 4/5 Eugene Anderson
13 Mt. Ashland Hillclimb/OBRA MTB Hillclimb Championships: Road Category 4/5 Joseph Davis
31 Mt. Ashland Hillclimb/OBRA MTB Hillclimb Championships: Road: Combined Combined Eugene Anderson
66 Mt. Ashland Hillclimb/OBRA MTB Hillclimb Championships: Mountain Bike/Road Combined: Combined Combined Joseph Davis
43 Mt. Ashland Hillclimb/OBRA MTB Hillclimb Championships: Mountain Bike/Road Combined: Combined Combined Eugene Anderson
37 Mt. Ashland Hillclimb/OBRA MTB Hillclimb Championships: Mountain Bike/Road Combined Open Eugene Anderson
41 Mt. Ashland Hillclimb/OBRA MTB Hillclimb Championships: Road: Combined Combined Joseph Davis
4 The Pistis Short Track Singlespeed Open Vern Niehaus
4 The Pistis Short Track Singlespeed Open Vern Niehaus
3 Southern OR Champion Thursdays: Series Four B Race Joseph Davis
1 Southern OR Champion Thursdays Junior Adam Artner
2 Southern OR Champion Thursdays Junior Emma Anderson
11 Southern OR Champion Thursdays B Race Eugene Anderson
1 Southern OR Champion Thursdays: Series Four Junior Adam Artner
7 Southern OR Champion Thursdays: Series Four: Combined Combined Adam Artner
10 Southern OR Champion Thursdays B Race Joseph Davis
9 Southern OR Champion Thursdays: Series Four: Combined Combined Joseph Davis
40 Southern OR Champion Thursdays: Series Three B Race (Category 3/4/5) Elliot Anderson
1 Southern OR Champion Thursdays Junior Emma Anderson
6 Southern OR Champion Thursdays: Series Three B Race (Category 3/4/5) Eugene Anderson
DNF Southern OR Champion Thursdays B Race Eugene Anderson
15 Southern OR Champion Thursdays B Race Emma Anderson
7 Southern OR Champion Thursdays B Race Joseph Davis
11 Southern OR Champion Thursdays: Series Three B Race (Category 3/4/5) Joseph Davis
31 Southern OR Champion Thursdays: Series Three B Race (Category 3/4/5) Emma Anderson
1 The Pistis Short Track Singlespeed Open Joseph Davis
5 The Pistis Short Track Singlespeed Open Vern Niehaus
8 Southern OR Champion Thursdays B Race Eugene Anderson
DNF Southern OR Champion Thursdays B Race Joseph Davis
1 The Pistis Short Track Singlespeed Open Joseph Davis
5 The Pistis Short Track Singlespeed Open Vern Niehaus
3 Southern OR Champion Thursdays B Race Eugene Anderson
9 Southern OR Champion Thursdays B Race Joseph Davis
5 The Pistis Short Track Singlespeed Open Vern Niehaus
2 The Pistis Short Track Singlespeed Joseph Davis
5 The Pistis Short Track Singlespeed Vern Niehaus
1 The Pistis Short Track Singlespeed Open Joseph Davis
21 Southern OR Champion Thursdays B Race Elliot Anderson
15 Southern OR Champion Thursdays B Race Joseph Davis
10 Southern OR Champion Thursdays B Race Eugene Anderson
31 Southern OR Champion Thursdays: Series Two Men 3/4 (B Race) Nicholas DeYarman
30 Southern OR Champion Thursdays: Series Two Men 3/4 (B Race) Elliot Anderson
19 Southern OR Champion Thursdays: Series Two Men 3/4 (B Race) Eugene Anderson
32 Southern OR Champion Thursdays: Series Two Men 3/4 (B Race) Emma Anderson
5 Southern OR Champion Thursdays: Series Two Junior Emma Anderson
12 Southern OR Champion Thursdays: Series Two Men 3/4 (B Race) Joseph Davis
18 Southern OR Champion Thursdays B Race Joseph Davis
15 Southern OR Champion Thursdays B Race Eugene Anderson
7 Southern OR Champion Thursdays B Race Joseph Davis
1 Southern OR Champion Thursdays Junior Adam Artner
8 Southern OR Champion Thursdays B Race Elliot Anderson
9 Southern OR Champion Thursdays B Race Joseph Davis
2 Southern OR Champion Thursdays Junior Adam Artner
4 Southern OR Champion Thursdays Junior Emma Anderson
12 Southern OR Champion Thursdays B Race Eugene Anderson
24 Southern OR Champion Thursdays B Race Emma Anderson
21 Southern OR Champion Thursdays B Race Nicholas DeYarman
20 Southern OR Champion Thursdays B Race Elliot Anderson
19 Southern OR Champion Thursdays B Race Joseph Davis
13 Southern OR Champion Thursdays B Race Adam Artner
22 Southern OR Champion Thursdays B Race Emma Anderson
20 Southern OR Champion Thursdays B Race Nicholas DeYarman
3 Southern OR Champion Thursdays B Race Adam Artner
11 Southern OR Champion Thursdays B Race Eugene Anderson
16 Southern OR Champion Thursdays B Race Elliot Anderson
3 Southern OR Champion Thursdays Junior Emma Anderson
1 Southern OR Champion Thursdays Junior Adam Artner
2 Return on the Jedi XC Category 3 Women U18 Emma Anderson
13 Return on the Jedi XC Category 2 Men 19-34 Elliot Anderson
3 Return on the Jedi XC Category 2 Men 45-54 Eugene Anderson
6 Return on the Jedi XC Singlespeed Joseph Davis
27 Southern OR Champion Thursdays B Race Emma Anderson
24 Southern OR Champion Thursdays: Series One Category 3/4/5 (B Race) Elliot Anderson
23 Southern OR Champion Thursdays: Series One Category 3/4/5 (B Race) Adam Artner
20 Southern OR Champion Thursdays: Series One Category 3/4/5 (B Race) Joseph Davis
4 Southern OR Champion Thursdays: Series One Junior Adam Artner
35 Southern OR Champion Thursdays: Series One Category 1/2/3 (A Race) Paul Imperia
28 Southern OR Champion Thursdays: Series One Category 1/2/3 (A Race) Adam Artner
32 Southern OR Champion Thursdays: Series One Category 3/4/5 (B Race) Emma Anderson
23 Southern OR Champion Thursdays B Race Elliot Anderson
18 Southern OR Champion Thursdays B Race Joseph Davis
9 Southern OR Champion Thursdays B Race Eugene Anderson
27 Southern OR Champion Thursdays A Race Paul Imperia
6 Southern OR Champion Thursdays: Series One Junior Emma Anderson
3 Southern OR Champion Thursdays: Series One Category 3/4/5 (B Race) Eugene Anderson
6 Jacksonville STXC Category 2 Masters 40+ Vern Niehaus
3 Jacksonville STXC Category 2 Masters 40+ Eugene Anderson
1 Jacksonville STXC Category 3 Junior Woman Emma Anderson
18 Southern OR Champion Thursdays B Race Joseph Davis
1 Southern OR Champion Thursdays B Race Eugene Anderson
23 Southern OR Champion Thursdays B Race Elliot Anderson
21 Southern OR Champion Thursdays A Race Adam Artner
7 Jacksonville STXC Category 2 Masters 40+ Vern Niehaus
3 Jacksonville STXC Category 2 Masters 40+ Eugene Anderson
4 Southern OR Champion Thursdays Junior Emma Anderson
2 Southern OR Champion Thursdays Junior Adam Artner
20 Southern OR Champion Thursdays B Race Emma Anderson
19 Southern OR Champion Thursdays B Race Elliot Anderson
11 Southern OR Champion Thursdays B Race Eugene Anderson
13 Southern OR Champion Thursdays B Race Adam Artner
17 Southern OR Champion Thursdays B Race Joseph Davis
7 Jacksonville STXC Category 2 Masters 40+ Vern Niehaus
4 Jacksonville STXC Category 2 Masters 40+ Eugene Anderson
6 Jacksonville STXC Category 2 Masters 40+ Vern Niehaus
1 Jacksonville STXC Category 3 Junior Woman Emma Anderson
3 Jacksonville STXC Category 2 Masters 40+ Eugene Anderson
11 Jacksonville STXC Category 3 Junior Men Trevor Welch
1 Jacksonville STXC Category 3 Junior Women Emma Anderson
6 Jacksonville STXC Category 3 Junior Men Trevor Welch
3 Jacksonville STXC Category 2 Masters 40+ Eugene Anderson
7 Jacksonville STXC Category 2 Masters 40+ Vern Niehaus
4 Southern OR Champion Thursdays Junior Adam Artner
25 Southern OR Champion Thursdays B Race Joseph Davis
22 Southern OR Champion Thursdays B Race Adam Artner
2 Southern OR Champion Thursdays B Race Eugene Anderson
15 Spring Thaw XC Singlespeed (Open) Joseph Davis
DNF Spring Thaw XC Clydesdale 200+ Vern Niehaus
5 Spring Thaw XC Category 2 Men 45-54 Eugene Anderson
6 Spring Thaw XC Category 2 Men 45-54 Bob Bennett
1 Southern OR Champion Thursdays Junior Adam Artner
10 Southern OR Champion Thursdays B Joseph Davis
21 Peak Sports Mudslinger/OBRA XC Championship Singlespeed (7) Joseph Davis
38 Table Rock RR Category 4/5 Men Eugene Anderson
DNF Horning's Hustle Category 2 Men 45-54 Bob Bennett
54 Southern Oregon TT Series: Combined Combined Vern Niehaus
45 Southern Oregon TT Series: Combined Combined Joseph Davis
31 Southern Oregon TT Series: Combined Combined Eugene Anderson
19 Southern Oregon TT Series Men 4/5 Joseph Davis
13 Southern Oregon TT Series Men 4/5 Eugene Anderson
12 Southern Oregon TT Series Masters Men 40+ Vern Niehaus
13 Southern Oregon TT Series Masters Men 40+ Vern Niehaus
29 Southern Oregon TT Series: Combined Combined Eugene Anderson
46 Southern Oregon TT Series: Combined Combined Joseph Davis
53 Southern Oregon TT Series: Combined Combined Vern Niehaus
18 Southern Oregon TT Series Men 4/5 Joseph Davis
11 Southern Oregon TT Series Men 4/5 Eugene Anderson
32 Southern Oregon TT Series Combined Joseph Davis
39 Southern Oregon TT Series Combined Vern Niehaus
15 Southern Oregon TT Series Men 4/5 Eugene Anderson
53 Southern Oregon TT Series: Combined Combined Vern Niehaus
40 Southern Oregon TT Series: Combined Combined Joseph Davis
32 Southern Oregon TT Series: Combined Combined Eugene Anderson
26 Southern Oregon TT Series: Team Time Trial: Combined Combined Vern Niehaus
25 Southern Oregon TT Series: Team Time Trial: Combined Combined Eugene Anderson
24 Southern Oregon TT Series: Team Time Trial: Combined Combined Joseph Davis
7 Southern Oregon TT Series: Team Time Trial Open Vern Niehaus
7 Southern Oregon TT Series: Team Time Trial Open Eugene Anderson
7 Southern Oregon TT Series: Team Time Trial Open Joseph Davis
9 Southern Oregon TT Series Masters Men 40+ Vern Niehaus
18 Southern Oregon TT Series Men 4/5 Joseph Davis
23 Southern Oregon TT Series Combined Eugene Anderson
4 Echo Red to Red XC Category 2 45-54 Men Bob Bennett