Southern OR Champion Thursdays

Medford, OR
August 27, 2009

Part of the Southern OR Champion Thursdays

If you have questions or corrections, please email Ed Garfield.

Updated December 27, 2009 at 8:00 PM

A Race

Num Name Team Age City Notes
1 108 Richard Hogan Land Shark 40 Cental Point 2nd Sprint #1, 1st Sprint #2
2 1123 Cordino Longiotti Desalvo Custom Cycles Racing 34 Ashland
3 896 Donald Vizzini Marty's Cycle & Moore 50 Jacksonville 1st Sprint #1, 2nd Sprint #2
4 610 Dave Reitz Desalvo Custom Cycles Racing 40 Medford
5 2534 Colin Mullane Land Shark 36 Talent
6 1414 Dan Shepherd Cycle Sport Medford 3rd Sprint #2
7 1300 Jeff Smith Cycle Sport 44 Medford
8 1149 Ian Bagshaw Flywheel Bicycle Solutions 38 Talent
9 515 Doug Striley Cycle Sport 39 Medford
10 618 Dave Masessa Desalvo Custom Cycles Racing 42 Medford
11 512 Scott Toll Desalvo Custom Cycles Racing 51 Ashland 3rd Sprint #1
12 1293 Sean Bagshaw Flywheel Bicycle Solutions 41 Ashland
13 2676 Tim Dougherty Flywheel Bicycle Solutions 35 Talent
14 1178 George Jones 51 Grants Pass
DNF 598 Spencer Gray Etna Brewing Co./DeSalvo Custom Cycles 30 Central Point
DNF 205 Jade Wilcoxson Flywheel Bicycle Solutions 31 Talent
DNF 109 Stephen Maluk Etna Brewing Co./DeSalvo Custom Cycles 32 Talent

B Race

Num Name Team Age City Notes
1 1259 Anthony Smith Etna Brewing Co./DeSalvo Custom Cycles 40 Jacksonville
2 Joe Chaves 39 Ashland
3 1621 David Walker 49 Central Point
4 2848 Andrew Beem 17 Weed
5 Peter Sheil 43 Medford
6 1426 Edgar Vasquez Marty's Cycle & Moore 38 White City
7 1806 Brian Fawcett Pistis 17 Grants Pass
8 2098 Eugene Anderson Cycle Analysis 48 Medford
9 mike ganim 44 Ashland
10 3095 Alan Vos Flywheel Bicycle Solutions 32 Medford
11 3106 Ryan Dunagan 26 Medford
12 2053 Brock Rowley Flywheel Bicycle Solutions 38 Ashland
13 1003 Bart Qualls Land Shark 40 Medford
14 2224 Adam Artner Cycle Sport 15 Central Point
15 2321 Marc DiTommaso Marty's Cycle & Moore 46 Medford 3rd Sprint #1
16 2877 Nate Bailey Marty's Cycle & Moore 38 White City
17 1427 Jason Singleton Desalvo Custom Cycles Racing 38 Yreka
18 1604 Daniel BogDanoff 44 Shady Cove
19 1136 Stuart Anderson Cycle Sport 46 Ashland
20 2410 Molly Mullane Land Shark 26 Talent
21 Rich Taylor 44 Gresham
22 1387 Michael K Bansmer 66 Central Point
23 2903 Gwen Turos Cycle Sport 36 Ashland
DNF 2427 Joseph Davis Cycle Analysis 29 Medford 2nd Sprint #1
DNF 1002 Stephen Gann Land Shark 15 Medford 1st Sprint #1
DNF 1388 Steve Calvert NAC Bikes 58 Grants Pass
DNF Jim Halstead 40 Central Point