Southern OR Champion Thursdays

Medford, OR
September 3, 2009

Part of the Southern OR Champion Thursdays

If you have questions or corrections, please email Ed Garfield.

Updated December 27, 2009 at 8:00 PM

A Race

Num Name Team Age City Notes
1 1293 Sean Bagshaw Flywheel Bicycle Solutions 41 Ashland
2 610 Dave Reitz Desalvo Custom Cycles Racing 40 Medford 2nd Sprint #1, 1st Sprint #2
3 598 Spencer Gray Etna Brewing Co./DeSalvo Custom Cycles 30 Central Point
4 387 John Slawta Land Shark 48 Medford 3rd Sprint #2
5 896 Donald Vizzini Marty's Cycle & Moore 50 Jacksonville 1st Sprint #1
6 2534 Colin Mullane Land Shark 36 Talent
7 1414 Dan Shepherd Cycle Sport Medford
8 2676 Tim Dougherty Flywheel Bicycle Solutions 35 Talent
9 515 Doug Striley Cycle Sport 39 Medford
10 205 Jade Wilcoxson Flywheel Bicycle Solutions 31 Talent
11 1974 Travis Caldwell Etna Brewing Co./DeSalvo Custom Cycles 25 Ashland
12 109 Stephen Maluk Etna Brewing Co./DeSalvo Custom Cycles 32 Talent 3rd Sprint #1
13 1149 Ian Bagshaw Flywheel Bicycle Solutions 38 Talent
14 650 Mark Krause Land Shark 38 Ashland 2nd Sprint #2
15 1123 Cordino Longiotti Desalvo Custom Cycles Racing 34 Ashland
16 1305 Corey O'Neill Marty's Cycle & Moore 23 Phoenix
17 108 Richard Hogan Land Shark 40 Cental Point
18 3095 Alan Vos Flywheel Bicycle Solutions 32 Medford
19 1300 Jeff Smith Cycle Sport 44 Medford
DNF 512 Scott Toll Desalvo Custom Cycles Racing 51 Ashland
DNF 1823 Reny Townsend Etna Brewing Co./DeSalvo Custom Cycles 31 Medford

B Race

Num Name Team Age City Notes
1 1259 Anthony Smith Etna Brewing Co./DeSalvo Custom Cycles 40 Jacksonville 1st Sprint #1
2 Michael G Bansmer 19 Central Point
3 3131 Peter Sheil 43 Medford
4 Thom Kneeland Desalvo Custom Cycles Racing 37 Medford
5 1427 Jason Singleton Desalvo Custom Cycles Racing 38 Yreka
6 1388 Steve Calvert NAC Bikes 58 Grants Pass
7 2427 Joseph Davis Cycle Analysis 29 Medford
8 1621 David Walker 49 Central Point 3rd Sprint #1
9 2410 Molly Mullane Land Shark 26 Talent
10 2877 Nate Bailey Marty's Cycle & Moore 38 White City
11 1003 Bart Qualls Land Shark 40 Medford
12 1878 Rhett Bender 40 Ashland
13 Jim Halstead 40 Central Point
14 1387 Michael K Bansmer 66 Central Point
15 930 Emma Anderson Cycle Analysis 15 Medford
DNF Joe Chaves 39 Ashland
DNF 2098 Eugene Anderson Cycle Analysis 48 Medford 2nd Sprint #1
DNF 3106 Ryan Dunagan 26 Medford
DNF Andy Baxter 42 Ashland

Junior

Num Name Team Age City
1 930 Emma Anderson Cycle Analysis 15 Medford