Southern Oregon Time Trials-Series Standings

Medford, OR
March 23, 2013

Part of the Southern Oregon Time Trials-Series Standings

If you have questions or corrections, please email Theresa Gann.

Updated August 7, 2014 at 4:55 PM

Junior Men 10-12

Num Name Team City Time
1 4443 Alex Shepherd Team Cycle Sport ASHLAND 46:23

Junior Men 13-15

Num Name Team City Time
1 9023 Peyton Logue Sappo Hill Soapworks GRANTS PASS 41:21
2 8011 Scott Ludford Capitol Velo SALEM 46:32

Masters Men 40-49

Num Name Team City Time
1 4416 Jason Peters Sappo Hill Soapworks MEDFORD 30:10
2 726 Mark Williams Team Cycle Sport MEDFORD 30:13
3 3042 Rich Julyan Team Cycle Sport ASHLAND 30:37
4 100 Ron Laverty Team Cycle Sport MEDFORD 30:46
5 647 Dan Shepherd Team Cycle Sport ASHLAND 31:28
6 75 Tim Turk Land Shark ASHLAND 31:29
7 618 Dave Masessa Flywheel Bicycle Solutions MEDFORD 31:32
8 488 Doug Striley Sappo Hill Soapworks MEDFORD 32:42
9 198 Richard Hogan Land Shark MEDFORD 33:47
10 4150 Robert Dudley Team Cycle Sport MEDFORD 34:26
11 487 Anthony Smith Etna Brewing Co./DeSalvo Custom Cycles JACKSONVILLE 35:02
12 4608 Jeff Smith Team Cycle Sport MEDFORD 35:45

Masters Men 50-59

Num Name Team City Time
1 5048 Mark Bradley ROSEBURG 29:56
2 82 John Slawta Land Shark TALENT 30:31
3 425 Robert MacCracken Land Shark TALENT 31:18
4 561 Paul Mautner Veloforma PORTLAND 32:19
5 94 David MacFarlane ROSEBURG 35:09
6 5076 Marc DiTommaso Land Shark MEDFORD 36:53
7 5176 Vincent Plaza BriHOP Cycling LAKE OSWEGO 38:29
8 5167 Vern Niehaus Cycle Analysis MEDFORD 41:18

Masters Men 60+

Num Name Team City Time
1 5371 Donald Coker Hutch's-Slocum-Co-Motion BEND 45:06
2 4001 David Gustafson Back Country Bicycles CRESCENT CITY 49:02

Masters Women 40-49

Num Name Team City Time
1 85 Sheri Zwagerman MEDFORD 35:23
2 7182 Leisa Preboski Sappo Hill Soapworks CENTRAL POINT 43:57
3 7168 Kimberly Dudley Team Cycle Sport MEDFORD 50:22

Masters Women 50-59

Num Name Team City Time
1 272 Meg Mautner Bike Central PORTLAND 41:20

Men Category 1/2/3

Num Name Team City Time
1 169 Adam Artner Team Oregon presented by Laurelwood Brewing CENTRAL POINT 28:18
2 199 CJ Johnson Team Cycle Sport ASHLAND 29:29
3 559 Joe Chaves Sappo Hill Soapworks ASHLAND 29:55
4 198B Richard Hogan Land Shark MEDFORD 33:55

Men Category 4/5

Num Name Team City Time
1 5187 Daniel Rey KLAMATH FALLS 31:59
2 78 Bryan Simpson Marty's Cycle & Moore JACKSONVILLE 32:05
3 72 Aaron Mock MEDFORD 36:59

Women Category 1/2/3

Num Name Team City Time
1 83 Jenny Slawta Land Shark TALENT 32:20

Women Category 4

Num Name Team City Time
1 98 Sara Slawta Land Shark PHOENIX 36:27
2 95 Clara Honsinger Sappo Hill Soapworks 0.0 36:50
3 76 Jesse Millan Team Cycle Sport CENTRAL POINT 38:56
4 7134 Maddie Chaves Sappo Hill Soapworks ASHLAND 41:07
5 96 LAURA RABER Team Cycle Sport EAGLE POINT 41:25
DNF 60 KIA PARISH-HAIM Sappo Hill Soapworks ASHLAND 00:00