Southern Oregon Time Trials-Series Standings: Combined

Medford, OR
March 23, 2013

Part of the Southern Oregon Time Trials-Series Standings

Updated August 7, 2014 at 4:55 PM

Combined

Name Team Category Time
1 Adam Artner Team Oregon presented by Laurelwood Brewing Men Cat 1/2/3 28:18
2 CJ Johnson Team Cycle Sport Men Cat 1/2/3 29:29
3 Joe Chaves Sappo Hill Soapworks Men Cat 1/2/3 29:55
4 Mark Bradley Master Men 50-59 29:56
5 Jason Peters Sappo Hill Soapworks Master Men 40-49 30:10
6 Mark Williams Team Cycle Sport Master Men 40-49 30:13
7 John Slawta Land Shark Master Men 50-59 30:31
8 Rich Julyan Team Cycle Sport Master Men 40-49 30:37
9 Ron Laverty Team Cycle Sport Master Men 40-49 30:46
10 Robert MacCracken Land Shark Master Men 50-59 31:18
11 Dan Shepherd Team Cycle Sport Master Men 40-49 31:28
12 Tim Turk Land Shark Master Men 40-49 31:29
13 Dave Masessa Flywheel Bicycle Solutions Master Men 40-49 31:32
14 Daniel Rey Men Cat 4/5 31:59
15 Bryan Simpson Marty's Cycle & Moore Men Cat 4/5 32:05
16 Paul Mautner Veloforma Master Men 50-59 32:19
17 Jenny Slawta Land Shark Women Cat 1/2/3 32:20
18 Doug Striley Sappo Hill Soapworks Master Men 40-49 32:42
19 Richard Hogan Land Shark Master Men 40-49 33:47
20 Richard Hogan Land Shark Men Cat 1/2/3 33:55
21 Robert Dudley Team Cycle Sport Master Men 40-49 34:26
22 Anthony Smith Etna Brewing Co./DeSalvo Custom Cycles Master Men 40-49 35:02
23 David MacFarlane Master Men 50-59 35:09
24 Sheri Zwagerman Master Women 40-49 35:23
25 Jeff Smith Team Cycle Sport Master Men 40-49 35:45
26 Sara Slawta Land Shark Women Cat 4 36:27
27 Clara Honsinger Sappo Hill Soapworks Women Cat 4 36:50
28 Marc DiTommaso Land Shark Master Men 50-59 36:53
29 Aaron Mock Men Cat 4/5 36:59
30 Vincent Plaza BriHOP Cycling Master Men 50-59 38:29
31 Jesse Millan Team Cycle Sport Women Cat 4 38:56
32 Maddie Chaves Sappo Hill Soapworks Women Cat 4 41:07
33 Vern Niehaus Cycle Analysis Master Men 50-59 41:18
34 Meg Mautner Bike Central Master Women 50-59 41:20
35 Peyton Logue Sappo Hill Soapworks Junior Men 13-15 41:21
36 LAURA RABER Team Cycle Sport Women Cat 4 41:25
37 Leisa Preboski Sappo Hill Soapworks Master Women 40-49 43:57
38 Donald Coker Hutch's-Slocum-Co-Motion Master Men 60+ 45:06
39 Alex Shepherd Team Cycle Sport Junior Men 10-12 46:23
40 Scott Ludford Capitol Velo Junior Men 13-15 46:32
41 David Gustafson Back Country Bicycles Master Men 60+ 49:02
42 Kimberly Dudley Team Cycle Sport Master Women 40-49 50:22