Bike Central

Event Category Name
27 Kruger's Crossing Cyclocross Classic Singlespeed Brian List
22 Cross Crusade: Barton Park Masters 35+ B Brian List
13 Fazio Farms CX Part Deux Master 35+ B Brian Abers
20 Cross Crusade: PIR Infield Masters 35+ B Brian List
1 OBRA CX Championships: GPET: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Masters 35+ B Brian List
58 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 35+ B Brian List
106 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 35+ B Brian Abers
10 Sandy/Boring Corn Cross Category A Curtis Bergquist
45 Cross Crusade: Deschutes Brewery Category B Brian List
5 Grand Prix Erik Tonkin: David Douglas CX #2 Category A Curtis Bergquist
19 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Masters 35+ B Brian List
42 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Category B Brian List
DNF Cross-Word CX Challenge Category A Curtis Bergquist
1 Blind Date at the Dairy Stampede Fixed Jacks Patrick
2 Blind Date at the Dairy Stampede Fixed Brian List
3 Blind Date at the Dairy Stampede Fixed Murray mike
30 Cross Crusade: Rainier Category B Brian List
1 Blind Date at the Dairy Stampede Fixed Brian List
2 Blind Date at the Dairy Stampede Fixed Patrick Jacks
4 Blind Date at the Dairy Stampede Fixed Mike Murray
21 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Category B Brian List
10 Grand Prix Erik Tonkin: Heiser Farm CX Category A Curtis Bergquist
1 Blind Date at the Dairy Stampede Patrick Jacks
2 Grand Prix Erik Tonkin: Ninkrossi Master 35+ B Brian List
22 Blind Date at the Dairy Masters Men A 40+ Brian List
1 Blind Date at the Dairy Stampede Fixed Patrick Jacks
DNF Grand Prix Erik Tonkin: Hood River Double Cross Category A Curtis Bergquist
35 Grand Prix Erik Tonkin: Hood River Double Cross Master 50+ Mike Murray
1 Masters and Juniors Track Races: August Series Standings Men 40-49 Brian List
3 Masters and Juniors Track Races: August Series Standings Men 40-49 Robert Bigwood
6 Masters and Juniors Track Races: August Series Standings Men 50+ Gary Meinhardt
19 Grand Prix Erik Tonkin: Het Meer CX Race Category A Curtis Bergquist
7 OBRA Senior Track Championships: Rain day makeup Senior Men Sprints Alissa Maglaty
1 OBRA Senior Track Championships: Rain day makeup Women Sprints Alissa Maglaty
3 OBRA Senior Track Championships: Rain day makeup Women Points Race Meg Mautner
3 OBRA Senior Track Championships: Rain day makeup Senior Men Points Race Patrick Jacks
3 OBRA Senior Track Championships: Rain day makeup Senior Men Keirin Patrick Jacks
2 OBRA Senior Track Championships: Rain day makeup Senior Men Keirin Brian Abers
3 OBRA Senior Track Championships: Rain day makeup Senior Men Sprints Patrick Jacks
1 OBRA Senior Track Championships: Rain day makeup Senior Men Sprints Brian Abers
4 OBRA Senior Track Championships: Rain day makeup Category 4 Sprints Gary Meinhardt
2 The Athletic Sprint Omnium Senior Men Patrick Jacks
3 The Athletic Sprint Omnium Masters Men Mike Murray
12 The Athletic Sprint Omnium Senior Men Jen Featheringill
9 The Athletic Sprint Omnium Senior Men Alissa Maglaty
5 The Athletic Sprint Omnium Senior Men Brian Abers
2 Fast Twitch Fridays Sprint A Brian Abers
1 Fast Twitch Fridays Sprint A Stephen McLaughry
3 Fast Twitch Fridays Sprint F Meg Mautner
3 Fast Twitch Fridays sprint e Alexandra McLaughry
1 Fast Twitch Fridays sprint e Gary Meinhardt
3 Fast Twitch Fridays Sprint A Patrick Jacks
19 Tuesday PIR: August Series Standings Category 3/4 Mike Murray
47 Tuesday PIR Category 1/2/3 Curtis Bergquist
31 Tuesday PIR Category 3/4 Mike Murray
1 Masters and Juniors Track Races: 500m Men 40-49 Mark Godfrey
1 Masters and Juniors Track Races: 500m Women 50+ Lynn Hughes-Godfrey
17 Monday PIR Masters 1/2/3 Mike Murray
2 Masters and Juniors Track Races: 500m Men 40-49 Brian List
1 OBRA Senior Track Championships: Sunday Women Cat 4 Alexandra McLaughry
4 OBRA Senior Track Championships: Sunday Women Cat 3 500 Meg Mautner
1 OBRA Senior Track Championships: Sunday Men Cat 4 Brian List
2 OBRA Senior Track Championships: Friday Women Cat 4 Alexandra McLaughry
1 OBRA Senior Track Championships: Friday Men Cat 4 Brian List
4 OBRA Senior Track Championships: Friday Women Cat 3 500 Meg Mautner
1 OBRA Senior Track Championships: Friday Sr Men Stephen McLaughry
2 OBRA Senior Track Championships: Friday Sr Men Patrick Jacks
1 Alpenrose Thursday Series CAT A Patrick Jacks
1 Masters and Juniors Track Races Men 40-49 Robert Bigwood
2 Masters and Juniors Track Races Men 40-49 Brian List
DNF Tuesday PIR Category 1/2/3 Curtis Bergquist
6 Tuesday PIR Category 3/4 Mike Murray
24 Monday PIR Masters 1/2/3 Mike Murray
5 Gresham Criterium Men Cat 3 Patrick Jacks
14 Gresham Criterium Masters 40+ Cat 3/4 Mike Murray
2 Fast Twitch Fridays Sprint D Gary Meinhardt
3 Fast Twitch Fridays Sprint B Robert Bigwood
2 Fast Twitch Fridays Sprint B Jen Featheringill
1 Fast Twitch Fridays Sprint A Stephen McLaughry
3 Fast Twitch Fridays Sprint D Alexandra McLaughry
2 Fast Twitch Fridays Sprint A Pat Jacks
30 Monday PIR Masters 1/2/3 Mike Murray
15 OUCH OBRA Uphill TT Championship: Combined Combined Brian List
1 OUCH OBRA Uphill TT Championship Masters Men 45 - 49 Brian List
4 Alpenrose Thursday Series Category B Mike Murray
16 Tuesday PIR Category 3/4 Mike Murray
1 Masters and Juniors Track Races Masters Men 40-49 Brian List
5 OBRA Time Trial Masters Men 45-49 Brian List
64 OBRA Time Trial: Combined Combined Brian List
19 OBRA Criterium p/b Franz Bakery Masters Men 50-59 Mike Murray
3 Fast Twitch Fridays Sprint B Robert Bigwood
1 Fast Twitch Fridays Sprint B Curtis Bergquist
2 Fast Twitch Fridays Sprint A Pat Jacks
15 Tuesday PIR Category 3/4 Mike Murray
21 Monday PIR Master Men 1/2/3 Mike Murray
DNF Vancouver Criterium Masters Men 50+ Mike Murray
4 Junior and Team State Championships Women Team Sprints Meg Mautner
3 Junior and Team State Championships Women Team Sprints Alexandra McLaughry
3 Junior and Team State Championships Women Team Sprints Jasmine Zamora
1 Junior and Team State Championships Women Team Sprints Alissa Maglaty
1 Junior and Team State Championships Women Team Sprints Jen Featheringill
4 Junior and Team State Championships Married Couple Sprints Mike Murray
3 Junior and Team State Championships Married Couple Sprints Abigail Elder
3 Junior and Team State Championships Married Couple Sprints Brian List
1 Junior and Team State Championships Married Couple Sprints Alexandra McLaughry
5 Junior and Team State Championships Women Team Sprints Jasmine Zamora
5 Junior and Team State Championships Women Team Sprints Meg Mautner
1 Junior and Team State Championships Men Team Sprints Patrick Jacks
1 Junior and Team State Championships Men Team Sprints Stephen McLaughry
1 Junior and Team State Championships Men Team Sprints Jen Featheringill
4 Junior and Team State Championships Men Team Sprints Jasmine Zamora
5 Junior and Team State Championships Men Team Sprints Robert Bigwood
5 Junior and Team State Championships Men Team Sprints Gary Meinhardt
1 Junior and Team State Championships Married Couple Sprints Stephen McLaughry
1 Junior and Team State Championships Women Team Pursuit Jasmine Zamora
2 Junior and Team State Championships Men Team Pursuit Stephen McLaughry
2 Junior and Team State Championships Men Team Pursuit Brian List
2 Junior and Team State Championships Men Team Pursuit Robert Bigwood
2 Junior and Team State Championships Men Team Pursuit Gary Meinhardt
1 Junior and Team State Championships Men Team Pursuit Jasmine Zamora
1 Junior and Team State Championships Men Team Pursuit Patrick Jacks
5 Junior and Team State Championships Men Team Sprints Brian List
2 Fast Twitch Fridays Sprint A Stephen McLaughry
1 Fast Twitch Fridays Sprint B Patrick Jacks
2 Fast Twitch Fridays Sprint B Alissa Maglaty
3 Fast Twitch Fridays Sprint B Jen Featheringill
4 Fast Twitch Fridays Sprint D Alexandra McLaughry
1 Fast Twitch Fridays Sprint D Gary Meinhardt
11 Alpenrose Thursday Series Category B Gary Meinhardt
3 Alpenrose Thursday Series Category A Patrick Jacks
1 Masters and Juniors Track Races Men 40-49 Brian List
4 OBRA Masters Track Championships: Sunday Masters Men 55-59 sprints Mike Murray
1 OBRA Masters Track Championships: Sunday Masters Women 50+ 500 meter Lynn Hughes-Godfrey
2 OBRA Masters Track Championships: Sunday Masters Women 50+ 500 meter Meg Mautner
3 OBRA Masters Track Championships: Sunday Masters Men 60+ 500 meter Gary Meinhardt
2 OBRA Masters Track Championships: Sunday Masters Men 45-49 Kilometer Robert Bigwood
1 OBRA Masters Track Championships: Sunday Masters Women 50+ Sprints Lynn Hughes-Godfrey
3 OBRA Masters Track Championships: Sunday Masters Women 50+ Sprints Meg Mautner
3 OBRA Masters Track Championships: Sunday Masters Men 60+ sprints Gary Meinhardt
1 OBRA Masters Track Championships: Sunday Masters Men 45-49 Sprints Robert Bigwood
3 OBRA Masters Track Championships: Sunday Masters Men 30-39 Sprints Mark Godfrey
2 OBRA Masters Track Championships: Sunday Masters Women Team Sprints Lynn Hughes-Godfrey
2 OBRA Masters Track Championships: Sunday Masters Women Team Sprints Meg Mautner
4 OBRA Masters Track Championships: Sunday Masters Men Team Sprints Mark Godfrey
4 OBRA Masters Track Championships: Sunday Masters Men Team Sprints Lynn Hughes-Godfrey
5 OBRA Masters Track Championships: Sunday Masters Men 30-44 Keirin Mark Godfrey
2 OBRA Masters Track Championships: Sunday Masters Men 45-49 Keirin Robert Bigwood
3 OBRA Masters Track Championships: Sunday Masters Men 55 + Keirin Mike Murray
4 OBRA Masters Track Championships: Sunday Masters Women Keirin Meg Mautner
5 OBRA Masters Track Championships: Sunday Masters Men Team Sprints Gary Meinhardt
3 OBRA Masters Track Championships: Saturday Masters Men 60+ 2 K Pursuit Gary Meinhardt
2 OBRA Masters Track Championships: Saturday Masters Women 2 K Pursuit Meg Mautner
3 OBRA Masters Track Championships: Saturday Masters Women Points Race Meg Mautner
2 Alpenrose Thursday Series Category A Patrick Jacks
11 Alpenrose Thursday Series Category B Mike Murray
13 Tuesday PIR Category 3/4 Mike Murray
32 Monday PIR Master Men Cat 1/2/3 Mike Murray
1 Alpenrose Challenge Women's Flying Lap Jen Featheringill
4 Alpenrose Challenge Men's Madison Patrick Jacks
3 Alpenrose Challenge Master Men 40+ Kilo Robert Bigwood
8 Alpenrose Challenge Master Men 50+ 500 Gary Meinhardt
1 Alpenrose Challenge Women 500 Meters Jen Featheringill
6 Alpenrose Challenge Women 500 Meters Jasmine Zamora
10 Alpenrose Challenge Women 500 Meters Alexandra McLaughry
14 Alpenrose Challenge Women 500 Meters Lynn Hughes-Godfrey
17 Alpenrose Challenge Women 500 Meters Meg Mautner
2 Alpenrose Challenge Men Kilo Stephen McLaughry
5 Alpenrose Challenge Men Kilo Patrick Jacks
1 Alpenrose Challenge Master Men Keirin Stephen McLaughry
2 Alpenrose Challenge Master Men Keirin Mark Godfrey
1 Alpenrose Challenge Men's Flying Lap Stephen McLaughry
Alpenrose Challenge Women's Flying Lap Alexandra McLaughry
5 Alpenrose Challenge Women's Flying Lap Jasmine Zamora
6 Alpenrose Challenge Master Men Keirin Bob Bigwod
4 Alpenrose Challenge Men's Madison Curtis Bergquist
2 Alpenrose Challenge Men Ten Mile Scratch Patrick Jacks
14 Alpenrose Challenge Women's Points Race Meg Mautner
4 Alpenrose Challenge Women's Points Race Jasmine Zamora
9 Alpenrose Challenge Men Ten Mile Scratch Curtis Bergquist
3 Alpenrose Challenge Women's Team Sprint Jasmine Zamora
1 Alpenrose Challenge Women's Team Sprint Jen Featheringill
5 Alpenrose Challenge Mens's Points Race Patrick Jacks
16 Alpenrose Challenge Women Miss N' Out Jasmine Zamora
15 Alpenrose Challenge Women Miss N' Out Meg Mautner
1 Alpenrose Challenge Women Miss N' Out Jen Featheringill
DNF Alpenrose Challenge Master 10 Mile Scratch Race Mark Godfrey
8 Alpenrose Challenge Master Men Sprints Robert Bigwood
4 Alpenrose Challenge Master Men Sprints Mark Godfrey
1 Alpenrose Challenge Master Men Sprints Stephen McLaughry
8 Alpenrose Challenge Women Keirin Jasmine Zamora
1 Alpenrose Challenge Women Keirin Jen Featheringill
4 Alpenrose Challenge Men Keirin Stephen McLaughry
DNF Alpenrose Challenge Men 3-4 Omnium Mike Murray
6 Alpenrose Challenge Men's Team Sprint Gary Meinhardt
2 Alpenrose Challenge Men's Team Sprint Stephen McLaughry
2 Alpenrose Challenge Men's Team Sprint Mark Godfrey
2 Alpenrose Challenge Men's Team Sprint Jen Featheringill
6 Alpenrose Challenge Women's Team Sprint Alexandra McLaughry
6 Alpenrose Challenge Women's Team Sprint Lynn Hughes-Godfrey
3 Alpenrose Challenge Master Men 50+ 2K Pursuit Gary Meinhardt
5 Alpenrose Challenge Men Miss N' Out Curtis Bergquist
1 Alpenrose Challenge Men Sprints Stephen McLaughry
1 Alpenrose Challenge Women Sprints Jen Featheringill
6 Alpenrose Challenge Women Sprints Jasmine Zamora
1 Alpenrose Challenge Women 5 Mile Scratch Race Jen Featheringill
11 Alpenrose Challenge Women 5 Mile Scratch Race Jasmine Zamora
17 Alpenrose Challenge Women 5 Mile Scratch Race Meg Mautner
3 Alpenrose Challenge Men Miss N' Out Patrick Jacks
11 Alpenrose Challenge Women 3K Pursuit Meg Mautner
5 Alpenrose Challenge Men 4K Pursuit Patrick Jacks
2 Alpenrose Challenge Women 3K Pursuit Jasmine Zamora
5 Alpenrose Challenge Master Men 40+ 3K Pursuit Brian List
3 Alpenrose Thursday Series Category A Curtis Bergquist
11 Alpenrose Thursday Series Category B Mike Murray
3 Masters and Juniors Track Races Master Women Lynn Hughes-Godfrey
3 Masters and Juniors Track Races Master Men 40+ Robert Bigwood
5 Masters and Juniors Track Races Master Men 40+ Brian List
2 Masters and Juniors Track Races Master Men 60+ Gary Meinhardt
1 St. Honore Criterium Men 3 Patrick Jacks
2 St. Honore Criterium Masters Women 40+ 1/2/3 Meg Mautner
11 St. Honore Criterium Masters Men 50+ 1/2/3 Mike Murray
2 Fast Twitch Fridays Sprint B Jen Featheringill
2 Fast Twitch Fridays Sprint C Brian List
1 Fast Twitch Fridays Sprint D Gary Meinhardt
3 Fast Twitch Fridays Sprint B Robert Bigwood
1 Blue Ribbon Track Omnium Women Team Sprints Alyssa Maglaty
1 Blue Ribbon Track Omnium Women Team Sprints Jen Featheringill
3 Blue Ribbon Track Omnium Women Team Sprints Lynn Hughes-Godfrey
3 Blue Ribbon Track Omnium Women Team Sprints Alexandra McLaughry
2 Blue Ribbon Track Omnium Senior Men Patrick Jacks
2 Blue Ribbon Track Omnium Masters Stephen McLaughry
9 Blue Ribbon Track Omnium Masters Robert Bigwood
10 Blue Ribbon Track Omnium Masters Brian Abers
1 Blue Ribbon Track Omnium Women Jen Featheringill
2 Blue Ribbon Track Omnium Women Jasmine Zamora
5 Blue Ribbon Track Omnium Women Alyssa Maglaty
4 Blue Ribbon Track Omnium Women Team Sprints Jasmine Zamora
3 Blue Ribbon Track Omnium Men Team Sprints Robert Bigwood
3 Blue Ribbon Track Omnium Men Team Sprints Patrick Jacks
1 Blue Ribbon Track Omnium Men Team Sprints Mark Godfrey
1 Blue Ribbon Track Omnium Men Team Sprints Stephen McLaughry
1 Blue Ribbon Track Omnium Men Team Sprints Brian Abers
4 Blue Ribbon Track Omnium Women Team Sprints Meg Mautner
7 Blue Ribbon Track Omnium Women Meg Mautner
8 Mt. Tabor Series Fixed Gear Mike Murray
26 Monday PIR Masters 1/2/3 Mike Murray
36 Six Hours of Mt Hood SOLO MEN Brian List
5 Six Day: Saturday Category B Madison Brian Abers
5 Six Day: Saturday Category B Madison Stephen McLaughry
5 Six Day: Saturday Category A sixday Mark Godfrey
3 Six Day: Saturday Category A sixday Patrick Jacks
3 Six Day: Saturday Category A sixday Curtis Bergquist
2 Six Day: Saturday Category 4/5 Gary Meinhardt
6 Six Day: Saturday Category 1/2/3 Jasmine Zamora
7 Six Day: Saturday Category 1/2/3 Jen Featheringill
8 Six Day: Saturday Category 1/2/3 Mike Murray
2 Six Day: Saturday Siixday A Overall Patrick Jacks
5 Six Day: Saturday Category C Madison Meg Mautner
2 Six Day: Saturday Siixday A Overall Curtis Bergquist
5 Six Day: Saturday Sixday B Overall Stephen McLaughry
5 Six Day: Saturday Sixday B Overall Brian Abers
5 Six Day: Saturday Siixday A Overall Mark Godfrey
5 Six Day: Saturday Sixday C Overall Meg Mautner
3 Six Day: Friday Category A sixday Patrick Jacks
5 Six Day: Friday Category A sixday Mark Godfrey
5 Six Day: Friday Category B sixday Brian Abers
5 Six Day: Friday Category B sixday Stephen McLaughry
5 Six Day: Friday Category C sixday Meg Mautner
3 Six Day: Friday Category A sixday Curtis Bergquist
5 Six Day: Thursday Sixday B Stephen McLaughry
5 Six Day: Thursday Sixday C Meg Mautner
2 Six Day: Thursday Sixday A Curtis Bergquist
2 Six Day: Thursday Sixday A Patrick Jacks
5 Six Day: Thursday Sixday A Mark Godfrey
5 Six Day: Thursday Sixday B Brian Abers
3 Six Day: Wednesday Category A Patrick Jacks
3 Six Day: Wednesday Category A Curtis Bergquist
6 Six Day: Wednesday Category A Mark Godfrey
3 Six Day: Wednesday Category B Stephen McLaughry
3 Six Day: Wednesday Category B Brian Abers
5 Six Day: Wednesday Category C Meg Mautner
12 Six Day: Tuesday Category A Individual Races Mark Godfrey
4 Six Day: Tuesday Category B Madison Stephen McLaughry
6 Six Day: Tuesday Category b Individual Races Brian Abers
9 Six Day: Tuesday Category b Individual Races Stephen McLaughry
6 Six Day: Tuesday Category A Individual Races Patrick Jacks
5 Six Day: Tuesday Category A Individual Races Curtis Bergquist
4 Six Day: Tuesday Category B Madison Brian Abers
6 Six Day: Tuesday Category A Madison Mark Godfrey
3 Six Day: Tuesday Category A Madison Patrick Jacks
3 Six Day: Tuesday Category A Madison Curtis Bergquist
10 Six Day: Tuesday Category C Races Meg Mautner
5 Six Day: Tuesday Category C Madison Meg Mautner
5 Six Day: Monday Category A Pursuit Mark Godfrey
2 Six Day: Monday Category A Pursuit Patrick Jacks
2 Six Day: Monday Category A Pursuit Curtis Bergquist
5 Six Day: Monday Category B Pursuit Brian Abers
5 Six Day: Monday Category B Pursuit Stephen McLaughry
5 Six Day: Monday Category C Pursuit Meg Mautner
2 Six Day: Monday Category A Madison Curtis Bergquist
2 Six Day: Monday Category A Madison Patrick Jacks
6 Six Day: Monday Category A Madison Mark Godfrey
4 Six Day: Monday Category B Madison Brian Abers
4 Six Day: Monday Category B Madison Stephen McLaughry
5 Six Day: Monday Category C Madison Meg Mautner
2 Fast Twitch Fridays Keirin Stephen McLaughry
5 Fast Twitch Fridays Keirin Mark Godfrey
4 Fast Twitch Fridays Sprint F Alexandra McLaughry
4 Fast Twitch Fridays Sprint C Jen Featheringill
3 Fast Twitch Fridays Sprint C Patrick Jacks
4 Fast Twitch Fridays Sprint B Alissa Maglaty
3 Fast Twitch Fridays Sprint B Mark Godfrey
3 Fast Twitch Fridays Sprint A Brian Abers
1 Fast Twitch Fridays Sprint A Stephen McLaughry
7 Fast Twitch Fridays Keirin Alissa Maglaty
6 Fast Twitch Fridays Keirin Brian Abers
2 Alpenrose Thursday Series Category A Patrick Jacks
5 Alpenrose Thursday Series Women Meg Mautner
9 Alpenrose Thursday Series Category A Curtis Bergquist
7 Alpenrose Thursday Series Category B Mike Murray
13 Alpenrose Thursday Series Category A Jen Featheringill
26 Tuesday PIR Cat 3/4 Mike Murray
3 Rainier Road Race- Women's OBRA Championship RR Masters Men 35+ 4/5 Brian List
3 One Day Fun Day! Masters Brian Abers
10 One Day Fun Day! Women Meg Mautner
2 One Day Fun Day! Women Jen Featheringill
1 One Day Fun Day! Women Alyssa Maglaty
7 One Day Fun Day! Masters Mike Murray
1 One Day Fun Day! Madison B Omnium Alissa Maglaty
2 One Day Fun Day! C'ategory 1/2 Curtis Bergquist
3 Fast Twitch Fridays Sprint B Jen Featheringill
4 Fast Twitch Fridays Sprint B Alissa Maglaty
3 Fast Twitch Fridays Sprint D Jasmine Zamora
1 Fast Twitch Fridays sprint e Gary Meinhardt
3 Fast Twitch Fridays Sprint A Stephen McLaughry
1 Fast Twitch Fridays Sprint B Curtis Bergquist
23 Tuesday PIR Men 3/4 Mike Murray
2 OBRA TTT Men 200-239 Brian List
84 OBRA TTT: Combined Combined Brian List
6 Alpenrose Heartbreaker Senior Women's Points Race Meg Mautner
5 Alpenrose Heartbreaker Madison - B Group Jen Featheringill
5 Alpenrose Heartbreaker Madison - B Group Meg Mautner
1 Alpenrose Heartbreaker Madison - A Group Curtis Bergquist
1 Alpenrose Heartbreaker Madison - A Group Patrick Jacks
6 Alpenrose Heartbreaker Madison - A Group Mark Godfrey
4 Alpenrose Heartbreaker Men's keirin Mark Godfrey
7 Alpenrose Heartbreaker Men's keirin Patrick Jacks
9 Alpenrose Heartbreaker Men's keirin Curtis Bergquist
1 Alpenrose Heartbreaker Women's Keirin Jen Featheringill
4 Alpenrose Heartbreaker Women's Keirin Jasmine Zamora
3 Alpenrose Heartbreaker Master 50+ Points Race Mike Murray
7 Alpenrose Heartbreaker Women's Keirin Meg Mautner
3 Alpenrose Heartbreaker Senior Men's Points Race Patrick Jacks
12 Alpenrose Heartbreaker Senior Men's Points Race Curtis Bergquist
1 Alpenrose Heartbreaker Senior Women's Points Race Jasmine Zamora
1 Fast Twitch Fridays Sprint B Patrick Jacks
3 Fast Twitch Fridays sprint e Gary Meinhardt
2 Fast Twitch Fridays Sprint B Curtis Bergquist
2 Fast Twitch Fridays Sprint C Robert Bigwood
14 Alpenrose Thursday Series Category A Jen Featheringill
8 Alpenrose Thursday Series Category B Robert Bigwood
2 Alpenrose Thursday Series Category A Patrick Jacks
12 Alpenrose Thursday Series Category B Mike Murray
31 Monday PIR Master Men 1/2/3 Mike Murray
21 Portland Short Track Series Cat 2 Men 45-54 Brian Abers
6 PDW Omnium Men 4-5 Omnium Gary Meinhardt
3 PDW Omnium Masters 35+ Omnium Mark Godfrey
5 PDW Omnium Masters 35+ Omnium Brian Abers
5 PDW Omnium Senior Men Omnium Patrick Jacks
12 PDW Omnium Senior Women Omnium Meg Mautner
2 PDW Omnium Senior Women Omnium Alissa Maglaty
1 PDW Omnium Senior Women Omnium Jen Featheringill
12 PDW Omnium Masters 35+ Omnium Mike Murray
17 PDW Omnium Senior Men Omnium Mark Godfrey
7 PDW Omnium Masters 35+ Omnium Robert Bigwood
10 Hammer Velo Criterium Men Masters 50+ Cat 3/4/5 Mike Murray
6 Hammer Velo Criterium Women Masters 40+ Meg Mautner
1 Hammer Velo Criterium Men Cat 3 Mark Godfrey
3 Fast Twitch Fridays Sprint B Mark Godfrey
4 Fast Twitch Fridays Sprint C Alissa Maglaty
2 Fast Twitch Fridays Sprint A Stephen McLaughry
4 Fast Twitch Fridays Sprint A Brian Abers
3 Fast Twitch Fridays Sprint C Jen Featheringill
3 Fast Twitch Fridays Sprint D Robert Bigwood
11 Fast Twitch Fridays Novice Men Gary Meinhardt
13 Monday PIR Masters 1/2/3 Mark Godfrey
72 Monday PIR Masters 1/2/3 Mike Murray
67 Monday PIR Masters 1/2/3 Robert Bigwood
35 Tuesday PIR Category 3/4 Mike Murray
6 Tuesday PIR Category 1/2/3 Curtis Bergquist
1 Fast Twitch Fridays Sprint C Curtis Bergquist
1 Fast Twitch Fridays Sprint B Patrick Jacks
6 Fast Twitch Fridays Sprint B Mark Godfrey
3 Fast Twitch Fridays Sprint B Alissa Maglaty
6 Fast Twitch Fridays Novice Men Group 2 Gary Meinhardt
2 Fast Twitch Fridays Sprint A Stephen McLaughry
7 Fast Twitch Fridays Sprint B Jen Featheringill
2 Alpenrose Thursday Series Senior Women Jasmine Zamora
5 Alpenrose Thursday Series Men Cat 4 Brian List
1 Alpenrose Thursday Series Masters Women Meg Mautner
3 Alpenrose Thursday Series Senior Men Patrick Jacks
3 Alpenrose Thursday Series Men Masters 50+ Gary Meinhardt
13 Hijinks Get Your Kinks Out Track Race Category 1/2 Men Stephen McLaughry
11 Hijinks Get Your Kinks Out Track Race Category 1/2 Men Mark Godfrey
15 Hijinks Get Your Kinks Out Track Race Masters Men Mike Murray
6 Hijinks Get Your Kinks Out Track Race Masters Men Mark Godfrey
5 Hijinks Get Your Kinks Out Track Race Masters Men Brian Abers
3 Hijinks Get Your Kinks Out Track Race Masters Men Stephen McLaughry
10 Hijinks Get Your Kinks Out Track Race Women 1/2/3 Meg Mautner
1 Hijinks Get Your Kinks Out Track Race Women 1/2/3 Jen Featheringill
3 Hijinks Get Your Kinks Out Track Race Women 1/2/3 Alissa Maglaty
2 Hijinks Get Your Kinks Out Track Race Women 1/2/3 Jasmine Zamora
3 Hijinks Get Your Kinks Out Track Race Category 1/2 Men Patrick Jacks
4 Hijinks Get Your Kinks Out Track Race Category 5 Men Gary Meinhardt
2 Fast Twitch Fridays Sr Women Jen Featheringill
4 Fast Twitch Fridays Men Cat 1/2 Mark Godfrey
4 Fast Twitch Fridays Sr Women Meg Mautner
6 Fast Twitch Fridays Men Cat 5 Gary Meinhardt
2 Fast Twitch Fridays Men Cat 3 Robert Bigwood
1 Fast Twitch Fridays Sr Women Alissa Maglaty
9 Fast Twitch Fridays Men Cat 1/2 Curtis Bergquist
7 Fast Twitch Fridays Men Cat 1/2 Patrick Jacks
1 Fast Twitch Fridays Men Cat 1/2 Stephen McLaughry
2 Fast Twitch Fridays Men Cat 1/2 Brian Abers
5 Alpenrose Thursday Series Category 3 Robert Bigwood
9 Alpenrose Thursday Series Women Meg Mautner
3 Alpenrose Thursday Series Women Jasmine Zamora
2 Alpenrose Thursday Series Women Jen Featheringill
5 Alpenrose Thursday Series Category 4 Brian List
5 Alpenrose Thursday Series Masters 50 Gary Meinhardt
1 Alpenrose Thursday Series Women Alissa Maglaty
31 Tuesday PIR Category 1/2/3 Mark Godfrey
13 Rose Garden Circuit Race Series Cat 1/2/3 Patrick Jacks
28 Monday PIR Masters 1/2/3 Brian Abers
34 Monday PIR Masters 1/2/3 Robert Bigwood
8 Monday PIR Women 1/2/3 Meg Mautner
6 Rose Garden Circuit Race Series Men 1/2/3 Patrick Jacks
18 Tuesday PIR Cat 4/5 Brian List
55 Monday PIR Masters 1/2/3 Brian Abers
12 Monday PIR Sr Women Meg Mautner
6 Monday PIR Masters 1/2/3 Mark Godfrey
18 Monday PIR Masters 1/2/3 Robert Bigwood
1 Southern Oregon Time Trials Master Women 50-59 Meg Mautner
34 Southern Oregon Time Trials: Combined Combined Meg Mautner
DNF Dirty Circles Women 1/2/3 Meg Mautner
57 Echo Red to Red MTB XC Cat 2 40-49 Men Brian Abers
211 Jack Frost TT: Combined Combined Gary Meinhardt
111 Jack Frost TT: Combined Combined Lynn/Mark Hughes-Godfrey/Hughes-Godrey
2 Jack Frost TT Tandem Lynn/Mark Hughes-Godfrey/Hughes-Godrey
11 Jack Frost TT Men 3 Patrick Jacks
14 Jack Frost TT Masters Men 60+ Gary Meinhardt
62 Jack Frost TT: Combined Combined Patrick Jacks
7 Heiser Farms Grand Island Road Race Series Cat 1/2/3 Patrick Jacks
17 Heiser Farms Grand Island Road Race Series Cat 1/2/3 Patrick Jacks
2 Masters and Juniors Track Races: 3k Masters Men 40-49 Brian List
14 Tuesday PIR: Team Series Standings for May Team
1 Masters and Juniors Track Races: Kilos Men 40+ Brian List
2 Masters and Juniors Track Races: 500m Women 50+ Meg Mautner
1 Masters and Juniors Track Races: 500m Men 40+ Brian Abers
3 Masters and Juniors Track Races: 500m Men 40+ Robert Bigwood
5 Masters and Juniors Track Races: 500m Men 40+ Brian List
7 Masters and Juniors Track Races: 500m Men 50+ Gary Meinhardt
9 Tuesday PIR: Series Standings Category 1/2/3 Curtis Bergquist
16 Monday PIR: Series Standings for April Place Meg Mautner
17 Monday PIR: Series Standings for April Womens 1/2/3 Meg Mautner
14 Monday PIR: Series Standings for April Masters 1/2/3 Mark Godfrey
1 Masters and Juniors Track Races: 2k Masters Women 50+ Meg Mautner
16 Rose Garden Circuit Race Series: Overall Series Standings Men 1/2/3 Patrick Jacks
16 Monday PIR: Series Standings Womens 1/2/3 Meg Mautner
11 Monday PIR: Series Standings Masters 1/2/3 Mark Godfrey
1 Masters and Juniors Track Races: 2k Masters Men 40-49 Brian Abers
3 Masters and Juniors Track Races: 2k Masters Men 40-49 Brian List
1 Masters and Juniors Track Races: 3k Masters Men 40-49 Brian Abers
16 Tuesday PIR: Series Standings Category 1/2/3 Curtis Bergquist
14 Rose Garden Circuit Race Series: Series Standings after race #3 Men 1/2/3 Patrick Jacks
1 Masters and Juniors Track Races: Series Standings Women 50+ Meg Mautner
1 Masters and Juniors Track Races: Series Standings Men 40+ Brian Abers
2 Masters and Juniors Track Races: Series Standings Men 40+ Brian List
6 Masters and Juniors Track Races: Series Standings Men 40+ Robert Bigwood
10 Masters and Juniors Track Races: Series Standings Men 50+ Gary Meinhardt
18 Tuesday PIR: June Team Standings Cat 3/4
15 Tuesday PIR: Series Standings Category 3/4 Mike Murray
5 Masters and Juniors Track Races: 3 Lap Men 50+ Gary Meinhardt
12 Tuesday PIR: Series Standings Category 1/2/3 Curtis Bergquist
1 Masters and Juniors Track Races: 3 Lap Men 40-49 Brian List
2 Masters and Juniors Track Races: July Series Standings Men 60+ Gary Meinhardt
8 Masters and Juniors Track Races: July Series Standings Men 40-49 Mark Godfrey
12 Heiser Farms Grand Island Road Race Series: Series Standings Cat 1/2/3 Patrick Jacks
4 Masters and Juniors Track Races: July Series Standings Men 40-49 Robert Bigwood
1 Masters and Juniors Track Races: July Series Standings Men 40-49 Brian List
1 Masters and Juniors Track Races: July Series Standings Women 50+ Lynn Hughes-Godfrey
3 Masters and Juniors Track Races: 2k Masters Men 50+ Gary Meinhardt
7 Heiser Farms Grand Island Road Race Series: Series Standings after race #1 Cat 1/2/3 Patrick Jacks
2 Masters and Juniors Track Races: 2k Masters Men 40-49 Brian List