OBRA TTT Championships

Albany, OR
May 07, 2017

Results Questions: Christopher Fudge

Updated January 24, 2018 at 7:54 PM

Men 160-199

Num Name Team Age City Time
1 T269 Michael Moody Team Cycle Sports 47 Jacksonville 55:00
1 Rich Julyan Team Cycle Sport 47 Medford 55:00
1 Dave Reitz Team Cycle Sport 48 Medford 55:00
1 Ron Laverty Team Cycle Sport 49 Medford 55:00
2 T268 Mark Crawford Olympia Cycling Team 51 Lake Oswego 56:36
2 Todd Rosier Therapeutic Associates Racing p/b Pacific Office 52 Hillsboro 56:36
2 Joseph Holcomb (blank) 46 Portland 56:36
2 stephen mcdade Olympia Cycling Team 45 Tigard 56:36

Men 200-239

Num Name Team Age City Time
1 T267 John OBrien Evolution Racing Team/River City Bicycles 58 Ridgefield 0:56:38
1 Karsten Hagen Evolution Racing Team/River City Bicycles 48 Bend 0:56:38
1 Kerry Farrell Wheelsport 57 Federal way 0:56:38
1 Michael Girard Evolution Racing Team/River City Bicycles 49 Portland 0:56:38
2 T263 Jonathan Lyons Hammer Velo 59 Portland 0:58:31
2 Timothy Smith Catabana Racing Team 54 Portland 0:58:31
2 Adnan Kadir Aeolus Endurance Sport/VeloPro 47 Portland 0:58:31
2 Darren Ferris Hammer Velo 53 Portland 0:58:31
3 T264 Ken James Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing 54 Wilsonville 0:58:38
3 Mark Magilner Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing 52 SALEM 0:58:38
3 Robert Huff Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing 55 Portland 0:58:38
3 Doug Palmer Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing 51 West Linn 0:58:38
4 T265 Mark Godfrey Bike Central/Barbur Vet 44 Portland 1:01:05
4 Paul Mautner Veloforma 59 Portland 1:01:05
4 Jamie Mikami Veloforma 47 Portland 1:01:05
4 Stephen Hemminger Team Oregon presented by Laurelwood Brewing 60 Aurora 1:01:05

Men 240+

Num Name Team Age City Time
1 T262 Gregory Hartman Team Rose City 64 Hillsboro 57:22
1 Tom Webb Team Rose City 65 Portland 57:22
1 Alan Whitney Team Oregon presented by Laurelwood Brewing 57 Tualatin 57:22
1 Jim Kenney Team Rose City 64 Lake Oswego 57:22

Men 3

Num Name Team Age City Time
1 T277 Erik Spillman Portland Velo Racing 52 Portland 0:55:12
1 Ron Babcock (blank) 47 Hillsboro 0:55:12
1 Joseph Tysoe Portland Velo Racing 46 Portland 0:55:12
1 Michael Myers Dialed Cycling Team 50 Camas 0:55:12
2 T280 Chris Sarrett Hutch's Eugene 38 Albany 0:56:13
2 Gregg Magnus Hutch's Eugene 39 Springfield 0:56:13
2 Perry Lund Hutch's Eugene 54 Springfield 0:56:13
2 Charles Hall Hutch's Eugene 54 Eugene 0:56:13
3 T279 Scott Carroll Team Revenge Cycling & Racing (RCR) 52 Corvallis 0:57:38
3 Ron Sines Team Revenge Cycling & Racing (RCR) 48 Albany 0:57:38
3 Matthew White Corvallis Cyclery Racing 37 Corvallis 0:57:38
3 Jessie Coombs Byzick + Company Cycling 47 Corvallis 0:57:38
4 T278 Bryant Howard O2 Endurance 46 Portland 1:03:00
4 Benjamin Drucker O2 Endurance 48 Portland 1:03:00
4 Mike Buckiewicz O2 Endurance 29 Portland 1:03:00
4 Joe English O2 Endurance 47 Hillsboro 1:03:00

Men 4/5

Num Name Team Age City Time
1 T275 Gavin McGregor Portland Velo Racing 42 Portland 0:57:00
1 Tyler Thessin Portland Velo Racing 52 Portland 0:57:00
1 Tim Mineo Portland Velo Racing 40 Beaverton 0:57:00
1 Kyle Kotwica Kyle Kotwica 53 Corvallis 0:57:00
2 T276 Dwan Shepard Co-Motion Cycles Factory Team 55 Eugene 0:58:54
2 Martin Lisk Hutch's Eugene 49 Eugene 0:58:54
2 Andy Stahl Hutch's Eugene 61 Eugene 0:58:54
2 Mark Lipchick Hutch's Eugene 59 Eugene 0:58:54
3 T274 Lorne Cross Team Oregon presented by Laurelwood Brewing 50 Gresham 1:04:30
3 Nathaniel Sherrett Team Oregon presented by Laurelwood Brewing 19 Portland 1:04:30
3 Jorge Kaufmann Team Oregon presented by Laurelwood Brewing 42 Portland 1:04:30
3 Brett Ensor Team Oregon presented by Laurelwood Brewing 47 Portland 1:04:30
4 T273 Mark Hand Team Planet X USA p/b Xiologix 58 Tigard 1:05:14
4 Michael Hopkins Team Planet X USA p/b Xiologix 43 Portland 1:05:14
4 Cory Nann Team Planet X USA p/b Xiologix 26 Portland 1:05:14
4 Dave Petermeier Team Planet X USA p/b Xiologix 52 Portland 1:05:14
5 T271 Victor Pastore 02 Endurance 51 Portland 1:11:05
5 Ricky Gray 02 Endurance 56 Clackamas 1:11:05
5 Enrique Carbajal 02 Endurance 33 Vancouver 1:11:05
5 Brady Cowing 02 Endurance 42 Portland 1:11:05
6 T272 Matthew Ballou O2 Endurance 36 Vancouver 1:11:32
6 Dylan Carrico Rogers O2 Endurance 27 Portland 1:11:32
6 Ben Johnston O2 Endurance 56 Portland 1:11:32
7 T270 Willie Wilcoxen (blank) 44 Vancouver 1:17:41
7 Chris Mays O2EM2 59 Portland 1:17:41
7 Kevin Claggett O2 Endurance 50 Canby 1:17:41
7 Todd Jessup O2 Endurance 46 Portland 1:17:41

Senior Men

Num Name Team Age City Time
1 T283 Rob English English Cycles 40 Eugene 50:22
1 Colby Wait-Molyneux English Cycles 23 Vancouver 50:22
1 Andrew Neill English Cycles 30 Eugene 50:22
1 Stephen Rockwood English Cycles 27 Eugene 50:22
2 T282 Carl Hoefer Hosmer Chiropractic -RPM Mortgage 37 Tigard 50:47
2 Trevor Spahr Hosmer Chiropractic -RPM Mortgage 32 Portland 50:47
2 Christopher Bagg Hosmer Chiropractic -RPM Mortgage 38 Portland 50:47
2 Colin Gibson Hosmer Chiropractic -RPM Mortgage 30 Portland 50:47
3 T281 Chris Waggoner Therapeutic Associates Racing p/b Pacific Office 33 North Plains 53:58
3 Travis Brown Therapeutic Associates Racing p/b Pacific Office 37 Portland 53:58
3 Scott Kocher Therapeutic Associates Racing p/b Pacific Office 42 Portland 53:58
3 Richard Lorenz Therapeutic Associates Racing p/b Pacific Office 42 Portland 53:58

Senior Women

Num Name Team Age Time
1 T261 Stephanie Chase Point S Racing 36 1:02:07
1 Elise Huggins Point S Racing 48 1:02:07
1 Alexandra Burton Point S Racing 36 1:02:07
1 Mallory Miller Point S Racing 28 1:02:07

Women 200-239

Num Name Team Age City Time
1 T256 Bonnie Rosenfeld Sorella Forte p/b St Honoré Bakery 64 Portland 1:36:15
1 Linda Fanning Sorella Forte p/b St Honoré Bakery 57 Portland 1:36:15
1 Anne Zoormajian Sorella Forte p/b St Honoré Bakery 53 Oregon City 1:36:15
1 Ann Thomas Sorella Forte p/b St Honoré Bakery 54 Portland 1:36:15

Women 4

Num Name Team Age City Time
1 T260 jenni Bertapelle O2 Endurance 39 Portland 1:14:45
1 Heather Knapp O2 Endurance 44 Gladstone 1:14:45
1 Korrie Hicks O2 Endurance 38 Portland 1:14:45
2 T258 Debra Vieira O2 Endurance 49 Vancouver 1:20:53
2 julie Leffler O2 Endurance 47 Milwaukie 1:20:53
2 Janet Howard O2 Endurance 56 Portland 1:20:53
2 Tracy Arnold O2 Endurance 46 Portland 1:20:53
3 T257 Chris Collins O2 Endurance 53 Clackamas 1:27:22
3 Diane Kerns O2 Endurance 68 Portland 1:27:22
3 Rachael Morris O2 Endurance 51 Portland 1:27:22
3 Allison Couch O2 Endurance 64 Portland 1:27:22
4 T259 Ida Thorbek 02 Endurance 69 Portland 1:38:17
4 Mary Crouse 02 Endurance 69 Portland 1:38:17
4 Carol Moore 02 Endurance 72 Portland 1:38:17
4 Terry Walton O2 Endurance 60 Portland 1:38:17