OBRA TTT Championships: Combined

Albany, OR
May 7, 2017

Part of the OBRA TTT Championships

Updated May 23, 2017 at 3:16 AM

Combined

Name Team Category Time
1 Rob English English Cycles Senior Men 0:50:22
1 Colby Wait-Molyneux English Cycles Senior Men 0:50:22
1 Andrew Neill English Cycles Senior Men 0:50:22
1 Stephen Rockwood English Cycles Senior Men 0:50:22
5 Carl Hoefer Hosmer Chiropractic -RPM Mortgage Senior Men 0:50:47
5 Trevor Spahr Hosmer Chiropractic -RPM Mortgage Senior Men 0:50:47
5 Christopher Bagg Hosmer Chiropractic -RPM Mortgage Senior Men 0:50:47
5 Colin Gibson Hosmer Chiropractic -RPM Mortgage Senior Men 0:50:47
9 Chris Waggoner Therapeutic Associates Racing p/b Pacific Office Senior Men 0:53:58
9 Travis Brown Therapeutic Associates Racing p/b Pacific Office Senior Men 0:53:58
9 Scott Kocher Therapeutic Associates Racing p/b Pacific Office Senior Men 0:53:58
9 Richard Lorenz Therapeutic Associates Racing p/b Pacific Office Senior Men 0:53:58
13 Michael Moody Men 160-199 0:55:00
13 Rich Julyan Team Cycle Sport Men 160-199 0:55:00
13 Dave Reitz Team Cycle Sport Men 160-199 0:55:00
13 Ron Laverty Team Cycle Sport Men 160-199 0:55:00
17 Erik Spillman Portland Velo Racing Men 3 0:55:12
17 Ron Babcock Men 3 0:55:12
17 Joseph Tysoe Portland Velo Racing Men 3 0:55:12
17 Michael Myers Dialed Cycling Team Men 3 0:55:12
21 Chris Sarrett Men 3 0:56:13
21 Gregg Magnus Men 3 0:56:13
21 Perry Lund Men 3 0:56:13
21 Charles Hall Men 3 0:56:13
25 Mark Crawford Olympia Cycling Team Men 160-199 0:56:36
25 Todd Rosier Therapeutic Associates Racing p/b Pacific Office Men 160-199 0:56:36
25 Joseph Holcomb Men 160-199 0:56:36
25 Stephen McDade Olympia Cycling Team Men 160-199 0:56:36
29 John OBrien Evolution Racing Team/River City Bicycles Men 200-239 0:56:38
29 Karsten Hagen Evolution Racing Team/River City Bicycles Men 200-239 0:56:38
29 Kerry Farrell Men 200-239 0:56:38
29 Michael Girard Evolution Racing Team/River City Bicycles Men 200-239 0:56:38
33 Gavin McGregor Portland Velo Racing Men 4/5 0:57:00
33 Tyler Thessin Portland Velo Racing Men 4/5 0:57:00
33 Tim Mineo Portland Velo Racing Men 4/5 0:57:00
33 Kyle Kotwica Men 4/5 0:57:00
37 Gregory Hartman Team Rose City Men 240+ 0:57:22
37 Tom Webb Team Rose City Men 240+ 0:57:22
37 Alan Whitney Team Oregon presented by Laurelwood Brewing Men 240+ 0:57:22
37 Jim Kenney Team Rose City Men 240+ 0:57:22
41 Scott Carroll Men 3 0:57:38
41 Ron Sines Men 3 0:57:38
41 Matthew White Corvallis Cyclery Racing Men 3 0:57:38
41 Jessie Coombs Byzick + Company Cycling Men 3 0:57:38
45 Jonathan Lyons Hammer Velo Men 200-239 0:58:31
45 Timothy Smith Catabana Racing Team Men 200-239 0:58:31
45 Adnan Kadir Aeolus Endurance Sport/VeloPro Men 200-239 0:58:31
45 Darren Ferris Hammer Velo Men 200-239 0:58:31
49 Ken James Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing Men 200-239 0:58:38
49 Mark Magilner Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing Men 200-239 0:58:38
49 Robert Huff Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing Men 200-239 0:58:38
49 Doug Palmer Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing Men 200-239 0:58:38
53 Dwan Shepard Men 4/5 0:58:54
53 Martin Lisk Men 4/5 0:58:54
53 Andy Stahl Men 4/5 0:58:54
53 Mark Lipchick Men 4/5 0:58:54
57 Mark Godfrey Bike Central/Barbur Vet Men 200-239 1:01:05
57 Paul Mautner Veloforma Men 200-239 1:01:05
57 Jamie Mikami Veloforma Men 200-239 1:01:05
57 Stephen Hemminger Team Oregon presented by Laurelwood Brewing Men 200-239 1:01:05
61 Stephanie Chase Portland Bicycle Studio Senior Women 1:02:07
61 Elise Huggins Portland Bicycle Studio Senior Women 1:02:07
61 Alexandra Burton Portland Bicycle Studio Senior Women 1:02:07
61 Mallory Miller Portland Bicycle Studio Senior Women 1:02:07
65 Bryant Howard Men 3 1:03:00
65 Benjamin Drucker Men 3 1:03:00
65 Mike Buckiewicz Men 3 1:03:00
65 Joe English Men 3 1:03:00
69 Lorne Cross Team Oregon presented by Laurelwood Brewing Men 4/5 1:04:30
69 Nathaniel Sherrett Team Oregon presented by Laurelwood Brewing Men 4/5 1:04:30
69 Jorge Kaufmann Team Oregon presented by Laurelwood Brewing Men 4/5 1:04:30
69 Brett Ensor Team Oregon presented by Laurelwood Brewing Men 4/5 1:04:30
73 Mark Hand Team Planet X USA p/b Xiologix Men 4/5 1:05:14
73 Michael Hopkins Team Planet X USA p/b Xiologix Men 4/5 1:05:14
73 Cory Nann Team Planet X USA p/b Xiologix Men 4/5 1:05:14
73 Dave Petermeier Team Planet X USA p/b Xiologix Men 4/5 1:05:14
77 Victor Pastore Men 4/5 1:11:05
77 Ricky Gray Men 4/5 1:11:05
77 Enrique Carbajal Men 4/5 1:11:05
77 Brady Cowing Men 4/5 1:11:05
81 Matthew Ballou Men 4/5 1:11:32
81 Dylan Carrico Rogers Men 4/5 1:11:32
81 Ben Johnston Men 4/5 1:11:32
84 jenni Bertapelle Women 4 1:14:45
84 Heather Knapp Women 4 1:14:45
84 Korrie Hicks Women 4 1:14:45
87 Willie Wilcoxen Men 4/5 1:17:41
87 Chris Mays Men 4/5 1:17:41
87 Kevin Claggett Men 4/5 1:17:41
87 Todd Jessup Men 4/5 1:17:41
91 Debra Vieira Women 4 1:20:53
91 julie Leffler Women 4 1:20:53
91 Janet Howard Women 4 1:20:53
91 Tracy Arnold Women 4 1:20:53
95 Chris Collins Women 4 1:27:22
95 Diane Kerns Women 4 1:27:22
95 Rachael Morris Women 4 1:27:22
95 Allison Couch Women 4 1:27:22
99 Bonnie Rosenfeld Sorella Forte p/b St Honoré Bakery Women 200-239 1:36:15
99 Linda Fanning Sorella Forte p/b St Honoré Bakery Women 200-239 1:36:15
99 Anne Zoormajian Sorella Forte p/b St Honoré Bakery Women 200-239 1:36:15
99 Ann Thomas Sorella Forte p/b St Honoré Bakery Women 200-239 1:36:15
103 Ida Thorbek Women 4 1:38:17
103 Mary S. Crouse Women 4 1:38:17
103 Carol Moore Women 4 1:38:17
103 Terry Walton Women 4 1:38:17