Keizer Rapids Cyclocross Series

Keizer, OR
August 14, 2019

Part of the Keizer Rapids Cyclocross Series

For results questions, please contact Chief Judge: Virginia Xing

Updated August 22, 2019 at 6:40 PM

Category 1 Men

Num Name Team
1 255 Shannon Skerritt
2 274 Felipe Nystrom Western Bikeworks
3 328 Paul Bourcier

Category 2 Men

Num Name Team
1 335 Dustin Henderson Deschutes Brewery
2 307 Scotty Carlile
3 296 Cory Nann Planet PDX Cycling
4 303 Steve C Williams Half Penny Cycling Team

Category 2 Women

Num Name Team
1 283 Katy Salinas
2 331 Mielle Blomberg Team S&M

Category 3 Men

Num Name Team
1 260 Christopher Moore
2 292 Moses Keener Capitol Velo
3 232 Ben Mergen Planet PDX Cycling
4 334 Anthony Colistro Half Penny Cycling Team
5 321 Joel West Cyclepath PDX Racing
6 248 Rolland Hayden
7 336 Brian Persons

Category 3 Women

Num Name Team
1 265 Renee Beard
2 309 Christy Hawkins

Category 4 Men

Num Name Team
1 317 Thomas Rousseau
2 231 Matthew Borisch Capitol Velo
3 246 Michael Smelser
4 319 Shea Hawes
5 332 Chris Romanini

Category 4 Women

Num Name Team
1 227 Allison Bridgewater
2 315 Sarah Fisher Rice Half Penny Cycling Team
3 264 Sara Caldwell-Kan Swift Racing PDX

Category 5 Men

Num Name Team
1 316 Jeff Roerig
2 233 Joe Derting Fast Fun Nice Racing Team p/b Wattie Ink
3 245 Rob Rousseau
4 320 Richard Pool
5 310 Dan Harrison Speedvagen
6 225 Christopher Taylor
7 327 Kevin Bremer
DNF 259 Thomas Duffly
DNF 308 Michael Winnen Capitol Velo

Category 5 Women

Num Name Team
1 223 Rachel Hawes
2 270 Sari Hargand Fast Fun Nice Racing Team p/b Wattie Ink
3 268 Tausha Smith
4 329 Kimberly Dowe
5 242 Stacey Stromberg

Junior Men 11-12

Num Name Team
1 311 Liam Harrison

Junior Men 13-14

Num Name Team
1 312 Halen Harrison

Junior Men 17-18

Num Name
1 313 Emmett Reeb

Junior Men 9-10

Num Name Team
1 237 Kael Thompson
2 305 Corbin Dodge Bicycleway.com/OPS/Mountain Crossing
DNF 234 Jase Henderson Deschutes Brewery

Junior Women 11-12

Num Name Team
1 238 Joelle Thompson
2 314 Peyton Wilson
3 304 Kiley Dodge Bicycleway.com/OPS/Mountain Crossing

Junior Women 13-14

Num Name Team
1 240 SOFIA ROUSSEAU
2 280 Morgan Bergerson Capitol Velo

Junior Women 17-18

Num Name
1 218 Aven Mergen

Junior Women 9-10

Num Name
1 247 Whitney Hayden

Masters 50+ Men

Num Name Team
1 226 David Luoma Cyclepath PDX Racing
2 257 Robert Russell
3 224 Mike Estes
4 243 Jeff Christensen Half Penny Cycling Team
5 293 Mark Hildebrandt
6 258 David Bussey Dialed Cycling Team
7 322 Alan Thomason Deschutes Brewery
8 219 Robert Luoma
DNF 326 Ken James Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing

Masters 50+ Women

Num Name Team
1 241 Kathryn Lewis
2 279 Traci Smolen Team S&M

Singlespeed Men

Num Name Team
1 251 Sal Collura
2 323 Thomas Wood Speedvagen
3 297 Bjorn Clouten
4 318 James Graves Speedvagen
5 306 Adam Vanarsdall
6 333 Ryan Morgan
7 290 Steven Westberg

Singlespeed Women

Num Name Team
1 330 Mielle Blomberg Team S&M