MBSEF Thrilla Series

Bend, OR. September 22, 2022

Part of the MBSEF Thrilla Series

Updated September 23, 2022 at 9:47 PM

Beginner Open

Num Name Team Age City
1 506 Mike Arrera 38 Bend
2 505 Jeremy Lanford Boneyard Cycling 46 Bend
3 551 Grant Waring 44 BEND

Beginner Women

Num Name Team Age City
1 541 Dawn Azevedo Boneyard Cycling 40 Bend
2 594 Maya Holzman Sunnyside Sports 39 Bend

Category 1/2 Masters Open 35+

Num Name Team Age City
1 111 Brent Poole Pacific Office Automation Cycling 36 Bend
2 123 Bart Bowen Deschutes Brewery Cycling Team 56 Bend
3 143 David Krause Trusty Switchblade 46 Bend
4 134 Robert Uetrecht 53 Bend
5 199 Eric Schehen 61 Ashland
6 203 Andrew Jarolimek Team 10 Barrel 40

Category 1/2 Masters Women 35+

Num Name Team Age
1 153 Erica Wescott Deschutes Brewery Cycling Team 53
2 133 Stephanie Uetrecht 53
3 103 Sarah Jane Hash Boneyard Cycling 41
4 196 Michelle Mills Deschutes Brewery Cycling Team 45

Category 1/2 Open

Num Name Team Age
1 181 Henry Nadell
2 185 Carl Decker
3 207 Clayton Fowler
4 208 Chris Jones 39
5 202 John Chapman 32
6 136 Andy Redden 41
7 197 David Pilz Hutch's Bend Dental 44

Category 1/2 Women

Num Name Team Age City
1 201 Emma Maaranen 45
2 206 Sophie Russenberger
3 109 Megan Horner 41 Bend

Category 3 Masters Open 35+

Num Name Team Age
1 117 Pat Addabbo 37
2 174 Reid Curry 36
3 126 Ryan Chase Deschutes Brewery Cycling Team 45
4 124 Paul Francis Team 10 Barrel 43
5 141 Tony Morales Boneyard Cycling 47
6 142 Derek Koops Hutch's Bend Dental 53
7 140 Jeff Smith Team Lazy Tarantulas 47
8 116 Casey Varnum 37
9 131 Aaron Tarnow 45
10 118 Curtis Brawner 49
11 160 David Visnack
12 115 Matthew Dial Deschutes Brewery Cycling Team 47
13 198 Todd Grover 51
14 132 John Adkins 43

Category 3 Masters Women 35+

Num Name Team Age
1 119 Lisa Gentz Boneyard Cycling
2 155 Julia Austin Deschutes Brewery Cycling Team 49

Category 3 Open

Num Name Team Age City
1 137 Tyler Morgenson Cascadia Junior Cycling 16 Bend
2 152 Casey DePeel Bonk Collective 35 Bend
3 209 Casey Collier 26 Bend
4 188 Maxwell Yousey Bend
5 135 Scott Schmidt Boneyard Cycling 26 Bend
6 163 Eric McKinley Team Oregon p/b Rodda Paint

Category 3 Women

Num Name Team Age City
1 105 Kellie Standish 31 Bend

Category 3/4/5 Junior Open

Num Name Team Age
1 595 Cameron Wescott 16
2 602 Soren Donnelly Cascadia Junior Cycling 11
3 596 Bridger Mills Cascadia Junior Cycling 12

Category 4 Masters Open 35+

Num Name Team Age
1 566 Nick North
2 549 Jamie Bradley 42
3 510 Jon Lacks Boneyard Cycling 45
4 582 Adam Mendel
5 601 Keith Levesque

Category 4 Open

Num Name Team Age City
1 509 Ryan Crouter 29 Bend
2 591 Trevor Merrifield 29 Bend
3 501 Thomas Hamlik Boneyard Cycling 31 Bend
4 600 Dodson Avrit 20 Brentwood
5 558 Lucian Spampinato Bend

Category 4 Women

Num Name Team Age City
1 553 Grace Perkins 24 Bend
2 511 Lindsay Peters Team 10 Barrel 43 Bend
3 598 Sara Halterman Bend
4 577 Holly Pfeiffer Bend
5 502 Aspen Dalton 29 Bend

Clydesdale

Num Name Team Age City
1 524 Mark Sather Team 10 Barrel 52 Bend

Masters Open 50+

Num Name Team Age
1 589 Kyle Wuepper 51
2 514 Michael Brown 52
3 543 James Coats 59
4 517 Joseph Spampinato Deschutes Brewery Cycling Team 53
5 552 Jurgen Fennerl Hutch's Bend Dental 55
6 520 Wayne Lewis Boneyard Cycling 54
7 503 Dennis Bennett Boneyard Cycling 54
8 518 Steve Brower Boneyard Cycling 56
9 597 David Visnack 53
10 516 Bradley Pfeiffer Deschutes Brewery Cycling Team 55
11 559 Rhett Bender
12 542 Robert Tadjiki Boneyard Cycling 52
13 539 Michael Coe Boneyard Cycling 58
14 581 JIM WENGLER Boneyard Cycling
15 587 Jason Gearhart Boneyard Cycling 51

Masters Open 60+

Num Name Team Age City
1 586 Eric Schehen 61 Ashland
2 593 Terry Mallon Team Finger 68 Sisters
3 588 Tom Hill BicycleAttorney.com 60 PORTLAND
4 554 Dan Davis Boneyard Cycling 65 Bend
5 521 Robert Lund 67 Bend
6 523 Billy Thomas Deschutes Brewery Cycling Team 62 Bend

Masters Open 70+

Num Name Team Age City
1 537 Tad Hodgert Deschutes Brewery Cycling Team 77 Bend

Masters Women 50+

Num Name Team Age
1 533 Susan Kolb Deschutes Brewery Cycling Team 53
2 599 Mary Skrzynski Deschutes Brewery Cycling Team

Singlespeed Open

Num Name Team Age City
1 127 Joshua Johnston Team 10 Barrel 42 Bend
2 184 Matt Fox Team Lazy Tarantulas Bend
3 169 Cassidy Keeland Bend
4 107 Mark Goodman 42 Bend
5 195 Jordan Miller Deschutes Brewery Cycling Team 41 Sisters
6 204 Kiel Fletcher Grouptrail Cycling 40
7 108 Brandon Gallagher 48 Bend
8 138 Ken Hahn Stumptown Cycling Club 49 Bend
9 165 Ed Norton Bend
10 161 Mark Sather Team 10 Barrel Bend

Singlespeed Women

Num Name Team Age
1 189 Taylor Johnston Team 10 Barrel
2 194 Steph Hahn 43
3 200 Lindsay Peters Team 10 Barrel