Metropolis Cycle Repair

Event Category Name Date
6 SSCXWC Geared Races Men 3/4 John Napier 12/4
3 SSCXWC Geared Races Men 1/2 Stephen Hartzel 12/4
1 SSCXWC Geared Races Masters Men 50+ John Napier 12/4
6 OBRA State Champs at Corn Cross Women 1/2 Jennifer Haliewicz 11/19
1 OBRA State Champs at Corn Cross Singlespeed Stephen Hartzel 11/19
27 OBRA State Champs at Corn Cross Men 2/3 Chris Page 11/19
15 OBRA State Champs at Corn Cross Men 2/3 Garret Holbrook 11/19
18 OBRA State Champs at Corn Cross Masters 35+ Category 3 Chris Page 11/19
3 OBRA State Champs at Corn Cross Singlespeed Women Jade Koide 11/19
2 OBRA State Champs at Corn Cross Singlespeed Women Janelle Bickford 11/19
18 River City Bicycles Cyclocross Crusade Women 1/2 Janelle Bickford 11/13
11 River City Bicycles Cyclocross Crusade Women 1/2 Jade Koide 11/13
23 River City Bicycles Cyclocross Crusade Men 1/2 Stephen Hartzel 11/13
25 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ 1/2 Dave Kosanke 11/13
20 River City Bicycles Cyclocross Crusade Women 4 Jody Rose 11/13
3 River City Bicycles Cyclocross Crusade Women 3 Petra Whitacre 11/13
16 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters Women 35+ 1/2 Jo Fidler 11/13
65 River City Bicycles Cyclocross Crusade Singlespeed Dennis Starkey 11/13
64 River City Bicycles Cyclocross Crusade Singlespeed Bradley Parker 11/13
50 River City Bicycles Cyclocross Crusade Singlespeed John Napier 11/13
60 River City Bicycles Cyclocross Crusade Men 2/3 Sam Haffner 11/13
47 River City Bicycles Cyclocross Crusade Men 2/3 Chris Page 11/13
33 River City Bicycles Cyclocross Crusade Men 2/3 Matthew Schwartz 11/13
17 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 50+ John Napier 11/13
8 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 50+ Dennis Starkey 11/13
11 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ Category 3 Chris Page 11/13
15 River City Bicycles Cyclocross Crusade Singlespeed Women Jo Fidler 11/13
6 River City Bicycles Cyclocross Crusade Singlespeed Women Janelle Bickford 11/13
3 River City Bicycles Cyclocross Crusade Singlespeed Women Jade Koide 11/13
29 River City Bicycles Cyclocross Crusade Men 5 Archie Wann 11/13
4 Corvallis Cross Classic Category 1/2 Women Jennifer Haliewicz 11/12
12 River City Bicycles Cyclocross Crusade Women 1/2 Janelle Bickford 11/6
15 River City Bicycles Cyclocross Crusade Men 1/2 Stephen Hartzel 11/6
35 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ 1/2 Dave Kosanke 11/6
20 River City Bicycles Cyclocross Crusade Women 4 Jody Rose 11/6
9 River City Bicycles Cyclocross Crusade Women 3 Petra Whitacre 11/6
21 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters Women 35+ 1/2 Jo Fidler 11/6
78 River City Bicycles Cyclocross Crusade Singlespeed Dennis Starkey 11/6
68 River City Bicycles Cyclocross Crusade Singlespeed Bradley Parker 11/6
57 River City Bicycles Cyclocross Crusade Singlespeed John Napier 11/6
45 River City Bicycles Cyclocross Crusade Singlespeed Aaron Mcpike 11/6
78 River City Bicycles Cyclocross Crusade Men 2/3 Matthew Schwartz 11/6
75 River City Bicycles Cyclocross Crusade Men 2/3 Sam Haffner 11/6
52 River City Bicycles Cyclocross Crusade Men 2/3 Chris Page 11/6
36 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 50+ John Napier 11/6
9 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 50+ Dennis Starkey 11/6
11 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ Category 3 Chris Page 11/6
29 River City Bicycles Cyclocross Crusade Singlespeed Women Crystal Eppinger 11/6
25 River City Bicycles Cyclocross Crusade Singlespeed Women Jo Fidler 11/6
2 River City Bicycles Cyclocross Crusade Singlespeed Women Janelle Bickford 11/6
19 River City Bicycles Cyclocross Crusade Men 5 Archie Wann 11/6
14 Peddlers at Edgefield Masters 50+ Dennis Starkey 11/5
4 Peddlers at Edgefield Masters 50+ John Napier 11/5
7 Peddlers at Edgefield Masters 35+ Category 3 Chris Page 11/5
16 River City Bicycles Cyclocross Crusade Women 1/2 Janelle Bickford 10/30
15 River City Bicycles Cyclocross Crusade Women 1/2 Jade Koide 10/30
22 River City Bicycles Cyclocross Crusade Men 1/2 Stephen Hartzel 10/30
29 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ 1/2 Dave Kosanke 10/30
26 River City Bicycles Cyclocross Crusade Women 4 Jody Rose 10/30
19 River City Bicycles Cyclocross Crusade Women 3 Petra Whitacre 10/30
54 River City Bicycles Cyclocross Crusade Singlespeed Bradley Parker 10/30
36 River City Bicycles Cyclocross Crusade Singlespeed Aaron Mcpike 10/30
67 River City Bicycles Cyclocross Crusade Men 2/3 Sam Haffner 10/30
41 River City Bicycles Cyclocross Crusade Men 2/3 Chris Page 10/30
27 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ Category 3 Chris Page 10/30
20 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 50+ John Napier 10/30
10 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 50+ Dennis Starkey 10/30
25 River City Bicycles Cyclocross Crusade Singlespeed Women Crystal Eppinger 10/30
21 River City Bicycles Cyclocross Crusade Singlespeed Women Jo Fidler 10/30
4 River City Bicycles Cyclocross Crusade Singlespeed Women Janelle Bickford 10/30
1 River City Bicycles Cyclocross Crusade Singlespeed Women Jade Koide 10/30
28 River City Bicycles Cyclocross Crusade Men 5 Archie Wann 10/30
12 River City Bicycles Cyclocross Crusade Men 1/2 Stephen Hartzel 10/29
47 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ 1/2 Dave Kosanke 10/29
34 River City Bicycles Cyclocross Crusade Women 4 Jody Rose 10/29
8 River City Bicycles Cyclocross Crusade Women 3 Petra Whitacre 10/29
76 River City Bicycles Cyclocross Crusade Singlespeed Jo Fidler 10/29
66 River City Bicycles Cyclocross Crusade Singlespeed Janelle Bickford 10/29
65 River City Bicycles Cyclocross Crusade Singlespeed Jade Koide 10/29
64 River City Bicycles Cyclocross Crusade Singlespeed Bradley Parker 10/29
55 River City Bicycles Cyclocross Crusade Singlespeed John Napier 10/29
46 River City Bicycles Cyclocross Crusade Singlespeed Aaron Mcpike 10/29
45 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 50+ Dennis Starkey 10/29
17 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 50+ John Napier 10/29
24 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ Category 3 Chris Page 10/29
4 River City Bicycles Cyclocross Crusade Singlespeed Women Janelle Bickford 10/29
3 River City Bicycles Cyclocross Crusade Singlespeed Women Jade Koide 10/29
30 River City Bicycles Cyclocross Crusade Men 5 Archie Wann 10/29
14 River City Bicycles Cyclocross Crusade Clydesdale Nathan Roll 10/29
5 Luscher Farm Crosstoberfest Men 2/3 Garret Holbrook 10/29
7 Washougal CX Singlespeed John Napier 10/23
5 Washougal CX Masters 50+ John Napier 10/23
1 Washougal CX Masters 50+ Dennis Starkey 10/23
17 River City Bicycles Cyclocross Crusade Men 1/2 Stephen Hartzel 10/16
21 River City Bicycles Cyclocross Crusade Women 4 Jody Rose 10/16
1 River City Bicycles Cyclocross Crusade Women 3 Petra Whitacre 10/16
43 River City Bicycles Cyclocross Crusade Singlespeed Bradley Parker 10/16
34 River City Bicycles Cyclocross Crusade Singlespeed Aaron Mcpike 10/16
34 River City Bicycles Cyclocross Crusade Men 2/3 Garret Holbrook 10/16
6 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 50+ Dennis Starkey 10/16
24 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ Category 3 Chris Page 10/16
4 River City Bicycles Cyclocross Crusade Singlespeed Women Janelle Bickford 10/16
3 River City Bicycles Cyclocross Crusade Singlespeed Women Jade Koide 10/16
17 River City Bicycles Cyclocross Crusade Men 5 Archie Wann 10/16
23 River City Bicycles Cyclocross Crusade Clydesdale Nathan Roll 10/16
17 River City Bicycles Cyclocross Crusade Men 1/2 Stephen Hartzel 10/15
23 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters Women 35+ 1/2 Jo Fidler 10/15
32 River City Bicycles Cyclocross Crusade Men 2/3 Chris Page 10/15
12 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 50+ Dennis Starkey 10/15
23 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ Category 3 Chris Page 10/15
19 River City Bicycles Cyclocross Crusade Singlespeed Women Jo Fidler 10/15
56 River City Bicycles Cyclocross Crusade Singlespeed Bradley Parker 10/9
54 River City Bicycles Cyclocross Crusade Singlespeed Dennis Starkey 10/9
58 River City Bicycles Cyclocross Crusade Men 2/3 Chris Page 10/9
29 River City Bicycles Cyclocross Crusade Men 2/3 Matthew Schwartz 10/9
23 River City Bicycles Cyclocross Crusade Men 2/3 Garret Holbrook 10/9
16 River City Bicycles Cyclocross Crusade Men 1/2 Stephen Hartzel 10/9
24 River City Bicycles Cyclocross Crusade Women 4 Jody Rose 10/9
8 River City Bicycles Cyclocross Crusade Women 3 Petra Whitacre 10/9
17 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 50+ Dennis Starkey 10/9
23 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ Category 3 Chris Page 10/9
28 River City Bicycles Cyclocross Crusade Men 5 Archie Wann 10/9
8 River City Bicycles Cyclocross Crusade Men 1/2 Stephen Hartzel 10/8
31 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters Women 35+ 1/2 Jo Fidler 10/8
62 River City Bicycles Cyclocross Crusade Singlespeed Dennis Starkey 10/8
54 River City Bicycles Cyclocross Crusade Singlespeed John Napier 10/8
44 River City Bicycles Cyclocross Crusade Singlespeed Johnny Burrell 10/8
33 River City Bicycles Cyclocross Crusade Men 2/3 Garret Holbrook 10/8
25 River City Bicycles Cyclocross Crusade Men 2/3 Matthew Schwartz 10/8
16 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 50+ Dennis Starkey 10/8
14 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 50+ John Napier 10/8
29 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ Category 3 Chris Page 10/8
17 River City Bicycles Cyclocross Crusade Singlespeed Women Jo Fidler 10/8
30 River City Bicycles Cyclocross Crusade Men 5 Sam Haffner 10/8
24 River City Bicycles Cyclocross Crusade Clydesdale Nathan Roll 10/8
13 Blind Date at the Dairy Women 1/2 Jo Fidler 10/5
1 Blind Date at the Dairy Men 1/2 Stephen Hartzel 10/5
30 Blind Date at the Dairy Men 3/4 Bradley Parker 10/5
5 Portland Trophy Cup Overall Series Standings Masters 50+ Dennis Starkey 10/4
4 Portland Trophy Cup Overall Series Standings Men 3/4 Garret Holbrook 10/4
7 Portland Trophy Cup Overall Series Standings Women 3/4 Petra Whitacre 10/4
8 Portland Trophy Cup Overall Series Standings Women 2/3 Jo Sullivan 10/4
2 Portland Trophy Cup Overall Series Standings Women 2/3 Janelle Bickford 10/4
7 Portland Trophy Cup Overall Series Standings Masters Men 1/2 Dave Kosanke 10/4
3 Portland Trophy Cup Overall Series Standings Men 1/2 Stephen Hartzel 10/4
3 Portland Trophy Cup Overall Series Standings Women 1/2 Jade Koide 10/4
4 Portland Trophy Cup Masters Men 1/2 Dave Kosanke 10/4
3 Portland Trophy Cup Men 1/2 Stephen Hartzel 10/4
7 Portland Trophy Cup Women 2/3 Jo Sullivan 10/4
2 Portland Trophy Cup Women 2/3 Janelle Bickford 10/4
34 Portland Trophy Cup Men 3/4 Sam Haffner 10/4
36 Portland Trophy Cup Masters Men 3/4 Nathan Roll 10/4
2 Portland Trophy Cup Masters 50+ Dennis Starkey 10/4
2 Grand Prix Brad Ross - Heiser Farms Women 3 Petra Whitacre 10/1
1 Grand Prix Brad Ross - Heiser Farms Women 3 Janelle Bickford 10/1
8 Grand Prix Brad Ross - Heiser Farms Masters Women 35+ 1/2 Jo Fidler 10/1
19 Grand Prix Brad Ross - Heiser Farms Masters 50+ Dennis Starkey 10/1
5 Grand Prix Brad Ross - Heiser Farms Masters 50+ John Napier 10/1
9 Grand Prix Brad Ross - Heiser Farms Singlespeed Women Jo Fidler 10/1
2 Grand Prix Brad Ross - Heiser Farms Singlespeed Women Jade Koide 10/1
13 Blind Date at the Dairy Women 1/2 Jo Fidler 9/28
23 Blind Date at the Dairy Singlespeed Johnny Burrell 9/28
2 Blind Date at the Dairy Men 1/2 Stephen Hartzel 9/28
36 Blind Date at the Dairy Men 3/4 Bradley Parker 9/28
2 Blind Date at the Dairy Women Category 3 Janelle Bickford 9/28
3 Portland Trophy Cup - Series Standings as of 9/27 Men 3/4 Garret Holbrook 9/27
6 Portland Trophy Cup - Series Standings as of 9/27 Women 3/4 Petra Whitacre 9/27
7 Portland Trophy Cup - Series Standings as of 9/27 Women 2/3 Jo Sullivan 9/27
3 Portland Trophy Cup - Series Standings as of 9/27 Women 2/3 Janelle Bickford 9/27
7 Portland Trophy Cup - Series Standings as of 9/27 Masters Men 1/2 Dave Kosanke 9/27
4 Portland Trophy Cup - Series Standings as of 9/27 Men 1/2 Stephen Hartzel 9/27
3 Portland Trophy Cup - Series Standings as of 9/27 Women 1/2 Jade Koide 9/27
5 Portland Trophy Cup Men 1/2 Stephen Hartzel 9/27
31 Portland Trophy Cup Men 3/4 Sam Haffner 9/27
2 Portland Trophy Cup Women 3/4 Petra Whitacre 9/27
9 Portland Trophy Cup Women 2/3 Jo Sullivan 9/27
37 Portland Trophy Cup Masters Men 3/4 Nathan Roll 9/27
17 Grand Prix Brad Ross: GP: Ninkrossi Singlespeed John Napier 9/24
33 Grand Prix Brad Ross: GP: Ninkrossi Men 2/3 Chris Page 9/24
13 Grand Prix Brad Ross: GP: Ninkrossi Men 2/3 Matthew Schwartz 9/24
10 Grand Prix Brad Ross: GP: Ninkrossi Masters 50+ John Napier 9/24
7 Grand Prix Brad Ross: GP: Ninkrossi Masters 35+ Category 3 Chris Page 9/24
15 Blind Date at the Dairy Women 1/2 Jo Fidler 9/21
2 Blind Date at the Dairy Men 1/2 Stephen Hartzel 9/21
11 Blind Date at the Dairy Masters Men 1/2 40+ Matthew Schwartz 9/21
41 Blind Date at the Dairy Men 3/4 Bradley Parker 9/21
2 Portland Trophy Cup Men 1/2 Stephen Hartzel 9/20
6 Portland Trophy Cup Masters Men 1/2 Dave Kosanke 9/20
8 Portland Trophy Cup Women 2/3 Jo Sullivan 9/20
1 Portland Trophy Cup Women 2/3 Janelle Bickford 9/20
17 Portland Trophy Cup Women 3/4 Jody Rose 9/20
5 Portland Trophy Cup Women 3/4 Petra Whitacre 9/20
32 Portland Trophy Cup Men 3/4 Sam Haffner 9/20
41 Portland Trophy Cup Masters Men 3/4 Nathan Roll 9/20
4 Portland Trophy Cup: Series Standings Men 3/4 Garret Holbrook 9/20
10 Portland Trophy Cup: Series Standings Women 3/4 Petra Whitacre 9/20
6 Portland Trophy Cup: Series Standings Women 2/3 Jo Sullivan 9/20
1 Portland Trophy Cup: Series Standings Women 2/3 Janelle Bickford 9/20
7 Portland Trophy Cup: Series Standings Masters Men 1/2 Dave Kosanke 9/20
4 Portland Trophy Cup: Series Standings Men 1/2 Stephen Hartzel 9/20
2 Portland Trophy Cup: Series Standings Women 1/2 Jade Koide 9/20
19 Grand Prix Brad Ross: GP: Zaaldercross Singlespeed Dennis Starkey 9/17
35 Grand Prix Brad Ross: GP: Zaaldercross Men 2/3 John Napier 9/17
27 Grand Prix Brad Ross: GP: Zaaldercross Men 2/3 Chris Page 9/17
16 Grand Prix Brad Ross: GP: Zaaldercross Masters 50+ John Napier 9/17
8 Grand Prix Brad Ross: GP: Zaaldercross Masters 50+ Dennis Starkey 9/17
13 Grand Prix Brad Ross: GP: Zaaldercross Masters 35+ Category 3 Chris Page 9/17
7 Blind Date at the Dairy Women 1/2 Jo Fidler 9/14
3 Blind Date at the Dairy Men 1/2 Stephen Hartzel 9/14
40 Blind Date at the Dairy Men 3/4 Bradley Parker 9/14
10 Blind Date at the Dairy Men 3/4 Garret Holbrook 9/14
15 Portland Trophy Cup Singlespeed Dennis Starkey 9/13
6 Portland Trophy Cup Masters Men 1/2 Dave Kosanke 9/13
9 Portland Trophy Cup Men 1/2 Stephen Hartzel 9/13
15 Portland Trophy Cup Women 3/4 Jody Rose 9/13
6 Portland Trophy Cup Women 2/3 Jo Sullivan 9/13
1 Portland Trophy Cup Women 2/3 Janelle Bickford 9/13
7 Portland Trophy Cup Women 1/2 Jade Koide 9/13
29 Portland Trophy Cup Men 3/4 Sam Haffner 9/13
10 Portland Trophy Cup Men 3/4 Garret Holbrook 9/13
2 Corn Cross Men 1/2 Stephen Hartzel 9/11
5 Corn Cross Masters 35+ 1/2 Dave Kosanke 9/11
8 Corn Cross Masters 35+ Category 3 Chris Page 9/11
1 Oregon 12/24: 12 Hour Women 40+ Melissa Uland 9/10
2 Oregon 12/24: 12 Hour Men 50-59 Jason Uland 9/10
9 Grand Prix Brad Ross: GP: Het Meer CX Women 4 Jody Rose 9/10
2 Grand Prix Brad Ross: GP: Het Meer CX Women 3 Janelle Bickford 9/10
25 Grand Prix Brad Ross: GP: Het Meer CX Singlespeed John Napier 9/10
36 Grand Prix Brad Ross: GP: Het Meer CX Men 2/3 Chris Page 9/10
9 Grand Prix Brad Ross: GP: Het Meer CX Men 2/3 Matthew Schwartz 9/10
25 Grand Prix Brad Ross: GP: Het Meer CX Masters 50+ Dennis Starkey 9/10
6 Grand Prix Brad Ross: GP: Het Meer CX Masters 50+ John Napier 9/10
15 Grand Prix Brad Ross: GP: Het Meer CX Masters 35+ Category 3 Chris Page 9/10
12 Blind Date at the Dairy Women 1/2 Jo Fidler 9/7
2 Blind Date at the Dairy Men 1/2 Stephen Hartzel 9/7
42 Blind Date at the Dairy Men 3/4 Bradley Parker 9/7
3 Portland Trophy Cup Masters Men 1/2 Dave Kosanke 9/6-10/4
3 Portland Trophy Cup Men 1/2 Stephen Hartzel 9/6-10/4
7 Portland Trophy Cup Women 2/3 Jo Sullivan 9/6-10/4
2 Portland Trophy Cup Women 2/3 Janelle Bickford 9/6-10/4
33 Portland Trophy Cup Men 3/4 Sam Haffner 9/6-10/4
36 Portland Trophy Cup Masters Men 3/4 Nathan Roll 9/6-10/4
2 Portland Trophy Cup Men 1/2 Stephen Hartzel 9/6
7 Portland Trophy Cup Masters Men 1/2 Dave Kosanke 9/6
11 Portland Trophy Cup Singlespeed Dennis Starkey 9/6
16 Portland Trophy Cup Women 3/4 Jody Rose 9/6
6 Portland Trophy Cup Women 2/3 Jo Sullivan 9/6
3 Portland Trophy Cup Women 1/2 Jade Koide 9/6
37 Portland Trophy Cup Men 3/4 Sam Haffner 9/6
7 Portland Trophy Cup Men 3/4 Garret Holbrook 9/6
27 Grand Prix Brad Ross: GP: David Douglas CX Singlespeed Dennis Starkey 9/3
35 Grand Prix Brad Ross: GP: David Douglas CX Men 2/3 John Napier 9/3
28 Grand Prix Brad Ross: GP: David Douglas CX Men 2/3 Chris Page 9/3
4 Grand Prix Brad Ross: GP: David Douglas CX Men 2/3 Matthew Schwartz 9/3
12 Grand Prix Brad Ross: GP: David Douglas CX Masters 50+ John Napier 9/3
21 Grand Prix Brad Ross: GP: David Douglas CX Masters 35+ Category 3 Chris Page 9/3
17 Monday Night PIR Masters 30+ 4/5 Matthew Schwartz 8/29
11 Keizer Rapids Cyclocross Race: Final Series Standings Men 2 Garret Holbrook 8/24
5 Keizer Rapids Cyclocross Race Men 2 Garret Holbrook 8/24
23 Franz Bakery Criterium Men 4/5 Chris Page 8/6
12 Portland Short Track Series Elite/Category 1 Women Janelle Bickford 8/1
7 Portland Short Track Series Elite/Category 1 Women Jade Koide 8/1
7 Portland Short Track Series Elite Men Stephen Hartzel 8/1
11 Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ Dennis Starkey 8/1
5 Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ John Napier 8/1
35 Portland Short Track Series Category 3 Men 19-44 Archie Wann 8/1
26 Portland Short Track Series Category 3 Men 19-44 Bradley Parker 8/1
9 Portland Short Track Series Singlespeed Men John Napier 8/1
5 Portland Short Track Series Singlespeed Men Dennis Starkey 8/1
5 Portland Short Track Series Category 3 Men 15-18 Nathan Rodarte 8/1
9 OBRA RR Champs Men Category 4/5 Matthew Schwartz 7/30
9 Portland Short Track Series Elite/Category 1 Women Janelle Bickford 7/25
5 Portland Short Track Series Elite/Category 1 Women Jade Koide 7/25
7 Portland Short Track Series Elite Men Stephen Hartzel 7/25
9 Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ Jason Uland 7/25
5 Portland Short Track Series Singlespeed Men Dennis Starkey 7/25
11 Portland Short Track Series Category 3 Women 19+ Jody Rose 7/25
5 Portland Short Track Series Elite/Category 1 Women Jade Koide 7/18
5 Portland Short Track Series Elite Men Stephen Hartzel 7/18
4 Portland Short Track Series Category 2 Men 45-54 Chris Page 7/18
7 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 Dave Kosanke 7/18
8 Portland Short Track Series Category 3 Women 19+ Jody Rose 7/18
1 Portland Short Track Series Category 2 Women U35 Janelle Bickford 7/18
16 High Cascades 100 50+ Masters Men Dennis Starkey 7/16
67 High Cascades 100 Veteran Men 40-49 Jason Uland 7/16
22 High Cascades 100 Open Women Melissa Uland 7/16
7 Portland Short Track Series Singlespeed Men Dennis Starkey 7/11
6 Portland Short Track Series Singlespeed Men John Napier 7/11
5 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 Dave Kosanke 7/11
4 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 Matthew Schwartz 7/11
27 Portland Short Track Series Category 3 Men 19-44 Archie Wann 7/11
2 Portland Short Track Series Category 2 Men 45-54 Chris Page 7/11
4 Portland Short Track Series Elite/Category 1 Women Jade Koide 7/11
6 Portland Short Track Series Elite Men Stephen Hartzel 7/11
5 Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ Jason Uland 7/11
2 Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ John Napier 7/11
4 Mt. Tabor Series Category 5 Men Stephen Hartzel 7/6
8 Six Hours of Mount Hood Solo Women Melissa Uland 7/3
34 Six Hours of Mount Hood Solo Men Open Dave Kosanke 7/3
20 Six Hours of Mount Hood Solo Men Open Jason Uland 7/3
6 Six Hours of Mount Hood Solo Masters Men 50+ John Napier 7/3
5 Six Hours of Mount Hood Solo Masters Men 50+ Dennis Starkey 7/3
19 Mt. Tabor Series Category 5 Men Stephen Hartzel 6/29
5 Mt. Tabor Series Category 5 Men Garret Holbrook 6/29
8 Portland Short Track Series Elite/Category 1 Women Melissa Uland 6/27
6 Portland Short Track Series Elite Men Stephen Hartzel 6/27
7 Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ Jason Uland 6/27
4 Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ John Napier 6/27
31 Portland Short Track Series Category 3 Men 19-44 Archie Wann 6/27
8 Portland Short Track Series Singlespeed Men John Napier 6/27
6 Portland Short Track Series Singlespeed Men Dennis Starkey 6/27
5 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 Dave Kosanke 6/27
3 Portland Short Track Series Category 2 Women U35 Petra Whitacre 6/27
2 PDX DEVO TRACK OMNIUM AND JUNIOR STATE CHAMPIONSHIP Senior Men Cameron Duff 6/25
4 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Cameron Duff 6/21
10 Portland Short Track Series Elite Men Stephen Hartzel 6/20
9 Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ John Napier 6/20
7 Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ Jason Uland 6/20
34 Portland Short Track Series Category 3 Men 19-44 Archie Wann 6/20
10 Portland Short Track Series Singlespeed Men Dennis Starkey 6/20
9 Portland Short Track Series Singlespeed Men John Napier 6/20
13 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 Dave Kosanke 6/20
4 Portland Short Track Series Category 2 Women U35 Petra Whitacre 6/20
3 Tuesday Night PIR: Barrell Brewing Team Competition Category 1/2/3 6/14
3 Tuesday Night PIR: Castelli Individual Competition Category 1/2/3 Cameron Duff 6/14
9 Portland Short Track Series Elite Men Stephen Hartzel 6/13
13 Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ Dennis Starkey 6/13
5 Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ John Napier 6/13
26 Portland Short Track Series Category 3 Men 19-44 Archie Wann 6/13
14 Portland Short Track Series Singlespeed Men John Napier 6/13
9 Portland Short Track Series Singlespeed Men Dennis Starkey 6/13
8 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 Dave Kosanke 6/13
3 Portland Short Track Series Category 2 Women U35 Janelle Bickford 6/13
11 Alpenrose Heartbreaker Senior Men Omnium Cameron Duff 6/12
7 High Desert Omnium: Road Race Men Category 4/5 Matthew Schwartz 6/12
14 High Desert Omnium Men Category 4/5 Matthew Schwartz 6/11-12
1 Tuesday Night PIR: 10 Barrell Brewing Team Competition Category 1/2/3 6/7
1 Tuesday Night PIR: Castelli Individual Competition Category 1/2/3 Cameron Duff 6/7
1 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Cameron Duff 6/7
6 Portland Short Track Series Elite Men Stephen Hartzel 6/6
9 Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ Jason Uland 6/6
25 Portland Short Track Series Category 3 Men 19-44 Archie Wann 6/6
7 Portland Short Track Series Singlespeed Men Dennis Starkey 6/6
12 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 Dave Kosanke 6/6
9 Hammer Velo Crit Men Category 3 Cameron Duff 6/4
4 Thursday Night Track Men 1-3 Cameron Duff 6/2
4 Vernonia Springs MTB Shortrack Series: Vernonia Springs MTB Shortrack Overall Elite/Category 1 Men Stephen Hartzel 6/1
1 Vernonia Springs MTB Shortrack Series Elite/Category 1 Men Stephen Hartzel 6/1
40 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Cameron Duff 5/31
13 Sisters Stampede Singlespeed Men Dennis Starkey 5/29
6 Sisters Stampede Fat Bike Melissa Uland 5/29
22 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Cameron Duff 5/24
13 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Cameron Duff 5/17
4 Fast Twitch Friday Sprint A Cameron Duff 5/13
13 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Cameron Duff 5/10
12 Tuesday Night PIR Category 4/5 Stephen Hartzel 5/10
47 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Cameron Duff 5/3
35 Tuesday Night PIR Category 4/5 Stephen Hartzel 5/3
6 Montinore Road Race Masters Men 40+ 4/5 Matthew Schwartz 5/1
7 Bear Springs Trap Expert Men 19-44 Stephen Hartzel 5/1
16 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Cameron Duff 4/26
15 Monday Night PIR: April Series Standings Masters 30+ 4/5 Matthew Schwartz 4/25
8 Monday Night PIR Masters 30+ 4/5 Matthew Schwartz 4/25
22 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Cameron Duff 4/19
9 Gorge Roubaix Men Category 4/5 Matthew Schwartz 4/3
18 Gorge Roubaix Men Category 4/5 Matthew Schwartz 4/2
5 Echo Red 2 Red XC & Poker Ride/Run Singlespeed Men Dennis Starkey 3/5
116 Jack Frost Time Trial: Combined Combined Garret Holbrook 2/21
6 Jack Frost Time Trial Category 3 Men Garret Holbrook 2/21