Mt. Ashland Hillclimb: Road: Combined

Ashland, OR
September 18, 2011

Part of the Road

Updated February 23, 2015 at 8:40 AM

Combined

Name Team Category Time
1 Rob English Hutch's/English Cycles Category 1/2 Men 1:34:53.65
2 Michael Larsen BendBroadband/WebCyclery.com Masters Men 40+ 1:34:53.93
3 Ryan Wilcoxson Flywheel Bicycle Solutions Category 1/2 Men 1:38:32.00
4 Dan Packman Masters Men 40+ 1:42:05.00
5 Joe Chaves Category 4/5 Men 1:42:06.00
5 Bob Grover Etna Brewing Co./DeSalvo Custom Cycles Masters Men 40+ 1:42:06.00
7 Jenny Slawta Land Shark Category 1/2 Women 1:42:31.00
8 Jesse Coombs Category 4/5 Men 1:44:36.00
9 erik huston Hutch's-Eugene Masters Men 40+ 1:45:31.00
10 Jim Fox United Finance Masters Men 50+ 1:46:07.00
11 Shaun Locker Etna Brewing Co./DeSalvo Custom Cycles Masters Men 40+ 1:46:15.00
12 John Slawta Land Shark Masters Men 50+ 1:46:45.00
13 Daniel Rey Category 1/2 Men 1:47:06.00
14 Adam Artner Cycle Analysis-Landshark Category 3 Men 1:48:50.00
15 Dan Shepherd Cycle Sport Category 4/5 Men 1:49:45.00
16 Skye Fitzgerald Spin Film Masters Men 40+ 1:50:40.00
17 Todd Hutchings Masters Men 40+ 1:51:13.00
18 Ron Laverty Cycle Sport Masters Men 40+ 1:52:30.00
19 Randy Mason Land Shark Category 3 Men 1:52:48.00
20 Sean Bagshaw Flywheel Bicycle Solutions Category 3 Men 1:56:51.00
21 Jon Burrill Category 4/5 Men 1:57:49.00
22 Kevin Nichols Pacific Power Blue Sky Masters Men 50+ 1:58:24.00
23 Jason Peters Category 4/5 Men 1:59:57.00
24 Robert Cortright Masters Men 50+ 2:00:08.00
25 robert maccracken Masters Men 50+ 2:03:32.00
26 TOBERT MILLER Masters Men 50+ 2:05:33.00
27 Benjamin Brainard Category 4/5 Men 2:05:40.00
28 rebeccah bieri Etna Brewing Co./DeSalvo Custom Cycles Category 4/5 Women 2:06:23.00
29 Scott Hoelscher Category 4/5 Men 2:09:30.00
30 Jason Bietz River City Bicycles Masters Men 40+ 2:09:50.00
31 Tim Turk Cycle Sport Masters Men 40+ 2:09:51.00
32 Mary Ross Multnomah Athletic Club Masters Women 50+ 2:10:20.00
33 Gary MacGraw Etna Brewing Co./DeSalvo Custom Cycles Masters Men 50+ 2:11:36.00
34 Roger Nelson Team Bike Tires Direct Masters Men 50+ 2:12:24.00
35 Yutaka Yokote Capitol Velo Category 4/5 Men 2:14:17.00
36 Noel Kneeland Soraz Racing Masters Men 50+ 2:14:19.00
37 DYLAN ADDISON Category 4/5 Men 2:17:04.00
38 GUS JANEWAY VELOCITY CELLARS Category 3 Men 2:18:30.00
39 Tim Johnston Category 4/5 Men 2:19:41.00
40 Sara Slawta Land Shark Junior Women 2:20:07.00
41 Scott Davidson Etna Brewing Co./DeSalvo Custom Cycles Masters Men 40+ 2:21:27.00
42 Thom Kneeland Service Course Velo Category 4/5 Men 2:21:56.00
43 Shane Spano Cycle Sport Masters Men 50+ 2:22:18.00
44 Michael Resnick Multnomah Athletic Club Masters Men 50+ 2:25:05.00
45 Darell Jarvis Category 4/5 Men 2:25:12.00
46 Leslie Lunas Hutch's-Eugene Masters Men 50+ 2:25:32.00
47 Trish Kirchhoff Sorella Forte p/b St Honoré Bakery Masters Women 50+ 2:25:56.00
48 Bukie Mabayoje Category 4/5 Men 2:29:04.00
49 Maddie Chaves Junior Women 2:30:37.00
50 Michael G Bansmer Masters Men 50+ 2:32:34.00
51 Niina Jamsja Category 4/5 Women 2:33:03.00
52 Dayna Rodden Hub Velo Masters Women 40+ 2:45:31.00