Capitol Velo

Event Category Name
36 GPMC: Winter Cross: GPMC Final Series Standings Masters Women 35+ B Carol Petersen
43 GPMC: Winter Cross: GPMC Final Series Standings Masters 35+ A Men James Shingleton
8 GPMC: Winter Cross: GPMC Final Series Standings Masters 60+ Philip Litchfield
37 GPMC: Winter Cross: GPMC Final Series Standings Clydesdale Winslow Lewis
17 GPMC: Winter Cross: GPMC Final Series Standings Clydesdale Earl Hazekamp
14 GPMC: Winter Cross: GPMC Final Series Standings Clydesdale george beilstein
18 GPMC: Winter Cross: GPMC Final Series Standings Category C brison moroe
54 GPMC: Winter Cross: GPMC Final Series Standings Beginner Men Adam Bergerson
38 GPMC: Winter Cross: GPMC Final Series Standings Beginner Men David Fox
20 GPMC: Winter Cross Beginner Men Yutaka Yokote
8 GPMC: Winter Cross: GPMC Final Series Standings Beginner Men Jarod Seaman
3 GPMC: Winter Cross: GPMC Final Series Standings Beginner Men Yutaka Yokote
25 GPMC: Winter Cross: GPMC Final Series Standings Beginner Men Matt Gilman
9 Psycho Cross: Series Standings Masters 60+ Men Philip Litchfield
6 Psycho Cross: Series Standings Category C Men brison moroe
12 Psycho Cross: Series Standings Beginner Men Yutaka Yokote
18 Psycho Cross: Series Standings Beginner Men David Fox
47 Kruger's Crossing CX Classic Masters 35+ C Matt Gilman
1 Kruger's Crossing CX Classic Masters 35+ A James Shingleton
20 GPMC: OBRA CX Champs/Psycho: GPMC Series Standings Beginner Men Matt Gilman
33 GPMC: OBRA CX Champs/Psycho: GPMC Series Standings Clydesdale Winslow Lewis
16 GPMC: OBRA CX Champs/Psycho: GPMC Series Standings Clydesdale Earl Hazekamp
13 GPMC: OBRA CX Champs/Psycho: GPMC Series Standings Clydesdale george beilstein
14 GPMC: OBRA CX Champs/Psycho: GPMC Series Standings Category C brison moroe
45 GPMC: OBRA CX Champs/Psycho: GPMC Series Standings Beginner Men Adam Bergerson
32 GPMC: OBRA CX Champs/Psycho: GPMC Series Standings Beginner Men David Fox
8 GPMC: OBRA CX Champs/Psycho: GPMC Series Standings Masters 60+ Philip Litchfield
7 GPMC: OBRA CX Champs/Psycho: GPMC Series Standings Beginner Men Jarod Seaman
3 GPMC: OBRA CX Champs/Psycho: GPMC Series Standings Beginner Men Yutaka Yokote
9 GPMC: OBRA CX Champs/Psycho Masters 60+ Philip Litchfield
2 GPMC: OBRA CX Champs/Psycho Category C brison moroe
14 GPMC: OBRA CX Champs/Psycho Clydesdale Earl Hazekamp
16 GPMC: OBRA CX Champs/Psycho Beginner Men Adam Bergerson
6 GPMC: OBRA CX Champs/Psycho Beginner Men Yutaka Yokote
39 GPMC: OBRA CX Champs/Psycho: GPMC Series Standings Masters 35+ A Men James Shingleton
33 GPMC: OBRA CX Champs/Psycho: GPMC Series Standings Masters Women 35+ B Carol Petersen
23 GPMC: OBRA CX Champs/Psycho: JCS Final Series Standings Men 17-18 brison moroe
27 Cross Crusade Clydesdale Earl Hazekamp
5 Cross Crusade Category C brison moroe
27 Cross Crusade Masters 35+ A James Shingleton
13 Cross Crusade Masters 60+ Philip Litchfield
91 Cross Crusade Masters 35+ C Bruce Wilson
86 Cross Crusade Masters 35+ C Tim Sinatra
67 Cross Crusade Masters 35+ C Matt Gilman
95 Cross Crusade Beginner Men Adam Bergerson
6 Cross Crusade Beginner Men Jarod Seaman
30 Cross Crusade Beginner Men David Fox
8 Cross Crusade Category C brison moroe
27 Cross Crusade Clydesdale Earl Hazekamp
23 Cross Crusade: JCS after Barton Park Boys 17-18 brison moroe
3 Cross Crusade Beginner Men Jarod Seaman
6 Cross Crusade Beginner Men Yutaka Yokote
38 Cross Crusade Beginner Men Adam Bergerson
44 Cross Crusade Beginner Men David Fox
9 GPMC: Apple Core Cross: GPMC Series Standings Masters 60+ Philip Litchfield
12 GPMC: Apple Core Cross: GPMC Series Standings Clydesdale george beilstein
56 GPMC: Apple Core Cross: GPMC Series Standings Beginner Men Adam Bergerson
30 GPMC: Apple Core Cross: GPMC Series Standings Beginner Men David Fox
17 GPMC: Apple Core Cross: GPMC Series Standings Beginner Men Matt Gilman
6 GPMC: Apple Core Cross: GPMC Series Standings Beginner Men Jarod Seaman
3 GPMC: Apple Core Cross: GPMC Series Standings Beginner Men Yutaka Yokote
29 GPMC: Apple Core Cross: GPMC Series Standings Clydesdale Winslow Lewis
18 GPMC: Apple Core Cross: GPMC Series Standings Clydesdale Earl Hazekamp
36 GPMC: Apple Core Cross: GPMC Series Standings Masters 35+ A Men James Shingleton
32 GPMC: Apple Core Cross: GPMC Series Standings Masters Women 35+ B Carol Petersen
3 GPMC: Apple Core Cross Beginner Men Yutaka Yokote
7 GPMC: Apple Core Cross Beginner Men Jarod Seaman
13 GPMC: Apple Core Cross Beginner Men Adam Bergerson
7 GPMC: Apple Core Cross Masters 35+ A James Shingleton
9 GPMC: Apple Core Cross Masters 60+ Philip Litchfield
4 GPMC: Apple Core Cross Clydesdale Earl Hazekamp
13 Pedalers At The Poor Farm CCX @ Edgefield Masters 35+ C Matt Gilman
30 Cross Crusade Beginner Men Yutaka Yokote
22 Cross Crusade Beginner Men Adam Bergerson
36 Cross Crusade Category C brison moroe
22 Cross Crusade Clydesdale Earl Hazekamp
21 JCS after Cross Crusade Boys 17-18 brison moroe
38 Cross Crusade Beginner Men Carol Petersen
47 Cross Crusade Beginner Men David Fox
43 Cross Crusade Masters 35+ A James Shingleton
60 Cross Crusade Masters 35+ B Mike Petersen
2 Cross Crusade Beginner Men Jarod Seaman
88 Cross Crusade Masters 35+ C David Fox
64 Cross Crusade Masters 35+ C Bruce Wilson
60 Cross Crusade Masters 35+ C Tim Sinatra
18 Cross Crusade Clydesdale Earl Hazekamp
2 Cross Crusade Category C brison moroe
35 Cross Crusade Beginner Men David Fox
32 Cross Crusade Beginner Men Adam Bergerson
9 Cross Crusade Beginner Men Jarod Seaman
32 GPMC: David Douglas CX #2: GPMC Series Standings Masters Women 35+ B Carol Petersen
13 GPMC: David Douglas CX #2: GPMC Series Standings Masters 60+ Philip Litchfield
27 GPMC: David Douglas CX #2: GPMC Series Standings Clydesdale Winslow Lewis
4 GPMC: David Douglas CX #2 Beginner Men Yutaka Yokote
24 GPMC: David Douglas CX #2: GPMC Series Standings Beginner Men David Fox
16 GPMC: David Douglas CX #2: GPMC Series Standings Beginner Men Matt Gilman
13 GPMC: David Douglas CX #2: GPMC Series Standings Beginner Men Jarod Seaman
3 GPMC: David Douglas CX #2: GPMC Series Standings Beginner Men Yutaka Yokote
9 Cross Crusade Masters 60+ Philip Litchfield
61 Cross Crusade Masters 35+ A James Shingleton
69 Cross Crusade Masters 35+ B Mike Petersen
32 Cross Crusade Masters Women 35+ B Carol Petersen
7 Cross Crusade Junior Men 17-18 brison moroe
12 GPMC: David Douglas CX #2: GPMC Series Standings Clydesdale george beilstein
17 Blind Date Beginner Men Yutaka Yokote
12 Cross Crusade Category C brison moroe
55 Cross Crusade Masters 35+ A James Shingleton
39 Cross Crusade Beginner Men David Fox
11 Cross Crusade Beginner Men Jarod Seaman
16 Cross Crusade Clydesdale george beilstein
23 Cross Crusade Clydesdale Earl Hazekamp
81 Cross Crusade Masters 35+ C Matt Gilman
33 Cross Crusade Beginner Men Adam Bergerson
28 Cross Crusade Masters Women 35+ B Carol Petersen
55 Cross Crusade Masters 35+ B Mike Petersen
4 GPMC: Het Meer CX Race: GPMC Series Standings Beginner Men Yutaka Yokote
5 GPMC: Het Meer CX Race Beginner Men Yutaka Yokote
10 GPMC: Het Meer CX Race: GPMC Series Standings Beginner Men Jarod Seaman
14 GPMC: Het Meer CX Race: GPMC Series Standings Beginner Men Matt Gilman
22 GPMC: Het Meer CX Race: GPMC Series Standings Beginner Men David Fox
11 GPMC: Het Meer CX Race: GPMC Series Standings Clydesdale george beilstein
23 GPMC: Het Meer CX Race: GPMC Series Standings Clydesdale Winslow Lewis
11 GPMC: Het Meer CX Race: GPMC Series Standings Masters 60+ Philip Litchfield
30 GPMC: Het Meer CX Race: GPMC Series Standings Masters Women 35+ B Carol Petersen
1 GPMC: Het Meer CX Race Masters 35+ B James Shingleton
31 Cross Crusade Beginner Men David Fox
17 Cross Crusade Clydesdale george beilstein
48 Cross Crusade Clydesdale Rolland Hayden
14 Cross Crusade Masters 60+ Philip Litchfield
64 Cross Crusade Clydesdale Earl Hazekamp
16 Cross Crusade Beginner Men Jarod Seaman
3 Cross Crusade Masters 35+ B James Shingleton
43 Cross Crusade Beginner Men Adam Bergerson
DNF Cross Crusade Category C brison moroe
22 GPMC: Ninkrossi: GPMC Series Standings Beginner Men David Fox
14 GPMC: Ninkrossi: GPMC Series Standings Beginner Men Matt Gilman
9 GPMC: Ninkrossi: GPMC Series Standings Clydesdale george beilstein
5 GPMC: Ninkrossi: GPMC Series Standings Beginner Men Yutaka Yokote
23 GPMC: Ninkrossi: GPMC Series Standings Clydesdale Winslow Lewis
17 GPMC: Ninkrossi: GPMC Series Standings Masters 35+ B Men James Shingleton
11 GPMC: Ninkrossi: GPMC Series Standings Masters 60+ Philip Litchfield
23 GPMC: Ninkrossi: GPMC Series Standings Masters Women 35+ B Carol Petersen
6 GPMC: Ninkrossi Clydesdale george beilstein
9 GPMC: Ninkrossi Beginner Men Yutaka Yokote
9 GPMC: Ninkrossi: GPMC Series Standings Beginner Men Jarod Seaman
27 Cross Crusade Clydesdale Earl Hazekamp
1 Cross Crusade Beginner Men brison moroe
30 Cross Crusade Beginner Men Adam Bergerson
2 GPMC: Heiser CX Beginner Men Jarod Seaman
19 GPMC: Heiser CX: GPMC Series Standings Masters Women 35+ B Carol Petersen
11 GPMC: Heiser CX: GPMC Series Standings Masters 60+ Philip Litchfield
13 GPMC: Heiser CX: GPMC Series Standings Masters 35+ B Men James Shingleton
20 GPMC: Heiser CX: GPMC Series Standings Clydesdale Winslow Lewis
14 GPMC: Heiser CX: GPMC Series Standings Clydesdale george beilstein
17 GPMC: Heiser CX: GPMC Series Standings Beginner Men David Fox
11 GPMC: Heiser CX: GPMC Series Standings Beginner Men Matt Gilman
8 GPMC: Heiser CX: GPMC Series Standings Beginner Men Jarod Seaman
7 GPMC: Heiser CX: GPMC Series Standings Beginner Men Yutaka Yokote
7 GPMC: Heiser CX Masters 60+ Philip Litchfield
3 GPMC: Heiser CX Masters 35+ B James Shingleton
5 GPMC: Heiser CX Beginner Men Yutaka Yokote
7 GPMC: Heiser CX Beginner Men David Fox
6 GPMC: Heiser CX Clydesdale george beilstein
5 Cross Crusade Beginner Men Jarod Seaman
4 Cross Crusade Beginner Men brison moroe
59 Cross Crusade Beginner Men Adam Bergerson
78 Cross Crusade Category C David Fox
71 Cross Crusade Beginner Men Yutaka Yokote
65 Cross Crusade Masters 35+ B Mike Petersen
24 Cross Crusade Masters Women 35+ B Carol Petersen
32 Cross Crusade Clydesdale Earl Hazekamp
13 Cross Crusade Masters 60+ Philip Litchfield
3 Hutch's Cyclocross: Series Standings Masters Men 50+ george beilstein
58 Battle at Barlow Masters 35+ B Mike Petersen
10 Battle at Barlow Beginner Men Jarod Seaman
35 Mt. Ashland Hillclimb: Road: Combined Combined Yutaka Yokote
8 Mt. Ashland Hillclimb: Road Category 4/5 Men Yutaka Yokote
7 GPMC: Hood River Double Cross: GPMC Series Standings Beginner Men Matt Gilman
16 GPMC: Hood River Double Cross: GPMC Series Standings Clydesdale Winslow Lewis
18 GPMC: Hood River Double Cross: GPMC Series Standings Beginner Men Yutaka Yokote
14 GPMC: Hood River Double Cross: GPMC Series Standings Masters Women 35+ B Carol Petersen
10 GPMC: Hood River Double Cross Masters Women 35+ B Carol Petersen
10 GPMC: Hood River Double Cross Beginner Yutaka Yokote
26 GPMC: Hood River Double Cross Masters 35+ B Mike Petersen
5 Hutch's Cyclocross Masters Men 50+ george beilstein
15 Pain and Suffer'n CX Masters 35+ C Mike Emerson
3 Psycho Cross Beginner Men David Fox
3 Hutch's Cyclocross Masters 50+ george beilstein
3 GPMC: David Douglas CX #1 Beginner Men Matt Gilman
9 GPMC: David Douglas CX #1 Clydesdale Winslow Lewis
27 GPMC: David Douglas CX #1 Masters 35+ C Mike Emerson
4 Rolf Prima Main Street Criterium Men 4/5 Yutaka Yokote
27 Tuesday PIR Category 1/2/3 Antonio Castaneda
25 Tuesday PIR-August Series Category 3/4 Mike Emerson
10 Tuesday PIR-August Series Category 3/4 Kevin Bernstein
39 Monday PIR Masters 1/2/3 Antonio Castaneda
3 Kruger's Kermesse Men C Michael Lindley
14 Tuesday PIR Category 3/4 Mike Emerson
3 Salem STXC Category 3 Men george beilstein
11 Salem STXC Category 3 Men David Fox
2 Salem STXC Category 3 Men brison moroe
24 Salem STXC Category 3 Men Philip Litchfield
5 Salem STXC Category 3 Men Earl Hazekamp
7 Salem STXC Pro/Category 1 Men Mike Stockton
1 Salem STXC Junior Men 15-18 brison moroe
5 Salem STXC Category 3 Women Carol Petersen
13 OBRA Uphill TT Category 4/5 Men Yutaka Yokote
22 Giro di Portland Category 3 Men Antoni Casteneda
100 OBRA Uphill TT: Combined Combined Erik Hammerquist
86 OBRA Uphill TT: Combined Combined Yutaka Yokote
4 OBRA Uphill TT Junior Men 13-14 Erik Hammerquist
13 Giro di Portland Category 3 Men Mike Stockton
4 Tigard Criterium Men Category 3 Mike Stockton
1 Tigard Criterium Masters Men 35+ Category 4/5 Mike Emerson
5 Tigard Criterium Men Category 3 Antonio Castaneda
1 Tigard Criterium Junior 10-13 Aaron King
5 Tigard Criterium Men Category 5 Yutaka Yokote
29 Tuesday PIR Category 1/2/3 Antonio Castaneda
19 Tuesday PIR-Series Totals Category 3/4 Mike Emerson
6 Tuesday PIR-Series Totals Category 3/4 Kevin Bernstein
13 Tuesday PIR Category 3/4 Kevin Bernstein
2 Salem STXC Category 3 Women Carol Petersen
12 Salem STXC Category 3 Men David Fox
20 Monday PIR Masters 1/2/3 Antonio Castaneda
7 Salem STXC Pro/Category 1 Men Mike Stockton
1 Salem STXC Junior Men 15-18 brison moroe
DNF Salem STXC Category 3 Men brison moroe
2 Alsea Falls Switchback/OBRA MTB XC Champs Clydesdale 200+ george beilstein
8 OBRA Criterium Men Category 4 Earl Hazekamp
11 OBRA Criterium Men Category 3 Antonio Castaneda
8 Portland Twilight Criterium Category 3 Men Kevin Bernstein
20 Portland Twilight Criterium Category 3 Men Antonio Castaneda
29 Portland Twilight Criterium Category 3 Men Mike Stockton
26 Tuesday PIR Category 1/2/3 Antonio Castaneda
2 Tuesday PIR Category 3/4 Kevin Bernstein
6 Salem STXC Pro/Category 1 Men Mike Stockton
32 Monday PIR Masters 1/2/3 Antonio Castaneda
2 Salem STXC Category 3 Men george beilstein
5 Salem STXC Category 3 Men Earl Hazekamp
13 Salem STXC Category 3 Men David Fox
10 Albany Criterium Men Category 4/5 Kevin Bernstein
4 Albany Criterium Junior Erik Hammerquist
16 Albany Criterium Men Category 4/5 Yutaka Yokote
7 Albany Criterium Men Category 3 Mike Stockton
11 Albany Criterium Men Category 3 Antonio Castaneda
4 Longview Criterium Masters Men 60+ Philip Litchfield
13 Tuesday PIR Category 3/4 Kevin Bernstein
28 Twilight Criterium Category 4/5 Earl Hazekamp
30 Tuesday PIR Category 1/2/3 Antonio Castaneda
9 Tuesday PIR Category 3/4 Mike Emerson
5 Salem STXC Pro/Category 1 Men Mike Stockton
16 Salem STXC Category 3 Men Winslow Lewis
17 Salem STXC Category 3 Men David Fox
33 Salem STXC Category 3 Men Philip Litchfield
5 Salem STXC Category 3 Women Carol Petersen
11 Salem STXC Category 3 Men brison moroe
9 Salem STXC Category 3 Men Michael Lindley
3 Salem STXC Junior Men 15-18 brison moroe
8 Salem STXC Category 3 Men Earl Hazekamp
10 Salem STXC Category 3 Men David Fox
5 Salem STXC Category 3 Men Winslow Lewis
20 Monday PIR Masters 1/2/3 Antonio Castaneda
1 Salem STXC Category 3 Men Michael Lindley
3 Salem STXC Category 3 Men george beilstein
4 Salem STXC Category 3 Men george beilstein
10 Vancouver Criterium Category 3 Men Mike Stockton
4 Vancouver Criterium Category 4 Men Kevin Bernstein
15 Vancouver Criterium Category 3 Men Antonio Castaneda
14 Vancouver Criterium Masters 40+ Mike Stockton
3 Gresham Criterium Men 5 Yutaka Yokote
3 Gresham Criterium Junior 10-13 Aaron King
12 Gresham Criterium Men 3 Antonio Castaneda
5 Twilight Criterium Category 4/5 Kevin Bernstein
15 Twilight Criterium Category 4/5 Earl Hazekamp
22 Twilight Criterium Category 4/5 brison moroe
13 Tuesday PIR-July Series Category 4/5 Mike Emerson
17 Tuesday PIR-July Series Category 3/4 Mike Emerson
DNF Cascade Cycling Classic-Deschutes Brewery Aubrey Butte Circuit Race: OBRA-Deschutes Brewery Aubrey Butte Circuit Race Category 4 Men Kevin Bernstein
DNF Cascade Cycling Classic-Deschutes Brewery Aubrey Butte Circuit Race: OBRA-Final General Classification Category 4 Men Kevin Bernstein
23 OUCH Men Category 4/5 Mike Emerson
31 OUCH Men Category 4/5 M Gilman
109 OUCH: Combined Combined M Gilman
77 OUCH: Combined Combined Mike Emerson
17 Cascade Cycling Classic-Desert Orthopedist & Rebound Physical Therapy Twilight Downtown Criterium: OBRA-Desert Orthopedist & Rebound Physical Therapy Twilight Downtown Criterium Category 4 Men Kevin Bernstein
44 Cascade Cycling Classic-Desert Orthopedist & Rebound Physical Therapy Twilight Downtown Criterium: OBRA-Hutch's Bicycles Time Trial Category 4 Men Kevin Bernstein
40 Cascade Cycling Classic-Desert Orthopedist & Rebound Physical Therapy Twilight Downtown Criterium: OBRA-GC after stage 2 Category 4 Men Kevin Bernstein
40 Cascade Cycling Classic-Desert Orthopedist & Rebound Physical Therapy Twilight Downtown Criterium: OBRA-GC after stage 3 Category 4 Men Kevin Bernstein
42 Cascade Cycling Classic-Pacific Power Cascade Lake Road Race: OBRA-GC after stage 1 Category 4 Men Kevin Bernstein
42 Cascade Cycling Classic-Pacific Power Cascade Lake Road Race: OBRA-Pacific Power Cascade Lake Road Race Category 4 Men Kevin Bernstein
6 Tuesday PIR Category 3/4 Mike Emerson
21 Tuesday PIR Category 4/5 Philip Litchfield
22 Tuesday PIR Category 1/2/3 Antonio Castaneda
13 Tuesday PIR-Series Totals Category 3/4 Mike Emerson
12 Tuesday PIR-Series Totals Category 4/5 Mike Emerson
4 Twilight Criterium Category 4/5 Kevin Bernstein
17 Ironclad Criterium Men Category 4/5 Earl Hazekamp
28 Ironclad Criterium Men Category 4/5 Yutaka Yokote
4 Tuesday PIR Category 3/4 Mike Emerson
10 Tuesday PIR-Series Totals Category 4/5 Mike Emerson
25 Twilight Criterium Category 4/5 Adam Bergerson
19 Tuesday PIR Category 1/2/3 Antonio Castaneda
17 Twilight Criterium Category 4/5 Earl Hazekamp
8 Twilight Criterium Category 4/5 Kevin Bernstein
7 Twilight Criterium Category 4/5 brison moroe
26 Monday PIR Masters 4/5 Rolland Hayden
21 Tuesday PIR Category 1/2/3 Antonio Castaneda
16 Tuesday PIR Category 3/4 Kevin Bernstein
21 Swan Island Rose Festival Criterium Category 3 Antonio Castaneda
1 Swan Island Rose Festival Criterium Junior 10-13 Aaron King
16 Tuesday PIR-June Series Category 3/4 Mike Emerson
7 Twilight Criterium-June Series Category 4/5 Earl Hazekamp
17 Tuesday PIR Category 1/2/3 Antonio Castaneda
25 Pringle Creek Circuit Race Category 4/5 Earl Hazekamp
6 Pringle Creek Circuit Race Category 4/5 Mike Emerson
10 Pringle Creek Circuit Race Category 4/5 Steve Williams
11 Pringle Creek Circuit Race Men 1/2 Sage Freeman
18 Pringle Creek Circuit Race Category 4/5 Tyler Jackson
1 Pringle Creek Circuit Race Junior 10-13 Aaron King
20 Pringle Creek Circuit Race Category 4/5 Yutaka Yokote
26 Pringle Creek Circuit Race Category 4/5 Adam Bergerson
DNF Franz Criterium Men Category 1/2/3 Antonio Castaneda
13 Tuesday PIR-Series Totals Category 3/4 Mike Emerson
5 Twilight Criterium Men 4/5 Earl Hazekamp
30 Tuesday PIR Category 1/2/3 Antonio Castaneda
28 Twilight Criterium Men 4/5 Adam Bergerson
5 Tuesday PIR Category 3/4 Mike Emerson
16 Hutch's Hillclimb: Combined Combined Mark Newsome
3 Hutch's Hillclimb Masters Men 50+ Mark Newsome
32 Tuesday PIR Category 1/2/3 Antonio Castaneda
27 Twilight Criterium Men 4/5 Adam Bergerson
7 Twilight Criterium Men 4/5 Earl Hazekamp
15 OBRA TT Masters Men 50-54 Mark Newsome
11 OBRA TT Masters Men 50-54 Rick Kercheski
7 OBRA TT 10K: Combined Combined Aaron King
3 OBRA TT 10K Junior Men 10-12 Aaron King
14 Sublime Sublimity Men 5 Yutaka Yokote
10 Sublime Sublimity Men 4 Tyler Rupe
13 Sublime Sublimity Men 4 Mike Emerson
16 Sublime Sublimity Men 3 Antonio Castaneda
16 Tuesday PIR Category 4/5 Steve Williams
50 Twilight Criterium Category 4/5 Adam Bergerson
7 Twilight Criterium Category 4/5 Kevin Bernstein
26 Twilight Criterium Category 4/5 Earl Hazekamp
13 Twilight Criterium Category 4/5 brison moroe
35 Tuesday PIR Category 1/2/3 Antonio Castaneda
14 Hammer Velo Criterium Men Category 4/5 Earl Hazekamp
DNF Mt. Hood Cycling Classic: Columbia Hills Road Race Category 3 Men Antonio Castaneda
25 Tuesday PIR-May Series Category 3/4 Mike Emerson
5 Hutch's TT: Combined Combined Rick Kercheski
19 Tuesday PIR-May Series Category 4/5 Mike Emerson
2 Hutch's TT Masters Men 50+ Rick Kercheski
4 Sisters Stampede MTB XC Category 3 Women 35-44 Carol Petersen
1 Black Rock Flow Cup DH Category 3 Junior Men brison moroe
6 Sisters Stampede MTB XC Clydesdale 210+ Men Winslow Lewis
35 Sisters Stampede MTB XC Category 2 Men 35-44 Mike Petersen
8 Bend Don't Brake Masters Men 50+ Craig Beavers
13 Bend Don't Brake Men Category 4/5 Earl Hazekamp
22 Tuesday PIR-Series Category 3/4 Mike Emerson
16 Tuesday PIR Category 4/5 Mike Emerson
8 Tuesday PIR Category 3/4 Mike Emerson
59 Tuesday PIR Category 1/2/3 Antonio Castaneda
3 Hutch's TT Masters Men 50+ Rick Kercheski
6 Hutch's TT Masters Men 50+ Mark Newsome
7 Hutch's TT Masters Men 50+ John Henry Maurice
15 Hutch's TT: Combined Combined Rick Kercheski
19 Tuesday PIR-Series Category 4/5 Mike Emerson
37 Hutch's TT: Combined Combined John Henry Maurice
33 Hutch's TT: Combined Combined Mark Newsome
1 Mt. Tabor Circuit Race Masters 40+ 1/2/3 Steve Wright
10 Mt. Tabor Circuit Race Masters 50+ Craig Beavers
1 Humbug Hurry-Up Clydesdale Winslow Lewis
11 Tuesday PIR Category 3/4 Mike Emerson
14 Tuesday PIR Category 4/5 Mike Emerson
2 Hutch's TT Masters Men 50+ Rick Kercheski
12 Hutch's TT: Combined Combined Rick Kercheski
19 Tuesday PIR-Series Category 4/5 Mike Emerson
18 Silverton RR Champs Men 4/5 Steve Williams
8 Silverton RR Champs Men 4/5 Dustin Miller
2 Spring Thaw MTB XC Category 1 Men 35-44 James Shingleton
10 Tuesday PIR Category 4/5 Mike Emerson
17 Tuesday PIR Category 3/4 Craig Beavers
6 Hutch's TT Masters 50+ John Henry Maurice
3 Hutch's TT Masters 50+ Rick Kercheski
5 Hutch's TT Masters 50+ Mark Newsome
4 Cascade Chainbreaker Category 2 Men 19-34 Dustin Miller
5 Co-Motion TT/Tandem TT Champs Masters Men 50+ John Henry Maurice
20 Co-Motion TT/Tandem TT Champs: Combined Combined John Henry Maurice
10 Co-Motion TT/Tandem TT Champs: Combined Combined Rick/Kathleen Kercheski/Kercheski
2 Co-Motion TT/Tandem TT Champs Tandem Masters 80+ Rick/Kathleen Kercheski/Kercheski
53 As the Raven Flies TT: Combined Combined John Henry Maurice
44 As the Raven Flies TT: Combined Combined Mark Newsome
8 As the Raven Flies TT Masters Men 50+ Mark Newsome
10 As the Raven Flies TT Masters Men 50+ John Henry Maurice
5 Hutch's TT Masters Men 50+ Mark Newsome
18 Hutch's TT: Combined Combined Rick Kercheski
2 Hutch's TT Masters Men 50+ Rick Kercheski
7 Hutch's TT Masters Men 50+ John Henry Maurice
6 Hutch's TT Masters Men 50+ Mark Newsome
6 Hutch's TT Masters Men 50+ John Henry Maurice
31 Hutch's TT: Combined Combined John Henry Maurice
29 Hutch's TT: Combined Combined Mark Newsome
10 Tuesday PIR Category 4/5 Mike Emerson
32 Tuesday PIR Category 3/4 Craig Beavers
42 Tuesday PIR Category 1/2/3 Antonio Castaneda
4 Hutch's TT Masters Men 50+ Rick Kercheski
2 Estacada Time Trial Series: Combined Combined Aaron King
7 Estacada Time Trial Series Masters Men 60+ Dick Richardson
1 Estacada Time Trial Series Junior Men 10-12 Aaron King
15 Bear Springs XC Category 2 19-34 Men Dustin Miller
79 Estacada Time Trial Series: Combined Combined Dick Richardson
2 As the Raven Flies TT Tandem Mike/Carol Petersen/Petersen
4 Eugene Roubaix Men 5 Dustin Miller
28 Eugene Roubaix Men 1/2 Sage Freeman
6 Eugene Roubaix Men 4 Kevin Bernstein
12 Eugene Roubaix Men 5 Steve Williams
40 As the Raven Flies TT: Combined Combined Mark Newsome
8 As the Raven Flies TT Masters Men 50+ Rick Kercheski
12 As the Raven Flies TT Masters Men 50+ Mark Newsome
24 As the Raven Flies TT: Combined Combined Mike/Carol Petersen/Petersen
30 As the Raven Flies TT: Combined Combined Rick Kercheski
6 Port of Hood River Criterium Category 3/4 Kevin Bernstein
4 Tuesday PIR Category 4/5 Antonio Castaneda
26 Tuesday PIR-Series Totals Category 3/4 James Shingleton
1 Tuesday PIR-Series Totals Category 4/5 Antonio Castaneda
20 Tuesday PIR-Series Totals Category 4/5 Mike Emerson
16 Tuesday PIR Category 3/4 Kevin Bernstein
1 As the Raven Flies TT Tandem Mike/Carol Petersen/Petersen
12 As the Raven Flies TT Masters Men 50+ John Henry Maurice
6 As the Raven Flies TT Masters Men 60+ Dick Richardson
4 As the Raven Flies TT Men 4/5 Tyler Rupe
5 Peak Sports Mudslinger MTB XC Clydesdale Jim Allen
98 As the Raven Flies TT: Combined Combined Erik Hammerquist
54 As the Raven Flies TT: Combined Combined Mark Newsome
61 As the Raven Flies TT: Combined Combined John Henry Maurice
1 Peak Sports Mudslinger MTB XC Clydesdale Win Lewis
8 As the Raven Flies TT Junior Men Erik Hammerquist
9 As the Raven Flies TT Masters Men 50+ Mark Newsome
31 As the Raven Flies TT: Combined Combined Tyler Rupe
76 As the Raven Flies TT: Combined Combined Dick Richardson
47 As the Raven Flies TT: Combined Combined Mike/Carol Petersen/Petersen
1 Tuesday PIR-Series Totals Category 4/5 Antonio Castaneda
17 Tuesday PIR-Series Totals Category 4/5 Mike Emerson
24 Tuesday PIR-Series Totals Category 3/4 James Shingleton
23 Tuesday PIR Category 3/4 Kevin Bernstein
3 Tuesday PIR Category 4/5 Antonio Castaneda
7 Estacada Time Trial Series Masters Men 50+ Rick Kercheski
81 Estacada Time Trial Series: Combined Combined Dick Richardson
6 Estacada Time Trial Series Masters Men 60+ Dick Richardson
1 Estacada Time Trial Series Junior Men 10-12 Aaron King
29 Deschutes River Valley Time Trial-Series Total: Combined Combined John Henry Maurice
7 Deschutes River Valley Time Trial-Series Total Masters Men 50-59 John Henry Maurice
7 Deschutes River Valley Time Trial-Race 3 Masters Men 50-59 John Henry Maurice
2 Estacada Time Trial Series: Combined Combined Aaron King
33 Estacada Time Trial Series: Combined Combined Rick Kercheski
DNF Icebreaker Criterium Junior Men Aaron King
22 Icebreaker Criterium Men Category 4/5 Winslow Lewis
8 Deschutes River Valley Time Trial-Race 1 Masters Men 50-59 John Henry Maurice
8 Deschutes River Valley Time Trial-Race 2 Masters Men 50-59 John Henry Maurice
3 Icebreaker Criterium Masters Men 50+ Craig Beavers
11 Icebreaker Criterium Men Category 3 Jim Allen
12 Icebreaker Criterium Men Category 4/5 Mike Petersen
6 Icebreaker Criterium Men Category 4/5 Kevin Bernstein
13 Icebreaker Criterium Men Category 4/5 Earl Hazekamp
16 Tuesday PIR-April Series Totals Category 3/4 James Shingleton
38 Tuesday PIR Category 3/4 Craig Beavers
56 Tuesday PIR Category 3/4 James Shingleton
14 Tuesday PIR-April Series Totals Category 4/5 Mike Emerson
11 Tuesday PIR Category 4/5 Tyler Rupe
10 Tuesday PIR Category 4/5 Mike Emerson
2 Tuesday PIR Category 4/5 Antonio Castaneda
3 Tuesday PIR-April Series Totals Category 4/5 Antonio Castaneda
4 Hornings Hustle MTB XC Category 3 Men 19-34 Win Lewis
DNF Hornings Hustle MTB XC Category 2 Men 19-34 Dustin Miller
18 Kings Valley Road Race Masters Men 50+ Rick Kercheski
22 Kings Valley Road Race Category 3 Men James Shingleton
20 Kings Valley Road Race Men 4/5 Antonio Castaneda
23 Kings Valley Road Race Men 4/5 John Divelbiss
25 Kings Valley Road Race Men 4/5 Steve Williams
28 Kings Valley Road Race Men 4/5 Mike Petersen
44 Kings Valley Road Race Category 1/2 Men Sage Freeman
41 Kings Valley Road Race Men 4/5 Tim Sinatra
8 Kings Valley Road Race Masters Men 50+ Craig Beavers
15 Port of Hood River Criterium Category 3/4 Kevin Bernstein
3 Tuesday PIR Category 4/5 Antonio Castaneda
10 Tuesday PIR Category 3/4 James Shingleton
15 Banana Belt 3 Men Category 4 Antonio Castaneda
4 Banana Belt 3 Masters Men 50+ Craig Beavers
21 Piece of Cake Road Race Men 1/2 Sage Freeman
DNF Piece of Cake Road Race Men 3 James Shingleton
5 Piece of Cake Road Race Men 4 Antonio Castaneda
7 Piece of Cake Road Race Men 4 Tyler Rupe
5 Piece of Cake Road Race Men 5 Steve Williams
9 Piece of Cake Road Race Men 5 Winslow Lewis
25 Willamette Capitol Cup Criterium Men 4/5 Philip Litchfield
8 Willamette Capitol Cup Criterium Junior Aaron King
4 Willamette Capitol Cup Criterium Men 4/5 Steve Williams
28 Willamette Capitol Cup Criterium Men 4/5 Yutaka Yokote
28 Willamette Capitol Cup Criterium Men 1/2 Sage Freeman
5 Willamette Capitol Cup Criterium Junior brison moroe
5 Willamette Capitol Cup Criterium Men 4/5 Thomas McCain
7 Willamette Capitol Cup Criterium Men 4/5 Earl Hazekamp
6 Banana Belt 2 Men Category 4 Antonio Castaneda
2 Banana Belt 2: Series after race 2 Masters Men 50+ Craig Beavers
14 Banana Belt 2: Series after race 2 Masters Men 40+ 4/5 John Divelbiss
18 Banana Belt 2 Men Category 4 Earl Hazekamp
4 Banana Belt 2: Series after race 2 Men Category 4 Antonio Castaneda
7 Banana Belt 2 Masters Men 40+ Category 4/5 John Divelbiss
2 Banana Belt 2 Masters Men 50+ Craig Beavers
3 Banana Belt 2 Junior brison moroe
6 Banana Belt 2: Series after race 2 Junior brison moroe
26 Banana Belt 1 Men Category 4 Matt Gilman
6 Banana Belt Series Men Category 4 Antonio Castaneda
8 Banana Belt Series Junior brison moroe
15 Banana Belt Series Masters Men 40+ 4/5 John Divelbiss
3 Banana Belt Series Masters Men 50+ Craig Beavers
25 Banana Belt 1 Men Category 4 Earl Hazekamp
DNF Banana Belt 1 Men Category 1/2 Sage Freeman
21 Banana Belt 1 Men Category 4 Tyler Rupe
5 Banana Belt 1 Men Category 4 Antonio Castaneda
4 Banana Belt 1 Masters Men 50+ Craig Beavers
34 Banana Belt 1 Men Category 5 Win Lewis
275 Jack Frost Time Trial: Combined Combined Aaron King
96 Jack Frost Time Trial: Combined Combined Mike Emerson
238 Jack Frost Time Trial: Combined Combined Dick Richardson
177 Jack Frost Time Trial: Combined Combined John Henry Maurice
83 Jack Frost Time Trial: Combined Combined Rick Kercheski
21 Jack Frost Time Trial Men 4/5 Mike Emerson
10 Jack Frost Time Trial Masters Men 60+ Dick Richardson
21 Jack Frost Time Trial Masters Men 50-59 John Henry Maurice
9 Jack Frost Time Trial Masters Men 50-59 Rick Kercheski
1 Jack Frost Time Trial Junior Men 10-12 Aaron King
DNS Cherry Pie Road Race Men Category 4 Earl Hazekamp
4 Cherry Pie Road Race Men Open 50+, 60+ Craig Beavers
5 Cherry Pie Road Race Men Open 50+, 60+ Rick Kercheski
46 Cherry Pie Road Race Men Category 4 John Divelbiss
12 Cherry Pie Road Race Men Category 4 Antonio Castaneda
40 Cherry Pie Road Race Men Category 3 James Shingleton
29 Cherry Pie Road Race Men Category 3 Mike Stockton
8 Cherry Pie Road Race Men Category 5 B Steve Williams
4 Cherry Pie Road Race Category 4/5 Men 60+ Philip Litchfield
11 Cherry Pie Road Race Category 4/5 Men 50+ george beilstein
9 Cherry Pie Road Race Category 4/5 Men 50+ Antonio Castaneda Sr
6 Cherry Pie Road Race Category 4/5 Men 50+ Dave Bale
7 Cherry Pie Road Race Category 4/5 Men 40+ John Divelbiss
DNF Cherry Pie Road Race Men Category 5 A Tim Sinatra