Deschutes River Valley Time Trial Stage Race: Overall GC Standings: Combined

Maupin, OR
April 27, 2014

Part of the Overall GC Standings

Updated August 20, 2014 at 12:01 PM

Combined

Name Team Category Time
1 David Zimbelman Team Salmon Cyclery Man Masters 60+ 3:44:29
2 Gerry Marvin Men Category 4/5 3:48:06
3 John Slawta Land Shark Masters Men 50-59 3:48:51
4 Alex Telitsine Men Pro/1/2 3:52:23
5 Eric Schuman Masters Men 40-49 4:05:43
6 Todd Rosier Masters Men 40-49 4:09:38
7 Jason Whitley Men Category 4/5 4:11:35
8 Steve Campbell Athletes Lounge Cycling Team Men Category 3 4:12:37
9 Patterson/Matson Tandem Tandem Men 4:14:02
10 Walsh Tandem Tandem Men 4:19:07
11 Leia Tyrrell Ironclad Cycling Team Women 1/2 4:19:35
12 Rob Schultz Athletes Lounge Cycling Team Masters Men 40-49 4:22:08
13 Robert Sowers Masters Men 50-59 4:25:51
14 Ian Penner Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing Masters Men 40-49 4:29:38
15 Jenny Slawta Land Shark Masters Women 50-59 4:30:17
16 Greg Dufour Athletes Lounge Cycling Team Men Category 4/5 4:36:06
17 Nikolas Heagy Athletes Lounge Cycling Team Men Category 4/5 4:39:20
18 Travis Profit Men Category 4/5 4:43:09
19 Mark Fuji Athletes Lounge Cycling Team Masters Men 50-59 4:44:21
20 Brenda Middleton Pacific Power Blue Sky Masters Women 40-49 4:44:47
21 Scott Dixon Masters Men 40-49 4:47:37
22 Lori Selby Masters Women 50-59 4:48:22
22 Mark Newsome Bicycleway.com/Oregon Paddle Sports Masters Men 50-59 4:48:22
24 Amy VanTassel Athletes Lounge Cycling Team Women 3/4 4:49:05
25 Jon Bero Masters Men 40-49 4:49:15
26 Michael Horwitz Masters Men 40-49 4:54:56
27 Zach Wiens Athletes Lounge Cycling Team Men Category 4/5 4:56:54
28 Julie Kowal Athletes Lounge Cycling Team Women 3/4 5:01:10
29 Sara Slawta Land Shark Women 3/4 5:01:42
30 Carly Heron Masters Women 40-49 5:07:57
31 John Henry Maurice RAO/Imperial River Racing Masters Men 50-59 5:17:17
32 Julian Pscheid Upper Echelon Fitness and Rehabilitation Men Category 4/5 5:19:41
33 Stephanie Carlson Masters Women 30-39 5:28:36
34 Joann Symonette Athletes Lounge Cycling Team Women 3/4 5:30:30
35 Erica Heagy Athletes Lounge Cycling Team Women 3/4 5:31:48
36 Brett Joyce Masters Men 40-49 5:32:13
37 Stacy Lambert Athletes Lounge Cycling Team Masters Women 30-39 5:34:00
38 Catherine Eastman Women 3/4 5:35:24
39 Linda Johnson Masters Women 40-49 5:36:56
40 Kristin Flanagan Athletes Lounge Cycling Team Masters Women 40-49 5:37:16
41 Dara Ono Women 3/4 5:39:21
42 Laura Davies Athletes Lounge Cycling Team Women 3/4 5:53:26
43 Dorothy Mortenson Masters Women 40-49 5:54:28
44 Anne Duncan Masters Women 30-39 5:58:58
45 Angela Lawton-Wallesen Athletes Lounge Cycling Team Masters Women 40-49 6:00:44
46 Rick Krabbe Pacific Power Blue Sky Man Masters 60+ 6:01:03
47 Laura Cullen Masters Women 40-49 6:07:50
48 Karon Rakoz Athletes Lounge Cycling Team Masters Women 50-59 6:18:50
49 Leslie Brown Masters Women 30-39 6:29:44
50 Kat Popovich Masters Women 30-39 6:35:29
51 Caroline Sullivan Pacific Power Blue Sky Masters Women 30-39 6:58:16
52 James Barhite Man Masters 60+ 7:19:20