Pacific Power Blue Sky

Event Category Name
35 Cross Crusade: Heron Lakes Clydesdale Marcus Kohler
8 CrossWord CX Challenge p/b Western Bikeworks Masters Men 35+ B Matt Mallet
3 CrossWord CX Challenge p/b Western Bikeworks Masters Women 45+ Melissa Boyd
25 Cross Crusade: Alpenrose Clydesdale Marcus Kohler
76 Cross Crusade: Alpenrose Masters 35+ B Matt Mallet
2 Cross Crusade: Alpenrose Masters 50+ John Wilson
14 Cross Crusade: Alpenrose Masters Women 45+ Melissa Boyd
3 Cross Crusade: Alpenrose Masters 50+ John Wilson
12 Cross Crusade: Alpenrose Junior Men 15-16 Jack Sullivan
1 Cross Crusade: Alpenrose Junior Women 15-16 Haley Wilson
23 Cross Crusade: Alpenrose Clydesdale Marcus Kohler
27 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks Men C Marcus Kohler
6 Psycho Cross Series Men C John Osborne
1 GPRT: Heiser Farms CX Junior Women 15-16 Haley Wilson
11 GPRT: Heiser Farms CX Clydesdale Scott McCanna
6 GPRT: Heiser Farms CX Junior Men 15-16 Jack Sullivan
12 GPRT: Heiser Farms CX Junior Men 17-18 Jackson Wellen
7 GPRT: Heiser Farms CX Clydesdale Marcus Kohler
4 GPRT: Heiser Farms CX Junior Women 15-16 Marie Boragine
5 GPRT: Heiser Farms CX Junior Women 15-16 Aubrey Whitty
11 GPRT: Heiser Farms CX Masters Women 45+ Melissa Boyd
14 GPRT: Heiser Farms CX Masters Women 45+ Flo Leibowitz
23 Blind Date at the Dairy Beginner Men Marcus Kohler
5 Twilight Cross Series: Series Standings Women B Haley Wilson
11 Twilight Cross Series: Series Standings Men C Michael Samelson
14 Twilight Cross Series: Series Standings Men C Jack Sullivan
22 Twilight Cross Series: Series Standings Men C Greg Shepherd
21 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks Men C Marcus Kohler
4 Twilight Cross Series: Series Standings Women C Marie Boragine
6 Twilight Cross Series: Series Standings Women C Sarah Cordier
3 Twilight Cross Series: Series Standings Masters Women Melissa Boyd
4 Twilight Cross Series: Series Standings Masters Women Flo Leibowitz
8 Twilight Cross Series: Series Standings Masters Men 50+ Loren Russell
16 Twilight Cross Series Men C Tom Cordier
2 Twilight Cross Series Women C Sarah Cordier
9 GPRT: Ninkrossi Clydesdale Marcus Kohler
30 Blind Date at the Dairy Beginner Men Marcus Kohler
1 Twilight Cross Series Women C Sarah Cordier
15 Twilight Cross Series Men C Tom Cordier
4 Twilight Cross Series Masters Women Melissa Boyd
26 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks Men C Marcus Kohler
6 GPRT: Zaaldercross Junior Women 15-16 Marie Boragine
1 GPRT: Zaaldercross Junior Women 15-16 Haley Wilson
6 GPRT: Zaaldercross Junior Men 15-16 Jack Sullivan
9 GPRT: Zaaldercross Junior Men 17-18 Nick Meigs
27 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks Men C Marcus Kohler
2 Twilight Cross Series Masters Women Melissa Boyd
3 Twilight Cross Series Masters Women Flo Leibowitz
7 Twilight Cross Series Masters Men 50+ Loren Russell
10 Twilight Cross Series Men C Greg Shepherd
6 Twilight Cross Series Masters Men 50+ Loren Russell
2 Twilight Cross Series Women B Haley Wilson
3 Twilight Cross Series Masters Women Flo Leibowitz
11 Twilight Cross Series Men C Jeremy King
3 Twilight Cross Series Men C Jack Sullivan
1 Twilight Cross Series Men C Michael Samelson
20 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks Men C Marcus Kohler
4 Twilight Cross Series Women C Marie Boragine
3 Twilight Criterium Series Men 4/5 Chris Sarrett
8 Twilight Criterium Series: August Series Standings Men 4/5 Steve Troseth
2 Twilight Criterium Series Men 4/5 Steve Troseth
11 Twilight Criterium Series: August Series Standings Men 4/5 David Prats
1 Twilight Criterium Series: August Series Standings Men 4/5 Chris Sarrett
4 Twilight Criterium Series: August Series Standings Women 4/5 Flo Leibowitz
4 Twilight Criterium Series Men 4/5 David Prats
17 Keizer Rapids Cross: Final Series Standings Category C Men Scott McCanna
1 Keizer Rapids Cross Masters 50+ Women Melissa Boyd
13 Keizer Rapids Cross Category C Men Scott McCanna
12 Keizer Rapids Cross: Final Series Standings Category C Men Justin S King
1 Keizer Rapids Cross: Final Series Standings Masters 50+ Women Melissa Boyd
4 Kruger's Kermesse Farm Crit Two-Person Co-ed Open Flo Leibowitz
5 Kruger's Kermesse Farm Crit Masters Women 45+ Flo Leibowitz
47 Oregon Coast Gravel Epic: Overall Abomination Harry Phinney
15 Oregon Coast Gravel Epic: Overall Abomination John Wilson
2 Oregon Coast Gravel Epic Men Abomination 50 To 59 John Wilson
11 Oregon Coast Gravel Epic Men Abomination 30 To 39 Chris Sarrett
11 Oregon Coast Gravel Epic Men Abomination 50 To 59 Harry Phinney
2 Twilight Criterium Series Men 4/5 Chris Sarrett
11 Keizer Rapids Cross: Series Standings Category C Men Justin S King
15 Keizer Rapids Cross: Series Standings Category C Men Scott McCanna
9 Keizer Rapids Cross Category C Men Justin S King
14 Keizer Rapids Cross Category C Men Scott McCanna
1 Keizer Rapids Cross: Series Standings Masters 50+ Women Melissa Boyd
1 Keizer Rapids Cross Masters 50+ Women Melissa Boyd
1 Eugene Celebration: Stage 3 Men Category 3 Ron Sines
9 Eugene Celebration: Stage 2 Men Category 3 Ron Sines
7 Eugene Celebration: Stage 2 Men Category 4/5 David Prats
11 Eugene Celebration: GC after stage 2 Men Category 3 Ron Sines
14 Eugene Celebration: GC after stage 2 Men Category 3 Jeff Hamlin
8 Eugene Celebration: Stage 2 Men Category 3 Jeff Hamlin
20 Eugene Celebration: Stage 3 Men Category 3 Jeff Hamlin
6 OBRA Masters Track Championships: All Sprints (Match, Team, Keirin) Masters Women Keirin Melissa Boyd
5 OBRA Masters Track Championships: All Sprints (Match, Team, Keirin) Masters Women Team Sprints Melissa Boyd
1 Eugene Celebration: Stage 3 Men Category 4/5 David Prats
3 OBRA Masters Track Championships: All Sprints (Match, Team, Keirin) Masters Women 50+ Sprints Melissa Boyd
1 OBRA Masters Track Championships: All Sprints (Match, Team, Keirin) Masters Women 55+ 500m Melissa Boyd
1 OBRA Masters Track Championships: All Sprints (Match, Team, Keirin) Masters 60-64/500m Steve Troseth
10 Eugene Celebration: GC after stage 2 Men Category 4/5 David Prats
6 OBRA Masters Track Championships: Pursuits Masters 30-49 Points Race John Prosser
17 Eugene Celebration: GC after stage 1 Men Category 3 Jeff Hamlin
3 OBRA Masters Track Championships: Pursuits Masters 45-49 Pursuit John Prosser
10 Eugene Celebration: GC after stage 1 Men Category 4/5 David Prats
18 Eugene Celebration Men Category 3 Jeff Hamlin
15 Eugene Celebration Men Category 3 Ron Sines
7 OBRA Masters Track Championships: Pursuits Masters Women Points Race Melissa Boyd
10 Eugene Celebration Men Category 4/5 David Prats
14 Eugene Celebration: GC after stage 1 Men Category 3 Ron Sines
2 OBRA Masters Track Championships: Pursuits Masters Women 50+ Pursuit Melissa Boyd
1 OBRA Masters Track Championships: Pursuits Masters 60+ Pursuit Steve Troseth
13 Eugene Celebration Men Category 3 Ron Sines
17 Eugene Celebration Men Category 3 Jeff Hamlin
10 Eugene Celebration Men Category 4/5 David Prats
10 Eugene Celebration Men Category 3 Ron Sines
9 Eugene Celebration Men Category 4/5 David Prats
14 Eugene Celebration Men Category 3 Jeff Hamlin
3 Twilight Criterium Series Men 4/5 Chris Sarrett
11 Keizer Rapids Cross Category C Men Justin S King
13 Keizer Rapids Cross Category C Men Scott McCanna
1 Keizer Rapids Cross Masters 50+ Women Melissa Boyd
40 OBRA Uphill TT Championship: Combined Combined John Prosser
4 OBRA Uphill TT Championship Men Category 3 John Osborne
10 OBRA Uphill TT Championship Masters Men 40-49 John Prosser
5 OBRA Uphill TT Championship Masters Men 60+ Steve Gerdemann
5 OBRA Uphill TT Championship Masters Men 45-49 John Prosser
70 OBRA Uphill TT Championship: Combined Combined John Osborne
54 OBRA Uphill TT Championship: Combined Combined Steve Gerdemann
8 OBRA TT Masters Women 55+ Flo Leibowitz
95 OBRA TT: 24.9 miles: Combined Combined Anne Haddock
93 OBRA TT: 24.9 miles: Combined Combined Rick Krabbe
7 OBRA TT Eddie Men Rick Krabbe
1 OBRA TT Eddie Women Anne Haddock
2 OBRA TT Eddie Women Caroline Sullivan
5 OBRA TT Masters Men 60-64 Steve Troseth
8 OBRA TT Masters Men 60-64 Steve Gerdemann
1 OBRA TT Masters Women 40-44 Brenda Middleton
6 OBRA TT Masters Women 55+ Melissa Boyd
97 OBRA TT: 24.9 miles: Combined Combined Caroline Sullivan
2 OBRA TT Men Category 3 Ron Sines
47 OBRA TT: 24.9 miles: Combined Combined Steve Troseth
71 OBRA TT: 24.9 miles: Combined Combined Steve Gerdemann
55 OBRA TT: 24.9 miles: Combined Combined Brenda Middleton
16 OBRA TT: 24.9 miles: Combined Combined Ron Sines
18 OBRA TT: 12.4 miles: Combined Combined Melissa Boyd
20 OBRA TT: 12.4 miles: Combined Combined Flo Leibowitz
8 OBRA TT: 12.4 miles Masters Women 55+ Flo Leibowitz
6 OBRA TT: 12.4 miles Masters Women 55+ Melissa Boyd
2 OBRA TT: 24.9 miles Men Category 3 Ron Sines
1 OBRA TT: 24.9 miles Masters Women 40-44 Brenda Middleton
8 OBRA TT: 24.9 miles Masters Men 60-64 Steve Gerdemann
5 OBRA TT: 24.9 miles Masters Men 60-64 Steve Troseth
2 OBRA TT: 24.9 miles Eddie Women Caroline Sullivan
1 OBRA TT: 24.9 miles Eddie Women Anne Haddock
7 OBRA TT: 24.9 miles Eddie Men Rick Krabbe
4 OBRA TT Masters Women 60+ Flo Leibowitz
4 OBRA TT Masters Women 50-59 Melissa Boyd
8 OBRA TT Masters Men 60+ Steve Gerdemann
1 OBRA TT Masters Women 40-49 Brenda Middleton
5 OBRA TT Masters Men 60+ Steve Troseth
3 Twilight Criterium Series Men 4/5 Chris Sarrett
4 Twilight Criterium Series Women 4/5 Flo Leibowitz
7 Twilight Criterium Series All Women Flo Leibowitz
4 Revenge of the Disc: Race 2 Masters Men 60+ Steve Gerdemann
2 Revenge of the Disc: Race 2 Eddy Women Caroline Sullivan
3 Revenge of the Disc: Race 2 Men 3 Jeff Hamlin
1 Revenge of the Disc: Race 2 Men 3 Ron Sines
DNS Revenge of the Disc: Race 2 Masters Women 60+ Flo Leibowitz
3 Revenge of the Disc: Race 2 Masters Women 40+ Anne Haddock
1 Revenge of the Disc: Race 2 Masters Women 40+ Brenda Middleton
45 Revenge of the Disc: Race 2: Combined Combined Anne Haddock
5 Revenge of the Disc: Race 2: Combined Combined Ron Sines
24 Revenge of the Disc: Race 2: Combined Combined Brenda Middleton
35 Revenge of the Disc: Race 2: Combined Combined Steve Gerdemann
14 Revenge of the Disc: Race 2: Combined Combined Jeff Hamlin
54 Revenge of the Disc: Race 2: Combined Combined Caroline Sullivan
DNF OBRA Criterium Championships Masters Men 40-49 John Prosser
12 OBRA Criterium Championships Women Category 4/5 Flo Leibowitz
3 OBRA Criterium Championships Masters Women 50+ Flo Leibowitz
2 OBRA Criterium Championships Masters Men 60+ Steve Troseth
21 Twilight Criterium Series: July Series Standings Men 4/5 Tom Cordier
12 Twilight Criterium Series: July Series Standings Men 4/5 Chris Sarrett
5 Twilight Criterium Series Men 4/5 Chris Sarrett
7 Twilight Criterium Series: July Series Standings Women 4/5 Flo Leibowitz
26 OUCH: Combined Combined John Prosser
4 OUCH Masters Men 45-49 John Prosser
2 Revenge of the Disc: Race 1 Masters Men 60+ Steve Troseth
13 Gresham Criterium Masters 40+ 3/4 John Prosser
1 Revenge of the Disc: Race 1 Men 3 Ron Sines
7 Revenge of the Disc: Race 1: Combined Combined Ron Sines
24 Revenge of the Disc: Race 1: Combined Combined Steve Troseth
49 Revenge of the Disc: Race 1: Combined Combined Steve Gerdemann
37 Revenge of the Disc: Race 1: Combined Combined Brenda Middleton
57 Revenge of the Disc: Race 1: Combined Combined Anne Haddock
1 Revenge of the Disc: Race 1 Masters Women 40+ Brenda Middleton
8 Revenge of the Disc: Race 1 Eddy Men Rick Krabbe
63 Revenge of the Disc: Race 1: Combined Combined Rick Krabbe
66 Revenge of the Disc: Race 1: Combined Combined Caroline Sullivan
2 Revenge of the Disc: Race 1 Masters Women 40+ Anne Haddock
7 Revenge of the Disc: Race 1 Masters Men 60+ Steve Gerdemann
2 Revenge of the Disc: Race 1 Masters Women 60+ Flo Leibowitz
1 Revenge of the Disc: Race 1 Eddy Women Caroline Sullivan
62 Revenge of the Disc: Race 1: Combined Combined Flo Leibowitz
5 Twilight Criterium Series Women 4/5 Flo Leibowitz
17 Pringle Creek Criterium Men Category 4/5 Scott McCanna
3 Pringle Creek Criterium Men Category 4/5 Chris Sarrett
10 Pringle Creek Criterium Men Category 3 Jeff Hamlin
6 Alpenrose Velodrome Challenge Masters Keirin John Prosser
11 Alpenrose Velodrome Challenge Masters Points Race John Prosser
11 Alpenrose Velodrome Challenge Masters Sprints John Prosser
5 Alpenrose Velodrome Challenge Masters Men 500 TT Steve Troseth
1 Tuesday Masters and Juniors: 2k Pursuits Masters 60+ Steve Troseth
1 Tuesday Masters and Juniors: 3k Pursuits Masters Men 60+ Steve Troseth
6 Wildcat Mtn Uphill Challenge Masters Men 40-49 John Prosser
3 Wildcat Mtn Uphill Challenge Masters Men 45-49 John Prosser
12 Wildcat Mtn Uphill Challenge: Combined Combined Ron Sines
45 Wildcat Mtn Uphill Challenge: Combined Combined Brenda Middleton
2 Wildcat Mtn Uphill Challenge Masters Women 40-49 Brenda Middleton
2 Wildcat Mtn Uphill Challenge Men Category 3 Ron Sines
31 Wildcat Mtn Uphill Challenge: Combined Combined John Prosser
4 Twilight Criterium Series Women 4/5 Flo Leibowitz
16 Twilight Criterium Series Men 4/5 Tom Cordier
58 High Desert Omnium: Time Trial: Combined Combined John Prosser
11 High Desert Omnium: Time Trial Masters Men 40+ John Prosser
6 St. Honoré Criterium Masters Women 4/5 Flo Leibowitz
7 High Desert Omnium: OBRA Road Championships Masters Men 40+ John Prosser
3 Tuesday Masters and Juniors: Kilo Masters Men 40+ John Prosser
4 Tuesday Masters and Juniors: 500m Masters Men 40+ John Prosser
9 Twilight Criterium Series Men 4/5 Tom Cordier
4 Twilight Criterium Series Women 4/5 Flo Leibowitz
8 Six Hours of Mt. Hood MTB XC Two-Person Masters 80+ John Prosser
39 Baker City Cycling Classic Category 3 Men Ron Sines
30 Baker City Cycling Classic: BCCC Time Trial: Tour d'Town Criterium Category 3 Men Ron Sines
21 Baker City Cycling Classic: BCCC Time Trial Category 3 Men Ron Sines
43 Baker City Cycling Classic: The Catherine Creek Road Race Category 3 Men Ron Sines
43 Baker City Cycling Classic: GC after stage 1 Category 3 Men Ron Sines
37 Baker City Cycling Classic Category 3 Men Ron Sines
21 Mt. Tabor Series Men Category 5 Marcus Kohler
7 Twilight Criterium Series: June Series Standings Men 4/5 Steve Troseth
13 Twilight Criterium Series: June Series Standings Men 4/5 Tom Cordier
22 Twilight Criterium Series: June Series Standings Men 4/5 James Patton
1 Twilight Criterium Series: June Series Standings Men 4/5 David Prats
8 Twilight Criterium Series: June Series Standings Women 4/5 Betty Tucker
7 Twilight Criterium Series: June Series Standings Women 4/5 Flo Leibowitz
4 Twilight Criterium Series Men 4/5 David Prats
1 Twilight Criterium Series Men 4/5 Steve Troseth
5 Twilight Criterium Series Women 4/5 Flo Leibowitz
20 Twilight Criterium Series: June Series Standings Men 4/5 James Patton
10 Twilight Criterium Series: June Series Standings Men 4/5 Tom Cordier
1 Twilight Criterium Series: June Series Standings Men 4/5 David Prats
8 Twilight Criterium Series: June Series Standings Women 4/5 Flo Leibowitz
6 Twilight Criterium Series: June Series Standings Women 4/5 Betty Tucker
1 Twilight Criterium Series Men 4/5 David Prats
33 Mary's Peak Hillclimb: Combined Combined Ron Sines
3 Mary's Peak Hillclimb Category 3 Men Ron Sines
13 Mary's Peak Hillclimb Masters Men 50-59 Peter Eschbach
7 Mary's Peak Hillclimb Category 4/5 Men David Prats
12 Mary's Peak Hillclimb Masters Men 60+ Rick Krabbe
5 Mary's Peak Hillclimb Category 3 Men Jeff Hamlin
48 Mary's Peak Hillclimb: Combined Combined Jeff Hamlin
52 Mary's Peak Hillclimb: Combined Combined David Prats
75 Mary's Peak Hillclimb: Combined Combined Brenda Middleton
46 Mary's Peak Hillclimb: Combined Combined Steve Gerdemann
2 Mary's Peak Hillclimb Masters Men 60+ Steve Gerdemann
1 Mary's Peak Hillclimb Masters Women 40-49 Brenda Middleton
104 Mary's Peak Hillclimb: Combined Combined Rick Krabbe
93 Mary's Peak Hillclimb: Combined Combined Peter Eschbach
31 Mt. Tabor Series Men Category 5 Marcus Kohler
7 Mt. Tabor Series Men Category 5 Marcus Kohler
5 Twilight Criterium Series Men 4/5 Tom Cordier
4 Twilight Criterium Series: Series Standings Women 4/5 Betty Tucker
1 Twilight Criterium Series Men 4/5 David Prats
5 Twilight Criterium Series: Series Standings Women 4/5 Flo Leibowitz
1 Twilight Criterium Series: Series Standings Men 4/5 David Prats
7 Twilight Criterium Series: Series Standings Men 4/5 Tom Cordier
4 Twilight Criterium Series Women 4/5 Betty Tucker
5 Twilight Criterium Series Women 4/5 Flo Leibowitz
15 Twilight Criterium Series: Series Standings Men 4/5 James Patton
4 Montinore Road Race Masters Women 40+ 4/5 Flo Leibowitz
22 Montinore Road Race Masters Men 35+ 1/2/3 John Prosser
3 Montinore Road Race Masters Women 40+ 4/5 Melissa Boyd
4 Alsea Falls MTB XC Novice (Category 3) Women 40+ Betty Tucker
2 Alsea Falls MTB XC Novice (Category 3) Women 40+ Melissa Boyd
37 Mt. Tabor Series Men Category 5 Marcus Kohler
9 Twilight Criterium Series Men 4/5 James Patton
2 Twilight Criterium Series Men 4/5 David Prats
2 Return on the Jedi: XC Novice (Category 3) Women 40+ Melissa Boyd
5 Hammer Velo Criterium Men 5 Marcus Kohler
29 Hammer Velo Criterium Men 4/5 Marcus Kohler
7 Hammer Velo Criterium Masters 3/4/5 40+ John Prosser
21 Hammer Velo Criterium Masters 3/4/5 50+ Steve Troseth
2 Return on the Jedi: TT Novice (Category 3) Women 40+ Melissa Boyd
3 Return on the Jedi Novice (Category 3) Women Melissa Boyd
2 Return on the Jedi: STXC Novice (Category 3) Women 40+ Melissa Boyd
13 Twilight TT Series: Combined Combined David Prats
6 Twilight TT Series: May Series Standings Masters Women 40+ Melissa Boyd
5 Twilight TT Series: May Series Standings Masters Women 40+ Flo Leibowitz
4 Twilight TT Series: May Series Standings Masters Women 40+ Betty Tucker
8 Twilight TT Series: May Series Standings Masters Men 60+ Steve Gerdemann
1 Twilight TT Series: May Series Standings Masters Men 60+ Steve Troseth
8 Twilight TT Series: May Series Standings Masters Men 50+ Kevin Nichols
1 Twilight TT Series: May Series Standings Men 4/5 David Prats
3 Twilight TT Series: May Series Standings Men 3 Jeff Hamlin
5 Twilight TT Series Masters Women 40+ Flo Leibowitz
42 Twilight TT Series: Combined Combined Flo Leibowitz
38 Twilight TT Series: Combined Combined Betty Tucker
20 Twilight TT Series: Combined Combined Steve Gerdemann
9 Twilight TT Series: Combined Combined Steve Troseth
6 Twilight TT Series: May Series Standings Eddy Steve Gerdemann
4 Twilight TT Series Masters Women 40+ Betty Tucker
2 Twilight TT Series: Combined Combined Jeff Hamlin
1 Twilight TT Series Masters Men 60+ Steve Troseth
1 Twilight TT Series Men 3 Jeff Hamlin
2 Twilight TT Series Men 3 Ron Sines
2 Twilight TT Series Men 4/5 David Prats
4 Twilight TT Series Masters Men 60+ Steve Gerdemann
4 Twilight TT Series: Combined Combined Ron Sines
20 Sister's Stampede MTB XC Novice Women 40+ Flo Leibowitz
4 Sister's Stampede MTB XC Sport Men 60+ Steve Troseth
3 Sister's Stampede MTB XC Novice Men 40+ John Prosser
11 Sister's Stampede MTB XC Novice Women 40+ Melissa Boyd
28 Bend Don't Brake Women Category 4/Master Women 40+/50+/60+ Flo Leibowitz
2 Bend Don't Brake Masters Women 60+ Flo Leibowitz
25 Bend Don't Brake Women Category 4/Master Women 40+/50+/60+ Melissa Boyd
24 Bend Don't Brake Men Category 3 Jeff Hamlin
1 Bend Don't Brake: Oregon Senior Games Women 60-64 (Oregon Senior Games) Flo Leibowitz
2 Bend Don't Brake: Oregon Senior Games Women 55-59 (Oregon Senior Games) Melissa Boyd
4 Bend Don't Brake Masters Women 50+ Melissa Boyd
2 Alpenrose Thursday Series Masters 50+ Steve Troseth
1 Alpenrose Thursday Series Men Category 5 John Prosser
6 Twilight TT Series: Series Standings Masters Women 40+ Betty Tucker
12 Twilight TT Series: Combined Combined Steve Troseth
43 Twilight TT Series: Combined Combined Betty Tucker
3 Twilight TT Series Masters Women 40+ Betty Tucker
1 Twilight TT Series Masters Men 60+ Steve Troseth
2 Twilight TT Series Men 4/5 David Prats
1 Twilight TT Series Men 3 Ron Sines
6 Twilight TT Series: Series Standings Eddy Steve Gerdemann
16 Twilight TT Series: Combined Combined David Prats
5 Twilight TT Series: Series Standings Masters Women 40+ Melissa Boyd
4 Twilight TT Series: Series Standings Masters Women 40+ Flo Leibowitz
9 Twilight TT Series: Series Standings Masters Men 60+ Steve Gerdemann
1 Twilight TT Series: Series Standings Masters Men 60+ Steve Troseth
10 Twilight TT Series: Series Standings Masters Men 50+ Kevin Nichols
6 Twilight TT Series: Series Standings Masters Men 50+ Steve Troseth
1 Twilight TT Series: Series Standings Men 4/5 David Prats
3 Twilight TT Series: Series Standings Men 3 Jeff Hamlin
4 Twilight TT Series: Combined Combined Ron Sines
1 Kruger's Kermesse CX Farm Crit & Bike Relay Two-Person Women 80+ Melissa Boyd
1 Kruger's Kermesse CX Farm Crit & Bike Relay Two-Person Women 80+ Flo Leibowitz
3 Kruger's Kermesse CX Farm Crit & Bike Relay Masters Women 45+ Flo Leibowitz
2 Kruger's Kermesse CX Farm Crit & Bike Relay Masters Women 45+ Melissa Boyd
7 Banana Belt Series: Banana Belt 3 Masters Men 1/2/3 40+ John Prosser
21 OBRA TTT: Combined Combined Jeff Hamlin
103 OBRA TTT: Combined Combined Anne Haddock
103 OBRA TTT: Combined Combined Flo Leibowitz
103 OBRA TTT: Combined Combined Betty Tucker
21 OBRA TTT: Combined Combined scott carroll
103 OBRA TTT: Combined Combined Melissa Boyd
21 OBRA TTT: Combined Combined Kevin Nichols
21 OBRA TTT: Combined Combined Ron Sines
3 OBRA TTT Women 200-239 Betty Tucker
3 OBRA TTT Women 200-239 Flo Leibowitz
3 OBRA TTT Women 200-239 Anne Haddock
3 OBRA TTT Women 200-239 Melissa Boyd
2 OBRA TTT Men 3 Ron Sines
2 OBRA TTT Men 3 Kevin Nichols
2 OBRA TTT Men 3 scott carroll
2 OBRA TTT Men 3 Jeff Hamlin
44 Twilight TT Series: Combined Combined Steve Gerdemann
9 Twilight TT Series: Combined Combined Jeff Hamlin
5 Twilight TT Series: Series Standings Eddy Steve Gerdemann
6 Twilight TT Series: Series Standings Masters Women 40+ Betty Tucker
5 Twilight TT Series: Series Standings Masters Women 40+ Melissa Boyd
4 Twilight TT Series: Series Standings Masters Women 40+ Flo Leibowitz
1 Twilight TT Series Men 3 Ron Sines
3 Twilight TT Series Men 3 Jeff Hamlin
8 Twilight TT Series: Series Standings Masters Men 60+ Steve Gerdemann
1 Twilight TT Series: Series Standings Masters Men 60+ Steve Troseth
8 Twilight TT Series: Series Standings Masters Men 50+ Kevin Nichols
1 Twilight TT Series: Series Standings Men 4/5 David Prats
3 Twilight TT Series: Series Standings Men 3 Jeff Hamlin
4 Twilight TT Series Eddy Steve Gerdemann
4 Twilight TT Series Masters Women 40+ Flo Leibowitz
3 Twilight TT Series Masters Women 40+ Betty Tucker
1 Twilight TT Series Men 4/5 David Prats
1 Twilight TT Series Masters Men 60+ Steve Troseth
52 Twilight TT Series: Combined Combined Flo Leibowitz
51 Twilight TT Series: Combined Combined Betty Tucker
20 Twilight TT Series: Combined Combined Steve Troseth
19 Twilight TT Series: Combined Combined David Prats
5 Twilight TT Series: Combined Combined Ron Sines
5 Banana Belt Series: Banana Belt 2: Series Standings after race 2 Masters Men 1/2/3 40+ John Prosser
7 Banana Belt Series: Banana Belt 2 Masters Men 4/5 50+ Kevin Nichols
7 Banana Belt Series: Banana Belt 2: Series Standings after race 2 Masters Men 4/5 50+ Kevin Nichols
4 Banana Belt Series: Banana Belt 2 Masters Men 1/2/3 40+ John Prosser
4 WebCyclery Chainbreaker presented by Bend Endurance Academy Novice Women 40+ Melissa Boyd
8 Twilight TT Series: Series Standings Masters Men 60+ Steve Gerdemann
3 Twilight TT Series: Series Standings Men 3 Jeff Hamlin
1 Twilight TT Series: Series Standings Men 4/5 David Prats
7 Twilight TT Series: Series Standings Masters Men 50+ Kevin Nichols
1 Twilight TT Series: Series Standings Masters Men 60+ Steve Troseth
4 Twilight TT Series Eddy Steve Gerdemann
4 Twilight TT Series: Series Standings Masters Women 40+ Melissa Boyd
6 Twilight TT Series: Series Standings Masters Women 40+ Flo Leibowitz
7 Twilight TT Series: Series Standings Eddy Steve Gerdemann
4 Twilight TT Series: Combined Combined Jeff Hamlin
14 Twilight TT Series: Combined Combined David Prats
15 Twilight TT Series: Combined Combined Steve Troseth
1 Twilight TT Series Masters Men 60+ Steve Troseth
1 Twilight TT Series Men 4/5 David Prats
1 Twilight TT Series Men 3 Jeff Hamlin
34 Twilight TT Series: Combined Combined Steve Gerdemann
3 Coast Hills Classic MTB XC Novice (Category 3) Men 40+ Tom Cordier
3 Coast Hills Classic MTB XC Novice (Category 3) Women 40+ Melissa Boyd
10 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Masters Men 4/5 50+ Kevin Nichols
6 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Masters Men 1/2/3 40+ John Prosser
3 Banana Belt Series Masters Men 1/2/3 40+ John Prosser
9 Banana Belt Series Masters Men 4/5 50+ Kevin Nichols
7 Eric Kautzky Memorial Track Race Masters 40+ John Prosser
4 Eric Kautzky Memorial Track Race Women Mixed Melissa Boyd
5 Twilight TT Series Masters Women 40+ Flo Leibowitz
2 Twilight TT Series Men 4/5 David Prats
5 Twilight TT Series Masters Men 50+ Kevin Nichols
2 Twilight TT Series Men 3 Ron Sines
21 Twilight TT Series: Combined Combined Kevin Nichols
1 Twilight TT Series Masters Men 60+ Steve Troseth
5 Twilight TT Series Masters Men 60+ Steve Gerdemann
4 Twilight TT Series Masters Women 40+ Melissa Boyd
7 Twilight TT Series: Combined Combined Ron Sines
18 Twilight TT Series: Combined Combined Jeff Hamlin
15 Twilight TT Series: Combined Combined David Prats
6 Twilight TT Series Men 3 Jeff Hamlin
13 Twilight TT Series: Combined Combined Steve Troseth
40 Twilight TT Series: Combined Combined Steve Gerdemann
58 Twilight TT Series: Combined Combined Melissa Boyd
60 Twilight TT Series: Combined Combined Flo Leibowitz
3 Bear Springs: MTB XC Novice (Category 3) Men 40+ John Prosser
2 Bear Springs: MTB XC Novice (Category 3) Men 40+ Tom Cordier
46 Deschutes River Valley Time Trial Stage Race: Overall GC Standings: Combined Combined Rick Krabbe
51 Deschutes River Valley Time Trial Stage Race: Overall GC Standings: Combined Combined Caroline Sullivan
20 Deschutes River Valley Time Trial Stage Race: Overall GC Standings: Combined Combined Brenda Middleton
2 Deschutes River Valley Time Trial Stage Race: Stage 3 Men 60+ Rick Krabbe
6 Deschutes River Valley Time Trial Stage Race: Stage 3 Masters Women 30-39 Caroline Sullivan
1 Deschutes River Valley Time Trial Stage Race: Stage 3 Masters Women 40-49 Brenda Middleton
2 Deschutes River Valley Time Trial Stage Race: Overall GC Standings Man Masters 60+ Rick Krabbe
6 Deschutes River Valley Time Trial Stage Race: Overall GC Standings Masters Women 30-39 Caroline Sullivan
48 Deschutes River Valley Time Trial Stage Race: Stage 3: Combined Combined Rick Krabbe
54 Deschutes River Valley Time Trial Stage Race: Stage 3: Combined Combined Caroline Sullivan
19 Deschutes River Valley Time Trial Stage Race: Stage 3: Combined Combined Brenda Middleton
4 Bear Springs: MTB XC Novice (Category 3) Women 40+ Melissa Boyd
1 Deschutes River Valley Time Trial Stage Race: Overall GC Standings Masters Women 40-49 Brenda Middleton
16 As the Raven Flies... only longer: Combined Combined David Prats
1 Deschutes River Valley Time Trial Stage Race: Stage 1 Masters Women 40-49 Brenda Middleton
2 Deschutes River Valley Time Trial Stage Race: Stage 1 Masters Men 60+ Rick Krabbe
3 As the Raven Flies... only longer Category 4/5 Men David Prats
28 Deschutes River Valley Time Trial Stage Race: Stage 2: Combined Combined Brenda Middleton
55 Deschutes River Valley Time Trial Stage Race: Stage 2: Combined Combined Caroline Sullivan
50 Deschutes River Valley Time Trial Stage Race: Stage 2: Combined Combined Rick Krabbe
21 Deschutes River Valley Time Trial Stage Race: Stage 1: Combined Combined Brenda Middleton
50 Deschutes River Valley Time Trial Stage Race: Stage 1: Combined Combined Rick Krabbe
1 Deschutes River Valley Time Trial Stage Race: Stage 2 Masters Women 40-49 Brenda Middleton
6 Deschutes River Valley Time Trial Stage Race: Stage 2 Masters Women 30-39 Caroline Sullivan
2 Deschutes River Valley Time Trial Stage Race: Stage 2 Masters Men 60+ Rick Krabbe
14 Eugene Roubaix Men Category 3 John Osborne
36 As the Raven Flies... only longer: Combined Combined Steve Gerdemann
13 As the Raven Flies... only longer: Combined Combined Steve Troseth
3 Bear Springs: MTB STXC Sport (Category 2/3) Women 40+ Melissa Boyd
1 As the Raven Flies... only longer Masters Men 60+ Steve Troseth
7 As the Raven Flies... only longer Masters Men 60+ Steve Gerdemann
1 Rose Garden Circuit Race Category 1/2/3 Masters Men 40+ John Prosser
17 Therapeutic Associates Racing TT @ PIR: Combined Combined Ron Sines
59 Therapeutic Associates Racing TT @ PIR: Combined Combined Brenda Middleton
132 Therapeutic Associates Racing TT @ PIR: Combined Combined Melissa Boyd
28 Therapeutic Associates Racing TT @ PIR: Combined Combined Steve Troseth
68 Therapeutic Associates Racing TT @ PIR: Combined Combined John Prosser
39 Therapeutic Associates Racing TT @ PIR: Combined Combined David Prats
1 Therapeutic Associates Racing TT @ PIR Masters Women 40-49 Brenda Middleton
111 Therapeutic Associates Racing TT @ PIR: Combined Combined Anne Haddock
3 Therapeutic Associates Racing TT @ PIR Masters Men 60+ Steve Troseth
3 Therapeutic Associates Racing TT @ PIR Masters Women 40-49 Anne Haddock
6 Therapeutic Associates Racing TT @ PIR Masters Women 50-59 Melissa Boyd
3 Therapeutic Associates Racing TT @ PIR Category 3 Men Ron Sines
4 Therapeutic Associates Racing TT @ PIR Category 4/5 Men David Prats
12 Therapeutic Associates Racing TT @ PIR Masters Men 40-49 John Prosser
DNS Therapeutic Associates Racing TT @ PIR Masters Women 60+ Flo Leibowitz
6 Gorge Short Track Shoot-Out: Morning Category 2 Women 35+ Melissa Boyd
2 Rose Garden Circuit Race Category 1/2/3 Masters Men 40+ John Prosser
11 Kings Valley Road Race Masters Women 40+ 3/4/5 Flo Leibowitz
10 Kings Valley Road Race Masters Women 40+ 3/4/5 Betty Tucker
9 Kings Valley Road Race Masters Women 40+ 3/4/5 Melissa Boyd
30 Kings Valley Road Race Men Category 4/5 David Prats
29 Kings Valley Road Race Masters Men 40+ 3/4/5 Jeff Hamlin
10 Kings Valley Road Race Masters Men 40+ 3/4/5 Ron Sines
8 Kings Valley Road Race Masters Men 40+ 3/4/5 John Prosser
31 Rose Garden Circuit Race Category 4/5 Men Marcus Kohler
2 Rose Garden Circuit Race Category 1/2/3 Masters Men 40+ John Prosser
4 Mudslinger: MTB XC Novice (Category 3) Men 40+ Tom Cordier
1 Mudslinger: MTB XC Novice (Category 3) Men 40+ John Prosser
15 As the Raven Flies: Combined Combined David Prats
1 Mudslinger: MTB Hill Climb Novice (Category 3) Men 40+ John Prosser
3 Mudslinger: MTB Super D Novice (Category 3) Men 40+ John Prosser
6 As the Raven Flies: Combined Combined Jeff Hamlin
71 As the Raven Flies: Combined Combined Caroline Sullivan
1 Mudslinger Stage Race Novice (Category 3) Men 40+ John Prosser
13 As the Raven Flies: Combined Combined Steve Troseth
2 As the Raven Flies Category 3 Men Jeff Hamlin
33 As the Raven Flies: Combined Combined Brenda Middleton
1 As the Raven Flies Masters 60+ Men Steve Troseth
1 As the Raven Flies Masters 40-49 Women Brenda Middleton
2 As the Raven Flies Eddy Senior Women Caroline Sullivan
3 As the Raven Flies Category 4/5 Men David Prats
2 Rose Garden Circuit Race Masters 1/2/3 40+ John Prosser
18 Gorge Roubaix Masters Men Category 1/2/3 John Prosser
2 Cherry Pie Masters Men 4/5 60+ Steve Troseth
12 Cherry Pie Men Category 5 Michael Samelson
8 Dirty Circles 3 Masters Men 3/4 35+ John Prosser
2 Dirty Circles 3 Men 4/5 David Prats
16 Dirty Circles 2 Masters Men 3/4 John Prosser
5 Dirty Circles 2 Men 4/5 David Prats
5 Dirty Circles Masters Men 3/4 35+ John Prosser
4 Dirty Circles 1 Masters Men 3/4 35+ John Prosser
4 Dirty Circles Men 4/5 David Prats
99 Jack Frost TT: Combined Combined Brenda Middleton
270 Jack Frost TT: Combined Combined Melissa Boyd
47 Jack Frost TT: Combined Combined David Prats
242 Jack Frost TT: Combined Combined Michael Samelson
165 Jack Frost TT: Combined Combined Joe Rothery
51 Jack Frost TT: Combined Combined Steve Troseth
10 Jack Frost TT Men 4/5 David Prats
9 Jack Frost TT Masters Women 50-59 Melissa Boyd
1 Jack Frost TT Masters Women 40-49 Brenda Middleton
1 Jack Frost TT Masters Men 60+ Steve Troseth
25 Jack Frost TT Masters Men 50-59 Joe Rothery
1 Jack Frost TT Junior Men 17-18 Michael Samelson
1 Cross Revolution Masters Women B 50+ Flo Leibowitz