Portland Short Track Series

Portland, OR
June 20, 2016

Part of the Portland Short Track Series

Result questions should go to Candi Murray

Updated June 21, 2016 at 11:53 AM

Category 1 Men 19-34

Num Name Team Age City Laps
1 206 Zach Bowden Audi 17 Vancouver 6
2 204 Paul Valentine Ruckus Test Team 28 Portland 6
3 205 Sean McGhee Team Lazy Tarantulas 32 Beaverton 6
4 202 Brady Stotts Camas Bike and Sport p/b Sunset Audi 17 Washougal 6

Category 1 Men 35-44

Num Name Team Age City Laps
1 315 Nate Youngs Therapeutic Associates Racing p/b Vancouver Toyota 36 Boring 6
2 302 Danny Weikel Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing 43 Portland 6
3 301 Sterling Sobczak Camas Bike and Sport p/b Sunset Audi 41 Vancouver 6
4 300 Gabe Doebler Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing 38 Tigard 6
5 312 David Boerner Ruckus Test Team 35 Portland 6
6 316 Jason Britton Bike Gallery - Bontrager Trek 37 Portland 6
7 314 Trevor Rice Independent 43 beaverton 6
8 311 Curtis Loeb Hammer Velo 42 Portland 6
9 303 Greg Adams Cyclepath Racing 37 Portland 6
DNF 306 Christian Reed Green Submarine Records 37 Portland 1

Category 1 Men 45+

Num Name Team Age City Laps
1 417 John Weathers Audi 46 Tigard 6
2 400 James Tervo Sprout Cycles/Lucky Lab 45 Portland 6
3 416 Daniel Sprouse Cyclepath Racing 49 Portland 6
4 402 Scott Trautman Camas Bike and Sport p/b Sunset Audi 49 Camas 6
5 403 Jeff Standish Therapeutic Associates Racing p/b Vancouver Toyota 49 Gresham 6
6 401 Mark Emry Oregon Bike Shop Racing Team 51 Gresham 6
7 414 Jason Uland Metropolis Cycle Repair 46 Portland 6
8 407 Martin Baker bicycleattorney.com 49 Portland 6
9 413 John Napier Metropolis Cycle Repair 55 Camas 6
10 415 Roger Lloyd Therapeutic Associates Racing p/b Vancouver Toyota 46 Portland 6
11 410 Tom Strodtbeck bicycleattorney.com 51 Portland 6

Category 2 Men 35-44

Num Name Team Age City Laps
1 313 Mark Widlund The Spokesmen 39 Brush Prairie 5
2 318 Jason Musengo ANTHM Collective 44 Portland 5
3 300 Robert Umberhandt Stumptown Cycling Club 38 Portland 5
4 303 Jeff Smith Team Lazy Tarantulas 39 Hillsboro 5
5 321 Jeremy Hargroves Team 10 Barrel 35 Portland 5
6 305 David M Miller Team Lazy Tarantulas 38 Portland 5
7 376 Matthew Smith Swift Racing p/b 21st Ave. Bicycles 39 vancouver, 5
8 311 Ryan Morgan Trusty Switchblade 42 Portland 5
9 304 Matt Hooge 43 Portland 5
10 301 Joe Klemmer Camas Bike and Sport p/b Sunset Audi 39 Washougal 5
11 375 Bill Garcia Swift Racing p/b 21st Ave. Bicycles 36 Beaverton 5
12 320 Jacob Skugrud 41 Portland 5
13 309 Dave Kosanke Metropolis Cycle Repair 39 Portland 5
14 371 Adam Nelson Camas Bike and Sport p/b Sunset Audi 42 Camas 5
15 307 Phillip M Trost Team S+M 39 Battle Ground 5
16 325 Todd Engblom-Stryker The Spokesmen 41 Vancouver 5
17 372 Jay Wisowaty 43 Portland 5
18 365 Richard Belson 44 Portland 5
19 326 Sean Reynolds Team Lazy Tarantulas 44 Portland 5
20 312 Judson McCauley The Spokesmen 42 Vancouver 5
21 369 Rolland Hayden Rolf Prima 37 Gresham 4
22 317 Dustin Harder Harder Cycling 37 Portland 4
23 327 Abram Hernandez BeerMongers Cycle Club 40 Portland 4
24 368 Paul Del Vecchio bicycleattorney.com 38 Portland 4
25 374 Bill Larson Cyclepath Racing 44 Portland 4
26 377 Steven Hyde bicycleattorney.com 35 Portland 4
27 370 Keoni McHone 41 Happy Valley 4
28 323 Fred Smelser 38 Portland 4
29 373 Jason Jones Team Planet X USA 42 Portland 4

Category 2 Men 45-54

Num Name Team Age City Laps
1 221 Peter Rueegger ANTHM Collective 48 Portland 4
2 220 Rick Wilks Rebound/Tireless Velo 47 Camas 4
3 242 Matt Radich Dr Will Bar p/b Atmosera 47 Lake Oswego 4
4 203 Aaron Radspinner Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing 44 Beaverton 4
5 219 Chris Page bobs burgers 48 Brightwood 4
6 208 Michael Rabinowitz Rebound/Tireless Velo 48 Portland 4
7 205 Chris Roberts Hammer Velo 44 Portland 4
8 212 David German Hammer Velo 51 Portland 4
9 232 Matt Richmond Stumptown Cycling Club 52 Portland 4
10 206 Brett Boyles Therapeutic Associates Racing p/b Vancouver Toyota 45 Lake Oswego 4
11 211 Robin Wessel HosmerChiro-RPM Mortgage 45 Tigard 4
12 247 Tom Palke ANTHM Collective 50 Portland 4
13 233 Scott McKnight 47 Gresham 4
14 222 Jon Coney 46 Portland 4
15 234 Scott Hamness Camas Bike and Sport p/b Sunset Audi 46 Lake Oswego 4
16 201 Chester Artman 44 Portland 4
17 217 Bjorn Clouten Stumptown Cycling Club 46 Happy Valley 4
18 209 Charles Barrett 48 Portland 4
19 244 James Bender BBC Bike Gallery Continental 45 West Linn 4
20 227 Tony Wolff Stumptown Cycling Club 50 Portland 4
21 223 Brian Johnson League of Sportsing Gentlemen 46 Lake Oswego 4
22 245 Matthew Jetton 41 4
23 226 Thomas Royce The Spokesmen 48 Ridgefield 4
24 236 Wick Ashley 45 Portland 4
25 204 Michael Perrotti Black Cat 45 Mulino 4
26 214 Ben Salzberg Team Slow 45 Portland 4
27 224 David Bussey Showers Pass MTB/CX Team 52 Canby 4
28 202 Edward Knight Camas Bike and Sport p/b Sunset Audi 47 Battle Ground 4
29 215 Jim Lofthus 52 Portland 4
DNF 240 Doug Lamey 51 Camas 2

Category 2 Men 55+

Num Name Team Age City Laps
1 806 Jeff Tedder Hammer Velo 56 Portland 4
2 813 David Luoma Cyclepath Racing 59 Portland 4
3 803 Erik Goodfriend Hammer Velo 55 portland 4
4 808 John OBrien Evolution Racing Team/River City Bicycles 57 Ridgefield 4
5 814 Brendan Quinlan Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing 56 Beaverton 4
6 811 Russell Speirn Cyclepath Racing 70 Portland 4
7 804 Jeff Hollister Team Oregon presented by Laurelwood Brewing 57 Portland 4
8 805 Mark Hildebrandt Portland Velo Racing Team 59 Tigard 4
9 802 Ron Strasser Team S+M 67 Portland 4
10 800 David Hankins Camas Bike and Sport p/b Sunset Audi 61 Vancouver 4
11 815 David Smith Southwest Bicycle/Absolute Six-Pack 57 Portland 4
12 818 Tim Hanrahan 63 Portland 4
13 801 Einar Traa Portland Velo Racing Team 73 Portland 3
DNF 817 Mark Hand Team Planet X USA 57 Tigard 1

Category 2 Men U35

Num Name Team Age City Laps
1 211 Garrett Madras Cyclepath Racing 16 Portland 5
2 206 Stephen Laurent Ruckus Test Team 32 Portland 5
3 220 Jack Lamey 20 5
4 209 Josh Anderson Team Oregon presented by Laurelwood Brewing 27 Keizer 5
5 207 Andrew Smith Swift Racing p/b 21st Ave. Bicycles 34 Portland 5
6 204 Adam Lazenby 33 Portland 5
7 208 Christopher San Agustin Broken and Coastal 30 Portland 5
8 205 Cooper Irwin Hapi-Go! 18 Woodland 5
9 217 Kevin Jin 29 Portland 5
10 214 Paul Furst Camas Bike and Sport p/b Sunset Audi 18 Vancouver 5
11 219 Greg Brandelli Oregon Bike Shop Racing Team 31 vancouver 5
12 202 Sven MacAller 30 Portland 5
13 221 Christopher Wood Showers Pass Racing Team p/b Sage Cycles 28 Portland 5
14 212 Andrew Slater 29 Portland 5
15 213 Scott Zenier 30 Portland 4
DNF 222 Josiah Zukowski Portland Bicycle Studio 31 Portland 1

Category 2 Women 35-44

Num Name Team Age City Laps
1 105 Heather VanValkenburg Portland Bicycle Studio 41 Vancouver 4
2 106 Beth Flanagan BeerMongers Cycle Club 39 Portland 4
3 109 Stephanie Hahn Stumptown Cycling Club 36 Portland 4
4 102 Jennifer Phillips Team 10 Barrel 37 Portland 4
5 123 Becky Rice Team Lazy Tarantulas 40 Portland 4
6 101 Erinne Goodell Team Slow 36 Portland 4
7 107 Kimberly Sass Sorella Forte p/b St Honoré Bakery 37 Portland 4
8 124 Sarah Eustis bicycleattorney.com 43 Portland 4
9 100 Cammia Kalimanis 37 Kalama 4
10 108 Danielle Reynolds Team Lazy Tarantulas 43 Portland 3

Category 2 Women 45+

Num Name Team Age City Laps
1 913 Karen Goritski Rebound/Tireless Velo 53 Camas 4
2 907 Angela Horton Gapay Hammer Velo 50 Cornelius 4
3 901 Annie Mahoney Portland Bicycle Studio 44 Portland 4
4 928 Missy Larson Cyclepath Racing 49 Portland 4
5 911 Sarah Tisdale Highfive Cycling 46 Hillsboro 4
6 909 Leslie Carlson Sweetpea Ladies Auxiliary 51 Portland 4
7 900 Traci Smolen Team Oregon presented by Laurelwood Brewing 49 Portland 4
8 930 Sharon Anverson Trusty Switchblade 47 Portland 4
9 910 Jan Moss Highfive Cycling 55 Portland 4
10 908 Michelle Mishoe West Coast Women's Cycling p/b Oakshire Brewing 45 Portland 4
11 929 Loraine Blake Cyclepath Racing 51 Portland 3

Category 2 Women U35

Num Name Team Age City Laps
1 19 Marie Marjama Rebound/Tireless Velo 33 Vancouver 4
2 22 Carrie Johnston Portland Bicycle Studio 34 Portland 4
3 29 Deann Garcia West Coast Women's Cycling p/b Oakshire Brewing 34 Beaverton 4
4 28 Petra Whitacre Metropolis Cycle Repair 31 Portland 4
5 24 Kendra Seniow 28 Portland 4

Category 3 Men 10-14

Num Name Team Age City Laps
1 305 Jacob Smith PDX Devo 13 Portland 4
2 313 Owen L Wilks Rebound/Tireless Velo 14 Camas 4
3 328 Mitchell Fies Camas Bike and Sport p/b Sunset Audi 14 Camas 4
4 307 Carter Hagedorn PDX Devo 13 Portland 4
5 301 Owen Rogers BBC Bike Gallery Continental 12 Portland 4
6 324 Jacob Robinson 14 Buxton 4
7 306 Zachary Smith PDX Devo 10 Portland 4
8 321 Jonathan Hart Hapi-Go! 10 Washougal 4
9 315 Benjamin Wicker PDX Devo 13 Portland 4
10 356 Ben Tai Camas 3
11 327 Aidan Billingsley 13 Vancouver 3
12 303 Trent Knoeppel Camas Bike and Sport p/b Sunset Audi 11 Camas 3
13 302 Jacob Hamness Camas Bike and Sport p/b Sunset Audi 11 Washougal 3
14 316 Kylan Jordan 14 Portland 3
15 329 Lucas Fies Grom Squad 11 Camas 3
16 330 Sage Lyden ANTHM Collective 14 Portland 3
17 322 Ryan Weathers Team Oregon presented by Laurelwood Brewing 11 Tigard 3
18 300 Gavin Kalimanis 10 Kalama 3
19 325 Lukas Child Grom Squad 11 Camas 3
20 317 Griffin Reddig Camas Bike and Sport p/b Sunset Audi 11 Camas 3
21 358 Jamie Bryant 13 Oregon City 2
22 309 Rowan Jacobs bicycleattorney.com 12 Portland 2
DNF 326 Tyler Knoeppel 13 Camas 2

Category 3 Men 15-18

Num Name Team City Laps
1 402 Caleb Whiteley Camas Bike and Sport p/b Sunset Audi Camas 4
2 401 Ben Peterson Camas Bike and Sport p/b Sunset Audi Camas 4
3 405 Calvin Bryant 3

Category 3 Men 19-44

Num Name Team Age City Laps
1 11 mike Hamness Camas Bike and Sport p/b Sunset Audi 44 Vancouver 4
2 3 Sam Caviglione 30 Portland 4
3 6 Matt Bloom Byzick + Company Cycling 26 Portland 4
4 27 Eric Marshack 39 Portland 4
5 5 Gerardo Perez Portland Velo Racing Team 35 Wilsonville 4
6 85 Josh Hulst Tuite Bicycle Repair 35 Portland 4
7 18 Ben iwasa 32 Portland 4
8 44 Doug Merritt BeerMongers Cycle Club 36 Portland 4
9 32 Nolan Restivo 38 Portland 4
10 33 Scott Kleiner 42 Portland 4
11 38 joel West 42 Lake Oswego 4
12 40 Jeff Dill ANTHM Collective 44 Portland 4
13 89 Charlie Douthwaite 30 Portland 4
14 9 Dan McKenna ANTHM Collective 44 Portland 4
15 79 Drew Trapnell Camas Bike and Sport p/b Sunset Audi 28 Beaverton 4
16 87 Mike Genovese 41 Portland 4
17 14 Matt Haughey Matthew A Haughey 44 McMinnvile 4
18 83 Nicholas Gustafson Holtey Law p/b Peak Condition 28 Portland 4
19 1 Joe Kim Camas Bike and Sport p/b Sunset Audi 38 Washougal 4
20 26 Carl Aldrich BeerMongers Cycle Club 32 Portland 4
21 8 Andrew Kreps Rolling Thunder p/b The Missing Link 40 Portland 4
22 42 Martin Joyce 34 Portland 4
23 46 Joshua Boelter Cyclepath Racing 40 Portland 4
24 59 Lawson Heimach 25 Portland 4
25 7 Craig DeAmbrose Trusty Switchblade 39 Portland 4
26 91 Paul Nguyen 28 Portland 4
27 80 Colin Howard Colin Howard 37 Portland 4
28 86 Adam Yeo 56 Portland 4
29 34 Roman Lechner 27 Portland 4
30 47 Cameron Wilby 23 Portland 4
31 22 Geoff Brandenburg 40 Portland 4
32 81 Adam Keir 40 Vancouver 4
33 2 Daniel Pungor 36 Portland 4
34 15 Archie Wann Metropolis Cycle Repair 40 Portland 4
35 39 Vincent Zitkovich 43 Vancouver 4
36 10 Mark Timby 42 Portland 4
37 84 AJ Murray 56 Portland 4
38 90 Zach Rose 30 Portland 3
39 82 Shane Siope Team S+M 44 Portland 3
DNF 78 Phil Webster Hammer Velo 33 Portland 2
DNF 88 Matthew WEINTRAUB Smugglers Roost 30 Portland 2

Category 3 Men 45+

Num Name Team Age City Laps
1 334 Drew Coleman Swift Racing p/b 21st Ave. Bicycles 4
2 303 Matt Meskill Rolling Thunder p/b The Missing Link 54 Portland 4
3 325 Craig Carter Harder Cycling 46 Portland 4
4 335 Chris Rinehart 4
5 323 Michael Fetters 47 Portland 4
6 326 James Green 45 Portland 4
7 310 Ryan Weeden 46 Portland 4
8 305 Mack Stilson Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing 57 Milwaukie 4
9 311 Andrew Peterson Nossa Familia Coffee Cycling 57 Portland 4
10 312 Jeff Copus Team 10 Barrel 47 portland 4
11 331 Rob Perry 4
12 306 Jerry Pruiett PNW Maniacs 47 Camas 4
13 332 Roy Velardi Camas Bike and Sport p/b Sunset Audi 4
14 318 John Hughes Cycle now NW 46 Canby 4
15 330 Tim Whiteley 4
16 324 John Condon 55 Camas 4
17 309 John Moyer 67 Portland 4
18 333 Larry Stryker The Spokesmen 4
19 301 John Morehead Camas Bike and Sport p/b Sunset Audi 52 Washougal 4
20 321 Scott Coleman Team Planet X USA 46 Beaverton 3
21 300 Barry Rich BBC Bike Gallery Continental 57 Portland 3
22 313 Erick Taft Camas Bike and Sport p/b Sunset Audi 46 Vancouver 3
23 314 David Rayls 45 Portland 3
24 315 Duff Linde Camas Bike and Sport p/b Sunset Audi 50 Washougal 3

Category 3 Women 10-14

Num Name Team Age City Laps
1 501 Mckenna Mckee Fred Meyer/Lakeside Cycling Team 13 Vancouver 4
2 503 Paige Edwards Camas Bike and Sport p/b Sunset Audi 14 Camas 4
3 506 Lucy Hodson Team Lazy Tarantulas 13 Portland 4
4 502 Kailey Rice Team Lazy Tarantulas 10 Portland 2
DNF 504 Hannah Whiteley 12 Camas 2
DNF 524 Annika Palke 12 Portland 2

Category 3 Women 15-18

Num Name Team Age City Laps
1 603 Makena Gove Sweetpea Ladies Auxiliary 16 Ketchum 4
2 607 Keeley Brownback 3
3 601 Olivia Hewett The Spokesmen 16 Vancouver 3
4 600 Emma Royce The Spokesmen 15 Ridgefield 3

Category 3 Women 19+

Num Name Team Age City Laps
1 217 Taylor Snider Team Velo Cult 27 Portland 4
2 218 Molly Leonard Portland Bicycle Studio 26 Portland 4
3 215 Gritchelle Fallesgon Team Velo Cult 35 Portland 4
4 243 Rebecca Hamilton West Coast Women's Cycling p/b Oakshire Brewing 33 Portland 4
5 225 tina Shaner Bicycle Village 46 West Linn 4
6 220 Amy Hunter 49 Portland 3
7 205 Marisa Reid Gonzaga Cycling Club 20 Portland 3
8 214 Casey Ferguson Stumptown Cycling Club 46 Portland 3
9 228 Paige Huggins Sorella Forte p/b St Honoré Bakery 32 Vancouver 3
10 202 Jenny Lyman 38 Portland 3
11 206 Sierra Reid Gonzaga Cycling Club 23 Portland 3
12 212 Kim Usrey Team 10 Barrel 44 Tigard 3
13 204 Rachelle Lazenby 28 Lake Oswego 3
14 223 Roxanna Hart Hapi-Go! 12 Washougal 3
15 203 Sherry Schwenderlauf Vanderkitten 41 Portland 3
16 229 Sarah Kletzer 23 Portland 3
17 221 Rose-Ann Hamness Sprout Cycles/Lucky Lab 48 Lake Oswego 3
18 211 Karin Wohlert Hammer Velo 46 Portland 3
19 230 Sarah Lambert 46 Portland 3
20 200 Sarah Umberhandt 40 Portland 3
21 219 Monica Cullen ANTHM Collective 46 Portland 3

Clydesdale

Num Name Team Age City Laps
1 506 Ruben Gonzalez-Crumley Bullwinkle Farm 38 Amity 4
2 539 Tyson Hart Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing 42 Portland 4
3 512 Michael Clark Stumptown Cycling Club 47 Portland 4
4 505 Jake Linford Team 10 Barrel 43 Tualatin 4
5 503 Tim Schauer MacKay Sposito 47 Camas 4
6 500 Mike Reddig Camas Bike and Sport p/b Sunset Audi 44 Camas 4
7 509 Chris Conley Camas Bike and Sport p/b Sunset Audi 51 Vancouver 4
8 504 Todd Bauch Showers Pass MTB/CX Team 49 Portland 4
9 517 Bryan Smith Hammer Velo 44 Portland 4
10 515 Jerry Haxby 53 Vancouver 3

Elite Men

Num Name Team Age Laps
1 5 Andrew Coe PDX TI / HUB / RCB 35 6
2 3 Shannon Skerritt Trek Cyclocross Collective 44 6
3 2 James Ceccorulli Team S+M 29 6
4 4 Mitchell Trux PDX TI / HUB / RCB 35 6
5 16 Ryan Weaver Giro/River City Bicycles 39 6
6 6 Joe Santos Cyclepath Racing 43 6
7 13 Brian Kesselman Audi 40 6
8 17 Chris Johnston bicycleattorney.com 31 6
9 11 Jesse Luckett Cyclepath Racing 44 6
10 9 Stephen Hartzel Metropolis Cycle Repair 33 6
11 10 Doug Wilmes Portland Bicycle Studio 36 6

Elite/Category 1 Women

Num Name Team Age Laps Notes
1 103 Laura Trace Team Oregon presented by Laurelwood Brewing 50 6
2 106 Elaine Bothe Sorella Forte p/b St Honoré Bakery 50 5
3 116 Karla Kingsley Grouptrail Cycling 34 5
4 115 Stephanie Chase Portland Bicycle Studio 35 5
5 111 Aliza Richman West Coast Women's Cycling p/b Oakshire Brewing 35 5
6 107 Ellene Smith bicycleattorney.com 35 5
7 108 Mielle Blomberg Team S+M 44 5
8 109 Sue Hanna Oregon Bike Shop Racing Team 57 5 no handwritten plates

Singlespeed Men

Num Name Team Age City Laps
1 110 Joe Santos Cyclepath Racing 43 Portland 5
2 102 Ryan Weaver Rapha/River City Bicycles 38 Portland 5
3 101 Seth Patla PDX TI / HUB / RCB 38 Forest Grove 5
4 103 Spencer Bushnell Team Lazy Tarantulas 35 Portland 5
5 115 Geoff Rice Team Lazy Tarantulas 40 Portland 5
6 113 Kyle Ireton Giro/River City Bicycles 28 Portland 5
7 105 James Tervo Sprout Cycles/Lucky Lab 45 Portland 5
8 108 Robert Jackson Athletes Lounge Cycling Team 40 Lake Oswego 5
9 111 John Napier Metropolis Cycle Repair 55 Camas 5
10 104 Dennis Starkey Metropolis Cycle Repair 53 Vancouver 5
11 112 Christian Reed Green Submarine Records 37 Portland 5
12 129 Dan Porter Cyclepath Racing 44 Portland 5
13 116 Jeff Steiner Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing 50 Portland 5
14 109 Cameron Vander Stoep Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing 42 Milwaukie 5
15 122 John Gulick Green Submarine Records 40 Portland 5
16 149 Andrew Yeoman Ruckus Test Team 34 Portland 5
17 146 John Foulston Team Velo Cult 53 Portland 5
18 148 Matthew Wilkins Team Velo Cult 31 Portland 5
19 131 Scott Barker 47 Portland 5
20 114 Andy Leritz Team S+M 49 Portland 5
21 107 Aaron Lee Staccato Gelato/Bartonpdx.com 40 Portland 5
22 127 Mark Stoller Stumptown Cycling Club 55 Portland 5
23 119 Dominic Gerbo Staccato Gelato/Bartonpdx.com 46 Portland 4
24 145 Tyler Bump Ruckus Test Team 33 Portland 4
25 130 William Frantz 37 Portland 4
26 139 Vincent Zitkovich 43 Vancouver 4
27 124 Michael Thoen 45 Portland 4
28 121 Craig Harrison Team Velo Cult 29 Portland 4
29 147 Bryce Izlar Team Velo Cult 25 Portland 4
DNF 144 Garrett Holbrock 22 4
DNF 106 Eric Tervo Sprout Cycles/Lucky Lab 14 Portland 2

Singlespeed Women

Num Name Team Age City Laps
1 501 Angela Horton Gapay Hammer Velo 50 Cornelius 4
2 502 Shawn Postera Lucky Lab 42 Portland 3