10 Barrel Brewing HDO: Time Trial: Combined

Bend, OR
June 09, 2018

Part of the Time Trial

Updated June 10, 2018 at 11:11 AM

Combined

Name Team Category Time
1 Daniel Lincoln Hosmer Chiropractic -RPM Mortgage Men 1/2 18:42.08
2 Elias Lawson Flywheel Bicycle Solutions Men 1/2 19:13.83
3 Mckenzie Sampson Mettle Cycling Men 3 19:21.80
4 Andrew Boone Team Oregon p/b Rodda Paint Men 1/2 19:37.36
5 Aris Sophocles Men 3 19:40.05
6 Justin Guidroz Men 3 19:52.68
7 Aaron McClintock Therapeutic Associates Racing p/b Pacific Office Men 3 20:09.02
8 Michael Moody Team Cycle Sport Masters Men 40+ 3/4/5 20:19.71
9 Chris Waggoner Therapeutic Associates Racing p/b Pacific Office Men 1/2 20:23.33
10 Eric Martin Fulcrum Properties/WebCyclery Men 1/2 20:25.70
11 Chris Sarrett Hutch's Eugene Men 3 20:30.58
12 Sean Hollenbeck Team Oregon p/b Rodda Paint Men 1/2 20:34.92
13 Ben Guernsey Mettle Cycling Men 3 20:47.27
14 Dan Litwora Therapeutic Associates Racing p/b Pacific Office Masters Men 40+ 3/4/5 20:49.74
15 Paul Armstrong Men 3 20:50.43
16 Matt Kline Land Shark Men 1/2 21:02.30
17 Rob Angelo Evolution Racing Team/Project Bike Masters Men 40+ 3/4/5 21:07.77
18 Justin Lair Men 4/5 21:18.74
19 Scott Scholz Therapeutic Associates Racing p/b Pacific Office Men 3 21:18.76
20 Paul Hynes Therapeutic Associates Racing p/b Pacific Office Men 3 21:23.70
21 Richie Frahm Masters Men 40+ 3/4/5 21:27.12
22 Rich Julyan Team Cycle Sport Masters Men 40+ 3/4/5 21:39.08
23 Max Lawson Flywheel Bicycle Solutions Masters Men 40+ 3/4/5 21:47.21
24 Gavin Bowen Men 4/5 21:56.52
25 Rachel Lee Therapeutic Associates Racing p/b Pacific Office Women 1/2 21:57.30
26 Alex Martin Men 4/5 22:05.96
27 Peter Jennings TCNF.LEGAL Racing Team Men 4/5 22:13.30
28 Demian Bailey Marys Bicycle Club Masters Men 40+ 3/4/5 22:14.24
29 Scott Rowles Men 4/5 22:16.20
30 Jeff Thomas Hutch's Eugene Men 3 22:27.77
31 Andrew LaVeine Dialed Cycling Team Masters Men 40+ 3/4/5 22:38.76
32 Kristi Cutter Therapeutic Associates Racing p/b Pacific Office Women 3 22:40.05
33 Matty Cusack Men 3 22:41.77
34 Ryan Levering Sunnyside Sports Women 1/2 22:46.77
35 Peter Madsen Murder of Crows Men 4/5 22:50.68
36 Ben Rotert Men 4/5 23:06.58
37 Garen Marter Men 4/5 23:07.90
38 Ian Brown Bend Endurance Academy Junior 23:09.05
39 John Chapman Men 3 23:20.86
40 ERIK MILLS Bicycleway.com/OPS Men 4/5 23:24.58
41 B.J. Boeck Men 4/5 23:39.55
42 shiloh Clark Men 4/5 23:47.24
43 Andi Smith Osg Women 50-54 23:53.64
44 Jacob Olander Bend Endurance Academy Junior 23:58.28
45 Ryan Donahue Men 4/5 23:59.14
46 Mark Spencer Men 4/5 23:59.43
47 Jodie Bolt Osg Women 50-54 24:05.83
48 Connor Donahue Men 4/5 24:34.55
49 Tony Dirks Team Oregon p/b Rodda Paint Masters Men 40+ 3/4/5 24:35.49
50 Michael Austin Men 4/5 24:49.80
51 Colin DuPlantis Masters Men 40+ 3/4/5 25:42.49
52 Tanya Appuhn Women 4/5 25:48.64
53 Tom Kelly Masters Men 40+ 3/4/5 26:01.40
54 Ian Shreve Hutch's Eugene Junior 26:01.86
55 Zane Strait Bend Endurance Academy Junior 26:18.96
56 Laura Jackson Osg Women 60-64 26:49.27
57 Glenn Silver Osg Men 65-69 27:08.95
58 Timothy Whalley Osg Men 70-74 27:39.46
59 Sarah Layton Fast Fun Nice Racing Team p/b Wattie Ink Women 4/5 27:50.30
60 Steve Rapp Men 4/5 28:26.42
61 Bjorn Blankenship Junior 30:01.20
62 Larry Hunter Masters Men 40+ 3/4/5 30:59.05
63 Micaela Martin Fulcrum Properties/WebCyclery Women 4/5 31:13.86
64 Sandra G Hendy Osg Women 65-69 33:08.26
65 Joseph Hill Osg Men 75-79 35:26.08