Bicycle Attorney

Event Category Name Date
13 Psycho Cross: Series Standings Masters Men 50+ Michael Metz 12/15
14 Psycho Cross: Series Standings Masters Men 35+ B Trig Rogers 12/15
3 Psycho Cross: Series Standings Masters Men 35+ A Rick Metz 12/15
11 Psycho Cross: Series Standings Men Junior 10-12 Michael Metz 12/15
7 Grand Prix Erik Tonkin: Santa Cross Women A Ellene Smith 12/14
4 Grand Prix Erik Tonkin: Santa Cross Masters Men 35+ A Rick Metz 12/14
19 Grand Prix Erik Tonkin: Santa Cross Junior Men Owen L. Rogers 12/14
8 Grand Prix Erik Tonkin: Santa Cross Masters 35+ B Jon Frommelt 12/14
14 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ A rich cramer 12/8
11 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ A Martin Baker 12/8
5 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters Women 35+ A Ann Kennedy 12/8
36 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ B Sean Denney 12/8
10 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ B Peter Blenkiron 12/8
1 Grand Prix Erik Tonkin: Winter Cross Singlespeed Jeremy Russell 12/1
7 Grand Prix Erik Tonkin: Winter Cross Masters Women 35+ A Ann Kennedy 12/1
12 Grand Prix Erik Tonkin: Winter Cross Women A Ellene Smith 12/1
12 Grand Prix Erik Tonkin: Winter Cross Masters 35+ A Shannon Boroff 12/1
7 Grand Prix Erik Tonkin: Winter Cross Masters 35+ A doug evans 12/1
6 Grand Prix Erik Tonkin: Winter Cross Masters 35+ A Martin Baker 12/1
13 Grand Prix Erik Tonkin: Winter Cross Category A James Ceccorulli 12/1
14 Grand Prix Erik Tonkin: Winter Cross Junior Men Owen L. Rogers 12/1
15 Grand Prix Erik Tonkin: Winter Cross Masters 35+ B Thomas Morgan 12/1
4 Psycho Cross Men Junior 10-12 Michael Metz 11/30
3 Psycho Cross Masters Men 35+ A Rick Metz 11/30
2 Kruger's Crossing Cyclocross Classic Masters Women 45+ Laila Deardorff 11/24
3 Kruger's Crossing Cyclocross Classic Masters Women 35+ B Brandie Ettinger 11/24
12 Kruger's Crossing Cyclocross Classic Masters Women 35+ A Sarah Eustis 11/24
5 Kruger's Crossing Cyclocross Classic Women A Kristen Minarik 11/24
31 Kruger's Crossing Cyclocross Classic Masters 35+ A Tom Strodtbeck 11/24
24 Kruger's Crossing Cyclocross Classic Masters 35+ A Andy Meeks 11/24
12 Kruger's Crossing Cyclocross Classic Masters 35+ A Shannon Boroff 11/24
9 Kruger's Crossing Cyclocross Classic Masters 35+ A doug evans 11/24
9 Kruger's Crossing Cyclocross Classic Category A Jeremy Russell 11/24
4 Kruger's Crossing Cyclocross Classic Category A James Ceccorulli 11/24
25 Kruger's Crossing Cyclocross Classic Junior Men Owen L. Rogers 11/24
49 Kruger's Crossing Cyclocross Classic Masters 35+ B Jon Frommelt 11/24
45 Kruger's Crossing Cyclocross Classic Masters 35+ B Christian Ettinger 11/24
37 Kruger's Crossing Cyclocross Classic Masters 35+ B Trig Rogers 11/24
4 Kruger's Crossing Cyclocross Classic Masters 35+ B Peter Blenkiron 11/24
52 Kruger's Crossing Cyclocross Classic Beginner Men Greg Nyhus 11/24
30 Cross Crusade: Barton Park Women A Ellene Smith 11/17
11 Cross Crusade: Barton Park Women A Kristen Minarik 11/17
57 Cross Crusade: Barton Park Masters 35+ A Andy Meeks 11/17
19 Cross Crusade: Barton Park Masters 35+ A Martin Baker 11/17
18 Cross Crusade: Barton Park Masters 35+ A Michael Szwaya 11/17
7 Cross Crusade: Barton Park Masters 35+ A rich cramer 11/17
25 Cross Crusade: Barton Park Category A Jeremy Russell 11/17
24 Cross Crusade: Barton Park Category A James Ceccorulli 11/17
82 Cross Crusade: Barton Park Masters 35+ B Sean Denney 11/17
58 Cross Crusade: Barton Park Masters 35+ B Jon Frommelt 11/17
39 Cross Crusade: Barton Park Masters 35+ B Casey Davidson 11/17
35 Cross Crusade: Barton Park Masters 35+ B Doug Minarik 11/17
31 Cross Crusade: Barton Park Masters 35+ B Paul Zagacki 11/17
8 Cross Crusade: Barton Park Masters 35+ B Peter Blenkiron 11/17
48 Cross Crusade: Barton Park Beginner Men Greg Nyhus 11/17
6 Cross Crusade: Barton Park Women B Annie Nielsen 11/17
6 Cross Crusade: Barton Park Masters Women 45+ Katherine Christensen 11/17
5 Cross Crusade: Barton Park Masters Women 45+ Laila Deardorff 11/17
24 Cross Crusade: Barton Park Masters Women 35+ A Sarah Eustis 11/17
44 Cross Crusade: Barton Park Junior Men Owen L. Rogers 11/17
18 Cross Crusade: Barton Park Junior Men Owen Szwaya 11/17
6 Fazio Farms CX Part Deux Masters 35+ A Bob Jacobs 11/16
3 Fazio Farms CX Part Deux Masters 35+ A doug evans 11/16
6 Fazio Farms CX Part Deux Masters 35+ B Trig Rogers 11/16
4 Fazio Farms CX Part Deux Masters 35+ B Jon Frommelt 11/16
62 Cross Crusade: PIR Infield Masters 35+ B Jon Frommelt 11/10
58 Cross Crusade: PIR Infield Masters 35+ B Christian Ettinger 11/10
47 Cross Crusade: PIR Infield Masters 35+ B Trig Rogers 11/10
23 Cross Crusade: PIR Infield Masters 35+ B Doug Minarik 11/10
13 Cross Crusade: PIR Infield Masters 35+ B Paul Zagacki 11/10
1 Cross Crusade: PIR Infield Masters 35+ B Peter Blenkiron 11/10
47 Cross Crusade: PIR Infield Masters 50+ Tom James 11/10
41 Cross Crusade: PIR Infield Masters 50+ Hugh Givens 11/10
32 Cross Crusade: PIR Infield Women A Ellene Smith 11/10
12 Cross Crusade: PIR Infield Women A Kristen Minarik 11/10
57 Cross Crusade: PIR Infield Masters 35+ A Andy Meeks 11/10
53 Cross Crusade: PIR Infield Masters 35+ A Tom Strodtbeck 11/10
46 Cross Crusade: PIR Infield Masters 35+ A Shannon Boroff 11/10
45 Cross Crusade: PIR Infield Masters 35+ A Bob Jacobs 11/10
16 Cross Crusade: PIR Infield Masters 35+ A Matt Cline 11/10
9 Cross Crusade: PIR Infield Masters 35+ A rich cramer 11/10
6 Cross Crusade: PIR Infield Masters 35+ A Martin Baker 11/10
25 Cross Crusade: PIR Infield Category A Chris Johnston 11/10
19 Cross Crusade: PIR Infield Category A Jeremy Russell 11/10
18 Cross Crusade: PIR Infield Category A James Ceccorulli 11/10
3 Cross Crusade: PIR Infield Masters Women 45+ Katherine Christensen 11/10
21 Cross Crusade: PIR Infield Masters Women 35+ A Sarah Eustis 11/10
5 Cross Crusade: PIR Infield Masters Women 35+ A Ann Kennedy 11/10
43 Cross Crusade: PIR Infield Junior Men Owen L. Rogers 11/10
33 Cross Crusade: PIR Infield Clydesdale Paul Toufar 11/10
14 OBRA CX Championships: GPET: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Junior Men 13-14 Owen Szwaya 11/9
16 OBRA CX Championships: GPET: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Junior Men 10-12 Michael Metz 11/9
6 OBRA CX Championships: GPET: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Junior Men 10-12 Owen L. Rogers 11/9
35 OBRA CX Championships: GPET: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Masters 35+ B Jon Frommelt 11/9
22 OBRA CX Championships: GPET: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Masters 35+ B Trig Rogers 11/9
3 OBRA CX Championships: GPET: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Masters 50+ rich cramer 11/9
17 OBRA CX Championships: GPET: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Women A Ellene Smith 11/9
30 OBRA CX Championships: GPET: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Masters 35+ A Bob Jacobs 11/9
7 OBRA CX Championships: GPET: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Masters 35+ A Matt Cline 11/9
20 OBRA CX Championships: GPET: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Category A Chris Johnston 11/9
5 OBRA CX Championships: GPET: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Category A James Ceccorulli 11/9
10 OBRA CX Championships: GPET: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Women B Annie Nielsen 11/9
9 OBRA CX Championships: GPET: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Masters Women 35+ A Sarah Eustis 11/9
2 OBRA CX Championships: GPET: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Masters Women 35+ A Ann Kennedy 11/9
2 OBRA CX Championships: GPET: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Singlespeed Jeremy Russell 11/9
7 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Singlespeed Jeremy Russell 11/3
96 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 35+ B Sean Denney 11/3
90 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 35+ B Jon Frommelt 11/3
80 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 35+ B Christian Ettinger 11/3
57 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 35+ B Trig Rogers 11/3
40 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 35+ B Doug Minarik 11/3
38 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 35+ B Casey Davidson 11/3
22 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 35+ B Paul Zagacki 11/3
8 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 35+ B Peter Blenkiron 11/3
3 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 35+ B Andy Meeks 11/3
59 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 50+ Scott Sargeant 11/3
21 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 50+ Hugh Givens 11/3
21 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Women B Annie Nielsen 11/3
4 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters Women 45+ Katherine Christensen 11/3
14 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters Women 35+ B Brandie Ettinger 11/3
25 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters Women 35+ A Sarah Eustis 11/3
5 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters Women 35+ A Ann Kennedy 11/3
36 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Women A Ellene Smith 11/3
12 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Women A Kristen Minarik 11/3
57 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 35+ A Bob Jacobs 11/3
51 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 35+ A Tom Strodtbeck 11/3
23 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 35+ A Michael Szwaya 11/3
19 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 35+ A Rick Metz 11/3
16 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 35+ A Matt Cline 11/3
15 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 35+ A rich cramer 11/3
7 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 35+ A Martin Baker 11/3
36 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Category A Chris Johnston 11/3
22 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Category A Jeremy Russell 11/3
14 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Category A James Ceccorulli 11/3
39 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Clydesdale Paul Toufar 11/3
10 Cross Crusade: Deschutes Brewery Women B Annie Nielsen 10/27
3 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters Women 35+ A Ann Kennedy 10/27
59 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ B Ian Kennedy 10/27
41 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ B Peter Blenkiron 10/27
8 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ B Andy Meeks 10/27
45 Cross Crusade: Deschutes Brewery Junior Men Owen L. Rogers 10/27
23 Cross Crusade: Deschutes Brewery Women A Ellene Smith 10/27
11 Cross Crusade: Deschutes Brewery Women A Kristen Minarik 10/27
48 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ A Dave Cockburn 10/27
27 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ A Steve Dale 10/27
16 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ A Martin Baker 10/27
10 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ A rich cramer 10/27
39 Cross Crusade: Deschutes Brewery Category A Chris Johnston 10/27
33 Cross Crusade: Deschutes Brewery Category A Jeremy Russell 10/27
17 Cross Crusade: Deschutes Brewery Category A James Ceccorulli 10/27
12 Cross Crusade: Deschutes Brewery Women B Annie Nielsen 10/26
7 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters Women 35+ A Ann Kennedy 10/26
28 Cross Crusade: Deschutes Brewery Singlespeed Dave Cockburn 10/26
11 Cross Crusade: Deschutes Brewery Singlespeed Jeremy Russell 10/26
19 Grand Prix Erik Tonkin: David Douglas CX #2 Masters 35+ A Bob Jacobs 10/26
12 Grand Prix Erik Tonkin: David Douglas CX #2 Masters 35+ A Rick Metz 10/26
8 Grand Prix Erik Tonkin: David Douglas CX #2 Masters 35+ A doug evans 10/26
22 Grand Prix Erik Tonkin: David Douglas CX #2 Masters 35+ B Sean Denney 10/26
104 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ B Ian Kennedy 10/26
63 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ B Doug Minarik 10/26
60 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ B Peter Blenkiron 10/26
6 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ B Andy Meeks 10/26
40 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 50+ Tom James 10/26
31 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 50+ jim fox 10/26
19 Cross Crusade: Deschutes Brewery Women A Ellene Smith 10/26
9 Cross Crusade: Deschutes Brewery Women A Kristen Minarik 10/26
64 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ A Steve Dale 10/26
61 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ A Tom Strodtbeck 10/26
20 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ A Michael Szwaya 10/26
13 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ A Martin Baker 10/26
7 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ A rich cramer 10/26
43 Cross Crusade: Deschutes Brewery Category A Jeremy Russell 10/26
34 Cross Crusade: Deschutes Brewery Category A Chris Johnston 10/26
13 Cross Crusade: Deschutes Brewery Category A James Ceccorulli 10/26
11 Cross Crusade: Deschutes Brewery Junior Men 13-14 Owen Szwaya 10/26
14 Cross Crusade: Deschutes Brewery Junior Men 10-12 Owen L. Rogers 10/26
13 Blind Date at the Dairy: October Standings Women A Ellene Smith 10/24
12 Blind Date at the Dairy: October Standings Women A Sarah Eustis 10/24
2 Blind Date at the Dairy: October Standings Women A Kristen Minarik 10/24
2 Blind Date at the Dairy: October Standings Singlespeed Jeremy Russell 10/24
12 Blind Date at the Dairy: October Standings Men A Shannon Boroff 10/24
2 Blind Date at the Dairy: October Standings Men A James Ceccorulli 10/24
10 Blind Date at the Dairy: October Standings Masters Men B 35+ Peter Blenkiron 10/24
4 Blind Date at the Dairy: October Standings Masters Men B 35+ Andy Meeks 10/24
23 Blind Date at the Dairy: October Standings Masters Men A 40+ Tom James 10/24
15 Blind Date at the Dairy: October Standings Masters Men A 40+ Bob Jacobs 10/24
10 Blind Date at the Dairy: October Standings Junior Men 10-13 Owen Szwaya 10/24
5 Blind Date at the Dairy: October Standings Junior Men 10-13 Owen L. Rogers 10/24
9 Blind Date at the Dairy: September Standings Women B Annie Nielsen 10/24
21 Blind Date at the Dairy: September Standings Women A Sarah Eustis 10/24
14 Blind Date at the Dairy: September Standings Women A Kristen Minarik 10/24
11 Blind Date at the Dairy: September Standings Women A Ellene Smith 10/24
15 Blind Date at the Dairy: September Standings Singlespeed Chris Johnston 10/24
7 Blind Date at the Dairy: September Standings Singlespeed Jeremy Russell 10/24
13 Blind Date at the Dairy: September Standings Men A Chris Johnston 10/24
4 Blind Date at the Dairy: September Standings Men A James Ceccorulli 10/24
20 Blind Date at the Dairy: September Standings Masters Men B 35+ Peter Blenkiron 10/24
17 Blind Date at the Dairy: September Standings Masters Men B 35+ Andy Meeks 10/24
6 Blind Date at the Dairy: September Standings Masters Men A 40+ Bob Jacobs 10/24
8 Blind Date at the Dairy: September Standings Junior Men 10-13 Owen Szwaya 10/24
4 Blind Date at the Dairy: September Standings Junior Men 10-13 Owen L. Rogers 10/24
36 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Women A Ellene Smith 10/20
20 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Women A Kristen Minarik 10/20
53 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Masters 35+ A Bob Jacobs 10/20
23 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Masters 35+ A Michael Szwaya 10/20
20 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Masters 35+ A doug evans 10/20
14 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Masters 35+ A rich cramer 10/20
6 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Masters 35+ A Martin Baker 10/20
44 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Category A Chris Johnston 10/20
24 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Category A Jeremy Russell 10/20
17 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Category A James Ceccorulli 10/20
2 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Singlespeed Jeremy Russell 10/20
14 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Women B Annie Nielsen 10/20
25 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Masters Women 35+ A Sarah Eustis 10/20
15 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Masters Women 35+ A Ann Kennedy 10/20
61 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Junior Men Owen L. Rogers 10/20
30 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Junior Men Owen Szwaya 10/20
100 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Masters 35+ B Ian Kennedy 10/20
73 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Masters 35+ B Trig Rogers 10/20
58 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Masters 35+ B Peter Blenkiron 10/20
51 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Masters 35+ B Doug Minarik 10/20
45 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Masters 35+ B Paul Zagacki 10/20
6 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Masters 35+ B Andy Meeks 10/20
65 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Masters 50+ Scott Sargeant 10/20
44 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Masters 50+ Hugh Givens 10/20
27 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Masters 50+ jim fox 10/20
115 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Masters 35+ C Steve Getsiv 10/20
39 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Clydesdale Paul Toufar 10/20
1 Cross-Word CX Challenge Masters 35+ A Rick Metz 10/19
18 Cross-Word CX Challenge Junior Men Michael Metz 10/19
14 Blind Date at the Dairy Women A Sarah Eustis 10/16
13 Blind Date at the Dairy Women A Ellene Smith 10/16
3 Blind Date at the Dairy Women A Kristen Minarik 10/16
1 Blind Date at the Dairy Singlespeed Jeremy Russell 10/16
15 Blind Date at the Dairy Men A Shannon Boroff 10/16
1 Blind Date at the Dairy Men A James Ceccorulli 10/16
13 Blind Date at the Dairy Masters Men B 35+ Peter Blenkiron 10/16
8 Blind Date at the Dairy Masters Men B 35+ Andy Meeks 10/16
13 Blind Date at the Dairy Masters Men A 40+ Tom James 10/16
73 Blind Date at the Dairy Masters Men C 35+ Steve Getsiv 10/16
7 Blind Date at the Dairy Junior Men 10-13 Owen L. Rogers 10/16
69 Cross Crusade: Rainier Masters 35+ B Ian Kennedy 10/13
46 Cross Crusade: Rainier Masters 35+ B Doug Minarik 10/13
33 Cross Crusade: Rainier Masters 35+ B Paul Zagacki 10/13
28 Cross Crusade: Rainier Masters 35+ B Casey Davidson 10/13
14 Cross Crusade: Rainier Masters 35+ B Andy Meeks 10/13
9 Cross Crusade: Rainier Masters 35+ B Peter Blenkiron 10/13
34 Cross Crusade: Rainier Masters 50+ Hugh Givens 10/13
5 Cross Crusade: Rainier Singlespeed Jeremy Russell 10/13
134 Cross Crusade: Rainier Masters 35+ C Steve Getsiv 10/13
8 Cross Crusade: Rainier Women B Annie Nielsen 10/13
11 Cross Crusade: Rainier Masters Women 35+ A Sarah Eustis 10/13
22 Cross Crusade: Rainier Women A Ellene Smith 10/13
17 Cross Crusade: Rainier Women A Kristen Minarik 10/13
66 Cross Crusade: Rainier Masters 35+ A Tom Strodtbeck 10/13
56 Cross Crusade: Rainier Masters 35+ A Steve Dale 10/13
32 Cross Crusade: Rainier Masters 35+ A doug evans 10/13
27 Cross Crusade: Rainier Masters 35+ A rich cramer 10/13
12 Cross Crusade: Rainier Masters 35+ A Matt Cline 10/13
11 Cross Crusade: Rainier Masters 35+ A Martin Baker 10/13
39 Cross Crusade: Rainier Category A Chris Johnston 10/13
22 Cross Crusade: Rainier Category A Jeremy Russell 10/13
16 Cross Crusade: Rainier Category A James Ceccorulli 10/13
33 Cross Crusade: Rainier Clydesdale Paul Toufar 10/13
6 Psycho Cross Masters Men 50+ Michael Metz 10/12
3 Psycho Cross Masters Men A 35+ Rick Metz 10/12
13 Blind Date at the Dairy Women A Ellene Smith 10/9
12 Blind Date at the Dairy Women A Sarah Eustis 10/9
2 Blind Date at the Dairy Women A Kristen Minarik 10/9
2 Blind Date at the Dairy Singlespeed Jeremy Russell 10/9
1 Blind Date at the Dairy Men A James Ceccorulli 10/9
9 Blind Date at the Dairy Masters Men B 35+ Andy Meeks 10/9
21 Blind Date at the Dairy Masters Men A 40+ Tom James 10/9
8 Blind Date at the Dairy Masters Men A 40+ Bob Jacobs 10/9
5 Blind Date at the Dairy Junior Men 10-13 Owen L. Rogers 10/9
43 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Clydesdale Paul Toufar 10/6
18 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Masters Women 35+ A Sarah Eustis 10/6
3 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Masters Women 35+ A Ann Kennedy 10/6
114 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Masters 35+ B Ian Kennedy 10/6
70 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Masters 35+ B Thomas Morgan 10/6
34 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Masters 35+ B Doug Minarik 10/6
30 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Masters 35+ B Andy Meeks 10/6
48 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Junior Men Owen L. Rogers 10/6
15 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Junior Men Owen Szwaya 10/6
17 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Singlespeed Jeremy Russell 10/6
65 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Category B Peter Blenkiron 10/6
52 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Category B Casey Davidson 10/6
21 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Women A Ellene Smith 10/6
10 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Women A Kristen Minarik 10/6
80 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Masters 35+ A Shannon Boroff 10/6
66 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Masters 35+ A Steve Dale 10/6
58 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Masters 35+ A Bob Jacobs 10/6
36 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Masters 35+ A Rick Metz 10/6
33 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Masters 35+ A doug evans 10/6
11 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Masters 35+ A rich cramer 10/6
7 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Masters 35+ A Martin Baker 10/6
20 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Category A Jeremy Russell 10/6
12 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Category A James Ceccorulli 10/6
1 Grand Prix Erik Tonkin: Heiser Farm CX Singlespeed Jeremy Russell 10/5
18 Grand Prix Erik Tonkin: Heiser Farm CX Masters 35+ A Tom Strodtbeck 10/5
9 Grand Prix Erik Tonkin: Heiser Farm CX Masters 35+ A Matt Cline 10/5
8 Grand Prix Erik Tonkin: Heiser Farm CX Masters 35+ A Michael Szwaya 10/5
5 Grand Prix Erik Tonkin: Heiser Farm CX Masters 35+ A Rick Metz 10/5
10 Grand Prix Erik Tonkin: Heiser Farm CX Junior Men 13-14 Owen Szwaya 10/5
17 Grand Prix Erik Tonkin: Heiser Farm CX Junior Men 10-12 Michael Metz 10/5
8 Grand Prix Erik Tonkin: Heiser Farm CX Junior Men 10-12 Owen L. Rogers 10/5
4 Grand Prix Erik Tonkin: Heiser Farm CX Women B Annie Nielsen 10/5
1 Grand Prix Erik Tonkin: Heiser Farm CX Masters Women 35+ A Ann Kennedy 10/5
23 Grand Prix Erik Tonkin: Heiser Farm CX Masters 35+ B Trig Rogers 10/5
25 Grand Prix Erik Tonkin: Heiser Farm CX Masters 50+ jim fox 10/5
11 Blind Date at the Dairy Women A Ellene Smith 10/2
10 Blind Date at the Dairy Women A Sarah Eustis 10/2
3 Blind Date at the Dairy Women A Kristen Minarik 10/2
4 Blind Date at the Dairy Singlespeed Jeremy Russell 10/2
9 Blind Date at the Dairy Men A Shannon Boroff 10/2
5 Blind Date at the Dairy Men A James Ceccorulli 10/2
23 Blind Date at the Dairy Masters Men B 35+ Ian Kennedy 10/2
5 Blind Date at the Dairy Masters Men B 35+ Peter Blenkiron 10/2
2 Blind Date at the Dairy Masters Men B 35+ Andy Meeks 10/2
79 Blind Date at the Dairy Masters Men C 35+ Steve Getsiv 10/2
6 Blind Date at the Dairy Junior Men 10-13 Owen L. Rogers 10/2
2 Blind Date at the Dairy Junior Men 10-13 Owen Szwaya 10/2
3 Battle At Barlow Masters Women 35+ A Sarah Eustis 9/29
2 Battle At Barlow Masters Women 35+ A Ann Kennedy 9/29
7 Battle At Barlow Women A Kristen Minarik 9/29
14 Battle At Barlow Category A James Ceccorulli 9/29
12 Battle At Barlow Masters 35+ A doug evans 9/29
7 Battle At Barlow Junior Men 13-14 Owen Szwaya 9/29
10 Battle At Barlow Junior Men 10-12 Owen L. Rogers 9/29
42 Battle At Barlow Masters 35+ B Ian Kennedy 9/29
27 Battle At Barlow Masters 35+ B Trig Rogers 9/29
14 Battle At Barlow Masters 35+ B Casey Davidson 9/29
2 Grand Prix Erik Tonkin: Ninkrossi Singlespeed Jeremy Russell 9/28
3 Grand Prix Erik Tonkin: Ninkrossi Women B Annie Nielsen 9/28
1 Grand Prix Erik Tonkin: Ninkrossi Masters Women 35+ A Ann Kennedy 9/28
7 Grand Prix Erik Tonkin: Ninkrossi Women A Ellene Smith 9/28
23 Grand Prix Erik Tonkin: Ninkrossi Masters 35+ A Tom Scales 9/28
16 Grand Prix Erik Tonkin: Ninkrossi Masters 35+ A Bob Jacobs 9/28
15 Grand Prix Erik Tonkin: Ninkrossi Masters 35+ A Rick Metz 9/28
13 Grand Prix Erik Tonkin: Ninkrossi Masters 35+ A Michael Szwaya 9/28
8 Grand Prix Erik Tonkin: Ninkrossi Category A James Ceccorulli 9/28
3 Grand Prix Erik Tonkin: Ninkrossi Junior Men Owen Szwaya 9/28
14 Grand Prix Erik Tonkin: Ninkrossi Masters 50+ jim fox 9/28
1 Grand Prix Erik Tonkin: Ninkrossi Masters 50+ rich cramer 9/28
15 Grand Prix Erik Tonkin: Ninkrossi Masters 35+ B Thomas Morgan 9/28
11 Grand Prix Erik Tonkin: Ninkrossi Masters 35+ B Peter Blenkiron 9/28
8 Grand Prix Erik Tonkin: Ninkrossi Masters 35+ B Tom Strodtbeck 9/28
15 Blind Date at the Dairy Women A Sarah Eustis 9/25
8 Blind Date at the Dairy Women A Ellene Smith 9/25
10 Blind Date at the Dairy Singlespeed Chris Johnston 9/25
19 Blind Date at the Dairy Men A Shannon Boroff 9/25
9 Blind Date at the Dairy Men A James Ceccorulli 9/25
33 Blind Date at the Dairy Masters Men B 35+ Andy Meeks 9/25
14 Blind Date at the Dairy Masters Men B 35+ Peter Blenkiron 9/25
9 Blind Date at the Dairy Masters Men A 40+ Bob Jacobs 9/25
5 Blind Date at the Dairy Junior Men 10-13 Owen L. Rogers 9/25
6 Psycho Cross Masters Men B 35+ Trig Rogers 9/22
3 Fazio Farms Masters Women 35+ A Sarah Eustis 9/22
2 Fazio Farms Masters Women 35+ A Ann Kennedy 9/22
8 Fazio Farms Masters 35+ A Rick Metz 9/22
7 Fazio Farms Masters 35+ A Shannon Boroff 9/22
8 Fazio Farms Masters 35+ B Casey Davidson 9/22
6 Fazio Farms Masters 50+ jim fox 9/22
2 Grand Prix Erik Tonkin: Zaandercross Singlespeed Jeremy Russell 9/21
4 Grand Prix Erik Tonkin: Zaandercross Women B Annie Nielsen 9/21
1 Grand Prix Erik Tonkin: Zaandercross Masters Women 35+ A Ann Kennedy 9/21
10 Grand Prix Erik Tonkin: Zaandercross Women A Ellene Smith 9/21
15 Grand Prix Erik Tonkin: Zaandercross Masters 35+ A Bob Jacobs 9/21
14 Grand Prix Erik Tonkin: Zaandercross Masters 35+ A Rick Metz 9/21
8 Grand Prix Erik Tonkin: Zaandercross Masters 35+ A Michael Szwaya 9/21
7 Grand Prix Erik Tonkin: Zaandercross Category A James Ceccorulli 9/21
19 Grand Prix Erik Tonkin: Zaandercross Junior Men Michael Metz 9/21
18 Grand Prix Erik Tonkin: Zaandercross Masters 35+ B Peter Blenkiron 9/21
2 Grand Prix Erik Tonkin: Zaandercross Masters 35+ B Tom Strodtbeck 9/21
17 Blind Date at the Dairy Women A Sarah Eustis 9/18
12 Blind Date at the Dairy Women A Ellene Smith 9/18
10 Blind Date at the Dairy Women A Kristen Minarik 9/18
2 Blind Date at the Dairy Singlespeed Jeremy Russell 9/18
10 Blind Date at the Dairy Men A Chris Johnston 9/18
2 Blind Date at the Dairy Men A James Ceccorulli 9/18
32 Blind Date at the Dairy Masters Men B 35+ Ian Kennedy 9/18
30 Blind Date at the Dairy Masters Men B 35+ Trig Rogers 9/18
11 Blind Date at the Dairy Masters Men B 35+ Andy Meeks 9/18
7 Blind Date at the Dairy Masters Men A 40+ Bob Jacobs 9/18
4 Blind Date at the Dairy Women B Annie Nielsen 9/18
7 Blind Date at the Dairy Junior Men 10-13 Owen L. Rogers 9/18
4 Blind Date at the Dairy Junior Men 10-13 Owen Szwaya 9/18
7 Hood River Double Cross Women B Annie Nielsen 9/15
4 Hood River Double Cross Masters Women 35+ A Ann Kennedy 9/15
5 Hood River Double Cross Category A James Ceccorulli 9/15
11 Hood River Double Cross Women A Kristen Minarik 9/15
10 Hood River Double Cross Women A Ellene Smith 9/15
5 Hood River Double Cross Junior Men 13-14 Owen Szwaya 9/15
8 Hood River Double Cross Junior Men 10-12 Owen L. Rogers 9/15
22 Hood River Double Cross Masters 35+ B Ian Kennedy 9/15
13 Hood River Double Cross Masters 50+ jim fox 9/15
8 Grand Prix Erik Tonkin: Hood River Double Cross Junior Men 13-14 Owen Szwaya 9/14
15 Grand Prix Erik Tonkin: Hood River Double Cross Junior Men 10-12 Michael Metz 9/14
4 Grand Prix Erik Tonkin: Hood River Double Cross Singlespeed Jeremy Russell 9/14
11 Grand Prix Erik Tonkin: Hood River Double Cross Category B Doug Minarik 9/14
1 Grand Prix Erik Tonkin: Hood River Double Cross Women B Ellene Smith 9/14
3 Grand Prix Erik Tonkin: Hood River Double Cross Masters Women 35+ A Ann Kennedy 9/14
5 Grand Prix Erik Tonkin: Hood River Double Cross Women A Kristen Minarik 9/14
32 Grand Prix Erik Tonkin: Hood River Double Cross Masters 35+ A Bob Jacobs 9/14
11 Grand Prix Erik Tonkin: Hood River Double Cross Masters 35+ A Michael Szwaya 9/14
8 Grand Prix Erik Tonkin: Hood River Double Cross Masters 35+ A Rick Metz 9/14
11 Grand Prix Erik Tonkin: Hood River Double Cross Category A James Ceccorulli 9/14
41 Grand Prix Erik Tonkin: Hood River Double Cross Masters 35+ B Ian Kennedy 9/14
9 Grand Prix Erik Tonkin: Hood River Double Cross Masters 35+ B Tom Strodtbeck 9/14
2 Grand Prix Erik Tonkin: Het Meer CX Race Singlespeed Jeremy Russell 9/7
23 Grand Prix Erik Tonkin: Het Meer CX Race Category B Doug Minarik 9/7
2 Grand Prix Erik Tonkin: Het Meer CX Race Women B Ellene Smith 9/7
3 Grand Prix Erik Tonkin: Het Meer CX Race Masters Women 45+ Ann Kennedy 9/7
12 Grand Prix Erik Tonkin: Het Meer CX Race Women A Kristen Minarik 9/7
15 Grand Prix Erik Tonkin: Het Meer CX Race Masters 35+ A Michael Szwaya 9/7
6 Grand Prix Erik Tonkin: Het Meer CX Race Masters 35+ A Rick Metz 9/7
30 Grand Prix Erik Tonkin: Het Meer CX Race Junior Men Michael Metz 9/7
12 Grand Prix Erik Tonkin: Het Meer CX Race Junior Men Owen Szwaya 9/7
12 Grand Prix Erik Tonkin: Het Meer CX Race Masters 35+ B Tom Strodtbeck 9/7
2 Monday PIR: August Series Standings Women 4/5 Lisa Heathman 9/3
5 Monday PIR: August Series Standings Masters 4/5 Peter Blenkiron 9/3
1 Grand Prix Erik Tonkin: David Douglas CX #1 Singlespeed Jeremy Russell 8/31
25 Grand Prix Erik Tonkin: David Douglas CX #1 Category B Doug Minarik 8/31
4 Grand Prix Erik Tonkin: David Douglas CX #1 Masters Women 35+ A Ann Kennedy 8/31
2 Grand Prix Erik Tonkin: David Douglas CX #1 Women B Ellene Smith 8/31
17 Grand Prix Erik Tonkin: David Douglas CX #1 Beginner Women Margaret Dale 8/31
17 Grand Prix Erik Tonkin: David Douglas CX #1 Women A Kristen Minarik 8/31
16 Grand Prix Erik Tonkin: David Douglas CX #1 Masters 35+ A Shannon Boroff 8/31
6 Grand Prix Erik Tonkin: David Douglas CX #1 Masters 35+ A Rick Metz 8/31
37 Grand Prix Erik Tonkin: David Douglas CX #1 Junior Men Michael Metz 8/31
25 Grand Prix Erik Tonkin: David Douglas CX #1 Junior Men Owen L. Rogers 8/31
12 Grand Prix Erik Tonkin: David Douglas CX #1 Masters 50+ jim fox 8/31
47 Grand Prix Erik Tonkin: David Douglas CX #1 Masters 35+ B Trig Rogers 8/31
9 Grand Prix Erik Tonkin: David Douglas CX #1 Clydesdale Dwayne King 8/31
15 Tuesday PIR: August Team Standings Category 1/2/3 8/29
23 Tuesday PIR: August Series Standings Category 1/2/3 Brian Austin 8/29
35 Tuesday PIR Category 3/4 Matt Cline 8/27
31 Tuesday PIR Category 1/2/3 Brian Austin 8/27
2 Monday PIR Women 4/5 Lisa Heathman 8/26
18 Monday PIR Masters 1/2/3 Tom James 8/26
97 Eugene Celebration Stage Race: Coburg TT: Combined Combined Lisa Heathman 8/25
77 Eugene Celebration Stage Race: Coburg TT: Combined Combined Tom James 8/25
8 Eugene Celebration Stage Race: Coburg TT: GC after stage 2 Women 4/5 Lisa Heathman 8/25
5 Eugene Celebration Stage Race: Coburg TT: GC after stage 2 Masters Men 50+ Tom James 8/25
4 Eugene Celebration Stage Race: Celebration Criterium Women 4/5 Lisa Heathman 8/25
1 Eugene Celebration Stage Race: Celebration Criterium Masters Men 50+ Tom James 8/25
12 Kruger's Kermesse... Encore! CX Farm Crit Men A Jeremy Russell 8/25
2 Kruger's Kermesse... Encore! CX Farm Crit Men A James Ceccorulli 8/25
14 Kruger's Kermesse... Encore! CX Farm Crit Masters Men B 35+ Tom Strodtbeck 8/25
16 Kruger's Kermesse... Encore! CX Farm Crit Masters Men 50+ jim fox 8/25
19 Kruger's Kermesse... Encore! CX Farm Crit Clydesdale Dwayne King 8/25
14 Kruger's Kermesse... Encore! CX Farm Crit Clydesdale Steven Hyde 8/25
7 Kruger's Kermesse... Encore! CX Farm Crit Women B/C Ellene Smith 8/25
5 Kruger's Kermesse... Encore! CX Farm Crit Beginner Men Steven Hyde 8/25
9 Eugene Celebration Stage Race: Coburg TT Women 4/5 Lisa Heathman 8/25
3 Eugene Celebration Stage Race: Coburg TT Masters Men 50+ Tom James 8/25
5 Eugene Celebration Stage Race: Briggs Hill RR: GC after Stage 1 Masters Men 50+ Tom James 8/24
5 Eugene Celebration Stage Race: Briggs Hill RR: GC after Stage 1 Women 4/5 Lisa Heathman 8/24
5 Eugene Celebration Stage Race: Briggs Hill RR Masters Men 50+ Tom James 8/24
4 Eugene Celebration Stage Race: Briggs Hill RR Women 4/5 Lisa Heathman 8/24
86 Eugene Celebration Stage Race: McBeth Prologue: Combined Combined Tom James 8/23
6 Eugene Celebration Stage Race: McBeth Prologue Women 4/5 Lisa Heathman 8/23
6 Eugene Celebration Stage Race: McBeth Prologue Masters Men 50+ Tom James 8/23
8 Eugene Celebration Stage Race Women 4/5 Lisa Heathman 8/23-25
14 Eugene Celebration Stage Race Masters Men 40+/50+/60+ Tom James 8/23-25
5 Eugene Celebration Stage Race Masters Men 50+ Tom James 8/23-25
30 Tuesday PIR Category 3/4 Matt Cline 8/20
10 Salem STXC Singlespeed Men Shannon Boroff 8/19
2 Monday PIR Women 4/5 Lisa Heathman 8/19
7 Monday PIR Masters 4/5 Peter Blenkiron 8/19
22 Monday PIR Masters 1/2/3 Tom James 8/19
22 Gresham Criterium Masters 40+ Category 3/4 Thomas Morgan 8/17
5 Gresham Criterium Masters 40+ Category 3/4 Rick Metz 8/17
4 Gresham Criterium Women Category 4/5 Lisa Heathman 8/17
1 Gresham Criterium Junior 10-12 Michael Metz 8/17
21 Tuesday PIR Category 1/2/3 Brian Austin 8/13
19 Monday PIR Masters 1/2/3 Tom James 8/12
8 Monday PIR Masters 4/5 Peter Blenkiron 8/12
3 Monday PIR Women 4/5 Lisa Heathman 8/12
14 Salem STXC Category 2 Men Jacques Lafortune 8/12
138 OUCH OBRA Uphill TT Championship: Combined Combined Sean Denney 8/11
55 OUCH OBRA Uphill TT Championship: Combined Combined Clint Ebert 8/11
15 OUCH OBRA Uphill TT Championship Masters Men 40-44 Sean Denney 8/11
9 OUCH OBRA Uphill TT Championship Masters Men 50-54 Clint Ebert 8/11
60 Tuesday PIR Category 1/2/3 tom ghilarducci 8/6
10 Tuesday PIR Category 1/2/3 Brian Austin 8/6
2 Monday PIR Women 4/5 Lisa Heathman 8/5
2 Monday PIR Masters 4/5 Peter Blenkiron 8/5
24 Monday PIR Masters 1/2/3 Tom James 8/5
16 Monday PIR Masters 1/2/3 Casey Davidson 8/5
70 OBRA Time Trial: Combined Combined Clint Ebert 8/4
6 OBRA Time Trial Masters Men 50-54 Clint Ebert 8/4
19 OBRA Criterium p/b Franz Bakery Men Category 3 Brian Austin 8/3
6 OBRA Criterium p/b Franz Bakery Men Category 3 Jeremy Russell 8/3
6 OBRA Criterium p/b Franz Bakery Women Category 4/5 Lisa Heathman 8/3
25 OBRA Criterium p/b Franz Bakery Masters Men 40-49 Casey Davidson 8/3
17 OBRA Criterium p/b Franz Bakery Masters Men 40-49 Rick Metz 8/3
13 OBRA Criterium p/b Franz Bakery Masters Men 40-49 Paul Zagacki 8/3
9 OBRA Criterium p/b Franz Bakery Masters Men 40-49 tom ghilarducci 8/3
16 OBRA Criterium p/b Franz Bakery Masters Men 50-59 Hugh Givens 8/3
14 OBRA Criterium p/b Franz Bakery Masters Men 50-59 Clint Ebert 8/3
11 OBRA Criterium p/b Franz Bakery Masters Men 50-59 Tom James 8/3
4 OBRA Criterium p/b Franz Bakery Junior Men 10-12 Michael Metz 8/3
2 OBRA Criterium p/b Franz Bakery Junior Men 10-12 Owen L. Rogers 8/3
40 Tuesday PIR Category 1/2/3 tom ghilarducci 7/30
20 Tuesday PIR Category 1/2/3 Brian Austin 7/30
5 Portland Short Track Series Elite Men Chris Johnston 7/29
4 Portland Short Track Series Elite Men Jeremy Russell 7/29
2 Portland Short Track Series Elite Men James Ceccorulli 7/29
8 Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ Tom Strodtbeck 7/29
1 Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ Bob Jacobs 7/29
15 Portland Short Track Series Category 1 Men 35-44 Shannon Boroff 7/29
11 Portland Short Track Series Category 1 Men 35-44 Brian Austin 7/29
2 Portland Short Track Series Category 1 Men 35-44 Michael Szwaya 7/29
2 Portland Short Track Series Category 2 Men 55+ jim fox 7/29
10 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 Peter Blenkiron 7/29
6 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 Andy Meeks 7/29
32 Portland Short Track Series Singlespeed Shannon Boroff 7/29
9 Portland Short Track Series Singlespeed Michael Szwaya 7/29
3 Portland Short Track Series Category 2 Women U35 Ellene Smith 7/29
9 Portland Short Track Series Category 2 Women 35-44 Sarah Eustis 7/29
3 Portland Short Track Series Category 3 Men 10-14 Owen Szwaya 7/29
26 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Tom James 7/29
17 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Paul Zagacki 7/29
11 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Casey Davidson 7/29
12 Vancouver Criterium Masters Men 50+ Tom James 7/28
24 Vancouver Criterium Masters Men 40+ tom ghilarducci 7/28
19 Vancouver Criterium Masters Men 40+ Casey Davidson 7/28
14 Vancouver Criterium Masters Men 40+ Paul Zagacki 7/28
3 Vancouver Criterium Category 3 Men Jeremy Russell 7/28
6 Vancouver Criterium Category 4/5 Women Lisa Heathman 7/28
23 Revenge of the Disc: July 27: Combined Combined Clint Ebert 7/27
3 Revenge of the Disc: July 27 Masters 50+ Men Clint Ebert 7/27
29 Tuesday PIR Category 1/2/3 Casey Davidson 7/23
19 Tuesday PIR Category 1/2/3 tom ghilarducci 7/23
9 Tuesday PIR Category 1/2/3 Brian Austin 7/23
3 Portland Short Track Series Elite Men James Ceccorulli 7/22
2 Portland Short Track Series Elite Men Jeremy Russell 7/22
8 Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ Tom Strodtbeck 7/22
13 Portland Short Track Series Category 1 Men 35-44 Dave Cockburn 7/22
8 Portland Short Track Series Category 1 Men 35-44 Brian Austin 7/22
2 Portland Short Track Series Category 1 Men 35-44 Michael Szwaya 7/22
2 Portland Short Track Series Category 2 Men 55+ jim fox 7/22
10 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 Andy Meeks 7/22
8 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 Peter Blenkiron 7/22
12 Portland Short Track Series Singlespeed Michael Szwaya 7/22
4 Portland Short Track Series Category 2 Women U35 Ellene Smith 7/22
3 Portland Short Track Series Category 2 Women U35 Annie Nielsen 7/22
8 Portland Short Track Series Category 2 Women 35-44 Sarah Eustis 7/22
2 Portland Short Track Series Category 2 Men 45-54 Trig Rogers 7/22
5 Portland Short Track Series Category 3 Men 10-14 Owen L. Rogers 7/22
15 Revenge of the Disc: July 20: Combined Combined Clint Ebert 7/20
3 Revenge of the Disc: July 20 Masters 50+ Men Clint Ebert 7/20
58 Tuesday PIR Category 1/2/3 Brian Austin 7/16
25 Tuesday PIR Category 1/2/3 tom ghilarducci 7/16
4 Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ Tom Strodtbeck 7/15
30 Portland Short Track Series Singlespeed Shannon Boroff 7/15
11 Portland Short Track Series Singlespeed Michael Szwaya 7/15
3 Portland Short Track Series Category 2 Women U35 Ellene Smith 7/15
3 Portland Short Track Series Category 2 Women 35-44 Sarah Eustis 7/15
4 Portland Short Track Series Category 2 Men 45-54 Trig Rogers 7/15
3 Portland Short Track Series Category 2 Men 55+ jim fox 7/15
34 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 Sean Denney 7/15
14 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 Peter Blenkiron 7/15
13 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 Andy Meeks 7/15
5 Portland Short Track Series Elite Men Chris Johnston 7/15
3 Portland Short Track Series Elite Men Jeremy Russell 7/15
2 Portland Short Track Series Elite Men James Ceccorulli 7/15
12 Portland Short Track Series Category 1 Men 35-44 Brian Austin 7/15
9 Portland Short Track Series Category 3 Men 10-14 Owen L. Rogers 7/15
3 Portland Short Track Series Category 3 Men 10-14 Owen Szwaya 7/15
26 Monday PIR Masters Men Category 1/2/3 Casey Davidson 7/15
3 Montinore Road Race Women Category 4/5 Lisa Heathman 7/14
13 Montinore Road Race Masters Men 50+ Category 1/2/3 Hugh Givens 7/14
11 Montinore Road Race Masters Men 50+ Category 1/2/3 Tom James 7/14
10 Montinore Road Race Masters Men 50+ Category 1/2/3 Clint Ebert 7/14
20 Montinore Road Race Masters Men 35+ Category 1/2/3 tom ghilarducci 7/14
15 Montinore Road Race Masters Men 35+ Category 1/2/3 Paul Zagacki 7/14
33 Revenge of the Disc: Combined Combined Clint Ebert 7/13
3 Revenge of the Disc Masters 50+ Men Clint Ebert 7/13-27
43 Tuesday PIR Category 1/2/3 Brian Austin 7/9
40 Tuesday PIR Category 1/2/3 Brian Austin 7/9
35 Tuesday PIR Category 1/2/3 Tom James 7/9
26 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Hugh Givens 7/8
23 Monday PIR Masters Men 1/2/3 tom ghilarducci 7/8
3 Monday PIR Women 4/5 Lisa Heathman 7/8
13 Portland Short Track Series Elite Men James Ceccorulli 7/8
4 Portland Short Track Series Elite Men Jeremy Russell 7/8
2 Portland Short Track Series Elite Men Chris Johnston 7/8
8 Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ Tom Strodtbeck 7/8
7 Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ Bob Jacobs 7/8
12 Portland Short Track Series Category 1 Men 35-44 Shannon Boroff 7/8
11 Portland Short Track Series Category 1 Men 35-44 Brian Austin 7/8
3 Portland Short Track Series Category 1 Men 35-44 Michael Szwaya 7/8
3 Portland Short Track Series Category 2 Men 55+ jim fox 7/8
32 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 Sean Denney 7/8
13 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 Peter Blenkiron 7/8
9 Portland Short Track Series Singlespeed Michael Szwaya 7/8
3 Portland Short Track Series Category 2 Women U35 Ellene Smith 7/8
2 Portland Short Track Series Category 3 Men 10-14 Owen Szwaya 7/8
9 High Desert Omnium: Road Race—Men's OBRA Championship RR Women 4/5 Lisa Heathman 7/7
20 High Desert Omnium: Road Race—Men's OBRA Championship RR Masters Men 50+ Hugh Givens 7/7
18 High Desert Omnium: Road Race—Men's OBRA Championship RR Masters Men 50+ Clint Ebert 7/7
17 High Desert Omnium: Road Race—Men's OBRA Championship RR Masters Men 50+ Tom James 7/7
21 High Desert Omnium: Road Race—Men's OBRA Championship RR Masters Men 40+ Paul Zagacki 7/7
4 Test of Endurance Category 2 Women 19-39 Ellene Smith 7/6
10 Test of Endurance Category 2 Men 19-39 Sean Denney 7/6
12 St. Honore Criterium Masters Men 40+ 1/2/3 Rick Metz 7/6
7 High Desert Omnium Women 4/5 Lisa Heathman 7/6-7
21 High Desert Omnium Masters 50+ Clint Ebert 7/6-7
16 High Desert Omnium Masters 50+ Tom James 7/6-7
9 High Desert Omnium: Criterium Masters Men 50+ Clint Ebert 7/6
7 High Desert Omnium: Criterium Masters Men 50+ Tom James 7/6
12 High Desert Omnium: Criterium Masters Men 40+ Paul Zagacki 7/6
3 High Desert Omnium: Criterium Women 4/5 Lisa Heathman 7/6
14 Mt. Tabor Series Category 4 Men Peter Blenkiron 7/3
24 Mt. Tabor Series Masters Men Tom James 7/3
18 Mt. Tabor Series Masters Men Michael Szwaya 7/3
8 Mt. Tabor Series Masters Men Rick Metz 7/3
33 Mt. Tabor Series Category 5 Men Owen Szwaya 7/3
32 Monday PIR Masters 1/2/3 Paul Zagacki 7/1
25 Monday PIR Masters 1/2/3 Tom James 7/1
5 Monday PIR Women 4/5 Lisa Heathman 7/1
3 Six Hours of Mt Hood Two-Person 80+ Tom Strodtbeck 6/30
3 Six Hours of Mt Hood Two-Person 80+ Peter Blenkiron 6/30
4 Six Hours of Mt Hood Solo Women Sarah Eustis 6/30
4 Pringle Creek Criterium Men 50+ Clint Ebert 6/30
4 Pringle Creek Criterium Men 1/2 tom ghilarducci 6/30
9 Mt. Tabor Series Masters Men tom ghilarducci 6/26
4 Tuesday PIR Category 3/4 Brian Austin 6/25
5 Tuesday PIR Junior Owen L. Rogers 6/25
24 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Tom James 6/24
7 Monday PIR Women Category 4/5 Lisa Heathman 6/24
3 Portland Short Track Series Elite Men Chris Johnston 6/24
2 Portland Short Track Series Elite Men Jeremy Russell 6/24
1 Portland Short Track Series Elite Men James Ceccorulli 6/24
6 Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ Bob Jacobs 6/24
2 Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ Tom Strodtbeck 6/24
12 Portland Short Track Series Category 1 Men 35-44 Brian Austin 6/24
2 Portland Short Track Series Category 1 Men 35-44 Michael Szwaya 6/24
3 Portland Short Track Series Category 2 Men 55+ jim fox 6/24
18 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 Andy Meeks 6/24
10 Portland Short Track Series Singlespeed Michael Szwaya 6/24
6 Portland Short Track Series Category 2 Women U35 Ellene Smith 6/24
3 Portland Short Track Series Category 2 Women 35-44 Sarah Eustis 6/24
8 Portland Short Track Series Category 2 Men 45-54 Trig Rogers 6/24
15 Portland Short Track Series Category 3 Men 10-14 Owen L. Rogers 6/24
2 Portland Short Track Series Category 3 Men 10-14 Owen Szwaya 6/24
6 Pickett's Charge XC Elite Men James Ceccorulli 6/23
3 Pickett's Charge XC Category 2 Women 19-39 Ellene Smith 6/23
11 Pickett's Charge XC Category 2 Men 19-39 Peter Blenkiron 6/23
2 Pickett's Charge XC Category 1 Men 19-39 Jeremy Russell 6/23
2 Tuesday PIR Category 3/4 Brian Austin 6/18
8 Portland Short Track Series Elite Men Jeremy Russell 6/17
7 Portland Short Track Series Elite Men Chris Johnston 6/17
2 Portland Short Track Series Elite Men James Ceccorulli 6/17
4 Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ Tom Strodtbeck 6/17
12 Portland Short Track Series Category 1 Men 35-44 Brian Austin 6/17
6 Portland Short Track Series Category 1 Men 35-44 Steve Dale 6/17
3 Portland Short Track Series Category 2 Men 55+ jim fox 6/17
9 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 Andy Meeks 6/17
29 Portland Short Track Series Singlespeed Dave Cockburn 6/17
11 Portland Short Track Series Category 2 Women U35 Kristen Minarik 6/17
4 Portland Short Track Series Category 2 Women U35 Annie Nielsen 6/17
3 Portland Short Track Series Category 2 Women U35 Ellene Smith 6/17
5 Portland Short Track Series Category 2 Women 35-44 Sarah Eustis 6/17
8 Portland Short Track Series Category 2 Men 45-54 Trig Rogers 6/17
15 Portland Short Track Series Category 3 Men 10-14 Owen L. Rogers 6/17
35 Monday PIR Masters Men Category 1/2/3 tom ghilarducci 6/17
34 Monday PIR Masters Men Category 1/2/3 Tom James 6/17
29 Monday PIR Masters Men Category 1/2/3 Hugh Givens 6/17
19 Monday PIR Masters Men Category 1/2/3 Paul Zagacki 6/17
4 Monday PIR Women Category 4/5 Lisa Heathman 6/17
15 Rainier Road Race- Women's OBRA Championship RR Masters Men 35+ 2/3 tom ghilarducci 6/16
11 Rainier Road Race- Women's OBRA Championship RR Masters Men 35+ 2/3 Casey Davidson 6/16
1 Gorge Mountain Bike Short Track Series Category 1 Men 35-44 Matt Cline 6/13
1 Gorge Mountain Bike Short Track Series Category 2 Women U34 Ellene Smith 6/13
28 Tuesday PIR Men 1/2/3 tom ghilarducci 6/11
1 Tuesday PIR Men 3/4 Brian Austin 6/11
29 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Tom James 6/10
28 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Paul Zagacki 6/10
18 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Casey Davidson 6/10
14 Monday PIR Masters Men 4/5 Peter Blenkiron 6/10
5 Monday PIR Women Category 4/5 Lisa Heathman 6/10
8 Portland Short Track Series Elite Men Jeremy Russell 6/10
7 Portland Short Track Series Elite Men Chris Johnston 6/10
2 Portland Short Track Series Elite Men James Ceccorulli 6/10
4 Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ Tom Strodtbeck 6/10
1 Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ Bob Jacobs 6/10
16 Portland Short Track Series Category 1 Men 35-44 Shannon Boroff 6/10
7 Portland Short Track Series Category 1 Men 35-44 Dave Cockburn 6/10
6 Portland Short Track Series Category 1 Men 35-44 Brian Austin 6/10
1 Portland Short Track Series Category 1 Men 35-44 Michael Szwaya 6/10
17 Portland Short Track Series Category 2 Men U35 Michael Szwaya 6/10
2 Portland Short Track Series Category 2 Men 55+ jim fox 6/10
7 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 Andy Meeks 6/10
32 Portland Short Track Series Singlespeed Dave Cockburn 6/10
7 Portland Short Track Series Singlespeed Michael Szwaya 6/10
6 Portland Short Track Series Category 2 Women U35 Ellene Smith 6/10
3 Portland Short Track Series Category 2 Women 35-44 Sarah Eustis 6/10
10 Portland Short Track Series Category 2 Men 45-54 Trig Rogers 6/10
3 Portland Short Track Series Category 3 Men 10-14 Owen Szwaya 6/10
44 Mary's Peak Hillclimb: Combined Combined Clint Ebert 6/8
5 Mary's Peak Hillclimb Men 50+ Clint Ebert 6/8
3 Gorge Mountain Bike Short Track Series Elite Men Chris Johnston 6/6
1 Gorge Mountain Bike Short Track Series Category 2 Women U34 Ellene Smith 6/6
2 Gorge Mountain Bike Short Track Series Category 2 Men 45+ Thomas Morgan 6/6
30 Mt. Tabor Series Masters Men Michael Szwaya 6/5
25 Mt. Tabor Series Masters Men Bob Jacobs 6/5
14 Mt. Tabor Series Masters Men Tom James 6/5
21 Mt. Tabor Series Category 5 Men Owen Szwaya 6/5
28 Mt. Tabor Series Category 4 Men Peter Blenkiron 6/5
30 Tuesday PIR Category 3/4 Brian Austin 6/4
38 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Casey Davidson 6/3
33 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Hugh Givens 6/3
26 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Tom James 6/3
25 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Paul Zagacki 6/3
20 Monday PIR Masters Men 1/2/3 tom ghilarducci 6/3
6 Monday PIR Masters Men 4/5 Peter Blenkiron 6/3
6 Monday PIR Women 4/5 Lisa Heathman 6/3
2 Portland Short Track Series Category 2 Men 55+ jim fox 6/3
30 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 Tony de Cordoba 6/3
9 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 Andy Meeks 6/3
8 Portland Short Track Series Singlespeed Michael Szwaya 6/3
6 Portland Short Track Series Category 2 Women U35 Ellene Smith 6/3
4 Portland Short Track Series Category 2 Women 35-44 Sarah Eustis 6/3
9 Portland Short Track Series Elite Men Chris Johnston 6/3
3 Portland Short Track Series Elite Men Jeremy Russell 6/3
4 Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ Bob Jacobs 6/3
3 Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ Tom Strodtbeck 6/3
11 Portland Short Track Series Category 1 Men 35-44 Ted Byram 6/3
8 Portland Short Track Series Category 1 Men 35-44 Brian Austin 6/3
7 Portland Short Track Series Category 1 Men 35-44 Dave Cockburn 6/3
1 Portland Short Track Series Category 1 Men 35-44 Michael Szwaya 6/3
2 Portland Short Track Series Category 3 Men 10-14 Owen Szwaya 6/3
59 Hammer Velo Criterium Senior Men Paul Zagacki 6/1
42 Hammer Velo Criterium Senior Men Casey Davidson 6/1
10 Hammer Velo Criterium Senior Men tom ghilarducci 6/1
50 Hammer Velo Criterium Men Category 3 Clint Ebert 6/1
45 Hammer Velo Criterium Men Category 3 Steve Dale 6/1
33 Hammer Velo Criterium Men Category 3 Casey Davidson 6/1
32 Hammer Velo Criterium Men Category 3 Rick Metz 6/1
16 Hammer Velo Criterium Men Category 3 Paul Zagacki 6/1
12 Hammer Velo Criterium Masters Men 50+ Category 3/4/5 Clint Ebert 6/1
16 Hammer Velo Criterium Masters Men 40+ Category 3/4/5 Michael Szwaya 6/1
7 Hammer Velo Criterium Masters Men 40+ Category 3/4/5 Rick Metz 6/1
7 Hammer Velo Criterium Men Junior 10-13 Michael Metz 6/1
2 Hammer Velo Criterium Men Junior 10-13 Owen Szwaya 6/1
2 Gorge Mountain Bike Short Track Series Category 1 Men 35-45 Matt Cline 5/30
1 Gorge Mountain Bike Short Track Series Category 2 Women U34 Ellene Smith 5/30
1 Gorge Mountain Bike Short Track Series Category 2 Men 45+ Thomas Morgan 5/30
16 Mt. Tabor Series Masters Tom James 5/29
13 Crank Bicycles TT @ PIR: Combined Combined Casey Davidson 5/27
2 Crank Bicycles TT @ PIR Men Category 3 Casey Davidson 5/27
11 Monday PIR Masters 1/2/3 tom ghilarducci 5/27
9 Sisters Stampede MTB XC Category 3 Women 40+ Emily Ohlin 5/26
6 Sisters Stampede MTB XC Category 2 Women 40-49 Sarah Eustis 5/26
8 Sisters Stampede MTB XC Category 3 Junior Men 13-14 Owen Szwaya 5/26
29 Sisters Stampede MTB XC Category 2 Men 40-49 Trig Rogers 5/26
15 Sisters Stampede MTB XC Category 2 Men 40-49 Tom Strodtbeck 5/26
11 Sisters Stampede MTB XC Category 2 Men 40-49 Bob Jacobs 5/26
34 Sisters Stampede MTB XC Category 2 Men 19-39 Andy Meeks 5/26
13 Sisters Stampede MTB XC Category 2 Men 19-39 Peter Blenkiron 5/26
9 Sisters Stampede MTB XC Category 1 Men 40-49 Michael Szwaya 5/26
13 Sisters Stampede MTB XC Category 1 Men 19-39 Chris Johnston 5/26
11 Sisters Stampede MTB XC Category 1 Men 19-39 Jeremy Russell 5/26
9 Bend Don't Brake Women 4 Lisa Heathman 5/25
7 Bend Don't Brake Masters Men 50+ Tom James 5/25
1 Gorge Mountain Bike Short Track Series Category 2 Women U34 Ellene Smith 5/23
1 Gorge Mountain Bike Short Track Series Category 2 Men 45+ Thomas Morgan 5/23
68 Monday PIR Masters 1/2/3 Brian Austin 5/20
54 Monday PIR Masters 1/2/3 Tom James 5/20
51 Monday PIR Masters 1/2/3 Casey Davidson 5/20
41 Monday PIR Masters 1/2/3 Paul Zagacki 5/20
40 Monday PIR Masters 1/2/3 Jeremy Russell 5/20
9 Monday PIR Women 4/5 Lisa Heathman 5/20
35 Monday PIR Masters 4/5 Peter Blenkiron 5/20
1 Kruger's Kermesse Farm Dirt Crit Masters Men A 35+ Steve Dale 5/19
13 Kruger's Kermesse Farm Dirt Crit Masters Men B 35+ Ted Byram 5/19
4 Kruger's Kermesse Farm Dirt Crit Masters Men B 35+ Tom Strodtbeck 5/19
7 Kruger's Kermesse Farm Dirt Crit Masters Men 50+ Hugh Givens 5/19
6 Kruger's Kermesse Farm Dirt Crit Masters Men 50+ jim fox 5/19
10 Kruger's Kermesse Farm Dirt Crit Clydesdale Dwayne King 5/19
13 Kruger's Kermesse Farm Dirt Crit Men A Chris Johnston 5/19
6 Kruger's Kermesse Farm Dirt Crit Masters Women A 35+ Sarah Eustis 5/19
9 Banana Belt Series: Banana Belt 3 Masters Men 50+ Clint Ebert 5/19
22 Banana Belt Series: Banana Belt 3 Masters Men 35+ Category 1/2/3 tom ghilarducci 5/19
12 Banana Belt Series: Banana Belt 3 Masters Men 35+ Category 1/2/3 Tom James 5/19
10 Banana Belt Series: Banana Belt 3 Women Category 4 Lisa Heathman 5/19
1 Gorge Mountain Bike Short Track Series Category 2 Women U34 Ellene Smith 5/16
1 Gorge Mountain Bike Short Track Series Category 2 Men 45+ Thomas Morgan 5/16
42 Tuesday PIR Category 1/2/3 tom ghilarducci 5/14
52 Tuesday PIR Category 3/4 Matt Cline 5/14
3 Tuesday PIR Category 3/4 Brian Austin 5/14
28 Monday PIR Masters 1/2/3 Tom James 5/13
10 Monday PIR Women 4/5 Lisa Heathman 5/13
18 Banana Belt Series: Banana Belt 2 Masters Men 35+ Category 1/2/3 Tom James 5/12
14 Banana Belt Series: Banana Belt 2 Masters Men 35+ Category 1/2/3 Casey Davidson 5/12
13 Banana Belt Series: Banana Belt 2 Masters Men 35+ Category 1/2/3 tom ghilarducci 5/12
17 Banana Belt Series: Banana Belt 2 Women Category 4 Lisa Heathman 5/12
2 Cascade Chainbreaker XC Category 3 13-14 Junior Men Owen Szwaya 5/11
2 Cascade Chainbreaker XC Category 3 Men 40+ jim fox 5/11
14 Cascade Chainbreaker XC Category 2 40-49 Men Bob Jacobs 5/11
9 Cascade Chainbreaker XC Category 2 19-39 Men Peter Blenkiron 5/11
9 Cascade Chainbreaker XC Category 1 Men 19-39 Chris Johnston 5/11
9 Fast Twitch Fridays Novice Men Group 2 Greg Nyhus 5/10
63 Tuesday PIR Category 1/2/3 Brian Austin 5/7
55 Tuesday PIR Category 1/2/3 tom ghilarducci 5/7
45 Monday PIR Masters Men 4/5 Peter Blenkiron 5/6
25 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Jeremy Russell 5/6
24 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Tom James 5/6
21 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Paul Zagacki 5/6
10 Banana Belt Series Women Category 4/5 Lisa Heathman 5/5-19
10 Banana Belt Series Masters Men 50+ Clint Ebert 5/5-19
25 Banana Belt Series Masters Men 35+ 1/2/3 tom ghilarducci 5/5-19
19 Banana Belt Series Masters Men 35+ 1/2/3 Tom James 5/5-19
18 Banana Belt Series Masters Men 35+ 1/2/3 Casey Davidson 5/5-19
14 Banana Belt Series Masters Men 35+ 1/2/3 Rick Metz 5/5-19
2 Coast Hills Classic XC Women Category 2 19-39 Ellene Smith 5/5
3 Coast Hills Classic XC Men Category 1 19-39 Matt Cline 5/5
12 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Masters Men 50+ Clint Ebert 5/5
19 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Masters Men 35+ Category 1/2/3 tom ghilarducci 5/5
18 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Masters Men 35+ Category 1/2/3 Paul Zagacki 5/5
17 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Masters Men 35+ Category 1/2/3 Tom James 5/5
12 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Masters Men 35+ Category 1/2/3 Casey Davidson 5/5
4 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Masters Men 35+ Category 1/2/3 Rick Metz 5/5
7 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Women Category 4 Lisa Heathman 5/5
23 Tuesday PIR Category 1/2/3 Brian Austin 4/30
17 Tuesday PIR Category 3/4 Matt Cline 4/30
27 Monday PIR Masters 1/2/3 Tom James 4/29
8 Monday PIR Women 4/5 Lisa Heathman 4/29
3 Bear Springs Trap XC Category 3 Women 40+ Emily Ohlin 4/28
1 Bear Springs Trap XC Category 3/40+ Men jim fox 4/28
11 Bear Springs Trap XC Category 2 Women 19-39 Ellene Smith 4/28
9 Bear Springs Trap XC Category 2 Men 40-49 Tom Strodtbeck 4/28
6 Bear Springs Trap XC Category 1 Men 19-39 Chris Johnston 4/28
3 Bear Springs Trap XC Category 1 Men 19-39 Jeremy Russell 4/28
27 Eugene Roubaix Masters Men 40+ 1/2/3 Hugh Givens 4/27
7 Rose Garden Circuit Race Series Category 4/5 Matt Cline 4/25
77 Tuesday PIR Category 1/2/3 Brian Austin 4/23
44 Tuesday PIR Category 1/2/3 tom ghilarducci 4/23
8 Tuesday PIR Junior A Owen Szwaya 4/23
44 Monday PIR Masters 1/2/3 Casey Davidson 4/22
15 Monday PIR Masters 1/2/3 Tom James 4/22
6 Monday PIR Women 4/5 Lisa Heathman 4/22
2 Rose Garden Circuit Race Series Men 4/5 Matt Cline 4/18
26 Tuesday PIR Category 1/2/3 Brian Austin 4/16-8/27
77 Tuesday PIR Category 1/2/3 Brian Austin 4/16
33 Tuesday PIR Category 3/4 Matt Cline 4/16
6 Monday PIR Women 4/5 Lisa Heathman 4/15-8/26
41 Monday PIR Masters 1/2/3 Casey Davidson 4/15
26 Monday PIR Masters 1/2/3 tom ghilarducci 4/15
14 Monday PIR Masters 1/2/3 Paul Zagacki 4/15
7 Kings Valley Road Race Women 4/5 Lisa Heathman 4/13
15 Kings Valley Road Race Masters 50+ Clint Ebert 4/13
2 Mudslinger XC Category 3 13-14 Junior Men Owen Szwaya 4/7
4 Mudslinger XC Category 2 40-49 Women Sarah Eustis 4/7
7 Mudslinger XC Category 2 19-39 Women Ellene Smith 4/7
25 Mudslinger XC Category 2 19-39 Men Andy Meeks 4/7
8 Mudslinger XC Category 1 Men 40-49 Michael Szwaya 4/7
9 Mudslinger XC Category 1 Men 19-39 Matt Cline 4/7
7 Mudslinger XC Category 1 Men 19-39 Chris Johnston 4/7
90 Crank Bicycles TT @ PIR: Combined Combined Andrew Osborn 3/31
10 Crank Bicycles TT @ PIR Masters Men 50+ Andrew Osborn 3/31
20 Gorge Roubaix Men Category 4/5 Matt Cline 3/24
11 Gorge Roubaix Masters Men 2/3 Thomas Morgan 3/24
23 Gorge Roubaix Masters Men 4/5 jim fox 3/24
65 As the Raven Flies TT: Combined Combined Joe Rothery 3/23
26 As the Raven Flies TT: Combined Combined Clint Ebert 3/23
15 As the Raven Flies TT Masters 50+ Men Joe Rothery 3/23
6 As the Raven Flies TT Masters 50+ Men Clint Ebert 3/23
36 Dirty Circles Masters Men 1/2/3 Tom James 3/17
6 Dirty Circles Women 4/5 Lisa Heathman 3/17
6 Heiser Farms Grand Island Road Race Series Women Category 3/4/5 Lisa Heathman 3/16
3 Heiser Farms Grand Island Road Race Series Masters Men Category 3/4 Rick Metz 3/9
13 Dirty Circles Women 4/5 Lisa Heathman 3/3-17
7 Echo Red to Red MTB XC Category 3 19-39 Women Annie Nielsen 3/2
7 Echo Red to Red MTB XC Category 2 40-49 Women Sarah Eustis 3/2
16 Echo Red to Red MTB XC Category 2 19-39 Women Kristen Minarik 3/2
6 Echo Red to Red MTB XC Category 2 19-39 Women Ellene Smith 3/2
64 Echo Red to Red MTB XC Category 2 40-49 Men Chris Cottingham 3/2
43 Echo Red to Red MTB XC Category 2 40-49 Men Dwayne King 3/2
6 Echo Red to Red MTB XC Category 2 40-49 Men Tom Strodtbeck 3/2
39 Echo Red to Red MTB XC Category 1 40-49 Men Michael Szwaya 3/2
21 Echo Red to Red MTB XC Category 1 19-39 Men Dave Cockburn 3/2
2 Echo Red to Red MTB XC Category 1 19-39 Men Chris Johnston 3/2
53 Jack Frost TT: Combined Combined Dave Cockburn 2/24
39 Jack Frost TT: Combined Combined Casey Davidson 2/24
13 Jack Frost TT: Combined Combined Thomas Morgan 2/24
17 Jack Frost TT Masters Men 40-49 Dave Cockburn 2/24
13 Jack Frost TT Masters Men 40-49 Casey Davidson 2/24
3 Jack Frost TT Masters Men 40-49 Thomas Morgan 2/24
13 Heiser Farms Grand Island Road Race Series Women Category 3/4/5 Lisa Heathman 2/23-3/16
9 Heiser Farms Grand Island Road Race Series Masters Men Category 3/4 Rick Metz 2/23-3/16
9 Portland Short Track Series: July Series Standings Singlespeed Michael Szwaya 1/1
4 Portland Short Track Series: July Series Standings Elite Men Chris Johnston 1/1
3 Portland Short Track Series: July Series Standings Elite Men Jeremy Russell 1/1
2 Portland Short Track Series: July Series Standings Elite Men James Ceccorulli 1/1
11 Portland Short Track Series: July Series Standings Category 3 Men 10-14 Owen L. Rogers 1/1
4 Portland Short Track Series: July Series Standings Category 3 Men 10-14 Owen Szwaya 1/1
14 Portland Short Track Series: July Series Standings Category 2 Women U35 Annie Nielsen 1/1
3 Portland Short Track Series: July Series Standings Category 2 Women U35 Ellene Smith 1/1
7 Portland Short Track Series: July Series Standings Category 2 Women 35-44 Sarah Eustis 1/1
2 Portland Short Track Series: July Series Standings Category 2 Men 55+ jim fox 1/1
8 Portland Short Track Series: July Series Standings Category 2 Men 45-54 Trig Rogers 1/1
10 Portland Short Track Series: July Series Standings Category 2 Men 35-44 Andy Meeks 1/1
8 Portland Short Track Series: July Series Standings Category 2 Men 35-44 Peter Blenkiron 1/1
7 Portland Short Track Series: July Series Standings Category 1 Men 45+ Bob Jacobs 1/1
6 Portland Short Track Series: July Series Standings Category 1 Men 45+ Tom Strodtbeck 1/1
9 Portland Short Track Series: July Series Standings Category 1 Men 35-44 Brian Austin 1/1
2 Portland Short Track Series: July Series Standings Category 1 Men 35-44 Michael Szwaya 1/1
21 Tuesday PIR: Series Standings Category 1/2/3 Brian Austin 1/1
2 Monday PIR: Series Standings Women 4/5 Lisa Heathman 1/1
16 Monday PIR: Series Standings Masters 4/5 Peter Blenkiron 1/1
3 Monday PIR: Series Standings Masters 4/5 Peter Blenkiron 1/1
15 Salem STXC: Final Series Standings Singlespeed Men Shannon Boroff 1/1
22 Salem STXC: Final Series Standings Category 2 Men Jacques Lafortune 1/1
17 Tuesday PIR: Series Standings Category 1/2/3 Brian Austin 1/1
4 Monday PIR: Series Standings Women 4/5 Lisa Heathman 1/1
14 Monday PIR: Series Standings Masters 4/5 Peter Blenkiron 1/1
4 Monday PIR: Series Standings Masters 4/5 Peter Blenkiron 1/1
18 Salem STXC: Series Standings Category 2 Men Jacques Lafortune 1/1
13 Tuesday PIR: July Team Standings Category 1/2/3 1/1
29 Tuesday PIR: July Series Standings Category 1/2/3 Brian Austin 1/1
9 Monday PIR: July Series Standings Women 4/5 Lisa Heathman 1/1
6 Monday PIR: Series Standings Women 4/5 Lisa Heathman 1/1
4 Monday PIR: Series Standings Women 4/5 Lisa Heathman 1/1
3 Monday PIR: Series Standings Women 4/5 Lisa Heathman 1/1
6 Tuesday PIR: June Team Standings Category 3/4 1/1
1 Tuesday PIR: June Series Standings Category 3/4 Brian Austin 1/1
4 Monday PIR: June Series Standings Women 4/5 Lisa Heathman 1/1
26 Monday PIR: June Series Standings Masters 4/5 Peter Blenkiron 1/1
15 Monday PIR: June Series Standings Masters 4/5 Peter Blenkiron 1/1
12 Portland Short Track Series: June Series Standings Singlespeed Michael Szwaya 1/1
4 Portland Short Track Series: June Series Standings Elite Men Chris Johnston 1/1
3 Portland Short Track Series: June Series Standings Elite Men Jeremy Russell 1/1
2 Portland Short Track Series: June Series Standings Category 3 Men 10-14 Owen Szwaya 1/1
15 Portland Short Track Series: June Series Standings Category 2 Women U35 Annie Nielsen 1/1
4 Portland Short Track Series: June Series Standings Category 2 Women U35 Ellene Smith 1/1
3 Portland Short Track Series: June Series Standings Category 2 Women 35-44 Sarah Eustis 1/1
2 Portland Short Track Series: June Series Standings Category 2 Men 55+ jim fox 1/1
11 Portland Short Track Series: June Series Standings Category 2 Men 45-54 Trig Rogers 1/1
10 Portland Short Track Series: June Series Standings Category 2 Men 35-44 Andy Meeks 1/1
4 Portland Short Track Series: June Series Standings Category 1 Men 45+ Bob Jacobs 1/1
2 Portland Short Track Series: June Series Standings Category 1 Men 45+ Tom Strodtbeck 1/1
14 Portland Short Track Series: June Series Standings Category 1 Men 35-44 Dave Cockburn 1/1
8 Portland Short Track Series: June Series Standings Category 1 Men 35-44 Brian Austin 1/1
2 Portland Short Track Series: June Series Standings Category 1 Men 35-44 Michael Szwaya 1/1
3 Monday PIR: Series Standings Women 4/5 Lisa Heathman 1/1
22 Monday PIR: Series Standings Masters 4/5 Peter Blenkiron 1/1
13 Monday PIR: Series Standings Masters 4/5 Peter Blenkiron 1/1
2 Tuesday PIR: Series Standings Category 3/4 Brian Austin 1/1
6 Gorge Mountain Bike Short Track Series: Series Standing - Final Elite Men Chris Johnston 1/1
4 Gorge Mountain Bike Short Track Series: Series Standing - Final Category 1 Men 35-45 Matt Cline 1/1
1 Gorge Mountain Bike Short Track Series: Series Standing - Final Category 2 Women U34 Ellene Smith 1/1
1 Gorge Mountain Bike Short Track Series: Series Standing - Final Category 2 Men 45+ Thomas Morgan 1/1
1 Alsea Falls Switchback OBRA XC Championships: Alsea Falls Switchback XC Series Results Elite Men James Ceccorulli 1/1
6 Alsea Falls Switchback OBRA XC Championships: Alsea Falls Switchback XC Series Results Category 2 Women 19-39 Ellene Smith 1/1
10 Alsea Falls Switchback OBRA XC Championships: Alsea Falls Switchback XC Series Results Category 1 Men 40-49 Dave Cockburn 1/1
1 Alsea Falls Switchback OBRA XC Championships: Championships by Category Elite Men James Ceccorulli 1/1
7 Alsea Falls Switchback OBRA XC Championships: Championships by Category Category 2 Women Ellene Smith 1/1
20 Alsea Falls Switchback OBRA XC Championships: Championships by Category Category 1 Men Dave Cockburn 1/1
1 Alsea Falls Switchback OBRA XC Championships: Championships by Age Groups Senior Men 19-29 James Ceccorulli 1/1
8 Alsea Falls Switchback OBRA XC Championships: Championships by Age Groups Masters Women 30-39 Ellene Smith 1/1
8 Alsea Falls Switchback OBRA XC Championships: Championships by Age Groups Masters Men 40-44 Dave Cockburn 1/1
3 Tuesday PIR: Series Standings Category 3/4 Brian Austin 1/1
4 Monday PIR: Series Standings Women 4/5 Lisa Heathman 1/1
10 Monday PIR: Series Standings Masters 4/5 Peter Blenkiron 1/1
4 Gorge Mountain Bike Short Track Series: Series Standings Category 1 Men 35-45 Matt Cline 1/1
1 Gorge Mountain Bike Short Track Series: Series Standings Category 2 Women U34 Ellene Smith 1/1
1 Gorge Mountain Bike Short Track Series: Series Standings Category 2 Men 45+ Thomas Morgan 1/1
1 Gorge Mountain Bike Short Track Series: Series Standings Category 2 Women U34 Ellene Smith 1/1
1 Gorge Mountain Bike Short Track Series: Series Standings Category 2 Men 45+ Thomas Morgan 1/1
18 Monday PIR: Series Standings for May Women 4/5 Lisa Heathman 1/1
3 Tuesday PIR: Series Standings Category 3/4 Brian Austin 1/1
9 Tuesday PIR: Series Standings Category 3/4 Brian Austin 1/1
19 Monday PIR: Series Standings Women 4/5 Lisa Heathman 1/1
2 Banana Belt Series: Banana Belt 3: Hot Spots Masters Men 35+ Category 1/2/3 Tom James 1/1
13 Banana Belt Series: Banana Belt 2: Series Standings Women Category 4 Lisa Heathman 1/1
18 Banana Belt Series: Banana Belt 2: Series Standings Masters Men 50+ Clint Ebert 1/1
19 Banana Belt Series: Banana Belt 2: Series Standings Masters Men 35+ 1/2/3 tom ghilarducci 1/1
15 Banana Belt Series: Banana Belt 2: Series Standings Masters Men 35+ 1/2/3 Casey Davidson 1/1
11 Banana Belt Series: Banana Belt 2: Series Standings Masters Men 35+ 1/2/3 Rick Metz 1/1
7 Tuesday PIR: Series Standings Category 3/4 Brian Austin 1/1
16 Monday PIR: Series Standings Women 4/5 Lisa Heathman 1/1
23 Tuesday PIR: Team Series Standings for April Team 1/1
10 Monday PIR: Series Standings for April Women 4/5 Lisa Heathman 1/1
6 Rose Garden Circuit Race Series: Overall Series Standings Men 4/5 Matt Cline 1/1
8 Monday PIR: Series Standings Women 4/5 Lisa Heathman 1/1
6 Rose Garden Circuit Race Series: Series Standings after race #3 Men 4/5 Matt Cline 1/1
6 Heiser Farms Grand Island Road Race Series: Race 3 Series Points Women Category 3/4/5 Lisa Heathman 1/1
7 Heiser Farms Grand Island Road Race Series: Series Standings Masters Men Category 3/4 Rick Metz 1/1
3 Heiser Farms Grand Island Road Race Series: Race 2 Series Points Masters Men Category 3/4 Rick Metz 1/1