BicycleAttorney.com

Event Category Name Date
4 SSCXWC Geared Races Masters Men 35+ 3/4 Trig Rogers 12/4
10 OBRA State Champs at Corn Cross Masters 35+ 1/2 Rick Metz 11/19
12 OBRA State Champs at Corn Cross Masters 50+ Tom Strodtbeck 11/19
8 OBRA State Champs at Corn Cross Masters 50+ Michael Metz 11/19
4 OBRA State Champs at Corn Cross Masters 60+ Mark Schwyhart 11/19
30 OBRA State Champs at Corn Cross Masters 35+ 4 Mike Lurie 11/19
16 River City Bicycles Cyclocross Crusade Junior Men 10-12 Rowan Jacobs 11/13
41 River City Bicycles Cyclocross Crusade Junior Men 3/4/5 Rowan Jacobs 11/13
8 River City Bicycles Cyclocross Crusade Women 1/2 Angharad Porteous 11/13
27 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ 1/2 Martin Baker 11/13
9 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters Women 50+ Donna Metz 11/13
6 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters Women 50+ Laila Deardorff 11/13
13 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters Women 35+ 3 Sarah Eustis 11/13
3 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters Women 35+ 3 Maya Foty 11/13
11 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters Women 35+ 1/2 Margi Bradway 11/13
32 River City Bicycles Cyclocross Crusade Men 2/3 Peter Blenkiron 11/13
29 River City Bicycles Cyclocross Crusade Men 2/3 Michael Collins 11/13
56 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 50+ Clint Ebert 11/13
37 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 50+ Mark Schwyhart 11/13
31 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 50+ Ian Kennedy 11/13
24 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 50+ Trig Rogers 11/13
23 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 50+ Michael Metz 11/13
21 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 50+ Tom Hill 11/13
20 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 50+ Tom Strodtbeck 11/13
14 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 50+ Rich Cramer 11/13
4 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 50+ Bob Jacobs 11/13
62 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ Category 3 James Bender 11/13
34 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ Category 3 Jon Frommelt 11/13
29 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ Category 3 Casey Davidson 11/13
23 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ Category 3 Paul Zagacki 11/13
2 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 60+ Mark Schwyhart 11/13
53 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ 4 James Sunderland 11/13
44 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ 4 Mike Lurie 11/13
43 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ 4 Danny Hoile 11/13
26 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ 4 David Meyer 11/13
12 Corvallis Cross Classic Masters 50+ Trig Rogers 11/12
5 Corvallis Cross Classic Masters 50+ Michael Metz 11/12
6 Corvallis Cross Classic Masters 1/2 35+ Men Rick Metz 11/12
5 Corvallis Cross Classic Women 50+ Donna Metz 11/12
2 River City Bicycles Cyclocross Crusade Women 1/2 Angharad Porteous 11/6
28 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ 1/2 Martin Baker 11/6
18 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ 1/2 Rick Metz 11/6
13 River City Bicycles Cyclocross Crusade Women 3 Erin Blenkiron 11/6
9 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters Women 50+ Donna Metz 11/6
11 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters Women 35+ 3 Sarah Eustis 11/6
6 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters Women 35+ 3 tina Shaner 11/6
20 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters Women 35+ 1/2 Ellene Smith 11/6
13 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters Women 35+ 1/2 Margi Bradway 11/6
36 River City Bicycles Cyclocross Crusade Men 2/3 Peter Blenkiron 11/6
15 River City Bicycles Cyclocross Crusade Junior Men 10-12 Rowan Jacobs 11/6
39 River City Bicycles Cyclocross Crusade Junior Men 3/4/5 Rowan Jacobs 11/6
41 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 50+ Hugh Givens 11/6
19 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 50+ Ian Kennedy 11/6
17 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 50+ Tom Hill 11/6
11 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 50+ Tom Strodtbeck 11/6
10 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 50+ Michael Metz 11/6
6 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 50+ Bob Jacobs 11/6
81 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ Category 3 Sean Denney 11/6
59 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ Category 3 James Bender 11/6
42 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ Category 3 Paul Zagacki 11/6
39 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ Category 3 Casey Davidson 11/6
12 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ Category 3 Doug Minarik 11/6
4 River City Bicycles Cyclocross Crusade Men 5 Paul Del Vecchio 11/6
1 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 60+ Mark Schwyhart 11/6
80 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ 4 David Meyer 11/6
76 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ 4 Mike Lurie 11/6
1 Peddlers at Edgefield Masters 35+ 1/2 Rick Metz 11/5
3 Peddlers at Edgefield Masters Women 50+ Donna Metz 11/5
8 Peddlers at Edgefield Masters 50+ Rich Cramer 11/5
6 Peddlers at Edgefield Masters 50+ Tom Hill 11/5
3 Peddlers at Edgefield Masters 50+ Tom Strodtbeck 11/5
2 Peddlers at Edgefield Masters 50+ Michael Metz 11/5
1 Peddlers at Edgefield Men 5 Paul Del Vecchio 11/5
1 Peddlers at Edgefield Masters 60+ Mark Schwyhart 11/5
4 River City Bicycles Cyclocross Crusade Women 1/2 Angharad Porteous 10/30
13 River City Bicycles Cyclocross Crusade Women 3 Erin Blenkiron 10/30
5 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters Women 50+ Donna Metz 10/30
17 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters Women 35+ 3 Maya Foty 10/30
7 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters Women 35+ 3 tina Shaner 10/30
26 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters Women 35+ 1/2 Ellene Smith 10/30
19 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters Women 35+ 1/2 Erica Lurie 10/30
24 River City Bicycles Cyclocross Crusade Junior Men 10-12 Rowan Jacobs 10/30
49 River City Bicycles Cyclocross Crusade Junior Men 3/4/5 Rowan Jacobs 10/30
45 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ Category 3 James Bender 10/30
41 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ Category 3 Jon Frommelt 10/30
11 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ Category 3 Doug Minarik 10/30
47 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 50+ Clint Ebert 10/30
34 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 50+ Ian Kennedy 10/30
25 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 50+ Trig Rogers 10/30
17 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 50+ Michael Metz 10/30
6 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 50+ Bob Jacobs 10/30
6 River City Bicycles Cyclocross Crusade Men 5 Steven Hyde 10/30
4 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 60+ Mark Schwyhart 10/30
46 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ 4 David Meyer 10/30
24 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ 4 Mike Lurie 10/30
3 River City Bicycles Cyclocross Crusade Women 1/2 Angharad Porteous 10/29
44 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ 1/2 Martin Baker 10/29
27 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ 1/2 Rich Cramer 10/29
21 River City Bicycles Cyclocross Crusade Women 3 Erin Blenkiron 10/29
10 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters Women 50+ Donna Metz 10/29
6 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters Women 50+ Katherine Christensen 10/29
13 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters Women 35+ 3 tina Shaner 10/29
22 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters Women 35+ 1/2 Ellene Smith 10/29
14 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters Women 35+ 1/2 Erica Lurie 10/29
50 River City Bicycles Cyclocross Crusade Men 2/3 Peter Blenkiron 10/29
46 River City Bicycles Cyclocross Crusade Men 2/3 Michael Collins 10/29
23 River City Bicycles Cyclocross Crusade Junior Men 10-12 Rowan Jacobs 10/29
52 River City Bicycles Cyclocross Crusade Junior Men 3/4/5 Rowan Jacobs 10/29
50 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 50+ Clint Ebert 10/29
38 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 50+ Ian Kennedy 10/29
36 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 50+ Trig Rogers 10/29
21 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 50+ Tom Hill 10/29
18 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 50+ Michael Metz 10/29
7 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 50+ Bob Jacobs 10/29
97 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ Category 3 James Bender 10/29
95 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ Category 3 Doug Minarik 10/29
43 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ Category 3 Jon Frommelt 10/29
7 River City Bicycles Cyclocross Crusade Men 5 Steven Hyde 10/29
3 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 60+ Mark Schwyhart 10/29
42 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ 4 Mike Lurie 10/29
1 Luscher Farm Crosstoberfest Masters 35+ 1/2 Rick Metz 10/29
1 Luscher Farm Crosstoberfest Masters Women 50+ Laila Deardorff 10/29
10 Luscher Farm Crosstoberfest Masters 50+ Hugh Givens 10/29
4 Luscher Farm Crosstoberfest Masters 50+ Tom Strodtbeck 10/29
7 Luscher Farm Crosstoberfest Masters 35+ Category 3 Casey Davidson 10/29
1 Psycho Cross Masters Women 45+ Donna Metz 10/23
4 Psycho Cross Masters 50+ Michael Metz 10/23
3 Washougal CX Masters Women 35+ 1/2 Margi Bradway 10/23
11 Washougal CX Masters 50+ Paul Greenwalt 10/23
7 Washougal CX Masters 50+ Trig Rogers 10/23
4 Washougal CX Men 5 Paul Del Vecchio 10/23
2 CrossWord CX Challenge Masters 35+ 1/2 Rick Metz 10/22
3 CrossWord CX Challenge Masters Women 50+ Donna Metz 10/22
1 CrossWord CX Challenge Masters Women 35+ 3 tina Shaner 10/22
2 CrossWord CX Challenge Masters Women 35+ 1/2 Erica Lurie 10/22
10 CrossWord CX Challenge Singlespeed Angharad Porteous 10/22
11 CrossWord CX Challenge Junior Men 13-14 Michael Metz 10/22
6 CrossWord CX Challenge Junior Men 10-12 Rowan Jacobs 10/22
19 CrossWord CX Challenge Junior Men 3/4/5 Michael Metz 10/22
15 CrossWord CX Challenge Junior Men 3/4/5 Rowan Jacobs 10/22
23 CrossWord CX Challenge Masters 50+ Clint Ebert 10/22
12 CrossWord CX Challenge Masters 50+ Ian Kennedy 10/22
6 CrossWord CX Challenge Masters 50+ Michael Metz 10/22
4 CrossWord CX Challenge Masters 50+ Tom Strodtbeck 10/22
3 CrossWord CX Challenge Masters 50+ Tom Hill 10/22
2 CrossWord CX Challenge Masters 50+ Bob Jacobs 10/22
34 CrossWord CX Challenge Masters 35+ Category 3 James Bender 10/22
28 CrossWord CX Challenge Masters 35+ Category 3 Jon Frommelt 10/22
2 CrossWord CX Challenge Men 5 Paul Del Vecchio 10/22
53 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ 4 David Meyer 10/16
1 River City Bicycles Cyclocross Crusade Women 1/2 Angharad Porteous 10/16
32 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ 1/2 Rich Cramer 10/16
10 River City Bicycles Cyclocross Crusade Women 3 Erin Blenkiron 10/16
9 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters Women 50+ Donna Metz 10/16
8 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters Women 50+ Katherine Christensen 10/16
5 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters Women 35+ 3 tina Shaner 10/16
10 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters Women 35+ 1/2 Ellene Smith 10/16
35 River City Bicycles Cyclocross Crusade Men 2/3 Michael Collins 10/16
11 River City Bicycles Cyclocross Crusade Junior Men 10-12 Rowan Jacobs 10/16
28 River City Bicycles Cyclocross Crusade Junior Men 3/4/5 Rowan Jacobs 10/16
34 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 50+ Ian Kennedy 10/16
33 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 50+ Paul Greenwalt 10/16
20 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 50+ Tom Hill 10/16
18 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 50+ Michael Metz 10/16
5 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 50+ Bob Jacobs 10/16
48 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ Category 3 Sean Denney 10/16
47 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ Category 3 James Bender 10/16
28 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ Category 3 Casey Davidson 10/16
4 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 60+ Mark Schwyhart 10/16
16 River City Bicycles Cyclocross Crusade Junior Men 10-12 Rowan Jacobs 10/15
40 River City Bicycles Cyclocross Crusade Junior Men 3/4/5 Rowan Jacobs 10/15
1 River City Bicycles Cyclocross Crusade Women 1/2 Angharad Porteous 10/15
31 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ 1/2 Peter Blenkiron 10/15
30 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ 1/2 Martin Baker 10/15
12 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ 1/2 Rick Metz 10/15
6 River City Bicycles Cyclocross Crusade Women 3 Erin Blenkiron 10/15
8 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters Women 50+ Donna Metz 10/15
8 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters Women 35+ 3 tina Shaner 10/15
18 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters Women 35+ 1/2 Ellene Smith 10/15
12 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters Women 35+ 1/2 Margi Bradway 10/15
38 River City Bicycles Cyclocross Crusade Men 2/3 Michael Collins 10/15
39 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 50+ Hugh Givens 10/15
27 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 50+ Ian Kennedy 10/15
25 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 50+ Trig Rogers 10/15
18 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 50+ Tom Strodtbeck 10/15
15 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 50+ Michael Metz 10/15
6 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 50+ Bob Jacobs 10/15
16 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ Category 3 Doug Minarik 10/15
16 River City Bicycles Cyclocross Crusade Men 5 Paul Del Vecchio 10/15
2 River City Bicycles Cyclocross Crusade Men 5 Steven Hyde 10/15
3 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 60+ Mark Schwyhart 10/15
42 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ 4 James Sunderland 10/15
2 River City Bicycles Cyclocross Crusade Clydesdale Michael Szwaya 10/15
64 River City Bicycles Cyclocross Crusade Singlespeed Steve Dale 10/9
43 River City Bicycles Cyclocross Crusade Men 2/3 Michael Collins 10/9
39 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ 1/2 Dolan Halbrook 10/9
32 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ 1/2 Peter Blenkiron 10/9
29 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ 1/2 Rick Metz 10/9
22 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ 1/2 Rich Cramer 10/9
2 River City Bicycles Cyclocross Crusade Women 4 tina Shaner 10/9
10 River City Bicycles Cyclocross Crusade Women 3 Erin Blenkiron 10/9
9 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters Women 50+ Donna Metz 10/9
7 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters Women 50+ Katherine Christensen 10/9
5 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters Women 35+ 3 Sarah Eustis 10/9
16 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters Women 35+ 1/2 Ellene Smith 10/9
6 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters Women 35+ 1/2 Ann Kennedy 10/9
16 River City Bicycles Cyclocross Crusade Junior Men 10-12 Jackson Dale 10/9
15 River City Bicycles Cyclocross Crusade Junior Men 10-12 Rowan Jacobs 10/9
40 River City Bicycles Cyclocross Crusade Junior Men 3/4/5 Jackson Dale 10/9
38 River City Bicycles Cyclocross Crusade Junior Men 3/4/5 Rowan Jacobs 10/9
56 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 50+ Clint Ebert 10/9
52 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 50+ Trig Rogers 10/9
51 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 50+ Hugh Givens 10/9
41 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 50+ Paul Greenwalt 10/9
32 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 50+ Ian Kennedy 10/9
18 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 50+ Michael Metz 10/9
14 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 50+ Tom Strodtbeck 10/9
2 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 50+ Bob Jacobs 10/9
58 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ Category 3 Jon Frommelt 10/9
55 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ Category 3 James Bender 10/9
14 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 60+ Bill Alsup 10/9
2 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 60+ Mark Schwyhart 10/9
90 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ 4 David Meyer 10/9
16 River City Bicycles Cyclocross Crusade Junior Men 13-14 Michael Metz 10/8
22 River City Bicycles Cyclocross Crusade Junior Men 10-12 Andrew Metz 10/8
20 River City Bicycles Cyclocross Crusade Junior Men 10-12 Rowan Jacobs 10/8
50 River City Bicycles Cyclocross Crusade Junior Men 3/4/5 Andrew Metz 10/8
42 River City Bicycles Cyclocross Crusade Junior Men 3/4/5 Rowan Jacobs 10/8
37 River City Bicycles Cyclocross Crusade Junior Men 3/4/5 Michael Metz 10/8
15 River City Bicycles Cyclocross Crusade Women 1/2 Kristen Minarik 10/8
15 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ 1/2 Rick Metz 10/8
4 River City Bicycles Cyclocross Crusade Women 4 tina Shaner 10/8
13 River City Bicycles Cyclocross Crusade Women 3 Erin Blenkiron 10/8
13 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters Women 50+ Donna Metz 10/8
11 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters Women 35+ 3 Sarah Eustis 10/8
26 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters Women 35+ 1/2 Ellene Smith 10/8
18 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters Women 35+ 1/2 Margi Bradway 10/8
4 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters Women 35+ 1/2 Ann Kennedy 10/8
83 River City Bicycles Cyclocross Crusade Singlespeed Paul Del Vecchio 10/8
61 River City Bicycles Cyclocross Crusade Men 2/3 Michael Collins 10/8
65 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 50+ Hugh Givens 10/8
41 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 50+ Ian Kennedy 10/8
27 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 50+ Donald Newlands 10/8
24 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 50+ Tom Hill 10/8
18 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 50+ Tom Strodtbeck 10/8
15 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 50+ Michael Metz 10/8
8 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 50+ Bob Jacobs 10/8
73 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ Category 3 Jon Frommelt 10/8
63 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ Category 3 James Bender 10/8
51 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ Category 3 Paul Zagacki 10/8
10 River City Bicycles Cyclocross Crusade Men 5 Paul Del Vecchio 10/8
1 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 60+ Mark Schwyhart 10/8
4 Blind Date at the Dairy Masters Men 50+ Tom Strodtbeck 10/5
2 Blind Date at the Dairy Women Category 4 tina Shaner 10/5
4 Portland Trophy Cup Overall Series Standings Masters 50+ Donald Newlands 10/4
23 Portland Trophy Cup Overall Series Standings Men 5 Paul Del Vecchio 10/4
29 Portland Trophy Cup Overall Series Standings Masters Men 3/4 Trig Rogers 10/4
24 Portland Trophy Cup Overall Series Standings Masters Men 3/4 Sean Denney 10/4
5 Portland Trophy Cup Overall Series Standings Masters Men 3/4 Jon Frommelt 10/4
11 Portland Trophy Cup Overall Series Standings Women 3/4 Erin Blenkiron 10/4
28 Portland Trophy Cup Overall Series Standings Masters Men 2/3 Ian Kennedy 10/4
15 Portland Trophy Cup Overall Series Standings Masters Men 1/2 Peter Blenkiron 10/4
8 Portland Trophy Cup Overall Series Standings Masters Men 1/2 Peter Blenkiron 10/4
1 Portland Trophy Cup Overall Series Standings Women 1/2 Angharad Porteous 10/4
1 Portland Trophy Cup Masters Men 1/2 Peter Blenkiron 10/4
2 Portland Trophy Cup Women 1/2 Angharad Porteous 10/4
20 Portland Trophy Cup Masters Men 3/4 Sean Denney 10/4
10 Portland Trophy Cup Masters Men 3/4 Trig Rogers 10/4
6 Portland Trophy Cup Masters Men 3/4 Jon Frommelt 10/4
10 Portland Trophy Cup Masters Men 2/3 Ian Kennedy 10/4
2 Grand Prix Brad Ross - Heiser Farms Women 1/2 Angharad Porteous 10/1
12 Grand Prix Brad Ross - Heiser Farms Masters 35+ 1/2 Rick Metz 10/1
3 Grand Prix Brad Ross - Heiser Farms Women 4 tina Shaner 10/1
4 Grand Prix Brad Ross - Heiser Farms Women 3 Erin Blenkiron 10/1
9 Grand Prix Brad Ross - Heiser Farms Masters Women 50+ Donna Metz 10/1
11 Grand Prix Brad Ross - Heiser Farms Masters Women 35+ 1/2 Ellene Smith 10/1
6 Grand Prix Brad Ross - Heiser Farms Masters Women 35+ 1/2 Margi Bradway 10/1
15 Grand Prix Brad Ross - Heiser Farms Men 2/3 Peter Blenkiron 10/1
18 Grand Prix Brad Ross - Heiser Farms Junior Men 13-14 Category 3/4/5 Michael Metz 10/1
18 Grand Prix Brad Ross - Heiser Farms Junior Men 10-12 Category 3/4/5 Andrew Metz 10/1
12 Grand Prix Brad Ross - Heiser Farms Junior Men 10-12 Category 3/4/5 Rowan Jacobs 10/1
48 Grand Prix Brad Ross - Heiser Farms Junior Men 3/4/5 Andrew Metz 10/1
38 Grand Prix Brad Ross - Heiser Farms Junior Men 3/4/5 Rowan Jacobs 10/1
37 Grand Prix Brad Ross - Heiser Farms Junior Men 3/4/5 Michael Metz 10/1
50 Grand Prix Brad Ross - Heiser Farms Masters 50+ Hugh Givens 10/1
48 Grand Prix Brad Ross - Heiser Farms Masters 50+ Clint Ebert 10/1
40 Grand Prix Brad Ross - Heiser Farms Masters 50+ Trig Rogers 10/1
22 Grand Prix Brad Ross - Heiser Farms Masters 50+ Tom Hill 10/1
18 Grand Prix Brad Ross - Heiser Farms Masters 50+ Tom Strodtbeck 10/1
8 Grand Prix Brad Ross - Heiser Farms Masters 50+ Michael Metz 10/1
3 Grand Prix Brad Ross - Heiser Farms Masters 50+ Bob Jacobs 10/1
39 Grand Prix Brad Ross - Heiser Farms Masters 35+ Category 3 James Bender 10/1
30 Grand Prix Brad Ross - Heiser Farms Masters 35+ Category 3 Jon Frommelt 10/1
24 Grand Prix Brad Ross - Heiser Farms Masters 35+ Category 3 Paul Zagacki 10/1
1 Grand Prix Brad Ross - Heiser Farms Singlespeed Women Angharad Porteous 10/1
3 Grand Prix Brad Ross - Heiser Farms Men 5 Paul Del Vecchio 10/1
16 Grand Prix Brad Ross - Heiser Farms Masters 60+ Bill Alsup 10/1
3 Grand Prix Brad Ross - Heiser Farms Masters 60+ Mark Schwyhart 10/1
33 Grand Prix Brad Ross - Heiser Farms Masters 35+ 4 James Sunderland 10/1
2 Grand Prix Brad Ross - Heiser Farms Clydesdale Michael Szwaya 10/1
10 Blind Date at the Dairy Masters Men 50+ Paul Greenwalt 9/28
5 Blind Date at the Dairy Masters Men 50+ Tom Strodtbeck 9/28
2 Blind Date at the Dairy Masters Men 50+ Bob Jacobs 9/28
9 Blind Date at the Dairy Masters Men 2/3 40+ Casey Davidson 9/28
5 Blind Date at the Dairy Masters Men 1/2 40+ Martin Baker 9/28
12 Blind Date at the Dairy Masters Men 60+ Bill Alsup 9/28
5 Blind Date at the Dairy Women Category 4 tina Shaner 9/28
5 Blind Date at the Dairy Men 5 Paul Del Vecchio 9/28
2 Portland Trophy Cup - Series Standings as of 9/27 Masters 50+ Donald Newlands 9/27
21 Portland Trophy Cup - Series Standings as of 9/27 Men 5 Paul Del Vecchio 9/27
21 Portland Trophy Cup - Series Standings as of 9/27 Masters Men 3/4 Sean Denney 9/27
9 Portland Trophy Cup - Series Standings as of 9/27 Masters Men 3/4 Jon Frommelt 9/27
10 Portland Trophy Cup - Series Standings as of 9/27 Women 3/4 Erin Blenkiron 9/27
11 Portland Trophy Cup - Series Standings as of 9/27 Masters Men 1/2 Peter Blenkiron 9/27
1 Portland Trophy Cup - Series Standings as of 9/27 Women 1/2 Angharad Porteous 9/27
9 Portland Trophy Cup Men 5 Paul Del Vecchio 9/27
1 Portland Trophy Cup Women 1/2 Angharad Porteous 9/27
25 Portland Trophy Cup Masters Men 3/4 Mike Lurie 9/27
7 Portland Trophy Cup Masters Men 3/4 Sean Denney 9/27
3 Portland Trophy Cup Masters 50+ Donald Newlands 9/27
5 Battle at Barlow Masters Women 50+ Donna Metz 9/25
7 Battle at Barlow Junior Men 10-12 Gavin Sunderland 9/25
17 Battle at Barlow Junior Men 3/4/5 Gavin Sunderland 9/25
19 Battle at Barlow Masters 50+ Paul Greenwalt 9/25
6 Battle at Barlow Masters 35+ Category 3 Casey Davidson 9/25
1 Battle at Barlow Masters 60+ Mark Schwyhart 9/25
1 Grand Prix Brad Ross: GP: Ninkrossi Masters 60+ Mark Schwyhart 9/24
12 Grand Prix Brad Ross: GP: Ninkrossi Masters 35+ 4 Mike Lurie 9/24
30 Grand Prix Brad Ross: GP: Ninkrossi Men 2/3 Michael Collins 9/24
1 Grand Prix Brad Ross: GP: Ninkrossi Women 1/2 Angharad Porteous 9/24
25 Grand Prix Brad Ross: GP: Ninkrossi Masters 35+ 1/2 Peter Blenkiron 9/24
16 Grand Prix Brad Ross: GP: Ninkrossi Masters 35+ 1/2 Dolan Halbrook 9/24
6 Grand Prix Brad Ross: GP: Ninkrossi Masters 35+ 1/2 Rick Metz 9/24
3 Grand Prix Brad Ross: GP: Ninkrossi Women 3 Erin Blenkiron 9/24
10 Grand Prix Brad Ross: GP: Ninkrossi Masters Women 50+ Donna Metz 9/24
2 Grand Prix Brad Ross: GP: Ninkrossi Masters Women 35+ 3 Sarah Eustis 9/24
3 Grand Prix Brad Ross: GP: Ninkrossi Masters Women 35+ 1/2 Ann Kennedy 9/24
15 Grand Prix Brad Ross: GP: Ninkrossi Junior Men 10-12 Rowan Jacobs 9/24
39 Grand Prix Brad Ross: GP: Ninkrossi Junior Men 3/4/5 Rowan Jacobs 9/24
31 Grand Prix Brad Ross: GP: Ninkrossi Masters 50+ Clint Ebert 9/24
22 Grand Prix Brad Ross: GP: Ninkrossi Masters 50+ Ian Kennedy 9/24
18 Grand Prix Brad Ross: GP: Ninkrossi Masters 50+ Donald Newlands 9/24
8 Grand Prix Brad Ross: GP: Ninkrossi Masters 50+ Tom Strodtbeck 9/24
7 Grand Prix Brad Ross: GP: Ninkrossi Masters 50+ Michael Metz 9/24
5 Grand Prix Brad Ross: GP: Ninkrossi Masters 50+ Bob Jacobs 9/24
34 Grand Prix Brad Ross: GP: Ninkrossi Masters 35+ Category 3 James Bender 9/24
26 Grand Prix Brad Ross: GP: Ninkrossi Masters 35+ Category 3 Jon Frommelt 9/24
8 Blind Date at the Dairy Women 1/2 Erica Lurie 9/21
11 Blind Date at the Dairy Masters Men 50+ Paul Greenwalt 9/21
8 Blind Date at the Dairy Masters Men 50+ Donald Newlands 9/21
4 Blind Date at the Dairy Masters Men 50+ Tom Strodtbeck 9/21
3 Blind Date at the Dairy Masters Men 50+ Bob Jacobs 9/21
15 Blind Date at the Dairy Masters Men 2/3 40+ Casey Davidson 9/21
12 Blind Date at the Dairy Masters Men 1/2 40+ Andy Meeks 9/21
5 Blind Date at the Dairy Masters Men 1/2 40+ Rick Metz 9/21
32 Blind Date at the Dairy Men 3/4 James Bender 9/21
30 Blind Date at the Dairy Masters Men 3/4 40+ Trig Rogers 9/21
3 Blind Date at the Dairy Women Category 4 tina Shaner 9/21
11 Blind Date at the Dairy Men 5 Paul Del Vecchio 9/21
11 Portland Trophy Cup Masters Men 1/2 Peter Blenkiron 9/20
1 Portland Trophy Cup Women 1/2 Angharad Porteous 9/20
31 Portland Trophy Cup Masters Men 3/4 Mike Lurie 9/20
20 Portland Trophy Cup Masters Men 3/4 Sean Denney 9/20
4 Portland Trophy Cup Masters Men 3/4 Jon Frommelt 9/20
7 Portland Trophy Cup: Series Standings Masters Men 3/4 Jon Frommelt 9/20
9 Portland Trophy Cup: Series Standings Women 3/4 Erin Blenkiron 9/20
10 Portland Trophy Cup: Series Standings Masters Men 1/2 Peter Blenkiron 9/20
1 Portland Trophy Cup: Series Standings Women 1/2 Angharad Porteous 9/20
3 Grand Prix Brad Ross: GP: Zaaldercross Women 1/2 Angharad Porteous 9/17
22 Grand Prix Brad Ross: GP: Zaaldercross Masters 35+ 1/2 Peter Blenkiron 9/17
19 Grand Prix Brad Ross: GP: Zaaldercross Masters 35+ 1/2 Andy Meeks 9/17
5 Grand Prix Brad Ross: GP: Zaaldercross Masters 35+ 1/2 Rick Metz 9/17
2 Grand Prix Brad Ross: GP: Zaaldercross Women 4 tina Shaner 9/17
4 Grand Prix Brad Ross: GP: Zaaldercross Women 3 Erin Blenkiron 9/17
2 Grand Prix Brad Ross: GP: Zaaldercross Masters Women 35+ 3 Sarah Eustis 9/17
5 Grand Prix Brad Ross: GP: Zaaldercross Masters Women 35+ 1/2 Ellene Smith 9/17
1 Grand Prix Brad Ross: GP: Zaaldercross Masters Women 35+ 1/2 Ann Kennedy 9/17
11 Grand Prix Brad Ross: GP: Zaaldercross Junior Men 10-12 Rowan Jacobs 9/17
34 Grand Prix Brad Ross: GP: Zaaldercross Junior Men 3/4/5 Rowan Jacobs 9/17
42 Grand Prix Brad Ross: GP: Zaaldercross Masters 50+ Trig Rogers 9/17
30 Grand Prix Brad Ross: GP: Zaaldercross Masters 50+ Ian Kennedy 9/17
25 Grand Prix Brad Ross: GP: Zaaldercross Masters 50+ Tom Strodtbeck 9/17
21 Grand Prix Brad Ross: GP: Zaaldercross Masters 50+ Michael Metz 9/17
5 Grand Prix Brad Ross: GP: Zaaldercross Masters 50+ Bob Jacobs 9/17
47 Grand Prix Brad Ross: GP: Zaaldercross Masters 35+ Category 3 James Bender 9/17
39 Grand Prix Brad Ross: GP: Zaaldercross Masters 35+ Category 3 Jon Frommelt 9/17
3 Grand Prix Brad Ross: GP: Zaaldercross Masters 60+ Mark Schwyhart 9/17
29 Grand Prix Brad Ross: GP: Zaaldercross Masters 35+ 4 Danny Hoile 9/17
5 Grand Prix Brad Ross: GP: Zaaldercross Men 4 Michael Collins 9/17
10 Blind Date at the Dairy Masters Men 50+ Paul Greenwalt 9/14
9 Blind Date at the Dairy Masters Men 50+ Donald Newlands 9/14
4 Blind Date at the Dairy Masters Men 50+ Tom Strodtbeck 9/14
3 Blind Date at the Dairy Masters Men 50+ Bob Jacobs 9/14
10 Blind Date at the Dairy Masters Men 1/2 40+ Andy Meeks 9/14
5 Blind Date at the Dairy Masters Men 1/2 40+ Martin Baker 9/14
21 Blind Date at the Dairy Men 3/4 James Bender 9/14
37 Blind Date at the Dairy Masters Men 3/4 40+ James Sunderland 9/14
1 Blind Date at the Dairy Women Category 5 tina Shaner 9/14
16 Blind Date at the Dairy Junior Men 9-13 Gavin Sunderland 9/14
8 Portland Trophy Cup Masters Men 1/2 Peter Blenkiron 9/13
4 Portland Trophy Cup Women 3/4 Erin Blenkiron 9/13
11 Portland Trophy Cup Women 2/3 Ellene Smith 9/13
1 Portland Trophy Cup Women 1/2 Angharad Porteous 9/13
21 Portland Trophy Cup Masters Men 3/4 Sean Denney 9/13
20 Portland Trophy Cup Masters Men 3/4 Trig Rogers 9/13
14 Portland Trophy Cup Masters Men 3/4 Mike Lurie 9/13
14 Portland Trophy Cup Masters Men 2/3 Ian Kennedy 9/13
1 Corn Cross Women 1/2 Angharad Porteous 9/11
6 Corn Cross Masters 35+ 1/2 Peter Blenkiron 9/11
3 Corn Cross Masters 35+ 1/2 Dolan Halbrook 9/11
6 Corn Cross Women 3 Erin Blenkiron 9/11
3 Corn Cross Masters Women 35+ 1/2 Ellene Smith 9/11
11 Corn Cross Singlespeed Jon Frommelt 9/11
19 Corn Cross Masters 50+ Trig Rogers 9/11
13 Corn Cross Masters 50+ Paul Greenwalt 9/11
12 Corn Cross Masters 50+ Jim Fox 9/11
5 Corn Cross Masters 50+ Michael Metz 9/11
11 Corn Cross Masters 35+ Category 3 Jon Frommelt 9/11
1 Corn Cross Singlespeed Women Angharad Porteous 9/11
2 Grand Prix Brad Ross: GP: Het Meer CX Women 1/2 Angharad Porteous 9/10
5 Grand Prix Brad Ross: GP: Het Meer CX Masters 35+ 1/2 Rick Metz 9/10
1 Grand Prix Brad Ross: GP: Het Meer CX Women 5 tina Shaner 9/10
6 Grand Prix Brad Ross: GP: Het Meer CX Masters Women 35+ 1/2 Margi Bradway 9/10
4 Grand Prix Brad Ross: GP: Het Meer CX Masters Women 35+ 1/2 Ann Kennedy 9/10
8 Grand Prix Brad Ross: GP: Het Meer CX Junior Men 13-14 Michael Metz 9/10
12 Grand Prix Brad Ross: GP: Het Meer CX Junior Men 10-12 Andrew Metz 9/10
9 Grand Prix Brad Ross: GP: Het Meer CX Junior Men 10-12 Rowan Jacobs 9/10
27 Grand Prix Brad Ross: GP: Het Meer CX Junior Men 3/4/5 Andrew Metz 9/10
22 Grand Prix Brad Ross: GP: Het Meer CX Junior Men 3/4/5 Rowan Jacobs 9/10
21 Grand Prix Brad Ross: GP: Het Meer CX Junior Men 3/4/5 Michael Metz 9/10
32 Grand Prix Brad Ross: GP: Het Meer CX Masters 50+ Hugh Givens 9/10
30 Grand Prix Brad Ross: GP: Het Meer CX Masters 50+ Clint Ebert 9/10
23 Grand Prix Brad Ross: GP: Het Meer CX Masters 50+ Ian Kennedy 9/10
21 Grand Prix Brad Ross: GP: Het Meer CX Masters 50+ Tom Strodtbeck 9/10
13 Grand Prix Brad Ross: GP: Het Meer CX Masters 50+ Michael Metz 9/10
11 Grand Prix Brad Ross: GP: Het Meer CX Masters 50+ Bob Jacobs 9/10
35 Grand Prix Brad Ross: GP: Het Meer CX Masters 35+ Category 3 Jon Frommelt 9/10
31 Grand Prix Brad Ross: GP: Het Meer CX Masters 35+ Category 3 James Bender 9/10
9 Grand Prix Brad Ross: GP: Het Meer CX Masters 35+ Category 3 Paul Zagacki 9/10
1 Grand Prix Brad Ross: GP: Het Meer CX Masters 60+ Mark Schwyhart 9/10
28 Grand Prix Brad Ross: GP: Het Meer CX Masters 35+ 4 Mike Lurie 9/10
25 Grand Prix Brad Ross: GP: Het Meer CX Masters 35+ 4 Danny Hoile 9/10
2 Grand Prix Brad Ross: GP: Het Meer CX Men 4 Michael Collins 9/10
5 Blind Date at the Dairy Women 1/2 Erica Lurie 9/7
3 Blind Date at the Dairy Masters Men 1/2 40+ Martin Baker 9/7
12 Blind Date at the Dairy Masters Men 50+ Paul Greenwalt 9/7
4 Blind Date at the Dairy Masters Men 50+ Tom Strodtbeck 9/7
24 Blind Date at the Dairy Men 3/4 James Bender 9/7
2 Portland Trophy Cup Women 1/2 Angharad Porteous 9/6-10/4
20 Portland Trophy Cup Masters Men 3/4 Sean Denney 9/6-10/4
10 Portland Trophy Cup Masters Men 3/4 Trig Rogers 9/6-10/4
6 Portland Trophy Cup Masters Men 3/4 Jon Frommelt 9/6-10/4
10 Portland Trophy Cup Masters Men 2/3 Ian Kennedy 9/6-10/4
1 Portland Trophy Cup Women 1/2 Angharad Porteous 9/6
24 Portland Trophy Cup Masters Men 3/4 Mike Lurie 9/6
15 Portland Trophy Cup Masters Men 3/4 Trig Rogers 9/6
7 Portland Trophy Cup Masters Men 3/4 Jon Frommelt 9/6
11 Portland Trophy Cup Masters Men 2/3 Sean Denney 9/6
3 Grand Prix Brad Ross: GP: David Douglas CX Women 1/2 Angharad Porteous 9/3
24 Grand Prix Brad Ross: GP: David Douglas CX Masters 35+ 1/2 Peter Blenkiron 9/3
7 Grand Prix Brad Ross: GP: David Douglas CX Masters 35+ 1/2 Rick Metz 9/3
5 Grand Prix Brad Ross: GP: David Douglas CX Women 3 Erin Blenkiron 9/3
5 Grand Prix Brad Ross: GP: David Douglas CX Masters Women 35+ 1/2 Ellene Smith 9/3
3 Grand Prix Brad Ross: GP: David Douglas CX Masters Women 35+ 1/2 Ann Kennedy 9/3
14 Grand Prix Brad Ross: GP: David Douglas CX Junior Men 13-14 Michael Metz 9/3
12 Grand Prix Brad Ross: GP: David Douglas CX Junior Men 10-12 Andrew Metz 9/3
36 Grand Prix Brad Ross: GP: David Douglas CX Junior Men 3/4/5 Andrew Metz 9/3
34 Grand Prix Brad Ross: GP: David Douglas CX Junior Men 3/4/5 Michael Metz 9/3
41 Grand Prix Brad Ross: GP: David Douglas CX Masters 50+ Clint Ebert 9/3
40 Grand Prix Brad Ross: GP: David Douglas CX Masters 50+ Paul Greenwalt 9/3
16 Grand Prix Brad Ross: GP: David Douglas CX Masters 50+ Tom Strodtbeck 9/3
13 Grand Prix Brad Ross: GP: David Douglas CX Masters 50+ Michael Metz 9/3
52 Grand Prix Brad Ross: GP: David Douglas CX Masters 35+ Category 3 James Bender 9/3
25 Grand Prix Brad Ross: GP: David Douglas CX Masters 35+ Category 3 Casey Davidson 9/3
1 Grand Prix Brad Ross: GP: David Douglas CX Masters 60+ Mark Schwyhart 9/3
33 Grand Prix Brad Ross: GP: David Douglas CX Masters 35+ 4 Danny Hoile 9/3
6 Grand Prix Brad Ross: GP: David Douglas CX Men 4 Michael Collins 9/3
21 Tuesday Night PIR Category 4/5 Michael Collins 8/30
28 Monday Night PIR: Individual Standings Category 1/2/3+ Hugh Givens 8/29
20 Monday Night PIR: Team Standings Team Standings 8/29
20 Monday Night PIR Masters 30+ 1/2/3 Casey Davidson 8/29
11 Monday Night PIR Masters 30+ 1/2/3 Paul Zagacki 8/29
24 Monday Night PIR: Individual Standings Category 1/2/3+ Hugh Givens 8/22
19 Monday Night PIR: Team Standings Team Standings 8/22
2 OBRA Masters Track Championship Masters Men 65-69 Ron Magnus 8/20
16 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Paul Zagacki 8/16
21 Monday Night PIR: Team Standings Category 1/2/3+ Hugh Givens 8/15
17 Monday Night PIR: Team Standings Team Standings 8/15
13 Vancouver Criterium OBRA Championship Masters Men 40-49 Paul Zagacki 8/13
15 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Paul Zagacki 8/9
10 Franz Bakery Criterium Masters 40+ Casey Davidson 8/6
9 Franz Bakery Criterium Masters 40+ Paul Zagacki 8/6
11 Monday Night PIR Masters 30+ 1/2/3 Casey Davidson 8/1
10 Monday Night PIR Masters 30+ 1/2/3 Hugh Givens 8/1
16 Monday Night PIR Masters 30+ 4/5 Michael Collins 8/1
11 Monday Night PIR Masters 30+ 4/5 Dolan Halbrook 8/1
14 Portland Short Track Series Elite/Category 1 Women Sadie Grossman 8/1
11 Portland Short Track Series Elite/Category 1 Women Ellene Smith 8/1
12 Portland Short Track Series Elite Men Chris Johnston 8/1
7 Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ Martin Baker 8/1
13 Portland Short Track Series Category 1 Men 35-44 Andy Meeks 8/1
10 Portland Short Track Series Category 1 Men 35-44 Peter Blenkiron 8/1
14 Portland Short Track Series Category 2 Men 55+ Bill Alsup 8/1
26 Portland Short Track Series Category 2 Men 45-54 Tom Hill 8/1
19 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 Steven Hyde 8/1
5 Portland Short Track Series Category 2 Women 35-44 Sarah Eustis 8/1
16 OBRA RR Champs Men Category 4/5 Michael Collins 7/30
12 Tuesday Night PIR: Castelli Individual Competition July Final Category 4/5 Michael Collins 7/26
17 Monday Night PIR Masters 30+ 1/2/3 Casey Davidson 7/25
10 Portland Short Track Series Elite/Category 1 Women Ellene Smith 7/25
4 Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ Martin Baker 7/25
9 Portland Short Track Series Category 1 Men 35-44 Peter Blenkiron 7/25
13 Portland Short Track Series Category 2 Men 55+ Bill Alsup 7/25
14 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 Paul Del Vecchio 7/25
9 Portland Short Track Series Category 3 Men 10-14 Rowan Jacobs 7/25
11 Tuesday Night PIR: Castelli Individual Competition Category 4/5 Michael Collins 7/19
4 Tuesday Night PIR Category 4/5 Michael Collins 7/19
23 Monday Night PIR Masters 30+ 1/2/3 Casey Davidson 7/18
9 Portland Short Track Series Elite/Category 1 Women Ellene Smith 7/18
7 Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ Tom Strodtbeck 7/18
8 Portland Short Track Series Category 1 Men 35-44 Peter Blenkiron 7/18
7 Portland Short Track Series Category 1 Men 35-44 Andy Meeks 7/18
51 OBRA Uphill Time Trial Championship: Combined Combined Tom Hill 7/17
65 OBRA Uphill Time Trial Championship: Combined Combined Myra Klettke 7/17
53 OBRA Uphill Time Trial Championship: Combined Combined Laila Deardorff 7/17
31 OBRA Uphill Time Trial Championship: Combined Combined Tom Hill 7/17
93 OBRA Uphill Time Trial Championship: Combined Combined Myra Klettke 7/17
91 OBRA Uphill Time Trial Championship: Combined Combined Laila Deardorff 7/17
5 OBRA Uphill Time Trial Championship Masters Men 50-59 Tom Hill 7/17
5 OBRA Uphill Time Trial Championship Masters Women 50-59 Myra Klettke 7/17
3 OBRA Uphill Time Trial Championship Masters Women 50-59 Laila Deardorff 7/17
2 OBRA Uphill Time Trial Championship Masters Women 55-59 Myra Klettke 7/17
1 OBRA Uphill Time Trial Championship Masters Women 55-59 Laila Deardorff 7/17
3 OBRA Uphill Time Trial Championship Masters Men 50-54 Tom Hill 7/17
5 Thursday Night Track Masters 50+ 2K Bill Alsup 7/14
15 Portland Short Track Series Category 3 Men 10-14 Rowan Jacobs 7/11
14 Portland Short Track Series Category 2 Men 55+ Bill Alsup 7/11
8 Portland Short Track Series Elite/Category 1 Women Ellene Smith 7/11
6 Portland Short Track Series Elite/Category 1 Women Sadie Grossman 7/11
6 Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ Tom Strodtbeck 7/11
1 Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ Martin Baker 7/11
9 Portland Short Track Series Category 1 Men 35-44 Andy Meeks 7/11
46 Larch Mountain Hill Climb: Combined Combined Ann Kennedy 7/10
28 Larch Mountain Hill Climb: Combined Combined Tom Hill 7/10
1 Larch Mountain Hill Climb Masters Women 45-49 Ann Kennedy 7/10
2 Larch Mountain Hill Climb Masters Men 50-54 Tom Hill 7/10
6 Mt. Tabor Series Category 4 Men Michael Collins 7/6
25 Mt. Tabor Series Masters Men 40+ Michael Szwaya 7/6
10 Mt. Tabor Series Masters Men 50+ Bob Jacobs 7/6
8 Mt. Tabor Series Masters Men 50+ Tom Strodtbeck 7/6
5 Mt. Tabor Series Masters Men 50+ Tom Hill 7/6
2 Six Hours of Mount Hood Two-Person Masters 80+ Martin Baker 7/3
2 Alsea Falls Switchback: OBRA XC Championships Category 1 Women Ellene Smith 7/2
2 Alsea Falls Switchback Category 1 Women Ellene Smith 7/2
9 Mt. Tabor Series Category 4 Men Michael Collins 6/29
25 Monday Night PIR: June Series Overall Masters 30+ 1/2/3 Casey Davidson 6/27
12 Monday Night PIR Masters 30+ 1/2/3 Casey Davidson 6/27
11 Monday Night PIR Masters 30+ 1/2/3 Paul Zagacki 6/27
9 Portland Short Track Series Elite/Category 1 Women Ellene Smith 6/27
8 Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ Tom Strodtbeck 6/27
3 Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ Michael Szwaya 6/27
8 Portland Short Track Series Category 1 Men 35-44 Peter Blenkiron 6/27
19 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 Paul Del Vecchio 6/27
9 Portland Short Track Series Category 3 Men 10-14 Rowan Jacobs 6/27
45 Baker City Cycling Classic: Stage 5 - Anthony Lakes Tour d’Horn Road Race Masters Category 1/2/3 Men Tom Hill 6/26
148 Baker City Cycling Classic: Stage 3 - BCCC Time Trial: Combined Combined Tom Hill 6/25
43 Baker City Cycling Classic: Stage 4 - Tour d’Town Criterium: GC After Stage 4 Masters Category 1/2/3 Men Tom Hill 6/25
45 Baker City Cycling Classic: Stage 4 - Tour d’Town Criterium Masters Category 1/2/3 Men Tom Hill 6/25
43 Baker City Cycling Classic: Stage 3 - BCCC Time Trial: GC After Stage 3 Masters Category 1/2/3 Men Tom Hill 6/25
46 Baker City Cycling Classic: Stage 3 - BCCC Time Trial Masters Category 1/2/3 Men Tom Hill 6/25
156 Baker City Cycling Classic: Stage 2 - Oregon Trail Uphill Time Trial: Combined Combined Tom Hill 6/24
45 Baker City Cycling Classic Masters Category 1/2/3 Men Tom Hill 6/24-26
44 Baker City Cycling Classic: Stage 2 - Oregon Trail Uphill Time Trial: GC after Stage 2 Masters Category 1/2/3 Men Tom Hill 6/24
42 Baker City Cycling Classic: Stage 2 - Oregon Trail Uphill Time Trial Masters Category 1/2/3 Men Tom Hill 6/24
46 Baker City Cycling Classic: Stage 1 - Keating Valley Road Race Masters Category 1/2/3 Men Tom Hill 6/24
10 Mt. Tabor Series Category 4 Men Michael Collins 6/22
8 Mt. Tabor Series Masters Men 50+ Tom Strodtbeck 6/22
20 Monday Night PIR: Series Standings after June 20 Masters 30+ 1/2/3 Casey Davidson 6/20
6 Portland Short Track Series Elite/Category 1 Women Ellene Smith 6/20
8 Portland Short Track Series Elite Men Chris Johnston 6/20
11 Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ Tom Strodtbeck 6/20
8 Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ Martin Baker 6/20
26 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 Steven Hyde 6/20
24 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 Paul Del Vecchio 6/20
22 Portland Short Track Series Category 3 Men 10-14 Rowan Jacobs 6/20
8 Portland Short Track Series Category 2 Women 35-44 Sarah Eustis 6/20
24 Monday Night PIR Masters 30+ 1/2/3 Paul Zagacki 6/20
2 Washougal XC at the MX Park Race for the Future NICA Student League Fundraiser Category 2 Men 50-59 Bob Jacobs 6/18
21 Washougal XC at the MX Park Race for the Future NICA Student League Fundraiser Junior 10-13 Men Rowan Jacobs 6/18
9 Mt. Tabor Series Category 4 Men Michael Collins 6/15
2 Mt. Tabor Series Masters Men 50+ Tom Hill 6/15
16 Monday Night PIR: Series Standings after June 13 Masters 30+ 1/2/3 Casey Davidson 6/13
9 Monday Night PIR Masters 30+ 1/2/3 Casey Davidson 6/13
5 Portland Short Track Series Elite/Category 1 Women Ellene Smith 6/13
7 Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ Tom Strodtbeck 6/13
3 Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ Martin Baker 6/13
6 Portland Short Track Series Clydesdale Dwayne King 6/13
2 Portland Short Track Series Category 3 Men 45+ James Bender 6/13
11 Portland Short Track Series Category 2 Men 55+ Bill Alsup 6/13
14 Portland Short Track Series Category 3 Men 10-14 Rowan Jacobs 6/13
16 Mt. Tabor Series Category 4 Men Michael Collins 6/8
8 Mt. Tabor Series Masters Men 50+ Tom Strodtbeck 6/8
3 Mt. Tabor Series Masters Men 50+ Tom Hill 6/8
12 Portland Short Track Series Clydesdale Dwayne King 6/6
7 Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ Tom Strodtbeck 6/6
3 Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ Martin Baker 6/6
6 Portland Short Track Series Category 1 Men 35-44 Shannon Boroff 6/6
15 Portland Short Track Series Category 2 Men U35 Michael Collins 6/6
4 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 Dolan Halbrook 6/6
12 Portland Short Track Series Category 3 Men 10-14 Benjamin Boroff 6/6
11 Portland Short Track Series Category 3 Men 10-14 Rowan Jacobs 6/6
13 Vernonia Springs MTB Shortrack Series: Vernonia Springs MTB Shortrack Overall Category 2 Men Paul Greenwalt 6/1
9 Vernonia Springs MTB Shortrack Series: Vernonia Springs MTB Shortrack Overall Category 3 Men Bill Alsup 6/1
7 Vernonia Springs MTB Shortrack Series: Vernonia Springs MTB Shortrack Overall Elite/Category 1 Men Martin Baker 6/1
20 Mt. Tabor Series Category 4 Men Blenkiron John 6/1
14 Mt. Tabor Series Category 4 Men Michael Collins 6/1
2 Mt. Tabor Series Category 4 Men Dolan Halbrook 6/1
5 Mt. Tabor Series Masters Men 50+ Tom Strodtbeck 6/1
5 Vernonia Springs MTB Shortrack Series Category 3 Men Bill Alsup 6/1
5 Vernonia Springs MTB Shortrack Series Elite/Category 1 Men Martin Baker 6/1
21 Tuesday Night PIR Category 3/4 Jon Frommelt 5/31
10 Sisters Stampede Expert Junior Men Owen Szwaya 5/29
11 Sisters Stampede Sport Men 50-59 Tom Strodtbeck 5/29
10 Sisters Stampede Sport Men 50-59 Trig Rogers 5/29
3 Sisters Stampede Sport Men 50-59 Bob Jacobs 5/29
34 Sisters Stampede Sport Men 40-49 Sean Denney 5/29
5 Sisters Stampede Expert Men 45+ Michael Szwaya 5/29
21 Fast Twitch Friday: May Overall Sprint Bill Alsup 5/27
6 Fast Twitch Friday: May Overall Novice Men Michael Szwaya 5/27
8 Vernonia Springs MTB Shortrack Series Category 2 Men Paul Greenwalt 5/25
22 Monday Night PIR Masters 1/2/3 Casey Davidson 5/23
15 Monday Night PIR Masters 1/2/3 Paul Zagacki 5/23
4 Fast Twitch Friday Sprint D Bill Alsup 5/20
1 Thursday Night Track Masters Men Bill Alsup 5/19
23 Monday Night PIR Category 1/2/3 Casey Davidson 5/16
13 Coast Hills Classic MTB Race Novice (Category 3) Junior Men 10-13 Rowan Jacobs 5/14
4 Coast Hills Classic MTB Race Sport Men 50-59 Tom Strodtbeck 5/14
2 Coast Hills Classic MTB Race Sport Men 50-59 Bob Jacobs 5/14
3 Fast Twitch Friday Novice Men Michael Szwaya 5/13
42 Tuesday Night PIR Category 3/4 Trig Rogers 5/10
12 Chainbreaker Sport (Category 2) Men 50-59 Trig Rogers 5/7
14 Chainbreaker Expert (Category 1) Men 19-44 Chris Johnston 5/7
6 Fast Twitch Friday Masters Men Bill Alsup 5/6
22 Tuesday Night PIR Category 3/4 Jon Frommelt 5/3
44 Monday Night PIR Masters 1/2/3 Paul Zagacki 5/2
26 Monday Night PIR Masters 1/2/3 Casey Davidson 5/2
12 Monday Night PIR Women 4/5 Sarah Eustis 5/2
3 Montinore Road Race Masters Men 40+ 4/5 Dolan Halbrook 5/1
6 Bear Springs Trap Sport Women 19-39 Ellene Smith 5/1
4 Bear Springs Trap Sport Men 50-59 Tom Strodtbeck 5/1
2 Bear Springs Trap Sport Men 50-59 Bob Jacobs 5/1
8 Bear Springs Trap Junior Men 10-13 Rowan Jacobs 5/1
9 Bear Springs Trap Expert Men 45+ Michael Szwaya 5/1
10 Bear Springs Trap Expert Men 19-44 Chris Johnston 5/1
36 Monday Night PIR Masters 30+ 1/2/3 Casey Davidson 4/25
21 Monday Night PIR Masters 30+ 1/2/3 Paul Zagacki 4/25
34 Tuesday Night PIR Category 3/4 Jon Frommelt 4/19
4 Barton Park Road Race Masters 40+ 3/4/5 Dolan Halbrook 4/17
24 Monday Night PIR Masters 1/2/3 Paul Zagacki 4/11
12 Mudslinger Sport Men 50-59 Tom Strodtbeck 4/9
2 Mudslinger Expert Men 45+ Michael Szwaya 4/9
26 Echo Red 2 Red XC & Poker Ride/Run Clydesdale 200+ Paul Toufar 3/5
10 Echo Red 2 Red XC & Poker Ride/Run Category 3 Junior Men 10-13 Rowan Jacobs 3/5
6 Echo Red 2 Red XC & Poker Ride/Run Category 2 Men 50-59 Tom Strodtbeck 3/5
5 Echo Red 2 Red XC & Poker Ride/Run Category 2 Men 50-59 Bob Jacobs 3/5
89 Jack Frost Time Trial: Combined Combined Steve Getsiv 2/21
84 Jack Frost Time Trial: Combined Combined Jon Frommelt 2/21
133 Jack Frost Time Trial: Combined Combined Myra Klettke 2/21
15 Jack Frost Time Trial Masters Men 50-59 Steve Getsiv 2/21
16 Jack Frost Time Trial Masters Men 40-49 Jon Frommelt 2/21
1 Jack Frost Time Trial Eddy Senior Women Myra Klettke 2/21