Bicycle Attorney

Event Category Name Date
1 Bike N Hike Santa Cross P/B Giant Women B Ellene Smith 12/16
61 Deschutes Brewery Cup Men Category B Matt Cline 12/9
15 Deschutes Brewery Cup Masters Men 45-99 Mike Henry 12/9
26 Deschutes Brewery Cup Masters Men 45-99 Mike Henry 12/8
2 GPTB: Winter Cross Women B Ellene Smith 12/2
8 GPTB: Winter Cross Masters 35+ A Shannon Boroff 12/2
7 GPTB: Winter Cross Masters 35+ A Matt Cline 12/2
5 GPTB: Winter Cross Masters 35+ A Martin Baker 12/2
2 GPTB: Winter Cross Masters 35+ A Mike Henry 12/2
6 GPTB: Winter Cross Masters 35+ B Tom Strodtbeck 12/2
3 Psycho Cross Series (OBRA Championships) Masters Men 35+, A Chris Snyder 12/1
3 Psycho Cross Series (OBRA Championships) Singlespeed Chris Snyder 12/1
11 Psycho Cross Series (OBRA Championships) Men Junior 10-12 Owen Rodgers 12/1
4 Psycho Cross Series (OBRA Championships) Men Junior 10-12 Owen Szwaya 12/1
12 Psycho Cross Series (OBRA Championships) Masters Men 35+, B Trig Rogers 12/1
4 Psycho Cross Series (OBRA Championships) Masters Men 35+, B Tom Strodtbeck 12/1
8 Psycho Cross Series: Series Standings Men Junior 10-12 Owen L. Rogers 11/25
16 Psycho Cross Series: Series Standings Masters Men 35+, B Trig Rogers 11/25
6 Psycho Cross Series Men Junior 10-12 Owen L. Rogers 11/25
2 Psycho Cross Series Men Junior 10-12 Max Ritzow 11/25
7 Psycho Cross Series Masters Men 35+, B Trig Rogers 11/25
3 Cross Crusade: PIR (Pro Paddock) Women A Brooke Hansen 11/18
60 Cross Crusade: PIR (Pro Paddock) Masters 35+ A Bob Jacobs 11/18
29 Cross Crusade: PIR (Pro Paddock) Masters 35+ A Shannon Boroff 11/18
20 Cross Crusade: PIR (Pro Paddock) Masters 35+ A Michael Szwaya 11/18
12 Cross Crusade: PIR (Pro Paddock) Masters 35+ A Mike Henry 11/18
6 Cross Crusade: PIR (Pro Paddock) Masters 35+ A rich cramer 11/18
55 Cross Crusade: PIR (Pro Paddock) Category A Jeremy Russell 11/18
52 Cross Crusade: PIR (Pro Paddock) Category A Robert Thayer 11/18
24 Cross Crusade: PIR (Pro Paddock) Category A Chris Johnston 11/18
15 Cross Crusade: PIR (Pro Paddock) Category A Chris Snyder 11/18
1 Cross Crusade: PIR (Pro Paddock): Junior Cyclocross Series Junior Men 10-12 Owen Szwaya 11/18
18 Cross Crusade: PIR (Pro Paddock) Women C Whitney Mount 11/18
13 Cross Crusade: PIR (Pro Paddock) Women B Ellene Smith 11/18
11 Cross Crusade: PIR (Pro Paddock) Masters Women 35+ A Sarah Eustis 11/18
9 Cross Crusade: PIR (Pro Paddock) Masters Women 35+ A Ann Kennedy 11/18
27 Cross Crusade: PIR (Pro Paddock) Junior Men Owen Szwaya 11/18
84 Cross Crusade: PIR (Pro Paddock) Singlespeed Ann Kennedy 11/18
1 Cross Crusade: PIR (Pro Paddock) Singlespeed Chris Snyder 11/18
41 Cross Crusade: PIR (Pro Paddock) Masters 50+ Clint Ebert 11/18
27 Cross Crusade: PIR (Pro Paddock) Masters 50+ Hugh Givens 11/18
26 Cross Crusade: PIR (Pro Paddock) Masters 50+ Tom James 11/18
92 Cross Crusade: PIR (Pro Paddock) Masters 35+ B Danny Knudsen 11/18
40 Cross Crusade: PIR (Pro Paddock) Masters 35+ B Dave Cockburn 11/18
33 Cross Crusade: PIR (Pro Paddock) Masters 35+ B Ted Byram 11/18
30 Cross Crusade: PIR (Pro Paddock) Masters 35+ B Peter Blenkiron 11/18
28 Cross Crusade: PIR (Pro Paddock) Masters 35+ B Christian Ettinger 11/18
11 Cross Crusade: PIR (Pro Paddock) Masters 35+ B Andy Meeks 11/18
8 Cross Crusade: PIR (Pro Paddock) Masters 35+ B Tom Strodtbeck 11/18
63 Cross Crusade: PIR (Pro Paddock) Masters 35+ C Jason Pfeifer 11/18
9 Kruger's Crossing Cyclocross Classic Women B Ellene Smith 11/17
2 Kruger's Crossing Cyclocross Classic Masters Women 35+ A Brandie Ettinger 11/17
2 Kruger's Crossing Cyclocross Classic Masters 35+ A Mike Henry 11/17
1 Kruger's Crossing Cyclocross Classic Masters 35+ A Matt Cline 11/17
15 Kruger's Crossing Cyclocross Classic Masters 35+ B Trig Rogers 11/17
3 Kruger's Crossing Cyclocross Classic Masters 35+ B Ted Byram 11/17
2 Kruger's Crossing Cyclocross Classic Masters 35+ B Tom Strodtbeck 11/17
2 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Singlespeed Chris Snyder 11/11
16 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Women B Ellene Smith 11/11
12 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters Women 35+ A Sarah Eustis 11/11
10 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters Women 35+ A Ann Kennedy 11/11
3 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Women A Brooke Hansen 11/11
23 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 35+ A Steve Dale 11/11
13 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 35+ A Martin Baker 11/11
11 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 35+ A Mike Henry 11/11
10 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 35+ A rich cramer 11/11
9 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Category A Chris Snyder 11/11
22 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 50+ Tom James 11/11
17 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 50+ Hugh Givens 11/11
54 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 35+ B Peter Blenkiron 11/11
15 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 35+ B Andy Meeks 11/11
19 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 35+ C Jason Pfeifer 11/11
4 GPTB: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield: Junior Cyclocross Series Junior Men 10-12 Owen Szwaya 11/10
2 GPTB: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Women B Ellene Smith 11/10
3 GPTB: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Masters Women 35+ A Sarah Eustis 11/10
20 GPTB: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Masters 35+ A Rick Metz 11/10
12 GPTB: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Masters 35+ A Michael Szwaya 11/10
8 GPTB: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Masters 35+ A Shannon Boroff 11/10
3 GPTB: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Masters 35+ A Matt Cline 11/10
25 GPTB: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Junior Men Owen Szwaya 11/10
17 GPTB: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Masters 50+ Clint Ebert 11/10
17 GPTB: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Masters 35+ B Trig Rogers 11/10
5 GPTB: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Masters 35+ B Tom Strodtbeck 11/10
14 Cross Crusade: Barton Park Masters Women 35+ A Ann Kennedy 11/4
11 Cross Crusade: Barton Park Masters Women 35+ A Sarah Eustis 11/4
7 Cross Crusade: Barton Park Women A Brooke Hansen 11/4
57 Cross Crusade: Barton Park Masters 35+ A Bob Jacobs 11/4
32 Cross Crusade: Barton Park Masters 35+ A Shannon Boroff 11/4
26 Cross Crusade: Barton Park Masters 35+ A Michael Szwaya 11/4
20 Cross Crusade: Barton Park Masters 35+ A Matt Cline 11/4
14 Cross Crusade: Barton Park Masters 35+ A Martin Baker 11/4
9 Cross Crusade: Barton Park Masters 35+ A Mike Henry 11/4
5 Cross Crusade: Barton Park Masters 35+ A rich cramer 11/4
29 Cross Crusade: Barton Park Category A Chris Johnston 11/4
31 Cross Crusade: Barton Park Singlespeed Dave Cockburn 11/4
2 Cross Crusade: Barton Park Singlespeed Chris Snyder 11/4
21 Cross Crusade: Barton Park Junior Men Owen Szwaya 11/4
30 Cross Crusade: Barton Park Masters 50+ Hugh Givens 11/4
13 Cross Crusade: Barton Park Masters 50+ Kurt Robinson 11/4
12 Cross Crusade: Barton Park Masters 50+ Tom James 11/4
79 Cross Crusade: Barton Park Masters 35+ B Danny Knudsen 11/4
74 Cross Crusade: Barton Park Masters 35+ B Dave Cockburn 11/4
48 Cross Crusade: Barton Park Masters 35+ B Ted Byram 11/4
47 Cross Crusade: Barton Park Masters 35+ B Andy Meeks 11/4
34 Cross Crusade: Barton Park Masters 35+ B Tom Strodtbeck 11/4
28 Cross Crusade: Barton Park Masters 35+ B Peter Blenkiron 11/4
9 Canby Cross-Word CX Challenge Masters 35+ A Bob Jacobs 11/3
7 Canby Cross-Word CX Challenge Masters 35+ A Rick Metz 11/3
3 Canby Cross-Word CX Challenge Masters 35+ B Casey Davidson 11/3
1 Canby Cross-Word CX Challenge Masters 35+ B Tom Strodtbeck 11/3
6 Canby Cross-Word CX Challenge Masters 50+ Clint Ebert 11/3
15 Cross Crusade: Deschutes Brewery Women B Ellene Smith 10/28
14 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters Women 35+ A Sarah Eustis 10/28
10 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters Women 35+ A Ann Kennedy 10/28
34 Cross Crusade: Deschutes Brewery Junior Men Owen Szwaya 10/28
13 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 50+ Kurt Robinson 10/28
73 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ B Ian Kennedy 10/28
64 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ B Peter Blenkiron 10/28
63 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ B Ted Byram 10/28
33 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ B Dave Cockburn 10/28
32 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ B Andy Meeks 10/28
4 Cross Crusade: Deschutes Brewery Women A Brooke Hansen 10/28
15 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ A Martin Baker 10/28
9 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ A rich cramer 10/28
7 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ A Mike Henry 10/28
48 Cross Crusade: Deschutes Brewery Category A Robert Thayer 10/28
42 Cross Crusade: Deschutes Brewery Category A Jeremy Russell 10/28
33 Cross Crusade: Deschutes Brewery Category A Chris Johnston 10/28
6 Cross Crusade: Deschutes Brewery Singlespeed Chris Snyder 10/28
10 Cross Crusade: Deschutes Brewery Women B Ellene Smith 10/27
16 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters Women 35+ A Sarah Eustis 10/27
13 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters Women 35+ A Ann Kennedy 10/27
16 GPTB: David Douglas CX #2 Masters 35+ A Rick Metz 10/27
12 GPTB: David Douglas CX #2 Masters 35+ A Steve Dale 10/27
11 GPTB: David Douglas CX #2 Masters 35+ A Bob Jacobs 10/27
7 GPTB: David Douglas CX #2 Masters 35+ A Shannon Boroff 10/27
10 GPTB: David Douglas CX #2 Masters 50+ Hugh Givens 10/27
9 GPTB: David Douglas CX #2 Masters 50+ Clint Ebert 10/27
5 GPTB: David Douglas CX #2 Masters 35+ B Casey Davidson 10/27
4 Cross Crusade: Deschutes Brewery: Junior Cyclocross Series Junior Men 10-12 Owen Szwaya 10/27
21 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 50+ Tom James 10/27
7 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 50+ Kurt Robinson 10/27
83 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ B Ted Byram 10/27
78 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ B Ian Kennedy 10/27
45 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ B Peter Blenkiron 10/27
32 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ B Tom Strodtbeck 10/27
16 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ B Andy Meeks 10/27
32 Cross Crusade: Deschutes Brewery Singlespeed Dave Cockburn 10/27
1 Cross Crusade: Deschutes Brewery Singlespeed Chris Snyder 10/27
7 Cross Crusade: Deschutes Brewery Women A Brooke Hansen 10/27
21 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ A Michael Szwaya 10/27
20 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ A Mike Henry 10/27
15 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ A Martin Baker 10/27
8 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ A rich cramer 10/27
48 Cross Crusade: Deschutes Brewery Category A Robert Thayer 10/27
44 Cross Crusade: Deschutes Brewery Category A Jeremy Russell 10/27
41 Cross Crusade: Deschutes Brewery Category A Chris Johnston 10/27
29 Cross Crusade: Deschutes Brewery Junior Men Owen Szwaya 10/27
22 Blind Date at the Dairy: October Series Standings Women A Ann Kennedy 10/24
13 Blind Date at the Dairy: October Series Standings Women A Sarah Eustis 10/24
28 Blind Date at the Dairy: October Series Standings Men A Jeremy Russell 10/24
16 Blind Date at the Dairy: October Series Standings Men A Robert Thayer 10/24
5 Blind Date at the Dairy: October Series Standings Men A Chris Snyder 10/24
8 Blind Date at the Dairy: October Series Standings Masters Men B 35+ Andy Meeks 10/24
10 Blind Date at the Dairy: October Series Standings Masters Men A 35+ Bob Jacobs 10/24
7 Blind Date at the Dairy: October Series Standings Masters Men A 35+ Shannon Boroff 10/24
8 Blind Date at the Dairy: October Series Standings Junior Men 10-13 Owen Szwaya 10/24
7 Blind Date at the Dairy Women A Sarah Eustis 10/24
6 Blind Date at the Dairy Men A Robert Thayer 10/24
2 Blind Date at the Dairy Men A Chris Snyder 10/24
1 Blind Date at the Dairy Masters Men B 35+ Andy Meeks 10/24
6 Blind Date at the Dairy Masters Men A 35+ Shannon Boroff 10/24
26 Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) Masters 35+ C Sean Denney 10/21
9 Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) Women A Brooke Hansen 10/21
96 Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) Masters 35+ A Matt Cline 10/21
86 Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) Masters 35+ A Michael Szwaya 10/21
59 Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) Masters 35+ A doug evans 10/21
41 Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) Masters 35+ A Bob Jacobs 10/21
35 Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) Masters 35+ A Steve Dale 10/21
19 Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) Masters 35+ A Mike Henry 10/21
13 Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) Masters 35+ A Martin Baker 10/21
5 Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) Masters 35+ A rich cramer 10/21
56 Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) Category A Chris Johnston 10/21
45 Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) Category A Jeremy Russell 10/21
26 Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) Category A Chris Snyder 10/21
34 Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) Masters 50+ Hugh Givens 10/21
29 Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) Masters 50+ Clint Ebert 10/21
23 Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) Masters 50+ Kurt Robinson 10/21
15 Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) Masters 50+ Tom James 10/21
63 Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) Masters 35+ B Andy Meeks 10/21
53 Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) Masters 35+ B Ted Byram 10/21
52 Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) Masters 35+ B Casey Davidson 10/21
50 Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) Masters 35+ B Christian Ettinger 10/21
40 Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) Masters 35+ B Trig Rogers 10/21
28 Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) Masters 35+ B Dave Cockburn 10/21
15 Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) Junior Men Owen Szwaya 10/21
68 Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) Singlespeed Brooke Hansen 10/21
39 Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) Singlespeed Dave Cockburn 10/21
2 Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) Singlespeed Chris Snyder 10/21
12 Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) Masters Women 35+ A Ann Kennedy 10/21
5 Canby Cross-Word CX Challenge: Junior Cyclocross Series Junior Women 10-12 Isabella Jacobs 10/20
4 Canby Cross-Word CX Challenge: Junior Cyclocross Series Junior Men 10-12 Owen Szwaya 10/20
3 Canby Cross-Word CX Challenge Singlespeed Dave Cockburn 10/20
10 Canby Cross-Word CX Challenge Masters 35+ A Bob Jacobs 10/20
8 Canby Cross-Word CX Challenge Masters 35+ A Rick Metz 10/20
6 Canby Cross-Word CX Challenge Masters 35+ A Michael Szwaya 10/20
15 Canby Cross-Word CX Challenge Junior Women Isabella Jacobs 10/20
24 Canby Cross-Word CX Challenge Junior Men Owen Szwaya 10/20
16 Canby Cross-Word CX Challenge Masters 35+ B Trig Rogers 10/20
6 Canby Cross-Word CX Challenge Masters 35+ B Tom Strodtbeck 10/20
1 Canby Cross-Word CX Challenge Masters 35+ B Dave Cockburn 10/20
17 Blind Date at the Dairy Men A Robert Thayer 10/17
12 Blind Date at the Dairy Men A Jeremy Russell 10/17
5 Blind Date at the Dairy Men A Chris Snyder 10/17
12 Blind Date at the Dairy Masters Men B 35+ Andy Meeks 10/17
16 Blind Date at the Dairy Masters Men A 35+ Tom James 10/17
6 Blind Date at the Dairy Masters Men A 35+ Shannon Boroff 10/17
3 Blind Date at the Dairy Junior Men 10-13 Owen Szwaya 10/17
4 Cross Crusade: Rainier Women A Brooke Hansen 10/14
53 Cross Crusade: Rainier Category A Chris Johnston 10/14
37 Cross Crusade: Rainier Category A Robert Thayer 10/14
30 Cross Crusade: Rainier Category A Jeremy Russell 10/14
21 Cross Crusade: Rainier Category A Chris Snyder 10/14
28 Cross Crusade: Rainier Masters 50+ Hugh Givens 10/14
16 Cross Crusade: Rainier Masters 50+ Tom James 10/14
5 Cross Crusade: Rainier Masters 50+ Kurt Robinson 10/14
70 Cross Crusade: Rainier Masters 35+ B Danny Knudsen 10/14
32 Cross Crusade: Rainier Masters 35+ B Ted Byram 10/14
13 Cross Crusade: Rainier Masters 35+ B Dave Cockburn 10/14
55 Cross Crusade: Rainier Masters 35+ C Sean Denney 10/14
2 Cross Crusade: Rainier Singlespeed Chris Snyder 10/14
41 Cross Crusade: Rainier Masters 35+ A doug evans 10/14
25 Cross Crusade: Rainier Masters 35+ A Shannon Boroff 10/14
17 Cross Crusade: Rainier Masters 35+ A Matt Cline 10/14
12 Cross Crusade: Rainier Masters 35+ A Mike Henry 10/14
11 Cross Crusade: Rainier Masters 35+ A Martin Baker 10/14
7 Cross Crusade: Rainier Masters 35+ A rich cramer 10/14
13 Cross Crusade: Rainier Masters Women 35+ A Ann Kennedy 10/14
7 Cross Crusade: Rainier Masters Women 35+ A Sarah Eustis 10/14
8 GPTB: Ninkrossi Masters 35+ A Bob Jacobs 10/13
4 GPTB: Ninkrossi Masters 35+ A Matt Cline 10/13
20 GPTB: Ninkrossi Masters 35+ B Trig Rogers 10/13
18 GPTB: Ninkrossi Masters 35+ B Casey Davidson 10/13
17 GPTB: Ninkrossi Masters 35+ B Tom Strodtbeck 10/13
14 Blind Date at the Dairy Women A Sarah Eustis 10/10
14 Blind Date at the Dairy Men A Robert Thayer 10/10
8 Blind Date at the Dairy Men A Chris Snyder 10/10
13 Blind Date at the Dairy Masters Men A 35+ Tom James 10/10
10 Blind Date at the Dairy Masters Men A 35+ Shannon Boroff 10/10
5 Blind Date at the Dairy Masters Men A 35+ Bob Jacobs 10/10
16 Blind Date at the Dairy Masters Men C Sean Denney 10/10
113 Cross Crusade: Alpenrose Masters 35+ B Danny Knudsen 10/7
69 Cross Crusade: Alpenrose Masters 35+ B Ted Byram 10/7
46 Cross Crusade: Alpenrose Masters 35+ B Christian Ettinger 10/7
33 Cross Crusade: Alpenrose Masters 50+ Hugh Givens 10/7
18 Cross Crusade: Alpenrose Masters 50+ Jim Miller 10/7
42 Cross Crusade: Alpenrose Singlespeed Brooke Hansen 10/7
25 Cross Crusade: Alpenrose Singlespeed Jeremy Russell 10/7
7 Cross Crusade: Alpenrose Singlespeed Chris Snyder 10/7
40 Cross Crusade: Alpenrose Category B Andy Meeks 10/7
14 Cross Crusade: Alpenrose Masters Women 35+ A Ann Kennedy 10/7
9 Cross Crusade: Alpenrose Masters Women 35+ A Sarah Eustis 10/7
7 Cross Crusade: Alpenrose Women A Brooke Hansen 10/7
44 Cross Crusade: Alpenrose Masters 35+ A doug evans 10/7
43 Cross Crusade: Alpenrose Masters 35+ A Shannon Boroff 10/7
41 Cross Crusade: Alpenrose Masters 35+ A Steve Dale 10/7
36 Cross Crusade: Alpenrose Masters 35+ A Michael Szwaya 10/7
32 Cross Crusade: Alpenrose Masters 35+ A Rick Metz 10/7
14 Cross Crusade: Alpenrose Masters 35+ A Mike Henry 10/7
11 Cross Crusade: Alpenrose Masters 35+ A rich cramer 10/7
8 Cross Crusade: Alpenrose Masters 35+ A Martin Baker 10/7
37 Cross Crusade: Alpenrose Category A Chris Snyder 10/7
20 Cross Crusade: Alpenrose Junior Men Owen Szwaya 10/7
75 Cross Crusade: Alpenrose Masters 35+ C Sean Denney 10/7
7 GPTB: Heiser Farm CX: Junior Cyclocross Series Junior Women 10-12 Isabella Jacobs 10/6
5 GPTB: Heiser Farm CX: Junior Cyclocross Series Junior Men 10-12 Owen Szwaya 10/6
14 GPTB: Heiser Farm CX Masters 35+ A Bob Jacobs 10/6
13 GPTB: Heiser Farm CX Masters 35+ A Matt Cline 10/6
5 GPTB: Heiser Farm CX Masters 35+ A Michael Szwaya 10/6
4 GPTB: Heiser Farm CX Masters 35+ A Mike Henry 10/6
24 GPTB: Heiser Farm CX Junior Women Isabella Jacobs 10/6
32 GPTB: Heiser Farm CX Junior Men Owen Szwaya 10/6
7 GPTB: Heiser Farm CX Masters 50+ Clint Ebert 10/6
19 GPTB: Heiser Farm CX Masters 35+ B Casey Davidson 10/6
16 GPTB: Heiser Farm CX Masters 35+ B Tom Strodtbeck 10/6
1 GPTB: Heiser Farm CX Masters 35+ B Rick Metz 10/6
8 Blind Date at the Dairy Women A Ann Kennedy 10/3
17 Blind Date at the Dairy Men A Robert Thayer 10/3
15 Blind Date at the Dairy Men A Jeremy Russell 10/3
15 Blind Date at the Dairy Masters Men B 35+ Ted Byram 10/3
11 Blind Date at the Dairy Masters Men B 35+ Andy Meeks 10/3
13 Blind Date at the Dairy Masters Men A 35+ Shannon Boroff 10/3
11 Blind Date at the Dairy Masters Men A 35+ Bob Jacobs 10/3
5 Blind Date at the Dairy Men C Kate Ayres 10/3
3 Battle at Barlow: Junior Cyclocross Series Junior Men 10-12 Owen Szwaya 9/30
28 Battle at Barlow Category B Andy Meeks 9/30
4 Battle at Barlow Category B Robert Thayer 9/30
4 Battle at Barlow Masters Women 35+ A Sarah Eustis 9/30
3 Battle at Barlow Masters Women 35+ A Ann Kennedy 9/30
29 Battle at Barlow Category A Jeremy Russell 9/30
27 Battle at Barlow Masters 35+ A Michael Szwaya 9/30
15 Battle at Barlow Masters 35+ A Martin Baker 9/30
11 Battle at Barlow Masters 35+ A Mike Henry 9/30
9 Battle at Barlow Women A Brooke Hansen 9/30
29 Battle at Barlow Junior Men Owen Szwaya 9/30
12 Battle at Barlow Masters 50+ Tom James 9/30
21 Battle at Barlow Category C Kate Ayres 9/30
18 Battle at Barlow Clydesdale Michael Szwaya 9/30
6 Fazio Farms CX p/b Ironclad Category B Andy Meeks 9/29
1 Fazio Farms CX p/b Ironclad Category B Robert Thayer 9/29
3 Fazio Farms CX p/b Ironclad Masters Women 35+ A Sarah Eustis 9/29
14 Fazio Farms CX p/b Ironclad Masters 35+ A Bob Jacobs 9/29
5 Fazio Farms CX p/b Ironclad Masters 35+ A Shannon Boroff 9/29
12 Fazio Farms CX p/b Ironclad Masters 35+ B Trig Rogers 9/29
1 Fazio Farms CX p/b Ironclad Masters 35+ B Rick Metz 9/29
11 Blind Date at the Dairy Women A Ann Kennedy 9/26
10 Blind Date at the Dairy Women A Sarah Eustis 9/26
36 Blind Date at the Dairy Singlespeed Bianca Pyko 9/26
5 Blind Date at the Dairy Singlespeed Jeremy Russell 9/26
4 Blind Date at the Dairy Men B Robert Thayer 9/26
32 Blind Date at the Dairy Masters Men B 35+ Danny Knudsen 9/26
21 Blind Date at the Dairy Masters Men B 35+ Ted Byram 9/26
19 Blind Date at the Dairy Masters Men B 35+ Andy Meeks 9/26
20 Blind Date at the Dairy Masters Men A 35+ Tom James 9/26
8 Blind Date at the Dairy Masters Men A 35+ Bob Jacobs 9/26
26 Blind Date at the Dairy Masters Men C Sean Denney 9/26
18 Blind Date at the Dairy Masters Men C Jason Pfeifer 9/26
25 Blind Date at the Dairy Men C Kate Ayres 9/26
3 Blind Date at the Dairy Junior Men 10-13 Owen Szwaya 9/26
3 Future Cross Women Category A Brooke Hansen 9/23
7 Future Cross Men Category A Chris Snyder 9/23
12 Psycho Cross Series Men Junior 10-12 Owen L. Rogers 9/22-12/1
18 Psycho Cross Series Masters Men 35+, B Trig Rogers 9/22-12/1
22 GPTB: Zaandercross at Frenchmans Bar Masters 35+ B Tom Strodtbeck 9/22
11 GPTB: Zaandercross at Frenchmans Bar Masters 50+ Clint Ebert 9/22
18 GPTB: Zaandercross at Frenchmans Bar Masters 35+ A Shannon Boroff 9/22
11 GPTB: Zaandercross at Frenchmans Bar Masters 35+ A Mike Henry 9/22
6 GPTB: Zaandercross at Frenchmans Bar Masters 35+ A rich cramer 9/22
15 Blind Date at the Dairy: September Series Standings Women A Ann Kennedy 9/19
8 Blind Date at the Dairy: September Series Standings Women A Sarah Eustis 9/19
9 Blind Date at the Dairy: September Series Standings Singlespeed Jeremy Russell 9/19
1 Blind Date at the Dairy: September Series Standings Men B Robert Thayer 9/19
17 Blind Date at the Dairy: September Series Standings Men A Chris Johnston 9/19
7 Blind Date at the Dairy: September Series Standings Masters Men A 35+ Bob Jacobs 9/19
5 Blind Date at the Dairy: September Series Standings Junior Men 10-13 Owen Szwaya 9/19
18 Blind Date at the Dairy: Series Standings Women A Ann Kennedy 9/19
13 Blind Date at the Dairy: Series Standings Women A Sarah Eustis 9/19
27 Blind Date at the Dairy: Series Standings Singlespeed Jeremy Russell 9/19
8 Blind Date at the Dairy: Series Standings Men B Robert Thayer 9/19
22 Blind Date at the Dairy: Series Standings Men A Chris Johnston 9/19
10 Blind Date at the Dairy: Series Standings Masters Men A Bob Jacobs 9/19
6 Blind Date at the Dairy: Series Standings Men C Kate Ayres 9/19
3 Blind Date at the Dairy: Series Standings Junior Men 10-13 Owen Szwaya 9/19
15 Blind Date at the Dairy: Series Standings Women A Ann Kennedy 9/19
11 Blind Date at the Dairy: Series Standings Women A Sarah Eustis 9/19
11 Blind Date at the Dairy: Series Standings Singlespeed Jeremy Russell 9/19
7 Blind Date at the Dairy: Series Standings Men B Robert Thayer 9/19
19 Blind Date at the Dairy: Series Standings Men A Chris Johnston 9/19
7 Blind Date at the Dairy: Series Standings Masters Men A Bob Jacobs 9/19
3 Blind Date at the Dairy: Series Standings Men C Kate Ayres 9/19
7 Blind Date at the Dairy: Series Standings Junior Men 10-13 Owen Szwaya 9/19
15 Blind Date at the Dairy: Series Standings Women A Ann Kennedy 9/19
11 Blind Date at the Dairy: Series Standings Women A Sarah Eustis 9/19
14 Blind Date at the Dairy: Series Standings Singlespeed Jeremy Russell 9/19
3 Blind Date at the Dairy: Series Standings Men B Robert Thayer 9/19
20 Blind Date at the Dairy: Series Standings Men A Chris Johnston 9/19
9 Blind Date at the Dairy: Series Standings Masters Men A Bob Jacobs 9/19
6 Blind Date at the Dairy: Series Standings Men C Kate Ayres 9/19
5 Blind Date at the Dairy: Series Standings Junior Men 10-13 Owen Szwaya 9/19
7 Blind Date at the Dairy Women A Sarah Eustis 9/19
29 Blind Date at the Dairy Singlespeed Bianca Pyko 9/19
17 Blind Date at the Dairy Singlespeed Jeremy Russell 9/19
1 Blind Date at the Dairy Men B Robert Thayer 9/19
11 Blind Date at the Dairy Men A Chris Johnston 9/19
34 Blind Date at the Dairy Masters Men B Danny Knudsen 9/19
30 Blind Date at the Dairy Masters Men B Sean Denney 9/19
22 Blind Date at the Dairy Masters Men B Andy Meeks 9/19
19 Blind Date at the Dairy Masters Men B Ted Byram 9/19
17 Blind Date at the Dairy Masters Men B Rick Metz 9/19
9 Blind Date at the Dairy Masters Men 40+ A Bob Jacobs 9/19
32 Blind Date at the Dairy Masters C Jason Pfeifer 9/19
4 Blind Date at the Dairy Men C Kate Ayres 9/19
17 Double Cross Junior Women Isabella Jacobs 9/16
30 Double Cross Junior Men Owen Szwaya 9/16
21 Double Cross Masters 35+ C Sean Denney 9/16
1 Double Cross Clydesdale Michael Szwaya 9/16
15 Double Cross Category A Jeremy Russell 9/16
20 Double Cross Masters 35+ A Bob Jacobs 9/16
17 Double Cross Masters 35+ A Shannon Boroff 9/16
16 Double Cross Masters 35+ A Michael Szwaya 9/16
14 Double Cross Masters 35+ A Steve Dale 9/16
11 Double Cross Masters 35+ A Mike Henry 9/16
20 Double Cross Category B Jacques Lafortune 9/16
19 Double Cross Category B Robert Thayer 9/16
5 Double Cross: Junior Cyclocross Series Junior Women 10-12 Isabella Jacobs 9/16
4 Double Cross: Junior Cyclocross Series Junior Men 10-12 Owen Szwaya 9/16
17 GPTB: Double Cross Masters 50+ Tom James 9/15
11 GPTB: Double Cross Masters 50+ Clint Ebert 9/15
8 GPTB: Double Cross Masters 35+ B Rick Metz 9/15
9 GPTB: Double Cross Category B Robert Thayer 9/15
12 GPTB: Double Cross Masters 35+ A Bob Jacobs 9/15
11 GPTB: Double Cross Masters 35+ A Mike Henry 9/15
12 GPTB: Double Cross Category A Jeremy Russell 9/15
7 GPTB: Double Cross Junior Women Isabella Jacobs 9/15
9 GPTB: Het Meer CX Race Singlespeed Jeremy Russell 9/9
20 GPTB: Het Meer CX Race Men B Kate Ayres 9/9
8 GPTB: Het Meer CX Race Masters Women 35+ A Sarah Eustis 9/9
15 GPTB: Het Meer CX Race Masters 35+ A Bob Jacobs 9/9
13 GPTB: Het Meer CX Race Masters 35+ A Michael Szwaya 9/9
6 GPTB: Het Meer CX Race Masters 35+ A Mike Henry 9/9
10 GPTB: Het Meer CX Race Junior Men Owen Szwaya 9/9
14 GPTB: Het Meer CX Race Masters 50+ Hugh Givens 9/9
7 GPTB: Het Meer CX Race Masters 50+ Clint Ebert 9/9
61 GPTB: Het Meer CX Race Masters 35+ B Sean Denney 9/9
42 GPTB: Het Meer CX Race Masters 35+ B Trig Rogers 9/9
36 GPTB: Het Meer CX Race Masters 35+ B Tom Strodtbeck 9/9
1 GPTB: Het Meer CX Race Clydesdale Michael Szwaya 9/9
33 GPTB: Het Meer CX Race Beginner Men Owen Szwaya 9/9
1 GPTB: David Douglas CX #1 Category B Jeremy Russell 9/1
27 GPTB: David Douglas CX #1 Masters 35+ A Bob Jacobs 9/1
11 GPTB: David Douglas CX #1 Junior Women Isabella Jacobs 9/1
16 GPTB: David Douglas CX #1 Masters 50+ Clint Ebert 9/1
10 GPTB: David Douglas CX #1 Masters 50+ Tom James 9/1
38 GPTB: David Douglas CX #1 Masters 35+ B Trig Rogers 9/1
19 GPTB: David Douglas CX #1 Masters 35+ B Rick Metz 9/1
17 Tuesday PIR: August Series Standings Category 4 Matt Cline 8/28
4 Tuesday PIR: August Series Standings Category 3/4 Robert Thayer 8/28
7 Tuesday PIR Category 4 Men Matt Cline 8/28
9 Tuesday PIR Category 3/4 Robert Thayer 8/28
13 Tuesday PIR Category 1/2/3 Jeremy Russell 8/28
25 Monday PIR: August Series Standings Maters Men 1/2/3 Hugh Givens 8/27
21 Monday PIR: August Series Standings Maters Men 1/2/3 Brian Austin 8/27
17 Monday PIR: August Series Standings Maters Men 1/2/3 Paul Zagacki 8/27
15 Monday PIR: August Series Standings Maters Men 1/2/3 Tom James 8/27
13 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Hugh Givens 8/27
10 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Brian Austin 8/27
1 Longview Gran Prix Criterium Category 4/5 Robert Thayer 8/25
26 Tuesday PIR Category 3/4 Matt Cline 8/21
17 Tuesday PIR Category 3/4 Robert Thayer 8/21
46 Tuesday PIR Category 1/2/3 tom ghilarducci 8/21
14 Tuesday PIR Category 1/2/3 Tom James 8/21
22 Monday PIR: Series Standings Maters Men 1/2/3 Hugh Givens 8/20
14 Monday PIR: Series Standings Maters Men 1/2/3 Paul Zagacki 8/20
12 Monday PIR: Series Standings Maters Men 1/2/3 Tom James 8/20
32 Monday PIR Masters Men 1/2/3 tom ghilarducci 8/20
12 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Hugh Givens 8/20
22 Monday PIR Masters Men 4/5 Trig Rogers 8/20
50 OBRA Hillclimb: Combined Combined Thomas Morgan 8/19
4 OBRA Hillclimb Masters Men 40-44 Thomas Morgan 8/19
3 Giro di Portland Masters 1/2/3 50+ Clint Ebert 8/18
1 Giro di Portland Masters 1/2/3 50+ Tom James 8/18
16 Giro di Portland Masters 1/2/3 40+ Tom James 8/18
15 Giro di Portland Masters 1/2/3 40+ Paul Zagacki 8/18
18 Tuesday PIR Category 3/4 Matt Cline 8/14
1 Tuesday PIR Category 3/4 Robert Thayer 8/14
48 Tuesday PIR Category 1/2/3 tom ghilarducci 8/14
10 Monday PIR: Series Standings Maters Men 1/2/3 Paul Zagacki 8/13
7 Monday PIR: Series Standings Maters Men 1/2/3 Tom James 8/13
9 Monday PIR Maters Men 1/2/3 Tom James 8/13
6 Monday PIR Maters Men 1/2/3 Paul Zagacki 8/13
50 OBRA TT: Combined Combined Thomas Morgan 8/12
4 OBRA TT Masters Men 40-44 Thomas Morgan 8/12
3 OBRA Short Track Championships in Cacade Locks Singlespeed Men Michael Szwaya 8/12
1 OBRA Short Track Championships in Cacade Locks Category 2 Men 45-54 Tom Strodtbeck 8/12
6 OBRA Short Track Championships in Cacade Locks Category 3 Men 10-14 Owen Szwaya 8/12
34 Portland Twilight Criterium Men 1/2 Mike Henry 8/10
55 Portland Twilight Criterium Category 3 Men Paul Zagacki 8/10
29 Portland Twilight Criterium Category 3 Men Casey Davidson 8/10
24 Portland Twilight Criterium Category 3 Men Paul Zagacki 8/10
15 Portland Twilight Criterium Category 3 Men James Randall 8/10
12 Tuesday PIR Category 3/4 Robert Thayer 8/7
35 Monday PIR Masters 1-3 Hugh Givens 8/6
22 Monday PIR Masters 1-3 Casey Davidson 8/6
20 Monday PIR Masters 1-3 James Randall 8/6
16 Monday PIR Masters 1-3 Paul Zagacki 8/6
12 Monday PIR Masters 1-3 Tom James 8/6
27 Monday PIR Masters 3/4 Matt Cline 8/6
3 Alsea Falls Switchback 6 Hr Solo 40-49 Men doug evans 8/5
24 Franz Criterium Senior Men Casey Davidson 8/4
2 Franz Criterium Men 3 Jeremy Russell 8/4
3 Franz Criterium Masters 50+ Tom James 8/4
6 Franz Criterium Masters 40+ Rick Metz 8/4
19 Tuesday PIR: July Series Standings Category 3/4 Thomas Morgan 7/31
18 Tuesday PIR: July Series Standings Category 3/4 Robert Thayer 7/31
14 Tuesday PIR Category 3/4 Robert Thayer 7/31
35 Tuesday PIR Category 1/2/3 Thomas Morgan 7/31
33 Tuesday PIR Category 1/2/3 Casey Davidson 7/31
106 Portland Short Track Series: Series Standings for July Club Overall 7/30
2 Portland Short Track Series: Series Standings for July Club Overall 7/30
14 Portland Short Track Series: Series Standings for July Singlespeed Men Michael Szwaya 7/30
16 Portland Short Track Series: Series Standings for July Pro Men Chris Snyder 7/30
13 Portland Short Track Series: Series Standings for July Pro Men Jeremy Russell 7/30
11 Portland Short Track Series: Series Standings for July Pro/Category 1 Women Brooke Hansen 7/30
2 Portland Short Track Series: Series Standings for July Pro/Category 1 Women Ann Kennedy 7/30
9 Portland Short Track Series: Series Standings for July Category 3 Men 10-14 Owen Szwaya 7/30
7 Portland Short Track Series: Series Standings for July Category 2 Women 35-44 Sarah Eustis 7/30
30 Portland Short Track Series: Series Standings for July Category 2 Men U35 Jacques Lafortune 7/30
10 Portland Short Track Series: Series Standings for July Category 2 Men U35 Kate Ayres 7/30
13 Portland Short Track Series: Series Standings for July Category 2 Men 45-54 Trig Rogers 7/30
7 Portland Short Track Series: Series Standings for July Category 2 Men 45-54 Ian Kennedy 7/30
1 Portland Short Track Series: Series Standings for July Category 2 Men 45-54 Tom Strodtbeck 7/30
37 Portland Short Track Series: Series Standings for July Category 2 Men 35-44 Christian Ettinger 7/30
31 Portland Short Track Series: Series Standings for July Category 2 Men 35-44 Karole J Durkee Jr 7/30
27 Portland Short Track Series: Series Standings for July Category 2 Men 35-44 Joe Durkee 7/30
22 Portland Short Track Series: Series Standings for July Category 2 Men 35-44 Tony de Cordoba 7/30
8 Portland Short Track Series: Series Standings for July Category 2 Men 35-44 Andy Meeks 7/30
1 Portland Short Track Series: Series Standings for July Category 2 Men 35-44 Ted Byram 7/30
4 Portland Short Track Series: Series Standings for July Category 1 Men 45+ Bob Jacobs 7/30
2 Portland Short Track Series: Series Standings for July Category 1 Men 45+ Martin Baker 7/30
20 Portland Short Track Series: Series Standings for July Category 1 Men 35-44 Michael Szwaya 7/30
19 Portland Short Track Series: Series Standings for July Category 1 Men 35-44 Shannon Boroff 7/30
17 Portland Short Track Series: Series Standings for July Category 1 Men 35-44 Steve Dale 7/30
6 Portland Short Track Series: Series Standings for July Category 1 Men 35-44 doug evans 7/30
19 Portland Short Track Series: Series Standings for July Category 1 Men 19-34 Brian Austin 7/30
18 Portland Short Track Series: Series Standings for July Category 1 Men 19-34 Robert Thayer 7/30
33 Monday PIR: July Series Standings Masters Men 1/2/3 Hugh Givens 7/30
24 Monday PIR: July Series Standings Masters Men 1/2/3 James Randall 7/30
23 Monday PIR: July Series Standings Masters Men 1/2/3 tom ghilarducci 7/30
21 Monday PIR: July Series Standings Masters Men 1/2/3 Paul Zagacki 7/30
11 Monday PIR: July Series Standings Masters Men 1/2/3 Tom James 7/30
10 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Tom James 7/30
10 Portland Short Track Series Pro/Category 1 Women Ann Kennedy 7/30
2 Portland Short Track Series Pro/Category 1 Women Brooke Hansen 7/30
13 Portland Short Track Series Pro Men Jeremy Russell 7/30
7 Portland Short Track Series Pro Men Chris Snyder 7/30
4 Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ Bob Jacobs 7/30
2 Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ Martin Baker 7/30
21 Portland Short Track Series Category 1 Men 35-44 Shannon Boroff 7/30
15 Portland Short Track Series Category 1 Men 35-44 Steve Dale 7/30
1 Portland Short Track Series Category 1 Men 35-44 doug evans 7/30
17 Portland Short Track Series Category 1 Men 19-34 Robert Thayer 7/30
14 Portland Short Track Series Category 1 Men 19-34 Brian Austin 7/30
7 Portland Short Track Series Category 2 Men 45-54 Ian Kennedy 7/30
4 Portland Short Track Series Category 2 Men 45-54 Trig Rogers 7/30
1 Portland Short Track Series Category 2 Men 45-54 Tom Strodtbeck 7/30
14 Portland Short Track Series Singlespeed Men Michael Szwaya 7/30
19 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 Joe Durkee 7/30
3 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 Andy Meeks 7/30
1 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 Ted Byram 7/30
21 Portland Short Track Series Category 2 Men U35 Jacques Lafortune 7/30
8 Portland Short Track Series Category 2 Men U35 Kate Ayres 7/30
11 Portland Short Track Series Category 3 Men 10-14 Owen Szwaya 7/30
2 Vancouver Criterium Masters 50+ Tom James 7/29
10 Vancouver Criterium Masters 40+ Casey Davidson 7/29
2 Vancouver Criterium Masters 40+ James Randall 7/29
10 Swan Island Criterium Masters 1/2/3 35+ Rick Metz 7/28
5 Swan Island Criterium Masters 1/2/3 35+ James Randall 7/28
18 Swan Island Criterium Category 4/5 Men Greg Nyhus 7/28
54 Monday PIR: Series Standings Masters Men 1/2/3 Clint Ebert 7/23
50 Monday PIR: Series Standings Masters Men 1/2/3 Brian Austin 7/23
31 Monday PIR: Series Standings Masters Men 1/2/3 Hugh Givens 7/23
22 Monday PIR: Series Standings Masters Men 1/2/3 James Randall 7/23
21 Monday PIR: Series Standings Masters Men 1/2/3 tom ghilarducci 7/23
17 Monday PIR: Series Standings Masters Men 1/2/3 Paul Zagacki 7/23
14 Monday PIR: Series Standings Masters Men 1/2/3 Tom James 7/23
2 Portland Short Track Series Pro/Category 1 Women Ann Kennedy 7/23
3 Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ Bob Jacobs 7/23
2 Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ Martin Baker 7/23
14 Portland Short Track Series Category 1 Men 35-44 Michael Szwaya 7/23
13 Portland Short Track Series Category 1 Men 35-44 Shannon Boroff 7/23
10 Portland Short Track Series Category 1 Men 35-44 Steve Dale 7/23
11 Portland Short Track Series Category 1 Men 19-34 Brian Austin 7/23
18 Portland Short Track Series Category 2 Men U35 Jacques Lafortune 7/23
10 Portland Short Track Series Category 2 Men U35 Kate Ayres 7/23
14 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 Joe Durkee 7/23
11 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 Andy Meeks 7/23
5 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 Tony de Cordoba 7/23
1 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 Ted Byram 7/23
4 Portland Short Track Series Category 2 Women 35-44 Sarah Eustis 7/23
6 Portland Short Track Series Category 2 Men 45-54 Ian Kennedy 7/23
2 Portland Short Track Series Category 2 Men 45-54 Tom Strodtbeck 7/23
38 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Ron Magnus 7/23
28 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Casey Davidson 7/23
24 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Hugh Givens 7/23
22 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Tom James 7/23
9 Monday PIR Masters Men 1/2/3 James Randall 7/23
21 Tigard Crit Masters Men 40+ Category 3/4 Thomas Morgan 7/22
19 Tigard Crit Masters Men 40+ Category 3/4 Clint Ebert 7/22
11 Tigard Crit Masters Men 40+ Category 3/4 Casey Davidson 7/22
8 Tigard Crit Masters Men 40+ Category 3/4 Hugh Givens 7/22
5 Tigard Crit Masters Men 40+ Category 3/4 Rick Metz 7/22
2 Tigard Crit Masters Men 40+ Category 3/4 James Randall 7/22
37 Cascade Classic - Awbrey Butte Circuit Race Masters 45+ James Thomas 7/22
53 High Cascades 100 Veteran Men 40-49 Trig Rogers 7/21
32 Cascade Classic - Twilight Downtown Criterium Masters 45+ James Thomas 7/21
40 Cascade Classic - Twilight Downtown Criterium: Cascade Classic - Skyliners TT (OBRA) Masters 45+ James Thomas 7/21
3 Fast Twitch Fridays Sprint A John Ayers 7/20
39 Cascade Classic - Cascade Lakes Road Race Masters 45+ James Thomas 7/20
7 Alpenrose Thursdays Open 4/5 John Ahres 7/19
10 Tuesday PIR: Series Standings Category 3/4 Thomas Morgan 7/17
9 Tuesday PIR: Series Standings Category 3/4 Robert Thayer 7/17
36 Cascade Classic Masters 45+ James Thomas 7/17-22
3 Tuesday PIR Category 3/4 Robert Thayer 7/17
17 Tuesday PIR Category 1/2/3 Jeremy Russell 7/17
51 Monday PIR: Series Standings Masters Men 1/2/3 Clint Ebert 7/16
46 Monday PIR: Series Standings Masters Men 1/2/3 Brian Austin 7/16
32 Monday PIR: Series Standings Masters Men 1/2/3 James Randall 7/16
26 Monday PIR: Series Standings Masters Men 1/2/3 Hugh Givens 7/16
17 Monday PIR: Series Standings Masters Men 1/2/3 tom ghilarducci 7/16
14 Monday PIR: Series Standings Masters Men 1/2/3 Paul Zagacki 7/16
13 Monday PIR: Series Standings Masters Men 1/2/3 Tom James 7/16
3 Portland Short Track Series Pro/Category 1 Women Ann Kennedy 7/16
9 Portland Short Track Series Pro Men Jeremy Russell 7/16
4 Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ Martin Baker 7/16
3 Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ Bob Jacobs 7/16
11 Portland Short Track Series Category 1 Men 35-44 Shannon Boroff 7/16
9 Portland Short Track Series Category 2 Men U35 Kate Ayres 7/16
20 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 Karole J. Durkee Jr 7/16
10 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 Andy Meeks 7/16
1 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 Ted Byram 7/16
11 Portland Short Track Series Singlespeed Men Michael Szwaya 7/16
4 Portland Short Track Series Category 2 Women 35-44 Sarah Eustis 7/16
12 Portland Short Track Series Category 2 Men 45-54 Trig Rogers 7/16
10 Portland Short Track Series Category 2 Men 45-54 Ian Kennedy 7/16
1 Portland Short Track Series Category 2 Men 45-54 Tom Strodtbeck 7/16
7 Portland Short Track Series Category 3 Men 10-14 Owen Szwaya 7/16
47 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Clint Ebert 7/16
31 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Hugh Givens 7/16
25 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Tom James 7/16
14 Monday PIR Masters Men 1/2/3 James Randall 7/16
11 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Paul Zagacki 7/16
17 Gresham Crit Masters 35+ 4/5 Bob Jacobs 7/14
8 Gresham Crit Masters 35+ 4/5 Michael Szwaya 7/14
17 Gresham Crit Masters 40+ 3/4 Casey Davidson 7/14
8 Gresham Crit Masters 40+ 3/4 Thomas Morgan 7/14
5 Gresham Crit Masters 40+ 3/4 Rick Metz 7/14
1 Gresham Crit Masters 40+ 3/4 Paul Zagacki 7/14
3 Gresham Crit Junior 10-13 Owen Szwaya 7/14
15 Gresham Crit Category 3 Men Jeremy Russell 7/14
33 Gresham Crit Senior Men tom ghilarducci 7/14
8 Gresham Crit Senior Men Mike Henry 7/14
19 Mt. Tabor Series Men 4 Robert Thayer 7/11
14 Mt. Tabor Series Men 4 Matt Cline 7/11
7 Mt. Tabor Series Fixed Gear James Webb 7/11
3 Tuesday PIR Category 3/4 Thomas Morgan 7/10
45 Monday PIR: Series Standings Masters Men 1/2/3 Clint Ebert 7/9
39 Monday PIR: Series Standings Masters Men 1/2/3 Brian Austin 7/9
25 Monday PIR: Series Standings Masters Men 1/2/3 James Randall 7/9
19 Monday PIR: Series Standings Masters Men 1/2/3 Hugh Givens 7/9
14 Monday PIR: Series Standings Masters Men 1/2/3 Paul Zagacki 7/9
13 Monday PIR: Series Standings Masters Men 1/2/3 tom ghilarducci 7/9
11 Monday PIR: Series Standings Masters Men 1/2/3 Tom James 7/9
6 Portland Short Track Series Pro/Category 1 Women Ann Kennedy 7/9
4 Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ Bob Jacobs 7/9
3 Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ Martin Baker 7/9
16 Portland Short Track Series Category 1 Men 35-44 Steve Dale 7/9
7 Portland Short Track Series Category 1 Men 35-44 Michael Szwaya 7/9
3 Portland Short Track Series Category 1 Men 35-44 doug evans 7/9
9 Portland Short Track Series Category 1 Men 19-34 Robert Thayer 7/9
13 Portland Short Track Series Category 2 Men U35 Kate Ayres 7/9
19 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 Karole J. Durkee Jr 7/9
16 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 Christian Ettinger 7/9
1 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 Ted Byram 7/9
10 Portland Short Track Series Singlespeed Men Michael Szwaya 7/9
8 Portland Short Track Series Category 2 Men 45-54 Ian Kennedy 7/9
1 Portland Short Track Series Category 2 Men 45-54 Tom Strodtbeck 7/9
8 Portland Short Track Series Category 3 Men 10-14 Owen Szwaya 7/9
38 Monday PIR Masters 1/2/3 Ron Magnus 7/9
33 Monday PIR Masters 1/2/3 Hugh Givens 7/9
29 Monday PIR Masters 1/2/3 Clint Ebert 7/9
28 Monday PIR Masters 1/2/3 Casey Davidson 7/9
22 Monday PIR Masters 1/2/3 James Randall 7/9
21 Monday PIR Masters 1/2/3 Paul Zagacki 7/9
9 Monday PIR Masters 1/2/3 Tom James 7/9
8 Monday PIR Masters 1/2/3 tom ghilarducci 7/9
5 High Desert Omnium Road Race Men 4/5 Robert Thayer 7/8
9 High Desert Omnium Road Race Masters Men 3/4/5 40+ Hugh Givens 7/8
9 High Desert Omnium Road Race Men 3 Jeremy Russell 7/8
4 OBRA Track Championships Category 5 Men Points Race Kate Ayres 7/8
2 OBRA Track Championships Category 5 Men Putsuit John Ayers 7/8
6 St. Honore Criterium Masters 50+ Category 1/2/3 Clint Ebert 7/7
4 St. Honore Criterium Masters 50+ Category 1/2/3 Tom James 7/7
25 St. Honore Criterium Masters 40+ Category 1/2/3 James Randall 7/7
15 St. Honore Criterium Masters 40+ Category 1/2/3 Paul Zagacki 7/7
10 St. Honore Criterium Masters 40+ Category 1/2/3 tom ghilarducci 7/7
4 St. Honore Criterium Masters 40+ Category 1/2/3 Mike Henry 7/7
35 High Desert Omnium Time Trial: Combined Combined Robert Thayer 7/7
30 High Desert Omnium Time Trial: Combined Combined Jeremy Russell 7/7
3 High Desert Omnium Time Trial Men 4/5 Robert Thayer 7/7
8 High Desert Omnium Time Trial Men 3 Jeremy Russell 7/7
2 High Desert Omnium Men 4/5 Robert Thayer 7/7-8
16 High Desert Omnium Masters Men 3/4/5 40+ Hugh Givens 7/7-8
13 High Desert Omnium Men 3 Jeremy Russell 7/7-8
1 High Desert Omnium Criterium Men 4/5 Robert Thayer 7/7
18 High Desert Omnium Criterium Men 3 Jeremy Russell 7/7
3 OBRA Track Championships Category 4/5 Men Sprints Kate Ayres 7/7
1 OBRA Track Championships Category 5 Men Kate Ayres 7/6
17 Tuesday PIR Category 3/4 Robert Thayer 7/3
40 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Clint Ebert 7/2
34 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Brian Austin 7/2
20 Monday PIR Masters Men 1/2/3 James Randall 7/2
15 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Hugh Givens 7/2
10 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Tom James 7/2
9 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Paul Zagacki 7/2
13 Six Hours of Mt Hood Two-Person Co-ed Bianca Pyko 7/1
7 Six Hours of Mt Hood Two-Person Co-ed Sarah Eustis 7/1
7 Six Hours of Mt Hood Two-Person Co-ed Andy Meeks 7/1
6 Six Hours of Mt Hood Two-Person Co-ed Ian Kennedy 7/1
6 Six Hours of Mt Hood Two-Person Co-ed Ann Kennedy 7/1
2 Six Hours of Mt Hood Two-Person 80+ Martin Baker 7/1
2 Six Hours of Mt Hood Two-Person 80+ Matt Cline 7/1
47 Six Hours of Mt Hood Solo Men Sean Denney 7/1
24 Six Hours of Mt Hood Solo Men Michael Szwaya 7/1
19 Six Hours of Mt Hood Solo Men Trig Rogers 7/1
13 Six Hours of Mt Hood Solo Men doug evans 7/1
12 Six Hours of Mt Hood Solo Men Robert Thayer 7/1
8 Six Hours of Mt Hood Solo Men Jeremy Russell 7/1
18 Mt. Tabor Series Category 4 Matt Cline 6/27
7 Mt. Tabor Series Category 5 Robert Thayer 6/27
1 Tuesday PIR: June Series Standings Men 5 Robert Thayer 6/26
9 Tuesday PIR: June Series Standings Category 3/4 Jeremy Russell 6/26
1 Tuesday PIR Category 5 Men Robert Thayer 6/26
20 Tuesday PIR Category 1/2/3 tom ghilarducci 6/26
29 Monday PIR: June Series Standings Masters Men 1/2/3 Paul Zagacki 6/25
29 Monday PIR: June Series Standings Masters Men 1/2/3 Casey Davidson 6/25
25 Monday PIR: June Series Standings Masters Men 4/5 Tony de Cordoba 6/25
24 Monday PIR: June Series Standings Open Women Sarah Eustis 6/25
7 Portland Short Track Series Pro/Category 1 Women Ann Kennedy 6/25
2 Portland Short Track Series Pro/Category 1 Women Brooke Hansen 6/25
9 Portland Short Track Series Pro Men Jeremy Russell 6/25
6 Portland Short Track Series Pro Men Chris Snyder 6/25
6 Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ Bob Jacobs 6/25
2 Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ Martin Baker 6/25
8 Portland Short Track Series Category 1 Men 35-44 Michael Szwaya 6/25
9 Portland Short Track Series Category 1 Men 19-34 Robert Thayer 6/25
18 Portland Short Track Series Category 2 Men U35 Jacques Lafortune 6/25
24 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 Karole J. Durkee Jr 6/25
7 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 Andy Meeks 6/25
2 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 Ted Byram 6/25
13 Portland Short Track Series Singlespeed Men Michael Szwaya 6/25
5 Portland Short Track Series Category 2 Men 45-54 Ian Kennedy 6/25
4 Portland Short Track Series Category 2 Men 45-54 Trig Rogers 6/25
6 Portland Short Track Series Category 3 Men 10-14 Owen Szwaya 6/25
40 Monday PIR Masters Men 1/2/3 James Randall 6/25
14 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Casey Davidson 6/25
13 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Paul Zagacki 6/25
3 Pickett's Charge XC Category 2 Women 35+ Ann Kennedy 6/24
16 Pickett's Charge XC Category 2 Men 45-54 Ian Kennedy 6/24
14 Pickett's Charge XC Category 1 Men 19-34 Jeremy Russell 6/24
10 Pickett's Charge XC Pro Men Chris Snyder 6/24
1 Oregon Enduro Series Ashland (Ashland Mountain Challenge): Overall for Stages 3 & 4 Category 2 19-39 Men Tony de Cordoba 6/24
1 Oregon Enduro Series Ashland (Ashland Mountain Challenge) Category 2 19-39 Men Tony de Cordoba 6/23-24
3 Oregon Enduro Series Ashland (Ashland Mountain Challenge): East Side Category 2 19-39 Men Tony de Cordoba 6/23
7 Mt. Tabor Series Category 5 Men Robert Thayer 6/20
1 Tuesday PIR: Series Standings Category 5 Robert Thayer 6/19
9 Tuesday PIR: Series Standings Category 3/4 Jeremy Russell 6/19
3 Tuesday PIR Category 5 Robert Thayer 6/19
45 Tuesday PIR Category 1/2/3 tom ghilarducci 6/19
24 Monday PIR - Series Standings Masters Men 4/5 Tony de Cordoba 6/18
23 Monday PIR - Series Standings Open Women Sarah Eustis 6/18
21 Portland Short Track Series Category 2 Men U35 Jacques Lafortune 6/18
16 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 Karole J. Durkee Jr 6/18
8 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 Ted Byram 6/18
4 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 Andy Meeks 6/18
4 Portland Short Track Series Pro/Category 1 Women Ann Kennedy 6/18
6 Portland Short Track Series Pro Men Chris Snyder 6/18
4 Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ Bob Jacobs 6/18
1 Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ Martin Baker 6/18
15 Portland Short Track Series Category 1 Men 35-44 Steve Dale 6/18
13 Portland Short Track Series Category 1 Men 19-34 Robert Thayer 6/18
12 Portland Short Track Series Singlespeed Men Michael Szwaya 6/18
7 Portland Short Track Series Category 2 Men 45-54 Ian Kennedy 6/18
3 Portland Short Track Series Category 2 Men 45-54 Trig Rogers 6/18
6 Portland Short Track Series Category 3 Men 10-14 Owen Szwaya 6/18
23 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Tom James 6/18
22 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Casey Davidson 6/18
13 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Paul Zagacki 6/18
5 OBRA RR Championships Day 2 Masters 30-39 Jeremy Russell 6/16
19 OBRA RR Championships Day 2 Masters Men 50-59 Clint Ebert 6/16
2 Test of Endurance 50/100 Category 2/35+ Women Ann Kennedy 6/16
11 Test of Endurance 50/100 Category 2 45-54 Men Ian Kennedy 6/16
1 Fast Twitch Fridays Beginner Men Kate Ayres 6/15
7 Mt. Tabor Series Men 3 Jeremy Russell 6/13
36 Mt. Tabor Series Men 4 Bob Jacobs 6/13
16 Mt. Tabor Series Men 4 Matt Cline 6/13
11 Mt. Tabor Series Men 5 Robert Thayer 6/13
2 Tuesday PIR - Series Standings Category 5 Robert Thayer 6/12
6 Tuesday PIR - Series Standings Category 3/4 Jeremy Russell 6/12
17 Tuesday PIR Category 1/2/3 tom ghilarducci 6/12
11 Tuesday PIR Category 1/2/3 Jeremy Russell 6/12
4 Portland Short Track Series Category 3 Women 19+ Kate Ayres 6/11
18 Monday PIR - Series Standings Masters Men 4/5 Tony de Cordoba 6/11
18 Monday PIR - Series Standings Open Women Sarah Eustis 6/11
13 Portland Short Track Series Singlespeed Men Michael Szwaya 6/11
1 Portland Short Track Series Category 3 Men 19+ Kate Ayres 6/11
9 Portland Short Track Series Category 3 Men 10-14 Owen Szwaya 6/11
20 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 Karole J. Durkee Jr 6/11
9 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 Ted Byram 6/11
6 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 Andy Meeks 6/11
6 Portland Short Track Series Pro/Category 1 Women Ann Kennedy 6/11
1 Portland Short Track Series Pro/Category 1 Women Brooke Hansen 6/11
7 Portland Short Track Series Pro Men Jeremy Russell 6/11
4 Portland Short Track Series Pro Men Chris Snyder 6/11
5 Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ Bob Jacobs 6/11
1 Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ Martin Baker 6/11
12 Portland Short Track Series Category 1 Men 35-44 Steve Dale 6/11
10 Portland Short Track Series Category 1 Men 35-44 Michael Szwaya 6/11
14 Portland Short Track Series Category 1 Men 19-34 Robert Thayer 6/11
29 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Ron Magnus 6/11
25 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Casey Davidson 6/11
29 Monday PIR Masters Men 4/5 Tony de Cordoba 6/11
14 Mt. Hood Cycling Classic-Three Summits Road Race Masters 50+ Tom James 6/10
13 Mt. Hood Cycling Classic-Three Summits Road Race Masters 50+ Hugh Givens 6/10
296 Mt. Hood Cycling Classic-Scenic Gorge Time Trial: Combined Combined Hugh Givens 6/9
249 Mt. Hood Cycling Classic-Scenic Gorge Time Trial: Combined Combined Tom James 6/9
17 Mt. Hood Cycling Classic-Hood River Downtown Criterium Masters Men 50+ Tom James 6/9
14 Mt. Hood Cycling Classic-Hood River Downtown Criterium Masters Men 50+ Hugh Givens 6/9
1 Washougal 3/6 Hr MTB Race Two Women 6-Hour Brooke Hansen 6/9
1 Washougal 3/6 Hr MTB Race Two Women 6-Hour Ann Kennedy 6/9
6 Washougal 3/6 Hr MTB Race Two Men 6-Hour Brian Austin 6/9
6 Washougal 3/6 Hr MTB Race Two Men 6-Hour Ted Byram 6/9
2 Washougal 3/6 Hr MTB Race Two Men 80+ 6-Hour Michael Szwaya 6/9
2 Washougal 3/6 Hr MTB Race Two Men 80+ 6-Hour Martin Baker 6/9
16 Washougal 3/6 Hr MTB Race Solo Men 6-Hour Ian Kennedy 6/9
14 Washougal 3/6 Hr MTB Race Solo Men 6-Hour Trig Rogers 6/9
9 Washougal 3/6 Hr MTB Race Solo Men 6-Hour doug evans 6/9
4 Washougal 3/6 Hr MTB Race Solo Men 6-Hour Jeremy Russell 6/9
3 Washougal 3/6 Hr MTB Race Solo Men 6-Hour Chris Snyder 6/9
6 Washougal 3/6 Hr MTB Race Solo Men 3-Hour Robert Thayer 6/9
3 Washougal 3/6 Hr MTB Race Solo Men 3-Hour Bob Jacobs 6/9
18 Mt. Hood Cycling Classic-Scenic Gorge Time Trial: Mt. Hood Cycling Classic-GC After Stage 2 Masters Men 50+ Hugh Givens 6/9
17 Mt. Hood Cycling Classic-Scenic Gorge Time Trial: Mt. Hood Cycling Classic-GC After Stage 2 Masters Men 50+ Tom James 6/9
18 Mt. Hood Cycling Classic-Scenic Gorge Time Trial Mastersm 50+ Hugh Givens 6/9
14 Mt. Hood Cycling Classic-Scenic Gorge Time Trial Mastersm 50+ Tom James 6/9
17 Mt. Hood Cycling Classic Masters 50+ Hugh Givens 6/8-10
16 Mt. Hood Cycling Classic Masters 50+ Tom James 6/8-10
16 Mt. Hood Cycling Classic-Columbia Hills Road Race Masters 50+ Tom James 6/8
15 Mt. Hood Cycling Classic-Columbia Hills Road Race Masters 50+ Hugh Givens 6/8
11 Mt. Tabor Series Category 4 Men Matt Cline 6/6
31 Mt. Tabor Series Masters Men 40+ Bob Jacobs 6/6
1 Tuesday PIR Category 5 Men Robert Thayer 6/5
2 Tuesday PIR Category 3/4 Jeremy Russell 6/5
16 Tuesday PIR Category 1/2/3 tom ghilarducci 6/5
9 Portland Short Track Series Pro Men Jeremy Russell 6/4
6 Portland Short Track Series Pro Men Chris Snyder 6/4
7 Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ Bob Jacobs 6/4
1 Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ Martin Baker 6/4
3 Portland Short Track Series Category 1 Men 35-44 Michael Szwaya 6/4
7 Portland Short Track Series Category 1 Men 19-34 Robert Thayer 6/4
23 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 Ted Byram 6/4
5 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 Andy Meeks 6/4
9 Portland Short Track Series Singlespeed Men Michael Szwaya 6/4
1 Portland Short Track Series Category 2 Women 35-44 Ann Kennedy 6/4
3 Portland Short Track Series Category 2 Men 45-54 Ian Kennedy 6/4
1 Portland Short Track Series Category 2 Men 45-54 Tom Strodtbeck 6/4
5 Portland Short Track Series Category 3 Men 10-14 Owen Szwaya 6/4
18 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Tom James 6/4
10 Monday PIR Open Women Sarah Eustis 6/4
9 Oregon Enduro Series Bend Category 2 Men (19-39) Tony de Cordoba 6/3
12 Oregon Enduro Series Bend: Stage 5 Category 2 19-39 Men Tony de Cordoba 6/3
2 Return on the Jedi XC Category 2 Women 35+ Ann Kennedy 6/3
2 Return on the Jedi XC Category 2 Men 45-54 Ian Kennedy 6/3
1 Return on the Jedi Category 2 Women Ann Kennedy 6/2-3
5 Return on the Jedi Category 2 Men Ian Kennedy 6/2-3
1 Return on the Jedi SD Category 2 Women 35+ Ann Kennedy 6/2
2 Return on the Jedi SD Category 2 Men 45-54 Ian Kennedy 6/2
1 Return on the Jedi ST Category 2 Women 35+ Ann Kennedy 6/2
2 Return on the Jedi ST Category 2 Men 45-54 Ian Kennedy 6/2
6 Oregon Enduro Series Bend Category 2 Men (19-39) Tony de Cordoba 6/2
6 Mt. Tabor Series Men 5 Matt Cline 5/30
16 Tuesday PIR: May Series Standings Category 5 Robert Thayer 5/29
9 Tuesday PIR: May Series Standings Category 3/4 Jeremy Russell 5/29
5 Tuesday PIR Men Category 5 Robert Thayer 5/29
59 Monday PIR - May Series Standings Masters Men 1/2/3 Paul Zagacki 5/28
53 Monday PIR - May Series Standings Masters Men 1/2/3 Tom James 5/28
48 Monday PIR - May Series Standings Masters Men 1/2/3 Casey Davidson 5/28
47 Monday PIR - May Series Standings Masters Men 1/2/3 Chris Snyder 5/28
41 Monday PIR - May Series Standings Masters Men 1/2/3 Danny Knudsen 5/28
21 Monday PIR - May Series Standings Masters Men 1/2/3 tom ghilarducci 5/28
65 Western Bike Works TT @ PIR: Combined Combined Ron Magnus 5/28
21 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Tom James 5/28
8 Monday PIR Masters Men 1/2/3 tom ghilarducci 5/28
6 Western Bike Works TT @ PIR Masters Men 60+ Ron Magnus 5/28
2 Sisters Stampede Category 3 Women 35-44 Amanda Durkee 5/27
2 Sisters Stampede Category 2 Women 35+ Ann Kennedy 5/27
4 Sisters Stampede Category 3 Men 45+ Jim Fox 5/27
14 Sisters Stampede Category 3 Men 10-14 Owen Szwaya 5/27
9 Sisters Stampede Category 2 Men 45-54 Ian Kennedy 5/27
8 Sisters Stampede Category 2 Men 45-54 Bob Jacobs 5/27
2 Sisters Stampede Category 2 Men 45-54 Tom Strodtbeck 5/27
42 Sisters Stampede Category 2 Men 35-44 Karole J. Durkee Jr 5/27
15 Sisters Stampede Category 2 Men 19-34 Robert Thayer 5/27
19 Sisters Stampede Category 1 Men 35-44 Michael Szwaya 5/27
16 Sisters Stampede Category 1 Men 19-34 Chris Johnston 5/27
5 Bend Don't Brake Masters Men 50+ Jim Fox 5/26
7 Tuesday PIR - Series Standings Category 3/4 Jeremy Russell 5/22
17 Tuesday PIR Category 1/2/3 tom ghilarducci 5/22
56 Monday PIR: Series Standings Masters Men 1/2/3 Paul Zagacki 5/21
50 Monday PIR: Series Standings Masters Men 1/2/3 Tom James 5/21
49 Monday PIR: Series Standings Masters Men 1/2/3 tom ghilarducci 5/21
43 Monday PIR: Series Standings Masters Men 1/2/3 Casey Davidson 5/21
42 Monday PIR: Series Standings Masters Men 1/2/3 Chris Snyder 5/21
36 Monday PIR: Series Standings Masters Men 1/2/3 Danny Knudsen 5/21
12 Monday PIR Masters 1/2/3 Tom James 5/21
3 Mt. Tabor Circuit Race Category 4 Jeremy Russell 5/19
9 Mt. Tabor Circuit Race Masters 40+ Category 1/2/3 tom ghilarducci 5/19
3 Mt. Tabor Circuit Race Category 5 Matt Cline 5/19
9 Mt. Tabor Circuit Race Masters 50+ Jim Fox 5/19
14 Mt. Tabor Circuit Race Masters 40+ Category 4 Michael Szwaya 5/19
6 Mt. Tabor Circuit Race Masters 40+ Category 4 Tom Strodtbeck 5/19
12 Tuesday PIR Men 5 Robert Thayer 5/15
32 Tuesday PIR Category 1/2/3 tom ghilarducci 5/15
60 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Danny Knudsen 5/14
46 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Chris Snyder 5/14
33 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Casey Davidson 5/14
31 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Tom James 5/14
28 Monday PIR Masters Men 1/2/3 tom ghilarducci 5/14
19 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Paul Zagacki 5/14
2 Cascade Chainbreaker XC Category 2 Women 35+ Ann Kennedy 5/13
3 Cascade Chainbreaker XC Category 2 Men 45-54 Ian Kennedy 5/13
5 Cascade Chainbreaker XC Category 2 Men 19-34 Robert Thayer 5/13
7 Cascade Chainbreaker XC Category 1 Men 19-34 Jeremy Russell 5/13
20 OBRA RR Championships Day 1 Men Category 3 Paul Zagacki 5/12
7 OBRA RR Championships Day 1 Category 3 50+ Clint Ebert 5/12
5 OBRA RR Championships Day 1 Category 4/5 50+ Jim Fox 5/12
23 Tuesday PIR Men 5 Robert Thayer 5/8
1 Tuesday PIR Category 3/4 Jeremy Russell 5/8
71 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Bob Albano 5/7
64 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Tom James 5/7
52 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Ron Magnus 5/7
50 Monday PIR Masters Men 1/2/3 tom ghilarducci 5/7
49 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Chris Snyder 5/7
38 Monday PIR Masters Men 1/2/3 James Randall 5/7
30 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Hugh Givens 5/7
13 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Paul Zagacki 5/7
45 Monday PIR Masters Men 4/5 Michael Szwaya 5/7
1 Coast Hills Classic XC Women Category 2/35-44 Ann Kennedy 5/6
4 Coast Hills Classic XC Men Category 2 45-54 Ian Kennedy 5/6
1 Coast Hills Classic XC Men Category 1 35-44 Matt Cline 5/6
19 Montinore Road Race Masters 50+ Clint Ebert 5/6
18 Montinore Road Race Masters 50+ Ron Magnus 5/6
14 Montinore Road Race Masters 50+ Jim Fox 5/6
8 Montinore Road Race Masters 50+ Hugh Givens 5/6
25 Montinore Road Race Masters 35+ 1/2/3 tom ghilarducci 5/6
10 Montinore Road Race Masters 35+ 1/2/3 Paul Zagacki 5/6
9 Montinore Road Race Masters 35+ 1/2/3 Casey Davidson 5/6
14 As the Raven Flies TT: Combined Combined Thomas Morgan 5/5
8 As the Raven Flies TT-Series Standings Masters 60+ Men Ron Magnus 5/5
6 As the Raven Flies TT-Series Standings Masters 40+ Men Thomas Morgan 5/5
4 As the Raven Flies TT Masters 40+ Men Thomas Morgan 5/5
19 Monday PIR Men 1/2/3 Casey Davidson 4/30
13 Bear Springs Trap Pre-ride, STXC, XC: Bear Springs Trap XC Men Category 1 35-44 Michael Szwaya 4/29
10 Bear Springs Trap Pre-ride, STXC, XC: Bear Springs Trap XC Men Category 1 35-44 doug evans 4/29
8 Bear Springs Trap Pre-ride, STXC, XC: Bear Springs Trap XC Women Category 2/35+ Ann Kennedy 4/29
7 Bear Springs Trap Pre-ride, STXC, XC: Bear Springs Trap XC Men Category 2 45-54 Ian Kennedy 4/29
37 Bear Springs Trap Pre-ride, STXC, XC: Bear Springs Trap XC Men Category 2/35-44 Tony de Cordoba 4/29
6 Bear Springs Trap Pre-ride, STXC, XC: Bear Springs Trap XC Men Category 1 45+ Martin Baker 4/29
1 Bear Springs Trap Pre-ride, STXC, XC: Bear Springs Trap XC Men Category 1 19-34 Jeremy Russell 4/29
8 Bear Springs Trap Pre-ride, STXC, XC: Bear Springs Trap XC Pro Men Chris Snyder 4/29
14 Eugene Roubaix Masters Men 1/2/3 Paul Zagacki 4/28
8 Eugene Roubaix Masters Men 1/2/3 Casey Davidson 4/28
36 As the Raven Flies TT: Combined Combined Ron Magnus 4/28
5 As the Raven Flies TT Masters 60+ Men Ron Magnus 4/28
1 Rose Garden Circuit Race Series: Final Series Standings Category 1/2/3 60+ Men Ron Magnus 4/26
4 Rose Garden Circuit Race Series: Final Series Standings Category 1/2/3 40+ Men Mike Henry 4/26
6 Rose Garden Circuit Race Series: Final Series Standings Category 4/5 Men Jeremy Russell 4/26
1 Rose Garden Circuit Race Series Masters 60+ Category 1/2/3 Ron Magnus 4/26
5 Rose Garden Circuit Race Series Category 4/5 Men Jeremy Russell 4/26
5 Tuesday PIR: April Series Standings Category 5 Tony de Cordoba 4/24
4 Tuesday PIR: April Series Standings Category 4 Jeremy Russell 4/24
2 Tuesday PIR Category 5 Men Tony de Cordoba 4/24
1 Tuesday PIR Category 4 Men Jeremy Russell 4/24
26 Tuesday PIR Category 3/4 Brooke Hansen 4/24
59 Monday PIR Men 1/2/3 Chris Synder 4/23
23 Monday PIR Men 1/2/3 Casey Davidson 4/23
20 Monday PIR Men 1/2/3 tom ghilarducci 4/23
14 Monday PIR Men 1/2/3 Paul Zagacki 4/23
57 Beautiful Estacada Time Trial: Combined Combined Ron Magnus 4/22
19 Beautiful Estacada Time Trial: Combined Combined Thomas Morgan 4/22
43 Beautiful Estacada Time Trial: Combined Combined Michael Szwaya 4/22
4 Beautiful Estacada Time Trial Masters Men 60+ Ron Magnus 4/22
5 Beautiful Estacada Time Trial Masters Men 40-49 Thomas Morgan 4/22
1 Beautiful Estacada Time Trial Men Eddie Merckx Michael Szwaya 4/22
4 Rose Garden Circuit Race Series: Series Standings after race 3 Category 1/2/3 40+ Men Mike Henry 4/19
8 Rose Garden Circuit Race Series: Series Standings after race 3 Category 4/5 Men Jeremy Russell 4/19
1 Rose Garden Circuit Race Series Masters Men 60+ 1/2/3 Ron Magnus 4/19
2 Rose Garden Circuit Race Series Masters 40+ 1/2/3 Mike Henry 4/19
19 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Casey Davidson 4/16
14 Monday PIR Masters Men 1/2/3 tom ghilarducci 4/16
39 Kings Valley RR Category 4/5 Men Jeremy Russell 4/14
12 Kings Valley RR Masters 50+ (Category 3/4/5) Jim Fox 4/14
1 Kings Valley RR Masters 40+ (Category 3/4/5) Thomas Morgan 4/14
5 Rose Garden Circuit Race Series: Series Standings after race 2 Category 4/5 Men Jeremy Russell 4/12
2 Rose Garden Circuit Race Series Men 4/5 Jeremy Russell 4/12
68 Western Bike Works TT @ PIR: Combined Combined Ron Magnus 4/8
12 Western Bike Works TT @ PIR: Combined Combined Thomas Morgan 4/8
4 Western Bike Works TT @ PIR Masters Men 60+ Ron Magnus 4/8
4 Western Bike Works TT @ PIR Masters Men 40+ Thomas Morgan 4/8
1 Peak Sports Mudslinger XC Men Category 2 19-34 Jeremy Russell 4/1
7 Peak Sports Mudslinger XC Men Category 1 45+ Martin Baker 4/1
2 Peak Sports Mudslinger XC Men Category 1 35-44 Matt Cline 4/1
4 Banana Belt Men 5 Jeremy Russell 3/18
12 Banana Belt Men 50+ Hugh Givens 3/18
11 Banana Belt Men 50+ Clint Ebert 3/18
25 Banana Belt Masters Men 1/2/3 Rick Metz 3/18
12 Banana Belt Masters Men 1/2/3 tom ghilarducci 3/18
4 Banana Belt: Series Points Men 5 Jeremy Russell 3/18
12 Banana Belt: Series Points Men 50+ Hugh Givens 3/18
11 Banana Belt: Series Points Men 50+ Clint Ebert 3/18
12 Banana Belt: Series Points Masters Men 1/2/3 tom ghilarducci 3/18
3 Banana Belt Series Standings Men 5 Jeremy Russell 3/11
17 Banana Belt Series Standings Men 50+ Clint Ebert 3/11
15 Banana Belt Series Standings Men 50+ Hugh Givens 3/11
21 Banana Belt Series Standings Masters Men 1/2/3 tom ghilarducci 3/11
19 Banana Belt Series Standings Masters Men 1/2/3 Thomas Morgan 3/11
12 Banana Belt Series Standings Masters Men 1/2/3 Mike Henry 3/11
5 Banana Belt: Series Points Men Category 5 Jeremy Russell 3/11
12 Banana Belt: Series Points Masters Men 50+ Clint Ebert 3/11
8 Banana Belt: Series Points Masters Men 1/2/3 Mike Henry 3/11
5 Banana Belt Men Category 5 Jeremy Russell 3/11
12 Banana Belt Masters Men 50+ Clint Ebert 3/11
8 Banana Belt Masters Men 1/2/3 Mike Henry 3/11
3 Banana Belt Men 5 Jeremy Russell 3/4-18
15 Banana Belt Men 50+ Hugh Givens 3/4-18
14 Banana Belt Men 50+ Clint Ebert 3/4-18
23 Banana Belt Masters Men 1/2/3 Thomas Morgan 3/4-18
16 Banana Belt Masters Men 1/2/3 Mike Henry 3/4-18
15 Banana Belt Masters Men 1/2/3 tom ghilarducci 3/4-18
2 Banana Belt Men 5 Jeremy Russell 3/4
25 Banana Belt Men 50+ Jim Fox 3/4
23 Banana Belt Men 50+ Clint Ebert 3/4
11 Banana Belt Men 50+ Hugh Givens 3/4
47 Banana Belt Masters Men 4/5 Kevin Driscoll 3/4
26 Banana Belt Masters Men 1/2/3 Thomas Morgan 3/4
20 Banana Belt Masters Men 1/2/3 Rick Metz 3/4
13 Banana Belt Masters Men 1/2/3 tom ghilarducci 3/4
2 Banana Belt Series Points Men 5 Jeremy Russell 3/4
11 Banana Belt Series Points Men 50+ Hugh Givens 3/4
14 Banana Belt Series Points Masters Men 1/2/3 tom ghilarducci 3/4
13 Banana Belt Series Points Masters Men 1/2/3 Thomas Morgan 3/4
1 Banana Belt: Hot Spots Masters Men 1/2/3 Hotspot Thomas Morgan 3/4
22 Echo Red to Red Category 2/35-44 Men Tony De 3/3
19 Echo Red to Red Category 2 19-34 Men Jacques Lafortune 3/3
43 Jack Frost TT: Combined Combined Clint Ebert 2/26
19 Jack Frost TT: Combined Combined Thomas Morgan 2/26
8 Jack Frost TT Men 50-59 Clint Ebert 2/26
3 Jack Frost TT Men 40-49 Thomas Morgan 2/26
18 Cherry Pie Men 50+ Clint Ebert 2/19
34 Cherry Pie Masters 40+ James Randall 2/19
31 Cherry Pie Masters 40+ tom ghilarducci 2/19
30 Cherry Pie Masters 40+ Rick Metz 2/19
15 Cherry Pie Masters 40+ Thomas Morgan 2/19
3 Cherry Pie Masters 40+ Mike Henry 2/19
1 Cherry Pie Men 5 - Group A Jeremy Russell 2/19