Southern OR Champion Thursdays

Medford, OR
July 2, 2009

Part of the Southern OR Champion Thursdays

Updated December 27, 2009 at 8:00 PM

A Race

Num Name Team Age City Notes
1 720 Stephen Jones Land Shark 17 Grants Pass
2 896 Donald Vizzini Marty's Cycle & Moore 50 Jacksonville 1st Sprint #1, 3rd Sprint #2
3 George Jones 51 Grants Pass
4 1123 Cordino Longiotti Desalvo Custom Cycles Racing 34 Ashland 2nd Sprint #2
5 124 Glen Gann Land Shark 44 Medford 3rd Sprint #1
6 Evan Trubee Team Possabilities 38 Palm Desert
7 565 Matt Dooley Etna Brewing Co./DeSalvo Custom Cycles 19 Yreka
8 1293 Sean Bagshaw Flywheel Bicycle Solutions 41 Ashland
9 1297 Jake Keener Hutch's-Eugene 26 Klamath Falls
10 512 Scott Toll Desalvo Custom Cycles Racing 51 Ashland
11 618 Dave Masessa Desalvo Custom Cycles Racing 42 Medford
12 1417 Alex Hayes Cycle Sport 37 Cental Point 1st Sprint #2
13 1300 Jeff Smith Cycle Sport 44 Medford
14 1149 Ian Bagshaw Flywheel Bicycle Solutions 38 Talent
15 650 Mark Krause Land Shark 38 Ashland
16 1823 Reny Townsend Etna Brewing Co./DeSalvo Custom Cycles 31 Medford
17 598 Spencer Gray Etna Brewing Co./DeSalvo Custom Cycles 30 Central Point
18 108 Richard Hogan Land Shark 40 Cental Point
19 721 Bob Grover Etna Brewing Co./DeSalvo Custom Cycles 45 Ashland
20 205 Jade Wilcoxson Flywheel Bicycle Solutions 31 Talent
21 109 Stephen Maluk Etna Brewing Co./DeSalvo Custom Cycles 32 Talent
22 2845 Zach Gilmour Hutch's-Eugene 25 Klamath Falls
23 2676 Tim Dougherty Flywheel Bicycle Solutions 35 Talent
24 Colin Mullane Land Shark 36 Talent
DNF 610 Dave Reitz Desalvo Custom Cycles Racing 40 Medford 2nd Sprint #1
DNF 515 Doug Striley Cycle Sport 39 Medford

B Race

Num Name Team Age City Notes
1 1259 Anthony Smith Etna Brewing Co./DeSalvo Custom Cycles 40 Jacksonville
2 1305 Corey O'Neill Marty's Cycle & Moore 23 Phoenix 3rd Sprint #1
3 2224 Adam Artner Cycle Analysis 15 Central Point
4 Andrew Smith 27 Klamath Falls
5 2159 Joe Blanchard 27 Yreka 2nd Sprint #1
6 1388 Steve Calvert NAC Bikes 58 Grants Pass
7 1635 Brian Davis Cycle Sport 41 Medford
8 2321 Marc DiTommaso Marty's Cycle & Moore 46 Medford 1st Sprint #1
9 2410 Molly Mullane Land Shark 26 Talent
10 1974 Travis Caldwell Etna Brewing Co./DeSalvo Custom Cycles 25 Ashland
11 2098 Eugene Anderson Cycle Analysis 48 Medford
12 1003 Bart Qualls Marty's Cycle & Moore 40 Medford
13 Daniel BogDanoff 44 Shady Cove
14 1427 Jason Singleton Desalvo Custom Cycles Racing 38 Yreka
15 Michael G Bansmer 19 Central Point
16 2436 Elliot Anderson Cycle Analysis 19 Medford
17 1255 Curt Dooley 52 Yreka
18 2672 Cory Fawcett Pistis 47 Grants Pass
19 1002 Stephen Gann Land Shark 15 Medford
20 Nicholas DeYarman Cycle Analysis 19 Central Point
21 1387 Michael K Bansmer 66 Central Point
22 930 Emma Anderson Cycle Analysis 15 Medford
DNF 2252 John S. Miller Flywheel Bicycle Solutions 39 Ashland
DNF Thom Kneeland Desalvo Custom Cycles Racing 37 Medford

Junior

Num Name Team City
1 2224 Adam Artner Cycle Analysis Central Point
2 1002 Stephen Gann Land Shark Medford
3 930 Emma Anderson Cycle Analysis Medford