Hutch's Cyclocross

Eugene, OR
September 20, 2011

Part of the Hutch's Cyclocross

If you have questions or corrections, please email Ron Frerichs.

Updated October 21, 2011 at 8:06 PM

Beginner

Num Name Team
1 5676 Dirk Siverts
2 T29 Matthew Goad
3 4663 Okon Udosenata Tensegrity PT Cycling
4 T76 Lorne Bulling
5 T87 Quincey Gill
6 6100 Aaron Lopez Pacific Pedaling
7 7393 Jim Becker
8 T70 Tyler Krenik
9 T93 Kevin Schaper
10 T71 Michael Cunnien
11 T42 Ian Best Hutch's-Eugene
DNF 5468 Doug Spencer
DNF 7286 Spencer Ardt

Masters Men 40+

Num Name Team
1 5066 Mark Bradley
2 4445 Chris Wherity
3 5230 Mike Webb Team Dirt/Mudslinger Events

Masters Men 50+

Num Name Team
1 251 Chris Tauscher
2 5272 Ken Rodgers Bicycleway.com
3 T32 george beilstein
4 561 Paul Mautner Team Rose City
5 4317 David Donielson Hutch's-Eugene
6 852 Michael Rosenberg Hutch's-Eugene
7 5085 Tim Christie
8 301 Darell Provencher Team Rose City
9 T93 Rick Gregory Black & White-GM Bike

Masters Women

Num Name Team
1 7002 Ina McLean Bend Memorial Clinic Total Care Racing Team
2 409 jaini VS-Crawford SLOCUM Race Team
3 294 Cary Schwarz Bend Memorial Clinic Total Care Racing Team
4 7167 Julia Fudge Poplollies
5 434 Melissa Boyd Pacific Power Blue Sky
6 7213 Flo Leibowitz Pacific Power Blue Sky

Men A

Num Name Team
1 564 Geoffrey Huber Life Cycle Bike Shop
2 6099 James Cloyd Pacific Pedaling
3 508 Billy Truelove SLOCUM Race Team
4 T85 Spencer Bushnell Therapeutic Associates Cycling/Sagebrush Cycles
5 335 Todd Dye Pacific Power Blue Sky

Men B

Num Name Team
1 8024 Sam Rosenberg Hutch's-Eugene
2 544 Brian Vollmer-Buhl Paul's Bicycle Way of Life Cycling Team
3 T8 Ryan Garner Tensegrity PT Cycling
4 4260 Jeff Sakacsi Wolf Creek Racing-Kendall Subaru
5 6098 Josh Cooper
6 3103 Lee Ordonez Hutch's-Eugene
7 4538 Wes Cipriotti Tensegrity PT Cycling
8 4451 Alan Ott A101\HRS\ROCKLOBSTER
9 5978 Frank Thaxter
10 T84 Reed Avery SLOCUM Race Team
11 T28 Eric Taylor Hutch's-Eugene
12 T73 Taylor Bushnell Tensegrity PT Cycling
13 T79 Jacques Lafortune HTFU
DNF T86 Jess Palacius

Men C

Num Name Team
1 8004 Cary Adams Pacific Power Blue Sky
2 T90 deireck Ritter Tensegrity PT Cycling
3 5627 Dannon Canterbury Wolf Creek Racing-Kendall Subaru
4 5031 Chris Jackson Pacific Power Blue Sky
5 5597 Forest Wilson Team Oregon presented by Laurelwood Brewing
6 T73 Brian Cannon Paul's Bicycle Way of Life Cycling Team
7 2854 Scott Wallace
8 T36 Bernard Acevedo Rad Racing NW
9 T38 Eric Martin
10 5732 chapell miller Team Dirt/Mudslinger Events
11 T80 Alexander Hongo
12 8003 August Frank Life Cycle Bike Shop
13 T94 Jason Boone Tensegrity PT Cycling
14 4227 mark lipchick Life Cycle Bike Shop
15 7400 Tyler Barrett
16 3047 Jason Ford Paul's Bicycle Way of Life Cycling Team
17 5037 Tom Cordier Pacific Power Blue Sky
DQ 8019 Adam Oliver Hutch's-Eugene

Singlespeed

Num Name Team
1 511 luke demoe SLOCUM Race Team
2 778 Matt Baumann Paul's Bicycle Way of Life Cycling Team
3 813 Sal Collura SLOCUM Race Team
4 T91 David Bisers Tensegrity PT Cycling
5 5204 Dan Sheerin SLOCUM Race Team
6 1543 Frank ?
7 T38 Eric Martin
DNF 4556 Jon Muyskens Tensegrity PT Cycling

Women B

Num Name Team
1 7102 Michelle Baumann Paul's Bicycle Way of Life Cycling Team
2 7254 Helen Kennedy
3 T97 Tuuli Hakala
4 7071 Kelly Sandow Poplollies
5 7301 Brooke Bauer Paul's Bicycle Way of Life Cycling Team
6 T89 Lauren Magalska

Women C

Num Name Team
1 T82 Denise Ronthier
2 T88 Bridget Brown
3 481 Betty Tucker Pacific Power Blue Sky
4 7283 Jen Schenk
5 7082 Kim Frank
6 T94 ashley flint
7 7287 Cassie Lopez
8 T77 Marie Dorsey
DNF T44 Julie Berkbuegler Tensegrity PT Cycling