OUCH TT: Combined

Government Camp, OR
July 28, 2019

Part of the OUCH TT

Updated July 28, 2019 at 4:22 PM

Combined

Name Team Category Time
1 Simon Wu Team Oregon p/b Rodda Paint Men 1/2 0:26:37.5
2 Aris Sophocles Masters Men 30-39 0:27:18.2
3 Jordan Rickards Dialed Cycling Team Men 3 0:27:18.9
4 Tyler Aquino Holtey Law p/b Peak Condition Men 1/2 0:27:21.0
5 Jonathan Myers Team S&M Men 1/2 0:27:24.0
6 Felipe Nystrom Western Bikeworks Men 1/2 0:27:36.4
7 Alexander Zybin Team UP Men 4/5 0:28:00.8
8 Jesse Tonkinson Dialed Cycling Team Men 3 0:28:24.4
9 Seth Patla PDX TI Masters Men 40-49 0:28:47.1
10 Michael Khamsot Grouptrail Cycling Masters Men 40-49 0:29:31.8
11 Stephen Harris Men 4/5 0:29:49.8
12 Chris Hanel Dialed Cycling Team Masters Men 40-49 0:29:50.8
13 Matt Bloom Byzick + Company Cycling Men 3 0:30:01.2
14 Scott Kocher Therapeutic Associates Pacific Office Cycling Masters Men 40-49 0:30:11.8
15 Tygre Westerfield Dialed Cycling Team Junior Men 17-18 0:30:43.7
16 Petr Honek Planet PDX Cycling Men 4/5 0:30:59.3
17 Erik Fabrizius Men 4/5 0:31:10.3
18 Jason Whitley Team Oregon p/b Rodda Paint Men 3 0:31:14.8
19 Dan Packman Audi Masters Men 50-59 0:31:17.5
20 Stan Fosters Masters Men 40-49 0:31:36.6
21 John Hatfield Dialed Cycling Team Masters Men 50-59 0:31:37.1
22 Brian List Bike Central/Barbur Vet Masters Men 50-59 0:31:46.9
23 Juliet Hochman Women 3 0:31:54.2
24 Luke Bolt Men 4/5 0:31:55.6
25 Jennifer Luebke Women 1/2 0:32:03.3
26 Doug Wetter Masters Men 60-69 0:32:18.6
27 Tom Sanborn Masters Men 60-69 0:32:20.7
28 Gregory Hartman Team Rose City Masters Men 60-69 0:32:25.0
29 John OBrien Masters Men 60-69 0:33:01.7
30 Jorge Kaufmann Team Oregon p/b Rodda Paint Men 4/5 0:33:22.7
31 Tom Webb Team Rose City Masters Men 60-69 0:33:29.2
32 Mark Magilner Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing Masters Men 50-59 0:33:47.0
33 Dave Petermeier Planet PDX Cycling Men 4/5 0:34:37.1
34 John Prosser Masters Men 50-59 0:35:07.3
35 Adam Vanarsdall Masters Men 40-49 0:35:15.6
36 Leah Brown Team 10 Barrel Women 4/5 0:35:25.5
37 Brady Cowing Team 10 Barrel Masters Men 40-49 0:35:46.8
38 Steve Swanson Masters Men 50-59 0:36:55.8
39 Taryn Hand Byzick + Company Cycling Women 4/5 0:36:57.0
40 Josh Ross Planet PDX Cycling Masters Men 30-39 0:37:22.5
41 Alex Wilson Hammer Velo Men 3 0:38:06.9
42 Myra Klettke bicycleattorney.com Masters Women 50-59 0:38:25.9
43 Dan Handorff Bonk Collective Tandem 0:38:58.2
43 Micah Handorff Bonk Collective Tandem 0:38:58.2
45 Shawn Kolitch Clydesdale 0:39:14.2
46 Lora Melkonian Team Finger Masters Women 60-69 0:39:22.6
47 Kevin Thompson Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing Avp 0:39:33.6
48 Darell Provencher Team Rose City Masters Men 60-69 0:40:26.3
49 Sid Noyes Masters Men 60-69 0:40:49.0
50 Joe Dominey Clydesdale 0:40:54.6
51 Mark Biedrzycki Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing Masters Men 40-49 0:41:23.8
52 Bukie Mabayoje BBC Bike Gallery Continental Men 3 0:43:36.7
53 Michael Clark Stumptown Cycling Club Clydesdale 0:43:38.8
54 Mark westerfield Dialed Cycling Team Clydesdale 0:43:39.8
55 Maggie Smith Women 4/5 0:44:43.5
56 Hunter Westerfield Dialed Cycling Team Junior Men 10-12 0:52:25.4
57 Janette Darden Masters Women 50-59 0:54:41.7
58 Loren Russell Masters Men 70+ 1:00:42.9
59 Bernard Bove Clydesdale 1:07:15.1