Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing

Event Category Name
55 Ochoco Gravel Roubaix 80-Mile Masters Men 40+ Kevin Thompson
42 Ochoco Gravel Roubaix 80-Mile Masters Men 40+ Michael Kosmala
24 Ochoco Gravel Roubaix 80-Mile Masters Men 40+ Mark Magilner
31 Tuesday Night PIR Men 1/2/3 Robert Huff
DNF Keizer Rapids Cyclocross Series Masters 50+ Men Ken James
38 Tuesday Night PIR Men 1/2/3 Robert Huff
3 Alpenrose CUP Series: July Series Points Masters 50+ Thomas Orth
55 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Mike Rosenfeld
37 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Robert Huff
11 Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ Aaron Radspinner
17 Portland Short Track Series Singlespeed Aaron Radspinner
26 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Paul Anderson
24 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Brendan Quinlan
20 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Chris Alling
10 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Jeff Steiner
47 OUCH TT: Combined Combined Kevin Thompson
51 OUCH TT: Combined Combined Mark Biedrzycki
32 OUCH TT: Combined Combined Mark Magilner
4 OUCH TT Masters Men 50-59 Mark Magilner
8 OUCH TT Masters Men 40-49 Mark Biedrzycki
1 OUCH TT Avp Kevin Thompson
4 Alpenrose Velodrome Challenge Masters 50+ 500m Thomas Orth
33 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Robert Huff
11 Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ Aaron Radspinner
11 Portland Short Track Series Singlespeed Aaron Radspinner
20 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Brendan Quinlan
19 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Paul Anderson
17 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Chris Alling
11 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Jeff Steiner
14 Portland Short Track Series Category 3 Women 19+ Jenny Lyman
50 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Robert Huff
DNF Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ Aaron Radspinner
13 Portland Short Track Series Singlespeed Aaron Radspinner
19 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Paul Anderson
17 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Brendan Quinlan
11 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Chris Alling
2 Alpenrose CUP Series Masters 50+ Omnium Thomas Orth
1 Alpenrose CUP Series Masters 50+ 500m Thomas Orth
7 Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ Aaron Radspinner
23 Portland Short Track Series Category 3 Women 19+ Jenny Lyman
20 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Paul Anderson
17 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Brendan Quinlan
8 Baker City Cycling Classic: Overall GC Masters Category 3/4/5 Men Ken James
7 Baker City Cycling Classic Masters Category 3/4/5 Men Ken James
8 Baker City Cycling Classic: TT: Baker City Cycling Classic: Overall GC > Stage 3 Masters Category 4/5 Men Ken James
10 Baker City Cycling Classic: TT: Baker City Cycling Classic: Crit Masters Category 4/5 Men Ken James
8 Baker City Cycling Classic: TT: Baker City Cycling Classic: Overall GC > Stage 2 Masters Category 4/5 Men Ken James
12 Baker City Cycling Classic: TT Masters Category 4/5 Men Ken James
6 Baker City Cycling Classic: Overall GC > Day 1 Masters Category 4/5 Men Ken James
6 Baker City Cycling Classic Masters Category 4/5 Men Ken James
27 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Robert Huff
9 Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ Aaron Radspinner
18 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Kris Schamp
14 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Brendan Quinlan
9 Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ Aaron Radspinner
3 Portland Short Track Series Clydesdale Tyson Hart
13 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Brendan Quinlan
12 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Chris Alling
9 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Jeff Steiner
16 Portland Short Track Series Category 3 Women 19+ Jenny Lyman
7 OBRA Omnium Championships: Time Trial Masters Men 40-49 Ian Penner
6 OBRA Omnium Championships: Time Trial Masters Men 50-59 Doug Palmer
26 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Robert Huff
7 Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ Aaron Radspinner
16 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Brendan Quinlan
65 OBRA Team Time Trial State Championship p/b English Cycles: Combined Combined Mack Stilson
65 OBRA Team Time Trial State Championship p/b English Cycles: Combined Combined Mark Biedrzycki
65 OBRA Team Time Trial State Championship p/b English Cycles: Combined Combined Thomas Orth
65 OBRA Team Time Trial State Championship p/b English Cycles: Combined Combined Brendan Quinlan
1 OBRA Team Time Trial State Championship p/b English Cycles Eddy Men Mack Stilson
1 OBRA Team Time Trial State Championship p/b English Cycles Eddy Men Mark Biedrzycki
1 OBRA Team Time Trial State Championship p/b English Cycles Eddy Men Thomas Orth
1 OBRA Team Time Trial State Championship p/b English Cycles Eddy Men Brendan Quinlan
8 Hammer Velo Crit Masters 1/2/3 50+ Robert Huff
8 Hammer Velo Crit Masters 3/4/5 40+ Kevin Thompson
26 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Robert Huff
8 Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ Aaron Radspinner
12 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Jeff Steiner
11 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Chris Alling
31 Cascade Cycling Classic: Circuit Race: Cascade Cycling Classic: Overall GC Men Category 3/4 Ken James
18 Cascade Cycling Classic: Circuit Race Men Category 3/4 Ken James
22 Cascade Cycling Classic: Criterium : Cascade Cycling Classic: TT Men Category 3/4 Ken James
28 Cascade Cycling Classic: Criterium Men Category 3/4 Ken James
38 Cascade Cycling Classic Men Category 3/4 Ken James
15 Sisters Stampede/XC Mtb Singlespeed Men Jeff Steiner
14 Sisters Stampede/XC Mtb Singlespeed Men Aaron Radspinner
36 Sisters Stampede/XC Mtb Category 2 Men 50-59 Brendan Quinlan
22 Sisters Stampede/XC Mtb Category 2 Men 50-59 Chris Alling
15 Sisters Stampede/XC Mtb Category 1 Men 45+ Wade Goff
59 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Robert Huff
20 Monday Night PIR Men 4/5 30+ Aaron Radspinner
10 Cascade Chainbreaker Category 1 Men 45+ Wade Goff
4 Dog River Super D Junior Men 10-14 Eddy Zarosinski
4 Dog River Super D Amateur 40+ Men Caan Zarosinski
41 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Robert Huff
4 Bear Springs Trap Category 3 (Novice) Men 40-49 Caan Zarosinski
5 Bear Springs Trap Category 3 (Novice) Men 10-13 Eddy Zarosinski
DNS Oregon Coast Gravel Epic: Son of Abomination Men 55-59 Craig Austin
2 Oregon Coast Gravel Epic: Son of Abomination Men 50-54 Mark Magilner
15 Deschutes River Valley Time Trial Stage Race: Combined Combined Ian Penner
3 Deschutes River Valley Time Trial Stage Race: Overall Masters Men 40+ Ian Penner
14 Deschutes River Valley Time Trial Stage Race: Overall Overall Combined Ian Penner
3 Deschutes River Valley Time Trial Stage Race Masters Men 40+ Ian Penner
2 Cascade Gravel Grinder Big Grinder Omnium Masters Men 45+ Mark Biedrzycki
20 Deschutes River Valley Time Trial Stage Race: Combined Combined Ian Penner
3 Deschutes River Valley Time Trial Stage Race Masters Men 40+ Ian Penner
DNS Cascade Gravel Grinder Big Grinder Omnium Masters Men 45+ Wade Goff
DNS Cascade Gravel Grinder Big Grinder Omnium Masters Men 45+ Mark Biedrzycki
21 Cascade Gravel Grinder Big Grinder Omnium Masters Men 45+ Ken James
14 Deschutes River Valley Time Trial Stage Race: Combined Combined Ian Penner
2 Deschutes River Valley Time Trial Stage Race Masters Men 40+ Ian Penner
21 Cascade Gravel Grinder Big Grinder Masters Men 45+ Ken James
10 Yamhill Gravel Fondo Medio - Masters Men 50-59 Craig Austin
3 Yamhill Gravel Fondo Medio - Masters Men 50-59 Doug Palmer
1 Yamhill Gravel Fondo Medio - Masters Men 50-59 Mark Magilner
15 Yamhill Gravel Fondo Grande - Masters Men 50-59 Kris Schamp
14 Yamhill Gravel Fondo Grande - Masters Men 50-59 Paul Anderson
8 OBRA XC Championships 10-12 Junior Men Joelle Thompson
5 OBRA XC Championships 10-12 Junior Men Eddy Zarosinski
1 OBRA XC Championships Clydesdale 200+ Kevin Thompson
DNF Gorge Gravel Grinder Small Grinder - Men Toby Schmidt
110 Gorge Gravel Grinder Small Grinder - Men Seth Daniels
50 Gorge Gravel Grinder Small Grinder - Men Saul Lopez
46 Gorge Gravel Grinder Small Grinder - Men Paul Anderson
26 Gorge Gravel Grinder Small Grinder - Men Doug Palmer
DNS Gorge Gravel Grinder Medium Grinder - Men Aaron Radspinner
DNS Gorge Gravel Grinder Medium Grinder - Men Mark Magilner
DNS Gorge Gravel Grinder Medium Grinder - Men Wade Goff
DNS Gorge Gravel Grinder Medium Grinder - Men Paul Anderson
DNF Gorge Gravel Grinder Medium Grinder - Men Kevin Thompson
12 Gorge Gravel Grinder Super Big Grinder - Men Ken James
25 Piece of Cake RR Masters Men 40-49 3/4/5 Kevin Thompson
4 Piece of Cake RR Junior Women Joelle Thompson
35 Dirty Circles Masters Men 3/4 35+ Kevin Thompson
130 Jack Frost TT: Combined Combined Robert Huff
39 Jack Frost TT: Combined Combined Doug Palmer
17 Jack Frost TT Masters Men 50-59 Robert Huff
5 Jack Frost TT Masters Men 50-59 Doug Palmer