Word RCB presents Grummel

Event Category Name Date
3 USGP of Cyclocross Masters Women Mielle Blomberg 12/5
60 USGP of Cyclocross Category B Isaac Potoczny-Jones 12/5
7 USGP of Cyclocross Masters Women Mielle Blomberg 12/4
3 Kruger's Crossing Cyclocross Masters Women 35+ A Mielle Blomberg 11/21
26 Kruger's Crossing Cyclocross Masters 35+ C Csaba Kormendy 11/21
5 OBRA CCX Championship: Junior Cross Series Final Standings Boys 13-14 Keegan O'Neill 11/20
11 OBRA CCX Championship Junior Men 15-16 Dey Shaun Lee 11/20
8 OBRA CCX Championship Junior Men 13-14 Keegan O'Neill 11/20
20 OBRA CCX Championship Category A Jake Hansen 11/20
16 OBRA CCX Championship Category A Stephen Bedford 11/20
10 OBRA CCX Championship Masters Women 35+ A Mielle Blomberg 11/20
4 OBRA CCX Championship Masters 35+ B Greg O'Brien 11/20
6 OBRA CCX Championship Masters 35+ C Csaba Kormendy 11/20
24 Cross Crusade: Barton Park Masters 35+ B Greg O'Brien 11/14
95 Cross Crusade: Barton Park Masters 35+ C Dave Wingard 11/14
44 Cross Crusade: Barton Park Masters 35+ C Csaba Kormendy 11/14
34 Cross Crusade: Barton Park Masters 35+ A Eric Lanners 11/14
24 Cross Crusade: Barton Park Masters 50+ Michael Mann 11/14
39 Cross Crusade: Barton Park Women B sarah hunter 11/14
12 Cross Crusade: Barton Park Masters Women 35+ A Mielle Blomberg 11/14
2 Cross Crusade: Washington County Fair Complex: Junior Cross Series Standings Boys 13-14 Keegan O'Neill 11/7
11 Cross Crusade: Washington County Fair Complex: Junior Cross Series Standings Boys 15-16 Dey Shaun Lee 11/7
8 Cross Crusade: Washington County Fair Complex: Junior Cross Series Standings Boys 17-18 Esteban Vasquez 11/7
13 Cross Crusade: Washington County Fair Complex: Junior Cross Series Boys 13-14 Keegan O'Neill 11/7
11 Cross Crusade: Washington County Fair Complex: Junior Cross Series Boys 17-18 Esteban Vasquez 11/7
53 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Category B Andy Letourneau 11/7
43 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 35+ B Greg O'Brien 11/7
17 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 50+ Michael Mann 11/7
141 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 35+ C Dave Wingard 11/7
94 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 35+ C Csaba Kormendy 11/7
28 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Women B sarah hunter 11/7
8 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters Women 35+ A Mielle Blomberg 11/7
57 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Junior Men Keegan O'Neill 11/7
24 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Junior Men Esteban Vasquez 11/7
26 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 35+ A Eric Lanners 11/7
9 Apple Core Cross at EZ Orchards Masters 35+ A Eric Lanners 11/6
3 Apple Core Cross at EZ Orchards Masters Women 35+ A Mielle Blomberg 11/6
4 Apple Core Cross at EZ Orchards Junior Men Keegan O'Neill 11/6
2 Apple Core Cross at EZ Orchards Masters 35+ C Csaba Kormendy 11/6
29 Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds Category B Andy Letourneau 10/31
15 Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds Junior Men Keegan O'Neill 10/31
6 Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds Masters 35+ B Greg O'Brien 10/31
4 Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds Masters Women 35+ A Mielle Blomberg 10/31
37 Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds Women B sarah hunter 10/31
20 Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds Masters 35+ A Eric Lanners 10/31
29 Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds Masters 35+ A Eric Lanners 10/30
35 Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds Women B sarah hunter 10/30
8 Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds Masters Women 35+ A Mielle Blomberg 10/30
26 Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds Category B Andy Letourneau 10/30
15 Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds Junior Men Keegan O'Neill 10/30
24 Blind Date at the Dairy: Final Series totals Masters C Csaba Kormendy 10/27
45 Blind Date at the Dairy: Final Series totals Women B sarah hunter 10/27
6 Blind Date at the Dairy: Final Series totals Women A Mielle Blomberg 10/27
4 Blind Date at the Dairy Women A Mielle Blomberg 10/27
7 Blind Date at the Dairy Masters 35+ C Csaba Kormendy 10/27
18 Blind Date at the Dairy Women B sarah hunter 10/27
2 Cross Crusade: Portland International Raceway: Junior Cyclocross Series Standings Boys 13-14 Keegan O'Neill 10/24
11 Cross Crusade: Portland International Raceway: Junior Cyclocross Series Standings Boys 15-16 Dey Shaun Lee 10/24
8 Cross Crusade: Portland International Raceway: Junior Cyclocross Series Standings Boys 17-18 Esteban Vasquet 10/24
8 Cross Crusade: Portland International Raceway: Junior Cyclocross Series Boys 13-14 Keegan O'Neill 10/24
12 Cross Crusade: Portland International Raceway: Junior Cyclocross Series Boys 15-16 Dey Shaun Lee 10/24
12 Cross Crusade: Portland International Raceway: Junior Cyclocross Series Boys 17-18 Esteban Vasquez 10/24
53 Cross Crusade: Portland International Raceway Masters 35+ A Eric Lanners 10/24
40 Cross Crusade: Portland International Raceway Category B Andy Letourneau 10/24
36 Cross Crusade: Portland International Raceway Junior Men Keegan O'Neill 10/24
34 Cross Crusade: Portland International Raceway Junior Men Dey Shaun Lee 10/24
26 Cross Crusade: Portland International Raceway Junior Men Esteban Vasquez 10/24
69 Cross Crusade: Portland International Raceway Masters 35+ B Jeffrey Gerwing 10/24
14 Cross Crusade: Portland International Raceway Masters 35+ B Greg O'Brien 10/24
36 Cross Crusade: Portland International Raceway Masters 50+ Michael Mann 10/24
44 Cross Crusade: Portland International Raceway Women B sarah hunter 10/24
5 Cross Crusade: Portland International Raceway Masters Women 35+ A Mielle Blomberg 10/24
98 Cross Crusade: Portland International Raceway Masters 35+ C Dave Wingard 10/24
33 Blind Date at the Dairy: Series after date #4 Masters C Csaba Kormendy 10/20
9 Blind Date at the Dairy: Series after date #4 Women A Mielle Blomberg 10/20
17 Blind Date at the Dairy Masters 35+ C Csaba Kormendy 10/20
6 Blind Date at the Dairy Women A Mielle Blomberg 10/20
24 Blind Date at the Dairy Women B sarah hunter 10/20
23 Cross Crusade: Sherwood Forest Equestrian Center Masters 35+ B Greg O'Brien 10/17
22 Cross Crusade: Sherwood Forest Equestrian Center Masters 50+ Michael Mann 10/17
19 Cross Crusade: Sherwood Forest Equestrian Center Junior Men Keegan O'Neill 10/17
15 Cross Crusade: Sherwood Forest Equestrian Center Junior Men Dey Shaun Lee 10/17
85 Cross Crusade: Sherwood Forest Equestrian Center Masters 35+ C Dave Wingard 10/17
12 Cross Crusade: Sherwood Forest Equestrian Center Masters Women 35+ A Mielle Blomberg 10/17
30 Cross Crusade: Sherwood Forest Equestrian Center Masters 35+ A Eric Lanners 10/17
58 Cross Crusade: Sherwood Forest Equestrian Center Category B Andy Letourneau 10/17
8 Psycho Cross Junior Men 15-16 Dey Shaun Lee 10/16
3 Psycho Cross Junior Men 13-14 Keegan O'Neill 10/16
2 Psycho Cross: Junior Cyclocross Series Standings Boys 13-14 Keegan O'Neill 10/16
10 Psycho Cross: Junior Cyclocross Series Standings Boys 15-16 Dey Shaun Lee 10/16
9 Psycho Cross: Junior Cyclocross Series Standings Boys 17-18 Esteban Vasquet 10/16
3 Psycho Cross: Junior Cyclocross Series Boys 13-14 Keegan O'Neill 10/16
8 Psycho Cross: Junior Cyclocross Series Boys 15-16 Dey Shaun Lee 10/16
37 Blind Date at the Dairy: Series Standings Masters C Csaba Kormendy 10/13
11 Blind Date at the Dairy: Series Standings Women A Mielle Blomberg 10/13
4 Blind Date at the Dairy Category A Women (Speeddaters Women) Mielle Blomberg 10/13
20 Blind Date at the Dairy Masters 35+ C (Still On The Market) Csaba Kormendy 10/13
28 Blind Date at the Dairy Women Category B (Women Power Daters) sarah hunter 10/13
34 Cross Crusade: Rainier High School Masters 35+ A Eric Lanners 10/10
32 Cross Crusade: Rainier High School Women B sarah hunter 10/10
6 Cross Crusade: Rainier High School Masters Women 35+ A Mielle Blomberg 10/10
47 Cross Crusade: Rainier High School Category B Andy Letourneau 10/10
30 Cross Crusade: Rainier High School Masters 50+ Michael Mann 10/10
89 Cross Crusade: Rainier High School Masters 35+ C Dave Wingard 10/10
30 Cross Crusade: Rainier High School Category C Isaac Potoczny-Jones 10/10
4 Heiser Farm Cyclocross: Junior Cyclocross Series Girls 17-18 Isabel Ford 10/9
5 Heiser Farm Cyclocross: Junior Cyclocross Series Boys 13-14 Keegan O'Neill 10/9
6 Heiser Farm Cyclocross: Junior Cyclocross Series Boys 17-18 Esteban Vasquez 10/9
15 Heiser Farm Cyclocross: Junior Cyclocross Series Standings Boys 13-14 Keegan O'Neill 10/9
2 Heiser Farm Cyclocross: Junior Cyclocross Series Standings Boys 13-14 Keegan O'Neill 10/9
20 Heiser Farm Cyclocross: Junior Cyclocross Series Standings Boys 15-16 Dey Shaun Lee 10/9
4 Heiser Farm Cyclocross: Junior Cyclocross Series Standings Boys 17-18 Esteban Vasquet 10/9
4 Heiser Farm Cyclocross Junior Women 17+ Isabel Ford 10/9
10 Heiser Farm Cyclocross Junior Men 17+ Esteban Vasquez 10/9
5 Heiser Farm Cyclocross Junior Men 13-14 Keegan O'Neill 10/9
6 Heiser Farm Cyclocross Masters 35+ B Greg O'Brien 10/9
7 Heiser Farm Cyclocross Masters 35+ C Csaba Kormendy 10/9
37 Blind Date at the Dairy: Series Standings Masters C Csaba Kormendy 10/6
11 Blind Date at the Dairy: Series Standings Women A Mielle Blomberg 10/6
33 Blind Date at the Dairy Masters Men 35+ C (Still On The Market) Csaba Kormendy 10/6
30 Blind Date at the Dairy Women Category B (Women Power Daters) sarah hunter 10/6
13 Blind Date at the Dairy Category A Women (Speeddaters Women) Mielle Blomberg 10/6
54 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Women B Catherine Cooper 10/3
52 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Women B sarah hunter 10/3
24 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Junior Men Keegan O'Neill 10/3
21 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Junior Men Esteban Vasquez 10/3
44 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Masters 50+ Bob Williams 10/3
41 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Masters 50+ Michael Mann 10/3
71 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Masters 35+ B Jeffrey Gerwing 10/3
10 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Masters 35+ B Greg O'Brien 10/3
124 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Masters 35+ C Dave Wingard 10/3
81 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Masters 35+ C Csaba Kormendy 10/3
62 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Category B Andy Letourneau 10/3
11 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Masters Women 35+ A Mielle Blomberg 10/3
44 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Masters 35+ A Eric Lanners 10/3
39 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Clydesdale Jesse Fairbank 10/3
14 Blind Date at the Dairy: Series Standings Category A Women (Speeddaters Women) Mielle Blomberg 9/29
14 Blind Date at the Dairy Category A Women (Speeddaters Women) Mielle Blomberg 9/29
30 Blind Date at the Dairy Women Category B (Women Power Daters) sarah hunter 9/29
54 Blind Date at the Dairy Masters Men 35+ C (Still On The Market) Dave Wingard 9/29
40 Blind Date at the Dairy Masters Men 35+ C (Still On The Market) Csaba Kormendy 9/29
18 Battle at Barlow Women B Catherine Cooper 9/26
16 Battle at Barlow Women B sarah hunter 9/26
1 Battle at Barlow Masters Women 35+ B Mielle Blomberg 9/26
14 Battle at Barlow Masters 35+ B Greg O'Brien 9/26
1 Battle at Barlow Masters 35+ B Eric Lanners 9/26
87 Battle at Barlow Masters 35+ C Dave Wingard 9/26
14 Battle at Barlow Category C Isaac Potoczny-Jones 9/26
14 Psycho Cross: Junior Cyclocross Series Boys 13-14 Keegan O'Neill 9/25
2 Psycho Cross: Junior Cyclocross Series Boys 13-14 Keegan O'Neill 9/25
13 Psycho Cross: Junior Cyclocross Series Boys 15-16 Dey Shaun Lee 9/25
13 Psycho Cross: Junior Cyclocross Series Boys 17-18 Esteban Vasquet 9/25
3 Psycho Cross Junior Men 13-14 Keegan O'Neill 9/25
33 September "Cat & Mouse" Handicap Series Open Fergus Kinnell 9/21
23 September "Cat & Mouse" Handicap Series Open Mielle Blomberg 9/21
1 September "Cat & Mouse" Handicap Series Open Stephen Bedford 9/21
5 Hood River Double Cross: Junior Cyclocross Series Standings Boys 13-14 Keegan O'Neill 9/19
10 Hood River Double Cross: Junior Cyclocross Series Standings Boys 15-16 Dey Shaun Lee 9/19
9 Hood River Double Cross: Junior Cyclocross Series Standings Boys 17-18 Esteban Vasquet 9/19
10 Hood River Double Cross Junior Men 17+ Esteban Vasquet 9/19
10 Hood River Double Cross Junior Men 15-16 Dey Shaun Lee 9/19
5 Hood River Double Cross Junior Men 13-14 Keegan O'Neill 9/19
27 Hood River Double Cross Masters 35+ B Jeffrey Gerwing 9/19
14 Hood River Double Cross Masters 35+ B Greg O'Brien 9/19
2 Hood River Double Cross Masters 35+ B Eric Lanners 9/19
49 Hood River Double Cross Masters 35+ C Dave Wingard 9/19
15 Hood River Double Cross Category C Isaac Potoczny-Jones 9/19
2 Hood River Double Cross Masters Women 35+ B Mielle Blomberg 9/18
2 Hood River Double Cross Masters 35+ B Eric Lanners 9/18
50 September "Cat & Mouse" Handicap Series Open sarah hunter 9/14
47 September "Cat & Mouse" Handicap Series Open Catherine Cooper 9/14
32 September "Cat & Mouse" Handicap Series Open Mielle Blomberg 9/14
9 September "Cat & Mouse" Handicap Series Category 4/5 Keegan O'Neill 9/14
13 Pain+Suffer'n CX Women B sarah hunter 9/12
1 Pain+Suffer'n CX Masters Women 35+ B Mielle Blomberg 9/12
3 Pain+Suffer'n CX Masters 35+ B Eric Lanners 9/12
8 Pain+Suffer'n CX Category C Men Isaac Potoczny-Jones 9/12
2 Pain+Suffer'n XC MTB Category 2 Women 35+ Mielle Blomberg 9/11
1 Pain+Suffer'n ST MTB Category 2 Women 35+ Mielle Blomberg 9/10
9 September "Cat & Mouse" Handicap Series Handicap Mielle Blomberg 9/7
4 Alpenrose Thursday Series Category 1/2 Jake Hansen 9/2
3 Alpenrose Thursday Series Category 1/2 Stephen Bedford 9/2
1 Masters Junior Track: August Series Junior Sunny Ciargo 8/31
1 Masters Junior Track: August Series Masters Women Jennifer Leonard 8/31
19 Masters Junior Track: August Series Masters Men Dave Wingard 8/31
18 Masters Junior Track: August Series Masters Men Csaba Kormendy 8/31
19 Tuesday PIR Category 4/5 Fergus Kinnell 8/31
10 Monday PIR: August Series Women Mielle Blomberg 8/30
19 Monday PIR: August Series Novice Women sarah hunter 8/30
16 Monday PIR: August Series Novice Women Jennifer Leonard 8/30
2 Monday PIR: August Series Novice Women Sandra Clark 8/30
1 Monday PIR: August Series Novice Women Catherine Cooper 8/30
7 Monday PIR Open Women Mielle Blomberg 8/30
1 Monday PIR Novice Women Catherine Cooper 8/30
36 Kruger's Kermesse Farm Crit Masters Men 35+ B Jeffrey Gerwing 8/29
29 Kruger's Kermesse Farm Crit Masters Men 35+ B Greg O'Brien 8/29
9 Kruger's Kermesse Farm Crit Men C Isaac Potoczny-Jones 8/29
10 Kruger's Kermesse Farm Crit Women B sarah hunter 8/29
1 Kruger's Kermesse Farm Crit Masters Women 35+ B Mielle Blomberg 8/29
1 OBRA Masters Track Championships Masters Men 30-39 Points Race Stephen Bedford 8/29
1 OBRA Masters Track Championships Masters Men 30-39 3K Pursuit Stephen Bedford 8/29
8 OBRA Masters Track Championships Masters Men Team Sprints Stephen Bedford 8/28
4 OBRA Masters Track Championships Masters Women Team Sprints Jennifer Leonard 8/28
4 OBRA Masters Track Championships Masters Women Team Sprints Mielle Blomberg 8/28
3 OBRA Masters Track Championships Masters Women Team Sprints Sandra Clark 8/28
3 OBRA Masters Track Championships Masters Women Team Sprints Catherine Cooper 8/28
3 OBRA Masters Track Championships Masters Men 30-39 Sprints Stephen Bedford 8/28
12 OBRA Masters Track Championships Masters Men 40-49 Sprints Dan Dhonau 8/28
7 OBRA Masters Track Championships Masters Women Sprints Mielle Blomberg 8/28
5 OBRA Masters Track Championships Masters Women Sprints Catherine Cooper 8/28
7 OBRA Masters Track Championships Masters Women 30-39 500m Jennifer Leonard 8/28
6 OBRA Masters Track Championships Masters Women 30-39 500m Mielle Blomberg 8/28
5 OBRA Masters Track Championships Masters Women 30-39 500m Sandra Clark 8/28
4 OBRA Masters Track Championships Masters Women 30-39 500m Catherine Cooper 8/28
4 OBRA Masters Track Championships Masters Men 45-49 Kilo Dan Dhonau 8/28
6 OBRA Masters Track Championships Masters Men 35-39 Kilo Csaba Kormendy 8/28
1 OBRA Masters Track Championships Masters Men 30-34 Kilo Stephen Bedford 8/28
2 Fast Twitch Fridays Novice Women Isabel Ford 8/27
16 Fast Twitch Fridays Novice Men Eamon Ford 8/27
12 Alpenrose Thursday Series: August Series Category 4 Dey Shaun Lee 8/26
3 Alpenrose Thursday Series: August Series Category 1/2 Stephen Bedford 8/26
2 Alpenrose Thursday Series: August Series Category 1/2 Jake Hansen 8/26
4 Alpenrose Thursday Series Category 1/2 Jake Hansen 8/26
2 Alpenrose Thursday Series Category 1/2 Stephen Bedford 8/26
10 Masters Junior Track: 3k Pursuit Masters Men Csaba Kormendy 8/24
1 Masters Junior Track: 2k Pursuit Junior Sunny Ciargo 8/24
2 Masters Junior Track: 2k Pursuit Masters Women Jennifer Leonard 8/24
10 Masters Junior Track: 2k Pursuit Masters Men Csaba Kormendy 8/24
12 Monday PIR Open Women Jennifer Leonard 8/23
9 Monday PIR Open Women Mielle Blomberg 8/23
2 Monday PIR Novice Women Catherine Cooper 8/23
24 OBRA Criterium Championships Senior Men Jake Hansen 8/22
2 OBRA Criterium Championships Senior Men Stephen Bedford 8/22
3 OBRA Criterium Championships Women Category 4 Mielle Blomberg 8/22
7 OBRA Junior and Team Track Championships Women Team Sprints Jennifer Leonard 8/21
6 OBRA Junior and Team Track Championships Women Team Sprints Mielle Blomberg 8/21
6 OBRA Junior and Team Track Championships Women Team Sprints Sandra Clark 8/21
5 OBRA Junior and Team Track Championships Women Team Sprints Catherine Cooper 8/21
5 OBRA Junior and Team Track Championships Women Team Sprints Isabel Ford 8/21
10 OBRA Junior and Team Track Championships Men Team Sprints Csaba Kormendy 8/21
10 OBRA Junior and Team Track Championships Men Team Sprints Dave Wingard 8/21
10 OBRA Junior and Team Track Championships Men Team Sprints Tim Bergmann 8/21
8 OBRA Junior and Team Track Championships Men Team Sprints Dey Shaun Lee 8/21
8 OBRA Junior and Team Track Championships Men Team Sprints Naiqwan Pelman 8/21
8 OBRA Junior and Team Track Championships Men Team Sprints Sunny Ciargo 8/21
4 OBRA Junior and Team Track Championships Men Team Sprints Randy Word 8/21
4 OBRA Junior and Team Track Championships Men Team Sprints Stephen Bedford 8/21
4 OBRA Junior and Team Track Championships Men Team Sprints Jake Hansen 8/21
8 OBRA Junior and Team Track Championships Men Team Pursuit Dave Wingard 8/21
8 OBRA Junior and Team Track Championships Men Team Pursuit Isaac Potoczny-Jones 8/21
8 OBRA Junior and Team Track Championships Men Team Pursuit Csaba Kormendy 8/21
8 OBRA Junior and Team Track Championships Men Team Pursuit Tim Bergmann 8/21
5 OBRA Junior and Team Track Championships Men Team Pursuit Naiqwan Pelman 8/21
5 OBRA Junior and Team Track Championships Men Team Pursuit Jake Hansen 8/21
5 OBRA Junior and Team Track Championships Men Team Pursuit Stephen Bedford 8/21
5 OBRA Junior and Team Track Championships Men Team Pursuit Randy Word 8/21
2 OBRA Junior and Team Track Championships Men Team Pursuit Jake Hansen 8/21
2 OBRA Junior and Team Track Championships Men Team Pursuit Stephen Bedford 8/21
3 OBRA Junior and Team Track Championships Women Team Pursuit Sandra Clark 8/21
3 OBRA Junior and Team Track Championships Women Team Pursuit Jennifer Leonard 8/21
2 OBRA Junior and Team Track Championships Women Team Pursuit Isabel Ford 8/21
2 OBRA Junior and Team Track Championships Women Team Pursuit Mielle Blomberg 8/21
2 OBRA Junior and Team Track Championships Women Team Pursuit Catherine Cooper 8/21
1 OBRA Junior and Team Track Championships Junior Women 15-16 Omnium Isabel Ford 8/21
3 OBRA Junior and Team Track Championships Junior Men 15-16 Omnium Sunny Ciargo 8/21
2 OBRA Junior and Team Track Championships Junior Men 15-16 Omnium Dey Shaun Lee 8/21
1 OBRA Junior and Team Track Championships Junior Men 15-16 Omnium Naiqwan Pelman 8/21
2 OBRA Junior and Team Track Championships Junior Women 13-14 Omnium Gillian Bergmann 8/21
1 OBRA Junior and Team Track Championships Junior Women 10-12 Omnium Maya Bergmann 8/21
3 OBRA Junior and Team Track Championships Junior Men 10-12 Omnium Devin Morago 8/21
6 Alpenrose Thursday Series Category 1/2 Jake Hansen 8/19
3 Alpenrose Thursday Series Category 1/2 Stephen Bedford 8/19
1 Masters Junior Track: 1K Masters Women Jennifer Leonard 8/17
5 Masters Junior Track: 1K Masters Men Dave Wingard 8/17
1 Masters Junior Track: 500 meter Masters Women Jennifer Leonard 8/17
14 Tuesday PIR Category 4/5 Fergus Kinnell 8/17
11 Tuesday PIR Category 4/5 Fergus Kinnell 8/17
8 Monday PIR Novice Women Catherine Cooper 8/16
8 Monday PIR Senior Women Mielle Blomberg 8/16
6 OBRA Hillclimb TT: Combined Combined Jake Hansen 8/15
123 OBRA Hillclimb TT: Combined Combined Jennifer Leonard 8/15
83 OBRA Hillclimb TT: Combined Combined Naiqwan Pelman 8/15
3 OBRA Hillclimb TT Senior 1/2 Men Jake Hansen 8/15
1 OBRA Hillclimb TT Masters Women 30-34 Jennifer Leonard 8/15
2 OBRA Hillclimb TT Junior Men 15-16 Naiqwan Pelman 8/15
15 Longview Grand Prix Criterium Men Category 1/2/3 Jake Hansen 8/14
3 National Track Qualifier Men 4K Pursuit Stephen Bedford 8/14
1 National Track Qualifier Men 4K Pursuit Jake Hansen 8/14
16 OBRA STXC Category 2 Men 45+ Dave Wingard 8/14
2 OBRA STXC Category 2 Men 45+ Greg O'Brien 8/14
9 OBRA STXC Category 2 Men 35-44 Csaba Kormendy 8/14
1 OBRA STXC Category 3 Women 19+ Mielle Blomberg 8/14
4 OBRA STXC Category 3 15-18 Dey Shaun Lee 8/14
24 Portland Twilight Crit Category 1/2 Stephen Bedford 8/13
23 Portland Twilight Crit Category 1/2 Jake Hansen 8/13
11 Portland Twilight Crit Category 3 Brent Casady 8/13
5 Alpenrose Thursday Series Category 4 Dey Shaun Lee 8/12
3 Alpenrose Thursday Series Category 1/2 Jake Hansen 8/12
12 Monday PIR Women Jennifer Leonard 8/9
8 Monday PIR Women Mielle Blomberg 8/9
1 Monday PIR Novice Women Catherine Cooper 8/9
12 OBRA Championship RR 1 Senior Men Stephen Bedford 8/7
5 Alpenrose Thursday Series Category 1/2 Men Stephen Bedford 8/5
4 Alpenrose Thursday Series Category 1/2 Men Jake Hansen 8/5
22 Tuesday PIR Category 3/4 Eric Lanners 8/3
23 Tuesday PIR Category 4/5 Naiqwan Pelman 8/3
10 Monday PIR Novice Women sarah hunter 8/2
8 Monday PIR Novice Women Jennifer Leonard 8/2
3 Monday PIR Novice Women Catherine Cooper 8/2
2 Portland MTB Short Track Series Category 3 Women 19+ Mielle Blomberg 8/2
40 Portland MTB Short Track Series Category 2 Men 35-44 Dave Wingard 8/2
1 Westview Wildcats STXC MTB Race Women Category 2/3 35-44 Mielle Blomberg 7/31
15 Alpenrose Thursday Series: July Series Category 3 Jake Hansen 7/29
4 Alpenrose Thursday Series: July Series Senior Men Jake Hansen 7/29
1 Alpenrose Thursday Series: July Series Senior Men Stephen Bedford 7/29
5 Alpenrose Thursday Series Category 1/2/3 Stephen Bedford 7/29
2 Alpenrose Thursday Series Category 1/2/3 Jake Hansen 7/29
2 Masters Junior Track: July Series Junior Naiqwan Pelman 7/27
1 Masters Junior Track: July Series Junior Sunny Ciargo 7/27
9 Masters Junior Track: July Series Masters Men Csaba Kormendy 7/27
30 Tuesday PIR: July Series Category 1/2/3 Alex Lightman 7/27
6 Tuesday PIR: July Series Category 1/2/3 Stephen Bedford 7/27
1 Tuesday PIR Category 1/2/3 Stephen Bedford 7/27
2 Monday PIR: July Series Masters 1/2/3 Stephen Bedford 7/26
5 Monday PIR: July Series Novice Women Saragh Hunter 7/26
37 Monday PIR Masters 1/2/3 Stephen Bedford 7/26
29 Portland MTB Short Track Series Category 2 Men 35-44 Csaba Kormendy 7/26
1 Portland MTB Short Track Series Category 3 Women 19+ Mielle Blomberg 7/26
124 Larch Mtn Hillclimb: Combined Combined Mielle Blomberg 7/25
41 Larch Mtn Hillclimb: Combined Combined Jeffrey Gerwing 7/25
93 Larch Mtn Hillclimb: Combined Combined Eric Lanners 7/25
87 Larch Mtn Hillclimb: Combined Combined Isaac Potoczny-Jones 7/25
5 Larch Mtn Hillclimb Women Category 4 Mielle Blomberg 7/25
7 Larch Mtn Hillclimb Masters Men 40+ Jeffrey Gerwing 7/25
20 Larch Mtn Hillclimb Men Category 4 Eric Lanners 7/25
18 Larch Mtn Hillclimb Men Category 4 Isaac Potoczny-Jones 7/25
5 Ironclad Street Sprints and Criterium: Ironclad Criterium Category 1/2 Stephen Bedford 7/25
1 Alpenrose Thursday Series Category 1/2 Stephen Bedford 7/22
2 Masters Junior Track Junior Naiqwan Pelman 7/20
1 Masters Junior Track Junior Sunny Ciargo 7/20
7 Masters Junior Track Masters Men Csaba Kormendy 7/20
12 Tuesday PIR Category 1/2/3 Alex Lightman 7/20
4 Monday PIR Masters 1/2/3 Stephen Bedford 7/19
2 Portland MTB Short Track Series Category 3 Women 19+ Mielle Blomberg 7/19
4 Portland MTB Short Track Series Category 3 Men 15-18 Dey Shaun Lee 7/19
1 Portland MTB Short Track Series Category 3 Men 15-18 Naiqwan Pelman 7/19
21 Alpenrose Challenge: Omnium and Qualifiers Men Omnium Jake Hansen 7/18
13 Alpenrose Challenge Men 10-Mile Jake Hansen 7/18
10 Alpenrose Challenge Men Points Race Jake Hansen 7/17
5 Alpenrose Challenge Men 4K Pursuit Jake Hansen 7/16
4 Alpenrose Challenge Men Qualifier Jake Hansen 7/16
5 Alpenrose Thursday Series Category 1/2/3 Jake Hansen 7/15
4 Mt. Tabor Series Category 4 Men Isaac Potoczny-Jones 7/14
13 Mt. Tabor Series Category 4 Women sarah hunter 7/14
7 Mt. Tabor Series Category 4 Women Mielle Blomberg 7/14
1 Mt. Tabor Series Senior Men Jake Hansen 7/14
8 Masters Junior Track: 2k Pursuit Masters Men Csaba Kormendy 7/13
5 Masters Junior Track: 3k Pursuit Masters Men Csaba Kormendy 7/13
23 Tuesday PIR Category 4/5 Esteban Vasquez 7/13
5 Monday PIR Masters 1/2/3 Stephen Bedford 7/12
7 Monday PIR Novice Women sarah hunter 7/12
55 Portland MTB Short Track Series Category 2 Men 35-44 Csaba Kormendy 7/12
1 Portland MTB Short Track Series Category 3 Women 19+ Mielle Blomberg 7/12
5 Portland MTB Short Track Series Category 3 Men 15-18 Naiqwan Pelman 7/12
4 Portland MTB Short Track Series Category 3 Men 15-18 Dey Shaun Lee 7/12
6 OBRA Track Championships-Points Race Category 5 Men Dey Shaun Lee 7/11
2 OBRA Track Championships-Points Race Senior Men Jake Hansen 7/11
2 OBRA Track Championships-4k Pursuits Senior Men Jake Hansen 7/11
7 OBRA Track Championships-4k Pursuits Category 5 Men Dey Shaun Lee 7/11
5 OBRA Track Championships-4k Pursuits Category 5 Men Isaac Potoczny-Jones 7/11
4 OBRA Track Championships-4k Pursuits Category 5 Men Naiqwan Pelman 7/11
9 OBRA Track Championships Senior Men Jake Hansen 7/10
5 OBRA Track Championships Senior Men Stephen Bedford 7/10
6 OBRA Track Championships Category 5 Men Dey Shaun Lee 7/10
3 OBRA Track Championships Category 5 Men Naiqwan Pelman 7/10
6 OBRA Track Championships Category 4 Women Mielle Blomberg 7/10
4 OBRA Track Championships Category 4 Women Catherine Cooper 7/10
6 OBRA Track Championships-500m Category 4 Women Mielle Blomberg 7/9
5 OBRA Track Championships-500m Category 4 Women Catherine Cooper 7/9
5 OBRA Track Championships-Kilo Senior Men Jake Hansen 7/9
3 OBRA Track Championships-Kilo Senior Men Stephen Bedford 7/9
15 OBRA Track Championships-Kilo Category 5 Sunny Ciargo 7/9
14 OBRA Track Championships-Kilo Category 5 Esteban Vasquez 7/9
9 OBRA Track Championships-Kilo Category 5 Isaac Potoczny-Jones 7/9
8 OBRA Track Championships-Kilo Category 5 Eric Lanners 7/9
7 OBRA Track Championships-Kilo Category 5 Naiqwan Pelman 7/9
1 Alpenrose Thursday Series Senior Men Stephen Bedford 7/8
1 Alpenrose Thursday Series Category 3 Jake Hansen 7/8
8 Mt. Tabor Series Senior Men Jake Hansen 7/7
4 Mt. Tabor Series Senior Men Stephen Bedford 7/7
9 Mt. Tabor Series Category 4 Men Isaac Potoczny-Jones 7/7
5 Mt. Tabor Series Category 4 Women Mielle Blomberg 7/7
1 Monday PIR Masters 1/2/3 Stephen Bedford 7/5
2 Monday PIR Novice Women sarah hunter 7/5
17 Portland MTB Short Track Series Category 3 Women 19+ Mielle Blomberg 7/5
37 Portland MTB Short Track Series Category 2 Men 35-44 Dave Wingard 7/5
4 Alpenrose Six Day: Alpenrose Sixday-Category Points Race Category 1/2/3 Jake Hansen 7/3
1 Alpenrose Six Day: Alpenrose Sixday-Category Points Race Category 1/2/3 Stephen Bedford 7/3
3 Mt. Tabor Series Senior Men Jake Hansen 6/30
35 Mt. Tabor Series Category 4 Men Dave Wingard 6/30
34 Mt. Tabor Series Category 4 Men Eric Lanners 6/30
9 Mt. Tabor Series Category 4 Women Mielle Blomberg 6/30
4 Monday PIR-June Series Masters 1/2/3 Stephen Bedford 6/28
19 Monday PIR-June Series Novice Women Catherine Cooper 6/28
14 Monday PIR-June Series Novice Women sarah hunter 6/28
3 Monday PIR Novice Women sarah hunter 6/28
19 Portland MTB Short Track Series Category 2 Men 45+ Dave Wingard 6/28
35 Portland MTB Short Track Series Category 2 Men 35-44 Csaba Kormendy 6/28
2 Portland MTB Short Track Series Category 3 Women 19+ Mielle Blomberg 6/28
2 Portland MTB Short Track Series Category 3 Men 15-18 Naiqwan Pelman 6/28
34 Swan Island Criterium Pro/1/2 Men Stephen Bedford 6/26
24 Swan Island Criterium Pro/1/2 Men Jake Hansen 6/26
26 Swan Island Criterium Category 4 Women sarah hunter 6/26
18 Swan Island Criterium Category 4 Women Catherine Cooper 6/26
9 Swan Island Criterium Category 4 Women Mielle Blomberg 6/26
4 Swan Island Criterium Junior (14-18) Naiqwan Pelman 6/26
11 NWX Crit Pro/1/2 Men Stephen Bedford 6/25
7 Alpenrose Thursday Series: June Series Totals Category 3 Stephen Bedford 6/24
3 Alpenrose Thursday Series: June Series Totals Category 3 Jake Hansen 6/24
5 Alpenrose Thursday Series: June Series Totals Category 1/2 Stephen Bedford 6/24
3 Alpenrose Thursday Series Category 1/2 Stephen Bedford 6/24
2 Alpenrose Thursday Series Category 3 Jake Hansen 6/24
15 Mt. Tabor Series Category 4 Women sarah hunter 6/23
7 Mt. Tabor Series Category 4 Women Mielle Blomberg 6/23
27 Mt. Tabor Series Category 4 Men Dave Wingard 6/23
7 Mt. Tabor Series Category 4 Men Isaac Potoczny-Jones 6/23
27 Mt. Tabor Series Senior Men Stephen Bedford 6/23
26 Mt. Tabor Series Senior Men Jake Hansen 6/23
4 Masters Junior Track: June Series Masters Women Catherine Cooper 6/22
2 Masters Junior Track: June Series Junior Sunny Ciargo 6/22
1 Masters Junior Track: June Series Junior Ethan Word 6/22
1 Masters Junior Track Junior Ethan Word 6/22
1 Portland MTB Short Track Series Category 3 Women 19+ Mielle Blomberg 6/21-8/2
6 Portland MTB Short Track Series Category 3 Men 15-18 Dey Shaun Lee 6/21-8/2
4 Portland MTB Short Track Series Category 3 Men 15-18 Naiqwan Pelman 6/21-8/2
33 Portland MTB Short Track Series Category 1 Men 35+ Greg O'Brien 6/21-8/2
17 Portland MTB Short Track Series Category 2 Men 45+ Dave Wingard 6/21
1 Portland MTB Short Track Series Category 3 Women 19+ Mielle Blomberg 6/21
8 Portland MTB Short Track Series Category 3 Men 15-18 Dey Shaun Lee 6/21
4 Portland MTB Short Track Series Category 3 Men 15-18 Naiqwan Pelman 6/21
11 Monday PIR Masters 1/2/3 Stephen Bedford 6/21
5 Monday PIR Novice Women Catherine Cooper 6/21
4 Monday PIR Novice Women sarah hunter 6/21
6 Fast Twitch Fridays Novice Men Dey Shaun Lee 6/18
1 Alpenrose Thursday Series Category 3 Stephen Bedford 6/17
17 Mt. Tabor Series Category 4 Women Catherine Cooper 6/16
14 Mt. Tabor Series Category 4 Women sarah hunter 6/16
14 Mt. Tabor Series Masters Men Dave Wingard 6/16
20 Mt. Tabor Series Category 4 Men Isaac Potoczny-Jones 6/16
1 Monday PIR Masters 1/2/3 Stephen Bedford 6/14
170 OBRA TT: Combined Combined sarah hunter 6/13
39 OBRA TT: Combined Combined Jake Hansen 6/13
182 OBRA TT: Combined Combined Catherine Cooper 6/13
173 OBRA TT: Combined Combined Marc Brewer 6/13
95 OBRA TT: Combined Combined Jeffrey Gerwing 6/13
23 OBRA TT: Combined Combined Esteban Vasquez 6/13
25 OBRA TT: Combined Combined Dey Shaun Lee 6/13
181 OBRA TT: Combined Combined Naiqwan Pelman 6/13
9 OBRA TT: Combined Combined Sunny Ciargo 6/13
6 OBRA TT Senior Women 4/5 sarah hunter 6/13
3 OBRA TT Masters Women 35-39 Catherine Cooper 6/13
5 OBRA TT Senior Men Jake Hansen 6/13
13 OBRA TT Masters Men 55-59 Marc Brewer 6/13
11 OBRA TT Masters Men 40-44 Jeffrey Gerwing 6/13
8 OBRA TT Junior Men 17-18 Esteban Vasquez 6/13
3 OBRA TT Junior Men 15-16 Dey Shaun Lee 6/13
5 OBRA TT Junior Men 15-16 Naiqwan Pelman 6/13
5 OBRA TT Junior Men 13-14 Sunny Ciargo 6/13
14 Mt. Tabor Series Category 4 Women sarah hunter 6/9
17 Mt. Tabor Series Category 4 Men Dave Wingard 6/9
15 Mt. Tabor Series Senior Men Stephen Bedford 6/9
2 Mt. Tabor Series Senior Men Jake Hansen 6/9
12 Tuesday PIR Category 1/2/3 Jake Hansen 6/8
40 Tuesday PIR Category 4/5 Naiqwan Pelman 6/8
25 Tuesday PIR Category 3/4 Isaac Potoczny-Jones 6/8
2 Masters Junior Track: 2k Pursuit Junior Ethan Word 6/8
1 Masters Junior Track: 2k Pursuit Junior Sunny Ciargo 6/8
4 Masters Junior Track: 2k Pursuit Masters Women Catherine Cooper 6/8
13 Monday PIR Masters 1/2/3 Stephen Bedford 6/7
24 Monday PIR Senior Women Catherine Cooper 6/7
20 Monday PIR Senior Women sarah hunter 6/7
10 Tuesday PIR Category 3/4 Isaac Potoczny-Jones 6/1
5 Monday PIR: May Series Totals Masters 1/2/3 Stephen Bedford 5/31
17 Monday PIR: May Series Totals Masters 4/5 Eric Lanners 5/31
4 Monday PIR: May Series Totals Novice Women Catherine Cooper 5/31
20 Monday PIR: May Series Totals Women Catherine Cooper 5/31
10 Monday PIR Novice Women Catherine Cooper 5/31
6 Umpqua RR Men 1/2 Jake Hansen 5/30
5 Umpqua RR Men 1/2 Stephen Bedford 5/30
19 Sisters Stampede XC Category 2 Men 45-54 Michael Mann 5/30
4 Sisters Stampede XC Category 2 Men 45-54 Greg O'Brien 5/30
46 Sisters Stampede XC Category 2 Men 35-44 Csaba Kormendy 5/30
3 Umpqua Criterium Men 1/2 Stephen Bedford 5/29
1 Umpqua Criterium Men 1/2 Jake Hansen 5/29
1 Alpenrose Thursday Series: May Series Women Category 4 Catherine Cooper 5/27
6 Alpenrose Thursday Series: May Series Junior Men 10-16 Dey Shaun Lee 5/27
6 Alpenrose Thursday Series: May Series Category 5 Isaac Potoczny-Jones 5/27
5 Alpenrose Thursday Series: May Series Category 5 Csaba Kormendy 5/27
3 Alpenrose Thursday Series: May Series Category 4 Alex Lightman 5/27
2 Alpenrose Thursday Series: May Series Category 3 Jake Hansen 5/27
1 Alpenrose Thursday Series: May Series Category 3 Stephen Bedford 5/27
15 Tuesday PIR: May Series Totals Category 4/5 Isaac Potoczny-Jones 5/25
4 Tuesday PIR: May Series Totals Category 3/4 Alex Lightman 5/25
6 Tuesday PIR: May Series Totals Category 1/2/3 Stephen Bedford 5/25
25 Tuesday PIR Category 4/5 Dey Shaun Lee 5/25
6 Tuesday PIR Category 4/5 Isaac Potoczny-Jones 5/25
9 Monday PIR Masters 1/2/3 Stephen Bedford 5/24
4 Monday PIR Novice Women Catherine Cooper 5/24
144 OBRA TTT: Combined Combined Naiqwan Pelman 5/23
143 OBRA TTT: Combined Combined Dave Wingard 5/23
145 OBRA TTT: Combined Combined Isaac Potoczny-Jones 5/23
146 OBRA TTT: Combined Combined Eric Lanners 5/23
8 OBRA TTT Men 4/5 Naiqwan Pelman 5/23
8 OBRA TTT Men 4/5 Dave Wingard 5/23
8 OBRA TTT Men 4/5 Isaac Potoczny-Jones 5/23
8 OBRA TTT Men 4/5 Eric Lanners 5/23
13 Mt. Tabor Circuit Race Junior 13-18 Naiqwan Pelman 5/22
10 Mt. Tabor Circuit Race Junior 13-18 Esteban Vasquez 5/22
16 Mt. Tabor Circuit Race Women 4 Catherine Cooper 5/22
11 Mt. Tabor Circuit Race Category 4 Eric Lanners 5/22
20 Mt. Tabor Circuit Race Category 1/2/3 Stephen Bedford 5/22
19 Mt. Tabor Circuit Race Category 1/2/3 Jake Hansen 5/22
1 Tuesday PIR Category 3/4 Alex Lightman 5/18
2 Monday PIR Masters 1/2/3 Stephen Bedford 5/17
6 Monday PIR Masters 4/5 Eric Lanners 5/17
4 Monday PIR Novice Women Catherine Cooper 5/17
3 Alpenrose Thursday Series: 3K Pursuit Category 5 Csaba Kormendy 5/13
1 Alpenrose Thursday Series: 3K Pursuit Category 4 Alex Lightman 5/13
2 Alpenrose Thursday Series: 3K Pursuit Category 3 Jake Hansen 5/13
1 Alpenrose Thursday Series: 3K Pursuit Category 3 Stephen Bedford 5/13
19 Tuesday PIR Category 3/4 Dave Wingard 5/11
3 Monday PIR Novice Women Catherine Cooper 5/10
1 Eric Kautzky Memorial Track Race Category 4 B Omnium Alex Lightman 5/8
3 Eric Kautzky Memorial Track Race Category 3 Omnium Jake Hansen 5/8
1 Eric Kautzky Memorial Track Race Category 3 Omnium Stephen Bedford 5/8
3 Alpenrose Thursday Series: 1 Kilometer TT Category 5 Isaac Potoczny-Jones 5/6
3 Alpenrose Thursday Series: 1 Kilometer TT Category 3 Jake Hansen 5/6
1 Alpenrose Thursday Series: 1 Kilometer TT Category 3 Stephen Bedford 5/6
5 Alpenrose Thursday Series: 500 meter TT Junrior Men Dey Shaun Lee 5/6
1 Alpenrose Thursday Series: 500 meter TT Women, Category 4 Catherine Cooper 5/6
1 Tuesday PIR Category 1/2/3 Stephen Bedford 5/4
10 Monday PIR Women Catherine Cooper 5/3
4 Peak Sports Mudslinger Category 3 15-18 Junior Men Dey Shaun Lee 5/2
1 Peak Sports Mudslinger Category 3 15-18 Junior Men Naiqwan Pelman 5/2
7 Peak Sports Mudslinger Category 2 45-54 Men Greg O'Brien 5/2
5 Beautiful Estacada TT Series: Beautiful Estacada TT 2: 20 Miles: Combined Combined Jake Hansen 5/2
90 Beautiful Estacada TT Series: Beautiful Estacada TT 2: 20 Miles: Combined Combined Esteban Vasquez 5/2
3 Beautiful Estacada TT Series: Beautiful Estacada TT 2: 20 Miles Senior Men Jake Hansen 5/2
3 Beautiful Estacada TT Series: Beautiful Estacada TT 2: 20 Miles Junior Men 15-18 Esteban Vasquez 5/2
33 Eugene Roubaix Men 4 Eric Lanners 5/1
20 Eugene Roubaix Men 3 Alex Lightman 5/1
41 Eugene Roubaix Men 1/2 Jake Hansen 5/1
18 Tuesday PIR: April Series Category 4/5 Eric Lanners 4/27
8 Tuesday PIR: April Series Category 4/5 Dave Wingard 4/27
28 Tuesday PIR: April Series Category 1/2/3 Stephen Bedford 4/27
6 Tuesday PIR: April Series Category 1/2/3 Jake Hansen 4/27
15 Tuesday PIR Category 4/5 Isaac Potoczny-Jones 4/27
8 Tuesday PIR Category 4/5 Eric Lanners 4/27
2 Tuesday PIR Category 4/5 Dave Wingard 4/27
5 Monday PIR-April Series Novice Women Catherine Cooper 4/26
118 Cherry Blossom Cycling Classic: 8-mile Time Trial: Combined Combined Stephen Bedford 4/25
38 Cherry Blossom Cycling Classic: 8-mile Time Trial: Combined Combined Jake Hansen 4/25
7 Bear Springs XC Category 2 45-54 Greg O'Brien 4/25
53 Cherry Blossom Cycling Classic: Cherry City Criterium Category 3 Men Jake Hansen 4/25
19 Cherry Blossom Cycling Classic: Cherry City Criterium Category 3 Men Stephen Bedford 4/25
35 Cherry Blossom Cycling Classic: 8-mile Time Trial Category 3 Men Stephen Bedford 4/25
3 Cherry Blossom Cycling Classic: 8-mile Time Trial Category 3 Men Jake Hansen 4/25
6 Cherry Blossom Cycling Classic: Orchard Run Circuit Race: GC after Stage 2 Category 3 Men Stephen Bedford 4/24
4 Cherry Blossom Cycling Classic: Orchard Run Circuit Race: GC after Stage 2 Category 3 Men Jake Hansen 4/24
8 Cherry Blossom Cycling Classic: Orchard Run Circuit Race Category 3 Men Stephen Bedford 4/24
4 Cherry Blossom Cycling Classic: Orchard Run Circuit Race Category 3 Men Jake Hansen 4/24
10 Cherry Blossom Cycling Classic Category 3 Men Stephen Bedford 4/23-25
2 Cherry Blossom Cycling Classic Category 3 Men Jake Hansen 4/23-25
21 Cherry Blossom Cycling Classic: Columbia Hills Road Race Category 3 Men Jake Hansen 4/23
1 Cherry Blossom Cycling Classic: Columbia Hills Road Race Category 3 Men Stephen Bedford 4/23
21 Cherry Blossom Cycling Classic: Columbia Hills Road Race: GC after Stage 1 Category 3 Men Jake Hansen 4/23
1 Cherry Blossom Cycling Classic: Columbia Hills Road Race: GC after Stage 1 Category 3 Men Stephen Bedford 4/23
1 Tuesday PIR Category 1/2/3 Jake Hansen 4/20
17 Tuesday PIR Category 4/5 Isaac Potoczny-Jones 4/20
5 Monday PIR Novice Women Catherine Cooper 4/19
77 Beautiful Estacada TT Series: Beautiful Estacada TT 1: Combined Combined Jake/Dey Shaun Hansen/Lee 4/18
120 Beautiful Estacada TT Series: Beautiful Estacada TT 1: Combined Combined Esteban Vasquez 4/18
113 Beautiful Estacada TT Series: Beautiful Estacada TT 1: Combined Combined Naiqwan Pelman 4/18
38 Beautiful Estacada TT Series: Beautiful Estacada TT 1: Combined Combined Jeffrey Gerwing 4/18
99 Beautiful Estacada TT Series: Beautiful Estacada TT 1: Combined Combined Isaac Potoczny-Jones 4/18
84 Beautiful Estacada TT Series: Beautiful Estacada TT 1: Combined Combined Greg O'Brien 4/18
6 Beautiful Estacada TT Series: Beautiful Estacada TT 1 Category 5 Isaac Potoczny-Jones 4/18
9 Beautiful Estacada TT Series: Beautiful Estacada TT 1 Category 4 Greg O'Brien 4/18
6 Beautiful Estacada TT Series: Beautiful Estacada TT 1 Masters Men 40-49 Jeffrey Gerwing 4/18
3 Beautiful Estacada TT Series: Beautiful Estacada TT 1 Tandem Jake/Dey Shaun Hansen/Lee 4/18
5 Beautiful Estacada TT Series: Beautiful Estacada TT 1 Junior Men 15-18 Esteban Vasquez 4/18
4 Beautiful Estacada TT Series: Beautiful Estacada TT 1 Junior Men 15-18 Naiqwan Pelman 4/18
35 Tuesday PIR Category 4/5 Dave Wingard 4/13
19 Tuesday PIR Category 4/5 Isaac Potoczny-Jones 4/13
8 Tuesday PIR Category 4/5 Eric Lanners 4/13
67 Tuesday PIR Category 1/2/3 Jake Hansen 4/13
10 Tuesday PIR Category 1/2/3 Stephen Bedford 4/13
1 Horning's Hustle Category 3 35-44 Women Catherine Cooper 4/11
3 Horning's Hustle Category 3 Junior Men 15-18 Naiqwan Pelman 4/11
8 Horning's Hustle Category 2 45-54 Greg O'Brien 4/11
44 King's Valley Men 3 Alex Lightman 4/10
23 King's Valley Men 3 Stephen Bedford 4/10
1 King's Valley Men 3 Jake Hansen 4/10
22 Tuesday PIR Category 1/2/3 Jake Hansen 4/6
11 Tuesday PIR Category 1/2/3 Alex Lightman 4/6
32 Tuesday PIR Category 3/4 Eric Lanners 4/6
2 Willamette University Capitol Criterium Men 3 Jake Hansen 4/3
35 Piece of Cake Women 4 Catherine Cooper 3/28
6 Piece of Cake Junior 13-15 Naiqwan Pelman 3/28
5 Piece of Cake Junior 13-15 Dey Shaun Lee 3/28
6 Piece of Cake Junior 16-18 Esteban Vasquez 3/28
4 Piece of Cake Men 5 Isaac Potoczny-Jones 3/28
8 Piece of Cake Men 3 Alex Lightman 3/28
20 Banana Belt Series: Banana Belt 3 Masters Men 40+ 4/5 Dave Wingard 3/14
43 Banana Belt Series: Banana Belt 3 Men 3 Alex Lightman 3/14
30 Banana Belt Series: Banana Belt 3 Men 3 Jake Hansen 3/14
4 Banana Belt Series: Banana Belt 3 Men 3 Stephen Bedford 3/14
1 Banana Belt Series: Banana Belt 2: Hot Spots Men 3 Stephen Bedford 3/7
14 Banana Belt Series: Banana Belt 2 Masters Men 40+ 4/5 Dave Wingard 3/7
4 Banana Belt Series: Banana Belt 2 Men 3 Stephen Bedford 3/7
1 Echo Red to Red XC Category 3 15-18 Junior Men Naiqwan Pelman 3/6
13 Echo Red to Red XC Category 2 45-54 Men John Eberal 3/6
8 Echo Red to Red XC Category 2 45-54 Men Greg O'Brien 3/6
19 Echo Red to Red XC Category 2/35-44 Men Fergus Kinnell 3/6
1 Echo Red to Red XC Category 2 19-34 Men Jake Hansen 3/6
11 Banana Belt Series Men-Master 40+ (4/5) Dave Wingard 2/28-3/14
1 Banana Belt Series Men 3 Stephen Bedford 2/28-3/14
4 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Masters Men 40+ 4/5 Dave Wingard 2/28
1 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Men 3 Stephen Bedford 2/28
137 Jack Frost Time Trial: 14 Miles: Combined Combined Dave Wingard 2/21
261 Jack Frost Time Trial: 14 Miles: Combined Combined Csaba Kormendy 2/21
25 Jack Frost Time Trial: 14 Miles Men Category 4/5 Dave Wingard 2/21
22 Jack Frost Time Trial: 14 Miles Masters Men 30-39 Csaba Kormendy 2/21
2 Sublime Sublimity Circuit Race Men Category 3 Stephen Bedford 2/20
49 Cherry Pie Men 3 Stephen Bedford 2/13
40 Cherry Pie Men 3 Alex Lightman 2/13