Word RCB presents Grummel

Event Category Name Date
2 Kruger's Crossing CCX Masters 35+ B Greg O'Brien 11/22
1 Kruger's Crossing CCX Masters 35+ B Eric Lanners 11/22
17 Kruger's Crossing CCX Junior Men Marquell Brown 11/22
10 Kruger's Crossing CCX Junior Men Dey Shaun Lee 11/22
5 Kruger's Crossing CCX Junior Men Naiqwan Pelman 11/22
59 Kruger's Crossing CCX Masters 35+ C Dave Wingard 11/22
38 Kruger's Crossing CCX Masters 35+ C Csaba Kormendy 11/22
40 Kruger's Crossing CCX Category C Aubrey Edwards 11/22
71 Cross Crusade Masters 35+ B Jeffrey Gerwing 11/15
6 Cross Crusade Masters 35+ B Eric Lanners 11/15
3 Cross Crusade Masters 35+ B Greg O'Brien 11/15
26 Cross Crusade Junior Men Marquell Brown 11/15
12 Cross Crusade Junior Men Dey Shaun Lee 11/15
9 Cross Crusade Junior Men Naiqwan Pelman 11/15
87 Cross Crusade Category C Aubrey Edwards 11/15
13 Cross Crusade Junior Men Dey Shaun Lee 11/8
7 Cross Crusade Junior Men Naiqwan Pelman 11/8
8 Cross Crusade Masters 35+ B Greg O'Brien 11/8
5 Cross Crusade Masters 35+ B Eric Lanners 11/8
69 Cross Crusade Category C Cameron Duff 11/8
62 Cross Crusade Category C Aubrey Edwards 11/8
6 OBRA Cross Championships/Willamette Valley Cross Series Junior Men 15-16 Dey Shaun Lee 11/7
4 OBRA Cross Championships/Willamette Valley Cross Series Junior Men 15-16 Naiqwan Pelman 11/7
13 OBRA Cross Championships/Willamette Valley Cross Series Masters Men C Dave Wingard 11/7
8 OBRA Cross Championships/Willamette Valley Cross Series Beginner Men Aubrey Edwards 11/7
11 OBRA Cross Championships/Willamette Valley Cross Series Masters Men B Greg O'Brien 11/7
6 OBRA Cross Championships/Willamette Valley Cross Series Masters Men B Eric Lanners 11/7
1 OBRA Cross Championships/Willamette Valley Cross Series Men Category B Jake Hansen 11/7
20 Cross Crusade Masters 35+ B Greg O'Brien 11/1
14 Cross Crusade Masters 35+ B Eric Lanners 11/1
8 Cross Crusade Junior Men Dey Shaun Lee 11/1
5 Cross Crusade Junior Men Naiqwan Pelman 11/1
7 Cross Crusade Masters 35+ B Eric Lanners 10/31
54 Cross Crusade Masters 35+ B Eric Lanners 10/25
33 Cross Crusade Masters 35+ B Greg O'Brien 10/25
14 Cross Crusade Junior Men Dey Shaun Lee 10/25
32 Cross Crusade Masters 35+ B Jeffrey Gerwing 10/18
33 Cross Crusade Junior Men Naiqwan Pelman 10/18
13 Cross Crusade Junior Men Dey Shaun Lee 10/18
39 Blind Date at the Dairy Men C Csaba Kormendy 10/14
40 Cross Crusade Masters 35+ B Jeffrey Gerwing 10/11
34 Cross Crusade Masters 35+ B Greg O'Brien 10/11
20 Cross Crusade Masters 35+ B Eric Lanners 10/11
5 Cross Crusade Junior Men Naiqwan Pelman 10/11
83 Cross Crusade Masters 35+ C Dave Wingard 10/11
60 Blind Date at the Dairy Men C Csaba Kormendy 10/7
121 Cross Crusade Masters 35+ B Jeffrey Gerwing 10/4
36 Cross Crusade Masters 35+ B Eric Lanners 10/4
25 Cross Crusade Masters 35+ B Greg O'Brien 10/4
15 Cross Crusade Junior Men Dey Shaun Lee 10/4
6 Cross Crusade Junior Men Naiqwan Pelman 10/4
82 Cross Crusade Masters 35+ C Dave Wingard 10/4
47 Cross Crusade Masters 35+ C Csaba Kormendy 10/4
9 Willamette Valley Cross Series Junior Men 15-16 Dey Shaun Lee 10/3-11/7
6 Willamette Valley Cross Series Junior Men 15-16 Naiqwan Pelman 10/3-11/7
20 Willamette Valley Cross Series Beginner Men Aubrey Edwards 10/3-11/7
3 Willamette Valley Cross Series Men Category B Jake Hansen 10/3-11/7
108 Blind Date at the Dairy Men C Csaba Kormendy 9/30
16 Battle at Barlow Masters B Greg O'Brien 9/27
6 Battle at Barlow Masters B Eric Lanners 9/27
8 Battle at Barlow Junior Men Marquell Brown 9/27
6 Battle at Barlow Junior Men Dey Shaun Lee 9/27
5 Battle at Barlow Junior Men Naiqwan Pelman 9/27
57 Battle at Barlow Masters C Dave Wingard 9/27
42 Blind Date at the Dairy Men B Jake Hansen 9/23
35 Blind Date at the Dairy Men C Csaba Kormendy 9/23
13 Mt. Ashland Hillclimb/OBRA MTB Hillclimb Championships: Mountain Bike/Road Combined: Combined Combined Stephen Bedford 9/20
9 Mt. Ashland Hillclimb/OBRA MTB Hillclimb Championships: Road: Combined Combined Stephen Bedford 9/20
2 Hood River Double Cross Masters Men B Eric Lanners 9/20
8 Mt. Ashland Hillclimb/OBRA MTB Hillclimb Championships: Mountain Bike/Road Combined Open Stephen Bedford 9/20
2 Mt. Ashland Hillclimb/OBRA MTB Hillclimb Championships: Road Category 3 Stephen Bedford 9/20
27 Hood River Double Cross Masters Men C Dave Wingard 9/19
9 Hood River Double Cross Masters Men B Eric Lanners 9/19
3 Hood River Double Cross Masters Men B Greg O'Brien 9/19
13 Pain on the Peak Masters B Greg O'Brien 9/12
5 Pain on the Peak Masters B Eric Lanners 9/12
33 Pain on the Peak Masters C Dave Wingard 9/12
8 Pain on the Peak Junior Men Dey Shaun Lee 9/12
3 Pain on the Peak Men B Jake Hansen 9/12
2 Alpenrose Thursday Series Category 3/4 Jake Hansen 9/3
1 Alpenrose Thursday Series Category 3/4 Stephen Bedford 9/3
6 Monday PIR: August Series Masters 4/5 Eric Lanners 8/31
2 Master's Track Championships: Points Races Masters 40-49 Randy Word 8/30
1 Master's Track Championships: Pursuits Masters 40-44 Randy Word 8/30
13 Salem STXC Race Series Category 2 Men Dave Wingard 8/29
12 Salem STXC Race Series Category 2 Men Csaba Kormendy 8/29
5 Master's Track Championships: Keirin Masters Men Chris Deardorff 8/29
1 Master's Track Championships: 1 kilometer TT Men 30-39 Chris Deardorff 8/29
2 Master's Track Championships: Sprints Masters 30-39 Chris Deardorff 8/29
9 Fast Twitch Fridays: August Series Sprinter Cameron Duff 8/28
1 Fast Twitch Fridays: August Series Sprinter Chris Deardorff 8/28
3 Fast Twitch Fridays: August Series Beginner Men Aubrey Edwards 8/28
7 Alpenrose Thursday Series: August Series Category 4/5 Aubrey Edwards 8/27
2 Alpenrose Thursday Series: August Series Category 4/5 Cameron Duff 8/27
1 Alpenrose Thursday Series: August Series Category 3 Stephen Bedford 8/27
7 Alpenrose Thursday Series Category 4 Aubrey Edwards 8/27
1 Alpenrose Thursday Series Category 4 Cameron Duff 8/27
1 Alpenrose Thursday Series Category 3 Stephen Bedford 8/27
5 Tuesday PIR Category 3/4 Stephen Bedford 8/25
3 Tuesday PIR Category 3/4 Alex Lightman 8/25
1 Monday PIR Masters 4/5 Eric Lanners 8/24
6 Team Beer Track Race Category 3 Stephen Bedford 8/22
5 Team Beer Track Race Category 3 Randy Word 8/22
2 Team Beer Track Race Category 3 Jake Hansen 8/22
3 Team Beer Track Race Category 4 Cameron Duff 8/22
2 Team Beer Track Race Category 4 Alex Lightman 8/22
10 Team Beer Track Race Category 5 Naiqwan Pelman 8/22
9 Team Beer Track Race Category 5 Dey Shaun Lee 8/22
4 Team Beer Track Race Category 5 Aubrey Edwards 8/22
3 Team Beer Track Race Category 5 Robert Dixon 8/22
1 Fast Twitch Fridays B Sprint Cameron Duff 8/21
3 Fast Twitch Fridays A Sprint Chris Deardorff 8/21
6 Fast Twitch Fridays Novice Men Aubrey Edwards 8/21
8 Alpenrose Thursday Series Category 3 Stephen Bedford 8/20
2 Alpenrose Thursday Series Category 3 Jake Hansen 8/20
8 Alpenrose Thursday Series Category 4/5 Aubrey Edwards 8/20
5 Alpenrose Thursday Series Category 4/5 Cameron Duff 8/20
4 Monday PIR Masters 4/5 Eric Lanners 8/17
127 OBRA Hillclimb Championship: Combined Combined Greg O'Brien 8/16
162 OBRA Hillclimb Championship: Combined Combined Naiqwan Pelman 8/16
99 OBRA Hillclimb Championship: Combined Combined Randy Word 8/16
6 OBRA Hillclimb Championship: Combined Combined Jake Hansen 8/16
14 OBRA Hillclimb Championship Masters Men 40-44 Greg O'Brien 8/16
4 OBRA Hillclimb Championship Junior Men 13-14 Naiqwan Pelman 8/16
15 OBRA Hillclimb Championship Category 3 Men Randy Word 8/16
3 OBRA Hillclimb Championship Category 3 Men Jake Hansen 8/16
2 OBRA Criterium Championships Junior Men 10-14 Naiqwan Pelman 8/15
28 OBRA Criterium Championships Men 3 Jake Hansen 8/15
27 OBRA Criterium Championships Men 3 Randy Word 8/15
8 OBRA Criterium Championships Men 3 Stephen Bedford 8/15
2 OBRA Criterium Championships Men 3 Alex Lightman 8/15
1 Fast Twitch Fridays C Sprint Cameron Duff 8/14
4 Fast Twitch Fridays A Sprint Chris Deardorff 8/14
2 Fast Twitch Fridays Novice Men Aubrey Edwards 8/14
25 Salem STXC Race Series Category 2 Men Csaba Kormendy 8/10-29
11 Monday PIR: Series Standings Men 4/5 Eric Lanners 8/10
12 Monday PIR Masters 4/5 Eric Lanners 8/10
23 Gresham Criterium Category 3 Alex Lightman 8/9
15 Gresham Criterium Category 3 Stephen Bedford 8/9
2 Gresham Criterium Category 3 Randy Word 8/9
6 Track National Qualifier: Points Race Men Jake Hansen 8/8
1 Track National Qualifier: Points Race Men Stephen Bedford 8/8
6 Track National Qualifier: Team Pursuit (OBRA Championship) Men Robert Dixon 8/8
6 Track National Qualifier: Team Pursuit (OBRA Championship) Men Cameron Duff 8/8
6 Track National Qualifier: Team Pursuit (OBRA Championship) Men Aubrey Edwards 8/8
6 Track National Qualifier: Team Pursuit (OBRA Championship) Men Naiqwan Pelman 8/8
2 Track National Qualifier: Team Pursuit (OBRA Championship) Men Alex Lightman 8/8
2 Track National Qualifier: Team Pursuit (OBRA Championship) Men Stephen Bedford 8/8
2 Track National Qualifier: Team Pursuit (OBRA Championship) Men Jake Hansen 8/8
2 Track National Qualifier: Team Pursuit (OBRA Championship) Men Randy Word 8/8
6 Track National Qualifier: Team Sprints (OBRA Championship) Men Jake Hansen 8/8
6 Track National Qualifier: Team Sprints (OBRA Championship) Men Naiqwan Pelman 8/8
6 Track National Qualifier: Team Sprints (OBRA Championship) Men Robert Dixon 8/8
5 Track National Qualifier: Team Sprints (OBRA Championship) Men Aubrey Edwards 8/8
5 Track National Qualifier: Team Sprints (OBRA Championship) Men Jake Hansen 8/8
5 Track National Qualifier: Team Sprints (OBRA Championship) Men Randy Word 8/8
4 Track National Qualifier: Team Sprints (OBRA Championship) Men Stephen Bedford 8/8
4 Track National Qualifier: Team Sprints (OBRA Championship) Men Cameron Duff 8/8
4 Track National Qualifier: Team Sprints (OBRA Championship) Men Alex Lightman 8/8
26 Portland Twilight Criterium Men Category 3 Alex Lightman 8/7
22 Portland Twilight Criterium Men Category 3 Jake Hansen 8/7
6 Monday PIR Men 4/5 Eric Lanners 8/3
12 Portland Mountain Bike STXC Category 2 Men 45+ Michael Mann 8/3
27 Portland Mountain Bike STXC Category 2 Men 35-44 Csaba Kormendy 8/3
3 OBRA TT Championships: 10K: Combined Combined Naiqwan Pelman 8/2
106 OBRA TT Championships: 40K: Combined Combined Alex Lightman 8/2
41 OBRA TT Championships: 40K: Combined Combined Jake Hansen 8/2
40 OBRA TT Championships: 40K: Combined Combined Randy Word 8/2
163 OBRA TT Championships: 40K: Combined Combined Malache Byrd 8/2
15 OBRA TT Championships: 40K Senior Men 3 Alex Lightman 8/2
10 OBRA TT Championships: 40K Senior Men 3 Jake Hansen 8/2
9 OBRA TT Championships: 40K Senior Men 3 Randy Word 8/2
22 OBRA TT Championships: 40K Senior Men 4/5 Malache Byrd 8/2
2 OBRA TT Championships: 10K Junior Men 13-14 Naiqwan Pelman 8/2
6 Fast Twitch Fridays: July Series Sprinter Cameron Duff 7/31
1 Fast Twitch Fridays: July Series Sprinter Chris Deardorff 7/31
8 Fast Twitch Fridays: July Series Novice Men Aubrey Edwards 7/31
4 Fast Twitch Fridays Sprint A Cameron Duff 7/31
1 Fast Twitch Fridays Sprint A Chris Deardorff 7/31
15 Fast Twitch Fridays Beginner Men Aubrey Edwards 7/31
1 Alpenrose Thursday Series: July Series Category 3 Jake Hansen 7/30
5 Alpenrose Thursday Series: July Series Category 4 Alex Lightman 7/30
1 Alpenrose Thursday Series: July Series Category 4 Cameron Duff 7/30
22 Alpenrose Thursday Series: July Series Senior Men Jake Hansen 7/30
16 Alpenrose Thursday Series: July Series Senior Men Randy Word 7/30
2 Alpenrose Thursday Series: July Series Senior Men Stephen Bedford 7/30
2 Alpenrose Thursday Series Category 3 Jake Hansen 7/30
1 Alpenrose Thursday Series Category 3 Cameron Duff 7/30
4 Mst/Jr Track Race Series: July Series Masters Men Chipp Ross 7/28
21 Monday PIR: July Series Masters 4/5 Eric Lanners 7/27
7 Portland Mountain Bike STXC Category 2 Men 45+ Michael Mann 7/27
20 Portland Mountain Bike STXC Category 2 Men 35-44 Csaba Kormendy 7/27
7 Monday PIR Masters 4/5 Eric Lanners 7/27
159 OUCH: Combined Combined Eric Lanners 7/26
124 OUCH: Combined Combined Robert Dixon 7/26
103 OUCH: Combined Combined Aubrey Edwards 7/26
67 OUCH: Combined Combined Randy Word 7/26
7 OUCH: Combined Combined Stephen Bedford 7/26
6 OUCH: Combined Combined Jake Hansen 7/26
52 OUCH Men Category 4/5 Eric Lanners 7/26
43 OUCH Men Category 4/5 Robert Dixon 7/26
35 OUCH Men Category 4/5 Aubrey Edwards 7/26
15 OUCH Men Category 3 Randy Word 7/26
3 OUCH Men Category 3 Stephen Bedford 7/26
2 OUCH Men Category 3 Jake Hansen 7/26
6 Junior/Tandem Track Championships: Omnium Junior 13-14 Ethan Word 7/25
3 Junior/Tandem Track Championships: Omnium Junior 13-14 Naiqwan Pelman 7/25
2 Fast Twitch Fridays Sprint C Cameron Duff 7/24
1 Fast Twitch Fridays Sprint A Chris Deardorff 7/24
5 Fast Twitch Fridays Beginner Men Aubrey Edwards 7/24
6 Alpenrose Thursday Series Category 4 Cameron Duff 7/23
2 Alpenrose Thursday Series Category 4 Alex Lightman 7/23
8 Alpenrose Thursday Series Senior Men Jake Hansen 7/23
4 Alpenrose Thursday Series Senior Men Randy Word 7/23
2 Alpenrose Thursday Series Senior Men Stephen Bedford 7/23
2 Mid-Summer Criterium Series Category 1/2/3 Men Stephen Bedford 7/22
23 Monday PIR Masters 4/5 Eric Lanners 7/20
12 Portland Mountain Bike STXC Category 1 Men 35+ Greg O'Brien 7/20
37 Portland Mountain Bike STXC Category 2 Men 35-44 Dave Wingard 7/20
30 Portland Mountain Bike STXC Category 2 Men 35-44 Csaba Kormendy 7/20
24 Portland Mountain Bike STXC Category 2 Men 35-44 Jeffrey Gerwing 7/20
11 Portland Mountain Bike STXC Category 2 Men 45+ Michael Mann 7/20
9 Portland Mountain Bike STXC Category 3 Men 10-14 Dey Shaun Lee 7/20
1 Vancouver Courthouse Criterium Men 3 Jake Hansen 7/19
17 Vancouver Courthouse Criterium Men 4 Alex Lightman 7/19
1 Vancouver Courthouse Criterium Men 4 Stephen Bedford 7/19
6 Vancouver Courthouse Criterium Junior U14 Naiqwan Pelman 7/19
3 Alpenrose Velodrome Challenge: Miss & Out Masters Men Randy Word 7/19
5 Alpenrose Velodrome Challenge: Scratch Race Masters 40+ Randy Word 7/19
3 Crook County Crush XC Men Category 2/35-44 Greg O'Brien 7/18
16 Alpenrose Velodrome Challenge: 1 kilometer TT Senior Men Chris Deardorff 7/17
4 Alpenrose Thursday Series Category 1/2/3 Stephen Bedford 7/16
22 Mt. Tabor Series Category 3 Men Jake Hansen 7/15
11 Portland Mountain Bike STXC Category 1 Men 35+ Greg O'Brien 7/13
7 Portland Mountain Bike STXC Category 2 Men 45+ Michael Mann 7/13
32 Portland Mountain Bike STXC Category 2 Men 35-44 Csaba Kormendy 7/13
6 OBRA Track Championships: Pursuit Category 5 Men Aubrey Edwards 7/12
6 OBRA Track Championships: Pursuit Category 4 Stephen Bedford 7/12
1 OBRA Track Championships: Pursuit Category 4 Jake Hansen 7/12
6 OBRA Track Championships: Pursuit Category 3 Randy Word 7/12
2 OBRA Track Championships: Points Races Category 4 Men Jake Hansen 7/12
1 OBRA Track Championships: Points Races Category 4 Men Stephen Bedford 7/12
6 OBRA Track Championships: Points Races Category 5 Men Aubrey Edwards 7/12
14 OBRA Track Championships: Points Races Senior Men Randy Word 7/12
4 OBRA Track Championships: Sprints Category 3 Men Randy Word 7/11
1 OBRA Track Championships: Sprints Category 3 Men Chris Deardorff 7/11
7 OBRA Track Championships: Sprints Category 4 Men Cameron Duff 7/11
3 OBRA Track Championships: Sprints Category 4 Men Jake Hansen 7/11
5 OBRA Track Championships: Sprints Category 5 Men Aubrey Edwards 7/11
12 OBRA Track Championships: 1 kilometer TT Category 5 Men Dey Shaun Lee 7/10
10 OBRA Track Championships: 1 kilometer TT Category 5 Men Aubrey Edwards 7/10
4 OBRA Track Championships: 1 kilometer TT Category 5 Men Cameron Duff 7/10
3 OBRA Track Championships: 1 kilometer TT Category 4 Men Jake Hansen 7/10
8 OBRA Track Championships: 1 kilometer TT Category 3 Men Randy Word 7/10
3 OBRA Track Championships: 1 kilometer TT Category 3 Men Chris Deardorff 7/10
28 Mt. Tabor Series Category 5 Men Dave Wingard 7/8
19 Mt. Tabor Series Category 5 Men Michael Mann 7/8
4 Mt. Tabor Series Category 4 Men Stephen Bedford 7/8
4 Mt. Tabor Series Category 3 Men Jake Hansen 7/8
3 Mst/Jr Track Race Series: 1 kilometer TT Masters Men 50+ Chipp Ross 7/7
4 Mst/Jr Track Race Series: 500 meter TT Masters Men 50+ Chipp Ross 7/7
9 Portland Mountain Bike STXC Category 2 Men 45+ Michael Mann 7/6
16 Portland Mountain Bike STXC Category 1 Men 35+ Greg O'Brien 7/6
5 Portland Mountain Bike STXC Category 3 Men U14 Dey Shaun Lee 7/6
34 Portland Mountain Bike STXC Category 2 Men 35-44 Dave Wingard 7/6
2 Alpenrose Sixday: Points Races Category 4/5 Stephen Bedford 7/2
1 Alpenrose Sixday: Points Races Category 4/5 Jake Hansen 7/2
22 Mt. Tabor Series Category 5 Fergus Kinnell 7/1
12 Mt. Tabor Series Category 5 Michael Mann 7/1
1 Mt. Tabor Series Category 4 Stephen Bedford 7/1
3 Mt. Tabor Series Category 3 Jake Hansen 7/1
12 Portland Mountain Bike STXC Category 2 Men 45+ Michael Mann 6/29
26 Monday PIR: June Series Masters 1/2/3 Randy Word 6/29
34 Swan Island Criterium Men 3 Jake Hansen 6/27
7 Swan Island Criterium Men 3 Randy Word 6/27
16 Swan Island Criterium Masters Men 40+ Randy Word 6/27
42 Swan Island Criterium Men 4/5 Aubrey Edwards 6/27
22 Swan Island Criterium Men 4/5 Dave Wingard 6/27
2 Swan Island Criterium Men 4/5 Stephen Bedford 6/27
1 Swan Island Criterium Men 4/5 Alex Lightman 6/27
8 Swan Island Criterium Junior 14-18 Dey Shaun Lee 6/27
9 Swan Island Criterium Junior 10-13 Ethan Word 6/27
7 Swan Island Criterium Junior 10-13 Elliot Word 6/27
4 Fast Twitch Fridays: June Series A Sprint Alex Lightman 6/26
3 Fast Twitch Fridays: June Series A Sprint Chris Deardorff 6/26
6 Fast Twitch Fridays: June Series Beginner Men Aubrey Edwards 6/26
1 Fast Twitch Fridays: June Series Beginner Men Cameron Duff 6/26
4 Fast Twitch Fridays A Sprint Alex Lightman 6/26
3 Fast Twitch Fridays A Sprint Chris Deardorff 6/26
6 Fast Twitch Fridays Beginner Men Aubrey Edwards 6/26
1 Fast Twitch Fridays Beginner Men Cameron Duff 6/26
10 Alpenrose Thursday Series: June Series Category 4 Alex Lightman 6/25
8 Alpenrose Thursday Series: June Series Category 4 Stephen Bedford 6/25
5 Alpenrose Thursday Series: June Series Category 4 Jake Hansen 6/25
1 Alpenrose Thursday Series: June Series Category 4 Stephen Bedford 6/25
3 Alpenrose Thursday Series: June Series Category 3 Randy Word 6/25
2 Alpenrose Thursday Series Category 4 Stephen Bedford 6/25
1 Alpenrose Thursday Series Category 4 Jake Hansen 6/25
1 Alpenrose Thursday Series Category 3 Randy Word 6/25
31 Mt. Tabor Series Category 5 Dave Wingard 6/24
12 Mt. Tabor Series Category 5 Michael Mann 6/24
3 Mt. Tabor Series Category 4 Stephen Bedford 6/24
1 Mt. Tabor Series Category 3 Jake Hansen 6/24
14 Mst/Jr Track Race Series: June Series Masters Men Chris Deardorff 6/23
11 Mst/Jr Track Race Series: June Series Masters Men Dave Wingard 6/23
10 Mst/Jr Track Race Series: June Series Masters Men Chipp Ross 6/23
7 Mst/Jr Track Race Series: June Series Masters Men Stephen Bedford 6/23
1 Mst/Jr Track Race Series: June Series Masters Men Randy Word 6/23
5 Mst/Jr Track Race Series: June Series Men Junior Ethan Word 6/23
4 Mst/Jr Track Race Series: June Series Men Junior Marquell Brown 6/23
2 Mst/Jr Track Race Series: June Series Men Junior Dey Shaun Lee 6/23
1 Mst/Jr Track Race Series: June Series Men Junior Naiqwan Pelman 6/23
24 Tuesday PIR Category 3/4 Dave Wingard 6/23
3 Mst/Jr Track Race Series Masters Men 50+ Chipp Ross 6/23
3 Mst/Jr Track Race Series Masters Men 30+ Randy Word 6/23
2 Mst/Jr Track Race Series Junior Men Naiqwan Pelman 6/23
1 Mst/Jr Track Race Series Junior Men Dey Shaun Lee 6/23
14 Portland Mountain Bike STXC Category 3 Men 10-14 Dey Shaun Lee 6/22-8/3
9 Portland Mountain Bike STXC Category 2 Men 45+ Michael Mann 6/22-8/3
21 Portland Mountain Bike STXC Category 1 Men 35+ Greg O'Brien 6/22-8/3
7 Portland Mountain Bike STXC Category 2 Men 45+ Michael Mann 6/22
14 Portland Mountain Bike STXC Category 1 Men 35+ Greg O'Brien 6/22
57 Portland Mountain Bike STXC Category 2 Men 35-44 Fergus Kinnell 6/22
37 Portland Mountain Bike STXC Category 2 Men 35-44 Csaba Kormendy 6/22
16 Portland Mountain Bike STXC Category 2 Men 35-44 Jeffrey Gerwing 6/22
38 Portland Mountain Bike STXC Singlespeed Dave Wingard 6/22
25 Monday PIR: Series Standings Masters 1/2/3 Randy Word 6/22
5 Alpenrose Thursday Series Category 4 Alex Lightman 6/18
1 Alpenrose Thursday Series Category 4 Stephen Bedford 6/18
29 Mt. Tabor Series Category 5 Dave Wingard 6/17
8 Mt. Tabor Series Category 5 Michael Mann 6/17
31 Mt. Tabor Series Category 4 Stephen Bedford 6/17
9 Mt. Tabor Series Category 3 Jake Hansen 6/17
1 Mst/Jr Track Race Series Masters Men Randy Word 6/16
2 Mst/Jr Track Race Series Junior Men Dey Shaun Lee 6/16
1 Mst/Jr Track Race Series Junior Men Naiqwan Pelman 6/16
13 Monday PIR Masters 1/2/3 Randy Word 6/15
2 Alpenrose Heartbreaker Men Category 5 Jake Hansen 6/14
1 Alpenrose Heartbreaker Men Category 5 Stephen Bedford 6/14
3 Alpenrose Heartbreaker Category 4 Jake Hansen 6/14
1 Alpenrose Heartbreaker Category 4 Stephen Bedford 6/14
4 Blue Ribbon Track Omnium Category 4/5, Omnium Jake Hansen 6/13
2 Blue Ribbon Track Omnium Category 4/5, Omnium Stephen Bedford 6/13
3 Mt. Tabor Series Category 3 Jake Hansen 6/10
34 Mt. Tabor Series Category 5 Dave Wingard 6/10
17 Mt. Tabor Series Category 5 Michael Mann 6/10
3 Mst/Jr Track Race Series: 2K Pursuit Masters Men Stephen Bedford 6/9
2 Mst/Jr Track Race Series: 2K Pursuit Masters Men Randy Word 6/9
2 Mst/Jr Track Race Series: 3K Pursuit Masters Men Randy Word 6/9
16 Monday PIR: Series Standings Masters 1/2/3 Randy Word 6/8
4 Mst/Jr Track Race Series Masters Men 40-49 Fergus Kinnell 6/2
3 Mst/Jr Track Race Series Masters Men 40-49 Dave Wingard 6/2
1 Mst/Jr Track Race Series Masters Men 40-49 Randy Word 6/2
2 Mst/Jr Track Race Series Masters Men 30-39 Stephen Bedford 6/2
1 Mst/Jr Track Race Series Masters Men 30-39 Chris Deardorff 6/2
3 Mst/Jr Track Race Series Masters Men 40-49 Dave Wingard 6/2
2 Mst/Jr Track Race Series Masters Men 40-49 Fergus Kinnell 6/2
1 Mst/Jr Track Race Series Masters Men 40-49 Randy Word 6/2
4 Mst/Jr Track Race Series Junior Men Ethan Word 6/2
3 Mst/Jr Track Race Series Junior Men Marquell Brown 6/2
2 Mst/Jr Track Race Series Junior Men Naiqwan Pelman 6/2
7 Monday PIR Masters 1/2/3 Randy Word 6/1
1 Fast Twitch Fridays: May Series Sprinter Chris Deardorff 5/29
31 Fast Twitch Fridays: May Series Beginner Men Dey Shaun Lee 5/29
11 Fast Twitch Fridays: May Series Beginner Men Aubrey Edwards 5/29
9 Fast Twitch Fridays: May Series Beginner Men Jake Hansen 5/29
6 Fast Twitch Fridays: May Series Beginner Men Stephen Bedford 5/29
1 Fast Twitch Fridays: May Series Beginner Men Cameron Duff 5/29
5 Fast Twitch Fridays A Sprint Chris Deardorff 5/29
9 Fast Twitch Fridays Beginner Men A Group Aubrey Edwards 5/29
2 Fast Twitch Fridays Beginner Men A Group Cameron Duff 5/29
7 Fast Twitch Fridays Beginner Men B Group Jake Hansen 5/29
7 Alpenrose Thursday Series: May Series Men Category 5 Jake Hansen 5/28
12 Tuesday PIR Category 4/5 Fergus Kinnell 5/26
25 Tuesday PIR Category 3/4 Stephen Bedford 5/26
33 Rehearsal Road Race Men Category 4 Stephen Bedford 5/23
2 Fast Twitch Fridays B Sprint Chris Deardorff 5/22
15 Fast Twitch Fridays Beginner Men Aubrey Edwards 5/22
11 Fast Twitch Fridays Beginner Men Cameron Duff 5/22
5 Fast Twitch Fridays Beginner Men Jake Hansen 5/22
2 Fast Twitch Fridays Beginner Men Stephen Bedford 5/22
11 Alpenrose Thursday Series Overall, 3K Jake Hansen 5/21
1 Alpenrose Thursday Series Men Category 5 Jake Hansen 5/21
34 Silverton RR Category 4/5 Men Stephen Bedford 5/17
4 Fast Twitch Fridays A Sprint Chris Deardorff 5/15
13 Fast Twitch Fridays Novice Men Aubrey Edwards 5/15
3 Fast Twitch Fridays Novice Men Cameron Duff 5/15
22 WebCyclery Cascade Chainbreaker Category 2/35-44 Men Fergus Kinnell 5/10
8 Eric Kautzky Memorial Track Race Men Category 3 Chris Deardorff 5/9
10 Eric Kautzky Memorial Track Race Men Category 5 Aubrey Edwards 5/9
4 Eric Kautzky Memorial Track Race Men Category 5 Cameron Duff 5/9
3 Eric Kautzky Memorial Track Race Men Category 5 Jake Hansen 5/9
2 Eric Kautzky Memorial Track Race Men Category 5 Stephen Bedford 5/9
3 Eric Kautzky Memorial Track Race Junior Men Naiqwan Pelman 5/9
3 Fast Twitch Fridays Open Men Chris Deardorff 5/8
18 Fast Twitch Fridays Beginner Men Jake Hansen 5/8
15 Fast Twitch Fridays Beginner Men Aubrey Edwards 5/8
14 Fast Twitch Fridays Beginner Men Dey Shaun Lee 5/8
10 Fast Twitch Fridays Beginner Men Stephen Bedford 5/8
3 Fast Twitch Fridays Beginner Men Cameron Duff 5/8
4 Peak Sports Mudslinger/OBRA XC Championship Category 3 10-14 Men (15) Naiqwan Pelman 5/3
18 Peak Sports Mudslinger/OBRA XC Championship Category 2/35-44 Men (10) Greg O'Brien 5/3
25 Peak Sports Mudslinger/OBRA XC Championship Category 2 19-34 Men (9) Will Cortez 5/3
19 Peak Sports Mudslinger/OBRA XC Championship Singlespeed (7) Fergus Kinnell 5/3
9 Tuesday PIR: April Series Category 4/5 Stephen Bedford 4/28
13 Tuesday PIR: April Series Category 1/2/3 Randy Word 4/28
4 Bear Springs Trap XC Category 3 Men 10-14 Naiqwan Pelman 4/26
31 Bear Springs Trap XC Category 2 Men 35-44 Csaba Kormendy 4/26
19 Bear Springs Trap XC Category 2 Men 35-44 Greg O'Brien 4/26
30 Bear Springs Trap XC Category 2 Men 19-34 Will Cortez 4/26
10 Bear Springs Trap XC Singlespeed Fergus Kinnell 4/26
6 Bear Springs Trap STXC Category 2 Men 35-44 Csaba Kormendy 4/25
3 Bear Springs Trap STXC Category 2 Men 35-44 Greg O'Brien 4/25
4 Bear Springs Trap STXC Singlespeed Fergus Kinnell 4/25
49 Tuesday PIR Category 4/5 Fergus Kinnell 4/21
27 Table Rock RR Category 4/5 Men Stephen Bedford 4/19
3 Tuesday PIR Category 4/5 Stephen Bedford 4/14
25 Tuesday PIR Category 1/2/3 Randy Word 4/14
6 King's Valley RR Men Category 4/5 Alex Lightman 4/11
37 King's Valley RR Men Category 3 Randy Word 4/11
4 Tuesday PIR Category 1/2/3 Randy Word 4/7
39 Tuesday PIR Category 4/5 Stephen Bedford 4/7
28 Piece of Cake RR Men 4 Dave Wingard 3/29
8 Piece of Cake RR Men 4 Alex Lightman 3/29
7 Piece of Cake RR Junior 13-15 Dey Shaun Lee 3/29
6 Piece of Cake RR Junior 13-15 Naiqwan Pelman 3/29
31 Piece of Cake RR Men 5 Cameron Duff 3/29
28 Piece of Cake RR Men 5 Aubrey Edwards 3/29
19 Piece of Cake RR Men 5 Fergus Kinnell 3/29
9 Piece of Cake RR Men 3 Randy Word 3/29
31 Jack Frost TT: Combined Combined Randy Word 2/22
207 Jack Frost TT: Combined Combined Fergus Kinnell 2/22
241 Jack Frost TT: Combined Combined Will Cortez 2/22
4 Jack Frost TT Men Category 3 Randy Word 2/22
64 Jack Frost TT Men Category 4/5 Fergus Kinnell 2/22
11 Jack Frost TT Masters Men 30-39 Will Cortez 2/22
17 Sublime Sublimity Circuit Race Men 4/5 Stephen Bedford 2/21
2 Cherry Pie Men 4 Alex Lightman 2/15
17 Cherry Pie Men 3 Randy Word 2/15
37 Cherry Pie Men Category 5 (B) Stephen Bedford 2/15
36 Cherry Pie Men Category 5 (B) Justin Fisher 2/15
35 Cherry Pie Men Category 5 (B) Robert HILDEBRAND 2/15
5 Cherry Pie Junior 13-15 Naiqwan Pelman 2/15
4 Cherry Pie Junior 13-15 Dey Shaun Lee 2/15