Word RCB presents Grummel

Event Category Name Date
5 SSCXWC Geared Races Men 3/4 Brad Davidson 12/4
10 OBRA State Champs at Corn Cross Men 2/3 Brad Davidson 11/19
16 River City Bicycles Cyclocross Crusade Men 2/3 Brad Davidson 11/13
45 River City Bicycles Cyclocross Crusade Men 2/3 Brad Davidson 11/6
35 River City Bicycles Cyclocross Crusade Men 2/3 Brad Davidson 10/30
41 River City Bicycles Cyclocross Crusade Men 2/3 Brad Davidson 10/29
7 River City Bicycles Cyclocross Crusade Junior Men 15-16 Santo Mallon 10/29
70 River City Bicycles Cyclocross Crusade Junior Men 3/4/5 Santo Mallon 10/29
4 Psycho Cross Men 3 Brad Davidson 10/23
9 CrossWord CX Challenge Junior Men 10-12 Joshua Morris 10/22
22 CrossWord CX Challenge Junior Men 3/4/5 Joshua Morris 10/22
21 River City Bicycles Cyclocross Crusade Men 2/3 Brad Davidson 10/16
31 River City Bicycles Cyclocross Crusade Men 2/3 Brad Davidson 10/15
16 River City Bicycles Cyclocross Crusade Men 2/3 Brad Davidson 10/9
29 River City Bicycles Cyclocross Crusade Men 2/3 Brad Davidson 10/8
57 Blind Date at the Dairy Masters Men 3/4 40+ Jason Skelton 10/5
19 Portland Trophy Cup Overall Series Standings Men 2/3 Brad Davidson 10/4
16 Portland Trophy Cup Men 2/3 Brad Davidson 10/4
19 Grand Prix Brad Ross - Heiser Farms Men 2/3 Brad Davidson 10/1
15 Portland Trophy Cup - Series Standings as of 9/27 Men 2/3 Brad Davidson 9/27
14 Portland Trophy Cup Men 2/3 Brad Davidson 9/27
13 Portland Trophy Cup Men 2/3 Brad Davidson 9/20
12 Portland Trophy Cup: Series Standings Men 2/3 Brad Davidson 9/20
5 Grand Prix Brad Ross: GP: Zaaldercross Men 2/3 Brad Davidson 9/17
32 Blind Date at the Dairy Masters Men 3/4 40+ Jason Skelton 9/14
9 Portland Trophy Cup Men 2/3 Brad Davidson 9/13
21 Grand Prix Brad Ross: GP: Het Meer CX Men 2/3 Brad Davidson 9/10
35 Blind Date at the Dairy Masters Men 3/4 40+ Jason Skelton 9/7
16 Portland Trophy Cup Men 2/3 Brad Davidson 9/6-10/4
8 Portland Trophy Cup Men 2/3 Brad Davidson 9/6
9 Grand Prix Brad Ross: GP: David Douglas CX Men 2/3 Brad Davidson 9/3
21 Tuesday Night PIR Category 3/4 Fergus Kinnell 8/30
6 Tuesday Night PIR Category 3/4 Brad Davidson 8/30
3 Monday Night PIR: Individual Standings Novice (Ages 14+) Cliff Theisen 8/29
10 Monday Night PIR: Team Standings Team Standings 8/29
11 Monday Night PIR Novice (Ages 14+) Cliff Theisen 8/29
7 Tuesday Night PIR Category 3/4 Brad Davidson 8/23
3 Monday Night PIR: Individual Standings Novice (Ages 14+) Cliff Theisen 8/22
8 Monday Night PIR: Team Standings Team Standings 8/22
5 Monday Night PIR Novice (Ages 14+) Cliff Theisen 8/22
3 OBRA Masters Track Championship Masters Men 45-49 Randy Word 8/20
11 Tuesday Night PIR Category 3/4 Brad Davidson 8/16
3 Monday Night PIR: Team Standings Novice (Ages 14+) Cliff Theisen 8/15
8 Monday Night PIR: Team Standings Team Standings 8/15
3 Fast Twitch Friday Novice Cliff Theisen 8/12
2 Monday Night PIR Novice (Ages 14+) Cliff Theisen 8/8
5 Fast Twitch Friday Novice Cliff Theisen 8/5
11 Tuesday Night PIR Category 3/4 Brad Davidson 8/2
5 Monday Night PIR Novice (Ages 14+) Cliff Theisen 8/1
6 Fast Twitch Friday: July Overall Novice Men Cliff Theisen 7/29
14 Tuesday Night PIR Category 3/4 Fergus Kinnell 7/26
12 Tuesday Night PIR Category 3/4 Brad Davidson 7/26
15 Monday Night PIR: July Team Series Overall Team Standings 7/25
15 Monday Night PIR: July Series Overall Novice 14+ Cliff Theisen 7/25
7 Monday Night PIR Novice (Ages 14+) Cliff Theisen 7/25
18 Tuesday Night PIR Category 3/4 Fergus Kinnell 7/19
15 Tuesday Night PIR Category 3/4 Brad Davidson 7/19
103 OBRA Uphill Time Trial Championship: Combined Combined Tristan Young 7/17
104 OBRA Uphill Time Trial Championship: Combined Combined Joshua Morris 7/17
78 OBRA Uphill Time Trial Championship: Combined Combined Michelle Miller 7/17
73 OBRA Uphill Time Trial Championship: Combined Combined Sarah Miller 7/17
63 OBRA Uphill Time Trial Championship: Combined Combined Shane Bedard 7/17
26 OBRA Uphill Time Trial Championship: Combined Combined Peter Jennings 7/17
3 OBRA Uphill Time Trial Championship Junior Men 15-16 Tristan Young 7/17
3 OBRA Uphill Time Trial Championship Junior Men 10-12 Joshua Morris 7/17
3 OBRA Uphill Time Trial Championship Category 5 Men Shane Bedard 7/17
1 OBRA Uphill Time Trial Championship Category 5 Men Peter Jennings 7/17
4 OBRA Uphill Time Trial Championship Category 4/5 Women Michelle Miller 7/17
3 OBRA Uphill Time Trial Championship Category 4/5 Women Sarah Miller 7/17
3 Fast Twitch Friday Novice Men Cliff Theisen 7/15
15 Tuesday Night PIR Category 3/4 Fergus Kinnell 7/12
12 Tuesday Night PIR Category 3/4 Brad Davidson 7/12
71 Larch Mountain Hill Climb: Combined Combined Cliff Theisen 7/10
5 Larch Mountain Hill Climb Masters Men 55-59 Cliff Theisen 7/10
15 Mt. Tabor Series Category 4 Men Fergus Kinnell 7/6
25 Tuesday Night PIR Category 3/4 Fergus Kinnell 7/5
6 Six Hours of Mount Hood Two-Person Men Brad Davidson 7/3
14 Mt. Tabor Series Category 4 Men Brad Davidson 6/29
10 Tuesday Night PIR: June Overall 10 Barrell Brewing Team Competition Category 3/4 6/28
24 Tuesday Night PIR: June Overall Castelli Individual Competition Category 3/4 Brad Davidson 6/28
30 Tuesday Night PIR Category 3/4 Fergus Kinnell 6/28
10 Tuesday Night PIR Category 3/4 Brad Davidson 6/28
15 Mt. Tabor Series Category 4 Men Brad Davidson 6/22
10 Tuesday Night PIR: Barrell Brewing Team Competition Category 3/4 6/21
20 Tuesday Night PIR: Castelli Individual Competition Category 3/4 Brad Davidson 6/21
13 Tuesday Night PIR Category 3/4 Brad Davidson 6/21
9 Tuesday Night PIR: Barrell Brewing Team Competition Category 3/4 6/14
15 Tuesday Night PIR: Castelli Individual Competition Category 3/4 Brad Davidson 6/14
8 Tuesday Night PIR Category 3/4 Brad Davidson 6/14
24 Tuesday Night PIR Category 3/4 Fergus Kinnell 6/7
18 Tuesday Night PIR Category 3/4 Brad Davidson 6/7
18 Oregon Gran Fondo: Gran Route Men 30-39 Brad Davidson 6/5
101 OBRA TT: Combined Combined Shane Bedard 6/4
107 OBRA TT: Combined Combined Sarah Miller 6/4
25 OBRA TT: Combined Combined Tristan Young 6/4
9 OBRA TT Category 4/5 Men Shane Bedard 6/4
3 OBRA TT Category 4/5 Women Sarah Miller 6/4
6 OBRA TT Junior Men 15-16 Tristan Young 6/4
24 Hammer Velo Crit Men Category 4/5 Tony Escobar 6/4
13 Hammer Velo Crit Men Category 4/5 Brad Davidson 6/4
24 Tuesday Night PIR Category 3/4 Fergus Kinnell 5/31
16 Tuesday Night PIR Category 3/4 Brad Davidson 5/31
21 Monday Night PIR Masters 30+ 4/5 Tony Escobar 5/30
13 Tuesday Night PIR Category 3/4 Brad Davidson 5/17
13 Tuesday Night PIR Category 3/4 Brad Davidson 5/10
14 Tuesday Night PIR Category 3/4 Brad Davidson 5/3
14 Montinore Road Race Men 4 Brad Davidson 5/1
42 Revenge Of The Disc - 7 Mile Run: Combined Combined Joshua Morris 4/30
17 Revenge Of The Disc - 7 Mile Run: Combined Combined Tristan Young 4/30
91 Revenge Of The Disc - 7 Mile Run: Combined Combined Sarah Miller 4/30
94 Revenge Of The Disc - 7 Mile Run: Combined Combined Laura de la Houssaye 4/30
135 Revenge Of The Disc - 7 Mile Run: Combined Combined Laura de la Houssaye 4/30
5 Revenge Of The Disc - 7 Mile Run Masters Women 40-49 Laura de la Houssaye 4/30
4 Revenge Of The Disc - 7 Mile Run: Short Course Junior Men 15-16 Joshua Morris 4/30
3 Revenge Of The Disc - 7 Mile Run: Short Course Junior Men 15-16 Tristan Young 4/30
1 Revenge Of The Disc - 7 Mile Run Women Category 4/5 Sarah Miller 4/30
3 Revenge Of The Disc - 7 Mile Run Masters Men 40-44 Jason Skelton 4/30
2 Revenge Of The Disc - 7 Mile Run Masters Women 45-49 Laura de la Houssaye 4/30
28 Tuesday Night PIR Category 3/4 Fergus Kinnell 4/26
11 Tuesday Night PIR Category 3/4 Brad Davidson 4/26
11 Tuesday Night PIR Category 3/4 Brad Davidson 4/19
13 Tuesday Night PIR Category 3/4 Brad Davidson 4/12
12 Dirty Circles 2 Masters Men 4/5 35+ Tony Escobar 3/6
6 Dirty Circles 2 Men 4/5 Brad Davidson 3/6
17 Dirty Circles 1 Masters Men 4/5 35+ Tony Escobar 2/28
8 Dirty Circles 1 Men 4/5 Brad Davidson 2/28
199 Jack Frost Time Trial: Combined Combined Tristan Young 2/21
214 Jack Frost Time Trial: Combined Combined Joshua Morris 2/21
4 Jack Frost Time Trial Junior Men 15-16 Tristan Young 2/21
3 Jack Frost Time Trial Junior Men 10-12 Joshua Morris 2/21