Word RCB presents Grummel

Event Category Name Date
38 Portland Cup (USGP) UCI races Elite Masters Michael Risner 12/7
56 Portland Cup (USGP) Singlespeed Fergus Kinnell 12/7
35 Portland Cup (USGP) Category B Greg O'Brien 12/7
52 Portland Cup (USGP) Singlespeed Fergus Kinnell 12/6
5 Kruger's Crossing Cyclocross Masters 35+ B Greg O'Brien 11/23
51 Kruger's Crossing Cyclocross Masters 35+ C Fergus Kinnell 11/23
23 Cross Crusade #8/OBRA Championships Masters 35+ A Michael Risner 11/16
91 Cross Crusade #8/OBRA Championships Singlespeed Fergus Kinnell 11/16
21 Cross Crusade #8/OBRA Championships Category B Trevor Spahr 11/16
34 Cross Crusade #8/OBRA Championships Masters 35+ B Jeffrey Gerwing 11/16
29 Cross Crusade #8/OBRA Championships Masters 35+ B Michael Mann 11/16
14 Cross Crusade #8/OBRA Championships Masters 35+ B Greg O'Brien 11/16
110 Cross Crusade #8/OBRA Championships Masters 35+ C Fergus Kinnell 11/16
26 Cross Crusade #7 Masters 35+ A Michael Risner 11/9
25 Cross Crusade #7 Category B Trevor Spahr 11/9
60 Cross Crusade #7 Masters 35+ B Michael Mann 11/9
27 Cross Crusade #7 Masters 35+ B Greg O'Brien 11/9
69 Cross Crusade #7 Masters 35+ C Csaba Kormendy 11/9
14 Cross Crusade #6 Category B Trevor Spahr 11/2
60 Cross Crusade #6 Masters 35+ B Michael Mann 11/2
32 Cross Crusade #6 Masters 35+ B Greg O'Brien 11/2
112 Cross Crusade #6 Masters 35+ C Fergus Kinnell 11/2
33 Cross Crusade #5 Masters 35+ A Michael Risner 10/26
58 Cross Crusade #5 Masters 35+ C Fergus Kinnell 10/26
34 Cross Crusade #4 Masters 35+ C Fergus Kinnell 10/25
37 Cross Crusade #4 Masters 35+ B Michael Mann 10/25
12 Cross Crusade #4 Masters 35+ B Greg O'Brien 10/25
74 Cross Crusade #3 Masters 35+ C Fergus Kinnell 10/19
41 Cross Crusade #3 Masters 35+ A Michael Risner 10/19
27 Cross Crusade #3 Masters 35+ B Greg O'Brien 10/19
25 Cross Crusade #3 Category B Trevor Spahr 10/19
43 Cross Crusade #2 Category B Trevor Spahr 10/12
40 Cross Crusade #2 Masters 35+ B Jeffrey Gerwing 10/12
12 Cross Crusade #2 Masters 35+ B Greg O'Brien 10/12
37 Cross Crusade #2 Masters 35+ C Csaba Kormendy 10/12
98 Cross Crusade #1 Masters 35+ C Fergus Kinnell 10/5
25 Cross Crusade #1 Masters 35+ C Csaba Kormendy 10/5
1 Cross Crusade #1 Beginner Men CCX Trevor Spahr 10/5
43 Cross Crusade #1 Masters 35+ A Michael Risner 10/5
79 Cross Crusade #1 Masters 35+ B Michael Mann 10/5
42 Cross Crusade #1 Masters 35+ B Jeffrey Gerwing 10/5
33 Cross Crusade #1 Masters 35+ B Greg O'Brien 10/5
30 Battle at Barlow Masters 35+ C Csaba Kormendy 9/28
56 Battle at Barlow Masters 35+ B Fergus Kinnell 9/28
35 Battle at Barlow Masters 35+ B Greg O'Brien 9/28
20 Battle at Barlow Masters 35+ B Michael Mann 9/28
18 Battle at Barlow Masters 35+ B Jeffrey Gerwing 9/28
1 PIR September Handicap Series Handicap Men/Women Trevor Spahr 9/23
15 Hood River Double Cross #2 Masters C Csaba Kormendy 9/21
11 Hood River Double Cross #1 Masters B 35+ Greg O'Brien 9/20
11 Hood River Double Cross #1 Beginner Men CCX Ariel Embree 9/20
10 Hood River Double Cross #1 Beginner Men CCX Paris Hynes 9/20
1 PIR September Handicap Series Category 1/2/3/4 Trevor Spahr 9/16
17 Vanport Kermesse Series 2: Series Standings Men B Fergus Kinnell 9/15
10 Vanport Kermesse Series 2 Men Category B Fergus Kinnell 9/15
37 Kruger's Kermesse Farm Crit Masters C 35 Csaba Kormendy 9/14
23 Kruger's Kermesse Farm Crit Masters C 35 Fergus Kinnell 9/14
25 Kruger's Kermesse Farm Crit Masters B 35 Michael Mann 9/14
16 Pain on the Peak Masters Men A Michael Risner 9/13
12 PIR September Handicap Series Senior Men Trevor Spahr 9/9
19 Vanport Kermesse Series 2 Men B Fergus Kinnell 9/8-22
32 Kruger's Kermesse Farm Crit Masters C 35 Fergus Kinnell 9/7
24 Kruger's Kermesse Farm Crit Masters C 35 Csaba Kormendy 9/7
16 Kruger's Kermesse Farm Crit Masters C 35 Dave Wingard 9/7
6 OBRA Masters Track Championships: Team Sprints Masters Men Michael Risner 8/30
4 OBRA Masters Track Championships: Sprints Masters Men 30-39 Michael Risner 8/30
3 OBRA Masters Track Championships: Sprints Masters Men 30-39 Chris Deardorff 8/30
5 OBRA Masters Track Championships: Keirin Masters Men 30-39 Michael Risner 8/30
3 OBRA Masters Track Championships: Keirin Masters Men 30-39 Chris Deardorff 8/30
5 OBRA Masters Track Championships: 1 Kilometer TT Masters Men 35-59 Michael Risner 8/30
3 OBRA Masters Track Championships: 1 Kilometer TT Masters Men 35-59 Chris Deardorff 8/30
19 Fast Twitch Fridays: August Series Category 5 Men Daniel Felts 8/29
16 Fast Twitch Fridays: August Series Category 5 Men Csaba Kormendy 8/29
3 Fast Twitch Fridays: August Series Category 5 Men Dave Wingard 8/29
21 Fast Twitch Fridays: August Series Sprinter Alex Lightman 8/29
9 Fast Twitch Fridays: August Series Sprinter Chris Deardorff 8/29
9 Fast Twitch Fridays Category 5 Men Csaba Kormendy 8/29
19 Tuesday PIR Category 4/5 Fergus Kinnell 8/26
9 Tuesday PIR Category 4/5 Daniel Felts 8/26
2 Monday PIR: August Series Masters Category 4/5 Justin Serna 8/25
77 OBRA Hillclimb Championships: Combined Results by Time: Combined Combined Daniel Felts 8/24
53 OBRA Hillclimb Championships: Combined Results by Time: Combined Combined Alex Lightman 8/24
32 OBRA Hillclimb Championships: Combined Results by Time: Combined Combined Trevor Spahr 8/24
21 Kruger's Kermesse Farm Crit Masters C 35 Fergus Kinnell 8/24
12 Kruger's Kermesse Farm Crit Masters C 35 Csaba Kormendy 8/24
13 Kruger's Kermesse Farm Crit Masters B 35 Greg O'Brien 8/24
77 OBRA Hillclimb Championships: Combined Results by Time Combined Daniel Felts 8/24
53 OBRA Hillclimb Championships: Combined Results by Time Combined Alex Lightman 8/24
32 OBRA Hillclimb Championships: Combined Results by Time Combined Trevor Spahr 8/24
11 OBRA Hillclimb Championships Category 4 Men Daniel Felts 8/24
7 OBRA Hillclimb Championships Category 4 Men Alex Lightman 8/24
3 OBRA Hillclimb Championships Category 4 Men Trevor Spahr 8/24
13 Fast Twitch Fridays Category 5 Men Csaba Kormendy 8/22
12 Fast Twitch Fridays Category 5 Men Daniel Felts 8/22
4 Fast Twitch Fridays Category 5 Men Dave Wingard 8/22
2 Fast Twitch Fridays B Sprint Chris Deardorff 8/22
14 Tuesday PIR Category 3/4 Trevor Spahr 8/19
7 Tuesday PIR Category 3/4 Justin Serna 8/19
2 Monday PIR: Series Standings Masters Category 4/5 Justin Serna 8/18
3 Monday PIR Masters Men 4/5 Justin Serna 8/18
16 OBRA Criterium Championships Category 3 Michael Risner 8/17
20 OBRA Criterium Championships Senior Men Category 4/5 Trevor Spahr 8/17
15 OBRA Criterium Championships Senior Men Category 4/5 Justin Serna 8/17
2 OBRA Criterium Championships Senior Men Category 4/5 Alex Lightman 8/17
10 OBRA Criterium Championships Junior 13-14 Naiqwan Pelman 8/17
7 OBRA Criterium Championships Junior 13-14 Dey Shaun Lee 8/17
12 Swan Island Criterium Men 4 Dave Wingard 8/16
4 Swan Island Criterium Men 4 Trevor Spahr 8/16
11 Swan Island Criterium Men 5 Fergus Kinnell 8/16
5 Swan Island Criterium Men 5 Daniel Felts 8/16
1 Swan Island Criterium Men 5 Alex Lightman 8/16
4 Swan Island Criterium Junior 10-13 Naiqwan Pelman 8/16
3 Swan Island Criterium Junior 10-13 Dey Shaun Lee 8/16
1 Fast Twitch Fridays B Sprint Chris Deardorff 8/15
21 Tuesday PIR Category 4/5 Men Daniel Felts 8/12
20 Tuesday PIR Category 4/5 Men Fergus Kinnell 8/12
2 Monday PIR: Series Standings Masters Category 4/5 Justin Serna 8/11
7 Monday PIR Men 4/5 Justin Serna 8/11
11 Sunset Criterium Category 4 Men Justin Serna 8/9
5 Sunset Criterium Category 5 Men Daniel Felts 8/9
1 Sunset Criterium Category 5 Men Trevor Spahr 8/9
8 Sunset Criterium Masters Men Michael Risner 8/9
1 Sunset Criterium Junior Dey Shaun Lee 8/9
22 Portland Twilight Criterium Category 3 Randy Word 8/8
11 Tuesday PIR Category 3/4 Eric Lanners 8/5
23 Monday PIR Masters Men 4/5 Eric Lanners 8/4
16 Monday PIR Masters Men 4/5 Tyrone Miles 8/4
3 Monday PIR Masters Men 4/5 Justin Serna 8/4
56 OUCH: Combined Results by Time: Combined Combined Jeffrey Gerwing 8/3
26 High Desert Omnium: Road Race Category 4/5 Trevor Spahr 8/3
24 High Desert Omnium: Road Race Category 4/5 Eric Lanners 8/3
56 OUCH: Combined Results by Time Combined Jeffrey Gerwing 8/3
7 OUCH Masters Men 40-44 Jeffrey Gerwing 8/3
107 High Desert Omnium: Time Trial: Combined Results by Time Combined Justin Serna 8/2
96 High Desert Omnium: Time Trial: Combined Results by Time Combined Eric Lanners 8/2
74 High Desert Omnium: Time Trial: Combined Results by Time Combined Trevor Spahr 8/2
15 High Desert Omnium: Criterium Category 4/5 Trevor Spahr 8/2
14 High Desert Omnium: Criterium Category 4/5 Justin Serna 8/2
7 High Desert Omnium: Criterium Category 4/5 Eric Lanners 8/2
31 High Desert Omnium: Time Trial Category 4/5 Justin Serna 8/2
27 High Desert Omnium: Time Trial Category 4/5 Eric Lanners 8/2
18 High Desert Omnium: Time Trial Category 4/5 Trevor Spahr 8/2
2 Fast Twitch Fridays Novice Men Dave Wingard 8/1
1 Fast Twitch Fridays Sprint B Alex Lightman 8/1
30 Alpenrose Thursday Series: July Series Senior Men Michael Risner 7/31
18 Alpenrose Thursday Series: July Series Category 4 Alex Lightman 7/31
24 Tuesday PIR: July Series Category 3/4 Eric Lanners 7/29
7 Mst/Jr Track Race Series: July Series Junior Men Dey Shaun Lee 7/29
25 Tuesday PIR Category 3/4 Justin Serna 7/29
12 Tuesday PIR Category 3/4 Eric Lanners 7/29
48 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Fergus Kinnell 7/28
14 Portland MTB Short Track Series Sport Men 40+ Michael Mann 7/28
5 Portland MTB Short Track Series Expert Men 40+ Anthony Ohotto 7/28
26 Portland MTB Short Track Series Expert Men 19-39 Csaba Kormendy 7/28
10 Monday PIR: July Series Masters Men 4/5 Justin Serna 7/28
3 Monday PIR Novice Masters Men Tyrone Miles 7/28
18 Vancouver Courthouse Criterium Men Category 4 Justin Serna 7/27
14 Vancouver Courthouse Criterium Men Category 4 Eric Lanners 7/27
6 Vancouver Courthouse Criterium Men Category 5 Daniel Felts 7/27
5 Vancouver Courthouse Criterium Men Category 5 Kevin Stravers 7/27
3 Vancouver Courthouse Criterium Men Category 5 Alex Lightman 7/27
2 Vancouver Courthouse Criterium Men Category 5 Justin Fisher 7/27
1 Vancouver Courthouse Criterium Men Category 5 Trevor Spahr 7/27
10 Vancouver Courthouse Criterium Junior U14 Marquell Brown 7/27
9 Vancouver Courthouse Criterium Junior U14 Dey Shaun Lee 7/27
7 Fast Twitch Fridays: July Series Novice Men Daniel Felts 7/25
1 Fast Twitch Fridays: July Series Sprinter Chris Deardorff 7/25
6 Fast Twitch Fridays Novice Men Daniel Felts 7/25
2 Fast Twitch Fridays Sprint A Chris Deardorff 7/25
12 Alpenrose Thursday Series Senior Men Michael Risner 7/24
37 Portland MTB Short Track Series Sport Men 40+ Dave Wingard 7/21
15 Portland MTB Short Track Series Sport Men 40+ Michael Mann 7/21
2 Portland MTB Short Track Series Expert Men 40+ Anthony Ohotto 7/21
18 Portland MTB Short Track Series Expert Men 19-39 Csaba Kormendy 7/21
7 Monday PIR: Series Standings Category 4/5 Justin Serna 7/21
29 Tuesday PIR Category 3/4 Dave Wingard 7/15
28 Tuesday PIR Category 3/4 Eric Lanners 7/15
26 Tuesday PIR Category 3/4 Justin Serna 7/15
20 Tuesday PIR Category 4/5 Justin Fisher 7/15
16 Tuesday PIR Category 4/5 Daniel Felts 7/15
28 Portland MTB Short Track Series Sport Men 40+ Dave Wingard 7/14
10 Portland MTB Short Track Series Sport Men 40+ Michael Mann 7/14
3 Portland MTB Short Track Series Expert Men 40+ Anthony Ohotto 7/14
12 Monday PIR Novice Women Kristin McCarthy 7/14
4 Monday PIR Men 4/5 Justin Serna 7/14
3 OBRA Track Championships: Points Races Men Category 3 Michael Risner 7/13
2 OBRA Track Championships: Points Races Women Category 4 PJ Houser 7/13
10 OBRA Track Championships: Points Races Men Category 4 Trevor Spahr 7/13
3 OBRA Track Championships: Keirin Men Category 3 Chris Deardorff 7/12
6 OBRA Track Championships: Sprints Women Category 4 Ariel Embree 7/12
5 OBRA Track Championships: Sprints Women Category 4 Krysten Richardson 7/12
3 OBRA Track Championships: Sprints Women Category 4 PJ Houser 7/12
10 OBRA Track Championships: Sprints Men Category 3 Alex Lightman 7/12
9 OBRA Track Championships: Sprints Men Category 3 Michael Risner 7/12
5 OBRA Track Championships: Sprints Men Category 3 Trevor Spahr 7/12
4 OBRA Track Championships: Sprints Men Category 3 Chris Deardorff 7/12
7 OBRA Track Championships: Sprints Men Category 4/5 Daniel Felts 7/12
6 OBRA Track Championships: Sprints Men Category 4/5 Justin Serna 7/12
6 OBRA Track Championships: 500 meter TT Women Category 4 PJ Houser 7/11
7 OBRA Track Championships: 1 Kilometer TT Men Category 3 Michael Risner 7/11
3 OBRA Track Championships: 1 Kilometer TT Men Category 3 Chris Deardorff 7/11
13 OBRA Track Championships: 1 Kilometer TT Men Category 4/5 Daniel Felts 7/11
5 OBRA Track Championships: 1 Kilometer TT Men Category 4/5 Alex Lightman 7/11
4 OBRA Track Championships: 1 Kilometer TT Men Category 4/5 Trevor Spahr 7/11
1 Alpenrose Thursday Series Men Category 4 Alex Lightman 7/10
16 Mt Tabor Series Category 5 Men Michael Mann 7/9
9 Mt Tabor Series Category 5 Men Eric Lanners 7/9
15 Mt Tabor Series Fixed Gear Daniel Felts 7/9
14 Mt Tabor Series Fixed Gear Justin Fisher 7/9
15 Tuesday PIR: Series Standings Category 3/4 Eric Lanners 7/8
8 Tuesday PIR Category 3/4 Eric Lanners 7/8
33 Portland MTB Short Track Series Sport Men 40+ Dave Wingard 7/7
3 Portland MTB Short Track Series Expert Men 40+ Anthony Ohotto 7/7
21 Portland MTB Short Track Series Expert Men 19-39 Csaba Kormendy 7/7
6 State Games Track Category 5 Men Daniel Felts 7/6
5 State Games Track Category 4 Men Trevor Spahr 7/6
2 State Games Track Category 4 Men Alex Lightman 7/6
8 OBRA Junior and Team Event Track Championships Men Team Pursuit Daniel Felts 7/5
8 OBRA Junior and Team Event Track Championships Men Team Pursuit Justin Serna 7/5
8 OBRA Junior and Team Event Track Championships Men Team Pursuit Justin Fisher 7/5
8 OBRA Junior and Team Event Track Championships Men Team Pursuit Dave Wingard 7/5
4 OBRA Junior and Team Event Track Championships Men Team Pursuit Michael Risner 7/5
4 OBRA Junior and Team Event Track Championships Men Team Pursuit Chris Deardorff 7/5
4 OBRA Junior and Team Event Track Championships Men Team Pursuit Trevor Spahr 7/5
4 OBRA Junior and Team Event Track Championships Men Team Pursuit Alex Lightman 7/5
3 OBRA Junior and Team Event Track Championships Women Team Pursuit Ariel Embree 7/5
3 OBRA Junior and Team Event Track Championships Women Team Pursuit PJ Houser 7/5
3 OBRA Junior and Team Event Track Championships Women Team Pursuit Krysten Richardson 7/5
13 OBRA Junior and Team Event Track Championships Men Team Sprint Krysten Richardson 7/5
13 OBRA Junior and Team Event Track Championships Men Team Sprint Daniel Felts 7/5
13 OBRA Junior and Team Event Track Championships Men Team Sprint Justin Serna 7/5
11 OBRA Junior and Team Event Track Championships Men Team Sprint Justin Fisher 7/5
11 OBRA Junior and Team Event Track Championships Men Team Sprint Trevor Spahr 7/5
11 OBRA Junior and Team Event Track Championships Men Team Sprint Dave Wingard 7/5
7 OBRA Junior and Team Event Track Championships Men Team Sprint Alex Lightman 7/5
7 OBRA Junior and Team Event Track Championships Men Team Sprint Michael Risner 7/5
7 OBRA Junior and Team Event Track Championships Men Team Sprint Chris Deardorff 7/5
10 OBRA Junior and Team Event Track Championships Women Team Sprint Ariel Embree 7/5
10 OBRA Junior and Team Event Track Championships Women Team Sprint PJ Houser 7/5
3 OBRA Junior and Team Event Track Championships Junior Men 13-14 Dey Shaun Lee 7/5
5 Fast Twitch Fridays A Sprint Chris Deardorff 7/4
11 Mt Tabor Series Fixed Gear Daniel Felts 7/2
18 Tuesday PIR Category 3/4 Eric Lanners 7/1
18 Monday PIR: June Series Masters 30+ 4/5 Justin Serna 6/30
40 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Fergus Kinnell 6/30
7 Portland MTB Short Track Series Expert Men 40+ Greg O'Brien 6/30
4 Portland MTB Short Track Series Expert Men 40+ Anthony Ohotto 6/30
18 Portland MTB Short Track Series Expert Men 19-39 Csaba Kormendy 6/30
1 Alpenrose Sixday: Omnium Category 4/5 Trevor Spahr 6/28
5 Alpenrose Sixday: Omnium Category 5 Men Daniel Felts 6/26
4 Alpenrose Sixday: Omnium Category 5 Men Eric Lanners 6/26
3 Alpenrose Sixday: Omnium Category 5 Men Dave Wingard 6/26
2 Alpenrose Sixday: Omnium Category 5 Men Alex Lightman 6/26
15 Mt Tabor Series Category 5 Men Eric Lanners 6/25
23 Portland MTB Short Track Series Sport Men 40+ Michael Mann 6/23-7/28
16 Portland MTB Short Track Series Expert Men 40+ Greg O'Brien 6/23-7/28
3 Portland MTB Short Track Series Expert Men 40+ Anthony Ohotto 6/23-7/28
33 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Fergus Kinnell 6/23
30 Portland MTB Short Track Series Sport Men 40+ Dave Wingard 6/23
17 Portland MTB Short Track Series Sport Men 19-39 Csaba Kormendy 6/23
4 Portland MTB Short Track Series Expert Men 40+ Anthony Ohotto 6/23
6 Monday PIR Novice Men Eric Lanners 6/23
21 Fast Twitch Fridays: June Series Novice Men Csaba Kormendy 6/20
20 Fast Twitch Fridays: June Series Novice Men Paris Hynes 6/20
12 Fast Twitch Fridays: June Series Novice Men Kevin Stravers 6/20
6 Fast Twitch Fridays: June Series Novice Men Trevor Spahr 6/20
5 Fast Twitch Fridays: June Series Novice Men Justin Serna 6/20
3 Fast Twitch Fridays: June Series Novice Men Dave Wingard 6/20
2 Fast Twitch Fridays: June Series Novice Men Daniel Felts 6/20
1 Fast Twitch Fridays: June Series Novice Men Alex Lightman 6/20
6 Fast Twitch Fridays: June Series Novice Women Krysten Richardson 6/20
10 Fast Twitch Fridays: June Series Sprinter Michael Risner 6/20
4 Fast Twitch Fridays: June Series Sprinter Chris Deardorff 6/20
13 Fast Twitch Fridays Novice Men Paris Hynes 6/20
12 Fast Twitch Fridays Novice Men Csaba Kormendy 6/20
8 Fast Twitch Fridays Novice Men Daniel Felts 6/20
7 Fast Twitch Fridays Novice Men Kevin Stravers 6/20
4 Fast Twitch Fridays Novice Men Dave Wingard 6/20
3 Fast Twitch Fridays Novice Men Justin Serna 6/20
2 Fast Twitch Fridays Novice Men Alex Lightman 6/20
4 Fast Twitch Fridays Novice Women Krysten Richardson 6/20
2 Fast Twitch Fridays B Sprint Michael Risner 6/20
4 Fast Twitch Fridays A Sprint Chris Deardorff 6/20
5 Alpenrose Thursday Series: June Series Men Category 5 Daniel Felts 6/19
4 Alpenrose Thursday Series: June Series Men Category 5 Eric Lanners 6/19
3 Alpenrose Thursday Series: June Series Men Category 5 Dave Wingard 6/19
2 Alpenrose Thursday Series: June Series Men Category 5 Alex Lightman 6/19
30 Mt Tabor Series Category 5 Men Fergus Kinnell 6/18
23 Mt Tabor Series Category 5 Men Dave Wingard 6/18
15 Mt Tabor Series Category 5 Men Michael Mann 6/18
2 Mst/Jr Track Race Series: June Series Junior Men Dey Shaun Lee 6/17
2 Mst/Jr Track Race Series: 2K Pursuits Junior Men Dey Shaun Lee 6/17
43 Monday PIR Men 4/5 Csaba Kormendy 6/16
4 Monday PIR Men 4/5 Justin Serna 6/16
10 Test of Endurance 50 Sport 40-49 Men Fergus Kinnell 6/15
36 OBRA Road Race Masters 40-49 Randy Word 6/14
22 Cirque du Cycling Criterium Category 3/4 Michael Risner 6/14
12 Fast Twitch Fridays Novice Men Daniel Felts 6/13
8 Fast Twitch Fridays Novice Men Dave Wingard 6/13
5 Fast Twitch Fridays Novice Men Justin Serna 6/13
2 Fast Twitch Fridays Novice Men Trevor Spahr 6/13
1 Fast Twitch Fridays Novice Men Alex Lightman 6/13
4 Fast Twitch Fridays Novice Women Krysten Richardson 6/13
2 Fast Twitch Fridays B Sprint Chris Deardorff 6/13
30 Mt Tabor Series Category 5 Men Fergus Kinnell 6/11
26 Mt Tabor Series Category 5 Men Dave Wingard 6/11
20 Mt Tabor Series Category 5 Men Michael Mann 6/11
17 Mt Tabor Series Fixed Gear Justin Serna 6/11
25 Monday PIR Masters 3/4 Fergus Kinnell 6/9
10 Monday PIR Masters 3/4 Dave Wingard 6/9
6 Alpenrose Heartbreaker '08: Points Races Category 3 Michael Risner 6/8
16 Alpenrose Heartbreaker '08: Points Races Category 5 Men Justin Fisher 6/8
15 Alpenrose Heartbreaker '08: Points Races Category 5 Men Daniel Felts 6/8
12 Alpenrose Heartbreaker '08: Points Races Category 5 Men Glen Gomez-Meade 6/8
8 Alpenrose Heartbreaker '08: Points Races Category 5 Men Justin Serna 6/8
4 Alpenrose Heartbreaker '08: Points Races Category 5 Men Trevor Spahr 6/8
3 Alpenrose Heartbreaker '08: Points Races Category 5 Men Alex Lightman 6/8
7 Fast Twitch Fridays Novice Men Paris Hynes 6/6
5 Fast Twitch Fridays Novice Men Daniel Felts 6/6
2 Fast Twitch Fridays Novice Men Dave Wingard 6/6
1 Fast Twitch Fridays Novice Men Alex Lightman 6/6
3 Fast Twitch Fridays B Sprint Michael Risner 6/6
14 Monday PIR Masters 4/5 Csaba Kormendy 6/2
4 Falls City Firecracker MTB Beginner Men 40+ Dave Wingard 6/1
13 Falls City Firecracker MTB Sport 40-49 Greg O'Brien 6/1
9 Falls City Firecracker MTB Sport 40-49 Fergus Kinnell 6/1
28 Fast Twitch Fridays Novice Men Justin Fisher 5/30
22 Fast Twitch Fridays Novice Men Glen Gomez-Meade 5/30
17 Fast Twitch Fridays Novice Men Dave Wingard 5/30
15 Fast Twitch Fridays Novice Men Alex Lightman 5/30
12 Fast Twitch Fridays Novice Men Trevor Spahr 5/30
7 Fast Twitch Fridays Novice Men Daniel Felts 5/30
6 Fast Twitch Fridays Novice Men Justin Serna 5/30
15 Fast Twitch Fridays Sprinter Michael Risner 5/30
5 Fast Twitch Fridays Sprinter Chris Deardorff 5/30
14 Fast Twitch Fridays Novice Men Daniel Felts 5/30
12 Fast Twitch Fridays Novice Men Justin Fisher 5/30
9 Fast Twitch Fridays Novice Men Justin Serna 5/30
8 Fast Twitch Fridays Novice Men Glen Gomez-Meade 5/30
6 Fast Twitch Fridays Novice Men Dave Wingard 5/30
4 Fast Twitch Fridays Novice Men Alex Lightman 5/30
3 Fast Twitch Fridays Novice Men Trevor Spahr 5/30
4 Fast Twitch Fridays Sprint C Michael Risner 5/30
3 Fast Twitch Fridays Sprint B Chris Deardorff 5/30
22 Alpenrose Thursday Series: May Series Category 5 Daniel Felts 5/29
13 Alpenrose Thursday Series: May Series Category 5 Glen Gomez-Meade 5/29
8 Alpenrose Thursday Series: May Series Category 5 Trevor Spahr 5/29
7 Alpenrose Thursday Series: May Series Category 5 Alex Lightman 5/29
15 Alpenrose Thursday Series: May Series Category 3 Michael Risner 5/29
9 Alpenrose Thursday Series: May Series Category 3 Chris Deardorff 5/29
20 Tuesday PIR Category 4/5 Fergus Kinnell 5/20
9 Bear Springs Trap MTB Sport Men 40-49 Greg O'Brien 5/18
27 Bear Springs Trap MTB Sport Men 19-39 Csaba Kormendy 5/18
3 Bear Springs Trap MTB Expert Men 40+ Anthony Ohotto 5/18
10 Fast Twitch Fridays Novice Men Daniel Felts 5/16
8 Fast Twitch Fridays A Sprint Chris Deardorff 5/16
21 WebCyclery Cascade ChainBreaker MTB Sport Men 40-49 Fergus Kinnell 5/11
10 Fast Twitch Fridays Novice Men Daniel Felts 5/9
8 Fast Twitch Fridays Novice Men Justin Serna 5/9
1 Fast Twitch Fridays C Sprint Michael Risner 5/9
6 Fast Twitch Fridays A Sprint Chris Deardorff 5/9
45 Monday PIR Masters 4/5 Fergus Kinnell 5/5
8 Eric Kautzky Memorial Track Race Category 5 Men B Glen Gomez-Meade 5/3
2 Eric Kautzky Memorial Track Race Category 5 Men B Alex Lightman 5/3
5 Eric Kautzky Memorial Track Race Category 5 Men A Dave Wingard 5/3
4 Eric Kautzky Memorial Track Race Category 5 Men A Trevor Spahr 5/3
8 Eric Kautzky Memorial Track Race Category 3 Michael Risner 5/3
6 Eric Kautzky Memorial Track Race Category 3 Chris Deardorff 5/3
3 Eric Kautzky Memorial Track Race Junior Men Dey Shaun Lee 5/3
6 Fast Twitch Fridays Category 5 Justin Serna 5/2
20 Alpenrose Thursday Series: 1 Kilometer TT Category 5 Paris Hynes 5/1
19 Alpenrose Thursday Series: 1 Kilometer TT Category 5 Daniel Felts 5/1
14 Alpenrose Thursday Series: 1 Kilometer TT Category 5 Dave Wingard 5/1
13 Alpenrose Thursday Series: 1 Kilometer TT Category 5 Glen Gomez-Meade 5/1
7 Alpenrose Thursday Series: 1 Kilometer TT Category 5 Trevor Spahr 5/1
5 Alpenrose Thursday Series: 1 Kilometer TT Category 5 Alex Lightman 5/1
2 Alpenrose Thursday Series: 1 Kilometer TT Category 4 Chris Deardorff 5/1
5 Alpenrose Thursday Series: 1 Kilometer TT Category 3 Michael Risner 5/1
8 Tuesday PIR: April Series Category 3/4 Dave Wingard 4/29
32 Tuesday PIR Category 4/5 Fergus Kinnell 4/29
28 Eugene Roubaix Category 4/5 Fergus Kinnell 4/26
12 Tuesday PIR Category 4/5 Fergus Kinnell 4/22
9 Peak Sports Mudslinger MTB Sport 40-49 Men Greg O'Brien 4/20
8 Peak Sports Mudslinger MTB Sport 40-49 Men Fergus Kinnell 4/20
21 Peak Sports Mudslinger MTB Sport 19-39 Men Csaba Kormendy 4/20
10 Tuesday PIR Category 3/4 Dave Wingard 4/15
31 Tuesday PIR Category 4/5 Fergus Kinnell 4/15
2 Tuesday PIR Category 3/4 Dave Wingard 4/8
31 Tuesday PIR Category 4/5 Fergus Kinnell 4/8
1 Horning's Hustle Beginner Men 40+ Fergus Kinnell 4/6
2 Horning's Hustle Sport Men 40+ Jeffrey Gerwing 4/6
10 Horning's Hustle Sport Men 19-39 Csaba Kormendy 4/6
32 Piece of Cake Road Race Masters 4/5 Greg O'Brien 3/30
27 Piece of Cake Road Race Masters 4/5 Dave Wingard 3/30
53 Piece of Cake Road Race Category 5 Men Reid Baldwin 3/30
43 Piece of Cake Road Race Category 5 Men Michael Mann 3/30
31 Piece of Cake Road Race Category 5 Men Csaba Kormendy 3/30
12 Piece of Cake Road Race Category 5 Men Alex Lightman 3/30
9 Piece of Cake Road Race Junior 13-15 Dey Shaun Lee 3/30
56 Piece of Cake Road Race Category 3 Michael Risner 3/30
150 Jack Frost Time Trial: Combined Results by Time: Combined Combined Dave Wingard 2/24
280 Jack Frost Time Trial: Combined Results by Time: Combined Combined Fergus Kinnell 2/24
77 Jack Frost Time Trial: Combined Results by Time: Combined Combined Jeffrey Gerwing 2/24
335 Jack Frost Time Trial: Combined Results by Time: Combined Combined Dey Shaun Lee 2/24
150 Jack Frost Time Trial: Combined Results by Time Combined Dave Wingard 2/24
280 Jack Frost Time Trial: Combined Results by Time Combined Fergus Kinnell 2/24
77 Jack Frost Time Trial: Combined Results by Time Combined Jeffrey Gerwing 2/24
335 Jack Frost Time Trial: Combined Results by Time Combined Dey Shaun Lee 2/24
31 Jack Frost Time Trial Men Category 4/5 Dave Wingard 2/24
58 Jack Frost Time Trial Masters Men 40-49 Fergus Kinnell 2/24
21 Jack Frost Time Trial Masters Men 40-49 Jeffrey Gerwing 2/24
4 Jack Frost Time Trial Junior Men 10-12 Dey Shaun Lee 2/24
6 Vanport Kermesse Series Standings Junior Men Dey Shaun Lee 2/3
11 Vanport Kermesse Series Standings Masters Men C Dave Wingard 2/3
9 Vanport Kermesse Series Standings Masters Men A Michael Risner 2/3
4 Vanport Kermesse Series Junior Men Dey Shaun Lee 2/3
5 Vanport Kermesse Series Masters Men C Dave Wingard 2/3
6 Vanport Kermesse Series Beginner Men CX Fergus Kinnell 2/3
4 Vanport Kermesse Series Masters Men A Michael Risner 2/3
3 Vanport Kermesse Series Beginner Men CX Fergus Kinnell 1/27