Word RCB presents Grummel

Event Category Name Date
10 Kruger’s CX p/b Cyclocross Crusade Junior Men Mateen Richey 12/2
2 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Rainier High School (OBRA Cyclocross Championships) Junior Men 17-18 Mateen Richey 11/11
27 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Rainier High School (OBRA Cyclocross Championships) Junior Men 3/4/5 Mateen Richey 11/11
3 Luscher Farm Crosstoberfest Junior Men 17-18 Mateen Richey 10/27
3 Luscher Farm Crosstoberfest Junior Men 13-14 Joshua Morris 10/27
7 Luscher Farm Crosstoberfest Junior Men 3/4/5 Joshua Morris 10/27
3 Luscher Farm Crosstoberfest Junior Men 3/4/5 Mateen Richey 10/27
24 CrossWord CX Challenge p/b Metropolis Cycle Repair Junior Men 9-12 3/4/5 Maurice Richey 10/20
2 CrossWord CX Challenge p/b Metropolis Cycle Repair Junior Men 17-18 Mateen Richey 10/20
21 CrossWord CX Challenge p/b Metropolis Cycle Repair Junior Men 10-12 Maurice Richey 10/20
46 CrossWord CX Challenge p/b Metropolis Cycle Repair Junior Men 3/4/5 Maurice Richey 10/20
4 CrossWord CX Challenge p/b Metropolis Cycle Repair Junior Men 3/4/5 Mateen Richey 10/20
3 River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Junior Men 17-18 Mateen Richey 10/14
10 River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Junior Men 3/4/5 Mateen Richey 10/14
8 Portland Trophy Cup: Overall Series Points Junior Open Joshua Morris 10/2
3 Portland Trophy Cup: Overall Series Points Junior Open Mateen Richey 10/2
21 Portland Trophy Cup Junior Open Maurice Richey 10/2
3 Portland Trophy Cup Junior Open Mateen Richey 10/2
4 Portland Trophy Cup Junior Open Mateen Richey 9/25
5 Portland Trophy Cup: Overall Series Points Junior Open Joshua Morris 9/25
4 Portland Trophy Cup: Overall Series Points Junior Open Mateen Richey 9/25
16 Grand Prix Carl Decker: Ninkrossi Junior Men 9-12 3/4/5 Maurice Richey 9/22
1 Grand Prix Carl Decker: Ninkrossi Junior Men 17-18 Mateen Richey 9/22
9 Grand Prix Carl Decker: Ninkrossi Junior Men 13-14 Joshua Morris 9/22
11 Grand Prix Carl Decker: Ninkrossi Junior Men 10-12 Maurice Richey 9/22
44 Grand Prix Carl Decker: Ninkrossi Junior Men 3/4/5 Maurice Richey 9/22
17 Grand Prix Carl Decker: Ninkrossi Junior Men 3/4/5 Joshua Morris 9/22
8 Grand Prix Carl Decker: Ninkrossi Junior Men 3/4/5 Mateen Richey 9/22
22 Portland Trophy Cup Junior Open Maurice Richey 9/18
5 Portland Trophy Cup Junior Open Joshua Morris 9/18
2 Portland Trophy Cup Junior Open Mateen Richey 9/18
5 Portland Trophy Cup: Series Standings Junior Open Joshua Morris 9/18
4 Portland Trophy Cup: Series Standings Junior Open Mateen Richey 9/18
5 Portland Trophy Cup: Series Standings Junior Open Joshua Morris 9/11
4 Portland Trophy Cup: Series Standings Junior Open Mateen Richey 9/11
5 Portland Trophy Cup Junior Open Joshua Morris 9/11
4 Portland Trophy Cup Junior Open Mateen Richey 9/11
2 Corn Cross Junior Men 17-18 Mateen Richey 9/9
12 Corn Cross Junior Men 3/4/5 Mateen Richey 9/9
5 Portland Trophy Cup Junior Open Joshua Morris 9/4
3 Portland Trophy Cup Junior Open Mateen Richey 9/4
6 Thursday Night Track Racing Category 4/5 Omnium Tasman Alexander 8/30
1 PVC Alpenrose Cup Masters 50+ Omnium Randy Word 8/28
1 PVC Alpenrose Cup Masters 50+ Team Sprint Randy Word 8/28
2 PVC Alpenrose Cup Masters 50+ Kilo Randy Word 8/28
2 PVC Alpenrose Cup Masters 50+ 500m Randy Word 8/28
5 Elite Track State Championships: Sunday Category 4/5 Men Keirin Tasman Alexander 8/19
4 Elite Track State Championships: Sunday Category 4/5 Men Points Race Tasman Alexander 8/19
2 Elite Track State Championships: Sunday Category 4/5 Men Scratch Race Tasman Alexander 8/19
2 Elite Track State Championships: Saturday Team Sprint Tasman Alexander 8/18
6 Elite Track State Championships: Saturday Men 4/5 4K Tasman Alexander 8/18
6 Elite Track State Championships: Saturday Men 4/5 Kilo Tasman Alexander 8/18
4 Thursday Night Track Racing Men 3/4/5 Randy Word 8/16
24 The Red Line Criterium Men 4/5 Joshua Morris 8/12
2 Portland Design Works Track Omnium Masters Men Randy Word 8/11
2 Portland Design Works Track Omnium Junior Joshua Morris 8/11
13 Thursday Night Track Racing Men 3/4/5 Joshua Morris 8/9
12 Thursday Night Track Racing Men 3/4/5 Mateen Richey 8/9
4 PVC Alpenrose Cup Junior A Omnium Joshua Morris 8/7
2 PVC Alpenrose Cup Junior A Omnium Mateen Richey 8/7
1 PVC Alpenrose Cup Junior A Omnium Tasman Alexander 8/7
4 PVC Alpenrose Cup Junior A Unknown Distance Joshua Morris 8/7
3 PVC Alpenrose Cup Junior A Unknown Distance Mateen Richey 8/7
2 PVC Alpenrose Cup Junior A Unknown Distance Tasman Alexander 8/7
4 PVC Alpenrose Cup Junior A 8-Lap Scratch Joshua Morris 8/7
2 PVC Alpenrose Cup Junior A 8-Lap Scratch Mateen Richey 8/7
1 PVC Alpenrose Cup Junior A 8-Lap Scratch Tasman Alexander 8/7
3 PVC Alpenrose Cup Junior A Standing Lap Mateen Richey 8/7
2 PVC Alpenrose Cup Junior A Standing Lap Joshua Morris 8/7
1 PVC Alpenrose Cup Junior A Standing Lap Tasman Alexander 8/7
3 Master & Junior State Track Championships Junior Men Team Sprints Tasman Alexander 7/29
3 Master & Junior State Track Championships Junior Men Team Sprints Mateen Richey 7/29
3 Master & Junior State Track Championships Junior Men Team Sprints Joshua Morris 7/29
2 Master & Junior State Track Championships Junior 17-18 Tempo Tasman Alexander 7/29
2 Master & Junior State Track Championships Junior 17-18 Points Tasman Alexander 7/29
2 Master & Junior State Track Championships Junior 17-18 Scratch Tasman Alexander 7/29
4 Master & Junior State Track Championships Junior 15-16 Points Mateen Richey 7/29
4 Master & Junior State Track Championships Junior 15-16 Scratch Mateen Richey 7/29
1 Master & Junior State Track Championships Men 13-14 Omnium Joshua Morris 7/29
8 Master & Junior State Track Championships Junior Sprints Joshua Morris 7/28
6 Master & Junior State Track Championships Junior Sprints Mateen Richey 7/28
2 Master & Junior State Track Championships Junior Sprints Tasman Alexander 7/28
4 Master & Junior State Track Championships Masters Men 50-54 2K Pursuit Randy Word 7/28
1 Master & Junior State Track Championships Junior Men 17-18 2K Pursuit Tasman Alexander 7/28
1 Master & Junior State Track Championships Junior Men 15-16 2K Pursuit Mateen Richey 7/28
1 Master & Junior State Track Championships Junior Men 13-14 2K Pursuit Joshua Morris 7/28
3 Master & Junior State Track Championships Masters Men 50-54/500m Randy Word 7/28
2 Master & Junior State Track Championships Junior Men 17-18 500m Tasman Alexander 7/28
2 Master & Junior State Track Championships Junior Men 15-16 500m Mateen Richey 7/28
1 Master & Junior State Track Championships Junior Men 13-14/500m Joshua Morris 7/28
2 PVC Alpenrose Cup Junior A 2K Joshua Morris 7/24
1 PVC Alpenrose Cup Junior A 2K Tasman Alexander 7/24
1 PVC Alpenrose Cup Junior A 2K Mateen Richey 7/24
4 PVC Alpenrose Cup Junior A Omnium Joshua Morris 7/17
1 PVC Alpenrose Cup Junior A Omnium Tasman Alexander 7/17
1 PVC Alpenrose Cup Junior A Omnium Mateen Richey 7/17
4 PVC Alpenrose Cup Junior A 5-Lap Scratch Joshua Morris 7/17
2 PVC Alpenrose Cup Junior A 5-Lap Scratch Tasman Alexander 7/17
1 PVC Alpenrose Cup Junior A 5-Lap Scratch Mateen Richey 7/17
4 PVC Alpenrose Cup Junior A Unknown Distance Joshua Morris 7/17
2 PVC Alpenrose Cup Junior A Unknown Distance Tasman Alexander 7/17
1 PVC Alpenrose Cup Junior A Unknown Distance Mateen Richey 7/17
4 PVC Alpenrose Cup Junior A 2K Joshua Morris 7/17
3 PVC Alpenrose Cup Junior A 2K Mateen Richey 7/17
1 PVC Alpenrose Cup Junior A 2K Tasman Alexander 7/17
4 PVC Alpenrose Cup Category 4/5 Omnium Tasman Alexander 7/17
2 PVC Alpenrose Cup Category 4/5 Standing Half Mile Tasman Alexander 7/17
3 PVC Alpenrose Cup Junior Group A Omnium Mateen Richey 7/10
2 PVC Alpenrose Cup Junior Group A Scratch Mateen Richey 7/10
1 PVC Alpenrose Cup Junior Group A Flying Lap Mateen Richey 7/10
2 PVC Alpenrose Cup Junior Group A Kilo Mateen Richey 7/10
3 PVC Alpenrose Cup Junior Group A 500m Mateen Richey 7/10
2 Blue Ribbon Track Omnium Junior 14-16 Mateen Richey 6/30
1 Blue Ribbon Track Omnium Junior 10-13 Joshua Morris 6/30
3 Fast Twitch Fridays: Monthly Series Points Junior Joshua Morris 6/29
8 Fast Twitch Fridays: Monthly Series Points Beginner Mateen Richey 6/29
3 Fast Twitch Fridays Sprint Junior Joshua Morris 6/29
3 Fast Twitch Fridays Beginner Omnium Mateen Richey 6/29
4 Thursday Night Track Racing Junior 2 Omnium Joshua Morris 6/28
2 Thursday Night Track Racing Junior 2 Omnium Mateen Richey 6/28
3 PVC Alpenrose Cup Junior 3K Group A Joshua Morris 6/26
2 PVC Alpenrose Cup Junior 3K Group A Mateen Richey 6/26
3 PVC Alpenrose Cup Junior 2K Group A Joshua Morris 6/26
2 PVC Alpenrose Cup Junior 2K Group A Mateen Richey 6/26
13 Hammer Velo Crit Men 4/5 Tony Escobar 6/23
3 Hammer Velo Crit Men Category 5 Tony Escobar 6/23
12 Tuesday Night PIR Category 4/5 Tony Escobar 6/19
2 OBRA Time Trial Championship Women Category 4/5 Sarah Miller 6/17
3 OBRA Time Trial Championship Junior Men 15-16 Mateen Richey 6/17
2 OBRA Time Trial Championship Junior Men 13-14 Joshua Morris 6/17
2 PVC Alpenrose Cup Junior Omnium Group A Joshua Morris 6/12
1 PVC Alpenrose Cup Junior Omnium Group A Mateen Richey 6/12
2 PVC Alpenrose Cup Junior 6-Lap Scratch Group A Joshua Morris 6/12
1 PVC Alpenrose Cup Junior 6-Lap Scratch Group A Mateen Richey 6/12
2 PVC Alpenrose Cup Junior 1-Lap Chariot Group A Joshua Morris 6/12
1 PVC Alpenrose Cup Junior 1-Lap Chariot Group A Mateen Richey 6/12
2 PVC Alpenrose Cup Junior Boys 500m Mateen Richey 6/12
1 PVC Alpenrose Cup Junior Boys 500m Joshua Morris 6/12
187 OBRA Time Trial Championship: Combined Combined Sarah Miller 6/3
38 OBRA Time Trial Championship: Combined Combined Mateen Richey 6/3
3 OBRA Time Trial Championship: Combined Combined Joshua Morris 6/3
118 OBRA Time Trial Championship: Overall : Combined Combined Sarah Miller 6/3
26 OBRA Time Trial Championship: Overall : Combined Combined Mateen Richey 6/3
3 OBRA Time Trial Championship: Overall : Combined Combined Joshua Morris 6/3
90 OBRA Time Trial Championship: Overall Overall Distance 24.8 Sarah Miller 6/3
19 OBRA Time Trial Championship: Overall Overall Distance 13.8 Mateen Richey 6/3
3 OBRA Time Trial Championship: Overall Overall Distance 6.8 Joshua Morris 6/3
2 PVC Alpenrose Cup Junior Men 500m Mateen Richey 5/22
1 PVC Alpenrose Cup Junior Men 500m Joshua Morris 5/22
13 Monday PIR: Overall Series Total for April Masters Men 4/5 30+ Tony Escobar 4/30
9 Revenge Of The Disc Time Trial Series: Combined Combined Mateen Richey 4/28
6 Revenge Of The Disc Time Trial Series: Combined Combined Joshua Morris 4/28
4 Revenge Of The Disc Time Trial Series Junior Men 15-16 Mateen Richey 4/28
3 Revenge Of The Disc Time Trial Series Junior Men 15-16 Joshua Morris 4/28
7 Monday PIR Masters Men 4/5 30+ Tony Escobar 4/16
6 Willamette Valley Classics Tour: Piece of Cake Road Race Junior Men Joshua Morris 3/31
5 Dirty Circles Masters Men 4/5 35+ Tony Escobar 3/18
144 Jack Frost TT: Combined Combined Charles Westerholm 3/11
104 Jack Frost TT: Combined Combined Randy Word 3/11
272 Jack Frost TT: Combined Combined Mateen Richey 3/11
250 Jack Frost TT: Combined Combined Joshua Morris 3/11
22 Jack Frost TT Masters Men 50-59 Charles Westerholm 3/11
16 Jack Frost TT Masters Men 50-59 Randy Word 3/11
4 Jack Frost TT Junior Men 15-16 Mateen Richey 3/11
1 Jack Frost TT Junior Men 13-14 Joshua Morris 3/11
144 Jack Frost TT Overall: Combined Combined Charles Westerholm 3/11
104 Jack Frost TT Overall: Combined Combined Randy Word 3/11
272 Jack Frost TT Overall: Combined Combined Mateen Richey 3/11
250 Jack Frost TT Overall: Combined Combined Joshua Morris 3/11
22 Jack Frost TT Overall Masters Men 50-59 Charles Westerholm 3/11
16 Jack Frost TT Overall Masters Men 50-59 Randy Word 3/11
4 Jack Frost TT Overall Junior Men 15-16 Mateen Richey 3/11
1 Jack Frost TT Overall Junior Men 13-14 Joshua Morris 3/11