Southern OR Champion Thursdays

Medford, OR
June 11, 2009

Part of the Southern OR Champion Thursdays

If you have questions or corrections, email Ed Garfield.

Updated December 27, 2009 at 8:00 PM

A Race

Num Name Team Age City Notes
1 610 Dave Reitz Desalvo Custom Cycles Racing 40 Medford 3rd Sprint #1; 2nd Sprint #2
2 650 Mark Krause Land Shark 38 Ashland
3 124 Glen Gann Land Shark 44 Medford 1st Sprint #1; 2nd Sprint #2
4 896 Donald Vizzini Marty's Cycle & Moore 50 Jacksonville
5 1417 Alex Hayes Cycle Sport 37 Cental Point 2nd Sprint #1; 3rd Sprint #2
6 1293 Sean Bagshaw Flywheel Bicycle Solutions 41 Ashland
7 1331 Jason Peters Medford
8 1123 Cordino Longiotti Desalvo Custom Cycles Racing 34 Ashland
9 2845 Zach Gilmour Hutch's-Eugene 25 Klamath Falls
10 Reny Townsend Etna Brewing Co./DeSalvo Custom Cycles 31 Medford
11 1297 Jake Keener Hutch's-Eugene 26 Klamath Falls
12 1414 Dan Shepherd Cycle Sport Medford
13 515 Doug Striley Cycle Sport 39 Medford
14 1149 Ian Bagshaw Flywheel Bicycle Solutions 38 Talent
15 784 Randy Mason Land Shark 58 Ashland
16 George Jones 51 Grants Pass
17 721 Bob Grover Etna Brewing Co./DeSalvo Custom Cycles 45 Ashland
18 109 Stephen Maluk Etna Brewing Co./DeSalvo Custom Cycles 32 Talent
19 512 Scott Toll Desalvo Custom Cycles Racing 51 Ashland
20 781 Russell Rickert Land Shark 52 Ashland
21 720 Stephen Jones Land Shark 17 Grants Pass
22 598 Spencer Gray Etna Brewing Co./DeSalvo Custom Cycles 30 Central Point
23 1142 Gary MacGraw Etna Brewing Co./DeSalvo Custom Cycles 58 Ashland
24 387 John Slawta Land Shark 48 Medford
25 108 Richard Hogan Land Shark 40 Cental Point
DNF 205 Jade Wilcoxson Flywheel Bicycle Solutions 31 Talent

B Race

Num Name Team Age City Notes
1 2289 Corey O'Neill Marty's Cycle & Moore 23 Phoenix
2 2832 Dan Marshall 44 Medford
3 1974 Travis Caldwell Etna Brewing Co./DeSalvo Custom Cycles 25 Ashland 2nd Sprint #1
4 2676 Tim Dougherty Flywheel Bicycle Solutions 35 Talent 1st Sprint #1
5 1635 Brian Davis Cycle Sport Medford 3rd Sprint #1
6 2137 Richard Bush Pistis 40 Grants Pass
7 746 Scott Davidson Etna Brewing Co./DeSalvo Custom Cycles 47 Etna
8 1922 Brian Neyt Cycle Sport 37 Central Point
9 1303 Mike Hylinski Etna Brewing Co./DeSalvo Custom Cycles 41 Fort Jones
10 1806 Brian Fawcett Pistis 17 Grants Pass
11 2098 Eugene Anderson Cycle Analysis 48 Medford
12 1621 David Walker 49 Central Point
13 2224 Adam Artner Cycle Analysis 15 Central Point
14 1427 Jason Singleton Desalvo Custom Cycles Racing 38 Yreka
15 Carsten Walker 23 Central Point
16 1136 Stuart Anderson Cycle Sport 46 Ashland
17 2427 Joseph Davis Cycle Analysis 29 Medford
18 2977 Sara Slawta Land Shark 16 Medford
19 Elliot Anderson Cycle Analysis 19 Medford
20 Emma Anderson Cycle Analysis 15 Medford
DNF 1999 Samuel Cloward Marty's Cycle & Moore 15 Medford
DNF 1002 Stephen Gann Land Shark 15 Medford
DNF 2108 Erik Hofland Artisan Family Racing 26 Portland
DNF 2010 Ben Ivory Pistis 20 Eagle Point

Junior

Num Name Team Age City
1 1806 Brian Fawcett Pistis 17 Grants Pass
2 2224 Adam Artner Cycle Analysis 15 Central Point
3 2977 Sara Slawta Land Shark 16 Medford
4 Emma Anderson Cycle Analysis 15 Medford
DNF 1999 Samuel Cloward Marty's Cycle & Moore 15 Medford
DNF 1002 Stephen Gann Land Shark 15 Medford