Southern OR Champion Thursdays

Medford, OR
July 16, 2009

Part of the Southern OR Champion Thursdays

If you have questions or corrections, email Ed Garfield.

Updated December 27, 2009 at 8:00 PM

A Race

Num Name Team Age City Notes
1 565 Matt Dooley Etna Brewing Co./DeSalvo Custom Cycles 19 Yreka
2 598 Spencer Gray Etna Brewing Co./DeSalvo Custom Cycles 30 Central Point
3 650 Mark Krause Land Shark 38 Ashland 2nd Sprint #1; 1st Sprint #2
4 124 Glen Gann Land Shark 44 Medford 2nd Sprint #2
5 2845 Zach Gilmour Hutch's-Eugene 25 Klamath Falls
6 512 Scott Toll Desalvo Custom Cycles Racing 51 Ashland 3rd Sprint #2
7 610 Dave Reitz Desalvo Custom Cycles Racing 40 Medford 1st Sprint #1
8 205 Jade Wilcoxson Flywheel Bicycle Solutions 31 Talent
9 George Jones 51 Grants Pass
10 1297 Jake Keener Hutch's-Eugene 26 Klamath Falls 3rd Sprint #1
11 515 Doug Striley Cycle Sport 39 Medford
12 108 Richard Hogan Land Shark 40 Cental Point
13 1123 Cordino Longiotti Desalvo Custom Cycles Racing 34 Ashland
14 1300 Jeff Smith Cycle Sport 44 Medford
15 2676 Tim Dougherty Flywheel Bicycle Solutions 35 Talent
16 1149 Ian Bagshaw Flywheel Bicycle Solutions 38 Talent
17 896 Donald Vizzini Marty's Cycle & Moore 50 Jacksonville
18 Colin Mullane Land Shark 36 Talent
DNF 618 Dave Masessa Desalvo Custom Cycles Racing 42 Medford
DNF 109 Stephen Maluk Etna Brewing Co./DeSalvo Custom Cycles 32 Talent

B Race

Num Name Team Age City Notes
1 1635 Brian Davis Cycle Sport 41 Medford
2 947 Andrew Smith 27 Klamath Falls
3 1003 Bart Qualls Marty's Cycle & Moore 40 Medford
4 1305 Corey O'Neill Marty's Cycle & Moore 23 Phoenix 1st Sprint #1
5 Andrew Beem 17 Weed 3rd Sprint #1
6 1974 Travis Caldwell Etna Brewing Co./DeSalvo Custom Cycles 25 Ashland 2nd Sprint #1
7 2252 John S. Miller Flywheel Bicycle Solutions 39 Ashland
8 2053 Brock Rowley Flywheel Bicycle Solutions 38 Ashland
9 1621 David Walker 49 Central Point
10 Ryan Dunagan 26 Medford
11 Louise Smyth 27 Shreveport
12 2098 Eugene Anderson Cycle Analysis 48 Medford
13 2224 Adam Artner Cycle Analysis 15 Central Point
14 1427 Jason Singleton Desalvo Custom Cycles Racing 38 Yreka
15 1136 Stuart Anderson Cycle Sport 46 Ashland
16 Daniel BogDanoff 44 Shady Cove
17 1259 Anthony Smith Etna Brewing Co./DeSalvo Custom Cycles 40 Jacksonville
18 1806 Brian Fawcett Pistis 17 Grants Pass
19 2427 Joseph Davis Cycle Analysis 29 Medford
20 2436 Elliot Anderson Cycle Analysis 19 Medford
21 983 Nicholas DeYarman Cycle Analysis 19 Central Point
22 1387 Michael K Bansmer 66 Central Point
23 2672 Cory Fawcett Pistis 47 Grants Pass
24 930 Emma Anderson Cycle Analysis 15 Medford
DNF 1002 Stephen Gann Land Shark 15 Medford
DNF Andrew Thomas 22 Klamath Falls

Junior

Num Name Team Age City
1 Andrew Beem 17 Weed
2 2224 Adam Artner Cycle Analysis 15 Central Point
3 1806 Brian Fawcett Pistis 17 Grants Pass
4 930 Emma Anderson Cycle Analysis 15 Medford
DNF 1002 Stephen Gann Land Shark 15 Medford