Hutch's Cyclocross

Eugene, OR
September 6, 2011

Part of the Hutch's Cyclocross

If you have questions or corrections, please email Stacia Hood.

Updated October 21, 2011 at 8:04 PM

Master Men 40+

Num Name Team
1 844 John Wilson Pacific Power Blue Sky
2 153 David Tsai SLOCUM Race Team
3 5066 Mark Bradley
4 80 Greg Creswick Team Dirt/Mudslinger Events
5 4206 Todd Embree Team Dirt/Mudslinger Events
6 78 Patrick Waters Co-Motion Cycles Factory Team
7 81 Rich Wolf Sunnyside Sports
8 6005 blaine zumwalt
DNF 505 Alexander Lehnert SLOCUM Race Team

Master Women

Num Name Team
1 30 Ina McLean
2 202 Heather Hill Life Cycle Bike Shop
3 434 Melissa Boyd Pacific Power Blue Sky
4 7213 Flo Leibowitz Pacific Power Blue Sky

Masters 50+

Num Name Team
1 5272 Ken Rodgers Bicycleway.com
2 561 Paul Mautner Team Rose City
3 32 george beilstein Capitol Velo
4 89 Dave Donelson SLOCUM Race Team
5 93 Rick Gregory
6 5085 Tim Christie Life Cycle Bike Shop
7 301 Darell Provencher Team Rose City

Men A

Num Name Team
1 82 Geoffrey Huber Life Cycle Bike Shop
2 85 Spencer Bushnell Therapeutic Associates Cycling/Sagebrush Cycles

Men B

Num Name Team
1 8 Ryan Garner Tensegrity PT Cycling
2 689 Brady Cottle
3 508 Billy Truelove SLOCUM Race Team
4 73 Taylor Bushnell Tensegrity PT Cycling
5 8024 Sam Rosenberg Hutch's-Eugene
6 4451 Alan Ott Wolf Creek Racing-Kendall Subaru
7 5978 Frank Thaxter
8 4260 Jeff Sakacsi Wolf Creek Racing-Kendall Subaru
9 91 Josh Cooper
10 3102 Peter Moe Wolf Creek Racing-Kendall Subaru
11 537 Scott Hill Life Cycle Bike Shop
12 84 Reed Avery SLOCUM Race Team

Men Beg

Num Name Team
1 41 Ben Wallace
2 35 Lorne Bulling
3 25 James Murez Hutch's-Eugene
4 29 Matthew Goad
5 40 Travis Talton
6 5468 Doug Spencer
7 37 Julian Brady Corvallis High School
8 75 Clayton Hall Willamette High School
9 76 Matthew Breen Willamette High School
10 26 Tyler Krenik

Men C

Num Name Team
1 8004 Cary Adams Pacific Power Blue Sky
2 2854 Scott Wallace
3 90 Deirecle Rittev Tensegrity PT Cycling
4 5627 Dannon Canterbury Wolf Creek Racing-Kendall Subaru
5 38 Eric T Martin
6 5543 Michael Van Domelen
7 36 Bernard Acevedo Revel Consulting - Rad Racing NW
8 4169 Tyler Mangum Team Oregon presented by Laurelwood Brewing
9 27 Garrett Royce Kovacs Fashionably Late
10 31 Alexander Hongo Fashionably Late
11 8003 August Frank Life Cycle Bike Shop
12 4111 Joe Leineweber Ironclad Performance Wear
13 4227 mark lipchick Life Cycle Bike Shop
14 5114 Ted Sweeney University of Oregon Cycling Club
DNF 5732 chapell miller Team Dirt/Mudslinger Events
DNF 5580 Rob Bingham Life Cycle Bike Shop

Singlespeed

Num Name Team
1 511 luke demoe SLOCUM Race Team
2 161 McKenzie Thramer SLOCUM Race Team
3 778 Matt Baumann Paul's Bicycle Way of Life Cycling Team
4 813 Sal Collura SLOCUM Race Team
5 5204 Dan Sheerin SLOCUM Race Team
6 38 Eric T Martin
7 79 Dave Kosanke Metropolis Cycle Repair

Women A

Num Name Team
1 409 jaini VS-Crawford SLOCUM Race Team

Women B

Num Name Team
1 7254 Helen Kennedy
2 7102 Michelle Baumann
3 71 Clara Terrell Hutch's-Eugene

Women C

Num Name Team
1 28 McKenzie Huso
2 92 Kara Doescher Pacific Power Blue Sky
3 7275 Kelsey Wilson Pacific Power Blue Sky
4 34 Erynne Vanzee
5 94 ashley flint
6 44 Julie Berkbuegler Tensegrity PT Cycling
7 505 Gabrielle Lehnert