University of Oregon Cycling Club

Event Category Name
49 USGP of Cyclocross Category B Men Dillon Caldwell
13 GPMC: Winter Cross: GPMC Final Series Standings Category B Jeremy Garbellano
83 GPMC: Winter Cross: GPMC Final Series Standings Category C Ted Sweeney
17 Psycho Cross: Series Standings Category C Men Tea Sweeny
10 GPMC: OBRA CX Champs/Psycho: GPMC Series Standings Category B Jeremy Garbellano
74 GPMC: OBRA CX Champs/Psycho: GPMC Series Standings Category C Ted Sweeney
17 GPMC: OBRA CX Champs/Psycho Category C Ted Sweeney
2 Pedalers At The Poor Farm CCX @ Edgefield Category C Ross Sherbak
11 Pedalers At The Poor Farm CCX @ Edgefield Category C Ted Sweeney
8 GPMC: Apple Core Cross: GPMC Series Standings Category B Jeremy Garbellano
7 GPMC: David Douglas CX #2: GPMC Series Standings Category B Jeremy Garbellano
14 Blind Date: Final Series Standings Men B Jeremy Garbellano
6 GPMC: Het Meer CX Race: GPMC Series Standings Category B Jeremy Garbellano
6 Psycho Cross Men C Tea Sweeny
1 Blind Date Men B Jeremy Garbellano
2 Cross Crusade Category B Jeremy Garbellano
5 GPMC: Ninkrossi: GPMC Series Standings Category B Jeremy Garbellano
DNF GPMC: Ninkrossi Category B Jeremy Garbellano
DNF Blind Date Men B Jeremy Garbellano
7 Cross Crusade Category B Jeremy Garbellano
4 GPMC: Heiser CX Category B Jeremy Garbellano
3 GPMC: Heiser CX: GPMC Series Standings Category B Jeremy Garbellano
89 Cross Crusade Category C Ted Sweeney
DNF Cross Crusade Category B Jeremy Garbellano
DNF Canby Cross-Word Cyclocross Challenge Category B Jeremy Garbellano
52 Blind Date Men B Jeremy Garbellano
13 Hutch's Cyclocross Men C Ted Sweeney
12 GPMC: Hood River Double Cross: GPMC Series Standings Category B Jeremy Garbellano
12 Hutch's Cyclocross Men C Ted Sweeney
DNF Pain and Suffer'n CX Category B Jeremy Garbellano
14 Hutch's Cyclocross Men C Ted Sweeney
6 GPMC: David Douglas CX #1 Category B Jeremy Garbellano
15 Eugene Celebration-Celebration Criterium Pro/1/2 Men David Kuhns
12 Eugene Celebration-Coburg Time Trial Category 1/2 Men David Kuhns
27 Eugene Celebration-Celebration Criterium Category 3 Men Dillon Caldwell
49 Eugene Celebration-Coburg Time Trial: Combined Combined Dillon Caldwell
24 Eugene Celebration-Coburg Time Trial Category 3 Men Dillon Caldwell
36 Eugene Celebration-Coburg Time Trial: Combined Combined David Kuhns
14 Eugene Celebration-Briggs Hill Road Race: Eugene Celebration-GC after Stage 1 Category 3 Men Dillon Caldwell
15 Eugene Celebration-Briggs Hill Road Race Category 3 Men Dillon Caldwell
8 Eugene Celebration-Briggs Hill Road Race Pro/1/2 Men David Kuhns
19 Eugene Celebration-Briggs Hill Road Race: Eugene Celebration-GC after Stage 1 Pro/1/2 Men David Kuhns
14 Eugene Celebration Pro/1/2 Men David Kuhns
19 Eugene Celebration Category 3 Men Dillon Caldwell
4 Fast Twitch Fridays Sprint B Jeremy Garbellano
2 Fast Twitch Fridays Keirin B Jeremy Garbellano
17 Eugene Celebration-McBeth Prologue Category 3 Men Dillon Caldwell
40 Fast Twitch Fridays: July/August Sprinter Jeremy Garbellano
16 Eugene Celebration-McBeth Prologue: Eugene Celebration-GC after Prologue Category 3 Men Dillon Caldwell
10 Giro di Portland Category 3 Men Graham Kelley
17 Cascade Cycling Classic-Deschutes Brewery Aubrey Butte Circuit Race: OBRA-Deschutes Brewery Aubrey Butte Circuit Race Category 2 Men David Kuhns
25 Cascade Cycling Classic-Deschutes Brewery Aubrey Butte Circuit Race: OBRA-Final General Classification Category 2 Men David Kuhns
43 Cascade Cycling Classic-Desert Orthopedist & Rebound Physical Therapy Twilight Downtown Criterium: OBRA-Hutch's Bicycles Time Trial Category 2 Men David Kuhns
33 Cascade Cycling Classic-Desert Orthopedist & Rebound Physical Therapy Twilight Downtown Criterium: OBRA-GC after stage 2 Category 2 Men David Kuhns
55 Cascade Cycling Classic-Desert Orthopedist & Rebound Physical Therapy Twilight Downtown Criterium: OBRA-Desert Orthopedist & Rebound Physical Therapy Twilight Downtown Criterium Category 2 Men David Kuhns
33 Cascade Cycling Classic-Desert Orthopedist & Rebound Physical Therapy Twilight Downtown Criterium: OBRA-GC after stage 3 Category 2 Men David Kuhns
28 Cascade Cycling Classic-Pacific Power Cascade Lake Road Race: OBRA-Pacific Power Cascade Lake Road Race Category 2 Men David Kuhns
28 Cascade Cycling Classic-Pacific Power Cascade Lake Road Race: OBRA-GC after stage 1 Category 2 Men David Kuhns
117 High Desert Omnium: Time Trial: Combined Combined Aleah Davis
8 High Desert Omnium: Time Trial Category 3 Men Dillon Caldwell
28 High Desert Omnium: Time Trial: Combined Combined Dillon Caldwell
4 High Desert Omnium: Criterium Women 4 Aleah Davis
6 High Desert Omnium: Time Trial Women 4 Aleah Davis
13 Twilight Criterium Category 4/5 Stefan Andreev
2 Swan Island Rose Festival Criterium Women Category 4 Aleah Davis
3 Twilight Criterium Men Category 1/2 Jeremy Garbellano
6 Twilight Criterium Men Category 4/5 Stefan Andreev
12 Twilight Criterium-June Series Category 4/5 Andreev Stefan
5 Franz Criterium Women Category 4 Aleah Davis
40 Fast Twitch Fridays: May/June Series Sprinter Jeremy Garbellano
8 Sublime Sublimity Men 5 Daniel Gray
13 Sublime Sublimity Men 5 Ben Metcalfe
52 Twilight Criterium Category 4/5 Stefan Andreev
DNF Mt. Hood Cycling Classic: Columbia Hills Road Race Category 4 Men Niles Clarke
5 Black Rock Flow Cup DH Category 1 Men 19-39 ALEX COCCO
30 Bend Don't Brake Men Category 4/5 Ted Sweeney
10 Bend Don't Brake Men Category 4/5 austin sommerfield
17 Spring Thaw DH Category 1 Men 19-24 SCOTT ELBERT
21 Spring Thaw DH Category 1 Men 19-24 JEFF BANDEL
12 Spring Thaw DH Category 1 Men 19-24 ALEX COCCO
7 Silverton RR Champs Women 4 Helen Rappe
DNS Cascade Chainbreaker Category 3 Men 19-34 Kyle Baxter
20 Eugene Roubaix Men 4 austin sommerfield
18 Icebreaker Criterium Men Category 4/5 Ted Sweeney
34 Cherry Pie Road Race Men Category 3 Brian Fawcett