Revenge Of The Disc: Combined

Brownsville, OR
April 29, 2017

Part of the Revenge Of The Disc

Updated December 13, 2017 at 3:12 AM

Combined

Name Team Category Time
1 Tom Webb Team Rose City Masters Men 65-69 0:32:49.000
2 Luke Bolt Junior Men 17-18 0:35:48.000
3 Steve Gerdemann Team Revenge Cycling & Racing (RCR) Masters Men 65-69 0:36:59.000
4 Jeremy Wilson Masters Men 65-69 0:38:45.000
5 Mckenna Mckee Grixsen Brewing p/b West End Bikes Junior Women 15-16 0:39:25.000
6 Edward Lanton Masters Men 65-69 0:41:49.000
7 Tristan Young Word-RCB by Cyclisme Junior Men 15-16 0:43:31.000
8 Keeley Brownback Mountain View Cycles Racing Team Junior Women 15-16 0:45:05.000
9 Keeley Brownback Mountain View Cycles Racing Team Junior Women 15-18 0:49:35.500
10 Joshua Morris Word-RCB by Cyclisme Junior Men 15-16 0:53:38.000
11 Justin Guidroz Men Category 3 0:53:53.000
12 Carl Hoefer Hosmer Chiropractic -RPM Mortgage Men Category 1/2 0:53:53.450
13 Chris Waggoner Therapeutic Associates Racing p/b Pacific Office Men Category 1/2 0:55:24.700
14 Greg Steele Audi Masters Men 45-49 0:55:29.000
15 Zhaolong Wu Team Oregon presented by Laurelwood Brewing Men Category 1/2 0:56:26.000
16 Dan Swanson Masters Men 45-49 0:56:31.000
17 Chris Sarrett Hutch's Eugene Men Category 3 0:56:32.000
18 Ron Babcock Masters Men 45-49 0:56:53.000
19 Ryan Menze Team Oregon presented by Laurelwood Brewing Men Category 3 0:56:58.000
20 Alan Whitney Team Oregon presented by Laurelwood Brewing Masters Men 55-59 0:57:10.000
20 Justin Onusko Team Oregon presented by Laurelwood Brewing Men Category 1/2 0:57:10.000
22 Scott Peterson Monster Media Racing p/b Cyclesoles Masters Men 50-54 0:57:20.000
23 Alex Wilson Hammer Velo Men Category 3 0:58:04.000
24 Paul Coffee Masters Men 60-64 0:58:26.000
25 Jens Heycke Masters Men 55-59 0:58:34.000
26 Kyle Kotwica Masters Men 50-54 0:59:04.000
27 Charles Hall Hutch's Eugene Masters Men 50-54 0:59:06.000
28 Henrique Serra Therapeutic Associates Racing p/b Pacific Office Men Category 1/2 0:59:11.000
29 Mark Lipchick Hutch's Eugene Masters Men 55-59 0:59:16.000
30 Tom Webb Team Rose City Men Category 3 0:59:31.000
31 Mark Magilner Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing Masters Men 50-54 0:59:32.000
32 Austin Arguello Hedrick Racing Eddy Men 0:59:43.000
33 Tim Mineo Portland Velo Racing Men Category 4/5 1:00:05.000
34 David Prats Team Revenge Cycling & Racing (RCR) Men Category 3 1:00:11.000
35 John OBrien Evolution Racing Team/River City Bicycles Masters Men 55-59 1:00:38.000
36 Kristopher Celtnieks Hammer Velo Men Category 3 1:00:44.000
37 Greg Steele Audi Masters Men 40-49 1:01:01.900
38 Bryant Howard Men Category 3 1:01:02.000
39 Kristina Hughes Therapeutic Associates Racing p/b Pacific Office Masters Women 45-49 1:01:15.000
40 Erik Spillman Portland Velo Racing Masters Men 50-54 1:01:20.000
41 Whitney Phillips Dialed Cycling Team Masters Men 50-54 1:01:22.000
42 Doug Palmer Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing Masters Men 50-54 1:02:05.000
43 Gregory Hartman Team Rose City Masters Men 60-64 1:02:08.000
44 Dan Swanson Masters Men 40-49 1:02:10.100
45 Tyler Thessin Portland Velo Racing Men Category 4/5 1:02:13.000
46 Ron Babcock Masters Men 40-49 1:02:34.300
47 Leia Tyrrell Women Category 1/2 1:02:43.000
48 Alan Whitney Team Oregon presented by Laurelwood Brewing Masters Men 50-59 1:02:53.000
49 Paul Mautner Veloforma Masters Men 55-59 1:03:00.000
50 Scott Peterson Monster Media Racing p/b Cyclesoles Masters Men 50-59 1:03:04.000
51 Andy Stahl Hutch's Eugene Masters Men 60-64 1:03:19.000
52 John Adams Capitol Velo Men Category 4/5 1:03:27.000
53 Jodie Bolt Masters Women 50-54 1:03:33.000
54 Nick Collins Team Oregon presented by Laurelwood Brewing Men Category 4/5 1:03:49.000
55 Andrew LaVeine Audi Eddy Men 1:04:16.000
56 Paul Coffee Masters Men 60-69 1:04:16.600
57 Jens Heycke Masters Men 50-59 1:04:25.400
58 Ed Zulyevic Bicycleway.com/OPS Men Category 4/5 1:04:37.000
59 Tom Webb Team Rose City Masters Men 60-69 1:04:52.342
60 Kyle Kotwica Masters Men 50-59 1:04:58.400
61 Charles Hall Hutch's Eugene Masters Men 50-59 1:05:00.600
62 Gina Kavesh Masters Women 50-54 1:05:04.000
63 Mark Lipchick Hutch's Eugene Masters Men 50-59 1:05:11.600
64 Mark Magilner Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing Masters Men 50-59 1:05:29.200
65 Andi Smith Masters Women 50-54 1:06:00.000
66 Dave Petermeier Team Planet X USA p/b Xiologix Masters Men 50-54 1:06:17.000
67 Michael Hopkins Team Planet X USA p/b Xiologix Eddy Men 1:06:25.000
68 Benjamin Drucker Swift Racing p/b 21st Ave. Bicycles Eddy Men 1:06:30.000
68 Jorge Kaufmann Team Oregon presented by Laurelwood Brewing Men Category 4/5 1:06:30.000
70 John OBrien Evolution Racing Team/River City Bicycles Masters Men 50-59 1:06:41.800
71 Kristina Hughes Therapeutic Associates Racing p/b Pacific Office Masters Women 40-49 1:07:22.500
72 Erik Spillman Portland Velo Racing Masters Men 50-59 1:07:28.000
73 Jeff Maurer Masters Men 60-64 1:07:30.000
74 Whitney Phillips Dialed Cycling Team Masters Men 50-59 1:07:30.200
75 Brady Cowing Men Category 4/5 1:07:55.000
76 Doug Palmer Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing Masters Men 50-59 1:08:17.500
77 Gregory Hartman Team Rose City Masters Men 60-69 1:08:20.800
78 Monica Emerick Masters Women 40-44 1:08:58.000
79 Paul Mautner Veloforma Masters Men 50-59 1:09:18.000
80 Andy Stahl Hutch's Eugene Masters Men 60-69 1:09:38.900
81 Jodie Bolt Masters Women 50-59 1:09:54.300
82 Tom Dempsey Harder Cycling Tandem 1:10:23.000
82 Dana Harris Harder Cycling Tandem 1:10:23.000
84 Todd Jessup Men Category 4/5 1:10:33.000
85 Korrie Hicks Women Category 4/5 1:11:04.000
86 Ricky Gray Men Category 4/5 1:11:14.000
87 Matthew Ballou Men Category 4/5 1:11:23.000
88 Lisa George Sweetpea Ladies Auxiliary Masters Women 50-54 1:11:24.000
89 Gina Kavesh Masters Women 50-59 1:11:34.400
90 Bukie Mabayoje BBC Bike Gallery Continental Men Category 3 1:11:40.000
91 Victor Pastore Men Category 4/5 1:11:41.000
92 Heather Knapp Masters Women 40-44 1:12:06.000
93 Stephanie Wilson Women Category 4/5 1:12:16.000
94 Janet Howard Women Category 4/5 1:12:24.000
95 Steven Bateman Masters Men 45-49 1:12:29.000
96 Andi Smith Masters Women 50-59 1:12:36.000
97 James Bell Hutch's Eugene Masters Men 60-64 1:12:53.000
98 Dave Petermeier Team Planet X USA p/b Xiologix Masters Men 50-59 1:12:54.700
99 Remy Maguire Women Category 4/5 1:12:58.000
100 Jules DJ Allison Olympia Cycling Team Eddy Women 1:13:06.000
101 Steve Gerdemann Team Revenge Cycling & Racing (RCR) Masters Men 60-69 1:13:06.545
102 Kristin Yarris Masters Women 40-44 1:13:09.000
102 Leah Brown Women Category 4/5 1:13:09.000
104 Robin Yakhour Sorella Forte p/b St Honoré Bakery Masters Women 50-54 1:14:01.000
105 Jeff Maurer Masters Men 60-69 1:14:15.000
106 Chris Mays Men Category 4/5 1:14:53.000
107 Monica Emerick Masters Women 40-49 1:15:51.800
108 Garen Marter Eddy Men 1:15:54.000
109 Chris Collins Women Category 4/5 1:16:03.000
110 Tatiana Campos Therapeutic Associates Racing p/b Pacific Office Women Category 4/5 1:16:14.000
111 Alvin Graham Jr. Masters Men 50-54 1:16:18.000
112 Jeremy Wilson Masters Men 60-69 1:16:36.087
113 Joanna Fleskes Harder Cycling Women Category 4/5 1:17:15.000
114 James Dunn Men Category 4/5 1:18:10.000
115 Sarah Miller Word-RCB by Cyclisme Women Category 4/5 1:18:11.000
116 Lisa George Sweetpea Ladies Auxiliary Masters Women 50-59 1:18:32.400
117 Heather Knapp Masters Women 40-49 1:19:18.600
118 Steven Bateman Masters Men 40-49 1:19:43.900
119 James Bell Hutch's Eugene Masters Men 60-69 1:20:10.300
120 Kristin Yarris Masters Women 40-49 1:20:27.900
121 Tracy Arnold Women Category 4/5 1:20:45.000
122 julie Leffler Women Category 4/5 1:20:59.000
123 Jennifer Justus Sorella Forte p/b St Honoré Bakery Eddy Women 1:21:06.000
124 Robin Yakhour Sorella Forte p/b St Honoré Bakery Masters Women 50-59 1:21:25.100
125 Jamie Mikami Veloforma Tandem 1:21:46.000
125 Cavan Mikami Veloforma Tandem 1:21:46.000
127 Edward Lanton Masters Men 60-69 1:22:39.820
128 Diane Kerns Women Category 4/5 1:22:47.000
129 Bob Cozzie Eddy Men 1:23:39.000
130 Alvin Graham Jr. Masters Men 50-59 1:23:55.800
131 Debra Vieira Women Category 4/5 1:23:57.000
132 Michael Richardson Masters Men 60-64 1:24:50.000
133 Allison Couch Women Category 4/5 1:28:14.000
134 Mary Crouse Women Category 4/5 1:28:56.000
135 Rachael Morris Women Category 4/5 1:30:02.000
136 Sherri Rohlf Sorella Forte p/b St Honoré Bakery Masters Women 45-49 1:32:15.000
137 Michael Richardson Masters Men 60-69 1:33:19.000
138 Carol Moore Eddy Women 1:39:09.000
139 Sherri Rohlf Sorella Forte p/b St Honoré Bakery Masters Women 40-49 1:41:28.500
140 Ida Thorbek Women Category 4/5 1:44:23.000
141 Mark Pearson Hutch's Bend Dental Masters Men 70+ 53352232:21:48.336
142 Loren Russell Masters Men 70+ 58298597:51:18.088
143 Roger Johnson Team Rose City Masters Men 70+ 60070467:22:17.901
144 Robert Zumwalt Bicycleway.com/OPS Masters Men 70+ 63023539:19:49.539
144 Name Missing Masters Men 70+ 63023539:19:49.539
146 Enrique Carbajal Masters Men 30-39 125866666:54:38.812