Team Rose City

Event Category Name Date
2 OBRA Championships: Kruger's Crossing Cyclocross Classic Masters 60+ Tom Webb 11/19
2 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Barton Park Masters 60+ Tom Webb 11/12
5 Corn Cross 2 Masters Women 50+ Pam Reid 11/11
2 Corn Cross 2 Masters 60+ Tom Webb 11/11
3 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Wooden Shoe Masters 60+ Tom Webb 11/5
4 Corvallis Cross Classic Masters Women 50+ Christie Scheer 11/4
3 Corvallis Cross Classic Masters Women 50+ Pam Reid 11/4
12 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Bend Masters Women 50+ Pam Reid 10/28
1 GPCM: Luscher Farm Crosstoberfest Masters 60+ Tom Webb 10/28
5 CrossWord CX Challenge Masters Women 50+ Barbara Thiele 10/21
2 CrossWord CX Challenge Masters Women 50+ Pam Reid 10/21
8 GPCM: Washougal CX Masters Women 50+ Christie Scheer 10/14
5 GPCM: Washougal CX Masters Women 50+ Pam Reid 10/14
12 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy #2 Masters Women 50+ Christie Scheer 10/8
6 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy #2 Masters 60+ Tom Webb 10/8
17 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy #1 Masters Women 50+ Renata Hahn 10/7
11 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy #1 Masters Women 50+ Christie Scheer 10/7
7 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy #1 Masters 60+ Tom Webb 10/7
3 Cross on the Mountain Masters 60+ Tom Webb 10/1
6 GPCM: Heiser Farm CX Masters Women 50+ Christie Scheer 9/30
3 GPCM: Heiser Farm CX Masters Women 50+ Pam Reid 9/30
5 GPCM: Heiser Farm CX Masters 60+ Tom Webb 9/30
4 Battle at Barlow Masters Women 50+ Pam Reid 9/24
2 Battle at Barlow Masters 60+ Tom Webb 9/24
2 GPCM: NINKROSSI Masters 60+ Tom Webb 9/23
4 GPCM: Zaaldercross Masters Women 50+ Christie Scheer 9/16
6 Corn Cross 1 Masters Women 50+ Christie Scheer 9/10
5 Corn Cross 1 Masters Women 50+ Pam Reid 9/10
4 GPCM: Het Meer CX Masters 60+ Tom Webb 9/9
3 GPCM: DDCX Masters 60+ Tom Webb 9/2
1 PVC TT and Pursuits Masters Women 60+ Pam Reid 8/29
6 Ochoco Gravel Roubaix Masters Women 50+ (45-Mile) Barbara Thiele 8/26
5 Ochoco Gravel Roubaix Masters Women 50+ (45-Mile) Pam Reid 8/26
16 Ochoco Gravel Roubaix Masters Men 50+ (45-Mile) Ken Reid 8/26
1 OBRA Masters Track State Championship Women 50+ Team Sprint Barbara Thiele 8/20
1 OBRA Masters Track State Championship Women 50+ Team Sprint Pam Reid 8/20
1 OBRA Masters Track State Championship Women 60+ 500m Pam Reid 8/20
1 OBRA Masters Track State Championship Masters Women 50+ 2K Pursuit Pam Reid 8/19
1 PVC TT and Pursuits Masters Women 60+ 3K Pam Reid 8/15
1 PVC TT and Pursuits Masters Women 60+ 2K Pam Reid 8/15
1 PVC TT and Pursuits Masters Women 60+ 500m Pam Reid 8/8
3 Portland Short Track Series Category 2 Women 45+ Pam Reid 7/31
7 Portland Short Track Series Category 2 Women 45+ Pam Reid 7/17
30 Larch Mt. Hill Climb: Combined Combined Tom Webb 7/9
1 Larch Mt. Hill Climb Masters Men 65+ Tom Webb 7/9
3 Portland Short Track Series Category 2 Women 45+ Pam Reid 6/26
11 Sagebrush Cycles TT and Duathlon Series Men 4/5 Roger Johnson 6/14
3 Portland Short Track Series Category 2 Women 45+ Pam Reid 6/12
133 OBRA TT Championships: Combined Combined Gregory Hartman 6/11
89 OBRA TT Championships: Combined Combined Gregory Hartman 6/11
6 OBRA TT Championships Masters Men 60-69 Gregory Hartman 6/11
4 OBRA TT Championships Masters Men 60-64 Gregory Hartman 6/11
42 Sagebrush Cycles TT and Duathlon Series: Combined Combined Roger Johnson 6/7
7 Sagebrush Cycles TT and Duathlon Series Men 4/5 Roger Johnson 6/7
3 Portland Short Track Series Category 2 Women 45+ Pam Reid 6/5
52 Sagebrush Cycles TT and Duathlon Series: Combined Combined Roger Johnson 5/31
10 Sagebrush Cycles TT and Duathlon Series Men 4/5 Roger Johnson 5/31
23 Twilight Time Trial Series: Combined Combined Roger Johnson 5/23
4 Twilight Time Trial Series Masters Men 60+ Roger Johnson 5/23
10 Oregon Gran Fondo: Medio Fondo Men 50-59 Joe Cipale 5/21
3 Thursday Night Track Racing Masters 500m James Thiele 5/18
28 Twilight Time Trial Series: Combined Combined Roger Johnson 5/9
6 Twilight Time Trial Series Masters Men 60+ Roger Johnson 5/9
37 OBRA TTT Championships: Combined Combined Jim Kenney 5/7
37 OBRA TTT Championships: Combined Combined Tom Webb 5/7
37 OBRA TTT Championships: Combined Combined Gregory Hartman 5/7
1 OBRA TTT Championships Men 240+ Jim Kenney 5/7
1 OBRA TTT Championships Men 240+ Tom Webb 5/7
1 OBRA TTT Championships Men 240+ Gregory Hartman 5/7
143 Revenge Of The Disc: Combined Combined Roger Johnson 4/29
59 Revenge Of The Disc: Combined Combined Tom Webb 4/29
77 Revenge Of The Disc: Combined Combined Gregory Hartman 4/29
30 Revenge Of The Disc: Combined Combined Tom Webb 4/29
1 Revenge Of The Disc: Combined Combined Tom Webb 4/29
43 Revenge Of The Disc: Combined Combined Gregory Hartman 4/29
2 Revenge Of The Disc Masters Men 60-69 Tom Webb 4/29
3 Revenge Of The Disc Masters Men 60-69 Gregory Hartman 4/29
3 Revenge Of The Disc Masters Men 70+ Roger Johnson 4/29
1 Revenge Of The Disc Masters Men 65-69 Tom Webb 4/29
5 Revenge Of The Disc Men Category 3 Tom Webb 4/29
2 Revenge Of The Disc Masters Men 60-64 Gregory Hartman 4/29
5 Oregon Coast Gravel Epic: Son of Abomination Oregon Gravel Epic Men 50-59 Ken Reid 4/22
4 Oregon Coast Gravel Epic: Son of Abomination Oregon Gravel Epic Women 50-59 Christie Scheer 4/22
3 Oregon Coast Gravel Epic: Son of Abomination Oregon Gravel Epic Women 50-59 Renata Hahn 4/22
2 Oregon Coast Gravel Epic: Son of Abomination Oregon Gravel Epic Women 50-59 Pam Reid 4/22
2 Echo Red 2 Red XC MTB Race Category 2 Women 50+ Pam Reid 4/1
47 Jack Frost Time Trial: Combined Combined Tom Webb 3/5
1 Jack Frost Time Trial Masters Men 60-69 Tom Webb 3/5