Dirty Circles 1

Woodland, WA
March 1, 2015

Part of the Dirty Circles

Questions about results should go to Terri Camp.

Updated September 10, 2015 at 4:17 PM

Junior Men

Num Name Team Age City
1 5561 Jaden Salama Word-RCB by Cyclisme
2 4256 Peter Newlands PDX Devo Junior Cycling 17 Portland
3 5148 Paul Furst Camas Bike and Sport p/b Sunset Audi 17 Vancouver
4 44 Joseph Lukens PDX Devo Junior Cycling 15 Lake Oswego
5 8006 Jacob Smith PDX Devo Junior Cycling 12 Portland
6 5280 Cooper Irwin Hapi-Go! 17 Woodland
7 8004 Parker Green Beaverton Bicycle Club 13 Fairview
8 5315 Zach Lang Hapi-Go! 17 Oregon City
9 5225 Collin Turner PDX Devo Junior Cycling 12 Portland
10 5301 Dublin Wilger 11 Forest Grove

Junior Women

Num Name Team Age City
1 8029 Mckenna Mckee Fred Meyer/Lakeside Cycling Team 12 Vancouver
2 446 Anna Saltzberg Swift Racing p/b 21st Ave. Bicycles 12 Vancouver
3 8020 Kaylie Ragsdale Fred Meyer/Lakeside Cycling Team 15 Clackamas
4 7124 Kathryn Ragsdale Fred Meyer/Lakeside Cycling Team 18 Clackamas
5 48 Charlie Wirth Fred Meyer/Lakeside Cycling Team 14 Happy Valley

Masters Men 1/2/3

Num Name Team Age City
1 815 Lonny Knabe Team Novo Nordisk Elite 39 Portland
2 164 Steve Remy Monster Media Racing p/b Fight Meso 48 Gresham
3 135 Jeff Gaeckle Olympia Orthopaedic Associates 45 olympia
4 760 Christian Tresser Smith&Nephew p/b West End Bikes 48 portland
5 750 Stephen McDade Veloforma 43 tigard
6 812 Brian Engelhard Audi 40 Tualatin
7 170 William Santana Unattached 40 Portland
8 773 William Zale Smith&Nephew p/b West End Bikes 57 Portland
9 157 Nate Magaret VC Roger 44 Portland
10 837 Robin Wessel Hosmer Chiro/RPM Mortgage Cycling Team 45 Tigard
11 469 Mark Crawford Olympia Cycling Team 49 Lake Oswego
12 195 Kent Johnston Fred Meyer/Lakeside Cycling Team 49 Lake Oswego
13 180 David Chipchase Olympia Orthopaedic Associates 45 Dupont
14 118 Mark Ginsberg Hosmer Chiro/RPM Mortgage Cycling Team 45 Portland
15 137 Peter Drake Fred Meyer/Lakeside Cycling Team 50 Portland
16 140 Dickie Mallison VC Roger 56 Portland
17 62 Michael Girard Evolution Racing Team/River City Bicycles 47 Portland
18 61 Craig Broderg 50
19 3003 Erik Bakker Olympia Cycling Team 46 Vancouver
20 888 Carl Hoefer Hosmer Chiro/RPM Mortgage Cycling Team 35 Tigard
21 344 Dave Dezellem Olympia Cycling Team 45 Hillsboro
22 134 Eddie French Monster Media Racing p/b Fight Meso 48 Portland
23 550 David Saltzberg Swift Racing p/b 21st Ave. Bicycles 49 Vancouver
24 901 Steve Wright 48
25 623 Douglas Murphy Team Oregon presented by Laurelwood Brewing 43 Beaverton
26 560 Neil Green Therapeutic Associates Racing 41 Fairview
27 352 Randy Salamon The Xtacles/Machete Squad 42 Seattle
28 47 Bill Jacobus US Military Cycling Team 48 Bend
29 502 Michael Medina Monster Media Racing p/b Fight Meso 47 Portland
30 904 Michael Pruitt 43
31 331 Scott Goodrich Hosmer Chiro/RPM Mortgage Cycling Team 40 Camas
32 507 Timothy Smith Therapeutic Associates Racing 52 Portland
33 810 Joshua Creem Smith&Nephew p/b West End Bikes 41 Lake Oswego
34 800 Ryan Jarrell Hosmer Chiro/RPM Mortgage Cycling Team 41 West Linn
35 814 Steve Schwaeber Smith&Nephew p/b West End Bikes 46 portland
36 151 Jeff Mitchem VC Roger 55 Portland
37 643 Dean Vacheresse VC Roger 54 Portland
38 393 Bryan Curry Fred Meyer/Lakeside Cycling Team 50 Portland
39 57 Thomas Cody Smith&Nephew p/b West End Bikes 46 portland
40 882 Michael Benno Smith&Nephew p/b West End Bikes 47 Portland
41 365 Christopher Bright Illy Coffee-River City Bicycles 48 Portland
DNF 546 Freddy Tincher Fred Meyer/Lakeside Cycling Team 41 Portland

Masters Men 3/4

Num Name Team Age City
1 4065 Trevor Rice Portland Velo Racing Team 42 portland
2 629 Joseph Reynolds Portland Bicycle Studio 39 Portland
3 42 Johnny Burrell Portland Bicycle Studio 41 portland
4 3014 Ryan McCracken Hosmer Chiro/RPM Mortgage Cycling Team 35 Vancouver
5 318 Benjamin Drucker Swift Racing p/b 21st Ave. Bicycles 46 Portland
6 3053 Greg Luniewski 47
7 547 Jeff Turner Dallas Bike Works 45 Portland
8 324 Saul Lopez Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing 44 Portland
9 379 Peter Seelig Dr Will Bar 41 Portland
10 655 George Gardner Team Oregon presented by Laurelwood Brewing 50 Portland
11 348 Patrick Palmer Hosmer Chiro/RPM Mortgage Cycling Team 43 West Linn
12 4013 Chad Butler Hapi-Go! 48 Scio
13 4206 James Buckroyd Portland Bicycle Studio 41 Portland
14 4067 Chris Roberts Hammer Velo 44 Portland
15 3052 Lane Wilkinson 49
16 383 David Hopper NoMads Bicycle Racing Team 46 Beaverton
17 528 Andrew Hayes Rogue 40 White Salmon
18 771 Randy Word Word-RCB by Cyclisme 47 Fairview
19 4191 Eric Stouck Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing 46 Portland
20 652 Rob Thompson Olympia Cycling Team 44 Portland
21 5353 Michael Kosmala Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing 43 Tigard
22 347 Ryan Morgan Trusty Switchblade 41 Portland
23 533 Sasha Lacey Portland Velo Racing Team 48 Portland
24 4149 Isaac Potoczny-Jones Hammer Velo 36 Portland
25 4454 Kirksey Neumeyer 36
26 4252 Dean Futrell M E 42 Beaverton
27 4107 Brian Lynch Dr Will Bar 39 Portland
28 395 Bukie Mabayoje Beaverton Bicycle Club 53 Hillsboro
29 4057 Thomas Orth Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing 47 Beaverton
30 56 Barry Ironmonger Bikesale.com 52 Woodinville
31 454 Greg Russell NoMads Bicycle Racing Team 47 Portland
32 4054 Jonathan Nelson Belgium Bike Bio Racer 48 Portland
33 517 Vince Blaney Dr Will Bar 41 Portland
34 576 Matt Radich Dr Will Bar 46 Lake Oswego
35 45 Tom Letsinger GVH Bikes 43 Hood River
36 325 Wade Goff Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing 44 Sherwood
37 521 Bill Dolan Dr Will Bar 38 Portland
38 40 Steven Potter 44
39 555 Kevin Thompson Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing 43 lake oswego
40 4138 Sean Galloway Team Oregon presented by Laurelwood Brewing 50 Portland
41 535 Erik Spillman Portland Velo Racing Team 50 Portland

Masters Men 4/5

Num Name Team Age City Notes
1 5019 Robert Tornai Audi 42 Newberg
2 4084 Erik Denninghoff DNR Cycling 36 Portland
3 5027 Doug Brecht Multnomah Athletic Club 51 Portland
4 4110 Rod Mitchell Fred Meyer/Lakeside Cycling Team 47 Portland
5 4251 Aaron Even VMR Racing 45 Portland
6 5353 Michael Kosmala Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing 43 Tigard
7 4033 Bill Holmes Fred Meyer/Lakeside Cycling Team 53 milwaukie
8 4030 John Hatfield Audi 47 Portland
9 4254 Scott McKnight 46 Gresham
10 4216 James Graves 44 Tigard
11 40 Steven Potter 44
12 4191 Eric Stouck Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing 46 Portland
13 36 pete Schwane Warning Rule #8.4 - Unreadable number
14 34 Jeff Boehlke
15 4238 Matthew Schwartz Metropolis Cycle Repair 40 Portland
16 5360 Dean Maclean Team Planet X USA 45 Portland
17 5149 Stefan Furst Camas Bike and Sport p/b Sunset Audi 58 Vancouver
18 5366 Jordan Norris Joe Bike Racing 36 Portland
19 35 Jamie Caird 42
20 5291 Albert Passadore 43 Portland
21 5271 koosha Aslani 36 Tigard
22 5378 Mack Stilson Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing 57 Milwaukie
23 4453 Damon Schaefer 44 Beverton
24 4198 James Webb Beaverton Bicycle Club 49 Portland
25 5381 Cliff Theisen 57 0.0
26 4036 Mark Jensen Team First City 49 Gladstone
27 4247 Cliff Allen VMR Racing 44 Portland
28 4083 Perry York Team Oregon presented by Laurelwood Brewing 47 Battle Ground

Masters Men 50+

Num Name Team Age City
1 337 Louis Liu Audi 51 portland
2 902 Jason Mauer Fred Meyer/Lakeside Cycling Team 51
3 320 Darren Ferris Hammer Velo 51 Portland
4 326 Ronald Brigham Belgium Bike Bio Racer 51 Oregon City
5 376 Robert Huff Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing 53 Portland
6 5160 Scott Peterson Monster Media Racing p/b Fight Meso 51 Bend
7 136 David Root Therapeutic Associates Racing 50 Vancouver
8 510 Alan Whitney Rogue 55 Tualatin
9 518 Tony Coca Rogue 52 Sandy
10 343 David McCasker 57 Portland
11 362 Jeff Tedder Hammer Velo 55 Portland
12 5195 Martin Fuss Team Oregon presented by Laurelwood Brewing 52 Portland
13 4047 Mark Lipchick Bicycleway.com/Oregon Paddle Sports 57 eugene
14 642 Steve Thompson Bikesale.com 61 Seattle
15 527 Will Harden Dr Will Bar 54 Tigard
16 146 Scott Harman Hosmer Chiro/RPM Mortgage Cycling Team 54 Lake Oswego
17 557 Dave Faust Team Rose City 59 Portland
18 341 Tim Marcotte Hop Valley Brewing 51 Eugene
19 377 Tom Webb Team Rose City 63 Portland
20 155 Ivan Meadors Fred Meyer/Lakeside Cycling Team 56 Hillsboro
21 695 Craig Austin Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing 52 Wilsonville
22 54 Kevin Billingsley Veloforma 52 Portland
23 767 Robert Vigeant US Military Cycling Team 51 Gresham
24 378 Tony Dirks Rogue 51 Hood River
25 541 Scott Sargeant bicycleattorney.com 53 Portland
26 381 Gordy bolstad Bikesale.com 62 Snohamish
27 3054 William Northup 66
28 315 Scott Damon Hutch's-Slocum-Co-Motion 57 Eugene
29 319 Greg Estes Hammer Velo 59 Portland
30 861 Eric Anderson Dr Will Bar 53 Gresham
31 363 Stuart Anderson SBDC/Emerald Textiles 52 Vancouver
32 5027 Doug Brecht Multnomah Athletic Club 51 Portland
33 59 George Schreck 63
34 5309 Tracy Marks na 60 Portland
35 58 David Thielen II Dr Will Bar 55 Vancouver
36 525 Mitch Gold Dr Will Bar 54 Portland
37 3055 Richard Potestio 59
DNF 4052 Ben Needham Team Oregon presented by Laurelwood Brewing 54 Portland
DNF 545 Paul Anderson Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing 50 Portland

Men 1/2/3

Num Name Team Age City
1 8000 Colby Wait-Molyneux English Cycles 21 Vancouver
2 817 Martin Acosta Therapeutic Associates Racing 27 Portland
3 803 Marek Litinsky Portland Bicycle Studio 35 Beaverton
4 176 Chris Haverty Therapeutic Associates Racing 47 Portland
5 3061 Isaac King 22
6 49 James Stangeland 35
7 115 Tim Reinhart Rapha/River City Bicycles 33 Portland
8 824 Grant McElroy NCCF/Team Specialized Racing 17 Portland
9 822 Eric Gushurst Team Oregon presented by Laurelwood Brewing 34 Portland
10 820 Corey Fish Portland Bicycle Studio 33 Portland
11 505 Riley McCammon Team Oregon presented by Laurelwood Brewing 19 Happy Valley
12 586 Keelan Ontiveros Smith&Nephew p/b West End Bikes 15 Portland
13 180 David Chipchase Olympia Orthopaedic Associates 45 Dupont
14 900 Andrew Easley 28
15 174 Brant Buchholz Therapeutic Associates Racing 44 Lake Oswego
16 172 Matthew Studer Therapeutic Associates Racing 30 Portland
17 814 Steve Schwaeber Smith&Nephew p/b West End Bikes 46 portland
18 153 Kent Ross Hosmer Chiro/RPM Mortgage Cycling Team 19 Portland
19 116 Molly Cameron Portland Bicycle Studio 39 Portland
20 101 Steven Beardsley Hosmer Chiro/RPM Mortgage Cycling Team 33 Portland
21 57 Thomas Cody Smith&Nephew p/b West End Bikes 46 portland
22 598 Justin Buell Therapeutic Associates Racing 35 Portland
23 161 David Sherman Therapeutic Associates Racing 50 Portland
24 170 William Santana Unattached 40 Portland
25 620 J.Michael Manning Unattached 60 Portland
26 905 Austin Arguello Therapeutic Associates Racing 24
27 136 David Root Therapeutic Associates Racing 50 Vancouver
28 305 Josh Anderson Team Oregon presented by Laurelwood Brewing 26 Portland
29 507 Timothy Smith Therapeutic Associates Racing 52 Portland
30 379 Peter Seelig Dr Will Bar 41 Portland
31 516 Craig Armstrong HiFi Sound Cycling Components 37 Portland
32 861 Eric Anderson Dr Will Bar 53 Gresham
33 55 Brandon Meinke Olympia Cycling Team 32 Portland
34 374 Andrew Warren Olympia Cycling Team 22 Portland
35 53 Ryan Garner Olympia Cycling Team 34 Eugene
36 321 David Hart Swift Racing p/b 21st Ave. Bicycles 46 Vancouver
37 903 Dave Davis 37
38 324 Saul Lopez Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing 44 Portland
39 376 Robert Huff Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing 53 Portland
40 3059 Nathan Etzel 28
41 135 Jeff Gaeckle Olympia Orthopaedic Associates 45 olympia
42 70 Robert Mayfield Showers Pass Elite p/b Sage Cycles 30 Portland
43 502 Michael Medina Monster Media Racing p/b Fight Meso 47 Portland
44 907 Jeff Crawford 31
45 546 Freddy Tincher Fred Meyer/Lakeside Cycling Team 41 Portland
46 906 David Roth 37
47 3053 Greg Luniewski 47
48 3052 Lane Wilkinson 49
49 4218 Will Hawkins Trusty Switchblade 26 Portland
50 836 Ryan Weaver Rapha/River City Bicycles 38 Portland
51 8002 Grayson Bailey Smith&Nephew p/b West End Bikes 16 Vancouver
52 829 Kyle Ward Dr Will Bar 32 Gresham
53 888 Carl Hoefer Hosmer Chiro/RPM Mortgage Cycling Team 35 Tigard
54 166 Trevor Spahr Hosmer Chiro/RPM Mortgage Cycling Team 30 Portland
55 815 Lonny Knabe Team Novo Nordisk Elite 39 Portland
56 66 Mathew Waterrfall Kent, WA
57 777 Stephen Bedford Hosmer Chiro/RPM Mortgage Cycling Team 37 Portland
58 138 Nathan Gibson Portland Bicycle Studio 29 Portland
59 522 Kris Fischer Portland Bicycle Studio 26 Portland
60 3057 Kyle Ireton 26
61 652 Rob Thompson Olympia Cycling Team 44 Portland
62 908 Al Urbanski Showers Pass MTB/CX Team 31
63 3057 Kyle Ireton 26
64 652 Rob Thompson Olympia Cycling Team 44 Portland
65 908 Al Urbanski Showers Pass MTB/CX Team 31
66 3056 John Morohouse 21
67 390 Cristian Fuentes Therapeutic Associates Racing 35 Portland
68 882 Michael Benno Smith&Nephew p/b West End Bikes 47 Portland
69 621 Kyle McCall Team Oregon presented by Laurelwood Brewing 24 Portland
70 610 Cole Hilton Team Oregon presented by Laurelwood Brewing 31 Lake Oswego
71 834 Bradford Goodson Team Oregon presented by Laurelwood Brewing 44 Portland
72 521 Bill Dolan Dr Will Bar 38 Portland
DNF 622 Anthony Monteleone Portland Bicycle Studio 29 Portland
DNF 901 Steve Wright 48
DNF 68 Steve M Cullen 38
DNF 810 Joshua Creem Smith&Nephew p/b West End Bikes 41 Lake Oswego
DNF 62 Michael Girard Evolution Racing Team/River City Bicycles 47 Portland
DNF 773 William Zale Smith&Nephew p/b West End Bikes 57 Portland
DNF 151 Jeff Mitchem VC Roger 55 Portland
DNF 395 Bukie Mabayoje Beaverton Bicycle Club 53 Hillsboro

Men 4/5

Num Name Team Age City Notes
1 4106 Jonathon Levie Apex Racing Team 28 Mountlake Terrace
2 5160 Scott Peterson Monster Media Racing p/b Fight Meso 51 Bend
3 37 Daniel Recordon 26
4 5120 Erik Young Athletes Lounge Cycling Team 38 Beaverton
5 4244 Greg van Amerongen Guinness Cycling Team 27 Portland
6 39 Michael Buckiewicz 26
7 4213 Emmett Culp Team Oregon presented by Laurelwood Brewing 22 Portland
8 5039 Chris Sarrett Pacific Power Blue Sky 36 Albany
9 4119 Sam Spicer Team First City 23 Milwaukie
10 4181 Adam Engelmeyer Team Lost Highway 30 Portland
11 5326 Kyle Berg 28 Portland
12 4217 Andrew Hadd Monster Media Racing p/b Fight Meso 28 Portland
13 5092 Brandon Bilyeu Beaverton Bicycle Club 31 West Linn
14 5078 Michael Samelson Pacific Power Blue Sky 18 Corvallis
15 5156 Chris Moon 36
16 4185 Charles Henderson Team Lost Highway 45 Portland
17 4024 Stan Gardner Portland Velo Racing Team 51 Beaverton
18 5284 Ron Lewis Swift Racing p/b 21st Ave. Bicycles 41 Portland
19 32 Austin Meyer-Farris 20
20 5051 Kyler Ervin Smith&Nephew p/b West End Bikes 15 Gaston
21 5098 Michael Collins bicycleattorney.com 33 Portland
22 4256 Peter Newlands PDX Devo Junior Cycling 17 Portland
23 1 Harry Zimba Smith&Nephew p/b West End Bikes 19 Lake Oswego
24 4046 John Lin Swift Racing p/b 21st Ave. Bicycles 32 Portland
25 5325 Ron Bennett Portland Velo Racing Team 64 Lake Oswego
26 4104 Christopher Kessler 35 portland
27 5081 Kristopher Celtnieks Hammer Velo 29 Portland
28 4226 Jeff McMahon Hammer Velo 32 Portland
29 4239 Troy Sexton Therapeutic Associates Racing 32 Portland
30 5246 Daniel Hough
31 33 Gregory Kell 28
32 5218 Steven Russell Portland Velo Racing Team 56 Portland
33 2 Daniel Asakawa 30 Beaverton Warning Rule 15.1.2 Centerline
34 5297 Donovan Stewart Portland Velo Racing Team 41 Beaverton
35 4126 Zachery Weil Team First City 21 Portland Warning Rule #8.4 - Unreadable number
36 5361 Doug Malnati Athletes Lounge Cycling Team 52 Tigard
37 5157 Don Moote Athletes Lounge Cycling Team 58 Portland
38 5560 Andrew Ratzke
39 4224 Christian Martin River City Bicycles 39 Portland
40 3 Stephen Young
41 5276 Jeremy Hagan Fred Meyer/Lakeside Cycling Team 28 portland
42 5294 Barry Rich Beaverton Bicycle Club 57 Portland
DNF 5250 Reno Mitchell Fred Meyer/Lakeside Cycling Team 27 Portland
DNF 4209 Dylan Carrico Rogers Monster Media Racing p/b Fight Meso 25 portland
DNF 38 Ricky Jones 38

Women 1/2/3

Num Name Team Age City
1 60 Erin Goodall Olympia Cycling Team 26 Portland
2 213 Julie Cutts Monster Media Racing p/b Fight Meso 47 Bend
3 7045 Stacy Westbrook Highfive Cycling 40 Portland
4 50 Ivy Audrain 27
5 64 Anne-Marije Rook 28
6 7136 Emily Boscacci Oregon Bike Shop Racing Team 30 Portland
7 211 Brenna Lopez-Otero Monster Media Racing p/b Fight Meso 45 Bend
8 69 Beth Everhart 36
9 9005 Hannah McDade Exergy Twenty16 Jnr Development 18 Tigard
10 479 Jenna App Monster Media Racing p/b Fight Meso 45
11 239 Alexandra Burton Portland Bicycle Studio 34 Portland
12 467 Stephanie Chase Portland Bicycle Studio 34 Portland
13 231 Niina Jamsja West Coast Women's Cycling p/b Oakshire Brewing 34 Portland
14 477 Megan Gray 31
15 253 Dawn Andres Portland Bicycle Studio 33 Portland
16 65 Heather Nielson Seattle, WA
17 7012 Courtney Gould Highfive Cycling 33 Portland
18 63 Molly MacGraw 25
19 475 Heather VanValkenburg Portland Bicycle Studio 40
20 67 Lisa Steppe 43
21 226 Daphne Moore Hammer Velo 49 Portland
22 292 Kristina Hughes Monster Media Racing p/b Fight Meso 44 Sherwood
23 206 Sydney Running Olympia Cycling Team 29 Portland
24 216 Jenn Levo Olympia Cycling Team 35 Portland
25 458 Alana Armstrong HiFi Sound Cycling Components 34 Portland
26 402 Hazel Gross West Coast Women's Cycling p/b Oakshire Brewing 39 Portland
27 217 Brenna Wrye-Simpson Olympia Cycling Team 28 Portland
28 252 Susannah Nelson Olympia Cycling Team 29 Portland
29 465 Kaitlin Borstelmann Portland Bicycle Studio 29 Portland
30 245 Cristina Mihaescu Ruckus Test Team 36 Portland
31 457 Sharon Anderson Olympia Cycling Team 46 Portland

Women 4/5

Num Name Team Age City Notes
1 406 Annick Chalier Athletes Lounge Cycling Team 37 Portland
2 7109 Kelley Smith Team Oregon presented by Laurelwood Brewing 24 Lake Oswego
3 7084 Amy Engelhard 31 Tualatin
4 51 Cara Machacek 31
5 4 Isabella Taylor
6 52 Rachel Wagner Highfive Cycling 37
7 7156 Cassie Nobbs
8 7037 Holland LaRue Hood River Velo 38 Hood River
9 414 Meghan Fischer Fred Meyer/Lakeside Cycling Team 38 Portland
10 41 Carly Heron Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing 41 Hood River
11 46 Bekah Cohen Olympia Cycling Team 29 Portland
12 7076 Sara Schmitt Athletes Lounge Cycling Team 35 Portland
13 43 Andrea Martin Highfive Cycling 30 Portland
14 7081 Catherine Cooper Olympia Cycling Team 43 Portland Warning Rule 15.1.2 Centerline
15 7061 Kristen Ash Athletes Lounge Cycling Team 32 Portland
16 7110 Amy Thomsen 37 Lake oswego
17 816 Starr Walker Portland Bicycle Studio 30 Portland
18 7009 Cindy McCasker Portland Velo Racing Team 56 Portland
19 7010 Susan Moote Athletes Lounge Cycling Team 52 Portland
20 7063 Julie Baird Olympia Cycling Team 32 Portland
21 7120 Madeline Kovacs Olympia Cycling Team 29 Portland
DNF 7075 Mandy Mitchell Fred Meyer/Lakeside Cycling Team 28 Portland