Showers Pass Racing Team

Event Category Name
30 Cross Crusade: Portland International Raceway Category B Xander Viray
9 Cross Crusade: Portland International Raceway Clydesdale Pete Conklin
12 Cross Crusade: Portland International Raceway Clydesdale Pete Conklin
36 Cross Crusade: Barton Park Category B Xander Viray
8 Cross Crusade: Barton Park Clydesdale Pete Conklin
66 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ A Kevin Sundberg
12 Cross Crusade: Deschutes Brewery Clydesdale Pete Conklin
11 Cross Crusade: Cascade Locks Clydesdale Pete Conklin
6 Blind Date at the Dairy Men A Christopher Wood
39 Cross Crusade: Alpenrose Singlespeed Jeff Steiner
36 Cross Crusade: Alpenrose Category B Xander Viray
27 Cross Crusade: Alpenrose Women C Taylor Phillips
52 Cross Crusade: Alpenrose Category A Adrian Richardson
16 Cross Crusade: Alpenrose Clydesdale Pete Conklin
58 Cross Crusade: Alpenrose Category A Adrian Richardson
13 Cross Crusade: Alpenrose Clydesdale Pete Conklin
1 Blind Date at the Dairy Men B Christopher Wood
8 Rapha Portland Trophy Cup: Final Series Standings Singlespeed Adrian Richardson
15 Rapha Portland Trophy Cup: Final Series Standings Men B Christopher Wood
19 Rapha Portland Trophy Cup Men B Xander Viray
2 Blind Date at the Dairy Men B Christopher Wood
20 Rapha Portland Trophy Cup Men B Xander Viray
9 Battle at Barlow Category B Xander Viray
DNF Rapha Portland Trophy Cup Singlespeed Robert Mayfield
7 Rapha Portland Trophy Cup: Series Standings Singlespeed Adrian Richardson
10 Rapha Portland Trophy Cup: Series Standings Men B Christopher Wood
DNF Blind Date at the Dairy Men B Christopher Wood
7 Blind Date at the Dairy Women C Taylor Phillips
5 Rapha Portland Trophy Cup: Series Standings Singlespeed Adrian Richardson
9 Rapha Portland Trophy Cup: Series Standings Men B Christopher Wood
5 Rapha Portland Trophy Cup: Series Standings Singlespeed Adrian Richardson
8 Rapha Portland Trophy Cup: Series Standings Men B Christopher Wood
2 Rapha Portland Trophy Cup Singlespeed Adrian Richardson
4 Rapha Portland Trophy Cup Men B Christopher Wood
29 GPRM 2015: DDCX Masters 35+ A Kevin Sundberg
7 Rapha Portland Trophy Cup Singlespeed Adrian Richardson
12 Rapha Portland Trophy Cup Men B Christopher Wood
16 Monday PIR: August Series Standings Women 1/2/3 Emily Heleva-Ponaski
8 Monday PIR: August Series Standings Women 1/2/3 Colleen Kawamoto
6 Monday PIR Women Colleen Kawamoto
33 Kruger's Kermesse Farm Crit Men C Colin Ross
3 Thursday Track Category 1/2/3 Robert Mayfield
9 River City Bicycles Tuesday PIR: Team Series Standings 1/2/3 Team
8 River City Bicycles Tuesday PIR: August Series Standings 1/2/3 Men Adrian Richardson
15 Monday PIR: Series Standings Women 1/2/3 Emily Heleva-Ponaski
8 Monday PIR: Series Standings Women 1/2/3 Colleen Kawamoto
2 Thursday Track Category 1/2/3 Robert Mayfield
8 River City Bicycles Tuesday PIR Category 1/2/3 Adrian Richardson
13 Monday PIR: August Series Standings Women 1/2/3 Emily Heleva-Ponaski
6 Monday PIR: August Series Standings Women 1/2/3 Colleen Kawamoto
6 Monday PIR Women Emily Heleva-Ponaski
2 Monday PIR Women Colleen Kawamoto
2 Vancouver Criterium: OBRA Criterium Championships Women Category 3 Emily Heleva-Ponaski
5 Vancouver Criterium: OBRA Criterium Championships Senior Men Adrian Richardson
11 Vancouver Criterium: OBRA Criterium Championships Men Category 3 Robert Mayfield
4 Vancouver Criterium: OBRA Criterium Championships Women Category 4 Taylor Phillips
14 River City Bicycles Tuesday PIR Category 1/2/3 Ahmed Zuhairy
4 River City Bicycles Tuesday PIR Category 1/2/3 Adrian Richardson
6 Franz Bakery Crit Women 3 Colleen Kawamoto
16 Franz Bakery Crit Senior Women Colleen Kawamoto
13 Franz Bakery Crit Category 3 Ahmed Zuhairy
DNF Franz Bakery Crit Category 1/2/3 Ahmed Zuhairy
24 Franz Bakery Crit Category 1/2/3 Christopher Wood
3 Franz Bakery Crit Category 1/2/3 Adrian Richardson
6 Franz Bakery Crit Women Category 4/5 Taylor Phillips
18 River City Bicycles Tuesday PIR: July Series Standings 1/2/3 Men Adrian Richardson
11 River City Bicycles Tuesday PIR: July Team Standings 1/2/3 Team
26 River City Bicycles Tuesday PIR Category 3/4 Taylor Phillips
12 River City Bicycles Tuesday PIR Category 3/4 Colleen Kawamoto
DNF River City Bicycles Tuesday PIR Category 1/2/3 Ahmed Zuhairy
43 River City Bicycles Tuesday PIR Category 1/2/3 Christopher Wood
7 River City Bicycles Tuesday PIR Category 1/2/3 Adrian Richardson
1 Portland Short Track Series Category 1 Men 19-34 Adrian Richardson
3 Portland Short Track Series Category 2 Men U35 Christopher Wood
2 Portland Short Track Series Category 3 Women 19+ Abigail Nilan
10 Mt Tabor Circuit Race Senior Men Christopher Wood
2 Mt Tabor Circuit Race Senior Men Adrian Richardson
5 Mt Tabor Circuit Race Women 4/5 Taylor Phillips
1 Mt Tabor Circuit Race Women 4/5 Colleen Kawamoto
28 River City Bicycles Tuesday PIR Category 3/4 Taylor Phillips
DNF Portland Short Track Series Category 2 Men U35 Christopher Wood
5 Alpenrose Velodrome Challenge Men 10-Mile Scratch Race Robert Mayfield
16 Alpenrose Velodrome Challenge Men Omnium Robert Mayfield
5 Thursday Track Category 1/2/3 Robert Mayfield
18 River City Bicycles Tuesday PIR Men Category 1/2/3 Ahmed Zuhairy
35 River City Bicycles Tuesday PIR Men Category 3/4 Taylor Phillips
25 River City Bicycles Tuesday PIR Men Category 3/4 Colleen Kawamoto
12 Portland Short Track Series Category 2 Men U35 Christopher Wood
5 Portland Short Track Series Category 1 Men 19-34 Adrian Richardson
27 Mt. Tabor Series Senior Men Ahmed Zuhairy
18 Mt. Tabor Series Senior Men Christopher Woods
3 Mt. Tabor Series Senior Men Adrian Richardson
1 Mt. Tabor Series Women 4/5 Colleen Kawamoto
6 Portland Short Track Series Singlespeed Adrian Richardson
2 Portland Short Track Series Category 2 Men U35 Christopher Wood
11 Mt. Tabor Series Senior Men Christopher Woods
2 Mt. Tabor Series Senior Men Adrian Richardson
23 Mt. Tabor Series Men Category 3 Ahmed Zuhairy
2 Mt. Tabor Series Women Category 4/5 Colleen Kawamoto
43 River City Bicycles Tuesday PIR Men Category 3/4 Taylor Phillips
6 Monday PIR: June Series Standings Women 4/5 Taylor Phillips
1 Monday PIR: June Series Standings Women 4/5 Colleen Kawamoto
1 Monday PIR Women 4/5 Colleen Kawamoto
10 Mt. Tabor Series Senior Men Christopher Wood
1 Mt. Tabor Series Senior Men Adrian Richardson
13 Mt. Tabor Series Men Category 3 Ahmed Zuhairy
1 Mt. Tabor Series Women Category 4/5 Colleen Kawamoto
14 River City Bicycles Tuesday PIR Men Category 4/5 Taylor Phillips
6 Monday PIR: Series Standings Women 4/5 Taylor Phillips
3 Monday PIR: Series Standings Women 4/5 Colleen Kawamoto
9 Rainier Road Race- OBRA Championship RR Women 4/5 Taylor Phillips
7 Rainier Road Race- OBRA Championship RR Women 4/5 Colleen Kawamoto
12 Rainier Road Race- OBRA Championship RR Category 3 Ahmed Zuhairy
26 Rainier Road Race- OBRA Championship RR Category 1/2 Christopher Wood
22 Rainier Road Race- OBRA Championship RR Category 1/2 Adrian Richardson
3 Thursday Track Senior Men Robert Mayfield
16 Mt. Tabor Series Senior Men Christopher Woods
14 Mt. Tabor Series Senior Men Blair Warner
5 Mt. Tabor Series Senior Men Adrian Richardson
11 Mt. Tabor Series Men 3 Ahmed Zuhairy
8 Mt. Tabor Series Women 4/5 Taylor Phillips
3 Mt. Tabor Series Women 4/5 Colleen Kawamoto
4 Monday PIR: Series Standings Women 4/5 Taylor Phillips
2 Monday PIR: Series Standings Women 4/5 Colleen Kawamoto
2 Monday PIR Women 4/5 Taylor Phillips
1 Monday PIR Women 4/5 Colleen Kawamoto
33 High Desert Omnium - Overall Standings: Road Race Men Category 1/2 Adrian Richardson
24 High Desert Omnium - Overall Standings: Road Race Men Category 1/2 Peter Buco
5 High Desert Omnium - Overall Standings: Road Race Women Category 4/5 Taylor Phillips
5 High Desert Omnium - Overall Standings Women Category 4/5 Taylor Phillips
8 High Desert Omnium - Overall Standings Men Category 3 Ahmed Zuhairy
16 High Desert Omnium - Overall Standings: Criterium Men 1/2 Peter Buco
10 High Desert Omnium - Overall Standings: Criterium Men 1/2 Adrian Richardson
3 High Desert Omnium - Overall Standings: Criterium Men 3 Ahmed Zuhairy
4 High Desert Omnium - Overall Standings: Criterium Women 4/5 Taylor Phillips
DNS High Desert Omnium - Overall Standings: Time Trial Women 4/5 Taylor Phillips
DNS High Desert Omnium - Overall Standings: Time Trial Men 3 Ahmed Zuhairy
DNS High Desert Omnium - Overall Standings: Time Trial Men 1/2 Peter Buco
DNS High Desert Omnium - Overall Standings: Time Trial Men 1/2 Adrian Richardson
4 Alpenrose Heartbreaker: Championship Points Race Senior Men Points Race Robert Mayfield
6 Thursday Track Category 1/2/3 Robert Mayfield
38 Mt. Tabor Series Senior Men Blair Warner
26 Mt. Tabor Series Senior Men Peter Buco
1 Mt. Tabor Series Senior Men Adrian Richardson
21 Mt. Tabor Series Category 3 Men Ahmed Zuhairy
56 River City Bicycles Tuesday PIR Category 1/2/3 Ahmed Zuhairy
30 Hammer Velo Criterium Senior Men Ahmed Zuhairy
5 Hammer Velo Criterium Senior Men Adrian Richardson
3 Hammer Velo Criterium Senior Men Peter Buco
14 Hammer Velo Criterium Category 3 Men Ahmed Zuhairy
10 Hammer Velo Criterium Women Category 4/5 Taylor Phillips
9 Hammer Velo Criterium Women Category 4/5 Colleen Kawamoto
1 Thursday Track Category 1/2/3 Robert Mayfield
3 Mt. Tabor Series Senior Men Adrian Richardson
4 Mt. Tabor Series Men Category 3 Ahmed Zuhairy
4 PDW Omnium Men Category 1/2 Robert Mayfield
9 Thursday Track: May Series Standings Men 1/2/3 Robert Mayfield
2 Thursday Track Men 1/2/3 Robert Mayfield
15 River City Bicycles Tuesday PIR: May Team Standings Team
67 River City Bicycles Tuesday PIR Category 1/2/3 Christopher Woods
24 River City Bicycles Tuesday PIR Category 1/2/3 Ahmed Zuhairy
20 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Robert Mayfield
6 Track DAZE Men Keirin Robert Mayfield
3 Track DAZE Senior Men Robert Mayfield
15 River City Bicycles Tuesday PIR Category 1/2/3 Adrian Richardson
12 BriHOP International Omnium Senior Men Robert Mayfield
6 Montinore Road Race pb Team Oregon Men 3 Ahmed Zuhairy
11 Montinore Road Race pb Team Oregon Men 1/2 Peter Buco
10 Montinore Road Race pb Team Oregon Men 1/2 Christopher Wood
13 BriHOP International Omnium Men Robert Mayfield
5 River City Bicycles Tuesday PIR: April Team Standings Category 1/2/3
20 River City Bicycles Tuesday PIR: April Series Standings Category 1/2/3 Peter Buco
5 River City Bicycles Tuesday PIR: April Series Standings Category 1/2/3 Adrian Richardson
9 River City Bicycles Tuesday PIR Category 1/2/3 Peter Buco
3 River City Bicycles Tuesday PIR Category 1/2/3 Adrian Richardson
12 River City Bicycles Tuesday PIR Category 1/2/3 Adrian Richardson
15 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Robert Mayfield
7 Barton Park Circuit Race Men 3 Robert Mayfield
DNF Barton Park Circuit Race Men 1/2 Adrian Richardson
28 River City Bicycles Tuesday PIR Category 1/2/3 Robert Mayfield
5 River City Bicycles Tuesday PIR Category 1/2/3 Adrian Richardson
39 King's Valley Road Race presented by Hop Valley Brewing Co. Men 3/4/5 Robert Mayfield
20 Cherry Pie Men 3 Blair Warner
14 Cherry Pie Men 3 Robert Mayfield
32 Cherry Pie Men 1/2 Adrian Richardson
42 Dirty Circles 1 Men 1/2/3 Robert Mayfield